Greek GSX-R forum
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_l10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_c10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_r10 
JIMK7
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_l10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_c10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_r10 
nasos-v
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_l10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_c10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_r10 
T.R.E
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_l10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_c10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_r10 
k8 600 kk
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_l10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_c10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_r10 
kostaskr6
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_l10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_c10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_r10 
κολτρέϊν
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_l10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_c10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_r10 
Leroy
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_l10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_c10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_r10 
ripper
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_l10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_c10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_l10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_c10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Poll_r10 

 

 περι dunlop ο λογος.........

Πήγαινε κάτω 
+20
Darksoul
T.R.E
AggelosK8
spyroszx
babis k8
opoulian
papagym
ripseventh
Oikopedofagos
JIMK7
TheVeteran
nktr
teo46
panosk8
Miou
dimdoc
gianni
Hamamatsu
DrIoannis
thodoris
24 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 18:29

[quote="nktr"]
Hamamatsu έγραψε:
dimdoc έγραψε:

Το επομενο που σκεφτομαι ειναι ενα αμορτισερ πισω απλα φοβαμαι οτι για να το ρυθμισω θα χρειαστω βοηθεια.. περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 66599

το πίσω αμορτισέρ είναι πολύ καλής ποιότητας για στοκ και ανοίγεται και παίρνει revalving. Το στέλνεις kshock και θα του ζητήσεις να σου κάνει revalving μόνο στην επαναφορά γιατί η συμπίεσή του είναι τέλεια. Σου κάνει τέτοιο revalving όπου η επαναφορά γίνεται καλύτερη από after επώνυμη ανάρτηση !! Δουλεύει η απόσβεση επαναφορά περίπου στη μέση και σου αφήνει αρκετά κλικ για να τερματίσει !! Το απίστευτο είναι ότι με τα λάδια που βάζει κρύο ζεστό είναι περίπου το ίδιο... Shocked και μπορεί και να μη θέλει κλικ+.
Όσα φτιάξαμε είναι απίστευτα.
Τα after πίσω αμορτισέρ για σκληρή χρήση πίστας
δουλεύει η απόσβεση επαναφοράς από τέρμα σφικτό έως -2/
Από κρύο - ζεστό, και το πίσω και το μπροστά θέλουν από +2 έως +4
Το κόστος είναι για revalving, service και λάδια στα 150 ευρώ περίπου. Shocked
και αξίζει να το κάνετε εφόσον το αμορτισέρ ανοίγει (πάρτε τηλ. πρώτα)
Παράδοση σε 1 με 2 μέρες ανάλογα τη δουλειά που έχει
Νικο οταν λες rewalving στοπισω αμορτισερ τι ενοεις οτι αλλαζει την βαλβιδα επαναφορας με αλλη η σου κανει revalv στην ιδια με αυτο το κοστος μιλαμε παντα kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 20:44

nktr έγραψε:
JIMK7 έγραψε:

Σε ολα τα μηχανακια γινεται file αλλα σε καμια περιπτωση δεν μπορει να γινει το ιδιο καλο οπως ενα wp ας πουμε ssss και ουτε μπορω να δεχτω οτι κρυο ζεστο δεν αλλαζουν οι ρυθμισεις του ssss

Δημήτρη για να το δεχτείς θα πρέπει να το δεις στο CBR 600 RR που το ρυθμίσαμε κρύο και του είπα να το δει ζεστό μετά από 6 γύρους Μέγαρα (γιατί δεν μπορούσα να πάω) και στο τέλος του σέσσιον γιατί ήμουν και εγώ σίγουρος ότι θα ήθελε +1/4 ή και +1/2. Πηγε πίστα και το τσέκαρε με το που βγήκε έξω και με πήρε πανικόβλητος τηλ. και μου λέει ότι δεν θέλει ούτε 1/4...το ίδιο του είπα και εγώ...ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ !!
Στα υπόλοιπα μοτό δεν ξέρω γιατί τα έχω ρυθμίσει κρύα αλλά δεν έχει ταιριάξει να είμαστε πίστα μαζί για να τα δω.
Το θέμα είναι ότι γίνεται ίδιο και μη σου πω καλύτερο από τα after γιατί κάνεις το revalving που θες και όχι αυτό που σου δίνει η εταιρεία στο after έτοιμο και θέλει και revalving αφού τερματίζουν οι αποσβέσεις επαναφοράς και στο μπροστά οhlins και στο πίσω. Η δε wp στο competition στη τελευταία ρύθμιση "κλειδώνει" και μετά από service στο Τασούλη 80 ευρώ. Tον πήρα τηλ. μου λέει φέρτο από εδώ να το ξαναδούμε..... ήταν πλέον αργά και πήγα κshock και ηρέμησα από τότε.
Και το μπροστινό μου το ohlins εκεί το πήγα και με το λάδι Maxima που μου έβαλε κέρδισα και +4 κλικ από την απόσβεση επαναφοράς ενώ με το ohlins λάδι
τερμάτιζε η ρύθμιση στην πίστα, όπως και στα υπόλοιπα μπροστινά ohlins.
Καλή επιτυχία με τις αναρτήσεις σας ότι κι αν κάνετε
Εδώ θα είμαστε και θα τα συζητάμε

