Greek GSX-R forum
Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_l10Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_c10Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_r10 
JIMK7
Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_l10Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_c10Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_r10 
nasos-v
Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_l10Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_c10Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_r10 
T.R.E
Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_l10Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_c10Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_r10 
k8 600 kk
Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_l10Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_c10Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_r10 
kostaskr6
Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_l10Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_c10Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_r10 
κολτρέϊν
Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_l10Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_c10Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_r10 
Leroy
Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_l10Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_c10Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_r10 
ripper
Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_l10Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_c10Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_l10Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_c10Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Poll_r10 

 

 Πιθανο προβλημα με Κ9 1000

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
giorgostap
Jr.gixxer
giorgostap


Άντρας Όνομα: : giorgostap
Τόπος : Αλιβερι Ευβοια
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 20
Hμερομηνία εγγραφής : 23/01/2014

Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πιθανο προβλημα με Κ9 1000   Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 EmptyΔευ 20 Μαρ 2017, 22:19

καλησπερα σε ολους θα ηθελα τα φωτα σας πριν αρχισω το ψαξιμο ,ας τα παρουμε τα πραγματα απο την αρχη την περασμενη πεμπτη εκανα ενα ταξιδι με την μηχανη Ευβοια-Καλαματα ολα μια χαρα απλα στα τελευταια χιλιομετρα 100-110 τα εκανα με πολυ βροχη.
Φτανοντας στην καλαματα η μηχανη μπηκε σε σε ισογειο πολυκατοικιας και δεν μετακινηθηκε καθολου μεχρι την κυριακη το πρωι που την πηρα για να ξεκινησω για την επιστροφη
την κυριακη λοιπον ξεκινησα το ταξιδι της επιστροφης με πολυ καλη μερα ολα μια χαρα μεχρι που εφτασα κοντα στο σχηματαρι εκει ξαφνικα η μηχανη νεκρωσε με 160χλμ και 6η στο κιβωτιο για μερικα δευτερολεπτα και ξαναπηρε μπροστα κατευθειαν (δεν αναφερω το ποσο τρομακτικο ηταν να νεκρωνουν ολα και να νιωθεις το σωμα σου να κινειται και η μηχανη να γονατιζει) σταματαω στην ακρη πιστευωντας οτι εχει χαλαρωσει η βαση που συγκρατει την βαλβιδα του σταν και ανοιξε και γιαυτο νεκρωσε!!δυστυχως ομως δεν ειχε χαλαρωσει καθολου,ξεκιναω παλι πολυ δυστακτικα...δεν κανω 2 χιλιομετρα παλι τα ιδια νεκρωσε συγμιαια ,το στροφομετρο στο μηδεν και πλην στις ταχυτητες ηταν η ενδειξη,ξαναπερνει παλι και παω με 60 μεχρι την χαλκιδα χωρις ομως να το ξανακανει παλι σταματαω σε ενα βενζιναδικο κοιταω παλι (βασικα δεν ηξερα και τι να κοιταξω τωρα ποια αφου η βαλβιδα του σταν ηταν οκ) και συνεχιζω πολυ χαλαρα αλλα 45 χιλιομετρα μεχρι το σπιτι μου,χωρις να το ξανακανει παλι...σημερα πηγαινοντας στην δουλεια μου την ζωρισα οσο μπορουσα δεν εκανε τιποτα,καθησα και εριξα σπρει επαφων στην βαλβιδα και στο κουμπι το κοκκινο(που διακοπτει αποτομα την λειτουργια) μηπως ηταν αυτο και ειχε βραχυκυλωσει απο το νερο της βροχης,στον γυρισμο για το σπιτι παλι δεν εκανε τιποτα αλλα ο φοβος μου δεν με αφηνει να ηρεμισω γιατι αν νεκρωσει σε μια στροφη ετσι ξαφνικα πιστευω θα ειναι τρομακτικα επικυνδινο....το μονο που μπορω να σκεφτω βασικα ειναι δυο πραγματα η να φταιει η βαλβιδα του σταν η ο διακοπτης ο κοκκινος βραχικλωσε...οποιος φιλος γνωριζει κατι παραπανω θα βοηθουσε πολυ!πριν απευθυνθω σε καποιο συνεργειο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανο προβλημα με Κ9 1000   Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 EmptyΤρι 21 Μαρ 2017, 09:47

τσεκαρες τους πολους της μπαταριας μην εχει ξεσφιξει κανεις?

δεν βραχυκυκλωνουν οι διακοπτες ετσι ευκολα απο την βροχη

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgostap
Jr.gixxer
giorgostap


Άντρας Όνομα: : giorgostap
Τόπος : Αλιβερι Ευβοια
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 20
Hμερομηνία εγγραφής : 23/01/2014

Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανο προβλημα με Κ9 1000   Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 EmptyΤρι 21 Μαρ 2017, 15:23

Miou έγραψε:
τσεκαρες τους πολους της μπαταριας μην εχει ξεσφιξει κανεις?

