Greek GSX-R forum
Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_l10Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_c10Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_r10 
JIMK7
Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_l10Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_c10Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_r10 
nasos-v
Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_l10Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_c10Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_r10 
T.R.E
Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_l10Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_c10Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_r10 
k8 600 kk
Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_l10Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_c10Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_r10 
kostaskr6
Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_l10Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_c10Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_r10 
κολτρέϊν
Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_l10Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_c10Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_r10 
Leroy
Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_l10Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_c10Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_r10 
ripper
Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_l10Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_c10Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_l10Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_c10Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Poll_r10 

 

 Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Zuki93
Normal gixxer
Normal gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 88
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2016

Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως   Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως EmptyΠαρ 02 Ιουν 2017, 01:41

Καλησπερα παιδες ,αν και η ωρα λιγο αργα με τρωει κατι μαζι με τα νυχια μου και ειπα να κανω μια παραθεση 
Λοιπον εχοντας πεσει πριν 2 μηνες με το σουζουκι τωρα πια εχοντας μπλα μπλα οριμασει,σκεφτει,κανει ,ρανει αντικατεστησα καπακι βολαν ,εβαλα καινουρια λαδια 15-50

και φορτησα μπαταρια...Το εργαλειο πηρε μπρος αμεσως...Αλλα..Πρωτη φορα μου πεταει Fi λαμπακι κοκκινο...Κανω το κολπο με τα gixxer γεφυρωνωντας μια φυσα απο πισω και μπαινω στο λεγομενο dealer mode και ηταν τοτε το tip over sensor το οποιο και ισιωσα γιατι ειχε κοιταζε κατω...Ειναι ο αισθητηρας που σβηνει μοτερ οταν νιωσει οτι πηρε κληση-φετα η μηχανη...

Φευγει το FI και τωρα εχω μονιμα αναμενο το κοκκινο λαμπακι χωρις FI κωδικο αυτην τη φορα..Δηλαδη μπαινω στο dealer mode και πεταει -C00 που σημαινει κανενα σφαλμα..
Αρα μενει χαμηλη πιεση λαδιου...Εδω τωρα ερχομαι και ρωτω...Επειδη δεν εχω το μαραφετι που τσεκαρει την πιεση μπορω να κανω καποια απλα βηματα να δω τι παιζει??

Σκεφτικα να ξεκινησω αλλαζοντας φιλτρο λαδιου με γνησιο και να κανω πως βαζω μπρος με αποσυνδεμενη αντλεια καυσιμου να δω αν πεταει λαδι απτην τρυπα-υποδοχη φιλτρου αρα να χει πιεση...Παρακαλω οι γνωστες αν εχουν καποια συμβουλη να με βοηθησουν να
επιλυσω αν ειναι θεμα πιεσης η τι μπορω να κανω να καταλαβω οτι δεν εχω σωστη πιεση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapnias
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη Ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 590
Hμερομηνία εγγραφής : 06/09/2009

Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως   Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως EmptyΤρι 13 Ιουν 2017, 11:54

Λίγο αργα σου γραφω και μαλλον το εχεις λύσει. Καμια φορά αν αλλάξεις φίλτρο λαδιου κρατάει αέρα και δεν μπορει να ανεβάσει πίεση η αντλια λαδιού. Ξεβίδωσε το φιλτρο του λαδιου και ασε το πανω, ισα ισα να πατάει το oring. δωσε μιζια βλέποντας αν θα τρέξει λάδι και μολις τρέξει ασε τη μιζα και ξαναβιδωσε το φιλτρο.
Λογικα θα εισαι εντάξει.
Αν δεν εισαι χρειαζεται ρολόι για να μετρήσεις πιεση, με το ματι δεν θα βγαλεις ακρη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Θεμα με λαμπακι FI..Οσοι γνωστες ας ριξουν φως
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Θεμα με λαμπάκι βενζίνης K8 1000
» Για τους γνωστες των Dynojet
» εχουν δικιο οσοι λενε οτι οσο ζεις μαθαινεις....

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com