Greek GSX-R forum
Ερωτηση για δαγκανες Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Ερωτηση για δαγκανες Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Ερωτηση για δαγκανες Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Ερωτηση για δαγκανες Poll_l10Ερωτηση για δαγκανες Poll_c10Ερωτηση για δαγκανες Poll_r10 
JIMK7
Ερωτηση για δαγκανες Poll_l10Ερωτηση για δαγκανες Poll_c10Ερωτηση για δαγκανες Poll_r10 
nasos-v
Ερωτηση για δαγκανες Poll_l10Ερωτηση για δαγκανες Poll_c10Ερωτηση για δαγκανες Poll_r10 
T.R.E
Ερωτηση για δαγκανες Poll_l10Ερωτηση για δαγκανες Poll_c10Ερωτηση για δαγκανες Poll_r10 
k8 600 kk
Ερωτηση για δαγκανες Poll_l10Ερωτηση για δαγκανες Poll_c10Ερωτηση για δαγκανες Poll_r10 
kostaskr6
Ερωτηση για δαγκανες Poll_l10Ερωτηση για δαγκανες Poll_c10Ερωτηση για δαγκανες Poll_r10 
κολτρέϊν
Ερωτηση για δαγκανες Poll_l10Ερωτηση για δαγκανες Poll_c10Ερωτηση για δαγκανες Poll_r10 
Leroy
Ερωτηση για δαγκανες Poll_l10Ερωτηση για δαγκανες Poll_c10Ερωτηση για δαγκανες Poll_r10 
ripper
Ερωτηση για δαγκανες Poll_l10Ερωτηση για δαγκανες Poll_c10Ερωτηση για δαγκανες Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Ερωτηση για δαγκανες Poll_l10Ερωτηση για δαγκανες Poll_c10Ερωτηση για δαγκανες Poll_r10 

 

 Ερωτηση για δαγκανες

Πήγαινε κάτω 
+10
Babis
thodorisk
kentaurosk8
landen
AggelosK8
Miou
tasos1984
gkourv
Darksoul
GIORGIO7
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
GIORGIO7
Normal gixxer
Normal gixxer
GIORGIO7


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 104
Αγωνιζόμενος : INTERNATIONAL MOTODROME OF TYMPAKI
Hμερομηνία εγγραφής : 24/06/2009

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΣαβ 01 Ιαν 2011, 23:07

Χρονια πολλα και καλη χρονια τρελα αγορια!!!!Σκεφτομαι να αλλαξω τις μαμα δαγκανες του κ7 με αυτες του ρ6.Ταιριαζουν ακριβως η θα χρειαστει μοντα?Αξιζει αυτη η μετατροπη?Ευχαριστω!! beer
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΣαβ 01 Ιαν 2011, 23:51

λοιπον αν εχεις βαλει σωληνακια υψηλης και τακακια η και τρομπα και υγρα 5,1 (ολα μαζι η μισα απο αυτα) και δεν εισαι ικανοποιημενος τοτε βαλε τις δαγκανες αυτες στα 600/750 μπαινουν ανετα παντως απο τι εχω διαβασει στα ξενα φορουμ απλα θελουν εναν αποστατη ξερω γω για να ρθει σωστα στην δισκοπλακα!

ειναι αλλα μονομπλοκ του R6/R1 04-06 βαζουν οι περισσοτεροι ελπιζω να βοηθησα να το διελευκανεις

σημαντικο ειναι και οι δισκοπλακες απλα ειναι ακριβοτερη μαλλον αλλαγη στην πεδηση!εγω πιστευω οτι στο δικο μου το 750 αν αλλαξω σωληνακια υψηλης και τακακια και υγρα 5,1 θα φτιαξουν καπως τα φρενα μου απο την τωρινη μαμα κατασταση!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkourv
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gkourv


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 543
Hμερομηνία εγγραφής : 13/07/2009

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012, 00:43

Επίσης είναι και 0.5kg περίπου ελαφρύτερες (στο σύνολο).
Σκέφτομαι και εγώ να την κάνω τη μόντα, έχω βρει ένα σετάκι δαγκάνες μαζί με την τρόμπα από R6 2009.
Θα βγει στο 250-άρι μαζί με καινούρια τακάκια EBC HH
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasos1984
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Τάσος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 341
Αγωνιζόμενος : OPEN
BMU
SBK
Hμερομηνία εγγραφής : 05/04/2009

