Greek GSX-R forum
Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_l10Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_c10Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_l10Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_c10Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_l10Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_c10Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_l10Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_c10Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_l10Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_c10Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_l10Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_c10Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_l10Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_c10Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_l10Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_c10Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_l10Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_c10Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_l10Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_c10Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!

Πήγαινε κάτω 
+8
maikstain
stoui
Georgio
Miou
κολτρέϊν
kontos 750
giannisK6
topetwrx
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Georgio
Full gixxer
Full gixxer
Georgio


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 1225
Αγωνιζόμενος : Να μη τρελαθώ...
Hμερομηνία εγγραφής : 16/09/2012

Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!   Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 19 Οκτ 2012, 17:21

maikstain έγραψε:
Georgio έγραψε:
maikstain έγραψε:
afam και ξερο ψωμι φιλε μου με 200 ευρουλακια εισαι ο καλυτερος του χοριου souza

ΟΙ DID Δεν είναι καλές?
μια χαρα ειναι απλα εχω μια αδυναμια afam 520 ελαφρυτερο κ ανθεκτικοτατο good
οκ φίλε μου thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/Mitakidis.Georgio
bolek76
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bolek76


Άντρας Όνομα: : Αλεξανδρος
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 433
Αγωνιζόμενος : never
Hμερομηνία εγγραφής : 24/03/2011

Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!   Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 19 Οκτ 2012, 18:40

Miou έγραψε:
τα αφαμ ειναι γαλλικα ...
ξεκολα με τα λαθος χλμ ... μην κοιτας το κοντερ με 299 τι διαφορα εχει το 299 απο το 285 δλδ adffs
και με τις 2 ταχυτητες εισαι για ισοβια δεσμα ...
ψαξε λιγο στο ιντερνετ και θα βρεις speedohealer νομιζω ο αντωνης απο την λαρισσα εχει αγορασει πριν λιγο καιρο ....μαλλον θα βρεις και στο φορουμ κανα θεμα με αυτο...
μπορεις να παρεις κι αυτο για το σφαλμα του κοντερ

http://aggracing.com/store/index.php?route=product/product&product_id=49
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tsasbi
Hero gixxer
Hero gixxer
tsasbi


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Ζωγράφου city
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 1410
Αγωνιζόμενος : moto gp PlayStation 1-2-3-4

Hμερομηνία εγγραφής : 23/05/2012

Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!   Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 20 Οκτ 2012, 00:02

Φίλε να είσαι καλά άναψε κανένα κερί κ να κανείς το σταυρό σου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!   Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 20 Οκτ 2012, 20:08

Miou έγραψε:
τα αφαμ ειναι γαλλικα ...
ξεκολα με τα λαθος χλμ ... μην κοιτας το κοντερ με 299 τι διαφορα εχει το 299 απο το 285 δλδ adffs
και με τις 2 ταχυτητες εισαι για ισοβια δεσμα ...
ψαξε λιγο στο ιντερνετ και θα βρεις speedohealer νομιζω ο αντωνης απο την λαρισσα εχει αγορασει πριν λιγο καιρο ....μαλλον θα βρεις και στο φορουμ κανα θεμα με αυτο...

Αλέξανδρε σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Wink Κατά τα άλλα έχω ένα κόλλημα με την ακρίβεια σε όλα μου τα πράματα, οπότε έχεις να κάνεις με κολλημένο άτομο!!! Laughing

giannisp έγραψε:
πολύ καλά έκανες και άλλαξες τα πάντα! και γενικα αν την προσεχεις η αλυσίδα σου "μιλαει". αν κανει κομπους αν ακους γενικα θορυβο εστω και αν την εχεις λιπανει αν στα γραναζια βλεπεις φθορα, πεταμα και παμε για αλλα. αν τυχον δυσκολευεσαι για τον χψ λογο καλυτερα ξεχνα οτι εχεις μηχανακι μεχρι να την αλλαξεις. ειναι κριμα για 200 ευρω να γινει η πατατα. το ιδιο ισχυει και για τα λαστιχα βεβαιως βεβαιως! πολλες οι περιπτωσεις και με ελαχιστα χιλιομετρα που εχει τραυματιστει κοσμος.
εννοειται δεν στα χωνω, πάντα φιλικα, απλά επειδη και εγω τις εχω κανει τις χοντραδες μου παλιοτερα τα ξαναλεω να τα εμπεδωσω...
Πάντα ορθιος!

