Greek GSX-R forum
φορτιστης shorai προβλημα Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
φορτιστης shorai προβλημα Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
φορτιστης shorai προβλημα Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
φορτιστης shorai προβλημα Poll_l10φορτιστης shorai προβλημα Poll_c10φορτιστης shorai προβλημα Poll_r10 
JIMK7
φορτιστης shorai προβλημα Poll_l10φορτιστης shorai προβλημα Poll_c10φορτιστης shorai προβλημα Poll_r10 
nasos-v
φορτιστης shorai προβλημα Poll_l10φορτιστης shorai προβλημα Poll_c10φορτιστης shorai προβλημα Poll_r10 
T.R.E
φορτιστης shorai προβλημα Poll_l10φορτιστης shorai προβλημα Poll_c10φορτιστης shorai προβλημα Poll_r10 
k8 600 kk
φορτιστης shorai προβλημα Poll_l10φορτιστης shorai προβλημα Poll_c10φορτιστης shorai προβλημα Poll_r10 
kostaskr6
φορτιστης shorai προβλημα Poll_l10φορτιστης shorai προβλημα Poll_c10φορτιστης shorai προβλημα Poll_r10 
κολτρέϊν
φορτιστης shorai προβλημα Poll_l10φορτιστης shorai προβλημα Poll_c10φορτιστης shorai προβλημα Poll_r10 
Leroy
φορτιστης shorai προβλημα Poll_l10φορτιστης shorai προβλημα Poll_c10φορτιστης shorai προβλημα Poll_r10 
ripper
φορτιστης shorai προβλημα Poll_l10φορτιστης shorai προβλημα Poll_c10φορτιστης shorai προβλημα Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
φορτιστης shorai προβλημα Poll_l10φορτιστης shorai προβλημα Poll_c10φορτιστης shorai προβλημα Poll_r10 

 

 φορτιστης shorai προβλημα

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

φορτιστης shorai προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: φορτιστης shorai προβλημα   φορτιστης shorai προβλημα EmptyΚυρ 25 Νοε 2012, 14:10

λοιπον παιδες εβγαλα να φορτισω τη μπαταρια τωρα που πιασανε τα κρυα
κ ο φορτιστης της shorai φαινεται να τα κλ@σε κ δε φορτιζει..
αναβει τα λαμπακια error μολις τον συνδεω στη πριζα.απ τη μπαταρια δε φαινεται να ειναι,στο μηχανακι δουλευει μια χαρα.

εστειλα μαιλ στην εταιρια κ περιμενω απαντηση.
λογικα καλυπτεται στην εγγυηση,ομως δε ξερω αν με συμφερει το στειλε/παρε μεταφορικα κτλ.

ξερετε καποιο καλο ηλεκτρονικο που να ασχολειται η να επιδιορθωνει τετοιους φορτιστες
ωστε να εχω κ μια δευτερη γνωμη? πιο πολυ με ενδιαφερει απο τι προηλθε παρα αν επισκευαζεται ευκολα η οχι,
γιατι το προβλημα μου το βγαλε ξαφνικα.
flag
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maikstain
Hero gixxer
Hero gixxer
maikstain


Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2241
Hμερομηνία εγγραφής : 26/01/2010

φορτιστης shorai προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φορτιστης shorai προβλημα   φορτιστης shorai προβλημα EmptyΚυρ 25 Νοε 2012, 14:44

πανω μπορει να πω μ@λ@κι@ αλλα κ σε μενα το κανει οταν εχω βαλει στον φορτιστη λιπο και φορτιζω μπαταρια νιμι.δεν παιζει κατι τετοιο ε?????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

φορτιστης shorai προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φορτιστης shorai προβλημα   φορτιστης shorai προβλημα EmptyΚυρ 25 Νοε 2012, 14:48

να τον φτιαξεις μονο ρε Very Happy ακου εκει θα το στειλεις αλλου..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

φορτιστης shorai προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φορτιστης shorai προβλημα   φορτιστης shorai προβλημα EmptyΚυρ 25 Νοε 2012, 15:50

maikstain έγραψε:
πανω μπορει να πω μ@λ@κι@ αλλα κ σε μενα το κανει οταν εχω βαλει στον φορτιστη λιπο και φορτιζω μπαταρια νιμι.δεν παιζει κατι τετοιο ε?????