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012, 10:16

Την εχω κανει εγω στο δικο μου GSXR 1000 K5 και οι διαφορες ειναι σημαντικες θα ελεγα, οι μαμα δισκοπλακες ειναι ηδη παρα πολυ καλες δν χρειαζονται αλλαγη, τωρα αν μπαινουν οι δαγκανες, δεν ειναι καποια επιστημη και δεν χρειαζονται αποστατες το μονο που χρειαζεται ειναι να αφαιρεσεις κατι αλουμινενια δαχτυλιδια που κεντραρουν την δαγκανα με την μποτα με ενα απο μυτοτσιμπιδο. Τακάκια τα EBC για δρομο ειναι ψιλοκαλα αλλα ειναι σκληρα και μετα απο καποια χιλιομετρα σφυρανε και σου σπανε τα @@.Αυτα απο εμενα.
Ελπιζω να βοηθησα κατα καποιο τροπο.

ΥΓ. Αν καποιος θελει δαγκανες μου εχει μεινει ενα ζευγαρι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.bikepics.com/members/tasos1010
gkourv
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gkourv


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 543
Hμερομηνία εγγραφής : 13/07/2009

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012, 10:45

Θα παραγγείλω και αυτά μαζί http://www.twfracing.com/PartsPages/R6caliperspacers.html

Τα τακάκια τα φοράω και τώρα και είμαι ευχαριστημένος, για το σφύριγμα έχεις ένα δίκιο αλλά ούτως ή άλλως στην πόλη δεν το πολυ-κυκλοφορώ

Αυτό για αλουμινένια δαχτυλίδια δε το ήξερα, να σαι καλά.

Πληροφοριακά για τις δαγκάνες που έχεις, από ποιο μοντέλο είναι, χρώμα, κατάσταση και πόσο τις δίνεις;


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gkourv στις Κυρ 15 Ιαν 2012, 12:04, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasos1984
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Τάσος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 341
Αγωνιζόμενος : OPEN
BMU
SBK
Hμερομηνία εγγραφής : 05/04/2009

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012, 11:06

Εχεις πμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.bikepics.com/members/tasos1010
gkourv
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gkourv


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 543
Hμερομηνία εγγραφής : 13/07/2009

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012, 11:57

Τα δαχτυλίδια που έλεγες είναι αυτά που δείχνουν τα βελάκια;

Ερωτηση για δαγκανες Kgrhqno8e63ycdw7pbo66i9


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012, 12:01

GIORGIO7 έγραψε:
Χρονια πολλα και καλη χρονια τρελα αγορια!!!!Σκεφτομαι να αλλαξω τις μαμα δαγκανες του κ7 με αυτες του ρ6.Ταιριαζουν ακριβως η θα χρειαστει μοντα?Αξιζει αυτη η μετατροπη?Ευχαριστω!! beer


ολες οι δαγκανες μπαινουν απλα πρεπει να φτιαξεις αποστατες ...

και τα δαχτυλιδια που λες στην φωτο ειναι για να κεντραρουν οι δαγκανες ...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkourv
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gkourv


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 543
Hμερομηνία εγγραφής : 13/07/2009

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012, 12:04

Miou έγραψε:
GIORGIO7 έγραψε:
Χρονια πολλα και καλη χρονια τρελα αγορια!!!!Σκεφτομαι να αλλαξω τις μαμα δαγκανες του κ7 με αυτες του ρ6.Ταιριαζουν ακριβως η θα χρειαστει μοντα?Αξιζει αυτη η μετατροπη?Ευχαριστω!! beer


ολες οι δαγκανες μπαινουν απλα πρεπει να φτιαξεις αποστατες ...

και τα δαχτυλιδια που λες στην φωτο ειναι για να κεντραρουν οι δαγκανες ...

