Greek GSX-R forum
προβλημα με θερμοκρασια Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
προβλημα με θερμοκρασια Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
προβλημα με θερμοκρασια Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
προβλημα με θερμοκρασια Poll_l10προβλημα με θερμοκρασια Poll_c10προβλημα με θερμοκρασια Poll_r10 
JIMK7
προβλημα με θερμοκρασια Poll_l10προβλημα με θερμοκρασια Poll_c10προβλημα με θερμοκρασια Poll_r10 
nasos-v
προβλημα με θερμοκρασια Poll_l10προβλημα με θερμοκρασια Poll_c10προβλημα με θερμοκρασια Poll_r10 
T.R.E
προβλημα με θερμοκρασια Poll_l10προβλημα με θερμοκρασια Poll_c10προβλημα με θερμοκρασια Poll_r10 
k8 600 kk
προβλημα με θερμοκρασια Poll_l10προβλημα με θερμοκρασια Poll_c10προβλημα με θερμοκρασια Poll_r10 
kostaskr6
προβλημα με θερμοκρασια Poll_l10προβλημα με θερμοκρασια Poll_c10προβλημα με θερμοκρασια Poll_r10 
κολτρέϊν
προβλημα με θερμοκρασια Poll_l10προβλημα με θερμοκρασια Poll_c10προβλημα με θερμοκρασια Poll_r10 
Leroy
προβλημα με θερμοκρασια Poll_l10προβλημα με θερμοκρασια Poll_c10προβλημα με θερμοκρασια Poll_r10 
ripper
προβλημα με θερμοκρασια Poll_l10προβλημα με θερμοκρασια Poll_c10προβλημα με θερμοκρασια Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
προβλημα με θερμοκρασια Poll_l10προβλημα με θερμοκρασια Poll_c10προβλημα με θερμοκρασια Poll_r10 

 

 προβλημα με θερμοκρασια

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
tasoulis
Jr.gixxer



Άντρας Τόπος : xalandri
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 5
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

προβλημα με θερμοκρασια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: προβλημα με θερμοκρασια   προβλημα με θερμοκρασια EmptyΤρι 19 Μαρ 2013, 01:25

καλησπερα παιδια εχω ενα κ9 750 το κοριτσακι μου ομως τον τελευτεο καιρο με εχει τρελανει!!!
και ζητω τη βοηθηα σας μπας και βρω καποια ακρη!λοιπον καταρχας στο μοτο εχουν γινει τα εξεις
φοραω εξατμιση πμ φιλτο και πολυ προσφατα εφτιαξα και την κεφαλη.πηρα το μηχανακι μου λοιπον και αρχησα της βολτες λογο ομως του οικονομικου που ολη αντιμετοπιζουμε δεν ειχα βγει καθολου εκτος αθηνον.με τα πολλα πριν απο 2 εβδομαδες πηγα επιδαυρο με ενα φιλο στο πηγενε ολα τελεια στο γυρνα ομως και αφου ειχαμε κατσει και για καφε το μηχανακι μου σηκωσε θερμοκρασια 135!!!σταματησα το πηγα στα χερια μεχρι ενα βενζιναδικο ελεισα το καπακι της τρομπας ολα καλα το εκλεισα ελεισα ρεζερβοθαρ χτυπησα το θερμοστατη εβαλα μπροστα και νερα το μηχανακι κομπλε αρχισε να δοθλευει κανονικα και γυρισα πισω οδηκος κανονικα!πηγα στο μηχανικο μου του το αφησα για να μου αλαξει θερμοστατη αντιψηκτικα και λαδια προερετικα λογο της θηερμοκρασιας!πηρα το μηχανακι λοιπον πηγα πεντελη, το κηκλοφορισα και εδω γυρο γυρο και το μηχανακι μια χαρα ξεκιναω την προηγουμενη κυριακη να παω ταξιδακι δεν προλαβα να φτασω κορινθο θερμοκρασια στο θεο παλι γυριζω πισω το ξαναπαω στο συνεργιο μου κανει εξαεροση μου αλαζει την ταπα προερετικα μηπως τραβαει καπου αερα βγενω ατικη παω ελευσινα σκασμενο το μηχανακι δουλευει κανονικα στο γυρνα παλι στα καλα καθουμενα απο 83 μου διχνει99 στα καπακια 133 και hi
σταματαω κατεφθηαν περιμενω κρυωνει το βαζω μπροστα φευγω το μηχανακι δουλευε κανονικα?τι μποει να συμβενει?αξιοσημιοτο οτι το μηχανακι εντος πολης και κινησης δουλευει κανονικοτατα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nktr
Hero gixxer
Hero gixxer
nktr