*Κύριοι mod δεν διαχωρίζουμε το θέμα για να μην χαλάμε το θέμα των ελαστικών?
Εκ των προτέρων Ευχαριστώ


Ολα αυτα φιλε Νικο ειναι σεναρια επιστημονικης φαντασιας fafoutis Αν ηταν ετσι ολοι μα ολοι ακομα και ο φιλος σου ο Μπουστας θα το εκανε ετσι file και στα σουπερ στοκ κανεις δεν θα εβαζε after και παει λεγοντας ssss
Το δικο μου wp εχω την αποσβεση 11 κλικ πριν το τερμα και δουλευει τελια good τωρα εσεις εκει τι εχετε κανει και τα πατε στο τερμα δεν ξερω fafoutis fafoutis

Πραγματι ειναι μια φτηνη λυση τα revalving στα μαμα αμορτισερ αλλα προσωρινη .



Υ.Γ. Για δωσε μου το τηλ που ειχε φτιαξει τα πολυεστερικα στο CBR του Μπουστα το θελει ενας φιλος hallo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 20:49

dimdoc έγραψε:
@JIMK7 οντως εχει διαφορα στις αλλαγες κατευθυνσης, αλλα ειναι κατι που συνηθιζεται (η κανεις πιο γρηγορη τη γεωμετρια)


@nktr δε ξερω τι κανει με revalving, παντως στοκ στο Κ9 ειδικα, που οδηγησα δημοσιογραφικο μηχανακι με 5Κ χιλιομετρα, δεν επαιζε ουτε στη συμπιεση ουτε στην επαναφορα...

Ξερεις τα Κ7 εχουν θεμα στην αλλαγη κατευθυνσης ssss
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gianni
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gianni


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Λαρισα
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 472
Αγωνιζόμενος : ΠΡΩΗΝ, ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 11/02/2010

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 20:57

Jimk7 όντως τα dunlop είναι πιο δύσκολα στην αλλαγή κατεύθυνσης, αλλά στις Σέρρες που πάω εγώ, χάνεις μόνο στο εσάκι και σ'όλη την άλλη πίστα είσαι πλαγιασμένος, όπου έχουν πλεονέκτημα και βάζουν τη δύναμη κάτω στις εξόδους.

Thodoris επειδή πλέον δεν ευελπιστώ να βελτιωθώ άλλα αντίθετα έχει αρχίσει η κάμψη, γιαυτό ότι φέρνει εύκολο χρόνο είναι καλό. Γεράματα, άστα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thodoris
Adv. gixxer
Adv. gixxer
thodoris


Άντρας Όνομα: : θεοδωρος βαγενας
Τόπος : λευκαδα
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 671
Αγωνιζόμενος : οποτε περισευουν λεφτα..........
Hμερομηνία εγγραφής : 28/11/2010

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 22:05

gianni έγραψε:
Jimk7 όντως τα dunlop είναι πιο δύσκολα στην αλλαγή κατεύθυνσης, αλλά στις Σέρρες που πάω εγώ, χάνεις μόνο στο εσάκι και σ'όλη την άλλη πίστα είσαι πλαγιασμένος, όπου έχουν πλεονέκτημα και βάζουν τη δύναμη κάτω στις εξόδους.

Thodoris επειδή πλέον δεν ευελπιστώ να βελτιωθώ άλλα αντίθετα έχει αρχίσει η κάμψη, γιαυτό ότι φέρνει εύκολο χρόνο είναι καλό. Γεράματα, άστα...

επειδη βλεπω οτι κουβαλαμε τα ιδια χρονια στην πλατη και εγω εχω και 3 παιδια θα σου πω μην μασας...με καθε γενηση ερηχνα και 2 κατω.... fovero fovero fovero
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
papagym
Adv. gixxer
Adv. gixxer
papagym


Άντρας Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 569
Αγωνιζόμενος : ''Αγίου''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/03/2009

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΔευ 20 Δεκ 2010, 08:06

gianni έγραψε:
Jimk7 όντως τα dunlop είναι πιο δύσκολα στην αλλαγή κατεύθυνσης, αλλά στις Σέρρες που πάω εγώ, χάνεις μόνο στο εσάκι και σ'όλη την άλλη πίστα είσαι πλαγιασμένος, όπου έχουν πλεονέκτημα και βάζουν τη δύναμη κάτω στις εξόδους.

Thodoris επειδή πλέον δεν ευελπιστώ να βελτιωθώ άλλα αντίθετα έχει αρχίσει η κάμψη, γιαυτό ότι φέρνει εύκολο χρόνο είναι καλό. Γεράματα, άστα...

