Greek GSX-R forum
νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_l10νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_c10νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_l10νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_c10νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_l10νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_c10νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_l10νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_c10νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_l10νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_c10νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_l10νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_c10νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_l10νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_c10νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_l10νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_c10νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_l10νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_c10νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_l10νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_c10νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 νεα κατηγορια ''open''

Πήγαινε κάτω 
+19
Oikopedofagos
888hayabusa
chrome
okeanos
nktr
JIMK7
Miou
T.R.E
dimdoc
stavrosrodo
panosk8
gianni
teo46
Hamamatsu
mike
spyroszx
nasos-v
AggelosK8
valerougas
23 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 17 Δεκ 2010, 20:37

dimdoc έγραψε:
Σορρυ για το οφ τοπικ, αλλα πως το επαθες αυτο μεσα στη πιστα?
https://gixxer.forumgreek.com/t1229p30-topic
παιδια συγγνωμη για τα off topic..... αλλα ειναι ενα ζητημα που πρεπει καποια στιγμη να αναλυθει για να ξερουν τα παιδια που αγωνιζονται, εκτος των υποχρεωσεων, και τα δικαιωματα τους σε περιπτωση καποιου σοβαρου ατυχηματος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimdoc
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 92
Αγωνιζόμενος : ex 88 SS600GR
Hμερομηνία εγγραφής : 30/10/2010

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 17 Δεκ 2010, 20:38

Αμαν ρπμ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 17 Δεκ 2010, 20:58

αν και απο οτι γνωριζω εγω, η ασφαλεια σε μηχανοκινητα αθληματα, καλυπτει μονο τριτους.Δηλαδη τριτα ατομα που υπεστησαν ζημια απο αγωνιζομενο.Αυτην την πληροφορηση εχω εγω τοσα χρονια.Εξ'αλλου μαζι στο εντυπο συμμετοχης υπογραφεις και την εξης υπευθηνη δηλωση..........

''Δηλώνω ότι γνωρίζω τον ειδικό κανονισμό του αγώνα και τις διατάξεις του ΕΑΚ-ΕΑΚΜ. Σε καμία περίπτωση δεν θα στραφώ ή θα υποβάλλω απαίτηση (οικονομική ή ηθική αποζημίωση) εναντίον των οργανωτών ή εκπροσώπων αυτών ή της εποπτεύουσας αρχής εάν πάθω υλική, σωματική ή ηθική ζημία από την συμμετοχή στον αγώνα αυτόν. Γνωρίζω ότι το μηχανοκίνητο άθλημα στο οποίο επιθυμώ να λάβω μέρος είναι επικίνδυνο και αποδέχομαι τυχόν συνέπειες από την συμμετοχή μου αυτή.''
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valerougas
Jr.gixxer



Όνομα: : vasilis valerougas
Τόπος : athens
Αριθμός μηνυμάτων : 43
Αγωνιζόμενος : ναιιιιιιι
Hμερομηνία εγγραφής : 16/12/2010

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 17 Δεκ 2010, 21:34

οχι παιδια εγω ενημερωθικα τοτε απο τον Σ.Ζαφειρ......και μου ειπε τι ακριβως επρεπε να κανω για να με καλυψει οικονομικα η Ελπα μεσα απο την ασφαλιστικη εταιρια.....λισαν βγαζετε απο ελπα στους αγωνες ντραξτερ?
νομιζω πως ναι.....οποτε επρεπε να σας το πει καποιος υπεφθηνος του αγωνα η του συνδεσμου σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 17 Δεκ 2010, 22:00

valerougas έγραψε:
οχι παιδια εγω ενημερωθικα τοτε απο τον Σ.Ζαφειρ......και μου ειπε τι ακριβως επρεπε να κανω για να με καλυψει οικονομικα η Ελπα μεσα απο την ασφαλιστικη εταιρια.....λισαν βγαζετε απο ελπα στους αγωνες ντραξτερ?
νομιζω πως ναι.....οποτε επρεπε να σας το πει καποιος υπεφθηνος του αγωνα η του συνδεσμου σας.
λισανς βγαζαμε παλια στην ε.λ.π.α.
Τα τελευταια δυο η' τρια χρονια βγαζουμε στην Ο.Μ.Ε.
Τωρα για τα υπολοιπα...... δεν ξερω φιλε μου.Γι' αυτο σε ρωταω.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valerougas
Jr.gixxer



