Greek GSX-R forum
κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_l10κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_c10κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_l10κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_c10κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_l10κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_c10κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_l10κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_c10κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_l10κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_c10κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_l10κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_c10κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_l10κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_c10κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_l10κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_c10κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_l10κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_c10κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_l10κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_c10κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 κ8 η κ9 η zx 8???

Πήγαινε κάτω 
+23
diam
zed660
[alex]
noodles
giannis_suzuki
Antonios_gsxr
ΓρηγόρηςΚ2
Aristosk8
tsasbi
babis k8
Miou
Darksoul
JIMK7
poulitzer
Zuki
busa respect
ripper
giannisK6
boutser
theatiss
k8 600 kk
T.R.E
proco
27 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
poulitzer
Full gixxer
Full gixxer
poulitzer


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1123
Αγωνιζόμενος : ΜΑ ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ...ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/01/2010

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤρι 29 Απρ 2014, 22:29

Miou έγραψε:
poulitzer έγραψε:
zx.....!!!!!!!
γιατι απο μαμα εχει ΠΟΛΥ καλυτερα φρενα,αναρτηση και η θεση οδηγησης ειναι απλα φοβερη...
οσο για το θεμα γκαζι πολλα σουζουκια εδω μεσα εχουν δει τον κωλο του....οχι μονο απο ενα συγκεκριμενο...
αν εχω αδικο πουθενα παρακαλω...

για τα φρενα και την αναρτηση θα συμφωνησω και εγω . αλλα η θεση οδηγησης ειναικαθαρα θεμα γουστου . εαν σου αρεσει να ειναι ο κωλος σου εκει πανω και τα χερια να κρατανε την ροδα απο τον αξονα ναι ειναι φοβερη η θεση οδηγησης του καβα . αμα θελεις να εισαι σαν ανθρωπος οταν κατεβεις απο πανω του και οχι σαν ς πιασμενο τοτε μαλλον δεν ειναι φοβερη αλλα φοβέρα ... (εμενα παντος μου αρεσει αυτη η θεση οδηγησης -μαζοχας φουλ)

τωρα για το θεμα γκαζι μαλλον εχεις ξεχασει ποσες φολες ειχε φαει ο νικος απο φ+ε και φπε συζυκια μεχρι να καταφερει να φτιαξει το ζχ του . ασχετα εαν  εβγαζε περισσοτερα αλογα στα δυναμομετρα ...
δεν θυμαμαι να εχει φαει φολες και δεν εχει βγαλει μονο αλογα στο δυναμομετρο αλλα και στο δρομο δεν ξερω αμα θυμασαι τα πατηματα στον αγιο στεφανο..ρωτα και τον frozen..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
poulitzer
Full gixxer
Full gixxer
poulitzer


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1123
Αγωνιζόμενος : ΜΑ ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ...ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/01/2010

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤρι 29 Απρ 2014, 22:34

babis k8 έγραψε:
proco έγραψε:
παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις.. παντως το debate δεν πεοκειται να λυθει και οπως καταλαβαινω εξαρταται περισσοτερο απο τον αναβατη.

απλα το κ9 παιζει πολυ ακριβα σε σχεση με κ8 και δικαιολογημενα καθως το κ9 θεωρειται ανανεωμενο μηχανακι. Αυτο βεβαια θα βοηθησει και στην διατηρηση η και μικροτερη απωλεια της αξιας μεταπωλησης του, γιατι δν προκειται να το παντρευτω.
Το προηγουμενο μηχανακι που ειχα ηταν busa 07 μαυρο.

Περισσοτερο το θελω για δρομο και οχι για πιστα.να ειναι παιχνιδιαρικο και να εχει καλα κρατηματα και φρενα.
το zx 10 ισως ειναι λιγοτερο επιθυμητο λογο οτι το 2ο ατομο δεν θα μπαινει ευκολα σε σχεση με το gsxr .

το ζχ 10 το γουσταρω με τα χιλια!!! αλλα η μεταπωλητικη αξια θα ειναι πεσμενη.

ως best option θεωρω το gsxr 1000 k9.





Το θεμα εχει να κανει με τι λεφτα διαθετεις,αν θες μετα να το πουλησεις κ για ποιο λογο θες να το αγορασεις...

Εχοντας οδηγησει κ τα 3 κ εχοντας κατα νου ενα σχετικα μικρο μπατζετ κ χρηση μικτη,θα σου προτεινα με κλειστα ματια το κ8...

Κ αυτο γιατι εχει μακραν την πιο βολικη θεση,το πιο ομαλο γκαζι,ειναι σχετικα φθηνο,δεν σπαει δεν χαλαει ενω εχει βρωμισει ο τοπος απο ανταλλακτικα καθε ειδους γι'αυτο το μηχανακι μιας κ ηταν το τελευταιο ss που πουλησε τρελα!Πραγμα που το κανει ακρως εμπορικο κ "κινησημο" μηχανακι με μεγαλη ζητηση αρα κ μεταλωλητικη αξια.

Στα αρνητικα του η σχετικα σπογκωδη αισθηση των φρενων τα οποια ομως μετα την ανακληση που εκανε η εταιρεια φαινεται να εχει διορθωθει.