Συμφωνούμε απόλυτα για το ότι φέρνει εύκολο χρόνο το προτιμούμε αλλά για την ηλικία θα τα χαλάσουμε...!!! ssss kapelo fafoutis
Keep walking... Η ζωή αρχίζει στα σαράντα!! (σαν τη γεροντοκόρες...!!) χαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nktr
Hero gixxer
Hero gixxer
nktr


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Piraeus
Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΔευ 20 Δεκ 2010, 09:30

ripseventh έγραψε:
Νικο οταν λες rewalving στοπισω αμορτισερ τι ενοεις οτι αλλαζει την βαλβιδα επαναφορας με αλλη η σου κανει revalv στην ιδια με αυτο το κοστος μιλαμε παντα kapelo

σου αλλάζει ροδέλες στη βαλβίδα που θες βελτίωση (συμπίεση-επαναφορά)



JIMK7 έγραψε:
nktr έγραψε:
JIMK7 έγραψε:

Σε ολα τα μηχανακια γινεται file αλλα σε καμια περιπτωση δεν μπορει να γινει το ιδιο καλο οπως ενα wp ας πουμε ssss και ουτε μπορω να δεχτω οτι κρυο ζεστο δεν αλλαζουν οι ρυθμισεις του ssss

Δημήτρη για να το δεχτείς θα πρέπει να το δεις στο CBR 600 RR που το ρυθμίσαμε κρύο και του είπα να το δει ζεστό μετά από 6 γύρους Μέγαρα (γιατί δεν μπορούσα να πάω) και στο τέλος του σέσσιον γιατί ήμουν και εγώ σίγουρος ότι θα ήθελε +1/4 ή και +1/2. Πηγε πίστα και το τσέκαρε με το που βγήκε έξω και με πήρε πανικόβλητος τηλ. και μου λέει ότι δεν θέλει ούτε 1/4...το ίδιο του είπα και εγώ...ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ !!
Στα υπόλοιπα μοτό δεν ξέρω γιατί τα έχω ρυθμίσει κρύα αλλά δεν έχει ταιριάξει να είμαστε πίστα μαζί για να τα δω.
Το θέμα είναι ότι γίνεται ίδιο και μη σου πω καλύτερο από τα after γιατί κάνεις το revalving που θες και όχι αυτό που σου δίνει η εταιρεία στο after έτοιμο και θέλει και revalving αφού τερματίζουν οι αποσβέσεις επαναφοράς και στο μπροστά οhlins και στο πίσω. Η δε wp στο competition στη τελευταία ρύθμιση "κλειδώνει" και μετά από service στο Τασούλη 80 ευρώ. Tον πήρα τηλ. μου λέει φέρτο από εδώ να το ξαναδούμε..... ήταν πλέον αργά και πήγα κshock και ηρέμησα από τότε.
Και το μπροστινό μου το ohlins εκεί το πήγα και με το λάδι Maxima που μου έβαλε κέρδισα και +4 κλικ από την απόσβεση επαναφοράς ενώ με το ohlins λάδι
τερμάτιζε η ρύθμιση στην πίστα, όπως και στα υπόλοιπα μπροστινά ohlins.
Καλή επιτυχία με τις αναρτήσεις σας ότι κι αν κάνετε
Εδώ θα είμαστε και θα τα συζητάμε

*Κύριοι mod δεν διαχωρίζουμε το θέμα για να μην χαλάμε το θέμα των ελαστικών?
Εκ των προτέρων Ευχαριστώ

Ολα αυτα φιλε Νικο ειναι σεναρια επιστημονικης φαντασιας fafoutis Αν ηταν ετσι ολοι μα ολοι ακομα και ο φιλος σου ο Μπουστας θα το εκανε ετσι file και στα σουπερ στοκ κανεις δεν θα εβαζε after και παει λεγοντας ssss
Το δικο μου wp εχω την αποσβεση 11 κλικ πριν το τερμα και δουλευει τελια good τωρα εσεις εκει τι εχετε κανει και τα πατε στο τερμα δεν ξερω fafoutis fafoutis

Πραγματι ειναι μια φτηνη λυση τα revalving στα μαμα αμορτισερ αλλα προσωρινη .



Υ.Γ. Για δωσε μου το τηλ που ειχε φτιαξει τα πολυεστερικα στο CBR του Μπουστα το θελει ενας φιλος hallo



Δημήτρη δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μας βλέπεις σαν αιρετικούς fafoutis κάποιους που έχουν δοκιμάσει κάτι και έχει βγεί καλό και το μοιράζονται με ανθρώπους που θεωρούν ότι πρέπει να τους το πουν. Να αρχίσουμε να τα κρατάμε για τον εαυτό μας λες και τρέχουμε στο WSBK? geek
Την ίδια αμφισβήτηση και αντιμετώπιση βλέπω ότι έχεις για τα Dunlop που σου λένε όλα τα παιδιά ότι δουλεύουν καλύτερα και επιμένεις στην Pirelli. Οκ άκουσε αυτό που περιγράφουν και εάν θες δοκίμασέ τα όταν πας Σέρρες για να δεις εάν έχουν όντως διαφορά ή απλά συνεχίζεις με την Pirelli.

