Greek GSX-R forum
Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_l10Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_c10Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_r10 
JIMK7
Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_l10Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_c10Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_r10 
nasos-v
Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_l10Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_c10Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_r10 
T.R.E
Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_l10Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_c10Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_r10 
k8 600 kk
Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_l10Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_c10Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_r10 
kostaskr6
Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_l10Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_c10Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_r10 
κολτρέϊν
Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_l10Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_c10Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_r10 
Leroy
Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_l10Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_c10Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_r10 
ripper
Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_l10Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_c10Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_l10Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_c10Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Poll_r10 

 

 Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές

Πήγαινε κάτω 
+26
Sotos27
mistiriodis_tsantakias
stavroulis
blackk8
chris gsxr
AggelosK8
kontos 750
STELIOS
Vortex
dimi13r
Lelos69
TheoDo R
maikstain
kouzinas
Mtec
gat0s
panosk8
riderspower
valentinosgsxr
T.R.E
karagio
Painterz
giXXXer
Darksoul
teo46
gkourv
30 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kontos 750
Hero gixxer
Hero gixxer
kontos 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1963
Hμερομηνία εγγραφής : 11/10/2010

Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές   Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 EmptyΤετ 13 Απρ 2011, 08:24

Σωτο εχεις δικιο.και εγω κατι αναλογο εγραψα παραπανω.ας φοραμε παντελονια και να αναλαμβανουμε τις συνεπειες.αν εχουν δικιο τα παλικαρια να μην δωσουνε μια και να πανε δικαστικος πιο οικονομικα θα τους βγει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές   Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 EmptyΤετ 13 Απρ 2011, 08:25

Sotos27 έγραψε:
Oikopedofagos έγραψε:
Soto μία ερώτηση μόνο.

Είμαστε στις Σέρρες φρενάρεις για την Κ1 και έρχομαι αφρενάριστος επίτηδες και σε παρασέρνω.

Φταίω???????

Τυπικά δεν φταίω μιας και εσύ μπαίνοντας στην πίστα γνωρίζεις ότι δεν αποζημιωνέσαι από κανένα.
Όπως εσύ μπαίνεις πιστεύοντας ότι αν γίνει ατύχημα ανάμεσά μας θα είναι ατύχημα και όχι εσκεμένο έτσι
Και τα παιδιά ξέρανε ότι αν τους πιάσουν θα τους γράψουν, δεν περίμεναν να τους σκίσουν.


ΑΝ ειναι ατυχημα δεν υπαρχη περιπτωση να σου καταλογησω κατι και δεν φταις.
Να σε ρωτησω κατι τωρα και γω ?