Αν εισαι τυπος που θες πιστα Κ ΜΟΝΟ τοτε πρεπει να ριξεις λεφτα στα περιφερειακα (φρενα-αναρτηση)

Για το κ8 μπορω να σου καποια πραγματα ως πρωην κατοχος το οποιο το εχω χρησιμοποιησει σε ολες τις μορφες...

1.Παπακι μεσα στην πολη
2.Γρηγορες βολτες
3.Αγωνιστικο

Πριν τρεξω αγωνα ειχα γυρισει την μιση Ελλαδα δικαβαλο με γυναικα η οποια μαλιστα πρωτη φορα ανεβηκε σε μηχανακι κ δεν αγανακτουσε μιας κ η σελα ειναι μεγαλη σχετικα κ η γωνια οχι απανθρωπη!!

Για τον οδηγο,αν κ ψηλος εγω στο 1.95 χωρουσα πολυ ανετα ενω η θεση οδηγησης ειναι ουδετερη πραγμα που δεν κουραζει μεσα στην πολη ενω τα κλιπ ον δεν ειναι τοσο χαμηλα οπως τα αλλα ss κ δεν κουραζουν.

Πολυ ωραιο γκαζι,χωρις ξεσπαματα κ με δυναμη σχεδον παντου.

Οπως ολα τα suzuki δεν θελει "χερα" για να παει σβελτα.Θα σε ανεβασει οδηγικα επιπεδα γρηγορα κ ευκολα.Αν θες το κατι παραπανω βελτιωνεις την αναρτηση κ τα περιφερειακα.

κ9=καμια σχεση με το κ8,πιο "αναλαφρη" αισθηση σε σχεση με το κ8 αλλα κ 2-3000 ακριβοτερο  file  τα οποια δεν ξερω κατα ποσο αξιζει καποιος να δωσει τετοια εποχη... aswew 

zx 10 ετοιμο για πιστα απο "μαμα"...

διστροπο στο δρομο κ για καθημερινη χρηση,θα σε κουρασει ενω τα πραγματα που θα βρεις γι'αυτο θα ειναι με το σταγονομετρο κ ακριβοτερα απο το κ8

Οτι κ να παρεις καλα χιλιομετρα να'χεις! kapelo 



πραγματα για το zx10 τα βρισκεις τζαμπα σε σχεση με ενα gsxr.
σκεψου οι εκκεντροφοροι του κιτ εχουν γυρω στα 400ε ενω οι γιοσι εχουν 1.500
η φλαντζα εχει 15 δολαρια... affraid 
τα πιστονια 900ε τα γιοσι 500 το ενα..
μπορεις πλεον να φλασαρεις και εγκεφαλο..
και η λιστα συνεχιζεται...
βεβαια ολα αυτα ειναι γουστα του καθενος..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤρι 29 Απρ 2014, 23:37

poulitzer έγραψε:



πραγματα για το zx10 τα βρισκεις τζαμπα σε σχεση με ενα gsxr.
σκεψου οι εκκεντροφοροι του κιτ εχουν γυρω στα 400ε ενω οι γιοσι εχουν 1.500
η φλαντζα εχει 15 δολαρια... affraid 
τα πιστονια 900ε τα γιοσι 500 το ενα..
μπορεις πλεον να φλασαρεις και εγκεφαλο..
και η λιστα συνεχιζεται...
βεβαια ολα αυτα ειναι γουστα του καθενος..



Τι εκκεντροφοροι ειναι και κανουν 400ε scratch οι yoshimyra κανουν περιπου 1300 και οχι 1500 αλλα οπως και να το κανουμε ειναι yoshimyra Very Happy
Τι πιστονια λες με 900 ευρω και τι σοι φλαντζα ειναι ευτη με 15 δολαρια Laughing υπαρχουν αν θες και φτηνα αξεσουαρ περα απο yoshimyra για τα gixxer γιατι τα ατιμα υπαρχουν πολλα παρα πολλα και ετσι καθε βελτιωτικος οικος εχει ασχοληθει μαζι του , γιατι ξερει οτι θα πουλησει file

Ακομα και με το φλασαρισμα που λες στο καβα δεν μπορεις να κανεις ουτε τα μισα απο αυτα που προσφερει ο Justin στο κ8 file που εχεις ακομα και επιλογη να βαλεις σιφτερ στο μαμα εγκεφαλο, κατι πολυ βασικο που δεν εχει για το καβα ssss

Πιασε γραψε στο ebay GSXR K7 K8 ετσι για πλακα να δεις τι θα βρεις και βαλε μετα zx10 fafoutis

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 10p7ousκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Icnsl4κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2dhxn3kκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2lbdx0jκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Απρ 2014, 01:02

tsasbi έγραψε:
K9 και τα μυαλά στα κάγκελα.

Βάλε καμιά φωτό με την εξάτμιση  Very Happy 

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
proco
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 254
Αγωνιζόμενος : oxi
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2014

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Απρ 2014, 09:39

το κ8 ειναι οντως ανετο.. εχω κανει μια διαδρομη 150 χιλιομετρα περιπου, καθως ανταλλαξα το haya με ενα φιλο μου ετσι για να δω πως συμπεριφερεται το κ8.

