Greek GSX-R forum
Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_l10Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_c10Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_r10 
JIMK7
Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_l10Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_c10Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_r10 
nasos-v
Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_l10Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_c10Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_r10 
T.R.E
Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_l10Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_c10Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_r10 
k8 600 kk
Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_l10Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_c10Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_r10 
kostaskr6
Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_l10Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_c10Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_r10 
κολτρέϊν
Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_l10Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_c10Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_r10 
Leroy
Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_l10Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_c10Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_r10 
ripper
Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_l10Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_c10Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_l10Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_c10Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Poll_r10 

 

 Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS

Πήγαινε κάτω 
+2
Oikopedofagos
taurus
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
taurus
Normal gixxer
Normal gixxer
taurus


Άντρας Όνομα: : ΜΑΝΟΣ
Τόπος : Καματερό
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 108
Αγωνιζόμενος : Θα τό 'θελα....
Hμερομηνία εγγραφής : 22/06/2010

Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS   Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS EmptyΤρι 19 Οκτ 2010, 16:17

Γειά σας παίδες

Embarassed που το λέω αλλά ειμαι geek με το θέμα gixxer
Το Φεβρουάριο πήρα ενα GSXR 1000 K8 λόγω κλοπής ενός ΚΤΜ 660 SMC που είχα (Μάματα με μεγάλα γράμματα).
Συν-εθισμένος στην επιτάχυνση του πρώτου pistoli ψιλοαπογοητεύτηκα στην αρχή αλλα μετά το πρώτο ξεθάρεμα, στα ψηλά χέστηκα πάνω μου affraid ...........................
pistoli το ΚΤΜ αλλά boom το gixxer
Βέβαια είμαι ανικανοποίητος στα χαμηλά οπότε και άρχισα τα ψιλοπειράγματα λόγω έλειψης fraga

Το μηχανάκι φοράει Yoshi τελικό K&N φίλτρο του έβαλα ένα X-TRE αντικόφτη και στο σέρβις του έγινε μια ρύθμιση σε εξουσιοδοτημένο (ε'ιναι ακόμα στην εγγύηση) γιατί είχε πολλές αρυθμίες στο ρελαντί αν και δεν ειδα ιδιαίτερη αλλαγή εκτος του ότι καιει τον άμπακο.

Βρήκα και πήρα σε εξεφτελιστική τιμή απο ενα παλληκάρι αυτά τα μαραφέτια http://cougarred.com/gsxr1000k6.html
Κάνουνε δουλειά λέει υπόσχονται περίπου δέκα άλογα πάνω βάσει αυτού:
http://cougarred.com/images/gsxr1000dyno.jpg Βέβαια λέει οτι πρέπει να ρυθμιστουν τα μίγματα και συστήνει τη χρηση παράλληλου εγκεφάλου γιατί φτωχαίνει το μίγμα με τη τοποθέτησή τους
Στη δυναμομέτρηση δεν λεει αν η Akrapovic είναι ολόσωμη και αν εχει ρυθμιστεί καύσιμο και μετά έδωσε τα άλογα....

1.Με ρύθμιση σε Yoshi box θα κάνω τη δουλειά μου εγώ χωρίς να έχω μελλοντικά προβλήματα λόγω στεγνώματος
ή χρειάζομαι οπωσδήποτε εγκέφαλο.

2.Αν ισχύει το δεύτερο ποιός είναι ο πιο καλός σε σχέση λέφτα-αποτελεσματικότητα-ευκολία χρήσης και τοποθέτησης (Δε ζητάω πολλά έ! έ! έ! ).

Βασικά το κυριότερο είναι να το βάζεις και να κάνει όλη τη δουλειά αυτο γιατί δεν έχω την ώρα και τις γνώσεις (ακόμα) να ασχολούμαι εγω και να είναι απολύτως Plug n' Play δεν κάνω καθόλου κέφι το κόψε ράψε (ακόμα)
Άσε που δεν έχω και Lap top (ακόμα)...