Tώρα για το θέμα των after αναρτήσεων που είναι όντως πολύ καλή λύση αλλά ακριβή αυτό που ξέρω τόσα χρόνια είναι ότι μας πλασάρουν αυτόν που έχει το μεγαλύτερο μπάτζετ σε διαφήμιση και είναι στην επικαιρότητα. Πριν η showa μετά η wp τώρα η ohlins και πάει λέγοντας.....και για να το καταλάβουμε καλύτερα είναι πόσες εταιρίες που είναι στην αφάνεια λόγω μη διαφήμισης και στην Ελλάδα δεν τις γνωρίζουμε: maxton, mupo, paioli, penske (AMA), wilbers και αυτές που όλοι λίγο πολύ τις έχει ψιλοπάρει το αυτί μας bitubo, hyperpro, marzocchi, matris κα.

Το τι φοράει ο κάθε αγωνιζόμενος έξω που τις παίρνουν χορηγίες μπορεί να είναι κάθε χρονιά διαφορετικό και η δουλειά του μαρκετινκ είναι αυτή δηλαδή δίνω τσάμπα αναρτήσεις στους αγωνιζόμενους και μέσα από αυτή τη διαφήμιση αγοράζουμε όλοι εμείς. Αυτή είναι η πολιτική πώλησης και ορθά και επιτυχημένα πράττουν.
Όπως βλέπεις και ξέρεις τη μία χρονιά τρέχει κάποιος στο πρωτάθλημα με οhlins την άλλη με wp και την άλλη με matris. Αυτό λέει πολλά.

Στο θέμα μας τώρα. Το revalve δεν είναι πρωτοτυπία που το κάνουν μόνο στην ελλάδα. Οίκοι επώνυμοι ένα σωρό σε όλο τον κόσμο το αναλαμβάνουν με επιτυχία.
Εννοείται ότι οι αγωνιστικές σειρές (comp) των εταιρειών είναι καλύτερες αλλά θες 1400 +. Οπότε να δώσεις το 1/10 της αξίας και να πάρεις ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ !!πιστεύω ότι καρααξίζει και μη σου πω ότι είναι και τζάμπα γι αυτό που παίρνεις.
Τεσπα να μοιραστώ κάτι με τα παιδιά ήθελα που πραγματικά με εξέπληξε

*στα υπόψιν στο κ2 έχω wp comp και στο Κ7 ohlins μπροστινό και ohlins ttx που θα έπρεπε να ευλογάω τα γένεια μου και όχι να γράφω για stocκ αναρτήσεων revalve scratch

Ας πάμε να δουλέψουμε τώρα γιατί με πήρε καμμιά ώρα για να τα γράψω

Καλημέρες και καλή εβδομάδα σε όλους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΔευ 20 Δεκ 2010, 14:28

nktr έγραψε:
έχει βγεί καλό και το μοιράζονται με ανθρώπους που θεωρούν ότι πρέπει να τους το πουν. Να αρχίσουμε να τα κρατάμε για τον εαυτό μας λες και τρέχουμε στο WSBK?
Ευχαριστουμε ολοι και για αυτο και για οτι αλλο μοιραζεσαι μαζι μας. kapelo
Σιγουρα ολοι θα προτιμουσαν ενα χρυσο αμορτισερ πισω αλλα αν δεν υπαρχει χρημα καλο ειναι να δινονται
οικονομικες λυσεις που δουλευουν. mprabo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimdoc
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 92
Αγωνιζόμενος : ex 88 SS600GR
Hμερομηνία εγγραφής : 30/10/2010

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΔευ 20 Δεκ 2010, 14:49

Προσεξτε τα τελευταια Ολινς ΤΤΧ γιατι ακουω πολλα παραπονα, δυσκολιες στησιματος και γενικα δε ειναι οπως παλια...επισης και τα μπροστινα Road&track με το valving που ερχονται δεν παιζουν καλα για πιστα, για δρομο ειναι οκ, μονο αν παραγγελθουν με superbike valving ειναι οκ για πιστα...

Απο προσωπικη εμπειρια τα παλαιοτερα ολινς προ TTX επαιζαν πολυ καλα, απο τα τελευταια που δοκιμασα, WP kai Bitubo δουλευουν πολυ καλα χωρις πολυ παιδεμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΔευ 20 Δεκ 2010, 17:15

ΝΚTR ... νικο δεν πιστευω οτι ειναι μονο θεμα μαρκετινγκ ... μπορει να κανω λαθος αλλα στα motogp-wsbk δεν περνουν τις αναρτησεις τσαμπα-δωρο απο τις εταιρειες... αλλα και τσαμπα να τις επερναν δεν ειναι τυχεο οτι ολοι πλεον χρησιμοποιουν ohlins (αφου δουλευουν καλυτερα...)μαρκετινγκ ξεμαρκετινγκ τι να την κανω την matris(που μου την χαριζουν) αμα η ohlins δουλευει καλυτερα...
το ζητουμενο ειναι η νικη η' η οικονομια???
γενικα στα περισσοτερα συμφωνω μαζι σου μονο σε αυτο το θεματακι εχω 1 ψιλοενσταση...επισης δεν μπορω να πιστεψω οτι οσο καλη δουλεια και να κανει ο αντωνης θα καταληξει το μαμα αμορτισερ σχεδον ισαξιο του ohlins...
το εχει πει και ο ιδιος σε κουβεντα που εχει γινει στο παρελθον(τρεχαμε μαζι enduro)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΔευ 20 Δεκ 2010, 20:59

nktr έγραψε:


Δημήτρη δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μας βλέπεις σαν αιρετικούς fafoutis κάποιους που έχουν δοκιμάσει κάτι και έχει βγεί καλό και το μοιράζονται με ανθρώπους που θεωρούν ότι πρέπει να τους το πουν. Να αρχίσουμε να τα κρατάμε για τον εαυτό μας λες και τρέχουμε στο WSBK? geek
Την ίδια αμφισβήτηση και αντιμετώπιση βλέπω ότι έχεις για τα Dunlop που σου λένε όλα τα παιδιά ότι δουλεύουν καλύτερα και επιμένεις στην Pirelli. Οκ άκουσε αυτό που περιγράφουν και εάν θες δοκίμασέ τα όταν πας Σέρρες για να δεις εάν έχουν όντως διαφορά ή απλά συνεχίζεις με την Pirelli.

Tώρα για το θέμα των after αναρτήσεων που είναι όντως πολύ καλή λύση αλλά ακριβή αυτό που ξέρω τόσα χρόνια είναι ότι μας πλασάρουν αυτόν που έχει το μεγαλύτερο μπάτζετ σε διαφήμιση και είναι στην επικαιρότητα. Πριν η showa μετά η wp τώρα η ohlins και πάει λέγοντας.....και για να το καταλάβουμε καλύτερα είναι πόσες εταιρίες που είναι στην αφάνεια λόγω μη διαφήμισης και στην Ελλάδα δεν τις γνωρίζουμε: maxton, mupo, paioli, penske (AMA), wilbers και αυτές που όλοι λίγο πολύ τις έχει ψιλοπάρει το αυτί μας bitubo, hyperpro, marzocchi, matris κα.

Το τι φοράει ο κάθε αγωνιζόμενος έξω που τις παίρνουν χορηγίες μπορεί να είναι κάθε χρονιά διαφορετικό και η δουλειά του μαρκετινκ είναι αυτή δηλαδή δίνω τσάμπα αναρτήσεις στους αγωνιζόμενους και μέσα από αυτή τη διαφήμιση αγοράζουμε όλοι εμείς. Αυτή είναι η πολιτική πώλησης και ορθά και επιτυχημένα πράττουν.
Όπως βλέπεις και ξέρεις τη μία χρονιά τρέχει κάποιος στο πρωτάθλημα με οhlins την άλλη με wp και την άλλη με matris. Αυτό λέει πολλά.

Στο θέμα μας τώρα. Το revalve δεν είναι πρωτοτυπία που το κάνουν μόνο στην ελλάδα. Οίκοι επώνυμοι ένα σωρό σε όλο τον κόσμο το αναλαμβάνουν με επιτυχία.
Εννοείται ότι οι αγωνιστικές σειρές (comp) των εταιρειών είναι καλύτερες αλλά θες 1400 +. Οπότε να δώσεις το 1/10 της αξίας και να πάρεις ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ !!πιστεύω ότι καρααξίζει και μη σου πω ότι είναι και τζάμπα γι αυτό που παίρνεις.
Τεσπα να μοιραστώ κάτι με τα παιδιά ήθελα που πραγματικά με εξέπληξε

*στα υπόψιν στο κ2 έχω wp comp και στο Κ7 ohlins μπροστινό και ohlins ttx που θα έπρεπε να ευλογάω τα γένεια μου και όχι να γράφω για stocκ αναρτήσεων revalve scratch

Ας πάμε να δουλέψουμε τώρα γιατί με πήρε καμμιά ώρα για να τα γράψω

Καλημέρες και καλή εβδομάδα σε όλους


Ωπα ωπα γιατι πηρες φορα και δεν σε προλαβαινω fafoutis να παρουμε τα πραγματα ενα ενα scratch

1) Τα Dunlop τα εχω δουλεψει στο δρομο και δεν μου αρεσαν οπως τα Pirelli ακομα και στο Τυμπακι δεν ακουσα και τα καλυτερα σχολια απο αγωνιζομενους αλλα ουτε και Μεγαρα ssss τωρα για Σερρες οπως λες πρεπει να ειναι καλυτερα αλλα τι να το κανω Rolling Eyes που εκει εχω παει μονο δυο φορες Rolling Eyes

2) Δεν ειπα ποτε οτι οταν παω καποια στιγμη Σερρες δεν θα τα δοκιμασω τα Dunlop file

3) Παμε τωρα στις αναρτησης ποιος σου ειπε οτι δεν εχω δοκιμασει μαμα αναρτηση με revalving Rolling Eyes δεν θα πω οτι δεν γινεται δουλεια αλλα αυτο που θα πω ομως με σιγουρια ειναι οτι δεν εχει καμια σχεση με ενα καλο after αμορτισερ Evil or Very Mad