Εχω να πω οτι τα φρενα σχετικα με r1 8 ειναι μαπα..καμια αισθηση, το ιδιο βεβαια ειχε και το haya.τραγικοι στα φρενα.

απο γκαζι μου αρεσε, και απο θεση οδηγησης.

Την μεταπωλητικη αξια την σκεφτομαι γιατι ειμαι 28 αυτη την στιγμη, και δεν σκοπευω ενα κ8/9 η ενα zx 10 να το παντρευτω...

οσο για το μπατζετ που λετε βρισκεις k8 στο car .gr απο 5500-7500!!! ειλικρινα απορω με τα > 6000 για αυτο το μηχανακι! το 2011, ο κολλητος μου πουλησε το κ8 ατρακαριστο με 20,000 κμ σε υπεραριστη κατασταση 7000 ευρω, και τα ατιμα ακομη παιζουν σε αυτα τα λεφτα. με την καμια δεν δινω πανω απο 6000 για k8.

Για k9 ισως και 7000 να δωσω.

Γενικα ειμαι κοντα στα 6000 Ευρω, και επειδη οι μερες ειναι μαυρες θελω να βρω κατι καλο γιατι αν μου πεσει μουφα τοτε το παρκαρα.

Σκοπος που το θελω,

Οχι πιστα.Μενω Αθηνα και απλα γουσταρω να παω μια χαλκιδα κομματια η γενικα να παιξω μαζι του( οχι πονηρες σκεψεις!!)... να στριβει, να σουζαρει ωραια και γενικα να ειμαι παιχνιδιαρικο.

Αυτα.. χρηση καθαρα για ξεκαυλωμα και οχι για μεσα στην αθηνα απαραιτητα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aristosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
Aristosk8


Άντρας Όνομα: : Αριστόδημος
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2134
Αγωνιζόμενος : ...στο playstation!
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Απρ 2014, 09:56

proco έγραψε:
... να στριβει, να σουζαρει ωραια και γενικα να ειμαι παιχνιδιαρικο.

Αυτα.. χρηση καθαρα για ξεκαυλωμα και οχι για μεσα στην αθηνα απαραιτητα

honda innova να πάρεις! όπλο! mpanana
.
.
.
.
.
φίλε proco μην το κουράζεις πολύ... όποιο σ'αρέσει περισσότερο (εμφανισιακά) και αν μπορείς καντα και καμιά γύρα να πάρεις μια γενική ιδέα, βάσει των γνώσεων σου.
καλοτάξιδο και  kalowhrthes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
theatiss
Adv. gixxer
Adv. gixxer
theatiss


Άντρας Όνομα: : Αποστολος
Τόπος : Πατρα
Αριθμός μηνυμάτων : 775
Hμερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Απρ 2014, 10:09

JIMK7 έγραψε:
poulitzer έγραψε:



πραγματα για το zx10 τα βρισκεις τζαμπα σε σχεση με ενα gsxr.
σκεψου οι εκκεντροφοροι του κιτ εχουν γυρω στα 400ε ενω οι γιοσι εχουν 1.500
η φλαντζα εχει 15 δολαρια... affraid 
τα πιστονια 900ε τα γιοσι 500 το ενα..
μπορεις πλεον να φλασαρεις και εγκεφαλο..
και η λιστα συνεχιζεται...
βεβαια ολα αυτα ειναι γουστα του καθενος..



Τι εκκεντροφοροι ειναι και κανουν 400ε  scratch οι yoshimyra κανουν περιπου 1300 και οχι 1500 αλλα οπως και να το κανουμε ειναι yoshimyra  Very Happy
Τι πιστονια λες με 900 ευρω και τι σοι φλαντζα ειναι ευτη με 15 δολαρια  Laughing υπαρχουν αν θες και φτηνα αξεσουαρ περα απο yoshimyra για τα gixxer γιατι τα ατιμα υπαρχουν πολλα παρα πολλα και ετσι καθε βελτιωτικος οικος εχει ασχοληθει μαζι του , γιατι ξερει οτι θα πουλησει  file

Ακομα και με το φλασαρισμα που λες στο καβα δεν μπορεις να κανεις ουτε τα μισα απο αυτα που προσφερει ο Justin στο κ8  file που εχεις ακομα και επιλογη να βαλεις σιφτερ στο μαμα εγκεφαλο, κατι πολυ βασικο που δεν εχει για το καβα  ssss

Πιασε γραψε στο ebay GSXR K7 K8 ετσι για πλακα να δεις τι θα βρεις και βαλε μετα zx10  fafoutis  

Μιλαει για KRT πραγματα ο Γιαννης Δημητρη...
Ειναι τα ρεις απο την καβασακι...Να φανταστεις βγαζει για το 08-10 βαλβιδες τιτανιου πι οελαφριες απο τις μαμα τιτανιου κ τις εχει 15δολαρια τη μια ενω η στοκ εχει 75δολλαρια η μια.
Τωρα οσο γι αυτο που λες για το σιφτερ ωραια τι να δωσεις 150 να παρεις ενα σενσορα να το βαλεις στο κ8 τι να βαλεις ενα ανιτορι με 250ευρω...Δν κολλησαμε στα 100ευρω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
proco
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 254
Αγωνιζόμενος : oxi
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2014