Γιάννη να είσαι καλά! Όπως είπα και πριν, καταλαβαίνω απόλυτα το πνεύμα σας και γιατί τα λέτε! Wink

bolek76 έγραψε:

μπορεις να παρεις κι αυτο για το σφαλμα του κοντερ

http://aggracing.com/store/index.php?route=product/product&product_id=49

Καλό δείχνει και αυτό, φθηνότερο και από ότι λένε μπαίνει με τις υπάρχουσες φύσες χωρίς μετατροπές κτλ, κάτι που ισχύει από ότι διάβασα και για το speedohealer.

Αληθεύει ότι το γράσο που έχουν οι καινούριες αλυσίδες σαν πχ αυτήν που θα βάλω είναι εξαιρετικής ποιότητας και ότι δεν θέλει γρασάρισμα από την αρχή; Επίσης αν πέσει στην αλυσίδα νερό χωρίς πίεση, απλά να πέσει από πλύσιμο με λάστιχο, θέλει γρασάρισμα εκ νέου; Το ρωτώ γιατί την Δευτέρα που θα πάρω την μηχανή από το συνεργείο θέλω να την πλύνω. Πιο πολύ για τα μυγαράκια που έχει. Αν όμως θέλει γρασάρισμα η καινούρια αλυσίδα τότε δεν θα την πλύνω. Δεν έτυχε μέχρι τώρα να πλύνω μηχανή χωρίς να γρασάρω αλυσίδα, οπότε και κάνω την χαζή ίσως ερώτηση!!! Laughing Τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα και για να μην το έχω στο μυαλό μου θα την σκεπάσω με κάποια σακούλα, αλλά η ερώτηση ισχύει! Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Georgio
Full gixxer
Full gixxer
Georgio


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 1225
Αγωνιζόμενος : Να μη τρελαθώ...
Hμερομηνία εγγραφής : 16/09/2012

Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!   Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 20 Οκτ 2012, 20:23

Αν θυμάμαι καλά η καινούρια (αυτολιπαινόμεη) δεν θέλει γρασάρισμα και για πλύσιμο χωρίς πίεση πάλι δεν θέλει νομίζω αλλιώς κάθε φορά που κάναμε βόλτα με βροχή θα έπρεπε και να γρασάρουμε λέω εγώ τώρα, Very Happy αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/Mitakidis.Georgio
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!   Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 20 Οκτ 2012, 21:41

Georgio έγραψε:
Αν θυμάμαι καλά η καινούρια (αυτολιπαινόμεη) δεν θέλει γρασάρισμα και για πλύσιμο χωρίς πίεση πάλι δεν θέλει νομίζω αλλιώς κάθε φορά που κάναμε βόλτα με βροχή θα έπρεπε και να γρασάρουμε λέω εγώ τώρα, Very Happy αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος :P

Όντως Γιώργο, μετά από βόλτα με βροχή οπωσδήποτε γρασάρισμα! Άλλωστε το φωνάζει και η αλυσίδα!!! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Georgio
Full gixxer
Full gixxer
Georgio


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 1225
Αγωνιζόμενος : Να μη τρελαθώ...
Hμερομηνία εγγραφής : 16/09/2012

Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!   Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 20 Οκτ 2012, 21:46

topetwrx έγραψε:
Georgio έγραψε:
Αν θυμάμαι καλά η καινούρια (αυτολιπαινόμεη) δεν θέλει γρασάρισμα και για πλύσιμο χωρίς πίεση πάλι δεν θέλει νομίζω αλλιώς κάθε φορά που κάναμε βόλτα με βροχή θα έπρεπε και να γρασάρουμε λέω εγώ τώρα, Very Happy αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος :P

