Greek GSX-R forum
Custom Bazzaz Traction Control Active Light Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Custom Bazzaz Traction Control Active Light Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Custom Bazzaz Traction Control Active Light Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_l10Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_c10Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_r10 
JIMK7
Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_l10Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_c10Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_r10 
nasos-v
Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_l10Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_c10Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_r10 
T.R.E
Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_l10Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_c10Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_r10 
k8 600 kk
Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_l10Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_c10Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_r10 
kostaskr6
Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_l10Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_c10Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_r10 
κολτρέϊν
Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_l10Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_c10Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_r10 
Leroy
Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_l10Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_c10Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_r10 
ripper
Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_l10Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_c10Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_l10Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_c10Custom Bazzaz Traction Control Active Light Poll_r10 

 

 Custom Bazzaz Traction Control Active Light

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
moi
Normal gixxer
Normal gixxer
moi


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 93
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Custom Bazzaz Traction Control Active Light Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Custom Bazzaz Traction Control Active Light   Custom Bazzaz Traction Control Active Light EmptyΤετ 25 Απρ 2012, 10:42

Bazzaz Custom Active light

Φτιάχνω αυτόν τον οδηγό για όσους θέλουν να ασχοληθούν και να φτιάξουν το δικό τους custom active light για το Bazzaz το traction control !!! τον οδηγό τον έφτιαξα μετά από διάφορα στοιχεία που μάζεψα από το ιντερνέτ!!
Αυτό το λαμπάκι που δείχνει πότε ενεργοποιείτε το traction control μπορούν να το κάνουν όσοι έχουνε μονάδες που όταν συνδέουν το bazzaz με το πρόγραμμα τους εμφανίζει firmware!! ΑΝ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ FIRMWARE ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ!!

ΥΛΙΚΑ
1. Ένα led 10mm (χρώμα ότι θέλετε)
2. θερμοσυστελόμενο μακαρόνι
3. Δυο Καλώδια Nyaf 0.50 mm (εγώ πήρα 3 μέτρα)
4. Βάση για Led 10 mm
5. Μια αντίσταση 57 ohm
6. Μια φύσα

Custom Bazzaz Traction Control Active Light Ilika

Ξεκινάμε !

Παίρνουμε το led και στο μακρύ ποδαράκι (εάν θέλουμε τα κονταίνουμε λίγο) κολλάμε την αντίσταση 57 ohm

Custom Bazzaz Traction Control Active Light Ledmeadistasi


Στην συνέχεια κολλάμε σε κάθε ποδαράκι το καλώδιο

Custom Bazzaz Traction Control Active Light Ledmeantistasikalwdia

Περνάμε σε κάθε ποδαράκι ξεχωριστά θερμοσυστελόμενο μακαρόνι για να τα μονώσουμε και το θερμαίνουμε για να μαζέψει

Custom Bazzaz Traction Control Active Light Ledmethermosistelomenos

Και στην συνέχεια περνάμε σε όλο το καλώδιο θερμοσυστελόμενο μακαρόνι

Custom Bazzaz Traction Control Active Light Ledmeperasmenothermosis

Κόβουμε το καλώδιο όπου νομίζουμε ότι είναι εντάξει για να φτιάξουμε την φύσα για να μπορούμε να βγάζουμε και να βάζουμε το λαμπάκι χωρίς να παρεμβαίνουμε στην μονάδα

Custom Bazzaz Traction Control Active Light Fisaenwmenikaifisa

Τώρα το ποιο δύσκολο κομμάτι της υπόθεσης να βρούμε δυο λεπτά βισματάκια για να μπούνε μέσα στην φύσα του Bazzaz.. Εγώ χάλασα ένα βύσμα DB9Female

Custom Bazzaz Traction Control Active Light Db9female
και πήρα τα σιδεράκια από μέσα για να κολλήσω ένα σε κάθε καλώδιο.
Τέλος κουμπώνω τα βισματάκια στο νούμερο 15 το μαύρο καλώδιο το οποίο είναι το – και στο νούμερο 16 το κόκκινο καλώδιο το οποίο είναι το + .
Custom Bazzaz Traction Control Active Light Bazzazfisa

Κόστος Bazzaz Traction Control Active Light 79,95 δολάρια – κόστος Custom Bazzaz Traction Control Active Light λιγότερα από 4 ευρώ !!!! cheers yep
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TheVeteran
Adv. gixxer
Adv. gixxer
TheVeteran


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 457
Αγωνιζόμενος : Δε νομιζω!
Hμερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

Custom Bazzaz Traction Control Active Light Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Custom Bazzaz Traction Control Active Light   Custom Bazzaz Traction Control Active Light EmptyΤετ 25 Απρ 2012, 10:49

Πολυ σωστο σε βρισκω. Υποθετω Wink το δοκιμασες στο δικο σου μηχανακι (ή και σε ξενο) και δουλευει.... :?: ε? ε? flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
moi
Normal gixxer
Normal gixxer
moi


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 93
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Custom Bazzaz Traction Control Active Light Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Custom Bazzaz Traction Control Active Light   Custom Bazzaz Traction Control Active Light EmptyΤετ 25 Απρ 2012, 10:52

Ναι βεβαίως και το δοκίμασα θα ανεβάσω και videaki κάποια στιγμή απλά το τελείωσα χθες το βράδυ και δεν το έχω βάλει ωραία πάνω στην μηχανή γι αυτό και δεν έχω τραβήξει ειδή video Laughing bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkourv
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gkourv


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 543
Hμερομηνία εγγραφής : 13/07/2009