3.Απ' ότι διάβασα στο σχετικό κείμενο αυτό [u]http://www.afrtuner-usa.com/orderpage.html πρέπει να είναι ότι καλύτερο και ότι ποιο πανάκριβο, αλλα έχω κ' εδώ μιαν απορία.
Ο αισθητήρας λ που βιδώνει στην εξάτμιση βιδώνει στο δικό μου (χταπόδι ΟΕΜ τιτανίου νομίζω από το χρώμα λείπει ο καταλύτης και έχει μονό τελικό Yoshi) ή πρέπει να ανοίγω τρύπες κολήματα κλπ.
Αν μπαίνει βγαίνει ο ΟΕΜ και μπαίνει αυτός (μόνιμα ή για λίγο) ή δεν αποφεύγω τις τρύπες και μπαίνει παράλληλα spao
Σημείωση δεν μ' ενδοιαφερει QS και TC γιατί δεν μπαίνω πίστα (ακόμα).\

4.Τί γνώμη έχετε για το Two Brothers Juice Box.

5.O EM-PRO αντικαθιστά την μαμά ECU αλλά απ' ότι έχω ακούσει καταργεί φώτα φλάς κόρνες κλπ σωστά ή όχι και άν μπαίνει Plug n' Play χωρίς κόψε ράψε...

Σας τα 'κανα τσουρέκια αλλά όποιος έχει την υπομονη ας κάνει το ψυχικό να απαντήσει

Αντε ρε επιστήμονες της μηχανικής βοηθήστε και μένα το γκαβάδι να βρω την άκρη γιατί οπου και να ρώτησα μου λέγαν το μακρύ τους και το κοντό τους. mal@kies

respekt2 ΜΑΝΟΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Oikopedofagos
Normal gixxer
Normal gixxer
Oikopedofagos


Άντρας Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 377
Hμερομηνία εγγραφής : 25/05/2009

Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS   Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS EmptyΤρι 19 Οκτ 2010, 17:44

1. Ειδικά με αντικόφτη ακόμα και αρύθμιστο αποκλείεται κατά τη γνώμη μου το μηχανάκι να στεγνώνει εκτός και αν κινείσαι παρατεταμένα με 250+

3. Ανοίγεις τρύπα. Προσωπικά χάλασα τη μαμά και από 12αρα την έκανα 18 για να βάλω τον λ.

5. Καταργεί βεντιλατέρ και είναι plug and play αλλά καινούριος παίζει περίπου 1500Ε.

Ειδικά αφού καίει τα κέρατα του, λες να στεγνώνει confused
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maikstain
Hero gixxer
Hero gixxer
maikstain


Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2241
Hμερομηνία εγγραφής : 26/01/2010

Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS   Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS EmptyΤρι 19 Οκτ 2010, 19:54

πωπω ζαλιστικα με τοσες ερωτησεις :P
1 για να δεις διαφορα στα χαμηλα βαλε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ γραναζια(εχει μεγαλη διαφορα.
2χωανες δεν ειναι αυτα που πηρες?10 αλογατα?στο τεξας και ποιο παλια,για να παρεις τοσα θες φουλ 1 σταδιο.
3το yoshi box κανει γενικο ριθμισμα χαμιλα-μεσαια-ψιλα. και το πιθανοτερο ειναι να μην στεγνονεις.
4 για εγκεφαλο μια καλη και φθηνη λυση ειναι ο bazzaz χωρις κοψε ραψε, και ο EMPRO που ειναι αρκετα ακριβοτερος αλλα κανεις τεζα ριθμισεις.
(αυτα ασε και κανεναν αλλον να πει κατι) xaxa xaxa hallo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS   Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS EmptyΤετ 20 Οκτ 2010, 00:23

Oikopedofagos έγραψε:
1. Ειδικά με αντικόφτη ακόμα και αρύθμιστο αποκλείεται κατά τη γνώμη μου το μηχανάκι να στεγνώνει εκτός και αν κινείσαι παρατεταμένα με 250+

3. Ανοίγεις τρύπα. Προσωπικά χάλασα τη μαμά και από 12αρα την έκανα 18 για να βάλω τον λ.