Όντως Γιώργο, μετά από βόλτα με βροχή οπωσδήποτε γρασάρισμα! Άλλωστε το φωνάζει και η αλυσίδα!!! Laughing
χαχαχα συνεννόηση μπουζούκι βγάλαμε lol! εγώ λέω (νομίζω) πως δεν θέλει xaxa αν μου το φώναζε πάντως θα την γράσαρα χαχαχα πλακίτσα κάνω δεν πιστεύω να με παρεξηγήσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/Mitakidis.Georgio
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!   Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 20 Οκτ 2012, 22:50

Georgio έγραψε:
topetwrx έγραψε:
Georgio έγραψε:
Αν θυμάμαι καλά η καινούρια (αυτολιπαινόμεη) δεν θέλει γρασάρισμα και για πλύσιμο χωρίς πίεση πάλι δεν θέλει νομίζω αλλιώς κάθε φορά που κάναμε βόλτα με βροχή θα έπρεπε και να γρασάρουμε λέω εγώ τώρα, Very Happy αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος :P

Όντως Γιώργο, μετά από βόλτα με βροχή οπωσδήποτε γρασάρισμα! Άλλωστε το φωνάζει και η αλυσίδα!!! Laughing
χαχαχα συνεννόηση μπουζούκι βγάλαμε lol! εγώ λέω (νομίζω) πως δεν θέλει xaxa αν μου το φώναζε πάντως θα την γράσαρα χαχαχα πλακίτσα κάνω δεν πιστεύω να με παρεξηγήσεις.

Σωστά, συνεννόηση μπουζούκι εξαιτίας μου!!! Laughing Το μόνο σίγουρο είναι ότι μετά από βόλτα με βροχή δυστυχώς θέλει άμεσα γρασάρισμα! Για αυτό και μισώ τις αλυσίδες!!! Όταν λέω βόλτα μιλώ κυρίως για εθνική οδό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Georgio
Full gixxer
Full gixxer
Georgio


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 1225
Αγωνιζόμενος : Να μη τρελαθώ...
Hμερομηνία εγγραφής : 16/09/2012

Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!   Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 20 Οκτ 2012, 22:59

topetwrx έγραψε:
Σωστά, συνεννόηση μπουζούκι εξαιτίας μου!!! Laughing Το μόνο σίγουρο είναι ότι μετά από βόλτα με βροχή δυστυχώς θέλει άμεσα γρασάρισμα! Για αυτό και μισώ τις αλυσίδες!!! Όταν λέω βόλτα μιλώ κυρίως για εθνική οδό.
smileee μάλλον έχεις δίκιο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/Mitakidis.Georgio
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!   Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 20 Οκτ 2012, 23:39

Georgio έγραψε:
Αν θυμάμαι καλά η καινούρια (αυτολιπαινόμεη) δεν θέλει γρασάρισμα και για πλύσιμο χωρίς πίεση πάλι δεν θέλει νομίζω αλλιώς κάθε φορά που κάναμε βόλτα με βροχή θα έπρεπε και να γρασάρουμε λέω εγώ τώρα, Very Happy αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος :P

καθε 300-500 χλμ αναλογα την χρηση θελει λαδωμα . και που και που και καθαρισμα ( εγω καθε 2-3 γρασαρισματα την καθαριζω) και μετα απο βολτα με βροχη παντα λαδωμα ...

αυτες που δεν ειναι oring - xring θελουν ακομα πιο συχνα λαδωμα ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maikstain
Hero gixxer
Hero gixxer
maikstain


Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2241
Hμερομηνία εγγραφής : 26/01/2010

Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!   Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 01:36

η αυτολυιπαινομενη δεν θελει γρασαρισμα,γιαυτο λεγεται ΑΥΤΟλιπαινομενη τωρα εσυ δεν ξερω πια εχεις βαλει aswew
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stoui
Adv. gixxer
Adv. gixxer
stoui


Άντρας Όνομα: : Χρίστος
Τόπος : Λευκωσία
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 437
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2011

Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!   Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 11:43

Miou έγραψε:

καθε 300-500 χλμ αναλογα την χρηση θελει λαδωμα . και που και που και καθαρισμα ( εγω καθε 2-3 γρασαρισματα την καθαριζω) και μετα απο βολτα με βροχη παντα λαδωμα ...

