Greek GSX-R forum
Νέο πλαίσιο για Suzuki Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Νέο πλαίσιο για Suzuki Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Νέο πλαίσιο για Suzuki Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_l10Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_c10Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_r10 
JIMK7
Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_l10Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_c10Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_r10 
nasos-v
Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_l10Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_c10Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_r10 
T.R.E
Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_l10Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_c10Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_r10 
k8 600 kk
Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_l10Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_c10Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_r10 
kostaskr6
Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_l10Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_c10Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_r10 
κολτρέϊν
Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_l10Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_c10Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_r10 
Leroy
Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_l10Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_c10Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_r10 
ripper
Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_l10Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_c10Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_l10Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_c10Νέο πλαίσιο για Suzuki Poll_r10 

 

 Νέο πλαίσιο για Suzuki

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

Νέο πλαίσιο για Suzuki Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Νέο πλαίσιο για Suzuki   Νέο πλαίσιο για Suzuki EmptyΠαρ 28 Αυγ 2009, 19:30

Η Suzuki θα δοκιμάσει το νέο πλαίσιο στο Indy

Οι Loris Capirossi και Chris Vermeulen θα πέσουν κατευθείαν στα βαθειά αυτό το διήμερο στις ΗΠΑ, καθώς θα αγωνιστούν με το νέο πλαίσιο της Suzuki. Η GSV-R έχει εξελιχθεί αρκετά από το ξεκίνημα της σεζόν και οι άνθρωποι της ομάδας συνεχώς δοκιμάζουν νέα εξαρτήματα ώστε να κάνουν τη μοτοσικλέτα ανταγωνιστική. Αυτή τη φορά έχουν εστιάσει την προσοχή τους στο οριακό κράτημα, κυρίως στις κρύες συνθήκες, διότι δυσκολεύτηκαν αρκετά σε πίστες που επικρατούσαν αυτές οι συνθήκες.

Στόχος λοιπόν του νέου πλαισίου είναι να βελτιώσει αυτό τον τομέα, έτσι η ομάδα αποφάσισε να το χρησιμοποιήσει στις ΗΠΑ. «Το νέο πλαίσιο θα χρησιμοποιηθεί στον επόμενο αγώνα διότι δεν έχουμε κάτι να χάσουμε και χρειάζεται να κοιτάξουμε το μέλλον», είπε ο Paul Denning για το νέο πλαίσιο. «Θέλουμε να βελτιώσουμε μία από τις προβληματικές περιοχές μας, αυξάνοντας το κράτημα».

«Πρέπει να δημιουργήσουμε περισσότερη μηχανική πρόσφυση ιδιαίτερα στις πιο κρύες συνθήκες. Στη Βαρκελώνη και το Brno, που υπήρχε καλή πρόσφυση ήμασταν αρκετά ανταγωνιστικοί. Αλλά στο Sachsenring και στο Donington, που ήταν πιο κρύα δυσκολευτήκαμε και αυτό φάνηκε», πρόσθεσε ο ηγέτης της Rizla Suzuki.

msfree.gr

______________________________________________________
ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ Η SUZUKI ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΗ ΜΑΡΚΑ!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gixxermak
Full gixxer
Full gixxer
gixxermak


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2295
Αγωνιζόμενος : Είμαι παππούς τώρα για τέτοια...
Hμερομηνία εγγραφής : 01/11/2008

Νέο πλαίσιο για Suzuki Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο πλαίσιο για Suzuki   Νέο πλαίσιο για Suzuki EmptyΣαβ 29 Αυγ 2009, 01:43

Για να δούμε τι θα γίνει και με το νέο πλαίσιο!! scratch

______________________________________________________
Νέο πλαίσιο για Suzuki Ae255310

Νέο πλαίσιο για Suzuki 2v2b31w
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
gixxermak
Full gixxer
Full gixxer
gixxermak


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2295
Αγωνιζόμενος : Είμαι παππούς τώρα για τέτοια...
Hμερομηνία εγγραφής : 01/11/2008

Νέο πλαίσιο για Suzuki Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο πλαίσιο για Suzuki   Νέο πλαίσιο για Suzuki EmptyΣαβ 29 Αυγ 2009, 23:12

