Greek GSX-R forum
Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_l10Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_c10Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_l10Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_c10Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_l10Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_c10Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_l10Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_c10Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_l10Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_c10Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_l10Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_c10Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_l10Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_c10Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_l10Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_c10Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_l10Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_c10Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_l10Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_c10Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Track days στο εξωτερικο

Πήγαινε κάτω 
+17
gabri
busa respect
stavroulis
Zuki
George
DrIoannis
Aristosk8
Miou
JIMK7
opoulian
kouzinas
babis k8
8annos
bagos
ripper
GIXXERAKIAS
cpantelo
21 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 08 Νοε 2013, 16:54

cpantelo έγραψε:


3) Λαστιχα βαζω 2 ζευγαρια για 3ημερο minimum αρα 700. option +1 ακομη αρα σιγουρα 1000ρικο

αντε να δεχτω οτι θελεις 1 πισω για καθε μερα αλλα
σιγα μην θελεις 1 μπροστα λαστιχο για καθε μερα ...
ποιος εισαι και τι οδηγας ρε φιλε?? fafoutis 

εγω θα ελεγα 1 μπροστα και 2 πισω αλλα οκ ας μην ειμαι γυφτος αφου θα μπω στα εξοδα που θα μπω ... 2 μπροστα και 3 πισω λοιπον μιας και το δικο μου μηχανακι εχει περισσοτερο γκαζι απο το δικο σου ...
fafoutis fafoutis fafoutis 

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 08 Νοε 2013, 16:57

kouzinas έγραψε:

Άλλη μια εναλλακτική είναι τα mini-moto (ΙΜR κατάσταση) και βουρ στις καρτόπιστες...

edit: και κανα τετοιο δεν θα με χαλαγε! --> https://2img.net/h/i457.photobucket.com/albums/qq296/daveclapp/DSC_4920.jpg

fafoutis
υπαρχουν και αλλες εταιρειες εκτος της imr ισως και με πιο αξιολογα μηχανακι (σιγουρα θα ειναι και ακριβοτερα...)

αυτο που εχεις βαλει στο εντιτ δεν παει πουθενα ... ανοιγεις το γκαζι τερμα και δεν παει ουτε μισο μετρο . τι να το κανεις ετσι ???Shocked Shocked 

πανε βαλε καμια αλυσιδα πρωτα ...
lol! geek geek geek 

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 08 Νοε 2013, 17:08

babis k8 έγραψε:



2.Βενζηνες πηγαινε-ελα αθηνα-μισσανο (700 χλμ περιπου) με καταναλωση 10λιτρα/100χλμ ειναι 70 λιτρα αρα=80 ευρω το ατομο

μαζι με τα διοδια κανα 90ρι ...


4.Βενζηνες το μηχανακι με καταναλωση 10λιτρα/100 χλμ και 200 χλμ την ημερα (600 χλμ συνολο)=80 ευρω το ατομο

στανταρακι ειναι περισσοτερα κοντα στο 50ρικο θελω στα μεγαρα στο μισης μερας td
και στα μεγαρα το γκαζι ανοιγει τερμα λιγοτερο απο οτι θα νοιγει στο μισανο




6.Φαγητο πλουσιο με νερα κλπ 30 ευρω το ατομο την ημερα= 100 ευρω το ατομο

πλακα κανεις . στην διαιτα θα μας εχεις ρε ψηλε??? 1 φορα την ημερα θα φαμε??δεν θα πιουμε 2-3 μπυρες μετα το τδ? υπολογιζω τουλαχιστον 50ε την ημερα. ειμαι και στην αναπτυξη ...



Κ σου εχω βαλει 5 σεσσιον ανα μερα (που 4 θα κανεις...),4-5 κανουμε στης μισης μερας στα μεγαρα ... ολοκληρη ημερα εκει περα? σιγουρα παραπανω σεσσιονς ... δεν θα θελεις να βγεις ...




Κ πας για προπονηση σε πιστα παγκοσμιου ουτε σερρες ουτε Μεγαρα.Μην τρελαθουμε τελειως cyclops Μιλαμε για εμπειρια ζωης κ πας με το δικου σου μηχανακι.

Αν καποιος τωρα για 200 ευρω παραπανω πιστευει οτι αξιζει να παει Σερρες απο Μισσανο...περι ορεξεως Sleep 

Με λιγη προσοχη στα λεφτα,κλεισιμο απο νωρις ξενοδοχειου-εισητηριων κ με χαλαρο ταξιδι στα 100 -110 χλμ/ωρα ανετα παει κοντα στα 1500 ευρω.

Εγω,αν ημουν διαθετιμενος να δωσω 1200 ευρω για Σερρες δεν το συζητουσα κ θα πηγαινα,Ιταλια για 500 ευρω κ μαλιστα σε ελευθερη προπονηση,περασα απο Μουτζελο το Σεπτεμβρη κ ολη η πιστα ειχα 20 μηχανακια Shocked  τι να λεμε τωρα κ μιλαμε για μηκος πιστας 4,2 χλμ.



