Greek GSX-R forum
Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_l10Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_c10Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_l10Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_c10Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_l10Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_c10Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_l10Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_c10Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_l10Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_c10Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_l10Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_c10Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_l10Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_c10Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_l10Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_c10Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_l10Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_c10Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_l10Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_c10Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Υποδύναμη VS Ροπή

Πήγαινε κάτω 
+7
amorfotos
kapnias
JIMK7
Miou
ghost
krosfala
usabug
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
fotis_rizla
Normal gixxer
Normal gixxer
fotis_rizla


Άντρας Όνομα: : fotis
Τόπος : a8hna-menidi-kalamata
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 257
Αγωνιζόμενος : stis pistes ton dromwn ante k kanan trackday
Hμερομηνία εγγραφής : 03/06/2011

Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υποδύναμη VS Ροπή    Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 29 Σεπ 2012, 21:17

ΠΠΠΠΠΩΩΩΩΩΩΩ ........μαγκες στραβοθηκα What a Face ζαλιστικα trella και γενικα καεικε το κεφαλι μου neura .......μιλαμε για πολυυυυυ θλιψη....... aftokt aftokt aftokt fish
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
usabug
Normal gixxer
Normal gixxer
usabug


Όνομα: : Μιχάλης
Αριθμός μηνυμάτων : 383
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υποδύναμη VS Ροπή    Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 29 Σεπ 2012, 21:30

kapnias έγραψε:
Μιχάλη γουστάρω πολυ!!!

Το μόνο που αποδεικνύει αυτός ο τύπος είναι οτι στις 5252 στροφές εχει τοσα ΑΛΟΓΑ (5-10-100) οση και ροπή μετρημένη σε lbs*ft(5-10-100)

Οπως επίσης οτι στις 726 στροφές ενας κινητήρας εχει τοση ροπή μετρημένη σε Kg*m οσα και άλογα εχει 10 άλογα στις 726 στροφές, εχει και 10κιλα ροπής,

Επίσης στις 7120 εχει τόσα άλογα οσα και Nm ροπής.
Σε τί μας βοηθάει αυτό;

Στη μια περίπτωση εχουμε ψιψιψινια και στην άλλη κοκοψοψαρα!!!
Συγκρίνονται τα ψιψιψινια με τα κοκοψοψαρα;;;

Επρεπε να πίνουμε μπύρες και να τσακωνόμαστε σουρωμένοι!!!

Αν πιναμε μπυρες δεν θα συζηταγαμε τωρα ... γιατι εγω θα ημουν ηδη στην τουαλετα για κατουρημα ...
Κανετο τεκιλες και ουισκια και μετα οση συζητηση θες ...

Λοιπον μαλλον εγω ακομα δεν εχω καταλαβει που διαφωνεις ??????

Διαφωνεις οτι μετραμε την ροπη και οχι την υπποδυναμη ?
Διαφωνεις στο οτι σε καποιες σαλ Υπποδυναμη = Τορque ?
Διαφωνεις στο γιατι να μετραμε σε HP και Pounds ?

Πραγματικα με μπερδευεις ...
scratch scratch scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapnias
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη Ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 590
Hμερομηνία εγγραφής : 06/09/2009

Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υποδύναμη VS Ροπή    Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 29 Σεπ 2012, 21:49

Συμφωνώ οτι μετράμε τη ροπή και οχι την ιπποδύναμη.

ΔΙΑΦΩΝΩ οτι ροπή = ιπποδύναμη,
ροπή = ιπποδύναμη τοσο,οσο στροφές ανα λεπτό = χιλιομετρα ανα ώρα
Αν εσυ δεχτείς οτι στροφές ανα λεπτό =χιλιομετρα ανα ωρα, τοτε θα το δεχτώ και εγω το δικό σου (μην το δεχτεις,μου χαλάς την κόντρα!!!)
Επίσης διαφωνώ στο να μετράμε σε ποδια και χέρια και λίμπρες κλπ.
Οπως μετραμε σε χιλιομετρα και μετρα και κιλα, ετσι θα μετράμε και σε Kgm αντε σε Νm.
Κατα τα αλλα μαζί σου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
usabug
Normal gixxer
Normal gixxer
usabug


Όνομα: : Μιχάλης
Αριθμός μηνυμάτων : 383
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υποδύναμη VS Ροπή    Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 29 Σεπ 2012, 22:00

kapnias έγραψε:
Συμφωνώ οτι μετράμε τη ροπή και οχι την ιπποδύναμη.


Μα τοτε δεν εχουμε καποια κοντρα ... scratch scratch

kapnias έγραψε:
ΔΙΑΦΩΝΩ οτι ροπή = ιπποδύναμη,
ροπή = ιπποδύναμη τοσο,οσο στροφές ανα λεπτό = χιλιομετρα ανα ώρα
Αν εσυ δεχτείς οτι στροφές ανα λεπτό =χιλιομετρα ανα ωρα, τοτε θα το δεχτώ και εγω το δικό σου (μην το δεχτεις,μου χαλάς την κόντρα!!!)
Επίσης διαφωνώ στο να μετράμε σε ποδια και χέρια και λίμπρες κλπ.
Οπως μετραμε σε χιλιομετρα και μετρα και κλια, ετσι θα μετράμε και σε Kgm αντε σε Νm.
Κατα τα αλλα μαζί σου!!!

