Greek GSX-R forum
πρόβλημα με φανάρι στοπ Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
πρόβλημα με φανάρι στοπ Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
πρόβλημα με φανάρι στοπ Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_l10πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_c10πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_r10 
JIMK7
πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_l10πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_c10πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_r10 
nasos-v
πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_l10πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_c10πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_r10 
T.R.E
πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_l10πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_c10πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_r10 
k8 600 kk
πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_l10πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_c10πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_r10 
kostaskr6
πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_l10πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_c10πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_r10 
κολτρέϊν
πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_l10πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_c10πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_r10 
Leroy
πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_l10πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_c10πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_r10 
ripper
πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_l10πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_c10πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_l10πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_c10πρόβλημα με φανάρι στοπ Poll_r10 

 

 πρόβλημα με φανάρι στοπ

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
paul22
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 335
Hμερομηνία εγγραφής : 18/08/2011

πρόβλημα με φανάρι στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: πρόβλημα με φανάρι στοπ   πρόβλημα με φανάρι στοπ EmptyΠεμ 23 Αυγ 2012, 01:28

καλησπέρα σε όλους,

έχω ένα θέμα όταν πατάω μπροστινό φρένο πρέπει να το πατήσω πολύ για ν ανάψει το στοπ πίσω ενώ ακούγεται το τσικ οτι πιέζει τον διακόπτη,ρυθμίζει απο πουθενά αυτό?

ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

πρόβλημα με φανάρι στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πρόβλημα με φανάρι στοπ   πρόβλημα με φανάρι στοπ EmptyΠεμ 23 Αυγ 2012, 02:29

Δεν νομιζω να ρυθμιζει η αποσταση που παταει η μανετα τον διακοπτη. Μηπως σου εχει στραβωσει μανετα η διακοπτακι :?: Μπορει απλα να κολαει, δοκιμασε να το καθαρισεις με σπρει για ηλεκτρικες επαφες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paul22
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 335
Hμερομηνία εγγραφής : 18/08/2011

πρόβλημα με φανάρι στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πρόβλημα με φανάρι στοπ   πρόβλημα με φανάρι στοπ EmptyΠεμ 23 Αυγ 2012, 02:33

μανέτα έβαλα aftermarket πάντως το ''τσικ'' οτι πατάει τον διακόπτη ακούγεται,τι να φταίει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

πρόβλημα με φανάρι στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πρόβλημα με φανάρι στοπ   πρόβλημα με φανάρι στοπ EmptyΠεμ 23 Αυγ 2012, 03:00

Μηπως η καινουρια μανετα δεν εχει κατσει καλα η δεν ακουμπαει σωστα λογω λαθος κατασκευης :?: Στο εκανε και πριν βαλεις την aftermarket πανω :?:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paul22
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 335
Hμερομηνία εγγραφής : 18/08/2011

πρόβλημα με φανάρι στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πρόβλημα με φανάρι στοπ   πρόβλημα με φανάρι στοπ EmptyΠεμ 23 Αυγ 2012, 03:01

αυτό δεν το γνωρίζω,μήπως ανοίγει το κουτάκι του διακόπτη κ ρυθμίζει,κάποιο έλασμα θα έχει εκει μέσα σωστά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

πρόβλημα με φανάρι στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πρόβλημα με φανάρι στοπ   πρόβλημα με φανάρι στοπ EmptyΠεμ 23 Αυγ 2012, 03:06

Αυτο δεν το ξερω για ρυθμισμα. Η θεση του ειναι στανταρ ομως, ειναι ενας διακοπτης δεν νομιζω να ρυθμιζεται. Για αυτο σε ρωτησα αν στο εκανε και πριν, γιατι οσοι εχουμε αλλαξει με aftermarket δεν ειχαμε προβλημα. Δες λιγο τη μανετα και συγκρινετη με την προηγουμενη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paul22
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 335
Hμερομηνία εγγραφής : 18/08/2011

πρόβλημα με φανάρι στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πρόβλημα με φανάρι στοπ   πρόβλημα με φανάρι στοπ EmptyΠεμ 23 Αυγ 2012, 03:16

πριν την περάσω ήταν just ίδιες τις σύγκρινα εμένα με παραξενεύει γιατί ακούγεται ο ήχος οτι πιέζεται ο διακόπτης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

πρόβλημα με φανάρι στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πρόβλημα με φανάρι στοπ   πρόβλημα με φανάρι στοπ EmptyΠεμ 23 Αυγ 2012, 03:25

Με το που πιεζεις δηλαδη τη μανετα ακουγεται ο διακοπτης :?: Αν ακουμπαει κατευθειαν δοκιμασε να του ριξεις σπρει που σου ειπα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

πρόβλημα με φανάρι στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πρόβλημα με φανάρι στοπ   πρόβλημα με φανάρι στοπ EmptyΠεμ 23 Αυγ 2012, 06:50

δεν ρυθμιζετε αυτο ...τσεκαρε απο κατο τον διακοπτη τη πεζει και αν τον πιεζει σωστα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
kapnias
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη Ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 590
Hμερομηνία εγγραφής : 06/09/2009

πρόβλημα με φανάρι στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πρόβλημα με φανάρι στοπ   πρόβλημα με φανάρι στοπ EmptyΠεμ 23 Αυγ 2012, 07:17

Δεν το εχω μπροστά μου, οπότε εχω μια επιφύλαξη,Η μανέτα δεν πατάει τον διακόπτη οταν πατάς φρένο, αλλα τον αφήνει να ανοίξει. Ή αλλιώς οταν αφήνεις το φρένο τότε πατάει η μανέτα τον διακόπτη. Αν η καινούργια μανέτα είναι λίγο πιο φαρδιά σε εκείνο το σημείο τότε αφήνει τον διακόπτη πιό αργα δηλαδή πατώντας περισσότερο φρένο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paul22
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 335
Hμερομηνία εγγραφής : 18/08/2011

πρόβλημα με φανάρι στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πρόβλημα με φανάρι στοπ   πρόβλημα με φανάρι στοπ EmptyΠεμ 23 Αυγ 2012, 13:28

kapnias έγραψε:
Δεν το εχω μπροστά μου, οπότε εχω μια επιφύλαξη,Η μανέτα δεν πατάει τον διακόπτη οταν πατάς φρένο, αλλα τον αφήνει να ανοίξει. Ή αλλιώς οταν αφήνεις το φρένο τότε πατάει η μανέτα τον διακόπτη. Αν η καινούργια μανέτα είναι λίγο πιο φαρδιά σε εκείνο το σημείο τότε αφήνει τον διακόπτη πιό αργα δηλαδή πατώντας περισσότερο φρένο.


+600 έτσι ακριβώς είναι,έφαγα με μια λίμα ελαφρώς το τσουνί του διακόπτη κ είναι καλύτερα τώρα,καμιά μέρα που θα με πιάσει μεγαλύτερη προκοπή ίσως το φτιάξω καλύτερα.

ευχαριστώ για τις απαντήσεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
πρόβλημα με φανάρι στοπ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Φλας στο φαναρι.
» νερο στο φαναρι..
» αυτοκόλλητο - φανάρι

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com