σε ολα τα αλλα συμφωνω ... file 
αντε βρες κανα μηχανακι να παμεεεεεεεε beer 

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 08 Νοε 2013, 17:13

cpantelo έγραψε:



2) Ποσο κανει το session? με 20 ευρω ειναι καλα ακομα και για 5 session την ημερα βγαινει το 3ημερο 300. Εαν ειναι όμως 40 οπως ελεγε ο φιλος πιο πανω παει 600!!!!


απο μερικα παιδια που πηγαν μισανο το καλοκαιρι(με τον ζαφειρο) μου ειχαν πει τιμες αλλα δεν τις συγκρατισα αλλα σιγουρα ειχε το σεσσιον παραπανω απο 20 ...

3) Ποσο παει το box? Σε επισημο διοργανωτη ειναι μεσα στη τιμη ή extra?
ειναι εξτρα η χρεωση για μποξ

4) Εαν δεν εχεις box αφηνεις καπου με ασφαλεια τη μηχανη το βραδυ ή μαζευεις καθε μερα στο τελος?

την μαζευεις

5) Λαστιχας υπαρχει? Αν οχι μεσα στη πιστα τουλαχιστον κοντα σε αυτην ωστε να του πηγαινεις εστω τις ζαντες να σου αλλαξει...
ξερω οτι σιγουρα εχει ξεμονταδορο και μπορεις να πας εσυ να αλλαξεις λαστιχα εαν εχεις τα εργαλει και την γνωση να το κανεις ...

6) τεχνικο ελενχο σε ελευθερη προπονηση εχει? τι παιζει γενικα με αυτο?


______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 08 Νοε 2013, 17:17

με παρα πολυ ενδιαφερων θα ηθελα να μπει στην κουβεντα το ρεμαλι ο νικος (cb1300)που εχει εξαφανιστει ... ssss 
να μας πει τις εμπειριες του απο τις τοσες πιστες που εχει παει στο εξωτερικο την τελευταια χρονια ...
να μας πει κοστολογια κτλ δλδ ....

πες ρε καθαρμα εχεις παει σε τοσες παγκοσμιες και σε περισσοτερες τοπικες ... flag beer1 

θα του στειλω κανα πμ , θα τον ψαξω στο φβ καπου θα τον πετυχω ....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 08 Νοε 2013, 17:35

Miou έγραψε:
cpantelo έγραψε:


3) Λαστιχα βαζω 2 ζευγαρια για 3ημερο minimum αρα 700. option +1 ακομη αρα σιγουρα 1000ρικο

αντε να δεχτω οτι θελεις 1 πισω για καθε μερα αλλα
σιγα μην θελεις 1 μπροστα λαστιχο για καθε μερα ...
ποιος εισαι και τι οδηγας ρε φιλε?? fafoutis 

εγω θα ελεγα 1 μπροστα και 2 πισω αλλα οκ ας μην ειμαι γυφτος αφου θα μπω στα εξοδα που θα μπω ... 2 μπροστα και 3 πισω λοιπον μιας και το δικο μου μηχανακι εχει περισσοτερο γκαζι απο το δικο σου ...
fafoutis fafoutis fafoutis 
Αλλες πιστες Αλεξανδρε μη σκεφτεσαι τα μεγαρα...Οταν εχεις στροφες με χιλιομετρα και γενικα η πιστα εχει ροη η φθορα ειναι μεγαλυτερη ειδικα και εαν η ασφαλτος ειναι αγρια και κραταει πολυ.Λογικο αν το σκεφτεις γιατι θα εισαι πολυ περισσοτερη ωρα πλαγιασμενος , με γκαζια/φρενα παλι πλαγιασμενος.Εδω πλεον στις Σερρες τελευταια φορα ειδα πως το μπροστινο αρχισε να φτανει τη φθορα του πισω (σχεδον) και γυρναγα στο 27/28 οχι σε κανα τρελο χρονο...Για το πισω δεν το συζηταω 1 την ημερα ειναι σιγουρο και με τουμπα μετα το 3ο session....Το μπροστα μετα το 7ο/8ο session ηθελε να εχεις το νου σου και καλυτερα να το αλλαξεις για να εισαι ησυχος....
Ειδικα για misano παντως ακουσα πως παιζει να τρως και το μπροστα πιο πολυ απο το πισω....Βεβαια ετσι οπως ειναι η χαραξη παιζει να εχεις ιδια φθορα αριστερα/δεξια πισω οποτε δεν ξερω και εαν βοηθα καθολου να κανεις τουμπα
Το χειροτερο για μενα εαν κανεις τετοιο ταξιδι ειναι να μπεις και να πηγαινεις φυλαγμενα γιατι δεν εχεις λαστιχο...δεν παιζει κατι τετοιο εκει θα εχεις οτι καλυτερο χρειαζεσαι για μενα και ας ερθει λιγο πιο ακριβα.ΑΞΙΖΕΙ!!!!

