Greek GSX-R forum
Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_l10Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_c10Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_r10 
JIMK7
Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_l10Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_c10Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_r10 
nasos-v
Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_l10Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_c10Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_r10 
T.R.E
Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_l10Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_c10Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_r10 
k8 600 kk
Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_l10Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_c10Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_r10 
kostaskr6
Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_l10Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_c10Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_r10 
κολτρέϊν
Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_l10Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_c10Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_r10 
Leroy
Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_l10Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_c10Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_r10 
ripper
Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_l10Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_c10Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_l10Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_c10Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Poll_r10 

 

 Προβλημα με εγκεφαλο; HELP

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Mike93
Jr.gixxer
Mike93


Αριθμός μηνυμάτων : 1
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2017

Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προβλημα με εγκεφαλο; HELP   Προβλημα με εγκεφαλο; HELP EmptyΔευ 25 Δεκ 2017, 21:01

Καλησπερα σε ολους σας!

Λοιπον, εχω παρει προσφατα ενα K5 απο εναν φιλο μου. Με το μηχανακι "μεγαλωσαμε" μαζι τα τελευταια 4 χρονια.

Το μηχανακι ειχε θεμα με την αντλια βενζινης, την αλλαξα ολα ομορφα και σε δυο μερες η αντλια τα τιναζει.
Μου ειπαν απο το συνεργειο πως ετυχε και πως ηταν ελαττωματικη η αντλια ομως ειμαι λιγακι καχυποπτος..

Μου αλλαξαν αντλια (καινουρια παλι, δωρεαν εννοειται) και το μηχανακι δουλευε αψογα.
Ξεκινουσε αμεσως, ειχε παλι γκαζι και ολα καλα.

Πριν περιπου 5 μερες λοιπον με επιασε βροχη στον δρομο και ξαφνικα το μηχανακι εσβησε.
Προσπαθησα να το βαλω μπροστα ομως τιποτα. Περιμενω κανα 5 λεπτο στην ακρη του δρομου του δινω μια μιζια και πηρε κατευθειαν.
Παρκαρω λοιπον εξω απο το σπιτι μου και μετα απο κανα πενταλεπτο παω να τη βαλω μπροστα και δεν επερνε.

Η μηχανη εκανε τσεκ κανονικα, ακουγα την αντλια που κανει priming ολα δειχναν κανονικα ομως μιζαρε και δεν επερνε.
Παλι το αφησα 5 λεπτα, προσπαθησα και πηρε κανονικα.

Παω λοιπον στο συνεργειο, βγαζουν τη σελα του οδηγου και απο κατω ειχε νερα.

Επειδη ειχαν κλεψει τον εγκεφαλο στο μηχανακι καποτε ειχαν βαλει εναν καινουριο, του κανανε flashing και bypass το immobilizer
και το μηχανακι δουλευε κανονικα για τρια χρονια. Το θεμα ειναι ομως οτι η δουλεια δεν ειχε γινει καλα καθως τα λαστιχα που εχει στις φυσες δεν ηταν στη θεση τους και τωρα μερικα πινακια απο τον εγκεφαλο εχουν κοψει και αλλα ειναι σκουριασμενα...

Μου φαινεται πως η ειμαι πολυ ατυχος που ξεκινησε τα σκηνικα αυτα μια μερα μετα που αλλαξα την αντλια και δεν ξερω αν συσχετιζεται με την αντλια ολο αυτο η οχι. Το συνεργειο που ειχα αφησει το μηχανακι επεμενε πως ειναι ο εγκεφαλος και δεν εχει σχεση η αντλια.

Ταλαιπωρουμε πολυ καιρο με τη μηχανη να τη κανω να δουλεψει σωστα, εχω δωσει λεφτα και γενικα θελω να ειναι στη πενα και δε με νοιαζει το κοστος.. Ομως πως μπορω να καταλαβω τι ακριβως φταιει? Στο διαγνωστικο βγαζει πολλα σφαλματα που αν τα κανεις reset σβηνουν ολα κανονικα και δειχνει πως η μηχανη δουλευει χωρις σφαλμα. Με μια βολτα ομως ξανα βγαινουν τα σφαλματα (πολλα).

Επισης, σημερα οταν πηγα να τη βαλω μπροστα μου εδειχνε στο trip και το odometer παυλες αντι για νουμερα.

Τι εχετε να μου προτινεται; Ειμαι ναυτικος και ο χρονος μου ειναι πολυ λιγος που θα παραμεινω ακομα στην Ελλαδα και ειλικρινα το μηχανακι το αγαπαω παρα πολυ για να μεινω διχως αυτο αυτο το διαστημα.

