Greek GSX-R forum
Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_l10Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_c10Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_r10 
JIMK7
Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_l10Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_c10Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_r10 
nasos-v
Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_l10Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_c10Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_r10 
T.R.E
Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_l10Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_c10Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_r10 
k8 600 kk
Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_l10Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_c10Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_r10 
kostaskr6
Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_l10Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_c10Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_r10 
κολτρέϊν
Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_l10Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_c10Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_r10 
Leroy
Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_l10Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_c10Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_r10 
ripper
Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_l10Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_c10Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_l10Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_c10Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Poll_r10 

 

 Πρόβλημα οταν είναι ζεστό

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mak_gsxr
Jr.gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 11
Hμερομηνία εγγραφής : 19/07/2012

Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πρόβλημα οταν είναι ζεστό    Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  EmptyΠεμ 03 Ιαν 2019, 17:13

Καλησπέρα... Εδω και καιρό εχω το εξης θεμα... Βαζω μπρος το μηχανάκι και ενω παίρνει μερικες φορες με λιγο ζορι (δεν εχει να κανει με τον καιρο γιατί μου το εκανε και τις ζεστες μέρες) οταν ζεσταθεί πάνω απο 70 βαθμούς αν το σβησω δεν παίρνει... Κάνει σαν να σφιγγει κατι μεσα και η μιζα ισα ισα γυρνάει... Οταν κρυώσει παίρνει κανονικά... Gsxr 750k7...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα οταν είναι ζεστό    Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  EmptyΠεμ 03 Ιαν 2019, 19:08

mak_gsxr έγραψε:
Καλησπέρα... Εδω και καιρό εχω το εξης θεμα... Βαζω μπρος το μηχανάκι και ενω παίρνει μερικες φορες με λιγο ζορι (δεν εχει να κανει με τον καιρο γιατί μου το εκανε και τις ζεστες μέρες)  οταν ζεσταθεί πάνω απο 70 βαθμούς αν το σβησω δεν παίρνει... Κάνει σαν να σφιγγει κατι μεσα και η μιζα ισα ισα γυρνάει... Οταν κρυώσει παίρνει κανονικά... Gsxr 750k7...

Μιζα ισως να θες αλλα καρβουνακια

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  10p7ousΠρόβλημα οταν είναι ζεστό  Icnsl4Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  2dhxn3kΠρόβλημα οταν είναι ζεστό  2lbdx0jΠρόβλημα οταν είναι ζεστό  2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mak_gsxr
Jr.gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 11
Hμερομηνία εγγραφής : 19/07/2012

Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα οταν είναι ζεστό    Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  EmptyΠεμ 03 Ιαν 2019, 20:04

Εχω αλλάξει καρβουνακαι πέρυσι... Επίσης άλλαξα Ανορθωτή και εκανα περιελιξη... Μέτρησα τους πόλους και στις 5000rpm βγαζει κατω απο 14v...υπάρχει περίπτωση να μην έγινε καλή περιελιξη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα οταν είναι ζεστό    Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  EmptyΠεμ 03 Ιαν 2019, 21:32

mak_gsxr έγραψε:
Εχω αλλάξει καρβουνακαι πέρυσι... Επίσης άλλαξα Ανορθωτή και εκανα περιελιξη... Μέτρησα τους πόλους και στις 5000rpm βγαζει κατω απο 14v...υπάρχει περίπτωση να μην έγινε καλή περιελιξη?

Κανονικα πρεπει να βγαζει πανω απο 14ν το σωστο ειναι 14,5ν


Οταν αγκομαχαει και γυρναει αργα ειναι καρβουνακια η εχει μισοκαει η μπομπινα της μιζας

Φανταζομαι οτι εχει δει τη παταρια και ειναι οκ

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  10p7ousΠρόβλημα οταν είναι ζεστό  Icnsl4Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  2dhxn3kΠρόβλημα οταν είναι ζεστό  2lbdx0jΠρόβλημα οταν είναι ζεστό  2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mak_gsxr
Jr.gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 11
Hμερομηνία εγγραφής : 19/07/2012

Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα οταν είναι ζεστό    Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  EmptyΠεμ 03 Ιαν 2019, 21:40

Ναι η μπαταρία είναι οκ... Μολις κρυώσει παίρνει κανονικά χωρίς θεμα.. Γι αυτό νομίζω δεν είναι καρβουνακια... Ευχαριστώ κιολας για τις απαντήσεις.. Με βλέπω να το παω σε ηλεκτρολόγο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapnias
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη Ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 590
Hμερομηνία εγγραφής : 06/09/2009

Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα οταν είναι ζεστό    Πρόβλημα οταν είναι ζεστό  EmptyΠεμ 03 Ιαν 2019, 22:14

μπορεί να φταιει η φλάτζα του καπακιου σου. Αν δεν ειναι γνησια και ειναι πολυ λεπτη σφίγγει τα γρανάζια .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πρόβλημα οταν είναι ζεστό
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Δεν παίρνει εύκολα μπροστά, όταν είναι ζεστό
» Ήχος στον σημπλεκτη όταν ξεκινάω δυνατά και όταν κατεβάζω ταχύτητα κανει απότομη συμπλεξη!!!
» οταν και ''αν'' γινει..

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com