4) Αυτοι που παιρνουν χορηγιες στη Ελλαδα ζητημα να ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα του ενος χεριου σου ολοι αλλοι τα πληρωνουν κανονικα hallo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opoulian
Normal gixxer
Normal gixxer
opoulian


Άντρας Όνομα: : Spyros
Τόπος : athens
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 237
Hμερομηνία εγγραφής : 10/09/2009

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 10 Μαρ 2011, 18:09

Παιδια καλησπερα,μια πληροφορια θελω για τα gp 211(οχι gp racer).τι τιμη τα βρισκετε εσεις?θελω για κωδικους 6743 120 μπροστα και 7712 190 πισω γιατι μπορει αλλοι κωδικοι να εχουν και αλλες τιμες δεν ξερω.αν ξερει καποιος να μου πει.Ευχαριστω

(ξεχασα να γραψω οτι εχουν και ενα f δλδ λεγονται d211gpf ετσι γραφει το αυτοκολλητο)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nktr
Hero gixxer
Hero gixxer
nktr


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Piraeus
Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 10 Μαρ 2011, 20:52

την τελευταία φορά έπαιζαν στα 350 ευρώ. Επειδή έμαθα ότι τσίμπησαν λίγο στην τιμή υπολογίζω στα 370 Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 10 Μαρ 2011, 21:28

nktr έγραψε:
την τελευταία φορά έπαιζαν στα 350 ευρώ. Επειδή έμαθα ότι τσίμπησαν λίγο στην τιμή υπολογίζω στα 370 Crying or Very sad


ναι 350-380 τα βρισκεις.αυτα σκεφτομουν να βαλω κ γω αλλα κατελειξα στα kr τα σλικ.
τα οποια απο κορονα ειναι το ενδιαμεσο,δεν ειναι τοσο απολυτα οσο τα GP211.
αν ριχνεις αποτομα τη μηχανη,τοτε δαγκωτο GP211 :P

υ.γ ασχετο.
thanks για τη μεσολαβηση kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nktr
Hero gixxer
Hero gixxer
nktr


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Piraeus
Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 10 Μαρ 2011, 23:11

panosk8 έγραψε:


ναι 350-380 τα βρισκεις.αυτα σκεφτομουν να βαλω κ γω αλλα κατελειξα στα kr τα σλικ.
τα οποια απο κορονα ειναι το ενδιαμεσο,δεν ειναι τοσο απολυτα οσο τα GP211.
αν ριχνεις αποτομα τη μηχανη,τοτε δαγκωτο GP211 :P

υ.γ ασχετο.
thanks για τη μεσολαβηση kapelo

Πάνο τα KR πόσο τα βρίσκεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 10 Μαρ 2011, 23:49

nktr έγραψε:
panosk8 έγραψε:


ναι 350-380 τα βρισκεις.αυτα σκεφτομουν να βαλω κ γω αλλα κατελειξα στα kr τα σλικ.
τα οποια απο κορονα ειναι το ενδιαμεσο,δεν ειναι τοσο απολυτα οσο τα GP211.
αν ριχνεις αποτομα τη μηχανη,τοτε δαγκωτο GP211 :P

υ.γ ασχετο.
thanks για τη μεσολαβηση kapelo

Πάνο τα KR πόσο τα βρίσκεις?

στα ιδια λεφτα με τα GP παιζουν κ αυτα νικο.για να μη σου λεω στο περιπου, θα ρωτησω κ θα σου πω.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TheVeteran
Adv. gixxer
Adv. gixxer
TheVeteran


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 457
Αγωνιζόμενος : Δε νομιζω!
Hμερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 11 Μαρ 2011, 10:07

nktr έγραψε:
την τελευταία φορά έπαιζαν στα 350 ευρώ. Επειδή έμαθα ότι τσίμπησαν λίγο στην τιμή υπολογίζω στα 370 Crying or Very sad

Την τσιμπησαν.. Crying or Very sad ..την τσιμπησαν. €15-€20 το ζευγαρι πανω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opoulian
Normal gixxer
Normal gixxer
opoulian


Άντρας Όνομα: : Spyros
Τόπος : athens
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 237
Hμερομηνία εγγραφής : 10/09/2009

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 11 Μαρ 2011, 10:34

Ευχαριστω παιδια..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nktr
Hero gixxer
Hero gixxer
nktr


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Piraeus
Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 11 Μαρ 2011, 10:51

ήταν που ήταν ψηλά η τιμή τα ανέβασαν κι άλλο επειδή δημιουργήθηκε ζήτηση....
ε, τότε ας τα βάλουν μόνοι τους.....
καβάλησαν και αυτοί το καλάμι Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1735
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 11 Μαρ 2011, 17:46

Προσωπικά και εγώ πρώτη και τελευταία φορά τα βάζω όσο καλά και να είναι.Ανέβασαν τις τιμές απλά επειδή είναι πλέον της "μόδας" χωρίς να θέλω να πω πως δεν είναι εξαιρετικά λάστιχα.Δεν νομίζω ότι εμείς οι θνητή μπορούμε να εκμεταλλευτούμε στο max τα Pirelli,Michelin,Metzeler κλπ και να πάμε το extra βήμα για τα Dunlop.Ας πληρώσουν τις τιμές που ζητάνε οι σπόνσορες και οι αγωνιζόμενοι του 1.20(Σέρρες).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
babis k8
Hero gixxer
Hero gixxer
babis k8