Εγώ δεν είπα ποτέ ότι η Ροπή = Ιπποδύναμη ...

Είπα ότι η ιπποδύναμη είναι απλός ένα αποτέλεσμα μιας μαθηματικής πράξης .

Και αν μετράμε την ροπή και την ιπποδύναμη στο SI , τότε στις 5252,1 RPM η Ροπή έχει την ίδια τιμή με την Ιπποδύναμη ( με διαφορετικές μονάδες ) .

Τι να κάνω τώρα εγώ που δυστυχώς έχει καθιερωθεί το Ft-Lbs Στο SI και όχι το Kgm ???
Θα τους στείλω ένα αίτημα να το αλλάξουν αλλά δεν νομίζω να με πάρουν στα σοβαρά .

στην χαλασα τωρα ε ????? fafoutis fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapnias
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη Ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 590
Hμερομηνία εγγραφής : 06/09/2009

Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υποδύναμη VS Ροπή    Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 29 Σεπ 2012, 22:16

Μου την έσπασες!! :(

Ελα,ξεκίνα άλλο θέμα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
amorfotos
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Αλεξανδρος
Τόπος : Στον κόσμο μου.
Αριθμός μηνυμάτων : 631
Αγωνιζόμενος : Στην εκπαιδευση.
Hμερομηνία εγγραφής : 04/01/2011

Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υποδύναμη VS Ροπή    Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 29 Σεπ 2012, 22:20

kapnias έγραψε:
Συμφωνώ οτι μετράμε τη ροπή και οχι την ιπποδύναμη.

ΔΙΑΦΩΝΩ οτι ροπή = ιπποδύναμη,
ροπή = ιπποδύναμη τοσο,οσο στροφές ανα λεπτό = χιλιομετρα ανα ώρα
Αν εσυ δεχτείς οτι στροφές ανα λεπτό =χιλιομετρα ανα ωρα, τοτε θα το δεχτώ και εγω το δικό σου (μην το δεχτεις,μου χαλάς την κόντρα!!!)
Επίσης διαφωνώ στο να μετράμε σε ποδια και χέρια και λίμπρες κλπ.
Οπως μετραμε σε χιλιομετρα και μετρα και κιλα, ετσι θα μετράμε και σε Kgm αντε σε Νm.
Κατα τα αλλα μαζί σου!!!

Συμφωνω με τον απο πανω. Αρα ο συντελεστης 5252 δεν ισχει;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
usabug
Normal gixxer
Normal gixxer
usabug


Όνομα: : Μιχάλης
Αριθμός μηνυμάτων : 383
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υποδύναμη VS Ροπή    Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 29 Σεπ 2012, 22:23

kapnias έγραψε:
Μου την έσπασες!! :(

Ελα,ξεκίνα άλλο θέμα!!

xaxa xaxa fovero

Κοιτα αν ειναι να χαλιεσαι θα ανοιξω πιο μετα θεμα για σχεδιαση εξατμισεων ...

Μην μας πιανουν και τον kolos ... δεν λεει . ssss ssss
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υποδύναμη VS Ροπή    Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 29 Σεπ 2012, 22:32

πω πω ρε φουστι μου κ εγω καηκα διαβαζωντας αυτο το πραμα Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 536918

τελικα να σας πω κατι να μην τρελενεστε τα σουζουκι ειναι ποιο γρηγορα απο τα απριλια Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 62025 lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
usabug
Normal gixxer
Normal gixxer
usabug


Όνομα: : Μιχάλης
Αριθμός μηνυμάτων : 383
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υποδύναμη VS Ροπή    Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 29 Σεπ 2012, 22:38

kostaskr6 έγραψε:
πω πω ρε φουστι μου κ εγω καηκα διαβαζωντας αυτο το πραμα Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 536918

τελικα να σας πω κατι να μην τρελενεστε τα σουζουκι ειναι ποιο γρηγορα απο τα απριλια Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 62025 lol!

