Greek GSX-R forum
BMW 1000RR - Σελίδα 7 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
BMW 1000RR - Σελίδα 7 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
BMW 1000RR - Σελίδα 7 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
    Κορυφαίοι συγγραφείς
    Miou
    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_l10BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_c10BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_r10 
    JIMK7
    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_l10BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_c10BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_r10 
    nasos-v
    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_l10BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_c10BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_r10 
    T.R.E
    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_l10BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_c10BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_r10 
    k8 600 kk
    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_l10BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_c10BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_r10 
    kostaskr6
    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_l10BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_c10BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_r10 
    κολτρέϊν
    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_l10BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_c10BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_r10 
    Leroy
    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_l10BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_c10BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_r10 
    ripper
    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_l10BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_c10BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_r10 
    mistiriodis_tsantakias
    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_l10BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_c10BMW 1000RR - Σελίδα 7 Poll_r10 

     

     BMW 1000RR

    Πήγαινε κάτω 
    +56
    kostaskr6
    TheoDo R
    x4m3n0s
    giXXXer
    tromokratis
    kantalis
    Stelaras Busa
    ghost
    maikstain
    poulitzer
    ktmaniac
    adrenalinestavros
    1ndianos
    gixxermak
    hellrider
    Kydo
    gat0s
    Leroy
    lakisman46
    stavroulis
    -=UNSEEN=-
    gkourv
    speed lover
    none
    riderspower
    jimmyjp
    Opeth
    GSX-R 1000
    DimSTriple
    tuono46
    sporoskaterini
    fox
    ΣΚΟΡΠΙΟΣ
    T.R.E
    stavrosrodo
    nktr
    DENNIS
    Zuki
    thanosk6
    GIORGIO7
    DrIoannis
    xxx
    GSXR
    kentaurosk8
    petrospropo
    teo46
    gostrider
    nasos-v
    Hamamatsu
    valentinosgsxr
    κολτρέϊν
    mistiriodis_tsantakias
    crockh2001
    kahi
    JIMK7
    STELIOS
    60 απαντήσεις
    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Επόμενο
    ΣυγγραφέαςΜήνυμα
    JIMK7
    Full gixxer
    Full gixxer
    JIMK7


    Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Τόπος : KΡHTH XANIA
    Ηλικία : 51
    Αριθμός μηνυμάτων : 8101
    Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
    Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΠεμ 31 Δεκ 2009, 00:23

    Λοιπόν μάγκες προχθές έκανα βόλτα το bmw :P

    Το είχε φέρει ένας φίλος και μου το έδωσε βόλτα

    Εντυπώσεις Rolling Eyes


    1) απίστευτα φρένα affraid δυνατά που δεν σε φοβίζουν όπως του 1098 ssss

    2)μοτέρ ξυράφι χωρίς τράβηγμα σηκώνετε και η 3η pistoli


    3)ο μονόδρομος συμπλέκτης δουλεύει άψογα good

    4)αρκετά αργό στην αλλαγή κατεύθυνσης το περίμενα καλύτερο ίσως έφταιγαν και τα λάστιχα που δεν ήταν αρκετά κορωνάτα xmmm


    5)το μπροστινό για το δρόμο δεν δούλευε και πολύ καλά στα σκαμπανεβάσματα ίσως επιδεις
    είναι 46 χιλιοστά αλλά για πίστα πρέπει να είναι πολύ καλό όσο για το πίσω δεν μου γέμιζε και πολύ το μάτι , αν και για μαμά ήταν αρκετά καλό Rolling Eyes

    6)η θέση οδήγησης για αναβάτες 180 είναι αρκετά καλή okk

    Σε γενικές γραμμές μου άρεσε πολύ και πράγματι είναι το πιο δυνατό μηχανάκι παραγωγής που έχουν βγάλει ποτέ μπράβο στους Γερμανούς mprabo

