Greek GSX-R forum
FI και τρόμπα λαδιού  Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
FI και τρόμπα λαδιού  Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
FI και τρόμπα λαδιού  Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
FI και τρόμπα λαδιού  Poll_l10FI και τρόμπα λαδιού  Poll_c10FI και τρόμπα λαδιού  Poll_r10 
JIMK7
FI και τρόμπα λαδιού  Poll_l10FI και τρόμπα λαδιού  Poll_c10FI και τρόμπα λαδιού  Poll_r10 
nasos-v
FI και τρόμπα λαδιού  Poll_l10FI και τρόμπα λαδιού  Poll_c10FI και τρόμπα λαδιού  Poll_r10 
T.R.E
FI και τρόμπα λαδιού  Poll_l10FI και τρόμπα λαδιού  Poll_c10FI και τρόμπα λαδιού  Poll_r10 
k8 600 kk
FI και τρόμπα λαδιού  Poll_l10FI και τρόμπα λαδιού  Poll_c10FI και τρόμπα λαδιού  Poll_r10 
kostaskr6
FI και τρόμπα λαδιού  Poll_l10FI και τρόμπα λαδιού  Poll_c10FI και τρόμπα λαδιού  Poll_r10 
κολτρέϊν
FI και τρόμπα λαδιού  Poll_l10FI και τρόμπα λαδιού  Poll_c10FI και τρόμπα λαδιού  Poll_r10 
Leroy
FI και τρόμπα λαδιού  Poll_l10FI και τρόμπα λαδιού  Poll_c10FI και τρόμπα λαδιού  Poll_r10 
ripper
FI και τρόμπα λαδιού  Poll_l10FI και τρόμπα λαδιού  Poll_c10FI και τρόμπα λαδιού  Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
FI και τρόμπα λαδιού  Poll_l10FI και τρόμπα λαδιού  Poll_c10FI και τρόμπα λαδιού  Poll_r10 

 

 FI και τρόμπα λαδιού

Πήγαινε κάτω 
+3
terrorzone
Miou
bonepeeler
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΤετ 04 Νοε 2015, 12:34

Έχω ένα θεματάκι τον τελευταίο καιρό.
Σε ανύποπτη στιγμή ενώ κυκλοφορώ με το μηχανάκι, ανάβει το FI και στις αλλαγές ταχυτήτων αντί να κρατήσει τις στροφές, αυτές πάνες απευθείας στο ρελαντί και μετά επανέρχονται αν ανοίξω παραπάνω το γκάζι.
Αν κλείσω τον κεντρικό διακόπτη με το κλειδί και βάλω πάλι μπροστά, το FI εξαφανίζεται και όλα δουλεύουν ομαλά.
Το κάνει όποτε του αρέσει.

Επίσης μιά φορά μου άναψε και το λαμπάκι της τρόμπας λαδιού παρέα με το FI και τότε εσβησε.
Επίσης με σβήσιμο και άναμα, όλα δούλεψαν κανονικά.


sos sos sos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΤετ 04 Νοε 2015, 13:30


μου το ειχε κανει και εμενα και εψαχνα σαν βλακας

τελικα ηθελε καθαρισμα το σταντ απο την μπιχλα που ειχε πανω

δεν ξερω να σου πω γιατι και πως τα εκανε αυτα


αν και τωρα που το σκεφτομαι καλυτερα το μηχανακι σου δεν παιζει να εχει βρωμα πανω

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΤετ 04 Νοε 2015, 13:38

τα ιδια και εδω.ενεργειες που εκανα.
ξεβιδωσα το διακοπτακι του σταντ (10mm)
πηρα ενα τετοιο
http://moutsioulis.gr/%CF%83%CF%80%CF%81%CE%AD%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%85%CE%B3%CF%81%CE%AC/83428-teslanol-%CE%B9%CF%83%CE%BF%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%80%CF%85%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CE%BB%CE%BA%CE%BF%CF%8C%CE%BB%CE%B7-1000ml.html
εβαλα μεσα το διακοπτακι για καμια ωρα το αφησα να στεγνωσει μονο του, να κρεμετε ωμος μη το ξαναβιδωσεις για να φυγει η μπιχλιτιδα και εφτιαξε.και αν θθυμαμε καλα το διακοπτακι ειναι OMRON (made in Japan) εχει και μια τρυπουλα να βαλεις το λεπτο σωληνακι που εχουν τα σπρει.τουλαχιστον στο GSR alla νομιζω και του KING ειναι το ιδιο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΠεμ 05 Νοε 2015, 16:35