Δλδ τα παιδια ξεραν οτι
Πινακιδα =300ευρα?
Κοκινο = 900Ευρα?
Εξατμιση = 300Ευρα?
Κοντρες = 900Ευρα?
Επικινδυνη οδηγηση μπατες σουζεσ κτλ = 700Ε?
Βουτα = σταμπαρισμενο απο τους μπατσους? εγω ειμαι απο θεσσαλονικη και το ξερω...
με 2-3 απλα πραματα που τα ξερουμε ολοι πιασαμε τα 3000 δεν ξερω για τι αλλο τους γραψανε για να πιασουν τα 5... Αλλα οταν ξερεις οτι με το καλημερα σε ενα απλο μπλοκο πχ μπρουν να σου γραψουν ενα χιλιαρικακι ετσι με την πρωτη ματια... Κανε κατι γι αυτο ωστε να μην δεινεις πατημα και να μην βασιζεσαι στο αν εχει κεφια ο μπατσος η Ξυπνησε στραβα σημερα.....
Να σου εξηγησω απο πρωσοπικη εμπειρια. τι ενοω.
Πριν 5-6 χρονια με γραψανε για σουζα... επικινδυνη οδηγηση κτλ... αφαιρεση διπλωματοσ πινακιδες ποντους κτλ κτλ....
Οταν σε γραφουν για μια παραβαση Αν σε ξαναπιασουν μεσα σε 2 χρονια για την ιδια παραβαση χαιρετας το διπλωμα... Οποτε τα επομενα 2 χρονια ημουνα κυρια...
Πριν 2 χρονια ημουνα με ενα φιλο Με γραψανε για ΜΙΑ μπαντα στην κυριολεξια με 40χλμ 700ε αφαιρεση διπλωματος πινακιδας αδειας 9 ποντους. Το περιεργο ειναι οτι δεν με σταματησαν οταν εκανε την μπαντα και πηγαινα σου λεω αργα.... αλλα μετα απο κανα 20αλεπτο σταματησαμε σε ενα περιπτερο να παρω τσιγαρα. Τσουπ ενα περιπολικο και με αρχιζει στον τρελο ελενχο πινακιδες φωτα καθρεφτες αδειες ασφαλειες Ευγενικοτατος βαιβαι ο μπατσος σε ολα ημουνα κυριος ακομα και στις εξατμισεις ειχα μαμα τοτε. Αποτελεσμα μετα απο κανα 10 λεπτο και αφου σκασαν και 2 ζηταδες οι οποιοι 2 φαναρια πριν κανανε μπατες μπροστα μου, Κονομησα την 700αρα. ΓΙατι το εκανε η γιατι αργησε να με σταματησει? μπορει να περιμενε να κανω καμια μαλακια ακομα? Εφυγε λοιπον το περιπολικο και εμειναν οι 2 ζηταδες οι οποιοι καναν ελενχο στο φιλο μου με το Ζ και θελαν να τον γραψουν για μια ψιλομπαντα που εκανε στο προηγουμενο φαναρι. Γυρναω και του λεω καλλα ρε φιλε με δουλευεις εσυ 2 φαναρια πριν το πηγαιενες μανες και μην μου πεις οτι πατε κυριες γιατι σας ειδα και σταματησες το παιδι για μια ψιλομπαντα να του κοψεις 700Ε? Εσυ γιατι εκανες μπαντες? Γυρισε με κοιταξε με ενα αμηχανο υφος γελασε και μου πε Μπες και συ στη Ζ να κανεις μπαντες και συ ολη μερα. Εκει τα πειρα και αρχισα να του λεω καλλα εισαι σοβαρος τι ειναι αυτα που λες κτλ κτλ και αρχισε μια αντιπαραθεση με τον Ζα . Του φεξε του φυλου μου και την γλυτωσε+δεν ειχε και πινακιδα γιατι αρχισε χοντρη συζητηση με τους ζηταδες και αρχισα να τσαντιζομαι ειχα φαει και τα 700 και ημουνα τουρκος. Δεν θα σχολιασω την απαντηση του δεν χριαζεται ουτε 8α αλαξει κατι με το να πω το οτιδηποτε σωστα? Το θεμα ειναι τι κανω εγω να αποφυγω τετοιες καταστασεις ξανα.

Για τα τελευταια 2 χρονια λοιπον αποφευγω οποιοδηποτε καγκουριλικι μες την πολη . Τωρα που περασε ο καιρος αν για οποιδηποτε λογο κανω καμια μλκια παλι και αν γινει στραβη τωρα εκτως απο την παραβαση αυτη ισως φαω και κανα 200αρι για τις εξατμισεις...και κανα 200αρι για τους καθρεφτες Αν τα φαω δεν 8α φταιει ο μπατσος..
Και σε ρωταω λοιπον αν Δεν ειχα φωτα πινακιδες ασφαλια και περνουσα κανα 2 κοκκινα 8α την εβγαζα με 700ε? και αφαιρεση διπλωματος για 2 μηνες η 8α ετρεχα ακομα να βγαλω ακρη? Ναι μπορει να λεγαμε ο κομπλεξικος ο μπατσος αλλα ΕΓΩ εδωσα τις αφορμες και ο κυριος μπατσος με την δυνατοτητα να επιβαλει το νομο 8α εκμεταλευτει το καθε τι για να με σκισει ετσι επιδει δεν του αρεσει η φατσα μου. Γιατι να το κανει θα μου πεις? Ε γιατι μπορει ειναι η μονη προσγειωμενη απαντηση που μπορω να σκεφτω. Μου το πε και καταμουτρα αλωστε. Γινε και συ μπατσος να μπορεις.