    Τέλος επιδεις ήμουν αρκετά περίεργος του είπα αρκετές φόρες να κάνουμε ένα άνοιγμα με το δικό μου Twisted Evil αλλά με απόφευγε με διάφορες δικαιολογίες ssss όμως όλο και κάποιο θύμα θα πέσει στα χέρια μου που θα μου πάει fafoutis fafoutis
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    mistiriodis_tsantakias
    Full gixxer
    Full gixxer
    mistiriodis_tsantakias


    Άντρας Όνομα: : Stefanos
    Τόπος : Athina
    Ηλικία : 40
    Αριθμός μηνυμάτων : 3236
    Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
    Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΠεμ 31 Δεκ 2009, 01:34

    προσεχε ....δεν ξερεις πιος θα ειναι το θυμα..... :P :P :P
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.myspace.com/stefanosk
    JIMK7
    Full gixxer
    Full gixxer
    JIMK7


    Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Τόπος : KΡHTH XANIA
    Ηλικία : 51
    Αριθμός μηνυμάτων : 8101
    Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
    Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΠεμ 31 Δεκ 2009, 01:45

    mistiriodis_tsantakias έγραψε:
    προσεχε ....δεν ξερεις πιος θα ειναι το θυμα..... :P :P :P


    Ξερω ξερω Basketball


    fafoutis fafoutis
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    nktr
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    nktr


    Άντρας Όνομα: : Nίκος
    Τόπος : Piraeus
    Αριθμός μηνυμάτων : 1596
    Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΠεμ 31 Δεκ 2009, 11:49

    JIMK7 έγραψε:
    Λοιπόν μάγκες προχθές έκανα βόλτα το bmw :P

    Το είχε φέρει ένας φίλος και μου το έδωσε βόλτα

    Εντυπώσεις Rolling Eyes


    1) απίστευτα φρένα affraid δυνατά που δεν σε φοβίζουν όπως του 1098 ssss

    2)μοτέρ ξυράφι χωρίς τράβηγμα σηκώνετε και η 3η pistoli


    3)ο μονόδρομος συμπλέκτης δουλεύει άψογα good

    4)αρκετά αργό στην αλλαγή κατεύθυνσης το περίμενα καλύτερο ίσως έφταιγαν και τα λάστιχα που δεν ήταν αρκετά κορωνάτα xmmm


    5)το μπροστινό για το δρόμο δεν δούλευε και πολύ καλά στα σκαμπανεβάσματα ίσως επιδεις
    είναι 46 χιλιοστά αλλά για πίστα πρέπει να είναι πολύ καλό όσο για το πίσω δεν μου γέμιζε και πολύ το μάτι , αν και για μαμά ήταν αρκετά καλό Rolling Eyes

    6)η θέση οδήγησης για αναβάτες 180 είναι αρκετά καλή okk

    Σε γενικές γραμμές μου άρεσε πολύ και πράγματι είναι το πιο δυνατό μηχανάκι παραγωγής που έχουν βγάλει ποτέ μπράβο στους Γερμανούς mprabo

    Τέλος επιδεις ήμουν αρκετά περίεργος του είπα αρκετές φόρες να κάνουμε ένα άνοιγμα με το δικό μου Twisted Evil αλλά με απόφευγε με διάφορες δικαιολογίες ssss όμως όλο και κάποιο θύμα θα πέσει στα χέρια μου που θα μου πάει fafoutis fafoutis

    Να είσαι καλά ρε Δημήτρη που έγραψες τις εντυπώσεις σου για το μοτό cheers

    τα μεταφέρω και δίπλα που υπάρχουν αρκετοί ενδιαφερόμενοι mprabo
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    JIMK7
    Full gixxer
    Full gixxer
    JIMK7


    Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Τόπος : KΡHTH XANIA
    Ηλικία : 51
    Αριθμός μηνυμάτων : 8101
    Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
    Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 01 Ιαν 2010, 13:19