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Σήμερα μου έσπασε τα νεύρα. 5 φορές μου το έκανε. Ξεκίνησε όταν μου άναψε το λαμπάκι της βενζίνης. Αφού φούλαρα, μου το έκανε πάλι.
Δεν ξέρω τί μπορεί να φταίει αλλά μου την έχει δώσει.
Κοίταξα το σταντ και δεν έχει τίποτα.
Να είναι από τρόμπα; Από τον διακόπτη του συμπλέκτη;
Δεν ξέρω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΠεμ 05 Νοε 2015, 16:48

bonepeeler έγραψε:
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Σήμερα μου έσπασε τα νεύρα. 5 φορές μου το έκανε. Ξεκίνησε όταν μου άναψε το λαμπάκι της βενζίνης. Αφού φούλαρα, μου το έκανε πάλι.
Δεν ξέρω τί μπορεί να φταίει αλλά μου την έχει δώσει.
Κοίταξα το σταντ και δεν έχει τίποτα.
Να είναι από τρόμπα; Από τον διακόπτη του συμπλέκτη;
Δεν ξέρω.

Ωχ ωχ γνώριμο σενάριο μου μυρίζει. Τον διακόπτη του συμπλέκτη πως τον έχεις? Με banjo bolt ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΠεμ 05 Νοε 2015, 16:52

kentaurosk8 έγραψε:
bonepeeler έγραψε:
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Σήμερα μου έσπασε τα νεύρα. 5 φορές μου το έκανε. Ξεκίνησε όταν μου άναψε το λαμπάκι της βενζίνης. Αφού φούλαρα, μου το έκανε πάλι.
Δεν ξέρω τί μπορεί να φταίει αλλά μου την έχει δώσει.
Κοίταξα το σταντ και δεν έχει τίποτα.
Να είναι από τρόμπα; Από τον διακόπτη του συμπλέκτη;
Δεν ξέρω.

Ωχ ωχ γνώριμο σενάριο μου μυρίζει. Τον διακόπτη του συμπλέκτη πως τον έχεις? Με banjo bolt ?

Nαι. Πες μου πως είναι αυτό μπας και γλυτώσω.
Μου το είπε και κάποιος άλλος που θα μου αλλάξει τους banjoδιακόπτες και στον συμπλέκτη και στο φρένο πως είναι αυτό αλλά δεν ξέρω.
Θα μου βάλει γωνιακούς από ΚΤΜ για να φαίνεται εργοστασιακή η ιστορία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΠεμ 05 Νοε 2015, 17:01

Λοιπόν κατά 99% είναι αυτό. Κι εγώ σε Brembo RCS16 (όπως και άλλοι αρκετοί) είχα το ίδιο θέμα. Ενώ ποτέ δεν έχει παρουσιαστεί θέμα σε φρένα (διακόπτης για stop) στον συμπλέκτη μαλακίζεται και βγάζει Fi. εμένα σκέψου κροτάλιζε όλο το μοτέρ όταν άναβε. Ξήλωσε το banjo διακόπτη από τον συμπλέκτη και κάνε έναν εξωτερικό διακόπτη για να το βάζεις μπρος ή κάποια ΜΗΧΑΝΙΚΗ πατέντα από κάτω ώστε όταν πατάς συμπλέκτη να πατιέται και ο διακόπτης. Αν εν τέλει αλλάξεις banjoδιακόπτες και βάλεις από την ακατονόμαστη εταιρία (Κάθε Τρίτη Μάστορα) και σου δουλέψει χωρίς πρόβλημα ρίξε ένα μήνυμα και από δω. Να ξέρεις επίσης πως δεν συμβαίνει σε όλες τις τρόμπες αυτό. Πχ στην billet του TRE δεν έχει δημιουργήσει πρόβλημα ο bajoδιακόπτης δουλεύει κανονικότατα χωρίς FI.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΠεμ 05 Νοε 2015, 17:05

