Greek GSX-R forum
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_l10ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_c10ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_r10 
JIMK7
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_l10ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_c10ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_r10 
nasos-v
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_l10ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_c10ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_r10 
T.R.E
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_l10ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_c10ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_r10 
k8 600 kk
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_l10ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_c10ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_r10 
kostaskr6
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_l10ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_c10ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_r10 
κολτρέϊν
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_l10ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_c10ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_r10 
Leroy
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_l10ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_c10ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_r10 
ripper
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_l10ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_c10ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_l10ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_c10ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Poll_r10 

 

 ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3

Πήγαινε κάτω 
+74
platonas
kwstakisR
mpamphs
Zuki93
lospsi
greenthing
ripperblackdevil
nikman
ghost
aris sr20ve
mikeagent
AggelosK8
giorgio1000k3
fatsas k5
theatiss
poulitzer
TheVeteran
k_o_s_t_a_s
lust99r
opoulian
Gixxerm@n
cornell
bagelismar
GIXXERAKIAS
FLASKAS
Antonios_gsxr
kentaurosk8
giannisK6
panosk8
varypiniths
christos_drifter
louk6
Koyfo
vatraxos
Paralias
ΓρηγόρηςΚ2
T.R.E
KoSToM
Hayate_K7
krosfala
kapnias
sv1000s
achilles_r
giorgostap
boutser
diam
zukisR
terrorzone
noodles
busa respect
topetwrx
DrIoannis
k8 600 kk
Chrisk6
maikstain
bonepeeler
92_kakos
JIMK7
zed660
amstaff
brwmogazos
Schumi
giannis_suzuki
Billis 1340
Vortex
kostaskr6
Leroy
skizotix
Black Eagle
kontos 750
Miou
Zuki
gsxr power k8
ripper
78 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 27 ... 37  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΤετ 18 Νοε 2015, 13:09

Χθες μια που είχαμε την επέτειο του Πολυτεχνείου είπα και εγώ να το γιορτάσω πηγαίνοντας στην πατρίδα μου στην πίστα των Σερρών! Όπως ήταν φυσικό περνώντας από την αγαπημένη μου διαδρομή, που δεν είναι άλλη από το στριφτερό κομμάτι του δρόμου για Σέρρες, με την εξαιρετική άσφαλτο, δεν το άφησα να πάει χαμένο. Εντύπωση μου έκανε ότι ήμουνα πάνω από 10 χιλ. περισσότερο στις στροφές, νοιώθοντας άνετα, σε σχέση με την τελευταία φορά που πέρασα 21 μήνες πριν!! Μπαίνοντας Σέρρες αναγκαστικά έπρεπε να φουλάρω και ρίχνοντας μια ματιά στα λάστιχα προς μεγάλη μου έκπληξη είδα ότι είχαν φυτιλιάσει και τα 2. Μάλιστα το μπροστινό ήταν φυτιλιασμένο αισθητά πιο κοντά στα όρια του πλαγιάσματος που κάνω σε σχέση με το πίσω. Δεν μου έχει φυτιλιάσει ποτέ λάστιχο, ούτε και στην πίστα, πόσο μάλλον σε δημόσιο δρόμο.

Στη συνέχεια πάω στην πίστα και κάνω τα διαδικαστικά. Ήταν 3 μηχανές αγωνιστικές. Ένας Βούλγαρος, ένας αγνώστων στοιχείων και ένα πολύ καλό παιδί από Θεσσαλονίκη με το καινούριο YAMAHA R1M, με άλλα φέρινγκ για πίστα. Πιάνοντας κουβέντα μου λέει να μου βάλουν αυτοί αέρα στα λάστιχα μια που το όργανό τους ήταν ακριβείας σε σχέση με αυτό της πίστας. Βλέπει τα λάστιχα και μου κόβει τον αέρα!

-‘Με αυτά τα λάστιχα θα μπεις;;’
-‘Ναι!!’ Λέω…
-‘Εγώ δεν θα έμπαινα. Είναι επικίνδυνα! Μπήκες σε πίστα;’

Κάπου εκεί ξενέρωσα και αγχώθηκα! Σε πίστα δεν είχα μπει με αυτά τα λάστιχα και απορούσε πως μπορεί να έγιναν έτσι σε δημόσιο δρόμο. Ρώτησε μήπως έμπαινα φρεναριστός στις στροφές, αλλά του είπα όχι και ότι οδηγούσα με τον ίδιο τρόπο (λάθος σωστός δεν ξέρω) που οδηγώ πάντα.