    Xωρις λογια fafoutis fafoutis







    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Image001zi
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    thanosk6
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer
    thanosk6


    Όνομα: : Θανάσης
    Τόπος : Ξάνθη
    Ηλικία : 43
    Αριθμός μηνυμάτων : 446
    Hμερομηνία εγγραφής : 30/12/2008

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 01 Ιαν 2010, 14:36

    JIMK7 έγραψε:
    Xωρις λογια fafoutis fafoutis







    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Image001zi

    fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis
    Ε δεν παίζεσαι με τίποτα!! respekt
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    teo46
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    teo46


    Άντρας Όνομα: : θοδωρής
    Τόπος : Πετρούπολη-Αθήνα
    Ηλικία : 47
    Αριθμός μηνυμάτων : 2555
    Αγωνιζόμενος : να φτιάξω προίκα....3 γυναίκες...!!
    Hμερομηνία εγγραφής : 14/12/2008

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 01 Ιαν 2010, 22:35

    thanosk6 έγραψε:
    JIMK7 έγραψε:
    Xωρις λογια fafoutis fafoutis







    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Image001zi

    fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis
    Ε δεν παίζεσαι με τίποτα!! respekt
    xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    DrIoannis
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    DrIoannis


    Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
    Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
    Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 08 Ιαν 2010, 11:15

    Δυναμομέτρηση στην Γερμανία όπου έβγαλε πάνω από 200 άλογα στον στρόφαλο.Δεν το πιστεύανε και πήραν άλλο με 400χλμ και έβγαλε 196 άλογα.

    http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=de&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.motorradonline.de%2Fde%2Fheft%2Fartikelvorschau%2Ftop-test-bmw-s-1000-rr%2F281428
    BMW 1000RR - Σελίδα 7 S1000rrleistungsdiagram
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    DimSTriple
    Full gixxer
    Full gixxer
    DimSTriple


    Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
    Τόπος : Αθήνα
    Ηλικία : 45
    Αριθμός μηνυμάτων : 803
    Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 08 Ιαν 2010, 12:16

    Χθές ήμουν σε δυναμομέτρηση του BMW... δίπλα βάλαμε όλα τα τελευταία χιλιάρια + rsv4 πλήν yamaha και δυστυχώς για τους Ιάπωνες υπάρχει πρόβλημα.
    Το μηχανάκι είναι παααρα πολύ δυνατό, το κακό είναι πως δε μένει μόνο στα άλογα, όσοι το οδήγησαν μιλάνε για ένα πολύ ολοκληρωμένο μηχανάκι και ίσως για το καλύτερο ss της χρονιάς.
    Σύντομα θα το δούμε απο πολύ κοντά μια και θα τρέξει φίλος στο Πανελλήνιο με ένα τέτοιο και ήδη το στρώνει Wink Smile
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.meremetis.gr/
    thanosk6
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer
    thanosk6


    Όνομα: : Θανάσης
    Τόπος : Ξάνθη
    Ηλικία : 43
    Αριθμός μηνυμάτων : 446
    Hμερομηνία εγγραφής : 30/12/2008

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 08 Ιαν 2010, 12:42

    Μα να έβγαζε ενα τόσο καλό μηχανάκι (και δυνατό..) κάποια άλλη japan εταιρεία, δεν θα είχα κανένα πρόβλημα, μπορεί και να το προτιμούσα...
    Αλλα BMW ρε γ@μωτο?... οχι και BMW...
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    ΣΚΟΡΠΙΟΣ
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    ΣΚΟΡΠΙΟΣ


    Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
    Τόπος : ΧΑΝΙΑ
    Ηλικία : 49
    Αριθμός μηνυμάτων : 261
    Αγωνιζόμενος : ???Πού τέτοια τύχη!!!!
    Hμερομηνία εγγραφής : 24/05/2009