Όνομα: : vasilis valerougas
Τόπος : athens
Αριθμός μηνυμάτων : 43
Αγωνιζόμενος : ναιιιιιιι
Hμερομηνία εγγραφής : 16/12/2010

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 18 Δεκ 2010, 00:14

stavrosrodo έγραψε:

λισανς βγαζαμε παλια στην ε.λ.π.α.
Τα τελευταια δυο η' τρια χρονια βγαζουμε στην Ο.Μ.Ε.
Τωρα για τα υπολοιπα...... δεν ξερω φιλε μου.Γι' αυτο σε ρωταω.....
ΟΜΕ......αυτην πρεπει να ρωτησεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 18 Δεκ 2010, 10:02

Ρε παιδια,εγω που εχω λισανς της μοτοε μπορω να την χρησημοποιησω ή πρεπει να βγαλω αλλη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 09:40

Hamamatsu έγραψε:
Ρε παιδια,εγω που εχω λισανς της μοτοε μπορω να την χρησημοποιησω ή πρεπει να βγαλω αλλη?
ετσι που τα χουν κανει, χανει η μανα το παιδι.........
Αλεξη αν ειναι οπως τα λεει ο valeroygas, μαλλον πρεπει να απευθηνθεις στην Ε.Λ.Π.Α.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 09:48

stavrosrodo έγραψε:
Hamamatsu έγραψε:
Ρε παιδια,εγω που εχω λισανς της μοτοε μπορω να την χρησημοποιησω ή πρεπει να βγαλω αλλη?
ετσι που τα χουν κανει, χανει η μανα το παιδι.........
Αλεξη αν ειναι οπως τα λεει ο valeroygas, μαλλον πρεπει να απευθηνθεις στην Ε.Λ.Π.Α.
Κανονικα πρεπει να ισχυει αφου περασα κανονικα γιατρους,αλλα την εχουν δει ολοι αφεντικα των αγωνων στην Ελλαδα. mal@kies
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 11:13

Hamamatsu έγραψε:


Κανονικα πρεπει να ισχυει αφου περασα κανονικα γιατρους,αλλα την εχουν δει ολοι αφεντικα των αγωνων στην Ελλαδα. mal@kies
δεν ειναι θεμα ''αφεντικειζειν'' αλλα θεμα ''πληρωνειν''. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 11:21

stavrosrodo έγραψε:
Hamamatsu έγραψε:


Κανονικα πρεπει να ισχυει αφου περασα κανονικα γιατρους,αλλα την εχουν δει ολοι αφεντικα των αγωνων στην Ελλαδα. mal@kies
δεν ειναι θεμα ''αφεντικειζειν'' αλλα θεμα ''πληρωνειν''. Wink

+++++++++++++


ετσι ειναι... αλλη λεσχη αλλο ταμειο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimdoc
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 92
Αγωνιζόμενος : ex 88 SS600GR
Hμερομηνία εγγραφής : 30/10/2010

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 11:22

Πριν βγαλεις καινουργια λισανς παρε ενα τηλ στο ΣΟΑΜ και ρωτα, γιατι εχω την εντυπωση οτι απο το 2008 και μετα, ισχυει η λισανς της ΟΜΕ και στη Ταχυτητα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 11:29

dimdoc έγραψε:
Πριν βγαλεις καινουργια λισανς παρε ενα τηλ στο ΣΟΑΜ και ρωτα, γιατι εχω την εντυπωση οτι απο το 2008 και μετα, ισχυει η λισανς της ΟΜΕ και στη Ταχυτητα.
Αυτο θα κανω. kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 13:15