Οσο για το μηχανακι σου μη ξεχνας οτι εμενα μαμα δεν ειναι και ετσι οπως το εφτιαξα να βγαζει αμεσα τη δυναμη κατω τρωει πιο γρηγορα το λαστιχο απο πριν και εας μπαινω με πολυ περισσοτερη φορα πλεον...οκ 160 αλογα δεν εχω αλλα τα 143 ροδα που εβγαλε ειναι υπεραρκετα για 750.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripper
Elite gixxer
Elite gixxer
ripper


Άντρας Όνομα: : Σωτηρης
Τόπος : Μαλδιβες
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 3618
Αγωνιζόμενος : Μόνο στο ps4 πλεον !!!!
Και μονο με kawasaki!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 28/10/2011

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 08 Νοε 2013, 17:36

εγω λεω να αρχισουμε πλεον με κατι μικροτερο σε μεγεθος. να ξεκινησουμε με μινι μοτο. ειμαι κατοχος μινι μοτο και εχω παει να τρεξω 2 φορες στο καρτοδρομιο του ασπροπυργου. κακα τα ψεματα ,δεν ειναι το ιδιο οπως  με την μηχανη αλλα εχει και αυτο την κ@υλα του.

https://www.youtube.com/watch?v=6DWyKs9w00I
στο βιντεακι ειναι απο το εξωτερικο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 08 Νοε 2013, 17:37

Miou έγραψε:
με παρα πολυ ενδιαφερων θα ηθελα να μπει στην κουβεντα το ρεμαλι ο νικος (cb1300)που εχει εξαφανιστει ... ssss 
να μας πει τις εμπειριες του απο τις τοσες πιστες που εχει παει στο εξωτερικο την τελευταια χρονια ...
να μας πει κοστολογια κτλ δλδ ....

πες ρε καθαρμα εχεις παει σε τοσες παγκοσμιες και σε περισσοτερες τοπικες ... flag beer1 

θα του στειλω κανα πμ , θα τον ψαξω στο φβ καπου θα τον πετυχω ....
Αυτον περιμενα και γω που πηγε και brno τελευταια....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 08 Νοε 2013, 17:56

cpantelo έγραψε:

Το χειροτερο για μενα εαν κανεις τετοιο ταξιδι ειναι να μπεις και να πηγαινεις φυλαγμενα γιατι δεν εχεις λαστιχο...δεν παιζει κατι τετοιο εκει θα εχεις οτι καλυτερο χρειαζεσαι για μενα και ας ερθει λιγο πιο ακριβα.ΑΞΙΖΕΙ!!!!

καλα δεν το συζητω ... εννοειτε ... αντε να εχεις παει για 3ημερεςκαι να μηνεις απο λαστιχο στην αρχη της 3της μερας....  toixos fotia aftokt 

cpantelo έγραψε:
Miou έγραψε:
με παρα πολυ ενδιαφερων θα ηθελα να μπει στην κουβεντα το ρεμαλι ο νικος (cb1300)που εχει εξαφανιστει ... ssss 
να μας πει τις εμπειριες του απο τις τοσες πιστες που εχει παει στο εξωτερικο την τελευταια χρονια ...
να μας πει κοστολογια κτλ δλδ ....

πες ρε καθαρμα εχεις παει σε τοσες παγκοσμιες και σε περισσοτερες τοπικες ... flag beer1 

θα του στειλω κανα πμ , θα τον ψαξω στο φβ καπου θα τον πετυχω ....
Αυτον περιμενα και γω που πηγε και brno τελευταια....
οχι μονο βρνο ... εχει ξεσαλωσει το ατομο ... τωρα γυρναει στις πιστες της γαλλιας ... απο μικρες τοπικες μεχρι και λεμαν πηγε ...ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 08 Νοε 2013, 19:58

Ζωαρα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 08 Νοε 2013, 22:45

Είναι πολύ καλή κίνηση τα trackday εξωτερικό αρκεί να έχεις 2 πράγματα:
α)Χρόνο
β)Χρήμα
Αν τα έχεις και κάνεις σωστό πρόγραμμα είναι κάτι μοναδικό. Προσωπικά είδα αγώνα στο Mugello και μόνο στην ιδέα ότι μπορώ να μπω και να κάνω trackday εκεί ανατριχιάζω. Το budget είναι τσουχτερό για τις εποχές που ζούμε αλλά αν υπάρχει η δυνατότητα cheers .
Προσωπικά το α) μου αυτές τις εποχές είναι απίστευτα περιορισμένο, δεν προλαβαίνω Μέγαρα να πάω όχι Ιταλία study  και το β) μου δεν μου επιτρέπει να έχω τέτοιες πολυτέλειες πλέον.
Α...θέλει και την σωστή παρέα για να δέσει η συνταγή.Ευελπιστώ μία ημέρα να καταφέρω να γίνει και αυτό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 09 Νοε 2013, 01:45