+1 good
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!   Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 12:03

maikstain έγραψε:
η αυτολυιπαινομενη δεν θελει γρασαρισμα,γιαυτο λεγεται ΑΥΤΟλιπαινομενη τωρα εσυ δεν ξερω πια εχεις βαλει aswew

Μιχάλη αν σου πω ότι αυτή η εκδοχή της αυτολιπαινόμενης δεν πέρασε από το μυαλό μου!! Rolling Eyes Δηλαδή δεν θέλει καθόλου συντήρηση;; Και πως γίνεται και αυτολιπαίνεται;; Που έχει τον γράσο; Αυτή που παρήγγειλα μάλλον δεν είναι τέτοια. Αύριο πρωί-πρωί θα μιλήσω με το συνεργείο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!   Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 12:26

maikstain έγραψε:
η αυτολυιπαινομενη δεν θελει γρασαρισμα,γιαυτο λεγεται ΑΥΤΟλιπαινομενη τωρα εσυ δεν ξερω πια εχεις βαλει aswew

topetwrx έγραψε:
maikstain έγραψε:
η αυτολυιπαινομενη δεν θελει γρασαρισμα,γιαυτο λεγεται ΑΥΤΟλιπαινομενη τωρα εσυ δεν ξερω πια εχεις βαλει aswew

Μιχάλη αν σου πω ότι αυτή η εκδοχή της αυτολιπαινόμενης δεν πέρασε από το μυαλό μου!! Rolling Eyes Δηλαδή δεν θέλει καθόλου συντήρηση;; Και πως γίνεται και αυτολιπαίνεται;; Που έχει τον γράσο; Αυτή που παρήγγειλα μάλλον δεν είναι τέτοια. Αύριο πρωί-πρωί θα μιλήσω με το συνεργείο.



ρε σταιν θα ξεχασω και αυτα που ξερω ... οι αυτολιπαινομενες ειναι οι ο ρινγκ - χ ρινγκ ...αυτες αναμεσα στους συνδεσμους στα πλακακια εχουν τσιμουχακια ,λαστιχακια δλδ ( orings ) και μεσα σε αυτα υπαρχει μια μικρη ποσοτητα γρασου . αυτο δεν σημενει οτι εσυ δεν ξαναβαζεις ποτε σου γρασο .
γιαυτο λεμε οτι βαζουμε με ζεστη την αλυσιδα για να εισχωρησει καλυτερα το σπρει οταν βαζουμε και μετα πρεπει να στεγνωσει για να ξαναγινει στερεο (απο το σπρευ βγαινει σε υγρη μορφη)

αυτολιπαινομενη αλυσιδα με την εννοια να μην ξαναβαλεις ποτε σου γρασο δεν υπαρχει μεχρι στιγμης .
εχουν βρει ομως μερικες πατεντες που βαζεις στην μηχανη και λιπαινουν την αλυσιδα αυτοματα χωρις να πρεπει να ασχοληθεις εσυ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Georgio
Full gixxer
Full gixxer
Georgio


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 1225
Αγωνιζόμενος : Να μη τρελαθώ...
Hμερομηνία εγγραφής : 16/09/2012

Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!   Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 12:38

Miou έγραψε:
maikstain έγραψε:
η αυτολυιπαινομενη δεν θελει γρασαρισμα,γιαυτο λεγεται ΑΥΤΟλιπαινομενη τωρα εσυ δεν ξερω πια εχεις βαλει aswew

topetwrx έγραψε:
maikstain έγραψε:
η αυτολυιπαινομενη δεν θελει γρασαρισμα,γιαυτο λεγεται ΑΥΤΟλιπαινομενη τωρα εσυ δεν ξερω πια εχεις βαλει aswew

Μιχάλη αν σου πω ότι αυτή η εκδοχή της αυτολιπαινόμενης δεν πέρασε από το μυαλό μου!! Rolling Eyes Δηλαδή δεν θέλει καθόλου συντήρηση;; Και πως γίνεται και αυτολιπαίνεται;; Που έχει τον γράσο; Αυτή που παρήγγειλα μάλλον δεν είναι τέτοια. Αύριο πρωί-πρωί θα μιλήσω με το συνεργείο.