kentaurosk8 έγραψε:
Λοιπόν κατά 99% είναι αυτό. Κι εγώ σε Brembo RCS16 (όπως και άλλοι αρκετοί) είχα το ίδιο θέμα. Ενώ ποτέ δεν έχει παρουσιαστεί θέμα σε φρένα (διακόπτης για stop) στον συμπλέκτη μαλακίζεται και βγάζει Fi. εμένα σκέψου κροτάλιζε όλο το μοτέρ όταν άναβε. Ξήλωσε το banjo διακόπτη από τον συμπλέκτη και κάνε έναν εξωτερικό διακόπτη για να το βάζεις μπρος ή κάποια ΜΗΧΑΝΙΚΗ πατέντα από κάτω ώστε όταν πατάς συμπλέκτη να πατιέται και ο διακόπτης. Αν εν τέλει αλλάξεις banjoδιακόπτες και βάλεις από την ακατονόμαστη εταιρία (Κάθε Τρίτη Μάστορα) και σου δουλέψει χωρίς πρόβλημα ρίξε ένα μήνυμα και από δω. Να ξέρεις επίσης πως δεν συμβαίνει σε όλες τις τρόμπες αυτό. Πχ στην billet του TRE δεν έχει δημιουργήσει πρόβλημα ο bajoδιακόπτης δουλεύει κανονικότατα χωρίς FI.

Αυτός που το έβαλε μου είπε πως το έχει βάλει σε πολλά Suzukia. Μάλιστα μου έδειξε 2 που είχε κάνει ακριβώς το ίδιο.
Και σε μένα κροταλίζει λιγάκι. Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΠεμ 05 Νοε 2015, 17:09

Το όλο σενάριο είναι μάλλον ότι μπερδεύει η ECU τους χάρτες των ταχυτήτων δηλαδή εσύ μπορεί να έχεις μέσα 2α 3η κτλ και παράλληλα έρχεται και σήμα νεκράς από τον διακόπτη (αυτό που δίνει όταν είναι πατημένος). Αυτός που στις έβαλε τις τρόμπες να υποθέσω ότι δεν είναι ο ίδιος που θα σου αλλάξει τους διακόπτες ε? Keep us up to date όταν τους αλλάξεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΠεμ 05 Νοε 2015, 17:11

kentaurosk8 έγραψε:
Το όλο σενάριο είναι μάλλον ότι μπερδεύει η ECU τους χάρτες των ταχυτήτων δηλαδή εσύ μπορεί να έχεις μέσα 2α 3η κτλ και παράλληλα έρχεται και σήμα νεκράς από τον διακόπτη (αυτό που δίνει όταν είναι πατημένος). Αυτός που στις έβαλε τις τρόμπες να υποθέσω ότι δεν είναι ο ίδιος που θα σου αλλάξει τους διακόπτες ε? Keep us up to date όταν τους αλλάξεις.

Όχι, άλλος είναι. lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΠεμ 05 Νοε 2015, 19:56

Καλά αυτό μπορείς να το δεις εύκολα,αν προέρχεται απ'το banjo. Επίσης πριν αλλάξεις οτιδήποτε τσέκαρε μήπως έχεις πολλά υγρά στο δοχείο του συμπλέκτη και όταν ζεσταίνονται δεν έχουν χώρο να διασταλλούν και "πατάνε" τον συμπλέκτη

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΠεμ 05 Νοε 2015, 21:17

Νίκο το κάναμε και στο δικό μου αν θυμάσαι αυτό με τα υγρά αλλά δεν... Ίσως να παίξει στου Ροβέρτου επειδή είναι άλλη τρόμπα. Πως μπορείς να δεις αν προέρχεται από το banjo? Το χαμε δει σε μένα; Ούτε που θυμάμαι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΠαρ 06 Νοε 2015, 00:37

Εύκολα ρε ξεσυνδέεις τον banjoδιακόπτη και παίζεις με τα καλώδια.