Αλεξη μπηκα λιγο στην Ο.Μ.Ε και στην λισανς αναφερει και ''ταχυτητας''.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 13:20

stavrosrodo έγραψε:
Αλεξη μπηκα λιγο στην Ο.Μ.Ε και στην λισανς αναφερει και ''ταχυτητας''.
Θα παρω τηλ και στο ΣΟΑΜ μηπως και την γλυτωσω..Αλλιως αντε παλι απ την αρχη. toixos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valerougas
Jr.gixxer



Όνομα: : vasilis valerougas
Τόπος : athens
Αριθμός μηνυμάτων : 43
Αγωνιζόμενος : ναιιιιιιι
Hμερομηνία εγγραφής : 16/12/2010

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 18:15

Hamamatsu έγραψε:
stavrosrodo έγραψε:
Αλεξη μπηκα λιγο στην Ο.Μ.Ε και στην λισανς αναφερει και ''ταχυτητας''.
Θα παρω τηλ και στο ΣΟΑΜ μηπως και την γλυτωσω..Αλλιως αντε παλι απ την αρχη. toixos

ετσι και αλλιος θα πρεπει να βγαλεις νεα λισαν για το 2011 οποτε μην ζοριζεσε.....αν εχεις περασει απο γιατρους που ειναι για 3 χρονια δεν ξαναπερνας αν οχι περνας στα ταμεια σου ανα εχεις .....και ρωτας σοαμ για που θα βγαλεις λισαν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 18:38

valerougas έγραψε:
Hamamatsu έγραψε:
stavrosrodo έγραψε:
Αλεξη μπηκα λιγο στην Ο.Μ.Ε και στην λισανς αναφερει και ''ταχυτητας''.
Θα παρω τηλ και στο ΣΟΑΜ μηπως και την γλυτωσω..Αλλιως αντε παλι απ την αρχη. toixos

ετσι και αλλιος θα πρεπει να βγαλεις νεα λισαν για το 2011 οποτε μην ζοριζεσε.....αν εχεις περασει απο γιατρους που ειναι για 3 χρονια δεν ξαναπερνας αν οχι περνας στα ταμεια σου ανα εχεις .....και ρωτας σοαμ για που θα βγαλεις λισαν...
στα dragster οι ιατρικες εξετασεις ισχυουν για δυο χρονια scratch μαλλον και για την ταχυτητα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 19:44

Περυσι την εβγαλα και μου ειπαν οτι ανανεωνεται με 5 ευρω,χωρις γιατρους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 20:25

valerougas έγραψε:
Hamamatsu έγραψε:
stavrosrodo έγραψε:
Αλεξη μπηκα λιγο στην Ο.Μ.Ε και στην λισανς αναφερει και ''ταχυτητας''.
Θα παρω τηλ και στο ΣΟΑΜ μηπως και την γλυτωσω..Αλλιως αντε παλι απ την αρχη. toixos

ετσι και αλλιος θα πρεπει να βγαλεις νεα λισαν για το 2011 οποτε μην ζοριζεσε.....αν εχεις περασει απο γιατρους που ειναι για 3 χρονια δεν ξαναπερνας αν οχι περνας στα ταμεια σου ανα εχεις .....και ρωτας σοαμ για που θα βγαλεις λισαν...

Για 3 χρονια ειναι η για 2 scratch γιατι για 2 ηξερα xmmm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nktr
Hero gixxer
Hero gixxer
nktr


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Piraeus
Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΔευ 20 Δεκ 2010, 14:31

clopy-paste

Από το site του ΣΟΑΜ (http://www.soamracing.gr/)


ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ
Ο ΣΟΑΜ προκηρύσσει ΠΕΝΤΕ ( 5 ) αγώνες για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μοτοσυκλετών για το 2011

1ος αγώνας 09-10/4 ΤΡΙΠΟΛΗ (ΣΟΑΜ – IRON TEAM)
2ος αγώνας 07-08/5 ΣΕΡΡΕΣ (ΛΑΜΣ)
3ος αγώνας 04-05/6 ΤΥΜΠΑΚΙ (Φιλοι Μηχανοκίνητου Αθλητισμού– PRO ACTION)
4ος αγώνας 10-11/9 ΤΥΜΠΑΚΙ (Φιλοι Μηχανοκίνητου Αθλητισμού– PRO ACTION)
5ος αγώνας 01-02/10 ΣΕΡΡΕΣ (ΛΑΜΣ)

Ο ελάχιστος αριθμός αγώνων για να επικυρωθεί η κάθε κατηγορία σαν πρωτάθλημα είναι ΠΕΝΤΕ ( 5 ) ΑΓΩΝΕΣ.


ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

Κατηγορία OPEN
Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όσοι δεν έχουν τερματίσει στις ΔΕΚΑ πρώτες θέσεις της ΤΕΛΙΚΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ όλων των πρωταθληματικώ ν κατηγοριών τα ΠΕΝΤΕ τελευταία χρόνια, με εξαίρεση την κατηγορία Νέων Αγωνιζομένων, όπου ο περιορισμός ισχύει για τους ΤΡΕΙΣ πρ’ωτους της τελικής βαθμολογίας.
Στην κατηγορία μπορούν να συμμετέχουν μοτοσυκλέτες που διαθέτουν ή διέθεταν ομολογκασιον Supersport, Superstock και Superbike με οποιεσδήποτε μετατροπές, αρκεί να πληρούν τις προδιαγραφές ασφαλείας.
Η κατηγορία δεν θα έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον και σε όλους τους συμμετέχοντες θα απονείμεται έπαινος που θα αναγράφει τον ταχύτερό τους γύρο.
Ο ΣΟΑΜ διατηρεί το δικαίωμα μη αποδοχής συμμετοχής αναβάτη σε περίπτωση που οι επιδόσεις του τελευταίου είναι ασύμβατες με το επίπεδο της κατηγορίας.
Η κατηγορία θα χαρακτηρίζεται από ενιαίο τύπο ελαστικών (ΜΟΝΟΜΑΡΚΑ)

Κατηγορία RACING (125 & 250 Racing MAZI)
Ελάχιστος αριθμός εκκινήσαντων στον αγώνα για να προσμετρά στην βαθμολογία του πρωταθλήματος είναι ΕΞΙ ( 6 ) σε κάθε υπο-κατηγορία.

Κατηγορία SUPERSPORT
Ακολουθεί τους αντίστοιχους κανονισμούς της Διεθνούς Ομοσπονδίας Μοτοσυκλετών (FIM).

Κατηγορία FORMULA EXTREME.
Η κατηγορία παραμένει όπως και τα προηγούμενα χρόνια και περιλαμβάνει μοτοσυκλέτες που είναι ομολογκαρισμέν ες σαν Superstock 1000 (FIM CUP) και διαθέτουν ελάχιστες μετατροπές στον κινητήρα.






Για την μείωση του κόστους των αγώνων, ο ΣΟΑΜ προχωράει στις παρακάτω ενέργειες:
1. Βρίσκεται σε συνεννόηση με μεγάλη ασφαλιστική εταιρεία για την ασφαλιστική κάλυψη των αγωνιζομένων και των αγώνων, για την ΜΕΙΩΣΗ του ΠΑΡΑΒΟΛΟΥ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ.
2. Εφαρμόζει ΜΕΓΙΣΤΟ ΑΡΙΘΜΟ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ που μπορεί να χρησιμοποιήσει ο κάθε αγωνιζόμενος στα ΔΥΟ ( 2 ) ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΑΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ μετά τις ελεύθερες δοκιμές του Σαββάτου (για χρονομετρημένε ς δοκιμές και αγώνα).
3. Διατηρεί την απαγόρευση των δοκιμών έντεκα (11 ημέρες) πριν τις ελεύθερες δοκιμές της Παρασκευής προ του αγώνα στην ίδια πίστα.


ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΟΑΜ ΚΑΙ ΤΑΜΕΙΑΚΩΣ ΕΝΤΑΞΕΙ.
(Η ετήσια συνδρομή στο ΣΟΑΜ είναι 30 ευρώ)



Ο ΣΟΑΜ προκηρύσσει ΠΕΝΤΕ ( 5 ) αγώνες για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μοτοσυκλετών για το 2011.