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 08 Ιαν 2010, 13:21

    ...Φίλε θανάση μην απελπίζεσαι....θα γίνει όπως το ανέκδοτο με την κοντρα στην τεχνολογια μεταξύ γερμανίας και ιαπωνίας...και για όσους δεν το ξέρουν το παραθέτω λακωνικά...όταν πρωτοβγήκε η καρφίτσα , παίρνουν η γερμανοί μια της κάνουν μια τρυπα διαμηκη του σώματος της και την στελνουν στους ιαπωνες για να τους αποδειξουν ποσο ψιλή , λεπτομερή και ακριβείας δουλειά μπορούν να κάνουν good .......μετα απο λίγο διαστημά λαμβάνουν ένα πακέτο στο οποίο βρισκόταν η ίδια τους η βελόνα , με την μόνη διαφορά ότι οι ιαπωνές είχαν ανοιξει ''βόλτες'' στη τρύπα της και της είχαν περάσει βιδωτή μια πιο ψιλή βελόνα μέσα... fafoutis fafoutis file
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    stavrosrodo
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    stavrosrodo


    Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
    Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
    Αριθμός μηνυμάτων : 2106
    Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
    Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 08 Ιαν 2010, 15:07

    ΣΚΟΡΠΙΟΣ έγραψε:
    ...Φίλε θανάση μην απελπίζεσαι....θα γίνει όπως το ανέκδοτο με την κοντρα στην τεχνολογια μεταξύ γερμανίας και ιαπωνίας...και για όσους δεν το ξέρουν το παραθέτω λακωνικά...όταν πρωτοβγήκε η καρφίτσα , παίρνουν η γερμανοί μια της κάνουν μια τρυπα διαμηκη του σώματος της και την στελνουν στους ιαπωνες για να τους αποδειξουν ποσο ψιλή , λεπτομερή και ακριβείας δουλειά μπορούν να κάνουν good .......μετα απο λίγο διαστημά λαμβάνουν ένα πακέτο στο οποίο βρισκόταν η ίδια τους η βελόνα , με την μόνη διαφορά ότι οι ιαπωνές είχαν ανοιξει ''βόλτες'' στη τρύπα της και της είχαν περάσει βιδωτή μια πιο ψιλή βελόνα μέσα... fafoutis fafoutis file
    μονο που πισω απο τους γερμανους υπαρχει και τεχνογνωσια ομαδας F1. xmmm
    οποτε ο χρονος θα δειξει αν το μοτο αντεχει σε εκτεταμενη χρηση.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    kentaurosk8
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    kentaurosk8


    Άντρας Όνομα: : Nίκος
    Τόπος : Αθήνα
    Ηλικία : 43
    Αριθμός μηνυμάτων : 2031
    Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 08 Ιαν 2010, 16:19

    thanosk6 έγραψε:
    Μα να έβγαζε ενα τόσο καλό μηχανάκι (και δυνατό..) κάποια άλλη japan εταιρεία, δεν θα είχα κανένα πρόβλημα, μπορεί και να το προτιμούσα...
    Αλλα BMW ρε γ@μωτο?... οχι και BMW...

    Ούτε και yamapa... Ούτε εγώ γούσταρα αλλα το καλό είναι οτι θα αρχίσουν να ακονίζουν τα Katana τους οι Ιάπωνες. Λές να μην κάνουν τίποτα γι αυτό??? Smile
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Hamamatsu
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    Hamamatsu


    Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
    Ηλικία : 46
    Αριθμός μηνυμάτων : 1640
    Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 08 Ιαν 2010, 20:01

    Εγω πιστευω οτι οι Ιαπωνες εχουν κανει συμφωνια να μεινουν στα 160-165 αλογα για λογους κοστους,μιας και δεν ειχαν ανταγωνιστη μεχρι τωρα.
    Αν οι Ιαπωνες φτιαξουν ενα ss με 180 τροχο θα χρειαστει και τα αναλογα περιφερειακα για να βαλει τη δυναμη κατω και για να σταματαει.
    Κατι μου λεει ομως οτι αφου ειδαν πως παει το s 1000 δεν θα κατσουν με σταυρωμενα τα χερια..
    Οσο για τεχνολογια F1 και ιστοριες,αποκλειω στα sbk να υπαρχει αυτη η διαφορα στα αλογα.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    JIMK7
    Full gixxer
    Full gixxer
    JIMK7


    Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Τόπος : KΡHTH XANIA
    Ηλικία : 51
    Αριθμός μηνυμάτων : 8101
    Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
    Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 08 Ιαν 2010, 20:26

    alex-k7 έγραψε:
    Εγω πιστευω οτι οι Ιαπωνες εχουν κανει συμφωνια να μεινουν στα 160-165 αλογα για λογους κοστους,μιας και δεν ειχαν ανταγωνιστη μεχρι τωρα.
    Αν οι Ιαπωνες φτιαξουν ενα ss με 180 τροχο θα χρειαστει και τα αναλογα περιφερειακα για να βαλει τη δυναμη κατω και για να σταματαει.
    Κατι μου λεει ομως οτι αφου ειδαν πως παει το s 1000 δεν θα κατσουν με σταυρωμενα τα χερια..
    Οσο για τεχνολογια F1 και ιστοριες,αποκλειω στα sbk να υπαρχει αυτη η διαφορα στα αλογα.



    +1000 good
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    ΣΚΟΡΠΙΟΣ
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    ΣΚΟΡΠΙΟΣ


    Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
    Τόπος : ΧΑΝΙΑ
    Ηλικία : 49
    Αριθμός μηνυμάτων : 261
    Αγωνιζόμενος : ???Πού τέτοια τύχη!!!!
    Hμερομηνία εγγραφής : 24/05/2009

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 08 Ιαν 2010, 20:50

    :arrow: Παιδιά συμφωνώ ότι οι γερμανοί έχουν τεχνολογία F1 και ότι μπορούν να την εκμεταλευτούν σε οχήματα παραγωγής , παραλληλα όμως θεωρώ εξίσου σημαντική αν όχι ανώτερη την τεχνολογία των SBK - MOTOgp , στην οποία οι japs respekt δίνουν ρεσιτάλ....και μη ξεχνάμε και το κόστος , όπως σωστα ανέφερε ο alex-k7 , το οποίο ηδη στην συγκεκριμένη μοτό εμφανίστηκε σε υψηλά επίπεδα....πόσοι και πόσο εύκολα θα μπορούν να διαθέσουν ενα διόλου ευκαταφρόνητο ποσό eyro , για να κάνουν το γρήγορο ''χαβά'' τους , τη στιγμή που οι διαφορές , σε γενικές γραμμές , με τους ιαπωνικούς ''μπαλτάδες'' gsxr , έναντι της διαφοράς κόστους , είναι μικρές....και μη μου πείτε ότι και στους αγώνες έδειξε καλή εικόνα (σαν μοτο με hitec βοηθήματα)...με έμπειρο αναβάτη θεωρώ την 7η θέση ''χαμηλή''....τεσπά...αν ήταν στα ίδια η έστω κοντινα οικονομικά επίπεδα με τους japs , τότε ναί θα είχε κάνει την διαφορά....και λέω εγώ τώρα ssss ..μήπως,λέω ΜΗΠΩΣ aswew γίνει και αυτό ενα μηχάνημα το οποίο θα το αποκτήσουν ''λίγοι'' οικονομικά πιο ''άνετοι'' visa απο τους πολλούς ,οι οποίοι θα αρέσκονται στο να καμαρώνουν mpanana με την ιδίου στυλ μοτοσυκλετιστική τους συντροφιά (κατα τη διάρκεια ενός fredo με αφρόγαλα) , το πιο ακριβό , hitec και δυνατότερο απο τα υπόλοιπα , καλογυαλισμένο μηχανάκι τους , με σήμα βαρύ ''σαν ιστορία''.... αλλά μη μπορώντας να σβήσουν τα πλαινά ''μπιμπίκια'' απο τα ελαστικά τους ???? :?:..... kapelo
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    GSX-R 1000
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    GSX-R 1000