DrIoannis έγραψε:
Είναι πολύ καλή κίνηση τα trackday εξωτερικό
Πλεον ειναι η ΜΟΝΗ κινηση lol! lol! 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 09 Νοε 2013, 09:33

cpantelo έγραψε:
DrIoannis έγραψε:
Είναι πολύ καλή κίνηση τα trackday εξωτερικό
Πλεον ειναι η ΜΟΝΗ κινηση lol! lol! 
ε οχι και η μονη ...nono 

βγαλε τις 3 πιπες απο τα μπουζι και ξεκινα καρτοπιστες .... θα ερχομαι και εγω με το σακς ...
θα σε σκισωωωωω  Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 2010MadAss125


fafoutis fafoutis

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
George
Jr.gixxer
George


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 24
Hμερομηνία εγγραφής : 01/03/2010

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 09 Νοε 2013, 14:11

babis k8 έγραψε:


Για το θορυβο θα ξερει να σε βοηθησει ο φιλος nktr που ειχαν παει το καλοκαιρι Μισσανο κ Μουτζελο 2 φιλοι του ο ενας αγωνιζομενος κ ο αλλος τον βοηθαει.Αν δεν κανω λαθος ηταν με REMUS πανω στο CBR του.Ρωτα πληροφοριες εκει που το ταξιδι τους ηταν προσφατο κ με ελευθερη προπονηση-αν δεν κανω λαθος Wink 

Εγώ είμαι αυτόςVery Happy

Λοιπόν έχουμε κ λέμε...
Το καράβι φεύγει κατά τις 5 το απόγευμα από Πάτρα κ κάνει 24-25 ώρες ανάλογα την κίνηση που θα πετύχει στην ηγουμενίτσα.
Το εισητήριο με καμπίνα είναι περίπου 300 € και χρειάζεσαι καμπίνα γιατί ειδικά στην επιστροφή που θα είσαι κομματια κοιμάσαι κ περνάει αέρα το ταξίδι.
Για το κόστος φορτηγού που πήγαμε δεν θυμάμαι πόσο πληρώσαμε. Πάντως με ένα vito που πήγαμε είχε το ίδιο εισητήριο με το να πάρεις αμάξι + τρειλερ. Βέβαια 2 μηχανακια, 7-8 σετ λαστιχα, εργαλεία, ρούχα κλπ πράγματα η πόρτα δεν εκλεινε με τπτ...
Φύγαμε τετάρτη στις 5 το απόγευμα από πάτρα, φτάσαμε ανκόνα πέμπτη στις 6. Το βράδυ φτάσαμε μουτζέλο, περίπου 3 ώρες ταξίδι από autostrada με κόστος διοδίων περίπου κανα 10αρικο αν δεν κάνω λάθος.
Παρασκευή, σαββατο κυριακη σε οργανωμένο td στο μουτζέλο με κόστος 200-220 € η μέρα. Μέναμε στο box το οποίο πρέπει να μας πήγε κανα 600αρι για το 3ημερο. Το μισό box είχαμε εμείς + ζαφειρόπουλος κ το υπόλοιπο το τιμ της zen-one. Το box είχε μέσα τουαλέτα-ντουζιερα, τηλεοραση που έδειχνε live χρονους κ πλανα από τις καμερες της πίστας, πριζες κ γενικα ήταν αρκετά μεγάλο. κάθε μέρα καθαρίστρια κλπ.
Τα λάστιχα δεν καταστρέφονταν τόσο πολύ φαντάζομαι λόγω του η πίστα είναι απλωτή με πολλά χλμ κ δεν είναι stop & go όπως μέγαρα.

Κυριακή βράδυ φυγαμε απο μουτζέλο για να πάμε στο μιζανο να μπούμε την δευτέρα πάλι σε οργανωμένο td με κόστος 160 € η μέρα (μέχρι τις 6 κ όχι μέχρι την δύση του ηλίου όπως εδώ).
Υποτίθεται οτι στο μιζανο θελει τάπα στην εξατμιση (remus ολοσωμη) αλλά δεν βάλαμε κ κανεις δεν μας είπε τπτ. Για την κάμερα μας είπαν να την βγάλουμε μόνο που την είχαμε με βάση έξω από το μούτρο του cbr. Τουλάχιστον πρόλαβα να γράψω ένα σέσσιον Wink 
Τα λάστιχα φαγώθηκαν περισσότερο από ότι στο μουτζέλο αλλά σε αυτό μάλλον φταίω κ εγώ γιατί μπαίναμε κ οι 2 με το cbr και εγώ ήμουνα πολύ περισσότερο χεσμένος (1η φορά στην πίστα, ξένο μηχανάκι κλπ) κ οδηγούσα πολύ άτσαλα.
Πάλι μείναμε στο box το οποίο ήταν πιο φτηνό (δεν θυμάμαι πόσο) αλλά ήταν πιο μικρό. Γενικά μετά το μουτζέλο, το μιζάνο είναι πιο παρατημένο-παλιό κλπ. Τουαλέτα-ντουζιέρα έξω από το box αλλά το κάθε box είχε την δική του. Είχες κλειδί κ την κλείδωνες για να μην μπαίνει οποιος θέλει μέσα.
Τρίτη πρωί φύγαμε για ανκόνα, πάλι 24-25 ώρες για πάτρα.