Τρίπολη
(ΣΟΑΜ – IRON TEAM)
09/04/2011 - 10/04/2011

Σέρρες
(ΛΑΜΣ)
07/05/2011 - 08/05/2011

Τυμπάκι
(ΦMA – PRO ACTION)
04/06/2011 - 05/06/2011

Τυμπάκι
(ΦMA – PRO ACTION)
10/09/2011 - 11/09/2011

ΣΕΡΡΕΣ
(ΛΑΜΣ)
01/10/2011 - 02/10/2011


καλό πρωτάθλημα σε όσους δηλώσουν συμμετοχή
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valerougas
Jr.gixxer



Όνομα: : vasilis valerougas
Τόπος : athens
Αριθμός μηνυμάτων : 43
Αγωνιζόμενος : ναιιιιιιι
Hμερομηνία εγγραφής : 16/12/2010

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΔευ 20 Δεκ 2010, 18:59

Hamamatsu έγραψε:
Περυσι την εβγαλα και μου ειπαν οτι ανανεωνεται με 5 ευρω,χωρις γιατρους.

ti 5 ευρω για το χρονο του 11......δεν πρεπει να παιζει....εγω δεινω ελπα 120 καθε χρονο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΔευ 20 Δεκ 2010, 19:26

ελπα λεμε... και εγω οταν ετρεχα μονο η ελπα υπηρχε και ηθελε τα κερατα της για την ανανεωση καθε χρονο...και καθε 2 γιατρους...οφθαλμιατρο-παθολογο-ψυχολογο λες και οσοι τρεχαμε εντουρο δεν ειμαστε πυροβολημενοι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
okeanos
Normal gixxer
Normal gixxer
okeanos


Άντρας Όνομα: : βαγγέλης
Τόπος : πετρουπολη
Αριθμός μηνυμάτων : 162
Αγωνιζόμενος : Το παλευω.....
Hμερομηνία εγγραφής : 17/07/2009

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΤρι 21 Δεκ 2010, 21:18

να υποθεσω ,λεω εγω τωρα , ψαχνουν για συμετοχες στη ΣΟΑΜ γιατι δεν παταει κανενας και λενε οτι μπατε : σκυλοι αλεστε να βγαλουμε κανα φραγκο.....
ρε αφηστε να σκεφτεστε πως θα βγαλετε λεφτα και ασχοληθητε με ποιο ουσιοδη προβληματα που εχουμε εμεις οι ερασιτεχνες σχετικα με το αθλημα... και πως θα βελτιωθει η ολη κατασταση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΤρι 21 Δεκ 2010, 23:21

valerougas έγραψε:
Hamamatsu έγραψε:
Περυσι την εβγαλα και μου ειπαν οτι ανανεωνεται με 5 ευρω,χωρις γιατρους.

ti 5 ευρω για το χρονο του 11......δεν πρεπει να παιζει....εγω δεινω ελπα 120 καθε χρονο
Αυτος που μου την εβγαλε μου το ειπε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεα κατηγορια ''open''   νεα κατηγορια ''open'' - Σελίδα 2 EmptyΤετ 22 Δεκ 2010, 21:54

valerougas έγραψε:
Hamamatsu έγραψε:
Περυσι την εβγαλα και μου ειπαν οτι ανανεωνεται με 5 ευρω,χωρις γιατρους.

ti 5 ευρω για το χρονο του 11......δεν πρεπει να παιζει....εγω δεινω ελπα 120 καθε χρονο
νομιζω ειναι κανα 80-αρι.Λογικα πρεπει να εχουμε ιδια λισανς για διαφορετικο αγωνισμα.
ισως το 120 να ειναι μαζι με καποια ετησια συνδρομη. scratch
Οπως και να εχει σε κανα δυμηνο θα δουμε τι παιζει για φετος.Γενικως...... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
νεα κατηγορια ''open''
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» WSBK: Δημιουργείται νέα κατηγορία από το 2010

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚA ΝEΑ :: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΝΕΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com