μαικ δεν καταλαβα ακριβως τι εννοεις..εχεις τον ιδιο φορτιστη? μπαταρια νιμι?

magiaklaniakeksatmisi έγραψε:
να τον φτιαξεις μονο ρε Very Happy ακου εκει θα το στειλεις αλλου..

εγω δεν ειμαι καλος ηλεκτρονικος φιλε :P κατι παιζει με τη πλακετα οχι με το μετασχηματιστη κ πιστεψε με δεν εχω καμια ορεξη να ασχολουμαι μ αυτο :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maikstain
Hero gixxer
Hero gixxer
maikstain


Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2241
Hμερομηνία εγγραφής : 26/01/2010

φορτιστης shorai προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φορτιστης shorai προβλημα   φορτιστης shorai προβλημα EmptyΚυρ 25 Νοε 2012, 16:45

οχι τον ιδιο εναν παρομοιο.εχει ρυθμησεις νιμι-λιπο-κτλ.αν δεν εχεις βαλει τις σωστες ρυθμησεις της μπαταριας στον φωρτιστη κανει αυτο που λες....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

φορτιστης shorai προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φορτιστης shorai προβλημα   φορτιστης shorai προβλημα EmptyΚυρ 25 Νοε 2012, 17:17

maikstain έγραψε:
οχι τον ιδιο εναν παρομοιο.εχει ρυθμησεις νιμι-λιπο-κτλ.αν δεν εχεις βαλει τις σωστες ρυθμησεις της μπαταριας στον φωρτιστη κανει αυτο που λες....

αυτος που εχω ειναι παρα πολυ απλος.εχει 2 κουμπια charge k store .συνδεται οχι στους πολους αλλα σε φυσα στη μπαταρια ειδικα για τις shorai.
κ φαντασου χαλασε.. mal@kies
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

φορτιστης shorai προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φορτιστης shorai προβλημα   φορτιστης shorai προβλημα EmptyΠεμ 29 Νοε 2012, 01:12

τον πεθαμενο φορτιστη τον ανοιξα τελικα δεν αντεξα κ ειχε ενα πηνιο μαυρισμενο.
δεν ξερω αν ηταν απο αυτο γιατι δεν ασχοληθηκα λεπτο παραπανω με το τι φταιει.

ξυλωσα τον μετασχηματιστη απο μεσα,κ πηρα τον παρακατω φορτιστη της I-Max (χωρις μετασχματιστη).
τα παντρεψα αυτα τα 2 (ενα βυσμα υποθεση ηταν) κ με 30 ευρω εχω καινουργιο φορτιστη με τροφοδοσια κομπλε.

επρεπε να κανω μια πατεντα με τα πινς του μπαλανς απο τις φυσες τις shorai,
για να εχω 5 πινς προς το φορτιστη,κ τραβηξα κ τους πολους μεσα στη φυσα.

το εκανα αυτο για να κουμπωνει η μπαταρια με τη μια ,χωρις κροκοδιλακια κ μαλακιες.
βεβαια τη φορτιζω με 1,5 αμπερ γιατι τα καλωδια ειναι μια σταλια,ομως κλαιν μαιν,σε ενα τεταρτο φορτισε.


το μονο καλο του φορτιστη της shorai,ειναι οτι ηταν πρακτικος.πατουσες ενα κουμπι κ ξεμπερδευες.
για ολα τ αλλα απλα..... mal@kies mal@kies
αυτος ειναι σιγουρα καλυτερος κ ελπιζω κ πιο αξιοπιστος.


φορτιστης shorai προβλημα Sl380567
φορτιστης shorai προβλημα Sl380568
φορτιστης shorai προβλημα Sl380570
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

φορτιστης shorai προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φορτιστης shorai προβλημα   φορτιστης shorai προβλημα EmptyΤρι 18 Δεκ 2012, 14:37

τα καλα του να αγοραζεις επωνυμα προιοντα με εγγυηση.. Smile

μου τον αντικατεστησαν τον ελατωματικο φορτιστη χωρις να το ζητησω καν κ δωρεαν,
μιας κ η δουλεια μου ειχε γινει με τον καινουργιο imax.

μπραβο στη shorai,ακρως υπευθυνη κινηση

okk okk




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
φορτιστης shorai προβλημα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Φορτιστης μπαταριας
» Προβλημα????
» Προβλημα με το φως!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΛΟΙΠΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com