5. Καταργεί βεντιλατέρ και είναι plug and play αλλά καινούριος παίζει περίπου 1500Ε.

Ειδικά αφού καίει τα κέρατα του, λες να στεγνώνει confused

+1000
να συμπληρωσω το 2)στο σταδιο που εισαι το yoshimura-box αρκει.
.................και το 4)καλυτερα με 200 ευρω ενα power commander(αν φτασεις σε παραλληλο).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
taurus
Normal gixxer
Normal gixxer
taurus


Άντρας Όνομα: : ΜΑΝΟΣ
Τόπος : Καματερό
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 108
Αγωνιζόμενος : Θα τό 'θελα....
Hμερομηνία εγγραφής : 22/06/2010

Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS   Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS EmptyΤετ 20 Οκτ 2010, 11:44

Ευχαριστώ κατ' αρχάς για τη βοήθεια

Απ' ότι κατάλαβα για σιγουριά να κάνω αλλη μια ρύθμιση με Yoshi Box μετά την τοποθέτηση των χωνιών αλλά μήπως είναι καλύτερα να γίνει πάνω σε δυναμόμετρο?
Πάντως και έτσι να μείνει απ'ότι καταλαβα φίλε Oikopedofage δεν υπάρχει πρόβλημα στεγνώματος.
Αλήθεια στον Motty ECU ο λ του Motty αντικαθιστά τον μαμά μόνιμα και αυτό είναι όλο?
Τα υπόλοιπα τα ρυθμίζει ανα πάσα στιγμή όλα μονος του? Kαι είναι και Plug n' Play. Αν δεν κάνεις και κοψιματα τη βλέπω να μαζεύω λεφτά από τώρα.Very Happy
Ασχετο για να πάρω αυτα τα παραπάνω άλογα τι λαιμούς να βάλω και πόσο θα πάει το μαλλί και μετά θελει οπωσδήποτε παράλληλο ECU ή γινεται και με Yoshi Box???????????????
Οσο για το γρανάζωμα αδερφέ maikstain λόγω έλλειψης eyro έκανα τη μ@λ@κί@ και έχω πάρει τα πράγματα για να του κανω εγώ το σέρβις (ότι επιτρέπεται για τη μή διακοπή της εγγύησης) δλδ μπουζί-τακάκια EBC HH- δισκόπλακες μαργαρίτες καινούριες μπρός πίσω γιατί τις δικές του τις έφτυσε αμάσητες στα 22.500 km-σωληνάκια υψηλής και αλυσιδογράναζα στης μαμά διαστάσεις.
Επειδή το πίσω γραναζι ειναι SUPERSPROX είναι και ωραίο και ακριβό για να βγεί άχρηστο μπορω να αλλάξω μονο το μπροστά και τι δόντια να βάλω?
Και η αλυσίδα (έχω πάρει μια AFAM 530 XTRA H/D XRING 112 LINKS) θελει κόντυμα και πόσο γιατί δεν έχω το μαραφέτι.

Πάλι σας τα 'πρηξα αλλά τι να κάνω και ΄γω που θα πάει θα μάθω study
Περιμένω απαντήσεις με τις γνωσεις σας eeeeooo


(Τελικά είμαι καλός στο γλύψιμο) xmmm
thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gianni
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gianni


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Λαρισα
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 472
Αγωνιζόμενος : ΠΡΩΗΝ, ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 11/02/2010

Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS   Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS EmptyΤετ 20 Οκτ 2010, 12:18