Παρόλα αυτά δεν ήθελα με τίποτε να γυρίσω πίσω (210 χιλ.) άπραγος και είπα να μπω συντηρητικά, βάζοντας χαμηλές πιέσεις που συνέστησε για αρχή. 28 πίσω και 30 μπροστά. Μου φάνηκαν πολύ χαμηλές, αλλά είπα άντε να δοκιμάσω. Με αυτές τις πιέσεις η μηχανή έγινε πολύ δυσκίνητη, βάρυνε πολύ το τιμόνι, ένοιωθα τη γεωμετρία του ελαστικού ευμετάβλητη-ασταθή, μια που το λάστιχο πρέπει να παραμορφωνόταν και γενικά αίσθηση χάλια. Μετά όμως από τις πρώτες αναγνωριστικές γύρες που έκανα κάθε φορά, δεν με απασχολούσε πια τόσο πολύ, ίσως γιατί ζεστάθηκαν τα λάστιχα και ανέβασαν πίεση, ίσως γιατί συνήθισα, δεν ξέρω….

Μπήκα γενικά 3 φορές με συνολικά 21 γύρες, χωρίς ποτέ να πιέσω μετά από όλα αυτά στις δυνατότητές μου. Έστω και έτσι προσπαθούσα να ελέγχω την οδηγική μου ροή στην πίστα, να μειώσω τις διορθώσεις ταχύτητας στις στροφές και τέτοια. Παρόλα αυτά δεν άντεξα και παρά την χαλασμένη ψυχολογία και την φοβία από τα λάστιχα είπα να κάνω μια απόπειρα χρονομέτρησης χωρίς να πιέσω πολύ (ας πούμε στα 8/10) και με χαρά είδα πως έστω και έτσι κατέβασα τον προσωπικό μου χρόνο κατά 1,4’’! Μη γελάσετε, έκανα 1’46’3, αλλά για μένα ήταν σημαντική βελτίωση! Θεωρώ ότι αν πίεζα στο μέγιστο των δυνατοτήτων μου χωρίς να έχω τις φοβίες από τα λάστιχα θα κατέβαζα άλλα 2-3 άνετα’’. Τα λάστιχα εξακολουθούσαν να είναι φυτιλιασμένα και ίσως και λίγο περισσότερο. Στον γυρισμό με πιο χαλαρούς ρυθμούς πλέον μετά από όλα αυτά, καθάρισαν και επανήλθαν στην κανονική τους κατάσταση, όπου πέρα από την φθορά φυτίλια δεν υπήρχαν.

Πρώτη φορά δεν χρησιμοποίησα καθόλου πίσω φρένο, μια που στα οριακά φρεναρίσματα θεωρώ ότι με αποσυντονίζει γιατί μπλοκάρει ως γνωστό με τη σκέψη και επίσης δεν με αφήνει να πατώ σωστά τα πόδια μου στα πατητήρια για να στηθώ σωστά στην μηχανή. Ακόμη και έτσι πρόσεξα ή καλύτερα συνειδητοποίησα για πρώτη φορά, ότι οι αναπηδήσεις του πίσω τροχού οφείλονται στο φρενάρισμα από τον κινητήρα, μια που αυτές υπήρχαν στα 2 πολύ δυνατά φρεναρίσματα που έκανα στο τέλος της ευθείας και στα φρένα της Κ13. Έμαθα κάτι ακόμη!

Σχετικά με την πίστα.
Πρώτη φορά οδήγησα με τα νέα μπαλώματα και πραγματικά τα καταλαβαίνεις ΜΟΝΟ από το διαφορετικό χρώμα!! ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ!! Ουσιαστικά όπως είπαν και όσοι έχουν πάει είναι σαν μην υπάρχουν!