Γενικά αν δεν ξέρεις ιταλικά δεν βγάζεις άκρη να συνεννοηθείς (άλλο θέλαμε να παραγγείλουμε κ τελικά άλλο μας έφερναν). Ο Ζαφειρόπουλος ακόμα θυμάται μια μπριζόλα σταβλίσια που πλήρωσε 72 €!!! Να πεθαίνεις κανείς δεν θα σου μιλήσει αγγλικά Evil or Very Mad 
Πάντως το φαί δεν ήταν φτηνό, 1 πιάτο φαί (μακαρόνια) κ η σαλάτα ήταν περίπου 15-18 €. Το μισόλιτρο κοκα κόλα έκανε 2,90 €!!!Shocked 
Παίρνεις μαζί ζαμπον-τυρια-τοστιερα ή μακαρόνια κ κανα γκαζάκι μεγάλο κ την βγάζεις τσάμπα.

Νταξ η εμπειρία δεν υπάρχει, από τις πίστες κ το επίπεδο-οργάνωση, τους δρόμους κλπ.
Σόρυ που δεν θυμάμαι ακριβώς τις τιμές, το μόνο που μου έχει μείνει είναι η εμπειρία οδήγησης στο μιζανο.
Μακαρι να καταφέρουμε να πάμε κ του χρόνου (αλλά αυτήν την φορά θα έχω κ το gsxr μου μαζί να το ευχαριστηθώ όπως πρέπει).

Το μιζάνο συμφέρει περισσότερο από μουτζέλο γιατί είναι δίπλα από την ανκόνα, αλλά οι πίστες δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους.
Μιζάνο σχετικά σφιχτή πίστα όλη φλατ ενώ το μουτζέλο έχει πολλά χλμ (κόφτιαζεις 6η στο τέλος της ευθείας) κ πολλές υψομετρικές διαφορές, τυφλά σημεία κλπ.

Αυτά τα ολίγα, ότι άλλο θέλετε εδώ είμαστεWink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opoulian
Normal gixxer
Normal gixxer
opoulian


Άντρας Όνομα: : Spyros
Τόπος : athens
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 237
Hμερομηνία εγγραφής : 10/09/2009

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 09 Νοε 2013, 18:22

καλησπερα.για μισανο το μονο θεμα ειναι το κοστος της πιστας για μενα το οποιο ειναι και πολυ υψηλο.
καραβι για κανενα λογο καμπινα μια χαρα την παλευεις και χωρις μιας και τα καραβια ειναι πεντακαθαρα και δεν εχουν και πολυ κοσμο με αποτελεσμα να κοιμασαι οπου γουσταρεις.συμφερει τρειλερ με 3 μηχανες απανω για να παει δια 3.(23 με 24 ωρες κανουν οπως ειπαν τα παιδια)τωρα λαστιχα με ενα ζευγαρι καινουρια και ενα μεταχειρο ειναι υπεραρκετα θα ελεγα.λογικα βγαινει κανα 400 με 500 παραπανω απο σερρες χωρις απροοπτα.
οποιος τα χει ....καλη διασκεδαση...Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 09 Νοε 2013, 19:11

Με τοσα λεφτα που μπορει να στοιχισει ενα track day στο εξωτερικο,αγοραζεις π.χ ενα ktm 400 μεταχειρο και λιωνεις στις προπονησεις με εντουρο+οτι φτιαχνεις φυσικη κατασταση... What a Face 
Μολις το βαρεθεις το πουλας,σου μενουν τα γκαφρα και αν γουσταρεις πας και εξωτερικο τελικα ....rabbit  rabbit  bounce 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 10 Νοε 2013, 10:30

George έγραψε:
babis k8 έγραψε:


Για το θορυβο θα ξερει να σε βοηθησει ο φιλος nktr που ειχαν παει το καλοκαιρι Μισσανο κ Μουτζελο 2 φιλοι του ο ενας αγωνιζομενος κ ο αλλος τον βοηθαει.Αν δεν κανω λαθος ηταν με REMUS πανω στο CBR του.Ρωτα πληροφοριες εκει που το ταξιδι τους ηταν προσφατο κ με ελευθερη προπονηση-αν δεν κανω λαθος Wink 