ρε σταιν θα ξεχασω και αυτα που ξερω ... οι αυτολιπαινομενες ειναι οι ο ρινγκ - χ ρινγκ ...αυτες αναμεσα στους συνδεσμους στα πλακακια εχουν τσιμουχακια ,λαστιχακια δλδ ( orings ) και μεσα σε αυτα υπαρχει μια μικρη ποσοτητα γρασου . αυτο δεν σημενει οτι εσυ δεν ξαναβαζεις ποτε σου γρασο .
γιαυτο λεμε οτι βαζουμε με ζεστη την αλυσιδα για να εισχωρησει καλυτερα το σπρει οταν βαζουμε και μετα πρεπει να στεγνωσει για να ξαναγινει στερεο (απο το σπρευ βγαινει σε υγρη μορφη)

αυτολιπαινομενη αλυσιδα με την εννοια να μην ξαναβαλεις ποτε σου γρασο δεν υπαρχει μεχρι στιγμης .
εχουν βρει ομως μερικες πατεντες που βαζεις στην μηχανη και λιπαινουν την αλυσιδα αυτοματα χωρις να πρεπει να ασχοληθεις εσυ...
okk +1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/Mitakidis.Georgio
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!   Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 12:43

Miou έγραψε:

εχουν βρει ομως μερικες πατεντες που βαζεις στην μηχανη και λιπαινουν την αλυσιδα αυτοματα χωρις να πρεπει να ασχοληθεις εσυ...

Αλέξανδρε έχεις κανένα link να δώσεις να πάρω μια γεύση για το πως είναι αυτές οι πατέντες;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Georgio
Full gixxer
Full gixxer
Georgio


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 1225
Αγωνιζόμενος : Να μη τρελαθώ...
Hμερομηνία εγγραφής : 16/09/2012

Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!   Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 12:47

topetwrx έγραψε:
Αλέξανδρε έχεις κανένα link να δώσεις να πάρω μια γεύση για το πως είναι αυτές οι πατέντες;;;
http://www.dilios.gr/scottoiler.html
Αλλά μου φαίνεται mal@kies γιατί τι ποσότητα θα ψεκάζει ? εκτός αν ρυθμίζει κάπως, αν ρίχνει πολύ θα τα κάνει όλα σκατά και εν κινήσει :P ούτε να κάτσει λίγο δεν θα προλάβει.
Δες και αυτές τις αλυσίδες δεν ξέρω αν είναι καλές εξηγούμε Smile http://blog.ebike.gr/?p=3177
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/Mitakidis.Georgio
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!   Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 13:17

Georgio έγραψε:
topetwrx έγραψε:
Miou έγραψε:

εχουν βρει ομως μερικες πατεντες που βαζεις στην μηχανη και λιπαινουν την αλυσιδα αυτοματα χωρις να πρεπει να ασχοληθεις εσυ...

Αλέξανδρε έχεις κανένα link να δώσεις να πάρω μια γεύση για το πως είναι αυτές οι πατέντες;;;
http://www.dilios.gr/scottoiler.html
Αλλά μου φαίνεται mal@kies γιατί τι ποσότητα θα ψεκάζει ? εκτός αν ρυθμίζει κάπως, αν ρίχνει πολύ θα τα κάνει όλα σκατά και εν κινήσει :P ούτε να κάτσει λίγο δεν θα προλάβει.