Καταλαβαινεις τι θελω να πω? Δυστυχως μας αρεσει δεν μας αρεσει ο κοσμος δεν ειναι τελειος και ΔΕΝ γινεται να υπαρχει το τελιο συστημα Πουθενα γιατι πολυ απλα Ολα ελενχονται απο ανθρωπους με παθη κομπλεξ συμφεροντα Δολο η οπως θες πες τα.Δεν νομιζω να μην το ξερεις η να μην το χεις ζησει και ας μην κανουμε ονειρα οτι αυτη η χωρα θα γινει ποτε Ενα σωστο κρατος με αρχες σωστες εφαρμογες του νομου κτλ κτλ αυτα ειναι για το δημοτικο. Μακαρι να ζουσαμε σε ενα κοσμο παραμυθενιο αλλα δεν γινεται. Η ας μην νομιζουμε οτι σε καποια απο τις Ευρωπαικες χωρες δεν συμβαινουν αυτα. Απλα εκει δεν 8α χεσ προλαβει να κανεις ουτε ενα ανοιγμα χωρις πινακιδες κια φωτα θα ησουν στο αυτοφωρο σε 5 λεπτα Smile και αν θελετε να σας δειξω ενα λινκ με κατασχεσεις μοτο για παραβαση του Οριου ταχητητας που για το Ελλαντα ειναι δεδομενο να μην οδηγαμε ποτε στο οριο . Συμπεριλαμβανω και τον εαυτο μου μεσα.


Αν λοιπον τα παιδια ειχαν τις πινακιδες τα φωτα δεν περνουσαν το κοκινο 8α ταν ειδη 1500ε λιγοτερα . Φυλαγε τα ρουχα σου να χεις τα μισα.. Αυτα πιστευω εγω και εχω στο μυαλο μου σε ολους τους τομεις. Δουλεια σπιτι Μοτο και σε γενικες γραμμες. Ετσι εχω μαθει και δεν νομιζω να προσβαλω κανεναν ουτε να ειμαι κακος οπως βιαστηκαν καπιοι να μας χαρακτιρισουν . Η οπως αναφερθηκε εμεις οι καλλοι Οδηγοι και περι καθωσπρεπισμου αυτα τα 5000 ΤΡΕ τα χω πληρωμενα με το παραπανω σε κλησεις φιλε μου αλλα εγω τα πληρωσα και το βουλωσα γιατι απλα ξερω οτι εκανα πολλες μλκιες και καποιες πρεπει να πληρωσω. ssss ssss

Τωρα αν τα παιδια δεν περασαν με κοκκινο ειχαν πινακιδες φωτα ειχαν μαμα εξατμισεις και για ενα ανοιγμα οι μπατσοι βγαλαν τα αποθιμενα τους. Τοτε να στε σιγουροι πως με ενα τσακαλι δικηγορο και τα μοτο θα παρουν πισω και μπορειται να παρετε μεγαλες αποζημιωσεις και μην σου πω μπορεις να ξυλωσεις και τους μπατσους . Λεφτα Τσακαλι δικηγορο και υπομονη. Αλλα αυτο μονο οι ιδοιοι το ξερουν.