Άντρας Όνομα: : Μπαμπης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Αγωνιζόμενος : Ναι...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2010

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 11 Μαρ 2011, 21:50

Γνωμη μου ειναι οτι ειναι καθαρα θεμα νοοτροπιας του καθενα απο μας στο πως θα βελτιωθει.Υπαρχουν καποιοι που δεν θελουν να μπουν στην διαδικασια να ρισκαρουν μια πιθανη πτωση στην πιστα κ οδηγουν "κρατημενα" χωρις το παραμικρο ρισκο στην οδηγηση τους-βεβαια ολοι μπαινουν στο τρυπακι του χρονομετρου.Οποτε τα ατομα αυτα ψαχνουν λυσεις "ευκολες,σιγουρες κ δοκιμασμενες" κ καλα κανουν(με σκοπο να δουν το χρονο τους να πεφτει).η βελτιωση ομως-οσο καλα κ αν ειναι τα λαστηχα αυτα-ειναι προσωρινη,γι'αυτο κ οι αναβατες αυτοι μετα δυσκολευονται πολυ για να ριξουν κι'αλλο το χρονο τους.Υπαρχουν βεβαια κ αλλοι οι οποιοι προτειμουν να οδηγουν στο οριο κ με αρκετο ρισκο οι οποιοι βεβαια ειναι σε εναν διαρκη "πολεμο" με τον εαυτο τους προκειμενου να παρουν το μεγιστο κ να βελτιωσουν την οδηγηση τους.Προσωπικα ανηκω σε αυτη την κατηγορια κ μια απο τις προπονησεις μου ειναι να προσπαθω να οδηγω με αρκετα φθαρμενα ελαστικα προκειμενου να βελτιωσω την αισθηση που μου δινει η μηχανη στο οριο(γλιστρημα)με αποτελεσμα να χρειαζεται να δουλευω πολυ σωμα.Ετσι οταν βαζω φρεσκα λαστηχα οι χρονοι πεφτουν κ η αισθηση εμπιστοσυνης στην μηχανη μεγαλωνει.Εκει πιστευω οτι ειναι κ το "κλειδι" της συζητησης.Η αισθηση που αποκομιζει ο καθε αναβατης.Οταν ο μπουστας με "μαμα" μηχανακια γυρναει στο 1.23-1.24 κ οι "γρηγοροι" των Σερρων με αναρτησεις,εξατμισεις,brembo κλπ με τα βιας ακουμπανε το 1.23 νομιζω οτι με τα dunlop δεν θα πανε στο 1.20 που γυρνα ο μπουστας...Αυτα,sorru αν σας κουρασα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyroszx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
spyroszx


Άντρας Όνομα: : Σπυρος βενζινας
Τόπος : Πειραιας-Κερατσινι
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 664
Αγωνιζόμενος : ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΛΛΑ????
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 12 Μαρ 2011, 08:56

babis k8 έγραψε:
Γνωμη μου ειναι οτι ειναι καθαρα θεμα νοοτροπιας του καθενα απο μας στο πως θα βελτιωθει.Υπαρχουν καποιοι που δεν θελουν να μπουν στην διαδικασια να ρισκαρουν μια πιθανη πτωση στην πιστα κ οδηγουν "κρατημενα" χωρις το παραμικρο ρισκο στην οδηγηση τους-βεβαια ολοι μπαινουν στο τρυπακι του χρονομετρου.Οποτε τα ατομα αυτα ψαχνουν λυσεις "ευκολες,σιγουρες κ δοκιμασμενες" κ καλα κανουν(με σκοπο να δουν το χρονο τους να πεφτει).η βελτιωση ομως-οσο καλα κ αν ειναι τα λαστηχα αυτα-ειναι προσωρινη,γι'αυτο κ οι αναβατες αυτοι μετα δυσκολευονται πολυ για να ριξουν κι'αλλο το χρονο τους.Υπαρχουν βεβαια κ αλλοι οι οποιοι προτειμουν να οδηγουν στο οριο κ με αρκετο ρισκο οι οποιοι βεβαια ειναι σε εναν διαρκη "πολεμο" με τον εαυτο τους προκειμενου να παρουν το μεγιστο κ να βελτιωσουν την οδηγηση τους.Προσωπικα ανηκω σε αυτη την κατηγορια κ μια απο τις προπονησεις μου ειναι να προσπαθω να οδηγω με αρκετα φθαρμενα ελαστικα προκειμενου να βελτιωσω την αισθηση που μου δινει η μηχανη στο οριο(γλιστρημα)με αποτελεσμα να χρειαζεται να δουλευω πολυ σωμα.Ετσι οταν βαζω φρεσκα λαστηχα οι χρονοι πεφτουν κ η αισθηση εμπιστοσυνης στην μηχανη μεγαλωνει.Εκει πιστευω οτι ειναι κ το "κλειδι" της συζητησης.Η αισθηση που αποκομιζει ο καθε αναβατης.Οταν ο μπουστας με "μαμα" μηχανακια γυρναει στο 1.23-1.24 κ οι "γρηγοροι" των Σερρων με αναρτησεις,εξατμισεις,brembo κλπ με τα βιας ακουμπανε το 1.23 νομιζω οτι με τα dunlop δεν θα πανε στο 1.20 που γυρνα ο μπουστας...Αυτα,sorru αν σας κουρασα!!!
συμφωνω απολυτα δεν ειναι μαγικα χαλια τα λαστιχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo46
Hero gixxer
Hero gixxer
teo46