Βάλε ένα δόντι μικρότερο μπροστά (αν φορά 16 βάλε 15) με 25 ευρά και είσαι μια χαρά. Η αλυσίδα μετά θέλει λίγο μάζεμα. Μετά βέβαια θα κλέβει παραπάνω το κοντέρ αν δεν σε πειράζει αλλιώς υπάρχει ένα ηλεκτρονικό μαραφέτι που διορθώνει τα χιλιόμετρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS   Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS EmptyΤετ 20 Οκτ 2010, 12:30

gianni έγραψε:
Βάλε ένα δόντι μικρότερο μπροστά (αν φορά 16 βάλε 15) με 25 ευρά και είσαι μια χαρά. Η αλυσίδα μετά θέλει λίγο μάζεμα. Μετά βέβαια θα κλέβει παραπάνω το κοντέρ αν δεν σε πειράζει αλλιώς υπάρχει ένα ηλεκτρονικό μαραφέτι που διορθώνει τα χιλιόμετρα.
Γιαννη το κ7 φοραει 17/43 οποτε ενα 16αρι μπροστα θα ειναι μια χαρα.
Με το 15 θα γινει πααααρα πολυ κοντο και αποτομο... εως και επικινδυνο. kapelo


υ.γ Μανο με οποιονδηποτε παραλληλο η' μη εγκεφαλο ο μαμα 'λ' καταργειται για να μη σου χαλαει το προγραμμα.
αν και με τοσες λιγες επεμβασεις-βελτιωσεις που εχεις δεν χρειαζεται εγκεφαλος.Το yoshi-box με μια καυσαναλυση στο δρομο θα ειναι μια χαρα, ακομα και αν βαλεις και λαιμους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
taurus
Normal gixxer
Normal gixxer
taurus


Άντρας Όνομα: : ΜΑΝΟΣ
Τόπος : Καματερό
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 108
Αγωνιζόμενος : Θα τό 'θελα....
Hμερομηνία εγγραφής : 22/06/2010

Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS   Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS EmptyΤετ 20 Οκτ 2010, 12:43

thanks πάρα πολύ παιδιά για τις συμβουλές σας ξεκινάω να το λύνω και τα ξαναλέμε σύντομα geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS   Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS EmptyΤετ 20 Οκτ 2010, 12:46

taurus13031970 έγραψε:
thanks πάρα πολύ παιδιά για τις συμβουλές σας ξεκινάω να το λύνω και τα ξαναλέμε σύντομα geia
καλη επιτυχια... Very Happy
και μη δινεις λεφτα σε πραματα που δεν αξιζει.... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
taurus
Normal gixxer
Normal gixxer
taurus


Άντρας Όνομα: : ΜΑΝΟΣ
Τόπος : Καματερό
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 108
Αγωνιζόμενος : Θα τό 'θελα....
Hμερομηνία εγγραφής : 22/06/2010

Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS   Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS EmptyΤετ 20 Οκτ 2010, 13:12

Ρε παιδιά ξέρετε έδω στην Αθήνα καποιον να το πάω για ρύθμιση και καυσανάλυση στο δρόμο γιατι ο τελευταίος που μου το είχε ρυθμίσει ήταν λίγο mal@kies όχι πολύ όσο πατάει ο Ελέφαντας και με χρέωσε και 40 ευρά...
Ονομα-Διεύθυνση-Τηλέφωνο καλοδεχούμενα yep

thanks respekt
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
totoulis
Adv. gixxer
Adv. gixxer
totoulis


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : πειραιας
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 724
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2010

Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS   Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS EmptyΤετ 20 Οκτ 2010, 16:34

παιδες και εγω θελω μια καυσαναλυση.....για πειτε λοιπον!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kord.gr
 
Βοήθεια για ρύθμιση καυσίμου SOS
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» pcv ρυθμιση βοηθεια...
» Καθαριστικό-Ενισχυτικό καυσίμου !!!
» οικονομια καυσιμου. ξερει κανεις τι παιζει?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com