Συμφωνώ, όπως είπα και πιο πάνω έχω βρει αποστάτες ( http://www.twfracing.com/PartsPages/R6caliperspacers.html ) που είναι ειδικά φτιαγμένοι για να μπαίνουν οι δαγκάνες του R6 στα gixxer.
Επειδή στη φωτό βλέπω ότι έχει ήδη κάτι δαχτυλίδια στο σημείο που μπαίνουν οι αποστάτες, θέλω να ξέρω ότι μπορώ να τα αφαιρέσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AggelosK8
Hero gixxer
Hero gixxer
AggelosK8


Άντρας Όνομα: : ΑΓΓΕΛΟΣ
Τόπος : Νικαια
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2000
Αγωνιζόμενος : Dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 14/04/2009

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012, 12:06

ειναι οτι καλυτερο με λιγα σχετικα χρηματα.Εγω ειχα βαλει ενα μικρο αποστατη σαν ροδελα δεν θυμαμαι
ακριβως ποσα χιλιοστα.Αυτο που θα προσεξεις ειναι να παταει ολο το τακακι σου στην επιφανεια του δισκου.
Αν και την ειχα ξαναβαλει δες εδω πως καθετε.
[img]Ερωτηση για δαγκανες Dsc01652is[/img]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasos1984
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Τάσος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 341
Αγωνιζόμενος : OPEN
BMU
SBK
Hμερομηνία εγγραφής : 05/04/2009

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012, 13:32

Τα δαχτυλιδια ειναι αυτα ναι~!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.bikepics.com/members/tasos1010
landen
Adv. gixxer
Adv. gixxer
landen


Άντρας Όνομα: : Billakos
Τόπος : sau paolo
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 734
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2010

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012, 18:21

εγω θα ρωτησω το εξης. περιπου ιδια λεφτα δεν εχει ενα σετ καλες δισκοπλακες οσο μια αλλαγη δαγκανων?? δλδ γυρω στα 300 ετσι? πχ οι beringer βγαινουν εκει γυρω. οποτε δεν ειναι καλυτερα να βαλουμε ενα σετ δισκοπλακες? οκ αλλοι λενε ποιο καλα αλλες δαγκανες αλλοι λενε αλλες δισκοπλακες.εσεις τη θα προτεινατε με τα ιδια λεφτα αν επρεπε να διαλεξει αναμεσα στα δυο???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012, 18:38

Δαγκάνες δαγκωτό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012, 19:28

kentaurosk8 έγραψε:
Δαγκάνες δαγκωτό...


+1 βγαινουν και πιο φθηνα... file

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thodorisk
Normal gixxer
Normal gixxer
thodorisk


Άντρας Όνομα: : Θοδωρης
Τόπος : Κορυδαλλος......εξω...
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 81
Αγωνιζόμενος : Στις μπυρες.....
Hμερομηνία εγγραφής : 16/02/2010

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012, 20:16

Δεν ειναι τοσο απλο... Η αρχη λειτουργιας των δαγκανων ειναι να μετατρεπουν την κινητικη ενεργεια σε θερμικη μεσω της τριβης,ετσι;;; Αλλαζοντας δαγκανες με αλλες ισχυροτερες επιβαρυνεις το συστημα των φρενων με περισσοτερη θερμοτητα...

Οταν λεμε οτι τα φρενα μας δεν αντεχουν στην χρηση,δεν εχουν διαρκεια δηλαδη, κατι απο ολο το συστημα μας δεν αντεχει τις θερμοκρασιες.Και αυτο ειναι οι δισκοι και τα τακακια μας.

Αν λοιπον βαλουμε καλυτερες ,δαγκανες το μονο που θα καταφερουμε ειναι να εχουμε καλυτερο φρενο με ακομα πιο μικρη διαρκεια....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Babis
Normal gixxer
Normal gixxer
Babis


Άντρας Όνομα: : Μπάμπης
Τόπος : ΝΑΥΠΛΙΟ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 146
Αγωνιζόμενος : Γιατί??????Για να κάνω τους πωλητές των πλαστίκων πλούσιους????
Hμερομηνία εγγραφής : 22/07/2009

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012, 21:03

δεν ηξερα οτι ειναι καλυτερες οι δαγκανες του R6 απο τις δικες μας τις stock..απο πια χρονολογια να κοιταξω μηπως βρω??ο μιου μου ειχε πει και απο cbr 1000 μονομπλοκ ειναι καλα..καποια αλλη προταση??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkourv
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gkourv


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 543
Hμερομηνία εγγραφής : 13/07/2009

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012, 21:06

Babis έγραψε:
δεν ηξερα οτι ειναι καλυτερες οι δαγκανες του R6 απο τις δικες μας τις stock..απο πια χρονολογια να κοιταξω μηπως βρω??ο μιου μου ειχε πει και απο cbr 1000 μονομπλοκ ειναι καλα..καποια αλλη προταση??