    Άντρας Όνομα: : Θανασης
    Τόπος : ΧΑΝΙΑ
    Ηλικία : 46
    Αριθμός μηνυμάτων : 346
    Αγωνιζόμενος : Μπαααααα
    Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 09 Ιαν 2010, 08:56

    ΣΚΟΡΠΙΟΣ έγραψε:
    :arrow: ....πόσοι και πόσο εύκολα θα μπορούν να διαθέσουν ενα διόλου ευκαταφρόνητο ποσό eyro , για να κάνουν το γρήγορο ''χαβά'' τους , :?:..... kapelo

    ρε Γιαννη τι λες τωρα??
    εδω υπαρχουν παιδια που το μηχανακι τους ειναι πανω απο τα 25!!!!!!!!!
    θα υπαρξουν και αυτοι που λες αλλα μην συγκρινεις την ιδιοτροπια των αυτοκινητιστων με των μοτοσυκλετιστων Wink
    το ΒMW τα εχει ολα και συμφερει Wink .........αλλα ειναι ΒMW fafoutis fafoutis
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    ΣΚΟΡΠΙΟΣ
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    ΣΚΟΡΠΙΟΣ


    Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
    Τόπος : ΧΑΝΙΑ
    Ηλικία : 49
    Αριθμός μηνυμάτων : 261
    Αγωνιζόμενος : ???Πού τέτοια τύχη!!!!
    Hμερομηνία εγγραφής : 24/05/2009

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 09 Ιαν 2010, 11:38

    ...Στα 25 χιλιάρικα eyro , που λες , τα εν λόγω μηχανάκια είναι πλέον ''στημένα''* polybolo σε αρκετά καλό επίπεδο και πολύ κοντά σε επιδόσεις αγωνιστικών...και ναι μεν το bmw τα 'χει όλα και συμφέρει σε σχέση με το ανωτέρω δαπανηθέν ποσό , αλλά η εκδοση παραγωγής δεν θεωρείται ακόμα δοκιμασμένη στο χρόνο...και σε περίπτωση ανταλλακτικών , όταν χρειαστεί , τι κόστος θα έχει...(σαν υποστηριξη)....είτε είναι ελαφριά πτώση , είτε δυσλειτουργία-αστοχία υλικού , είτε κάποια απο τις ζημιές/φθορές που μπορούν να τύχουν στον καθένα , όταν πάει στην BMW μηπως θα χρειαστεί να kolos επειδή ακριβώς είναι bmw... δε λέω , και εμένα με εντυπωσιάζει αρχικώς αλλά θεωρώ οτι για την τελική απόφαση κτίσης ή κρίσης , θα χρειαστεί ακόμα χρόνος να αποδειχθεί η όποια συμπεριφορά του... *και όσον αφορά την ιπποδύναμη , θεωρώ ότι υπάρχουν βελτιωτές και στην Ελλάδα , που μπορούν να φτάσουν ή και να ξεπεράσουν τα 200hp pistoli , αλλά υπάρχουν και κιτ εξωτερικού ή ακόμα και η ''μαμά'' εταιρείες δίνουν έτοιμες λύσεις για τα ιαπωνικά....στο πλαίσιο όμως , αν και δεν την έχω οδηγήσει κρινοντας απο τη γνώμη του jimk7 respekt και όχι και απόλυτα , θεωρώ ήδη ένα σοβαρό ''αρνητικό'' στοιχείο την αργή γεωμετρία.... Embarassed προς θεού , μην παρεξηγηθώ , ότι βάση των ανωτέρω ''βγάζω'' κατα την κρίση μου σκαρτο το μηχανακι....απλώς ειδικά επειδή ''ταραξε'' τα νερά μπαίνω στο κόπο να προβληματιστώ trampala για το αν αξίζει , σε περίπτωση που μπορούσα , να την αποκτίσω... kapelo
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    JIMK7
    Full gixxer
    Full gixxer
    JIMK7


    Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Τόπος : KΡHTH XANIA
    Ηλικία : 51
    Αριθμός μηνυμάτων : 8101
    Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
    Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 09 Ιαν 2010, 13:37

    ΣΚΟΡΠΙΟΣ έγραψε:
    ...Στα 25 χιλιάρικα eyro , που λες , τα εν λόγω μηχανάκια είναι πλέον ''στημένα''* polybolo σε αρκετά καλό επίπεδο και πολύ κοντά σε επιδόσεις αγωνιστικών...και ναι μεν το bmw τα 'χει όλα και συμφέρει σε σχέση με το ανωτέρω δαπανηθέν ποσό , αλλά η εκδοση παραγωγής δεν θεωρείται ακόμα δοκιμασμένη στο χρόνο...και σε περίπτωση ανταλλακτικών , όταν χρειαστεί , τι κόστος θα έχει...(σαν υποστηριξη)....είτε είναι ελαφριά πτώση , είτε δυσλειτουργία-αστοχία υλικού , είτε κάποια απο τις ζημιές/φθορές που μπορούν να τύχουν στον καθένα , όταν πάει στην BMW μηπως θα χρειαστεί να kolos επειδή ακριβώς είναι bmw... δε λέω , και εμένα με εντυπωσιάζει αρχικώς αλλά θεωρώ οτι για την τελική απόφαση κτίσης ή κρίσης , θα χρειαστεί ακόμα χρόνος να αποδειχθεί η όποια συμπεριφορά του... *και όσον αφορά την ιπποδύναμη , θεωρώ ότι υπάρχουν βελτιωτές και στην Ελλάδα , που μπορούν να φτάσουν ή και να ξεπεράσουν τα 200hp pistoli , αλλά υπάρχουν και κιτ εξωτερικού ή ακόμα και η ''μαμά'' εταιρείες δίνουν έτοιμες λύσεις για τα ιαπωνικά....στο πλαίσιο όμως , αν και δεν την έχω οδηγήσει κρινοντας απο τη γνώμη του jimk7 respekt και όχι και απόλυτα , θεωρώ ήδη ένα σοβαρό ''αρνητικό'' στοιχείο την αργή γεωμετρία.... Embarassed προς θεού , μην παρεξηγηθώ , ότι βάση των ανωτέρω ''βγάζω'' κατα την κρίση μου σκαρτο το μηχανακι....απλώς ειδικά επειδή ''ταραξε'' τα νερά μπαίνω στο κόπο να προβληματιστώ trampala για το αν αξίζει , σε περίπτωση που μπορούσα , να την αποκτίσω... kapelo


    Κι ομως Γιαννη τα ανταλακτικα του ειναι πιο φτηνα απο ενα japan affraid


    Το τεποζιτο του αν και αλουμινιενο ειναι πιο φτηνο απο τα δικα μας που ειναι και σιδερενιο mal@kies

    Αυτο τα λεει ολα file

    Οσο απο αξιοπιστια θα δειξει για την ωρα ειναι πολυ νωρις να μιλαμε ssss

    Απο γκαζια δεν εχουν προς στιγμης αναγκη αλλα ανεβαινουν αρκετα ευκολα ασε που υπαρχει και ενα κιτ ετοιμο για οποιον δεν του φτανουν τα 200 αλογα fafoutis
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Opeth
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer
    Opeth


    Όνομα: : Αλεξανδρος
    Τόπος : Βολος-Σερρες
    Ηλικία : 35
    Αριθμός μηνυμάτων : 429
    Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 09 Ιαν 2010, 21:06