Γιώργο είσαι πολύ γρήγορος πάντως!!! Wink Ενδιαφέρουσα προσέγγιση αλλά το να λαδώνεις εν κινήσει την αλυσίδα δεν ξέρω πόσο καλή ιδέα είναι! Δεν θέλω να φανταστώ πως θα γίνει η μηχανή αλλά και οι επιβάτες. Ξέρουμε ότι αφού λαδώσουμε η μηχανή κανονικά πρέπει να κάτσει κάποιες ώρες και να μη κυκλοφορήσει. Επίσης από όσο καταλαβαίνω μάλλον θέλει το δικό του γράσο και όχι αυτό που βάζει ο καθένας μας. Πχ εγώ είμαι κολλημένος με αυτό της MOTOREX το οποίο λερώνει ελάχιστα την μοτοσυκλέτα και δεν το αλλάζω εκτός και αν υπάρχει κάτι καλύτερο που να συνδυάζει αποτελεσματικότητα με λίγη βρωμιά.

Προς moderators, μήπως είναι καλά να μετακομίσουν οι δημοσιεύσεις σε κάποιο σχετικό θέμα με αλυσίδες, αν υπάρχει βέβαια. Αν δεν υπάρχει μήπως είναι καλύτερα να ανοίξουμε ένα;; Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Georgio
Full gixxer
Full gixxer
Georgio


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 1225
Αγωνιζόμενος : Να μη τρελαθώ...
Hμερομηνία εγγραφής : 16/09/2012

Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!   Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 13:49

Εγώ αγόρασα ένα Bel-Ray και δεν μου πέταξε ούτε σταγόνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/Mitakidis.Georgio
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!   Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 17:56

βασικα απο οτι ξερω τουλαχιστον τα καλα εχουν την δυνατοτητα να ρυθμιζεις την ροη . ο abrestas μου ειχε πει γιαυτα ,τα βαζουν στα βαρκαδερο κτλ νταλικες...
και δεν πιτσιλανε απο οτι λενε . δεν ξερω δεν τα εχω δοκιμασει . ειμαι παραδοσιακος εγω με σπρει ... fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!   Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 18:12

Miou έγραψε:
βασικα απο οτι ξερω τουλαχιστον τα καλα εχουν την δυνατοτητα να ρυθμιζεις την ροη . ο abrestas μου ειχε πει γιαυτα ,τα βαζουν στα βαρκαδερο κτλ νταλικες...
και δεν πιτσιλανε απο οτι λενε . δεν ξερω δεν τα εχω δοκιμασει . ειμαι παραδοσιακος εγω με σπρει ... fafoutis

Αλέξανδρε και εγώ μαζί σου παραδοσιακός!!fafoutis Με τα διάφορα ευτράπελα που σκέφτηκα με το μυαλό μου αν δεν μου αποδείξει κάποιος ότι αυτά τα συστήματα είναι ΟΚ τότε δεν....... Και όπως είπαμε τελικά μας αρέσει και η διαδικασία!!! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Georgio
Full gixxer
Full gixxer
Georgio


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 1225
Αγωνιζόμενος : Να μη τρελαθώ...
Hμερομηνία εγγραφής : 16/09/2012

Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!   Το έπαθα και αυτό το κουφό!!! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 18:37

topetwrx έγραψε:
Miou έγραψε:
βασικα απο οτι ξερω τουλαχιστον τα καλα εχουν την δυνατοτητα να ρυθμιζεις την ροη . ο abrestas μου ειχε πει γιαυτα ,τα βαζουν στα βαρκαδερο κτλ νταλικες...
και δεν πιτσιλανε απο οτι λενε . δεν ξερω δεν τα εχω δοκιμασει . ειμαι παραδοσιακος εγω με σπρει ... fafoutis

Αλέξανδρε και εγώ μαζί σου παραδοσιακός!!fafoutis Με τα διάφορα ευτράπελα που σκέφτηκα με το μυαλό μου αν δεν μου αποδείξει κάποιος ότι αυτά τα συστήματα είναι ΟΚ τότε δεν....... Και όπως είπαμε τελικά μας αρέσει και η διαδικασία!!! Laughing
+1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/Mitakidis.Georgio
 
Το έπαθα και αυτό το κουφό!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ!!!
» πως σας φαινετε αυτο;;;;
» Πως γενεν αυτο?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com