Εγώ είμαι αυτόςVery Happy

Λοιπόν έχουμε κ λέμε...
Το καράβι φεύγει κατά τις 5 το απόγευμα από Πάτρα κ κάνει 24-25 ώρες ανάλογα την κίνηση που θα πετύχει στην ηγουμενίτσα.
Το εισητήριο με καμπίνα είναι περίπου 300 € και χρειάζεσαι καμπίνα γιατί ειδικά στην επιστροφή που θα είσαι κομματια κοιμάσαι κ περνάει αέρα το ταξίδι.
Για το κόστος φορτηγού που πήγαμε δεν θυμάμαι πόσο πληρώσαμε. Πάντως με ένα vito που πήγαμε είχε το ίδιο εισητήριο με το να πάρεις αμάξι + τρειλερ. Βέβαια 2 μηχανακια, 7-8 σετ λαστιχα, εργαλεία, ρούχα κλπ πράγματα η πόρτα δεν εκλεινε με τπτ...
Φύγαμε τετάρτη στις 5 το απόγευμα από πάτρα, φτάσαμε ανκόνα πέμπτη στις 6. Το βράδυ φτάσαμε μουτζέλο, περίπου 3 ώρες ταξίδι από autostrada με κόστος διοδίων περίπου κανα 10αρικο αν δεν κάνω λάθος.
Παρασκευή, σαββατο κυριακη σε οργανωμένο td στο μουτζέλο με κόστος 200-220 € η μέρα. Μέναμε στο box το οποίο πρέπει να μας πήγε κανα 600αρι για το 3ημερο. Το μισό box είχαμε εμείς + ζαφειρόπουλος κ το υπόλοιπο το τιμ της zen-one. Το box είχε μέσα τουαλέτα-ντουζιερα, τηλεοραση που έδειχνε live χρονους κ πλανα από τις καμερες της πίστας, πριζες κ γενικα ήταν αρκετά μεγάλο. κάθε μέρα καθαρίστρια κλπ.
Τα λάστιχα δεν καταστρέφονταν τόσο πολύ φαντάζομαι λόγω του η πίστα είναι απλωτή με πολλά χλμ κ δεν είναι stop & go όπως μέγαρα.

Κυριακή βράδυ φυγαμε απο μουτζέλο για να πάμε στο μιζανο να μπούμε την δευτέρα πάλι σε οργανωμένο td με κόστος 160 € η μέρα (μέχρι τις 6 κ όχι μέχρι την δύση του ηλίου όπως εδώ).
Υποτίθεται οτι στο μιζανο θελει τάπα στην εξατμιση (remus ολοσωμη) αλλά δεν βάλαμε κ κανεις δεν μας είπε τπτ. Για την κάμερα μας είπαν να την βγάλουμε μόνο που την είχαμε με βάση έξω από το μούτρο του cbr. Τουλάχιστον πρόλαβα να γράψω ένα σέσσιον Wink 
Τα λάστιχα φαγώθηκαν περισσότερο από ότι στο μουτζέλο αλλά σε αυτό μάλλον φταίω κ εγώ γιατί μπαίναμε κ οι 2 με το cbr και εγώ ήμουνα πολύ περισσότερο χεσμένος (1η φορά στην πίστα, ξένο μηχανάκι κλπ) κ οδηγούσα πολύ άτσαλα.
Πάλι μείναμε στο box το οποίο ήταν πιο φτηνό (δεν θυμάμαι πόσο) αλλά ήταν πιο μικρό. Γενικά μετά το μουτζέλο, το μιζάνο είναι πιο παρατημένο-παλιό κλπ. Τουαλέτα-ντουζιέρα έξω από το box αλλά το κάθε box είχε την δική του. Είχες κλειδί κ την κλείδωνες για να μην μπαίνει οποιος θέλει μέσα.
Τρίτη πρωί φύγαμε για ανκόνα, πάλι 24-25 ώρες για πάτρα.

Γενικά αν δεν ξέρεις ιταλικά δεν βγάζεις άκρη να συνεννοηθείς (άλλο θέλαμε να παραγγείλουμε κ τελικά άλλο μας έφερναν). Ο Ζαφειρόπουλος ακόμα θυμάται μια μπριζόλα σταβλίσια που πλήρωσε 72 €!!! Να πεθαίνεις κανείς δεν θα σου μιλήσει αγγλικά Evil or Very Mad 
Πάντως το φαί δεν ήταν φτηνό, 1 πιάτο φαί (μακαρόνια) κ η σαλάτα ήταν περίπου 15-18 €. Το μισόλιτρο κοκα κόλα έκανε 2,90 €!!!Shocked 
Παίρνεις μαζί ζαμπον-τυρια-τοστιερα ή μακαρόνια κ κανα γκαζάκι μεγάλο κ την βγάζεις τσάμπα.