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Gixxerm@n
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Gixxerm@n


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : ΞΑΝΘΗ
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 582
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΤετ 18 Νοε 2015, 13:17

Ωραίος Απόστολε!
Αυτός με το R1M μήπως ήταν ο Τσίτος;
Όπως τα είπες για την πίστα , πράγματι πολύ καλή δουλειά στα μπαλώματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΤετ 18 Νοε 2015, 13:33

Gixxerm@n έγραψε:
Ωραίος Απόστολε!
Αυτός με το R1M μήπως ήταν ο Τσίτος;
Όπως τα είπες για την πίστα , πράγματι πολύ καλή δουλειά στα μπαλώματα.
Πλέον ή προς το παρόν δεν τρέχει σε αγώνες μετά από ένα σοβαρό ατύχημα που είχε μέσα στην πόλη. Για χρόνια έτρεχε με KAWASAKI ZX10. Το όνομα ίσως το θυμάμαι λάθος, οπότε για να μη σε μπερδέψω Γιώργο δεν θα το πω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΤετ 18 Νοε 2015, 14:21

Miou έγραψε:
τι επαθε ρε γιαννη? εβαλες τον χαρτη και εκαψε την ασφαλεια ?
μολις τις αλλαξες ολα καλα δλδ?

Leroy έγραψε:
Λογικά θα έτυχε με την αλλαγή του χάρτη. Το είχα πάθε και εγώ παλιότερα. Φόρτωμα στο τρέιλερ και στον μηχανικό. Οι ασφάλειες εντάξει, αλλά με καινούριες πήρε αμέσως μπροστά. Είναι σπάσιμο, για το τίποτα φόρτωνε ξεφόρτωνε.


Με το π έβαλα τον χάρτη το έκανε....Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο η όχι....Πάντως μου γαμησε όλη τη μέρα..... vroxi vroxi vroxi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΤετ 18 Νοε 2015, 15:12

topetwrx έγραψε:
28 πίσω και 30 μπροστά. Μου φάνηκαν πολύ χαμηλές, αλλά είπα άντε να δοκιμάσω. Με αυτές τις πιέσεις η μηχανή έγινε πολύ δυσκίνητη, βάρυνε πολύ το τιμόνι, ένοιωθα τη γεωμετρία του ελαστικού ευμετάβλητη-ασταθή, μια που το λάστιχο πρέπει να παραμορφωνόταν και γενικά αίσθηση χάλια. Μετά όμως από τις πρώτες αναγνωριστικές γύρες που έκανα κάθε φορά, δεν με απασχολούσε πια τόσο πολύ, ίσως γιατί ζεστάθηκαν τα λάστιχα και ανέβασαν πίεση, ίσως γιατί συνήθισα, δεν ξέρω….




γενικα αυτη ειναι η πιεση που δουλευουν τα περισσοτερα δρομισια λαστιχα στα 1000
πρωτο συμπτωμα ειναι αυτο που λες . βαρια αισθηση
μολις ομως ζεσταθουν και ανεβασουν πιεση ειναι μια χαρα
και κρατανε και καλυτερα
δεν ξερω ομως πως δουλευουν στην χοντρη μεσα στην πιστα μιας και χοντρουλα εχω οδηγησει πολλες φορες αλλα παντα στον δρομο

μπας και ειχες χαμηλη πιεση οταν ξεκινησες απο το σπιτι και γιαυτο στα εφαγε στον δρομο ??

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΤετ 18 Νοε 2015, 20:21

Miou έγραψε:


γενικα αυτη ειναι η πιεση που δουλευουν τα περισσοτερα δρομισια λαστιχα στα 1000
πρωτο συμπτωμα ειναι αυτο που λες . βαρια αισθηση
μολις ομως ζεσταθουν και ανεβασουν πιεση ειναι μια χαρα
και κρατανε και καλυτερα
δεν ξερω ομως πως δουλευουν στην χοντρη μεσα στην πιστα μιας και χοντρουλα εχω οδηγησει πολλες φορες αλλα παντα στον δρομο

μπας και ειχες χαμηλη πιεση οταν ξεκινησες απο το σπιτι και γιαυτο στα εφαγε στον δρομο ??

