Greek GSX-R forum
εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_l10εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_c10εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_r10 
JIMK7
εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_l10εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_c10εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_r10 
nasos-v
εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_l10εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_c10εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_r10 
T.R.E
εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_l10εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_c10εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_r10 
k8 600 kk
εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_l10εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_c10εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_r10 
kostaskr6
εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_l10εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_c10εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_r10 
κολτρέϊν
εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_l10εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_c10εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_r10 
Leroy
εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_l10εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_c10εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_r10 
ripper
εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_l10εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_c10εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_l10εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_c10εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Poll_r10 

 

 εξατμισεις τοποθετηση ποτε??

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
thanasis gixxer
Normal gixxer
Normal gixxer
thanasis gixxer


Άντρας Όνομα: : ΘΑΝΑΣΗΣ
Τόπος : ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 239
Αγωνιζόμενος : ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ....
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2009

εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: εξατμισεις τοποθετηση ποτε??   εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? EmptyΚυρ 24 Μάης 2009, 01:21

γεια σας :vwrv: εχω το κ8 1000 και εχω κανει μολις 260κμ,, μοθ ηρθαν ομωσ και οι εξατμισεις πουπεριμενα... γιοσι τρσ τριοβαλ καρμπον.. ποτε να τισ βαλω στο μηχανακι??? αφου το στρωσω??? η τωρα ??? το στρωσιμο ποσα κμ διαρκει γτ εχω ακουσει διαφορα 800κμ, 1600κμ.. :sfv: :phone: :ohzdlnd: και κατι ακομα σε ποσεσ ρπμ αλλαζουμε ταχυτητες στω στρωσιμο... γενικα ακουγετε το 8000 μα εκει που το πηρα μοθ ειπαν και καλα στι3,5 με 4000 ρπμ,,,,???? μου φαινετε λιγο παντως, πολλα ευχαριστωω :thanks!!: :ec3c:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gixxermak
Full gixxer
Full gixxer
gixxermak


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2295
Αγωνιζόμενος : Είμαι παππούς τώρα για τέτοια...
Hμερομηνία εγγραφής : 01/11/2008

εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμισεις τοποθετηση ποτε??   εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? EmptyΚυρ 24 Μάης 2009, 01:34

Για το στρώσιμο καλο είναι να ακολουθήσεις τις οδηγίες που γραφει το manual τις μοτοσικλέτας σου και μην ακούς τον καθένα τι λέει.Τώρα για τις εξατμίσεις δεν νομίζω πως θα υπάρχει πρόβλημα να τις βάλεις ακόμα και τώρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
thanasis gixxer
Normal gixxer
Normal gixxer
thanasis gixxer


Άντρας Όνομα: : ΘΑΝΑΣΗΣ
Τόπος : ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 239
Αγωνιζόμενος : ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ....
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2009

εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμισεις τοποθετηση ποτε??   εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? EmptyΚυρ 24 Μάης 2009, 01:38

[quote="GSXR-750"]Για το στρώσιμο καλο είναι να ακολουθήσεις τις οδηγίες που γραφει το manual τις μοτοσικλέτας σου και μην ακούς τον καθένα τι λέει.Τώρα για τις εξατμίσεις δεν νομίζω πως θα υπάρχει πρόβλημα να τις βάλεις ακόμα και τώρα...


απλα το μανουαλ ειναι ξενογλωσσο και δεν τα εχω καταφερει καλα .... αν θελεισ την πρωσοπικη σου γνωμη... :thanks!!: :ec3c:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gixxermak
Full gixxer
Full gixxer
gixxermak


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2295
Αγωνιζόμενος : Είμαι παππούς τώρα για τέτοια...
Hμερομηνία εγγραφής : 01/11/2008

εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμισεις τοποθετηση ποτε??   εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? EmptyΚυρ 24 Μάης 2009, 01:44

[quote="thanasis gixxer"]
GSXR-750 έγραψε:
Για το στρώσιμο καλο είναι να ακολουθήσεις τις οδηγίες που γραφει το manual τις μοτοσικλέτας σου και μην ακούς τον καθένα τι λέει.Τώρα για τις εξατμίσεις δεν νομίζω πως θα υπάρχει πρόβλημα να τις βάλεις ακόμα και τώρα...