Ειδικα για εσενα ... χαχαχαχα


ninza ninza fuck fuck
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapnias
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη Ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 590
Hμερομηνία εγγραφής : 06/09/2009

Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υποδύναμη VS Ροπή    Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 29 Σεπ 2012, 22:43

Ε οχι ρε φίλε!!
Δεν με αφήνει η γυναίκα μου να πάρω rsv4.
Με το gsxr παμε για τα ψώνια μας δικάβαλοι, πάμε λαική, την ανέβασα επάνω νύφη, με το απρίλια τι θα έκανα;
Παλιομηχανάκι το απρίλια!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υποδύναμη VS Ροπή    Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 29 Σεπ 2012, 22:48

[quote="amorfotos"]
usabug έγραψε:



Όταν αλλάξεις ταχύτητα, οι στροφές πέφτουν. Όλη η υπόθεση είναι με την αλλαγή της ταχύτητας, οι στροφές να πέσουν πάνω στο σημείο μέγιστης ροπής για να έχεις μέγιστη επιτάχυνση σε κάθε καινούρια ταχύτητα που αλλάζεις. Η όλη υπόθεση είναι να κρατάς το στροφόμετρο στην περιοχή της μέγιστης ροπής όσο ανεβάζεις και κατεβάζεις ταχύτητες.
Σε υποτιθεμενο παραδειγμα που 2 σχεσεις ταχυτητων εχουν μεγαλη διαφορα μεταξυ τους πχ η τριτη σχεση πεφτει περισοτερες στροφες απο την τεταρτη σχεση του κιβωτιου, οι αλαγες πρεπει να γινουν σε διαφορετικες στροφες; Εαν ναι, το σιφτ λαιτ δεν ειναι πληρως αξιοπιστο, δινοντας μια τιμη αλαγης στις στροφες.






μηχανακια με σιφτ λαιτ ειναι κυριως τα δικα μας μηχανακια που ολα πλεον εχουν πολυ κοντα τις ταχυτητες μεταξυ τους ,close ratio, οποτε καθε φορα που αλλαζεις δεν εχεις πολυ πτωση στις σαλ και γενικα πεφτουν το ιδιο σε ολες τις ταχυτητες .
οποτε το σιφτ λαιτ το ρυθμιζεις εκει που θες ,καθε αλλαγη που κανεις ειναι με ιδια μικρη πτωση σαλ και πεφτεις πανω στο κυμμα της ροπης .....(και συνεχιζεις την σουζιτσα σου ... :P )


τωρα για το παραδειγμα σου μηχανη με τετοιο σαζμαν σιγουρα δεν εχει σιφτλαιτ γιατι μαλλον ειναι καμια τσοπεροκρουιζεροκατασταση ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
usabug
Normal gixxer
Normal gixxer
usabug


Όνομα: : Μιχάλης
Αριθμός μηνυμάτων : 383
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υποδύναμη VS Ροπή    Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 29 Σεπ 2012, 23:00

kapnias έγραψε:
Ε οχι ρε φίλε!!
Δεν με αφήνει η γυναίκα μου να πάρω rsv4.
Με το gsxr παμε για τα ψώνια μας δικάβαλοι, πάμε λαική, την ανέβασα επάνω νύφη, με το απρίλια τι θα έκανα;
Παλιομηχανάκι το απρίλια!!!

Θα πηγενες μονος σου και θα ειχες το κεφαλι σου ησυχο ... beer1 beer1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υποδύναμη VS Ροπή    Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 30 Σεπ 2012, 11:14

usabug έγραψε:
kostaskr6 έγραψε:
πω πω ρε φουστι μου κ εγω καηκα διαβαζωντας αυτο το πραμα Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 536918

τελικα να σας πω κατι να μην τρελενεστε τα σουζουκι ειναι ποιο γρηγορα απο τα απριλια Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 62025 lol!

Ειδικα για εσενα ... χαχαχαχα


Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 222147 Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 222147 Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 98281 Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 98281


αυτα διαβαζετε κ περνετε απριλια κ μολίς το καβαλησετε δεν ξερετε πως να το δικαιολογισετε
τα απριλια ειναι σαν τους πολιτικους λενε πολλα κ κανουν λιγα lol!
φιλαρακι μου κ εγω σε αγαπαω κ ας εχεις απριλια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tsasbi
Hero gixxer
Hero gixxer
tsasbi


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Ζωγράφου city
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 1410
Αγωνιζόμενος : moto gp PlayStation 1-2-3-4

Hμερομηνία εγγραφής : 23/05/2012

Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υποδύναμη VS Ροπή    Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 30 Σεπ 2012, 16:41

kostaskr6 έγραψε:
usabug έγραψε:
kostaskr6 έγραψε:
πω πω ρε φουστι μου κ εγω καηκα διαβαζωντας αυτο το πραμα Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 536918

τελικα να σας πω κατι να μην τρελενεστε τα σουζουκι ειναι ποιο γρηγορα απο τα απριλια Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 62025 lol!

Ειδικα για εσενα ... χαχαχαχα


Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 222147 Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 222147 Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 98281 Υποδύναμη VS Ροπή  - Σελίδα 2 98281


αυτα διαβαζετε κ περνετε απριλια κ μολίς το καβαλησετε δεν ξερετε πως να το δικαιολογισετε
τα απριλια ειναι σαν τους πολιτικους λενε πολλα κ κανουν λιγα lol!
φιλαρακι μου κ εγω σε αγαπαω κ ας εχεις απριλια


+1000 bounce bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Υποδύναμη VS Ροπή
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Ροπή για βίδες φρένου

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com