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Απρ 2014, 12:37

εσεις ποια θεωρειται φυσιολογικη τιμη με εχτρα για
1) κ8?
2) κ9?
3) zx 10r o8?

thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Απρ 2014, 13:09

δεν στεκει και πολυ αυτη σου η ερωτηση ...
εξαρτατε απο τα εξτρα και απο τον πωλητη ...
αλλα πραγμα ενα τελικο παπαγιαννη και αλλο πραγμα μια ολοσωμη τιτανιου ... και τα 2 εξτρα ειναι αλλα εχουν μια διαφορα στην τιμη κοντα στα 2000ε


αλλα γενικα κ8 παιζουν απο 5000 - 7000

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Απρ 2014, 13:57

proco έγραψε:

Την μεταπωλητικη αξια την σκεφτομαι γιατι ειμαι 28 αυτη την στιγμη, και δεν σκοπευω ενα κ8/9 η ενα zx 10 να το παντρευτω...


Όταν ένα μηχανάκι το αγοράζεις μεταχειρισμένο,και έχει χαμηλή μεταπωλητική αξία σημαίνει και εσύ ότι το αγοράζεις χαμηλά. Άρα λοιπόν το αγοράζεις τζάμπα,το πουλάς τζάμπα... συνήθως.

Το ΖΧ10 είναι πιο παιχνιδιάρικο απ'το Κ7. Αυτό είναι γεγονός,όχι προσωπική άποψη.Πιο επιθετική θέση οδήγησης ( και σε όποιον αρέσει καλύτερα η θέση οδήγησης των Suzuki να το κοιτάξει,το επόμενο στάδιο είναι τσοπεράκι),πιο γρήγορη γεωμετρία,ανάλαφρο τιμόνι και ο μπροστινός τροχός θέλει μόνιμα να ξεκολλήσει απ'το έδαφος.

Σαν γκάζι είναι παρόμοια,με διαφορετική απόδοση,αν και το ΖΧ10 είναι ψιλοαδικημένο απ'το εργοστάσιο,και αυτό είναι γεγονός,όχι δικιά μου φιλοσοφία,όταν το μοτέρ βγάζει δύναμη μέχρι τις 13,700 από στοκ με μια ολόσωμη,και εσύ του βάζεις κόφτη στις 13,000 το πνίγεις.

Πέρα απ'αυτό,το Κ7 είναι σε γενικές γραμμές πιο αξιόπιστο απ΄το ΖΧ10. Αν εξαιρέσεις κάτι μικροπροβλήματα δεν σπάει δεν χαλάει ( με ανθρώπινη χρήση-συντήρηση).


Το ΖΧ10 μου έκαψε πηνία στις 10.000 χιλιόμετρα. Ο ανορθωτής μου την γλύτωσε,κάποιων άλλων όχι.Επίσης το 99% τραβάνε δεξιά απ'το εργοστάσιο,όταν αφήσεις τα χέρια απ'το τιμόνι ή αν κάνεις σούζα ( και πίστεψε με είναι πολύ εκνευριστικό να θες να κάνεις σούζα και να σε τραβάει δεξιά). Διορθώνεται με μετατόπιση του ψαλιδού αλλά και πάλι είναι σπαστικό.



Με 6.000 € πάρε όποιο απ'τα 2 βρεις με ολόσωμη  Very Happy 

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Απρ 2014, 15:22

theatiss έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
poulitzer έγραψε:



πραγματα για το zx10 τα βρισκεις τζαμπα σε σχεση με ενα gsxr.
σκεψου οι εκκεντροφοροι του κιτ εχουν γυρω στα 400ε ενω οι γιοσι εχουν 1.500
η φλαντζα εχει 15 δολαρια... affraid 
τα πιστονια 900ε τα γιοσι 500 το ενα..
μπορεις πλεον να φλασαρεις και εγκεφαλο..
και η λιστα συνεχιζεται...
βεβαια ολα αυτα ειναι γουστα του καθενος..



Τι εκκεντροφοροι ειναι και κανουν 400ε  scratch οι yoshimyra κανουν περιπου 1300 και οχι 1500 αλλα οπως και να το κανουμε ειναι yoshimyra  Very Happy
Τι πιστονια λες με 900 ευρω και τι σοι φλαντζα ειναι ευτη με 15 δολαρια  Laughing υπαρχουν αν θες και φτηνα αξεσουαρ περα απο yoshimyra για τα gixxer γιατι τα ατιμα υπαρχουν πολλα παρα πολλα και ετσι καθε βελτιωτικος οικος εχει ασχοληθει μαζι του , γιατι ξερει οτι θα πουλησει  file

Ακομα και με το φλασαρισμα που λες στο καβα δεν μπορεις να κανεις ουτε τα μισα απο αυτα που προσφερει ο Justin στο κ8  file που εχεις ακομα και επιλογη να βαλεις σιφτερ στο μαμα εγκεφαλο, κατι πολυ βασικο που δεν εχει για το καβα  ssss

Πιασε γραψε στο ebay GSXR K7 K8 ετσι για πλακα να δεις τι θα βρεις και βαλε μετα zx10  fafoutis  

Μιλαει για KRT πραγματα ο Γιαννης Δημητρη...
Ειναι τα ρεις απο την καβασακι...Να φανταστεις βγαζει για το 08-10 βαλβιδες τιτανιου πι οελαφριες απο τις μαμα τιτανιου κ τις εχει 15δολαρια τη μια ενω η στοκ εχει 75δολλαρια η μια.
Τωρα οσο γι αυτο που λες για το σιφτερ ωραια τι να δωσεις 150 να παρεις ενα σενσορα να το βαλεις στο κ8 τι να βαλεις ενα ανιτορι με 250ευρω...Δν κολλησαμε στα 100ευρω...