Πω ειχα να γραψω εκθεση απο το λυκειο κουραστηκα ! ! Παω για υπνο αντε goodmorning






affraid affraid affraid

O Χρηστος και η Παναγια δε κουραστηκες να γραψεις ολο αυτο το κατεβατω toixos εγω παντως κουραστηκα μονο και που το διαβασα και οχι ολο καπου στο τελος αρχησα να ζαλιζομαι fafoutis

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 10p7ousΑπίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Icnsl4Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 2dhxn3kΑπίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 2lbdx0jΑπίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkourv
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gkourv


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 543
Hμερομηνία εγγραφής : 13/07/2009

Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές   Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 EmptyΤετ 13 Απρ 2011, 08:47

goodmorning
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mtec
Normal gixxer
Normal gixxer
Mtec


Άντρας Όνομα: : Manos
Τόπος : Turboland
Αριθμός μηνυμάτων : 87
Hμερομηνία εγγραφής : 17/02/2011

Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές   Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 EmptyΤετ 13 Απρ 2011, 12:00

mistiriodis_tsantakias έγραψε:
ειμαι καγκουρας οπος το λετε λιπον ..και ισος η περισοτεροι εδομεσα (με τον τροπο που το ενοιτε )
...αλλα ρε φιλε δεν τρος κληση 5000κ ετσι για το "style" καπια μαλακια εκανες κ πολυ χοντρη ...σεξ

Θα διαφωνησω καθετα μαζι σου. Την ιδια απαντηση μου ειχε δωσει ο διοικητης του τμηματος οταν πηγα να παραπονεθω, οτι δηλαδη για να σου ριχνει 1800 ευρω προστιμο το οργανο και με 9 παραβασεις, "ε κατι εκανες και εσυ". Και του ειπα ντομπρα ναι εκανα μια σφηνα και τιμωρηστε με για ΑΥΤΟ - οχι για τις αλλες 8 μ@λακιες που σκαρφιστηκε ο μπατσος για να περασει το δικο του κομπλεξ. Οταν ο αλλος σου λεει "θα φροντισω να μην ξανακυκλοφορησεις εδω", ξεφευγει απο τα ορια της νουθεσιας του παραβατη και περναει σε προσωπικο επιπεδο μετα Η' σε επιδειξη δυναμης και ανωτεροτητας εκ μερους του.

Τελος, μετα απο επικοινωνια με καλο δικηγοροα και φιλο μου μου ειπε πως η μεγαλυτερη κληση μετραει εξ ολοκληρου και ολες οι υπολοιπεσ μισες. Αρα πχ αν το κοκκινο ειναι 900 ευρω τοτε αυτο μετραει 900 και αν η πινακιδα ειναι 300 τοτε αν φας και για πινακιδα πρεπει να σου βαλουν 150 ευρω και παει λεγωντας. Οποιος εχει νομικες γνωσεις, ας μας διαφωτισει παρακαλω γιατι νομιζω αυτο αφορα ολους μας να το εχουμε σαν γνωση..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giXXXer
Adv. gixxer
Adv. gixxer
giXXXer


Άντρας Όνομα: : Παναγιώτης
Τόπος : Ελευθερούπολη
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 469
Hμερομηνία εγγραφής : 26/11/2010

Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές   Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 EmptyΤετ 13 Απρ 2011, 12:32

Μανο ρε φιλε τωρα μ εβαλες και μενα σε υποψιες?
Λες οντως να ισχυει αυτο για τις κλησεις...Αν ξερει καποιος ας μας πει!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mtec
Normal gixxer
Normal gixxer
Mtec


Άντρας Όνομα: : Manos
Τόπος : Turboland
Αριθμός μηνυμάτων : 87
Hμερομηνία εγγραφής : 17/02/2011

Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές   Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 EmptyΤετ 13 Απρ 2011, 12:55

giXXXer έγραψε:
Μανο ρε φιλε τωρα μ εβαλες και μενα σε υποψιες?
Λες οντως να ισχυει αυτο για τις κλησεις...Αν ξερει καποιος ας μας πει!!!

Παναγιωτη μου το ειπε φιλος δικηγορος χτες το βραδυ που του ανεφερα το σκηνικο. Παντα σε τετοια θεματα θελω και δευτερη αποψη οποτε το μετεφερα εδω και οποιος εχει γνωση να μας διαφωτισει ολους να το εχουμε υπ οψην μας. Καμια φορα απο τετοια απλα πραματα την παταμε, υπογραφουμε, πληρωνουμε την κληση και εκ των υστερων βλεπουμε οτι θα μπορουσαμε να ειχα γλυτωσει αρκετα χρηματα Η και να σβηστει ολοκληρη η κληση (ως παρατυπη μιας και πρεπει για να ισχυει να εχουν γραφτει σωστα πανω οι παραβασεις κλπ).