Ο Loris Capirossi δοκίμασε το νέο πλαίσιο της Suzuki, σε βρεγμένες συνθήκες, στα δοκιμαστικά της Παρασκευής στην Indianapolis. Μάλιστα, έκανε τον έβδομο ταχύτερο χρόνο, παρά την πτώση που σημείωσε στο τέλος της διαδικασίας.
Ο μικρόσωμος Ιταλός, συνήθως προβληματίζεται στη βροχή, εξ αιτίας του μικρού σωματικού του βάρους, αλλά γενικά φάνηκε να έχει την ταχύτητα, σε αυτές τις περίεργες συνθήκες. "Ήταν μια αρκετά καλή μέρα, γιατί δοκιμάσαμε το νέο πλαίσιο στο βρεγμένο, και η αντίδραση ήταν αμέσως θετική. Στο τέλος έπεσα, αλλά χωρίς δυσάρεστες συνέπειες. Νιώθω καλά στη μοτοσυκλέτα, και αυτό είναι πολύ ενθαρρυντικό. Για το υπόλοιπο σαββατοκύριακο θέλω καλό καιρό, γιατί η οδήγηση σε βροχή δε μου αρέσει, και γιατί θα είναι καλύτερα για όλη την ομάδα, να δουλέψει με τη μοτοσυκλέτα σε στεγνό οδόστρωμα", δήλωσε ο Ιταλός.
Ο team mate του Capirossi, Chris Vermeulen, που θα αντικατασταθεί του χρόνου από τον Alvaro Bautista, συνήθως είναι γρήγορος στη βροχή, εχτές όμως δεν κατάφερε κάτι καλύτερο από τη δωδέκατη θέση, τρία δευτερόλεπτα πίσω από τον Dani Pedrosa και 1.5 πίσω από τον Ιταλό. "Δοκιμάσαμε κάτι διαφορετικό στην αρχή, αλλά η ρύθμιση απλά δε δούλευε. Ξαναμπήκα μέσα για να τη διορθώσω, αλλά είχα χάσει πού χρόνο. Στο πιο βρεγμένο κομμάτι η μοτοσυκλέτα δούλευε καλά, και οι χρόνοι μου σε αυτές τις συνθήκες ήταν ικανοποιητικοί. Στο τέλος κάναμε κάποιες σωστές ρυθμίσεις, αλλά δεν μπορούσα να κάνω έναν καθαρό γύρο, ώστε να βελτιώσω τον προσωπικό μου χρόνο. Νιώθω καλά πάνω στη μοτοσυκλέτα, και πιστεύω πως αύριο θα είμαι ταχύτερο, ελπίζω σε στεγνές συνθήκες", δήλωσε Αυστραλός.
Ο μόνος κατασκευαστής που δεν έχει ανέβει στο βάθρο φέτος είναι η Suzuki, που χρειάζεται άμεσες βελτιώσεις για να αφήσει μια θετική τελευταία εντύπωση. "Μετά από επιτυχημένες δοκιμές στο Brno, με κάποια καινούρια εξαρτήματα, ήταν καλό που το πακέτο μας δοκιμάστηκε σε τελείως διαφορετικές συνθήκες, όπως οι σημερινές. Ο Loris δυσκολευόταν όλη τη χρονιά στη βροχή, αλλά σήμερα σήμερα έδειξε γρήγορος, σε δύσκολες συνθήκες. Ήταν τυχερός που δε χτύπησε στην πτώση που σημείωσε, και πιστεύω πως αύριο θα είναι ακόμα ταχύτερος", δήλωσε ο manager της ομάδας, Paul Denning.
"Συνήθως ο Chris βρίσκεται μπροστά όταν βρέχει, αλλά κάτι τέτοιο δε συνέβη σήμερα. Έγιναν αρκετές βελτιώσεις στη μοτοσυκλέτα του, και πιστεύουμε ότι αν την Κυριακή αγωνιστούμε σε παρόμοιες συνθήκες, θα είναι ανταγωνιστικός. Οι οπαδοί στην Indianapolis αξίζουν κάτι καλύτερο από το να κάθονται στη βροχή και να περιμένουν πότε θα βγει ο ήλιος, για να μπορέσουν οι μοτοσυκλέτες να οδηγηθούν γρήγορα", σχολίασε ο Denning.



ΠΗΓΗ:motograndprix.gr

______________________________________________________
Νέο πλαίσιο για Suzuki Ae255310

Νέο πλαίσιο για Suzuki 2v2b31w
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
 
Νέο πλαίσιο για Suzuki
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Με νέο πλαίσιο στη Μαλαισία η Suzuki
» Πλαισιο
» ΚΟΜΜΕΝΟ ΠΛΑΙΣΙΟ Κ 7

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚA ΝEΑ :: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΝΕΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com