δεν βραχυκυκλωνουν οι διακοπτες ετσι ευκολα απο την βροχη





Ναι οταν εφτασα την ελενξα αλλα ηταν ολα οκ με την μπαταρια το μονο που μπορω να κανω τωρα ειναι να την αφησω στο συνεργειο να την ψαξουν ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανο προβλημα με Κ9 1000   Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 EmptyΤρι 21 Μαρ 2017, 15:45

Έχει κάνει ανάκληση της βαλβίδας και βίδας σταντ η μηχανή σου; Αν όχι ψάξε το εκεί το θέμα σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikeagent
Normal gixxer
Normal gixxer
mikeagent


Άντρας Όνομα: : ΜΙΧΑΛΗΣ
Τόπος : ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ
Ηλικία : 30
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Hμερομηνία εγγραφής : 13/04/2016

Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανο προβλημα με Κ9 1000   Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 EmptyΤρι 21 Μαρ 2017, 21:13

Shocked Shocked ούτε στον εχθρό σου τέτοια τρομάρα!!! για μένα κοίταξε το για να μπορέσεις να είσαι ήσυχος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανο προβλημα με Κ9 1000   Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 EmptyΤρι 21 Μαρ 2017, 23:19

GIXXERAKIAS έγραψε:
Έχει κάνει ανάκληση της βαλβίδας και βίδας σταντ η μηχανή σου; Αν όχι ψάξε το εκεί το θέμα σου.

Από απ'αυτό ξεκίνα είναι το πιθανότερο

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgostap
Jr.gixxer
giorgostap


Άντρας Όνομα: : giorgostap
Τόπος : Αλιβερι Ευβοια
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 20
Hμερομηνία εγγραφής : 23/01/2014

Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανο προβλημα με Κ9 1000   Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 EmptyΤετ 22 Μαρ 2017, 10:49

T.R.E έγραψε:
GIXXERAKIAS έγραψε:
Έχει κάνει ανάκληση της βαλβίδας και βίδας σταντ η μηχανή σου; Αν όχι ψάξε το εκεί το θέμα σου.

Από απ'αυτό ξεκίνα είναι το πιθανότερο





πολυ σωστο αυτο!εγω δεν εχω κανει καποια αλλαγη της βαλβιδας του σταν,απλα πιστευα πως ειναι μονο οι βιδες συγκρατησης της βαλβιδας του σταν!αφου τα ειδα ολα στην θεση τους δεν ασχοληθηκα,αν ειναι ολη η βαλβιδα τοτε το πιθανοτερο να ειναι αυτο,
απο την κυριακη που εγινε το περιστατικο καθε μερα κανω 20χιλιομετρα(πηγαινε γυρισε δουλεια) δεν εχει κανει το παραμικρο...βεβαια αυριο παω για εναν ελεγχο και θα ρωτησω και για την βαλβιδα (μην πω θα την αλλαζω για να ηρεμησω απο αυτο)γιατι οπως ειπε και ο φιλος παραπανω η τρομαρα εκεινης της στιγμης απλα δεν περιγραφεται.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανο προβλημα με Κ9 1000   Πιθανο προβλημα με Κ9 1000 EmptyΤετ 22 Μαρ 2017, 20:57

giorgostap έγραψε:
T.R.E έγραψε:
GIXXERAKIAS έγραψε:
Έχει κάνει ανάκληση της βαλβίδας και βίδας σταντ η μηχανή σου; Αν όχι ψάξε το εκεί το θέμα σου.

Από απ'αυτό ξεκίνα είναι το πιθανότερο





πολυ σωστο αυτο!εγω δεν εχω κανει καποια αλλαγη της βαλβιδας του σταν,απλα πιστευα πως ειναι μονο οι βιδες συγκρατησης της βαλβιδας του σταν!αφου τα ειδα ολα στην θεση τους δεν ασχοληθηκα,αν ειναι ολη η βαλβιδα τοτε το πιθανοτερο να ειναι αυτο,
απο την κυριακη που εγινε το περιστατικο καθε μερα κανω 20χιλιομετρα(πηγαινε γυρισε δουλεια) δεν εχει κανει το παραμικρο...βεβαια αυριο παω για εναν ελεγχο και θα ρωτησω και για την βαλβιδα (μην πω θα την αλλαζω για να ηρεμησω απο αυτο)γιατι οπως ειπε και ο φιλος παραπανω η τρομαρα εκεινης της στιγμης απλα δεν περιγραφεται.....

Το έχω πάθει με το Κ5 έξω απ'την Θήβα και ήμουν στην αριστερή με 200,και ξαφνικά σβήνει και βλέπω το κοντέρ να ξεκινάει το check απ'την αρχή.Εμένα είχε στραβώσει το πλαϊνό στάντ από πρώση και δεν την πάταγε καλά σκέψου.

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πιθανο προβλημα με Κ9 1000
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» πιθανο προβλημα σε κ7 1000
» προβλημα με k7 1000
» προβλημα συμπλεκτη Κ7 1000

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com