Κοιτα μπορεις να βαλεις σενσορα με 20 ευρω απο διακοπτη στεκας  file και ενα ανιτορι κανει κοντα 300 ευρω ( που στην τελικη ουτε χρονο μπορεις να του ρυθμισεις ) Rolling Eyes το εχω δουλεψει και δεν μου αρεσε nono για μενα μακραν καλυτερα δουλευει ενα σιφτερ με φλασαρισμα  ssss απο χαμηλες στροφες μεχρι ψηλα  Very Happy αλλα μην μεινουμε μονο στο σιφτερ εχει κι αλλα πραγματα που μπορεις να κανεις παραπανω με το φλασαρισμα στο κ8 οπως να αλλαξεις τις ρυθμισεις στο σταμπιλιζατερ για να μην μακρηγορω  Very Happy 

Δες εδω τι μπορεις να κανεις σε ενα 2008-2010 ZX10R


•IAP Fuel Maps
•TPS Fuel Maps
•Ignition Maps
•Secondary Throttle Plate (STP) Opening Maps
•Fuel Trim Maps
•Adjust RPM Limiters
•Disable Top Speed Limiter
•Disable Stock O2 Sensor


και εδω σε ενα 1000 Κ8


•IAP Fuel Maps
•TPS Fuel Maps
•Ignition Maps
•Secondary Throttle Plate (STP) Opening Maps
•Secondary Throttle Plate (STP) Fuel Maps
•QuickShifter
•Woolich Racing AutoTune
•Injector Balance Maps
•Ram Air Maps
•Adjust RPM Limiters
•Adjust Idle RPM
•Adjust Fan Temperature
•Enable Wideband O2 Sensor
•Enable High Speed Datalogging
•Disable Top Speed Limiter
•Disable Stock O2 Sensor
•Disable PAIR Valve
•Disable Exhaust Valve
•Disable Idle Solenoid Control (ISC)
•ECU Mode


Νομιζω οτι υπαρχει μια μικρη διαφορα  lol! 



______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 10p7ousκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Icnsl4κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2dhxn3kκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2lbdx0jκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Απρ 2014, 15:26

T.R.E έγραψε:
proco έγραψε:

Την μεταπωλητικη αξια την σκεφτομαι γιατι ειμαι 28 αυτη την στιγμη, και δεν σκοπευω ενα κ8/9 η ενα zx 10 να το παντρευτω...


Όταν ένα μηχανάκι το αγοράζεις μεταχειρισμένο,και έχει χαμηλή μεταπωλητική αξία σημαίνει και εσύ ότι το αγοράζεις χαμηλά. Άρα λοιπόν το αγοράζεις τζάμπα,το πουλάς τζάμπα... συνήθως.

Το ΖΧ10 είναι πιο παιχνιδιάρικο απ'το Κ7. Αυτό είναι γεγονός,όχι προσωπική άποψη.Πιο επιθετική θέση οδήγησης ( και σε όποιον αρέσει καλύτερα η θέση οδήγησης των Suzuki να το κοιτάξει,το επόμενο στάδιο είναι τσοπεράκι),πιο γρήγορη γεωμετρία,ανάλαφρο τιμόνι και ο μπροστινός τροχός θέλει μόνιμα να ξεκολλήσει απ'το έδαφος.

Σαν γκάζι είναι παρόμοια,με διαφορετική απόδοση,αν και το ΖΧ10 είναι ψιλοαδικημένο απ'το εργοστάσιο,και αυτό είναι γεγονός,όχι δικιά μου φιλοσοφία,όταν το μοτέρ βγάζει δύναμη μέχρι τις 13,700 από στοκ με μια ολόσωμη,και εσύ του βάζεις κόφτη στις 13,000 το πνίγεις.

Πέρα απ'αυτό,το Κ7 είναι σε γενικές γραμμές πιο αξιόπιστο απ΄το ΖΧ10. Αν εξαιρέσεις κάτι μικροπροβλήματα δεν σπάει δεν χαλάει ( με ανθρώπινη χρήση-συντήρηση).


Το ΖΧ10 μου έκαψε πηνία στις 10.000 χιλιόμετρα. Ο ανορθωτής μου την γλύτωσε,κάποιων άλλων όχι.Επίσης το 99% τραβάνε δεξιά απ'το εργοστάσιο,όταν αφήσεις τα χέρια απ'το τιμόνι ή αν κάνεις σούζα ( και πίστεψε με είναι πολύ εκνευριστικό να θες να κάνεις σούζα και να σε τραβάει δεξιά). Διορθώνεται με μετατόπιση του ψαλιδού αλλά και πάλι είναι σπαστικό.