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Piraeus
Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

προβλημα με θερμοκρασια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με θερμοκρασια   προβλημα με θερμοκρασια EmptyΤρι 19 Μαρ 2013, 08:52

στο έκανε μετά από τη δουλειά που έγινε πάνω στη μοτό (βελτιώσεις κλπ)?
γιατί εάν στο έκανε μετά τη δουλειά κοίταξε για σωστή εξαέρωση του ψυγείου και ίσως χρειάζεται να προσθέσεις αντιψυκτικό και να το δουλέψεις 2 με 3 φορές μέχρι να ανάψει βεντιλατέρ και να συμπληρώσεις και πάλι.






αλλά έχει και ένα θέμα ανάκλησης και το κάλυψαν μέσα στην εγγύηση

http://www.efpolis.gr/filesbase/1269_sitefile-10455.pdf

εάν δεν βρεις λύση δες και αυτό
http://www.gixxer.com/forums/showthread.php?t=244046&highlight=temperature+display
http://www.gixxer.com/forums/showthread.php?t=275393


όπως ρίξε και μια ματιά στις πλαϊνές φύσες και στην κενρτική που πάει στο όργανο μην τυχόν και έχουν κάποια οξείδωση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapnias
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη Ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 590
Hμερομηνία εγγραφής : 06/09/2009

προβλημα με θερμοκρασια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με θερμοκρασια   προβλημα με θερμοκρασια EmptyΤρι 19 Μαρ 2013, 14:31

Το ιδιο έκανε του κολλητού μου το καταταλαιπωρημένο του srad 750,γιατί ήταν φαγωμενο το καλώδιο του αισθητήρα θερμοκρασίας.
Στα θέματα που έχει δώσει Νικος παραπάνω σχετικά με την αυξομείωση της θερμοκρασίας μάλλον ειναι την ώρα που ανοίγει ο θερμοστάτης γιατί η διαφορά στη θερμοκρασία είναι μικρή.
Αν ο αισθητήρας θερμοκρασίας τα εχει παίξει ή δεν κάνει καλή επαφή εστω και στιγμιαία κάνει αυτές τις μεγάλες διακυμάνσεις. Αν για παράδειγμα τον αποσυνδέσεις βλέπει άπειρη αντισταση και θεωρεί οτι η θερμοκρασία ειναι πάνω απο 140 βαθμούς. Αν όντως τους έπιανε, το λίγο λίγο θα σου έβραζαν τα νερά και θα έτρεχαν απο το δοχείο υπερχείλησης.
Αν έχεις manual δες λιγο τον αισθητήρα ECT (engine coolant temperature)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapnias
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη Ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 590
Hμερομηνία εγγραφής : 06/09/2009

προβλημα με θερμοκρασια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με θερμοκρασια   προβλημα με θερμοκρασια EmptyΤρι 19 Μαρ 2013, 14:44

Διορθώνω μιας και διαβασα το manual,
Μεγάλη θερμοκρασία στο Κ8 δείχνει αν η αντίσταση είναι μικρή, δηλαδή αν βραχυκυκλώνει ο αισθητήρας ή τα δυο καλώδια μεταξύ τους.
Για ξεκίνημα δές αν η θερμοκρασία που σου δείχνει οταν πάει πανω απο 110 βαθμους είναι πραγματική.
Δες επίσης μηπως τα καλώδια του αισθητήρα είναι πληγωμένα και ακουμπάν μεταξύ τους ή στο σασί
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
προβλημα με θερμοκρασια
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Πρόβλημα με GSXR Κ4 1000, χαμηλή θερμοκρασία στις μεγάλες ταχύτητες
» Σχετικά με θερμοκρασία
» -40%~-60% θερμοκρασία στην εξάτμιση

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com