Greek GSX-R forum
Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_l10Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_c10Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_r10 
JIMK7
Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_l10Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_c10Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_r10 
nasos-v
Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_l10Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_c10Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_r10 
T.R.E
Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_l10Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_c10Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_r10 
k8 600 kk
Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_l10Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_c10Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_r10 
kostaskr6
Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_l10Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_c10Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_r10 
κολτρέϊν
Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_l10Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_c10Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_r10 
Leroy
Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_l10Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_c10Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_r10 
ripper
Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_l10Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_c10Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_l10Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_c10Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Poll_r10 

 

 Σωστη ενδειξη ταχυμετρου

Πήγαινε κάτω 
+6
kostasva
Antonios_gsxr
f@dlR
JIMK7
DrIoannis
blade 750
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
blade 750
Normal gixxer
Normal gixxer
blade 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : Βολος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Αγωνιζόμενος : 1000 k8
Hμερομηνία εγγραφής : 02/12/2008

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΚυρ 08 Μαρ 2009, 18:47

ξερει κανεις τι μπορω να βαλω ωστε να εχω σωστες ενδειξεις τωρα που αλλαζω σε 520 με -1/+1 δοντι?τιμες και πως καλυμπταροντε?ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΔευ 09 Μαρ 2009, 19:51

speedohealer.Το έχω βάλει και είναι εξαιρετικό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
blade 750
Normal gixxer
Normal gixxer
blade 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : Βολος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Αγωνιζόμενος : 1000 k8
Hμερομηνία εγγραφής : 02/12/2008

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΔευ 09 Μαρ 2009, 20:39

DrIoannis έγραψε:
speedohealer.Το έχω βάλει και είναι εξαιρετικό.
αυτο ειχα υποψην μου,περοπου 100 δολαρια ,λεει οτι ρυθμιζεται σε τρια απλα βηματα αλλα δεν εχε περαιτερω λεπτομεριες θα μπορουσες να με βοηθησεις λιγο???α!και κατι ακομη που συνδεεται?? :thanks!!:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΔευ 09 Μαρ 2009, 22:52

blade 750 έγραψε:
DrIoannis έγραψε:
speedohealer.Το έχω βάλει και είναι εξαιρετικό.
αυτο ειχα υποψην μου,περοπου 100 δολαρια ,λεει οτι ρυθμιζεται σε τρια απλα βηματα αλλα δεν εχε περαιτερω λεπτομεριες θα μπορουσες να με βοηθησεις λιγο???α!και κατι ακομη που συνδεεται?? :thanks!!:

Στον ατερμονα του κοντερ βγαζεις τη φυσα και το συνδεεις :vwrv:
μην αχγωνεσαι εχει οδηγιες ειναι πολυ καλο το εχω βαλει κι εγω :betvt:

Εχει και ενα ξεχωριστω κουμπι ακομα που σου δειχνει και την μεγαλυτερη ταχυτητα που επιασες :svcewv:


[img]Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Imag0051[/img]

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου 10p7ousΣωστη ενδειξη ταχυμετρου Icnsl4Σωστη ενδειξη ταχυμετρου 2dhxn3kΣωστη ενδειξη ταχυμετρου 2lbdx0jΣωστη ενδειξη ταχυμετρου 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
blade 750
Normal gixxer
Normal gixxer
blade 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : Βολος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Αγωνιζόμενος : 1000 k8
Hμερομηνία εγγραφής : 02/12/2008

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΤρι 10 Μαρ 2009, 09:46

:thanks!!: πολυ! :egrg:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
blade 750
Normal gixxer
Normal gixxer
blade 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : Βολος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Αγωνιζόμενος : 1000 k8
Hμερομηνία εγγραφής : 02/12/2008

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΤρι 10 Μαρ 2009, 11:30

βρηκα και ενα που λεγεται speedo tuner ιδια τιμη το εχετε ακουσει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
f@dlR
Normal gixxer
Normal gixxer
f@dlR


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 68
Hμερομηνία εγγραφής : 03/04/2009

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΚυρ 05 Απρ 2009, 17:15

Το ειχα πετυχει τυχαια το speedohealer αλλα φανταστηκα οτι συμφερει περισσοτερο τις μηχανες οι οποιες δεν διαθετουν ενδειξη σχεσης ταχυτητας και οτι αναγραφει τα χμ πιο σωστα.Τι παραπανω εχει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΚυρ 05 Φεβ 2012, 05:04

Έχω -1 μπροστά στο k9 μου και το έχω ρυθμίσει με speedohealer.

Εφόσον βάλω πάλι το εργοστασιακό γρανάζωμα, θα χρειαστεί πάλι να ρυθμιστεί και το speedohealer?