Με 6.000 € πάρε όποιο απ'τα 2 βρεις με ολόσωμη  Very Happy 

Ρε Νικο λες οτι ( ανάλαφρο τιμόνι και ο μπροστινός τροχός θέλει μόνιμα να ξεκολλήσει απ'το έδαφος ) αυτο για μενα δεν συμπεριλαμβανετε στα υπερ  fafoutis 

Δες μας ειπες - ενταξει ψηλα το ΖΧ παει καλα στα χαμηλα ομως  ssss

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 10p7ousκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Icnsl4κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2dhxn3kκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2lbdx0jκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
proco
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 254
Αγωνιζόμενος : oxi
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2014

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Απρ 2014, 15:35

μαλλον ετσι θα το παω, οποιο βρω στα χρηματα που διαθετω και εννοειται οτι θελω να εχει εξατμιση, ειδικα καμια gp evo ,οτι yoshi και να εχει το γουσταρω κτλ

αλλα δυσκολα να βρω κ9 με αυτα τα λεφτα!εχω απογοητευτει, με τις τιμες εξω της αγορας.

μαλλον μεταξυ κ8 και ζχ10 08μοντελο θα παιχτει σε αυτα τα λεφτα!!!

κατι τελευταιο, το cbr 1000 rr βλεπω δεν κραταει τιμη ιδιαιτερα? γιατι?
τι διαφορες σε επιδοσεις εχει απο τα πανω 2 ?


Οσο για την μεταπωλητικη αξια, ειναι προδρομος ζητησης.. δηλαδη ενα suzuki που κραταει τιμη, μου δειχνει οτι μελλοντικα θα εχει ζητηση και θα πουληθει πιο ευκολα και θα εχεις λιγοτερη χασουρα..

ενα kawa που 09 τα βλεπω 6500 που τοσο εχει ενα suzuki κ7, μου δειχει οτι μελλοντικα θα το πουλησω και δυσκολα και χαμηλα!

Παντως ειμαι πολυ αποφασισμενος και δεν βλεπω να κρατιεμαι.. βαρια τελος μαιου το θελω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
theatiss
Adv. gixxer
Adv. gixxer
theatiss


Άντρας Όνομα: : Αποστολος
Τόπος : Πατρα
Αριθμός μηνυμάτων : 775
Hμερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Απρ 2014, 15:37

Eνταξει καλος κ ο διακοπτης που λες με τα 20ευρω αλλα ουτε κ εμενα θα μ αρεσε πανω στο μηχανακι μου.
Πολλες ρυθμισεις αλλα δν νομιζω οτι χρησιμευουν ολες...Αυτα τα παραπανω ειναι μονο για τον εγκεφαλο του κ8 ,οι υπολοιποι εγκεφαλοι(εκτος του μπουζα) δινουν πανω κατω οτι κ στο καβασακι χωρια οτι πλεον μπορεις να logαρεις κ στο καβασακι με το log box pro pου πηρε ο Νικος...
Για το σταμπιλαζατερ εχουμε ρυθμιση με το χερι εμεις , ειμαστε λιγο ολντ σκουλ
Τωρα για τα χαμηλα να σου απαντησω εγω οταν ημουν ΦΠΕ με οσα Κ5-6-7-8 ανοιξα ΦΠΕ δν μου καναν ουτε κιχ να πεταχτουν ακομα κ σε πατημα 3ες με 5000στροφες...Χωρια οτι παντα οσα ανοιγματα να δοκιμαζα με σουζουκι ειχαν παντα καμμια 500στροφες παραπανω απο εμενα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Απρ 2014, 16:11

theatiss έγραψε:
Eνταξει καλος κ ο διακοπτης που λες με τα 20ευρω αλλα ουτε κ εμενα θα μ αρεσε πανω στο μηχανακι μου.
Πολλες ρυθμισεις αλλα δν νομιζω οτι χρησιμευουν ολες...Αυτα τα παραπανω ειναι μονο για τον εγκεφαλο του κ8 ,οι υπολοιποι εγκεφαλοι(εκτος του μπουζα) δινουν πανω κατω οτι κ στο καβασακι χωρια οτι πλεον μπορεις να logαρεις κ στο καβασακι με το log box pro pου πηρε ο Νικος...
Για το σταμπιλαζατερ εχουμε ρυθμιση με το χερι εμεις , ειμαστε λιγο ολντ σκουλ
Τωρα για τα χαμηλα να σου απαντησω εγω οταν ημουν ΦΠΕ με οσα Κ5-6-7-8 ανοιξα ΦΠΕ δν μου καναν ουτε κιχ να πεταχτουν ακομα κ σε πατημα 3ες με 5000στροφες...Χωρια οτι παντα οσα ανοιγματα να δοκιμαζα με σουζουκι ειχαν παντα καμμια 500στροφες παραπανω απο εμενα...