Αλέξανδρε από πιέσεις ήμουν κανονικά. 40 μπρος-πίσω και μάλιστα το διαπίστωσα βάζοντας αέρα ή καλύτερα βγάζοντας για να ρίξω τις πιέσεις στο 30-28. Μου φάνηκαν υπερβολικά χαμηλές για το βάρος της χοντρούλας μου! Και να φανταστείς έχω BRΙDGESTONE! Που να είχα MICHELIN τι θα ένοιωθα!! Στο CSS μου είχαν πει για 32 και την πρώτη φορά που είχα τα MICHELIN με σταμάτησε ένα παιδί στην πίστα για να μου πει ότι το πίσω λάστιχο ήταν καθισμένο!! Περιτό να πω ότι φεύγοντας που έβαλα κανονικές πιέσεις η μηχανή μου φάνηκε πούπουλο!!! lol!

Τελικά με τι γνώμονα βάζουμε πιέσεις;; Ο στόχος δεν είναι όταν ζεσταθούν τα λάστιχα να έχουμε την πίεση λειτουργίας; Πως βρίσκουμε ποια είναι η πίεση λειτουργίας ή μέγιστης απόδοσης του ελαστικού;;; Από την εμπειρία; Δεν είμαι ο Βαλεντίνο για να το αντιληφθώ οδηγικά. Άντε στον δρόμο που υποτίθεται ότι δεν πάμε τόσο γρήγορα βάζουμε πάνω-κάτω τις πιέσεις του κατασκευαστή ή ψηλότερες από την πίστα. Υποθέτω επίσης ότι άλλη πίεση θέλει ένα λάστιχο με μαλακό σκελετό (πχ MICHELIN) και άλλη ένα με σκληρό (πχ BRIDGESTONE).

Επίσης διαπίστωσα μια περίεργη συμπεριφορά της μπροστινής ανάρτησης στο ''S'' (Κ6-7-8) και συγκεκριμένα την ώρα που σηκώνω την μηχανή για να πάρω την τελευταία του ''S'' Κ8, η οποία σηκωνόταν απότομα σαν μην είχε καθόλου απόσβεση επαναφοράς. Η ανάρτησή μου είναι ρυθμισμένη (SAG), έχει νέα λάδια ίδιου ιξώδους κορυφαίας εταιρείας και δεν έχει να δώσει κάτι άλλο. Κάπου αλλού δεν με έχει προβληματίσει παρά μόνο στην Κ8 κάθε φορά που έμπαινα σβέλτα.

Να σημειώσω πως στην είσοδο της Κ1 κάποια στιγμή έκλεισα πολύ και πάτησα την μέσα άσπρη γραμμή και μου έκανε αυτό μικρό και ηλίθιο γλίστρημα των άσπρων γραμμών που έχουμε βιώσει οι περισσότεροι νομίζω στους δημόσιους δρόμους. Δεν το περίμενα να πω την αλήθεια, παρά του ότι δεν είχε πολύ μπογιά!! Ήθελα να ήξερα πως οι κορυφαίοι στρίβουν με όσα πάνω στα κερμπς που γυαλίζουν από την μπογιά!! Εκτός και αν είναι ειδική μπογιά. Laughing



ΥΓ. Ίσως δεν είναι το καταλληλότερο θέμα για την πίστα Σερρών, αλλά δεν βρήκα κάτι άλλο και είπα να μην ανοίγω νέο θέμα. Αν υπάρχει κάποιο θέμα πιο σχετικό ας μεταφερθεί παιδιά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
opoulian
Normal gixxer
Normal gixxer
opoulian


Άντρας Όνομα: : Spyros
Τόπος : athens
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 237
Hμερομηνία εγγραφής : 10/09/2009