09+ gsxr 1000
08+ cbr 1000
04 - 06 R1
04 - 11 R6
08+ zx10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Babis
Normal gixxer
Normal gixxer
Babis


Άντρας Όνομα: : Μπάμπης
Τόπος : ΝΑΥΠΛΙΟ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 146
Αγωνιζόμενος : Γιατί??????Για να κάνω τους πωλητές των πλαστίκων πλούσιους????
Hμερομηνία εγγραφής : 22/07/2009

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012, 21:08

gkourv έγραψε:
Babis έγραψε:
δεν ηξερα οτι ειναι καλυτερες οι δαγκανες του R6 απο τις δικες μας τις stock..απο πια χρονολογια να κοιταξω μηπως βρω??ο μιου μου ειχε πει και απο cbr 1000 μονομπλοκ ειναι καλα..καποια αλλη προταση??

09+ gsxr 1000
08+ cbr 1000
04 - 06 R1
04 - 11 R6
08+ zx10

ευχαριστω δεν ξερεις ποσο βοηθησες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkourv
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gkourv


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 543
Hμερομηνία εγγραφής : 13/07/2009

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012, 21:17

Babis έγραψε:
gkourv έγραψε:
Babis έγραψε:
δεν ηξερα οτι ειναι καλυτερες οι δαγκανες του R6 απο τις δικες μας τις stock..απο πια χρονολογια να κοιταξω μηπως βρω??ο μιου μου ειχε πει και απο cbr 1000 μονομπλοκ ειναι καλα..καποια αλλη προταση??

09+ gsxr 1000 και 08+ cbr 1000
Ερωτηση για δαγκανες 69286

04 - 06 R1 και 04 - 11 R6 (σε χρυσό και ασημί)
Ερωτηση για δαγκανες 16012505

08+ zx10
Ερωτηση για δαγκανες 35643

ευχαριστω δεν ξερεις ποσο βοηθησες.

Δεν ξέρεις πόσες ώρες έχω φάει για αυτό το πράμα Smile
Πρόσεχε όμως γιατί αρκετές φορές λένε π.χ. Δαγκάνες 09 Gsxr 1000 και δείχνουν από 08 και κάτω... Οι δικές μας είναι αυτές (πιο μεγάλες ενώ όλες οι παραπάνω αν πρόσεξες είναι πιο "τετράγωνες")

Ερωτηση για δαγκανες Caliper-delantero-para-moto-suzuki-gsxr-600-750-1000-05-07-1308330335
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012, 22:53

kourv και εγω για αυτο το δινω το 750 κ παιρνω κ9 γιατι δεν εχει καλες δαγκανες... Smile)))
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkourv
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gkourv


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 543
Hμερομηνία εγγραφής : 13/07/2009

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012, 23:02

magiaklaniakeksatmisi έγραψε:
kourv και εγω για αυτο το δινω το 750 κ παιρνω κ9 γιατι δεν εχει καλες δαγκανες... Smile)))

aaxaxxaxaxaxaxaxa

Α ρε κρυψίνε που δρας υπογείως! Ούτε να το δούμε μας το φερες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012, 23:29

thodorisk έγραψε:
Δεν ειναι τοσο απλο... Η αρχη λειτουργιας των δαγκανων ειναι να μετατρεπουν την κινητικη ενεργεια σε θερμικη μεσω της τριβης,ετσι;;; Αλλαζοντας δαγκανες με αλλες ισχυροτερες επιβαρυνεις το συστημα των φρενων με περισσοτερη θερμοτητα...

Οταν λεμε οτι τα φρενα μας δεν αντεχουν στην χρηση,δεν εχουν διαρκεια δηλαδη, κατι απο ολο το συστημα μας δεν αντεχει τις θερμοκρασιες.Και αυτο ειναι οι δισκοι και τα τακακια μας.

Αν λοιπον βαλουμε καλυτερες ,δαγκανες το μονο που θα καταφερουμε ειναι να εχουμε καλυτερο φρενο με ακομα πιο μικρη διαρκεια....