Στην αγνοια μας βασιζονται πολλες φορες οι αστυνομικοι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giXXXer
Adv. gixxer
Adv. gixxer
giXXXer


Άντρας Όνομα: : Παναγιώτης
Τόπος : Ελευθερούπολη
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 469
Hμερομηνία εγγραφής : 26/11/2010

Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές   Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 EmptyΤετ 13 Απρ 2011, 13:10

[quote="Mtec"]
giXXXer έγραψε:
Στην αγνοια μας βασιζονται πολλες φορες οι αστυνομικοι..


+750
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kontos 750
Hero gixxer
Hero gixxer
kontos 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1963
Hμερομηνία εγγραφής : 11/10/2010

Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές   Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 EmptyΤετ 13 Απρ 2011, 14:24

και εγω ξερω παει η μεγαλυτερη και τα αλλα στο μισο....50/100 εκπτωση xaxa fafoutis περα απο την πλακα ισχυει απο οτι ξερω και οφειλει να σε ενημερωσει αυτος που σε "ζωγραφιζει".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
karagio
Normal gixxer
Normal gixxer
karagio


Άντρας Όνομα: : chris
Τόπος : ΑΡΙΔΑΙΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 218
Hμερομηνία εγγραφής : 06/03/2010

Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές   Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 EmptyΤετ 13 Απρ 2011, 15:05

κατ'αρχας καλημερα και απο μενα.

Σοτο ειληκρινα συγχαριτηρια για την παιδεια σου φιλε. Επειδη συναναστρεφομαι καθημερινα με παρα πολλους βλακες μιζερους και κλαψιαριδες Ελληνες, η παιδεια η δικια σου και ορισμενων αλλων συνφορουμιστων (το σακατεψα!!) ειναι που θα μας παει μπροστα πρωτα σαν ανθρωπους και μετα σαν κρατος....

Η αληθεια ειναι πως πρεπει να εχουμε τα παντελονια να δεχομαστε τις συνεπειες των πεπραγμενων μας. Τωρα, τις κλασικες δικαιολογιες του τυπου αφου δεν υπαρχουν εγκαταστασεις και προληψη απο το κρατος, αρα εχω δικιο να κανω καγκουριες στο δρομο τις θεωρω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ. Σωστη προληψη απο το κρατος δεν υπαρχει ουτε στην φορολογια των ελευθερων επαγγελματιων αλλα δεν ακουσα ποτε κανεναν να λεει γιατι δεν κοβουν αποδειξεις οι μαστορες και τα τσεπωνουν....

Αυτο που ξερουμε (επαγγελματικα ) να κανουμε ειναι ΜΟΝΟ να κατακρινουμε τους αλλους και ποτε τον ευατο μας(βαζω και μενα μεσα)

ακουσα καποιον να κλαψουριζει για τα 300καθαρματα και τα λεφτα που εφαγαν και συνεχιζουν να τρωνε. Εγω θα πω οτι οταν εδιναν αυτοι οι 300 αθλιοι επιδοτησεις στους αγροτες-κτηνοτροφους για να επεκτινουν τις επιχειρησεις τους και να αυξησουν τα κερδη τους, το χωριο μου ειχε γεμισει πανακριβα αυτοκινητα(απο ατομα που ηξερες οτι δεν εχουν να φανε) και τα κολομπαρα της περιοχης ειχαν γεμισει καινουρια κοριτσια προς τερψιν των πελατων....Εχω ενα φιλο στην Καρδιτσα που ο πατερας του εχει κτηνοτροφικη μοναδα, αξιωποιησε σωστα τις επιδοτησεις και τωρα εχει μια καθαρα κερδοφορα επιχειρηση.... Και μετα εχεισ τους αγροτες να κλεινουν τους δρομους( σειμειωτεον προερχομαι απο αγροτικη οικογενεια)