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΤετ 18 Νοε 2015, 21:10

στην κ1 εχω και εγω το ιδιο θεμα ψιλο γλιστραει η μπογια η μπορει να εχει καποιο μικρο σαμαρακι πανω στην μπογια και γι αυτο να το κανει. κ8 εαν στο κανει μονο εκει αλλαξε λιγο τον τροπο που προσεγγιζεις την συγκεκριμενη στροφη(μπορεις να καβαλησεις μεχρι και το κερμπ στην 7).αμα ειχαν καποιο προβλημα τα μπροστινα θα το ενιωθες και αλλου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΤετ 18 Νοε 2015, 21:30

opoulian έγραψε:
στην κ1 εχω και εγω το ιδιο θεμα ψιλο γλιστραει η μπογια η μπορει να εχει καποιο μικρο σαμαρακι πανω στην μπογια και γι αυτο να το κανει. κ8 εαν στο κανει μονο εκει αλλαξε λιγο τον τροπο που προσεγγιζεις την συγκεκριμενη στροφη(μπορεις να καβαλησεις μεχρι και το κερμπ στην 7).αμα ειχαν καποιο προβλημα τα μπροστινα θα το ενιωθες και αλλου.

Πάλι καλά που δεν είμαι ο μόνος Σπύρο, γιατί θα ανησυχούσα!! Ναι μόνο στην Κ8 με έχει προβληματίσει, λόγο απότομης αλλαγής κατεύθυνσης φαντάζομαι την οποία δεν μπορεί να την διαχειριστεί και με τον καλύτερο τρόπο η μπροστινή μου ανάρτηση. Ναι προσαρμόστηκα κατά κάποιο τρόπο μια που το είχα στα υπόψιν.

Ήταν ένας Βούλγαρος με ένα Ιαπωνικό μάλλον (σε κάθε αλλαγή ταχύτητας έκανε και ένα δυνατό ψαρωτικό μπαμ η εξάτμιση), του οποίου κάθε φορά στην είσοδο της Κ7, δηλαδή στην αλλαγή κατεύθυνσης, του γλιστρούσε λίγο το πίσω!! Την 1η φορά είπα ότι έτυχε, αλλά μετά που το είδα να επαναλαμβάνεται συνέχεια κατάλαβα ότι δεν τον απασχολούσε. 2-3 γύρες που τον μέτρησα γυρνούσε στο 1:32. Δεν ξέρω πόσο πίεζε, αλλά από έξω φαινόταν μια χαρά!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΠαρ 27 Νοε 2015, 00:56

Δεν μου αρεσει η μαυριλα οποτε και σ αυτο οπως και στο Κ9,εβαλα αυτοκολλητα στις ζαντες.Ετσι για να σπαει... afro
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Erd6h4


Επισης αλλαξα πισω τακακια και φυσικα πηρανε πουλο και τα clip ons που φορουσε.......

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 2e4ya2o
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΠαρ 27 Νοε 2015, 09:27

Γιατί βρε Γιάννο πούλο τα clip on?Δεν σε βολεύανε? scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΠαρ 27 Νοε 2015, 10:01

Ήταν κινέζικα κ ήταν τόσο χαμηλά π καθόσουν σαν μ@λ@κ@Σ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΠαρ 27 Νοε 2015, 10:21

εμενα μου αρεσε καλυτερα πως ειχε γινει η θεση οδηγησης με αυτα
ηταν λιγο πιο επιθετικη απο την μαμα
που σε σχεση με του κ5 ειναι τουριστικη

γουστα ειναι αυτα γιαννο fafoutis

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΠαρ 27 Νοε 2015, 12:36

Miou έγραψε:
που σε σχεση με του κ5 ειναι τουριστικη

Εννοεις οτι στο Κ5 σου,ειναι πιο επιθετικη η θεση οδηγησης απ οτι αυτη του K8 με τα κινεζικα clip ons??? ti?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΠαρ 27 Νοε 2015, 12:45

εννοω οτι οι μαμα θεση οδηγησης του κ7-8 ειναι τουριστικη σε σχεση με την μαμα θεση οδηγησης του κ5



και ναι το κ5 μου με τα καινουργια κλιπ ονς εγινε ακομα πιο επιθετικη η θεση

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΠαρ 27 Νοε 2015, 15:24

Miou έγραψε:
εννοω οτι οι μαμα θεση οδηγησης του κ7-8 ειναι τουριστικη σε σχεση με την μαμα θεση οδηγησης του κ5