απλα το μανουαλ ειναι ξενογλωσσο και δεν τα εχω καταφερει καλα .... αν θελεισ την πρωσοπικη σου γνωμη... :thanks!!: :ec3c:

Αν διαβάσω το manual θα σου πω..έτσι δεν μπορώ να εκφέρω κάποια γνώμη γιατί δεν μπορώ να ξέρω το κάθε μηχανάκι σε πόσες στροφές στρώνεται.Αν έχει κάποιος από εδώ μέσα την ίδια μηχανή ας μας πει... Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
thanasis gixxer
Normal gixxer
Normal gixxer
thanasis gixxer


Άντρας Όνομα: : ΘΑΝΑΣΗΣ
Τόπος : ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 239
Αγωνιζόμενος : ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ....
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2009

εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμισεις τοποθετηση ποτε??   εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? EmptyΚυρ 24 Μάης 2009, 01:45

[quote="GSXR-750"]
thanasis gixxer έγραψε:
GSXR-750 έγραψε:
Για το στρώσιμο καλο είναι να ακολουθήσεις τις οδηγίες που γραφει το manual τις μοτοσικλέτας σου και μην ακούς τον καθένα τι λέει.Τώρα για τις εξατμίσεις δεν νομίζω πως θα υπάρχει πρόβλημα να τις βάλεις ακόμα και τώρα...


απλα το μανουαλ ειναι ξενογλωσσο και δεν τα εχω καταφερει καλα .... αν θελεισ την πρωσοπικη σου γνωμη... :thanks!!: :ec3c:

Αν διαβάσω το manual θα σου πω..έτσι δεν μπορώ να εκφέρω κάποια γνώμη γιατί δεν μπορώ να ξέρω το κάθε μηχανάκι σε πόσες στροφές στρώνεται.Αν έχει κάποιος από εδώ μέσα την ίδια μηχανή ας μας πει... Rolling Eyes


ευχαριστω....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμισεις τοποθετηση ποτε??   εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? EmptyΚυρ 24 Μάης 2009, 21:33

Μεχρι τα 800χλμ 6500 στροφες
Απο τα 800 εως τα 1600 χλμ 10000 στροφες
Και απο τα 1600 xlm και πανω,13500 στροφες λεει το manual.
Μετα τα 800 ανεβαζε σταδιακα στροφες.500 στρ καθε 100χλμ περιπου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμισεις τοποθετηση ποτε??   εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? EmptyΚυρ 24 Μάης 2009, 22:42

alex-k7 έγραψε:
Μεχρι τα 800χλμ 6500 στροφες
Απο τα 800 εως τα 1600 χλμ 10000 στροφες
Και απο τα 1600 xlm και πανω,13500 στροφες λεει το manual.
Μετα τα 800 ανεβαζε σταδιακα στροφες.500 στρ καθε 100χλμ περιπου.

Ετσι ακριβως :darg: με μια μικρη διαφορα μεχρι τα 800 χιλ μπορεις και λιγο παραπανω εως 8000 στροφες το μηχανακι πρεπει να στροφαρει :vwrv:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμισεις τοποθετηση ποτε??   εξατμισεις τοποθετηση ποτε?? EmptyΚυρ 24 Μάης 2009, 23:13

φίλε μου καλά θα είναι να κάνεις περίπου 3.000-3.500 χιλ. με της μαμά και μετά να βάλεις τις άλλες! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
εξατμισεις τοποθετηση ποτε??
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» τοποθετηση RB σε κ8 1000
» Τοποθετηση εξατμισης σε κ4 και....f1
» τοποθετηση δισκων NEWFREN F2926R (1+8+1)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com