Greek GSX-R forum
Δεικτης θερμοκρασιας Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Δεικτης θερμοκρασιας Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Δεικτης θερμοκρασιας Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Δεικτης θερμοκρασιας Poll_l10Δεικτης θερμοκρασιας Poll_c10Δεικτης θερμοκρασιας Poll_r10 
JIMK7
Δεικτης θερμοκρασιας Poll_l10Δεικτης θερμοκρασιας Poll_c10Δεικτης θερμοκρασιας Poll_r10 
nasos-v
Δεικτης θερμοκρασιας Poll_l10Δεικτης θερμοκρασιας Poll_c10Δεικτης θερμοκρασιας Poll_r10 
T.R.E
Δεικτης θερμοκρασιας Poll_l10Δεικτης θερμοκρασιας Poll_c10Δεικτης θερμοκρασιας Poll_r10 
k8 600 kk
Δεικτης θερμοκρασιας Poll_l10Δεικτης θερμοκρασιας Poll_c10Δεικτης θερμοκρασιας Poll_r10 
kostaskr6
Δεικτης θερμοκρασιας Poll_l10Δεικτης θερμοκρασιας Poll_c10Δεικτης θερμοκρασιας Poll_r10 
κολτρέϊν
Δεικτης θερμοκρασιας Poll_l10Δεικτης θερμοκρασιας Poll_c10Δεικτης θερμοκρασιας Poll_r10 
Leroy
Δεικτης θερμοκρασιας Poll_l10Δεικτης θερμοκρασιας Poll_c10Δεικτης θερμοκρασιας Poll_r10 
ripper
Δεικτης θερμοκρασιας Poll_l10Δεικτης θερμοκρασιας Poll_c10Δεικτης θερμοκρασιας Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Δεικτης θερμοκρασιας Poll_l10Δεικτης θερμοκρασιας Poll_c10Δεικτης θερμοκρασιας Poll_r10 

 

 Δεικτης θερμοκρασιας

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
latsis
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Τόπος : αττικη
Αριθμός μηνυμάτων : 133
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2012

Δεικτης θερμοκρασιας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Δεικτης θερμοκρασιας   Δεικτης θερμοκρασιας EmptyΚυρ 11 Δεκ 2016, 23:07

Λοιπον αδερφια το μοτορι μονταρετε σιγα σιγα..το βαλα μπροστα σημερα και δεν μου ανεβαζε θερμοκρασια στο ρελαντι να παει στη μεση δηλαδη..λεει τι στο .... Κραταω λιγο σταθερο το γκαζι και ανεβαινε οσο και αν το κρατουσα ανεβαινε μεχρι την μεση και εμενε εκει.μολις αφηνα το γκαζι μεσα σε πεντε λεπτα επεφτε.οσον αφορα τα νερα ολα τα κολαρα ηταν ζεστα..λογικα εχει κολλησει ανοιχτος ο θερμοστατης ο προπολεμικος αλλα ποια η δικαιολογια για το ανεβασμα της θερμοκρασιας με το γκαζι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Δεικτης θερμοκρασιας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεικτης θερμοκρασιας   Δεικτης θερμοκρασιας EmptyΔευ 12 Δεκ 2016, 12:43

οταν ανοιγεις το γκαζι το μηχανακι παραγει εργο
εχει τριβες που ανεβαζουν την θερμοκρασια
δεν υπαρχει κατι πιο λογικο απο το να ανεβει λιγο η θερμοκρασια

επισης με τοσο κρυο που εχει μην περιμενεις να ανεβει και πολυ με μερικα λεπτα να δουλευει στο ρελαντι

σημερα το πρωι απο το χαιδαρι μεχρι το κεντρο της αθηνας με κινηση δεν ανεβασε πανω απο 76-77 βαθμους

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
latsis
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Τόπος : αττικη
Αριθμός μηνυμάτων : 133
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2012

Δεικτης θερμοκρασιας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεικτης θερμοκρασιας   Δεικτης θερμοκρασιας EmptyΔευ 12 Δεκ 2016, 17:51

Μιου απλα σκεψου πως το βαζω ρελαντι δεν ανεβαζει πρεπει να κρατησω σταθερα ψηλες στροφες και ανεβαινει γρηγορα,μολις αφησω το γκαζι πεφτει μεχρι κατω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Δεικτης θερμοκρασιας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεικτης θερμοκρασιας   Δεικτης θερμοκρασιας EmptyΔευ 12 Δεκ 2016, 18:49