Νταξ η εμπειρία δεν υπάρχει, από τις πίστες κ το επίπεδο-οργάνωση, τους δρόμους κλπ.
Σόρυ που δεν θυμάμαι ακριβώς τις τιμές, το μόνο που μου έχει μείνει είναι η εμπειρία οδήγησης στο μιζανο.
Μακαρι να καταφέρουμε να πάμε κ του χρόνου (αλλά αυτήν την φορά θα έχω κ το gsxr μου μαζί να το ευχαριστηθώ όπως πρέπει).

Το μιζάνο συμφέρει περισσότερο από μουτζέλο γιατί είναι δίπλα από την ανκόνα, αλλά οι πίστες δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους.
Μιζάνο σχετικά σφιχτή πίστα όλη φλατ ενώ το μουτζέλο έχει πολλά χλμ (κόφτιαζεις 6η στο τέλος της ευθείας) κ πολλές υψομετρικές διαφορές, τυφλά σημεία κλπ.

Αυτά τα ολίγα, ότι άλλο θέλετε εδώ είμαστεWink
 
 
 
Κατατοπιστικοτατος ο Γιωργος good 
 
Εγω λεω οσοι ενδιαφερονται για του χρονου να μαζευτουμε να παμε μουτζελο - μιζανο ole

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 10p7ousTrack days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Icnsl4Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 2dhxn3kTrack days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 2lbdx0jTrack days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavroulis
Normal gixxer
Normal gixxer
stavroulis


Άντρας Όνομα: : Μιχάλης
Τόπος : ΧΑΝΙΑ!!
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 350
Αγωνιζόμενος : Προσπαθω.....
Hμερομηνία εγγραφής : 31/10/2009

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 10 Νοε 2013, 14:04

Εγω ξεκιναω απο τωρα να αγοραζω τα λαστιχα !!!!
Very Happy Very Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 10 Νοε 2013, 16:57

To να μεινεις λοιπον στο box ειναι μια επιλογη αλλα επιβαλει να μπορεις να το μοιραστεις με καποιους οχι να το πληρωσεις μονο σου γιατι απ'οτι καταλαβα παει ακριβα....

Το να πας σε οργανωμενο trackday ισως ειναι καλυτερη επιλογη γιατι σιγουρα θα ειναι πιο οικονομικο και θα εχεις και ολες τις παροχες...

Οσο για το misano απο τις κουβεντες εδω και με τον μαρκεσινη καταλαβα οτι σιγουρα ειναι πιο οικονομικο σε ολα. Δεν ειναι σαν το mugello οκ αλλα οτι και να ειναι δεν παευει να ειναι πιστα παγκοσμιου....Η ΠΑΙΔΙΚΗ χαρα xaxa xaxa 


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 10 Νοε 2013, 17:05

Αν και η κατάσταση (στη χώρα γενικότερα) δεν επιτρέπει να προβλέψεις το πως θα είμαστε σε 5-6 μήνες , εγω προσωπικά θα προσπαθήσω να είμαι ένας εκ των συμμετεχόντων στο (πιθανό) tour athina-moutzelo-mizano-athina....

Ας μετρηθουμε λοιπόν (χωρίς απόλυτη δέσμευση) να κάνουμε κοντρόλ , τι , πως, πόσο,ημερομηνίες,  κτλ, ..... Και βλέπουμε ....

Υγ... Και μην ακούσω καμία ... Ειρωνεία  για τη χοντρουλα μου .... Θα μπει σε προγραμμα και θα εμφανιστεί souperrrrr......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 10 Νοε 2013, 19:51

busa respect έγραψε:
Αν και η κατάσταση (στη χώρα γενικότερα) δεν επιτρέπει να προβλέψεις το πως θα είμαστε σε 5-6 μήνες , εγω προσωπικά θα προσπαθήσω να είμαι ένας εκ των συμμετεχόντων στο (πιθανό) tour athina-moutzelo-mizano-athina....

Ας μετρηθουμε λοιπόν (χωρίς απόλυτη δέσμευση) να κάνουμε κοντρόλ , τι , πως, πόσο,ημερομηνίες,  κτλ, ..... Και βλέπουμε ....

Υγ... Και μην ακούσω καμία ... Ειρωνεία  για τη χοντρουλα μου .... Θα μπει σε προγραμμα και θα εμφανιστεί souperrrrr......

Εγω ειμαι μεσα για moutzelo-mizano ( αντε να δω πως θα δουλεψουν τα πραγματακια που εβαλα χεχε ) οσο για τη χοντρουλα σου μια χαρα θα τα παει file εκει δεν ειναι Μεγαρα xaxa 

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 10p7ousTrack days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Icnsl4Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 2dhxn3kTrack days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 2lbdx0jTrack days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 10 Νοε 2013, 19:54

cpantelo έγραψε:
To να μεινεις λοιπον στο box ειναι μια επιλογη αλλα επιβαλει να μπορεις να το μοιραστεις με καποιους οχι να το πληρωσεις μονο σου γιατι απ'οτι καταλαβα παει ακριβα....