Καμια ιδεα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[alex]
Adv. gixxer
Adv. gixxer
[alex]


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 416
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με εγκεφαλο; HELP   Προβλημα με εγκεφαλο; HELP EmptyΤετ 27 Δεκ 2017, 13:04

ο "φίλος" βρήκε την ευκαιρία να ξεφορτωθεί μεγάλο μπελά, όπως τα λες Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Προβλημα με εγκεφαλο; HELP Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με εγκεφαλο; HELP   Προβλημα με εγκεφαλο; HELP EmptyΚυρ 31 Δεκ 2017, 16:13

Mike93 έγραψε:
Καλησπερα σε ολους σας!

Λοιπον, εχω παρει προσφατα ενα K5 απο εναν φιλο μου. Με το μηχανακι "μεγαλωσαμε" μαζι τα τελευταια 4 χρονια.

Το μηχανακι ειχε θεμα με την αντλια βενζινης, την αλλαξα ολα ομορφα και σε δυο μερες η αντλια τα τιναζει.
Μου ειπαν απο το συνεργειο πως ετυχε και πως ηταν ελαττωματικη η αντλια ομως ειμαι λιγακι καχυποπτος..

Μου αλλαξαν αντλια (καινουρια παλι, δωρεαν εννοειται) και το μηχανακι δουλευε αψογα.
Ξεκινουσε αμεσως, ειχε παλι γκαζι και ολα καλα.

Πριν περιπου 5 μερες λοιπον με επιασε βροχη στον δρομο και ξαφνικα το μηχανακι εσβησε.
Προσπαθησα να το βαλω μπροστα ομως τιποτα. Περιμενω κανα 5 λεπτο στην ακρη του δρομου του δινω μια μιζια και πηρε κατευθειαν.
Παρκαρω λοιπον εξω απο το σπιτι μου και μετα απο κανα πενταλεπτο παω να τη βαλω μπροστα και δεν επερνε.

Η μηχανη εκανε τσεκ κανονικα, ακουγα την αντλια που κανει priming ολα δειχναν κανονικα ομως μιζαρε και δεν επερνε.
Παλι το αφησα 5 λεπτα, προσπαθησα και πηρε κανονικα.

Παω λοιπον στο συνεργειο, βγαζουν τη σελα του οδηγου και απο κατω ειχε νερα.

Επειδη ειχαν κλεψει τον εγκεφαλο στο μηχανακι καποτε ειχαν βαλει εναν καινουριο, του κανανε flashing και bypass το immobilizer
και το μηχανακι δουλευε κανονικα για τρια χρονια. Το θεμα ειναι ομως οτι η δουλεια δεν ειχε γινει καλα καθως τα λαστιχα που εχει στις φυσες δεν ηταν στη θεση τους και τωρα μερικα πινακια απο τον εγκεφαλο εχουν κοψει και αλλα ειναι σκουριασμενα...

Μου φαινεται πως η ειμαι πολυ ατυχος που ξεκινησε τα σκηνικα αυτα μια μερα μετα που αλλαξα την αντλια και δεν ξερω αν συσχετιζεται με την αντλια ολο αυτο η οχι. Το συνεργειο που ειχα αφησει το μηχανακι επεμενε πως ειναι ο εγκεφαλος και δεν εχει σχεση η αντλια.

Ταλαιπωρουμε πολυ καιρο με τη μηχανη να τη κανω να δουλεψει σωστα, εχω δωσει λεφτα και γενικα θελω να ειναι στη πενα και δε με νοιαζει το κοστος.. Ομως πως μπορω να καταλαβω τι ακριβως φταιει? Στο διαγνωστικο βγαζει πολλα σφαλματα που αν τα κανεις reset σβηνουν ολα κανονικα και δειχνει πως η μηχανη δουλευει χωρις σφαλμα. Με μια βολτα ομως ξανα βγαινουν τα σφαλματα (πολλα).

Επισης, σημερα οταν πηγα να τη βαλω μπροστα μου εδειχνε στο trip και το odometer παυλες αντι για νουμερα.

Τι εχετε να μου προτινεται; Ειμαι ναυτικος και ο χρονος μου ειναι πολυ λιγος που θα παραμεινω ακομα στην Ελλαδα και ειλικρινα το μηχανακι το αγαπαω παρα πολυ για να μεινω διχως αυτο αυτο το διαστημα.

Καμια ιδεα;


Με κομμένα/σκουριασμένα πινάκια στον εγκέφαλο μην ψάχνεις να βρεις αλλού το πρόβλημα. Πάρε ένα εγκέφαλο μεταχειρισμένο και μπορούμε να βγάλουμε πάλι το immo και να φτιάξουμε και τα λάστιχα στις φύσες και να είσαι κομπλέ

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προβλημα με εγκεφαλο; HELP
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» επαναπρογραμματισμος στον μαμα εγκεφαλο
» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ F1
» F1 προβλημα k7 600

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com