FI και τρόμπα λαδιού  Electricf
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΠαρ 06 Νοε 2015, 11:35

Leroy έγραψε:
Εύκολα ρε ξεσυνδέεις τον banjoδιακόπτη και παίζεις με τα καλώδια.

FI και τρόμπα λαδιού  Electricf

Καλά αυτό είναι το προφανές ρε μλκ αχαχαχαχα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΠαρ 06 Νοε 2015, 23:52

Ε ναι ρε τι άλλο να κάνεις; trella
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΤετ 11 Νοε 2015, 12:39

Και η μαλακια εγενετο. Μου εβγαλε fi και ηθελα να ω τι προβλημα εχει. Ανοιξα το ριγωνικο καπακι δεξια, εβγαλα τη λευκη φισα και ενωσα το μαυρο μ λευκη γραμμη και το πορτοκαλι με πασνη γραμμη. Το μηχανακι εσβησε αλλα δε μου εβγαλε κωδικο σφαλματος. Εσβησε και το fi αλλα οταν γυρναω κλειδι, μενει στο check και δεν κανει ιποτα. Μια ορα αποφασισα ν βαλω χερι και τα εκανα κωλος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΤετ 11 Νοε 2015, 13:18

fantazome ηθελες να το βαλεις σε dealer mode?για τσεκαρε τιποτα ασφαλειες.λεω εγω με το αμπαλο μυαλο μου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΤετ 11 Νοε 2015, 13:36

στανταρ εχεις καψει ασφαλεια tongue

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

FI και τρόμπα λαδιού  10p7ousFI και τρόμπα λαδιού  Icnsl4FI και τρόμπα λαδιού  2dhxn3kFI και τρόμπα λαδιού  2lbdx0jFI και τρόμπα λαδιού  2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΤετ 11 Νοε 2015, 20:10

Τελικα ασφαλεια ηταν. Απο κωδικους εχω c40 c46 και το μηχανακι πρεπει να μπηκε σε safe mode και το καταλαβα επειδη το μηχανακι εγινε αδυναμο σε ολες τις στροφες. Αν ανοιξω τερμα γκαζι, κοιμαμαι κιολας αμα λαχει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΤετ 11 Νοε 2015, 22:03

Το C40 είναι η βαλβίδα του ρελαντί,έλα αύριο αν είναι να το δούμε,είναι νομίζω άσχετο με την βαλβίδα του συμπλέκτη

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΤετ 11 Νοε 2015, 22:25

to c46 ειναι το κλαπετακι της εξατμισης?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΤετ 11 Νοε 2015, 22:26

terrorzone έγραψε:
to c46 ειναι το κλαπετακι της εξατμισης?

Nαι αλλά το αστείο είναι του το είχα φλασάρει πριν 2 χρόνια και το είχα καταργήσει. fafoutis fafoutis

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΤετ 11 Νοε 2015, 22:35

Αστο νικο.μπορει να γεννησει κανενα imazuma 250 σε 9 μηνες....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΤετ 11 Νοε 2015, 22:54

Αφού δεν γέννησε εγκέφαλο σήμερα που ο Ρόβερτ αντί να γειώσει το καλώδιο του Fi το έβαλε στο ρεύμα fafoutis fafoutis όλα καλά Smile

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

FI και τρόμπα λαδιού  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FI και τρόμπα λαδιού    FI και τρόμπα λαδιού  EmptyΠεμ 12 Νοε 2015, 10:01

Το ανελαβε ο γιατρος. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
FI και τρόμπα λαδιού
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Θερμόμετρο για θερμοκρασια λαδιου
» ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΛΑΔΙΟΥ
» Fi κ λαμπακη λαδιου

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com