Custom Bazzaz Traction Control Active Light Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Custom Bazzaz Traction Control Active Light   Custom Bazzaz Traction Control Active Light EmptyΤετ 25 Απρ 2012, 11:33

Ωραίος ο playmoi Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
moi
Normal gixxer
Normal gixxer
moi


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 93
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Custom Bazzaz Traction Control Active Light Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Custom Bazzaz Traction Control Active Light   Custom Bazzaz Traction Control Active Light EmptyΤετ 25 Απρ 2012, 11:45

gkourv έγραψε:
Ωραίος ο playmoi Smile

που το ξερεις εσυ αυτο το παρατσουκλι μου :P bounce scratch king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkourv
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gkourv


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 543
Hμερομηνία εγγραφής : 13/07/2009

Custom Bazzaz Traction Control Active Light Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Custom Bazzaz Traction Control Active Light   Custom Bazzaz Traction Control Active Light EmptyΤετ 25 Απρ 2012, 12:05

moi έγραψε:
gkourv έγραψε:
Ωραίος ο playmoi Smile

που το ξερεις εσυ αυτο το παρατσουκλι μου :P bounce scratch king

ssss
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Custom Bazzaz Traction Control Active Light Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Custom Bazzaz Traction Control Active Light   Custom Bazzaz Traction Control Active Light EmptyΤετ 25 Απρ 2012, 13:19

moi έγραψε:
μπορούν να το κάνουν όσοι έχουνε μονάδες που όταν συνδέουν το bazzaz με το πρόγραμμα τους εμφανίζει firmware!! ΑΝ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ FIRMWARE ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ!!


Όταν λες εμφανίζει firmware εννοείς κάποιο συγκεκριμενο firmware; Στο ΖΧ10 ενός φίλου βλέπω έκδοση 1.0 γίνεται; aswew


Επίσης μπορώ να αντιγράψω τον how-to και να το ποστάρω σε κάποιο άλλο φόρουμ που είμαι μέλος; Custom Bazzaz Traction Control Active Light 66599

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
moi
Normal gixxer
Normal gixxer
moi


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 93
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Custom Bazzaz Traction Control Active Light Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Custom Bazzaz Traction Control Active Light   Custom Bazzaz Traction Control Active Light EmptyΤετ 25 Απρ 2012, 13:27

T.R.E έγραψε:
moi έγραψε:
μπορούν να το κάνουν όσοι έχουνε μονάδες που όταν συνδέουν το bazzaz με το πρόγραμμα τους εμφανίζει firmware!! ΑΝ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ FIRMWARE ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ!!


Όταν λες εμφανίζει firmware εννοείς κάποιο συγκεκριμενο firmware; Στο ΖΧ10 ενός φίλου βλέπω έκδοση 1.0 γίνεται; aswew


Επίσης μπορώ να αντιγράψω τον how-to και να το ποστάρω σε κάποιο άλλο φόρουμ που είμαι μέλος; Custom Bazzaz Traction Control Active Light 66599


[b]Και βέβαια μπορείς να το αντιγράψεις κανένα πρόβλημα !!!


Custom Bazzaz Traction Control Active Light Bazzazsoftware
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Custom Bazzaz Traction Control Active Light Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Custom Bazzaz Traction Control Active Light   Custom Bazzaz Traction Control Active Light EmptyΤετ 25 Απρ 2012, 14:08

εισαι ωραιος.......
βυσματακια και φυσες φανταζομαι οτι μπορεις να βρεις σε καταστηματα ηλεκτρονικων ... εχει ενα λιγο πιο διπλα απο την δουλεια μου και εχει ενα σκασμο βυσματα ....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Custom Bazzaz Traction Control Active Light Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Custom Bazzaz Traction Control Active Light   Custom Bazzaz Traction Control Active Light EmptyΤετ 25 Απρ 2012, 14:10

OK πάω να το κοιτάξω. Very Happy

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
moi
Normal gixxer
Normal gixxer
moi


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 93
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Custom Bazzaz Traction Control Active Light Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Custom Bazzaz Traction Control Active Light   Custom Bazzaz Traction Control Active Light EmptyΤετ 25 Απρ 2012, 14:16

Miou έγραψε:
εισαι ωραιος.......
βυσματακια και φυσες φανταζομαι οτι μπορεις να βρεις σε καταστηματα ηλεκτρονικων ... εχει ενα λιγο πιο διπλα απο την δουλεια μου και εχει ενα σκασμο βυσματα ....

πιστευω σιγουρα θα βρεις ...δεν ειναι και κατι το τοσο εξειδικευμενο .. εκτος απο τα μικρα βυσματακια που κουμπωνουν στην φισα της bazzaz...βεβαια οπως εγραψα και στον οδηγο τα βυσματακια που εβαλα ειναι απο ενα βύσμα DB9Female...ολοι εχουμε καποιο πεταμενο καπου απο εναν παλιο υπολογιστη!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
moi
Normal gixxer
Normal gixxer
moi


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 93
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Custom Bazzaz Traction Control Active Light Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Custom Bazzaz Traction Control Active Light   Custom Bazzaz Traction Control Active Light EmptyΠεμ 26 Απρ 2012, 20:57

δεν ειναι και πολυ καλο το videaki..... αλλα οκ διχνει αυτο που πρεπει!!!! bounce Shocked Laughing

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Custom Bazzaz Traction Control Active Light
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» traction control bazzaz (ερωτηση)
» TRACTION CONTROL
» GRIPONE 3 Traction Control

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com