1) Το διακοπτη των 20 ευρω πανω εχω εγω και ο Νικος και ειναι μια χαρα σε πληροφορω  file και ανα πασα ωρα και στιγμη μπρουμε να το κανουμε να δουλευει κανονικα το σαμσμαν και αναποδα χωρις να αλλαξουμε τιποτα  ssss

2) Ολες οι ρυθμισεις μπορει να μην χρειαζονται αλλα το 95% απο αυτων, χρησιμοποιω στο δικο μου ας πουμε  Very Happy

3)εδω κανουμε συγκριση για 1000κ8 με ZX10R αρα δεν μας αφορουν τι κανουν οι υπολοιποι εγκεφαλοι  ssss


4) Δεν ειπα οτι δεν μπορεις να logαρεις κ στο καβασακι  Very Happy

5) Οταν το ειχα και εγω το δικο μου μια φορα και ενα καιρο με ΦΠΕ  Rolling Eyes και ειχα κανει μερικα πατηματα με ZX10R απο 5000 στροφες η διαφορα παντα ηταν μερα με τη νυχτα υπερ το δικου μου ετσι  tongue  αρα μαλλον το δικο σου ειναι η εξαιρεση του κανονα η εισαι πολυ καλος και ελαφρυς οδηγος  xmmm η το εχεις κοντυνει και δεν μας στο λες  fafoutis

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 10p7ousκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Icnsl4κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2dhxn3kκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2lbdx0jκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JIMK7 στις Τετ 30 Απρ 2014, 20:49, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
theatiss
Adv. gixxer
Adv. gixxer
theatiss


Άντρας Όνομα: : Αποστολος
Τόπος : Πατρα
Αριθμός μηνυμάτων : 775
Hμερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Απρ 2014, 18:30

Aπο πατηματα δν προκειται να βγει ποτε ακρη κ το ξερουμε κ οι δυο (ναι στα πατηματα φοραγα-1 μπροστα κ τα σουζουκι +2πισω τα περισσοτερα αν οχι -1 μπροστα)
Του κ7 δν τα κανει ολα αυτα αρα θα πρεπει να βρει μηχανακι οντως κ8
Τωρα πολλες ρυθμισεις που κανει ο εγκεφαλος οπως ρελαντι(ρυθμιζει στο καβασακι απο τη βιδα που εχει), ισορροπια πανω με κατω μπεκ (δν ξερω ποση διαφορα κανει στο κ8 αλλα στο ζχ ειναι ηδη καλο απο το εργοστασιο στο 2011 εχουν δει διαφορες αλλα αυτο ειναι εντελως δαιφορετικο απο το 08) , οσο αφορα κατι καταργητες που υπερτερει το κ8 εξατμιης , pair κ λαμδα γινονται με 20 ευρω κοστος κ στο ζχ
Ναι ενταξει υπερτερει το κ8 σε θεμα εγκεφαλου αλλα πρεπει να ξερει αυτος που θα παει να ρυθμιστει ο υποψηφιος με το κ8 γτ το 95 % αυτων που ρυθμιζουν κ8 δν χρησιμοποιουν ουτε το 50% των δυνατοτητων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Απρ 2014, 19:22

JIMK7 έγραψε:

1) Το διακοπτη των 20 ευρω πανω εχω εγω και ο Νικος και ειναι μια χαρα σε πληροφορω  file και ανα πασα ωρα και στιγμη μπρουμε να το κανουμε να δουλευει κανονικα το σαμσμαν και αναποδα χωρις να αλλαξουμε τιποτα  ssss :


Ρε σεις,τι διακοπτης ειναι αυτος που κανει 20 ευρω και εχουμε quick shifter???Πειτε και ποιος το κανει αυτο να παω χθες!!! flower 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Απρ 2014, 19:32

theatiss έγραψε:
Aπο πατηματα δν προκειται να βγει ποτε ακρη κ το ξερουμε κ οι δυο (ναι στα πατηματα φοραγα-1 μπροστα κ τα σουζουκι +2πισω τα περισσοτερα αν οχι -1 μπροστα)
Του κ7 δν τα κανει ολα αυτα αρα θα πρεπει να βρει μηχανακι οντως κ8
Τωρα πολλες ρυθμισεις που κανει ο εγκεφαλος οπως ρελαντι(ρυθμιζει στο καβασακι απο τη βιδα που εχει), ισορροπια πανω με κατω μπεκ (δν ξερω ποση διαφορα κανει στο κ8 αλλα στο ζχ ειναι ηδη καλο απο το εργοστασιο στο 2011 εχουν δει διαφορες αλλα αυτο ειναι εντελως δαιφορετικο απο το 08) , οσο αφορα κατι καταργητες που υπερτερει το κ8 εξατμιης , pair κ λαμδα γινονται με 20 ευρω κοστος κ στο ζχ
Ναι ενταξει υπερτερει το κ8 σε θεμα εγκεφαλου αλλα πρεπει να ξερει αυτος που θα παει να ρυθμιστει ο υποψηφιος με το κ8 γτ το 95 % αυτων που ρυθμιζουν κ8 δν χρησιμοποιουν ουτε το 50% των δυνατοτητων

Κοιτα για τα Κ7 εχει βγει ανακληση ο εγκεφαλος και σου δεινουν του κ8 αρα ακομα και τα κ7 εχουν ολα τα πλεονεκτηματα του κ8  file το δικο μου ας πουμε ειναι Κ7 και φοραω εγκεφαλο του κ8  Very Happy 


______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 10p7ousκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Icnsl4κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2dhxn3kκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2lbdx0jκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Απρ 2014, 19:36

Zuki έγραψε:
JIMK7 έγραψε:

1) Το διακοπτη των 20 ευρω πανω εχω εγω και ο Νικος και ειναι μια χαρα σε πληροφορω  file και ανα πασα ωρα και στιγμη μπρουμε να το κανουμε να δουλευει κανονικα το σαμσμαν και αναποδα χωρις να αλλαξουμε τιποτα  ssss :


Ρε σεις,τι διακοπτης ειναι αυτος που κανει 20 ευρω και εχουμε quick shifter???Πειτε και ποιος το κανει αυτο να παω χθες!!! flower 


δες εδω πως το εχω κανει  file  https://gixxer.forumgreek.com/t1307p255-topic

το δικο σου βεβαια ειναι κ9 και θελει αλλο κολπο αλλα ολα γινονται  file

Αν και για σενα εχω ενα φουλ πακετο ΒΑΖΖΑΖ που καθεται με τραξιον  ssss

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 10p7ousκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Icnsl4κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2dhxn3kκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2lbdx0jκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JIMK7 στις Τετ 30 Απρ 2014, 20:51, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Απρ 2014, 19:47

JIMK7 έγραψε:

Αν και για σενα εχω ενα φουλ πακετο ΒΑΖΖΑΖ που καθεται με τραξιον  ssss 


Ρε συ Jim να σου πω την αληθεια το σκεφτομαι πολυ συχνα το bazzaz που πουλας και μπριζωνομαι... Twisted Evil 

Πηρα ομως προσφατα και ενα κρανακι και εσκασα εκει μερικα φραγκα.Εχω και τις διακοπες με την γυναικα οπου να ναι και πρεπει να ειμαι σφιχτος στις επιλογες μου... geek 

Απο Ιουλιο και μετα αναλογα πως θα πανε τα πραγματα και αν δεν το εχεις πουλησει φυσικα,θα κανω την κινηση.... Wink


Παντως και παλι δεν καταλαβα τι διακοπτη σταντ βαζεις και πως δουλευει κτλ....Εγω θελω καποιον να παω να του αφησω το μηχανακι και να παω να το παρω ετοιμο.... fish 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Απρ 2014, 20:54

Zuki έγραψε:
JIMK7 έγραψε:

Αν και για σενα εχω ενα φουλ πακετο ΒΑΖΖΑΖ που καθεται με τραξιον  ssss 


Ρε συ Jim να σου πω την αληθεια το σκεφτομαι πολυ συχνα το bazzaz που πουλας και μπριζωνομαι... Twisted Evil 

Πηρα ομως προσφατα και ενα κρανακι και εσκασα εκει μερικα φραγκα.Εχω και τις διακοπες με την γυναικα οπου να ναι και πρεπει να ειμαι σφιχτος στις επιλογες μου... geek 

Απο Ιουλιο και μετα αναλογα πως θα πανε τα πραγματα και αν δεν το εχεις πουλησει φυσικα,θα κανω την κινηση.... Wink


Παντως και παλι δεν καταλαβα τι διακοπτη σταντ βαζεις και πως δουλευει κτλ....Εγω θελω καποιον να παω να του αφησω το μηχανακι και να παω να το παρω ετοιμο.... fish 

στα κ7 κ8 χρησιμοποιω διακοπτη απο τη στεκα του σταντ αλλα στο δικο σου θα ειναι λιγο ασχημο ετσι που θα μπει και δεν στο συνιστω tongue

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 10p7ousκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Icnsl4κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2dhxn3kκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2lbdx0jκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Απρ 2014, 21:40

JIMK7 έγραψε:
στα κ7 κ8 χρησιμοποιω διακοπτη απο τη στεκα του σταντ αλλα στο δικο σου θα ειναι λιγο ασχημο ετσι που θα μπει και δεν στο συνιστω  tongue

Αμα ειναι να μου ασχημυνει το μηχανακι τοτε να μου λειπει το βυσσινο  elephant ....χαχαχαχα!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Zuki στις Τετ 30 Απρ 2014, 22:14, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
poulitzer
Full gixxer
Full gixxer
poulitzer


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1123
Αγωνιζόμενος : ΜΑ ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ...ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/01/2010

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Απρ 2014, 22:00

εγω λεω να φερουμε ενα zx10 με φ.π.ε και φ.ρ.ε του theatisss ασ πουμε και ενα gsxr με τα αντοιστοιχα να δουμε το εργο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Απρ 2014, 22:29

poulitzer έγραψε:
εγω λεω να φερουμε ενα zx10 με φ.π.ε και φ.ρ.ε  του theatisss ασ πουμε και ενα gsxr με τα αντοιστοιχα να δουμε το εργο...

Δες εδω ενα εργο με φιλτρο και εξατμιση μονο τοτε  Shocked χωρις καν προγραμμα και σιφτερ  ssss 



______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 10p7ousκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Icnsl4κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2dhxn3kκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2lbdx0jκ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JIMK7 στις Τετ 30 Απρ 2014, 22:43, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
poulitzer
Full gixxer
Full gixxer
poulitzer


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1123
Αγωνιζόμενος : ΜΑ ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ...ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/01/2010

κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κ8 η κ9 η zx 8???   κ8 η κ9 η zx 8??? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Απρ 2014, 22:34

με r6...???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
κ8 η κ9 η zx 8???
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com