κλεινοντας εχω να πω ΑΣ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΠΑΙΔΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ (και μετα να απαιτουμε....)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maikstain
Hero gixxer
Hero gixxer
maikstain


Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2241
Hμερομηνία εγγραφής : 26/01/2010

Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές   Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 EmptyΤετ 13 Απρ 2011, 17:53

gkourv έγραψε:
maikstain έγραψε:
το οτι κανανε κοντρες μαγκια τους και γουστο τους δεν μας αφορα.αν ομως η θεια μου -αδερφη μου ξαφνικα εμφανιζοταν στη μεση τις λεοφωρου και την παταγανε ΔΕΝ θα εφτεγαν αυτοι που καναν κοντρες αλλα η αδερφη μου που δεν πηγε απο την διαβαση να περιμενει το πρασινο ανθρωπακι.
γιατι στις διαβασεις κανενας οδηγος δεν περναει ταπα με κοκκινο φαναρι,ολοι κοβουν λογο διασταυρωσεις κτλ.γιαυτο λοιπον σταματηστε την καραμελα αν παταγε την θεια μου τον σκυλο μου και δεν ξερω εγω πιον αλλον.
ο νομος το λεει ξεκαθαρα.πεζος=διαβαση.
η γνωμη μου ειναι οτι οπιος περναει με κοκκινο πρεπει να αφερειτε απευθειας το διπλωμα για μεγαλο χρονικο διαστημα οχι στις μερες μας τετοια προστημα.
και επιτελους αυτο το κ@λ@κρατος ας κοιταξει και λιγο την νεα γενια και το μελλον τους,οχι μονο πως θα τα κονομισει.
οσο γιαυτα τα κομπλεξικα στρουμφακια που μερα με την μερα γινοντε ολο και περισσοτεροι κατι πρεπει να γινει.

Είσαι πολύ επιλεκτικός πάντως με το τι λέει ο νόμος...

δεν μου το αναλυεις ομως φιλε μου,πετας μια κουβεντα και πρεπει να κανω ικασιες στο τι θες να πεις? Rolling Eyes
δεν ειπα ναμην τιμωρηθουνε,απτην στιγμη που ειναι παραβατες και βεβαια στο κοκκινο φαναρι πολυ αυστηρα. fotia
απλα η 5 χιλιαδες ευρο ειναι υπερβολικα μεγαλο ποσο στις μερες μας.σκεψου μονο οτι υπαρχουν οικογενειες που ζουν με 500 ευρο το μηνα και αν.δλδ λιγη ανθρωπια δεν εχουν μερικα γαλαζια στρουμφ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxr1000nitro
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gsxr1000nitro


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 527
Hμερομηνία εγγραφής : 12/11/2008

Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές   Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 EmptyΤετ 13 Απρ 2011, 19:25


Είναι δυνατόν να φταιώ εγώ ,όταν δεν έχει φροντίσει κανείς απο το πολιτική μαφιά των 300 Τρομοκρατών για το κοινωνικό σύνολο έστω ρε παιδί μου, για τους βασικούς κανόνες διδασκαλίας όσο αφορά τη οδική συμπεριφορά και ασφάλεια? Πού για το μόνο που βλέπουμε οτι παίρνουν θέση και τοποθετουνται είναι το κεφαλαίο και η εικόνα τους?