δεν θα συμφωνισω. οταν αλλαξα δαγκανες +τακακια χωρις να αλλαξω δισκους ειχα πολυ καλα φρενα χωρις κανενα προβλημα στην διαρκεια

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΔευ 16 Ιαν 2012, 00:32

gkourv έγραψε:
magiaklaniakeksatmisi έγραψε:
kourv και εγω για αυτο το δινω το 750 κ παιρνω κ9 γιατι δεν εχει καλες δαγκανες... Smile)))

aaxaxxaxaxaxaxaxa

Α ρε κρυψίνε που δρας υπογείως! Ούτε να το δούμε μας το φερες!
δεν το χω ακομη..οταν το παρω θα γινει δημοσιευση Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
babis k8
Hero gixxer
Hero gixxer
babis k8


Άντρας Όνομα: : Μπαμπης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Αγωνιζόμενος : Ναι...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2010

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΔευ 16 Ιαν 2012, 00:53

gkourv έγραψε:
Babis έγραψε:
gkourv έγραψε:
Babis έγραψε:
δεν ηξερα οτι ειναι καλυτερες οι δαγκανες του R6 απο τις δικες μας τις stock..απο πια χρονολογια να κοιταξω μηπως βρω??ο μιου μου ειχε πει και απο cbr 1000 μονομπλοκ ειναι καλα..καποια αλλη προταση??

09+ gsxr 1000 και 08+ cbr 1000
Ερωτηση για δαγκανες 69286

04 - 06 R1 και 04 - 11 R6 (σε χρυσό και ασημί)
Ερωτηση για δαγκανες 16012505

08+ zx10
Ερωτηση για δαγκανες 35643

ευχαριστω δεν ξερεις ποσο βοηθησες.

Δεν ξέρεις πόσες ώρες έχω φάει για αυτό το πράμα Smile
Πρόσεχε όμως γιατί αρκετές φορές λένε π.χ. Δαγκάνες 09 Gsxr 1000 και δείχνουν από 08 και κάτω... Οι δικές μας είναι αυτές (πιο μεγάλες ενώ όλες οι παραπάνω αν πρόσεξες είναι πιο "τετράγωνες")

Ερωτηση για δαγκανες Caliper-delantero-para-moto-suzuki-gsxr-600-750-1000-05-07-1308330335


Ειναι κ του cbr 600 rr των 08 κ μετα μονομπλοκ οι δαγκανες??? xmmm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxrk71000
Hero gixxer
Hero gixxer
gsxrk71000


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2993
Hμερομηνία εγγραφής : 29/09/2011

Ερωτηση για δαγκανες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτηση για δαγκανες   Ερωτηση για δαγκανες EmptyΔευ 16 Ιαν 2012, 01:15

Miou έγραψε:
thodorisk έγραψε:
Δεν ειναι τοσο απλο... Η αρχη λειτουργιας των δαγκανων ειναι να μετατρεπουν την κινητικη ενεργεια σε θερμικη μεσω της τριβης,ετσι;;; Αλλαζοντας δαγκανες με αλλες ισχυροτερες επιβαρυνεις το συστημα των φρενων με περισσοτερη θερμοτητα...

Οταν λεμε οτι τα φρενα μας δεν αντεχουν στην χρηση,δεν εχουν διαρκεια δηλαδη, κατι απο ολο το συστημα μας δεν αντεχει τις θερμοκρασιες.Και αυτο ειναι οι δισκοι και τα τακακια μας.

Αν λοιπον βαλουμε καλυτερες ,δαγκανες το μονο που θα καταφερουμε ειναι να εχουμε καλυτερο φρενο με ακομα πιο μικρη διαρκεια....


δεν θα συμφωνισω. οταν αλλαξα δαγκανες +τακακια χωρις να αλλαξω δισκους ειχα πολυ καλα φρενα χωρις κανενα προβλημα στην διαρκεια

όντως οι δίσκοι δεν έχουν να κάνουν!οι δαγκάνες και τα τακάκια ναι!
εγώ μόνο με τακάκια είδα διαφορά στην διάρκεια!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ερωτηση για δαγκανες
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» αποστατες για aftermarket δαγκανες
» συμβατότητα δαγκάνες με τακάκια
» διαστασεις- βιδα δαγκανες

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΦΡΕΝΑ - ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com