δεν ξερω ρε φιλε μου τι να σου πω και ειμαι σιγουρος οτι καταλαβαινεις πως τηλεδιαγνωση δεν μπορουμε να κανουμε . στην αθηνα εισαι παρε το μηχανακι και πηγαινε σε ενα μηχανικο να στο μαζεψει

beer

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Δεικτης θερμοκρασιας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεικτης θερμοκρασιας   Δεικτης θερμοκρασιας EmptyΔευ 12 Δεκ 2016, 18:55

Φυσιολογικό μου ακούγεται αυτό που σου κάνει... Και στο αυτοκίνητο (που χω για πίστα) που του χω βγάλει τελείως το θερμοστάτη την ίδια συμπεριφορά έχει. Βάλε θερμοστάτη καινούριο. Αν δεν θες να πας σε μάστορα βάλε θερμοστάτη καινούριο κ βλέπεις, αλλιώς πήγαινε σε συνεργείο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
latsis
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Τόπος : αττικη
Αριθμός μηνυμάτων : 133
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2012

Δεικτης θερμοκρασιας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεικτης θερμοκρασιας   Δεικτης θερμοκρασιας EmptyΔευ 12 Δεκ 2016, 19:26

Αν παρω το μηχανακι ετσι οχι μεχρι το μηχανικο δεν θα φτασω......μεχρι το ΚΑΤ μπορει..τελοσπαντων εγω ρωτησα μηπως και εχει συμβει σε κανεναν.και δεν χρειαζεται να μου λετε πατε σε μαστορα συνεχεια καταλαβαινω πως το μηχανακι πρεπει να παει σε μαστορα και σεβομαι τις απαντησεις απο ολους εννοειται και εσεις να με βοηθησετε θελετε.αλλα δεν ρωτησα εαν πρεπει να παει σε μαστορα αυτο ειναι αυτονοητο.αρη σε ευχαριστω αδερφε θα το δοκιμασω και θα σας πω τι εγινε αντε να δουμε!(παρεπιπτοντως,προσπαθω να συμμαζεψω το μηχανακι με πραγματα τα οποιο ελπιζω πως μπορουν να γινουν απο απειρα χερια για να βγει οσο το δυνατον λιγοτερο το κουστουμι στο μαστορα,και οπως ολοι ξερουμε αν το πηγαινα απο την αρχη εκει ετσι οπως ηταν αααα θελει και αυτο ααααα χαλασε και αυτο ααααα χαλασε και εκεινο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ADAMSS
Normal gixxer
Normal gixxer
ADAMSS


Άντρας Όνομα: : Πανος
Τόπος : παντου και πουθενα
Αριθμός μηνυμάτων : 108
Αγωνιζόμενος : στη ζωή
Hμερομηνία εγγραφής : 22/01/2017

Δεικτης θερμοκρασιας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεικτης θερμοκρασιας   Δεικτης θερμοκρασιας EmptyΤετ 05 Ιουν 2019, 13:18

Παλικάρια μέχρι τώρα το βεντιλατερ Αναβε στους 105 και έσβησε στους 99 εχθές που το έκανα μια βόλτα άναψε στους 101και έσβησε στους 95 πως έγινε αυτό?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koyfo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Koyfo


Άντρας Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 619
Hμερομηνία εγγραφής : 12/07/2010

Δεικτης θερμοκρασιας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεικτης θερμοκρασιας   Δεικτης θερμοκρασιας EmptyΤετ 05 Ιουν 2019, 19:38

Άμα παίζει σε υψηλή θερμοκρασία συνέχεια τότε κατεβαίνει και πιο χαμηλά για να το βοηθήσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ADAMSS
Normal gixxer
Normal gixxer
ADAMSS


Άντρας Όνομα: : Πανος
Τόπος : παντου και πουθενα
Αριθμός μηνυμάτων : 108
Αγωνιζόμενος : στη ζωή
Hμερομηνία εγγραφής : 22/01/2017

Δεικτης θερμοκρασιας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεικτης θερμοκρασιας   Δεικτης θερμοκρασιας EmptyΤετ 05 Ιουν 2019, 21:48

Η αλήθεια είναι ότι έπαιζε αρκετή ώρα σε ψηλή θερμοκρασία να πού το μάθαμε και αυτό άρα σωστός ο φίλος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Δεικτης θερμοκρασιας
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Δεικτης λαδιου
» Αλλαγη ενδειξης θερμοκρασιας
» TIRE WATCH - μετρητης πιεσης/θερμοκρασιας λαστικων

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com