Άντρας Όνομα: : θοδωρής
Τόπος : Πετρούπολη-Αθήνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2555
Αγωνιζόμενος : να φτιάξω προίκα....3 γυναίκες...!!
Hμερομηνία εγγραφής : 14/12/2008

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 12 Μαρ 2011, 11:11

babis k8 έγραψε:
Γνωμη μου ειναι οτι ειναι καθαρα θεμα νοοτροπιας του καθενα απο μας στο πως θα βελτιωθει.Υπαρχουν καποιοι που δεν θελουν να μπουν στην διαδικασια να ρισκαρουν μια πιθανη πτωση στην πιστα κ οδηγουν "κρατημενα" χωρις το παραμικρο ρισκο στην οδηγηση τους-βεβαια ολοι μπαινουν στο τρυπακι του χρονομετρου.Οποτε τα ατομα αυτα ψαχνουν λυσεις "ευκολες,σιγουρες κ δοκιμασμενες" κ καλα κανουν(με σκοπο να δουν το χρονο τους να πεφτει).η βελτιωση ομως-οσο καλα κ αν ειναι τα λαστηχα αυτα-ειναι προσωρινη,γι'αυτο κ οι αναβατες αυτοι μετα δυσκολευονται πολυ για να ριξουν κι'αλλο το χρονο τους.Υπαρχουν βεβαια κ αλλοι οι οποιοι προτειμουν να οδηγουν στο οριο κ με αρκετο ρισκο οι οποιοι βεβαια ειναι σε εναν διαρκη "πολεμο" με τον εαυτο τους προκειμενου να παρουν το μεγιστο κ να βελτιωσουν την οδηγηση τους.Προσωπικα ανηκω σε αυτη την κατηγορια κ μια απο τις προπονησεις μου ειναι να προσπαθω να οδηγω με αρκετα φθαρμενα ελαστικα προκειμενου να βελτιωσω την αισθηση που μου δινει η μηχανη στο οριο(γλιστρημα)με αποτελεσμα να χρειαζεται να δουλευω πολυ σωμα.Ετσι οταν βαζω φρεσκα λαστηχα οι χρονοι πεφτουν κ η αισθηση εμπιστοσυνης στην μηχανη μεγαλωνει.Εκει πιστευω οτι ειναι κ το "κλειδι" της συζητησης.Η αισθηση που αποκομιζει ο καθε αναβατης.Οταν ο μπουστας με "μαμα" μηχανακια γυρναει στο 1.23-1.24 κ οι "γρηγοροι" των Σερρων με αναρτησεις,εξατμισεις,brembo κλπ με τα βιας ακουμπανε το 1.23 νομιζω οτι με τα dunlop δεν θα πανε στο 1.20 που γυρνα ο μπουστας...Αυτα,sorru αν σας κουρασα!!!

σωστοςςς!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AggelosK8
Hero gixxer
Hero gixxer
AggelosK8


Άντρας Όνομα: : ΑΓΓΕΛΟΣ
Τόπος : Νικαια
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2000
Αγωνιζόμενος : Dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 14/04/2009

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΔευ 14 Μαρ 2011, 08:29

Eγω δεν συμφωνω καθολου.Δεν μπορει να υπαρχει λογικη στο οτι οδηγω με φθαρμενα λαστιχα
για να μαθω να γλιστραω!!Δηλαδη περνεις ρισκο σε καθε στροφη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyroszx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
spyroszx


Άντρας Όνομα: : Σπυρος βενζινας
Τόπος : Πειραιας-Κερατσινι
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 664
Αγωνιζόμενος : ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΛΛΑ????
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 3 EmptyΔευ 14 Μαρ 2011, 08:34

AggelosK8 έγραψε:
Eγω δεν συμφωνω καθολου.Δεν μπορει να υπαρχει λογικη στο οτι οδηγω με φθαρμενα λαστιχα
για να μαθω να γλιστραω!!Δηλαδη περνεις ρισκο σε καθε στροφη?
παντα οταν κυνηγας κατι{μπροστινος-χρονος-σκια σου-εαυτο σου -η οτι αλλα θες
]εχει το ρισκο του,με την διαφορα οτι στην πιστα ,ΠΑΝΤΑ,εχει ο οδηγος την επιλογη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
περι dunlop ο λογος.........
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» περι ελαστικων ο λογος (dunlop)
» Περι Ελαστικών ο Λόγος
» Περι μανιταριων ο λογος......

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com