Αυτο το ηξερα....Και Κ6 ειχα.... Laughing Laughing Laughing Laughing


Αλλο ενα απαραιτητο εξαρτημα-κοσμημα για το Κ8,πηρα σημερα.... afro

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Wb3w4w


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
christos_drifter
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Χρήστος
Τόπος : 5-ELH
Αριθμός μηνυμάτων : 471
Αγωνιζόμενος : Πεντέλη ΤΤ, που αλλού χαχαχα
Hμερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΠαρ 27 Νοε 2015, 17:56

Επιτέλους μπήκε μόλιςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς


ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 346m7bq
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΠαρ 27 Νοε 2015, 18:33

αλλαξα λαδι-φιλτρο λαδιου και τακακια μπροστα. τα τακακια μπροστα εχουν λιγακι παστα ακομα, αλλα δε φρεναρε καλα τελευταια. οι βιδες στις δαγκανες δεν ξεβιδωνανε με τιποτα. η δεν εχουν βγει ποτε η τις βιδωσε με αεροκλειδο ο προηγουμενος. τα παλια τακακια μου φενονται πολυ χαλια ποιοτικα, θυμαται καποιος αν ειναι τα στοκ?
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 IMG_20151127_172329_1
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 IMG_20151127_172348_1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΠαρ 27 Νοε 2015, 22:04

Για να θυμούνται οι παλιοί κ να μαθαίνουν οι καινουριοι....
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 262wmjm


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Zuki στις Σαβ 28 Νοε 2015, 21:06, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΠαρ 27 Νοε 2015, 22:48

vaggelis600 έγραψε:
αλλαξα λαδι-φιλτρο λαδιου και τακακια μπροστα. τα τακακια μπροστα εχουν λιγακι παστα ακομα, αλλα δε φρεναρε καλα τελευταια. οι βιδες στις δαγκανες δεν ξεβιδωνανε με τιποτα. η δεν εχουν βγει ποτε η τις βιδωσε με αεροκλειδο ο προηγουμενος. τα παλια τακακια μου φενονται πολυ χαλια ποιοτικα, θυμαται καποιος αν ειναι τα στοκ?
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 IMG_20151127_172329_1
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 IMG_20151127_172348_1

Για να ειναι Tokico,λογικα τα μαμα θα ειναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΚυρ 29 Νοε 2015, 20:51

Πουλο και αυτο το αθλιο καρμπον αυτοκολλητο(με την σπανε απιστευτα τα καρμπον αυτοκολλητα)....
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 O8v2tc
.Φευγει για βαψιμο το καπακι...
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 29aqjcp


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΚυρ 29 Νοε 2015, 23:43

Πήραμε κ το πολυεστερικό μας 130 ευρουλακια....
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Qstiir
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
christos_drifter
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Χρήστος
Τόπος : 5-ELH
Αριθμός μηνυμάτων : 471
Αγωνιζόμενος : Πεντέλη ΤΤ, που αλλού χαχαχα
Hμερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΔευ 30 Νοε 2015, 01:33

Σήμερα πήγα μετά από 5 χρόνια Πόρτο Γερμενό και λίγο πριν το περίπτερο χαιδαρίου βάρεσα κόφτη 5ης και έβαλα και 6η Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΔευ 30 Νοε 2015, 08:03

re εσυ ησουν με το κ3 διπλα παρκαραμε?μιλα ρε μαν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΔευ 30 Νοε 2015, 09:47

πως ηταν ο δρομος παιδια?
κραταγε παντου υγρασια?

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripper
Elite gixxer
Elite gixxer
ripper


Άντρας Όνομα: : Σωτηρης
Τόπος : Μαλδιβες
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 3618
Αγωνιζόμενος : Μόνο στο ps4 πλεον !!!!
Και μονο με kawasaki!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 28/10/2011

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3 - Σελίδα 18 EmptyΔευ 30 Νοε 2015, 10:32

Εγω παντως που πηγα για καφε στο λαυριο με κατι γρηγορα σουζουκι και ενα χτ ,ηταν πολυ καλος καιρος. Υγρασια πουθενα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 18 από 37Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 27 ... 37  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.2
» Τι θα κανατε στη θεση μου????
» Μικρολίμανο Σήμερα 3-3-10

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com