Φταίω εγώ που κυκλοφορούν ελεύθερα στην αγορά μοτοσικλέτες άνω 180hp και διάφορα είδη βελτιώσης. ¨οταν τα νιτράτα οχήματα ονομάζονται κινητές βόμβες και άλλα οχήματα με υγραεριο τα λένε ασφαλείς?όταν σε όλη την χώρα οι δρόμοι είναι τρισάθλιοι και κακοφτιαγμένοι και έχουν κατανομαστεί ακατάλληλοι να κυκλοφορούνε τέτοιου είδους οχήματα ? Γιατί όλα αυτά ,μήπως νοιάζονται για την ασφάλεια η γίνονται μόνο και μόνο για τα φράγκα? Ας κάνουμε μια ερεύνα για να δούμε το τι πραγματικά γίνεται και ποιος βγαίνει κερδισμένος απ αυτο το σύστημα.Το πόσοι σκοτώνονται κάθε μέρα στους Ελληνικούς δρόμους ,άραγε η μόνη αιτιά είναι η παιδεία? Κι απο που την ψωνίζουμε αυτήν να πάω να πάρω και εγώ καμιά δεκαριά έτσι για να έχω μέσα στο ντουλάπι μου?

Αυτό που θέλω να πώ με λίγα λόγια χωρίς να θέλω να αναπτύξω πιο πολύ τη σκέψη μου,κι ο λόγος είναι γιατί καταλαβαίνω οτι μερικοί είναι ικανοποιημένοι απ το όλο σύστημα ,σκηνικό που επικρατεί ή ,αν θέλετε και βολεμένοι απο τις πελατιακές σχέσεις που κατάφεραν να αποκτήσουν με λίγες ψεύτικες υποσχέσεις χωρίς να γνωρίζουν οτι αυτό είναι ις βάρος άλλων ανθρώπων που δεν γουστάρουν αύτη τη αδικιά και μίζερη καθημερινή επιβιώση που μας έχουν πλασάρει. ψάχνουν και κατασκεύαζουν ενόχους ,βάζοντας να πληρώσουν άνθρωποι απ τους οποιόυς ανήκουν στη μικροαστική κοινωνιά. Τους ποτίζουν με ρατσισμό ,ξενοφοβιά και μίσος με σκοπό να τους αποπροσανατολισουν απ την πραγματικότητα και αυτοί οι λαλάκες ψαρώνουν και διαμορφώνουν τη άποψη τους σύμφωνα με αυτήν που συμφέρει τους γαλονάδες..

Η δική μου αντίληψη των πραγμάτων φιλαράκια, κι αν είναι σωστή ή λάθος θα το καταλάβεται απο τις εξελίξεις οι οποιές είναι σε εξέλιξη .Δεν πρέπει να ψάχνουμε εγκληματιές στους δρόμους .Οι εγκληματιές που κυκλοφορούνε ελεύθεροι έχουν ονόματα και διευθύνσεις ,φοράνε γραβάτες και βρίσκονται σε μεγάλα σαλόνια φυλαγόμενοι απο τα σκυλιά τους μπάτσους. Είναι που αυτοί διαχρονικά έχοντας την εξουσία κατάφεραν να χρεοκοπήσουν τον Ελληνικό λαό και να βυθίσουν τη χώρα στο χάος. Δεν πρέπει η σεμνότητά μας να μας κάνει διστακτικούς πρέπει να ενεργήσουμε όλοι μαζικά γιατί εάν δεν γίνουν σωστά πράγματα θα μιλάμε ακόμη για παιδεία και κουραφέξαλα όπως ο φίλο μας που έχει τυφλωθεί και δεν μπορεί να δεί τη πραγματικότητα .Του εύχομαι να μην πατήσει καμιά λακούβα και σπάσουν ρόδα,αμορτισερ,ψαλίδι,ανορθωτής,παγούρι και να θέσει την ζωή του σε κίνδυνο καθώς και του συνεπιβάτη του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές   Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές - Σελίδα 4 EmptyΤετ 13 Απρ 2011, 20:08

+1 000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Απίστευτα πρόστιμα σε μοτοσυκλετιστές
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
 Παρόμοια θέματα
-
» Απίστευτα τρικ
» Πρέπει να μαστε ενωμένοι οι μοτοσυκλετιστές παιδιά!
» Νέος απίστευτα χαρούμενος κάτοχος gixxer!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com