Το να πας σε οργανωμενο trackday ισως ειναι καλυτερη επιλογη γιατι σιγουρα θα ειναι πιο οικονομικο και θα εχεις και ολες τις παροχες...

Οσο για το misano απο τις κουβεντες εδω και με τον μαρκεσινη καταλαβα οτι σιγουρα ειναι πιο οικονομικο σε ολα. Δεν ειναι σαν το mugello οκ  αλλα οτι και να ειναι δεν παευει να ειναι πιστα παγκοσμιου....Η ΠΑΙΔΙΚΗ χαρα xaxa xaxa 


Αν ειναι να κανεις ενα τετοιο ταξιδι δεν λεει να πας μονο mizano καλο θα ειναι να μοιρασεις τις μερες και να πας moutzelo-mizano file 

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 10p7ousTrack days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Icnsl4Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 2dhxn3kTrack days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 2lbdx0jTrack days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 10 Νοε 2013, 20:47

JIMK7 έγραψε:
cpantelo έγραψε:
To να μεινεις λοιπον στο box ειναι μια επιλογη αλλα επιβαλει να μπορεις να το μοιραστεις με καποιους οχι να το πληρωσεις μονο σου γιατι απ'οτι καταλαβα παει ακριβα....

Το να πας σε οργανωμενο trackday ισως ειναι καλυτερη επιλογη γιατι σιγουρα θα ειναι πιο οικονομικο και θα εχεις και ολες τις παροχες...

Οσο για το misano απο τις κουβεντες εδω και με τον μαρκεσινη καταλαβα οτι σιγουρα ειναι πιο οικονομικο σε ολα. Δεν ειναι σαν το mugello οκ  αλλα οτι και να ειναι δεν παευει να ειναι πιστα παγκοσμιου....Η ΠΑΙΔΙΚΗ χαρα xaxa xaxa 


Αν ειναι να κανεις ενα τετοιο ταξιδι δεν λεει να πας μονο mizano καλο θα ειναι να μοιρασεις τις μερες και να πας moutzelo-mizano file 
To χοντρενεις τωρα και μην τα κανεις αυτα με αρρωστο ανθρωπο xaxa xaxa xaxa xaxa 

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 10 Νοε 2013, 21:43

JIMK7 έγραψε:
busa respect έγραψε:
Αν και η κατάσταση (στη χώρα γενικότερα) δεν επιτρέπει να προβλέψεις το πως θα είμαστε σε 5-6 μήνες , εγω προσωπικά θα προσπαθήσω να είμαι ένας εκ των συμμετεχόντων στο (πιθανό) tour athina-moutzelo-mizano-athina....

Ας μετρηθουμε λοιπόν (χωρίς απόλυτη δέσμευση) να κάνουμε κοντρόλ , τι , πως, πόσο,ημερομηνίες,  κτλ, ..... Και βλέπουμε ....

Υγ... Και μην ακούσω καμία ... Ειρωνεία  για τη χοντρουλα μου .... Θα μπει σε προγραμμα και θα εμφανιστεί souperrrrr......
Εγω ειμαι μεσα για moutzelo-mizano ( αντε να δω πως θα δουλεψουν τα πραγματακια που εβαλα χεχε ) οσο για τη χοντρουλα σου μια χαρα θα τα παει file εκει δεν ειναι Μεγαρα xaxa 
Εντάξει λοιπόν .... Νομίζω οτι μετά την "πρόθεση ενδιαφέροντος" , πρέπει μα δούμε τις πιθανές ημερομηνίες που μπορει να γίνει το tour , και ένα πρόχειρο συνολικό κοστολόγιο .... Για να έχουμε μια 1η εικόνα πιο συγκεκριμένη , καθώς και πόσες ημέρες θα λειψουμε συνολικά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gabri
Normal gixxer
Normal gixxer
gabri


Άντρας Όνομα: : Γαβρίλος.
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 368
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου...!
Hμερομηνία εγγραφής : 09/04/2012

Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Track days στο εξωτερικο   Track days στο εξωτερικο - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 10 Νοε 2013, 21:46

Αν τελικά δεν γίνει ΠΠΤ ή γίνει μόνο σε Τρίπολη και Τυμπάκι, είμαι και εγώ μέσα.....miam
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Track days στο εξωτερικο
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Πίστα για χωμάτινα track days Attika Motocross Track
» TEAM65 TRACK DAYS - ΤΕΤΑΡΤΗ 6 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
» 13-09-2009 TRACK DAYS μεγαρα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ :: TRACK DAYS-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com