    το S1000RR ειναι απιστευτο μηχανακι οπως ολα δειχνουν σιγουρα αξιζει τουλαχιστον τον σεβασμο των γιαπωνεζων. Αμα ηταν και η αντιπροσωπεια της BMW σοβαρη (στην ελλαδα) θα ηταν ενα μεγαλο + για την αγορα του τουμπανου.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    JIMK7
    Full gixxer
    Full gixxer
    JIMK7


    Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Τόπος : KΡHTH XANIA
    Ηλικία : 51
    Αριθμός μηνυμάτων : 8101
    Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
    Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΤετ 20 Ιαν 2010, 14:27

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    crockh2001
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    crockh2001


    Άντρας Όνομα: : Χαρης
    Τόπος : Xανιά
    Ηλικία : 35
    Αριθμός μηνυμάτων : 332
    Hμερομηνία εγγραφής : 26/01/2009

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΤετ 20 Ιαν 2010, 16:56

    JIMK7 έγραψε:
    S1000RR vs Corvette 700HP Shocked



    https://www.youtube.com/watch?v=ATV4Ltbk5Qc&feature=player_embedded#
    Μου φαινεται οτι δεν το ειχε παρει και στα πολυ σοβαρα o οδηγος της Cornette... Rolling Eyes
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    jimmyjp
    Normal gixxer
    Normal gixxer



    Άντρας Όνομα: : Δημητρης
    Τόπος : Μεγαρα
    Ηλικία : 34
    Αριθμός μηνυμάτων : 212
    Αγωνιζόμενος : Του χρονου!!!
    Hμερομηνία εγγραφής : 30/11/2009

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΤετ 20 Ιαν 2010, 18:08

    Απο σταση τιποτα δεν καθεται διπλα σε μοτοσυκλετα(εκτος απο στημενα dragster)...ακομα και το μαμα S1000RR μπορουσε να περασει το Corvette...Υπαρχει βιντεο οπου βαζει κοντρα απο σταση Dodge Viper(8,3 λιτρα,V10) με YZF R6 του 1999!!!Το γιαμαχακι εκμηδενισε το Viper απο την εκκινηση...
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    GSXR
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    GSXR


    Άντρας Όνομα: : Χρηστος
    Τόπος : Ηρακλειο Αττικης
    Ηλικία : 44
    Αριθμός μηνυμάτων : 249
    Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2009

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΠεμ 21 Ιαν 2010, 22:49

    jimmyjp έγραψε:
    Απο σταση τιποτα δεν καθεται διπλα σε μοτοσυκλετα(εκτος απο στημενα dragster)...ακομα και το μαμα S1000RR μπορουσε να περασει το Corvette...Υπαρχει βιντεο οπου βαζει κοντρα απο σταση Dodge Viper(8,3 λιτρα,V10) με YZF R6 του 1999!!!Το γιαμαχακι εκμηδενισε το Viper απο την εκκινηση...

    Ναι εεεε????

    Δεν καθετε τιποτα διπλα σε μηχανακι απο σταση????

    Για δες αυτο.ασχετο βεβαια με το θεμα αλλα σκετικο σαν απαντηση file

    https://www.youtube.com/watch?v=tLHd9-aTmaQ
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    valentinosgsxr
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    valentinosgsxr


    Άντρας Όνομα: : Valentinos
    Τόπος : Melbourne
    Ηλικία : 50
    Αριθμός μηνυμάτων : 1534
    Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

    BMW 1000RR - Σελίδα 7 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BMW 1000RR   BMW 1000RR - Σελίδα 7 EmptyΠεμ 21 Ιαν 2010, 22:58

    Χαχαχα...ντροπη!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
     
    BMW 1000RR
    Επιστροφή στην κορυφή 
    Σελίδα 7 από 14Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Επόμενο
     Παρόμοια θέματα
    -
    » CBR-1000RR '09...?

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
    Greek GSX-R forum :: ΝΕΑ :: NEA ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤH ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-
    Μετάβαση σε:  
    Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
    gixxerforum@gmail.com