Υπάρχει η δυνατότητα να μην "κλέβει" κοντά στην τελική, σχεδόν καθόλου το κοντέρ, μέσω του sh?
Τελείως πραγματική ένδειξη δηλαδή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostasva
Normal gixxer
Normal gixxer



Όνομα: : κωστας
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 107
Αγωνιζόμενος : στο δρομο με τον εαυτο μου
Hμερομηνία εγγραφής : 06/06/2010

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΚυρ 05 Φεβ 2012, 07:52

αδερφε , με -1 μπροστα , θελει να το σεταρεις περιπου στο -14%, για να δειχνει πραγματικα χιλιομετρα , το δικο μου το εχω στο -8% με μαμα γραναζια και δειχνει τα πραγματικα χιλιομετρα (οπως καταλαβαινεις , τρεχω παραπανω τελικη απο τα νορμαλ , αφου ο κοφτης ερχεται αργοτερα......) , σιγουρα αλλαζει αυτο το set up αναλογα το λαστιχο σου , εγω το ειδα με gps και το ρυθμισα αναλογα....... souza
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΚυρ 05 Φεβ 2012, 13:55

Εννοείς το προφίλ του ελαστικού? Με 55 προφίλ και με μαμά γρανάζωμα, πιστεύεις ότι το -10% θα έδειχνε λιγότερα απ' όσα θα πήγαινα στην τελική μου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΚυρ 05 Φεβ 2012, 15:31

βρε το καλο θα ηταν να μπορουμε να δουμε την ενδειξη 3++ μπροστα(και ας μην ειναι και ακριβες) .....
αλλα μαλλον ακομα δεν βρεθηκε καμια πατεντουλα. Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΚυρ 05 Φεβ 2012, 19:10

Το speedohealer γνωρίζει κάποιος τι ρυθμίσεις μπορείς να του κάνεις?
Εννοώ πχ, επιλέγεις εάν θέλεις η απόκλιση του κοντέρ να είναι 10%, ή 7%, ή 4% κτλ?

Μπορείς να το ρυθμίσεις ώστε ότι βλέπεις στο κοντέρ, να είναι η τελείως πραγματική σου ταχύτητα, σαν ένα καλό gps, ή κάτι τέτοιο δεν γίνεται?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostasva
Normal gixxer
Normal gixxer



Όνομα: : κωστας
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 107
Αγωνιζόμενος : στο δρομο με τον εαυτο μου
Hμερομηνία εγγραφής : 06/06/2010

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΚυρ 05 Φεβ 2012, 19:45

το speedohealer το κανεις ΟΤΙ θελεις , εχει οδηγιες και αν θελεις και online computer στο site της healtech electronics .......νομιζω οτι με μαμα γραναζια και 55αρι λαστιχο , θα σου δειχνει σχεδον τα πραγματικα χιλιομετρα που πας και χωρις το μαραφετι , αφου με το 55αρι εχουμε γυρω στο 6% λιγοτερη ενδειξη (οσο περιπου ειναι και η αποκλιση του κοντερ), οποτε ........αντε , παρε ενα gps και δεστο με ακριβεια , να μην σε ζαλιζω τωρα με τους υπολογισμους.............. hallo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wtfrmlk
Normal gixxer
Normal gixxer
wtfrmlk


Όνομα: : Ντίνος
Τόπος : τελικα Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 71
Hμερομηνία εγγραφής : 11/10/2009

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΔευ 06 Φεβ 2012, 10:57

DrIoannis έγραψε:
speedohealer.Το έχω βάλει και είναι εξαιρετικό.

ετσι και + ακριβεια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΚυρ 19 Φεβ 2012, 02:30

Μετά την ρύθμιση του speedohealer στο μηχανάκι μου, βγήκα μια βόλτα σήμερα με έναν φίλο με gsxr 1000 k8 και όταν το δικό του το κοντέρ έδειχνε 150, το δικό μου είχε 132.

18 χιλιόμετρα διαφορά στα 150 δηλαδή, οπότε φαντάζομαι πως στα 295 που είδα στο κοντέρ μου πριν από λίγες μέρες, ήταν σίγουρα τα πραγματικά χιλιόμετρα και είχε και άλλες στροφές μέχρι τον κόφτη της 6ης.

Στοκ γρανάζωμα, 55 προφίλ σε k9 1000.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΚυρ 19 Φεβ 2012, 19:36

Antonios_gsxr έγραψε:
Μετά την ρύθμιση του speedohealer στο μηχανάκι μου, βγήκα μια βόλτα σήμερα με έναν φίλο με gsxr 1000 k8 και όταν το δικό του το κοντέρ έδειχνε 150, το δικό μου είχε 132.

18 χιλιόμετρα διαφορά στα 150 δηλαδή, οπότε φαντάζομαι πως στα 295 που είδα στο κοντέρ μου πριν από λίγες μέρες, ήταν σίγουρα τα πραγματικά χιλιόμετρα και είχε και άλλες στροφές μέχρι τον κόφτη της 6ης.

Στοκ γρανάζωμα, 55 προφίλ σε k9 1000.

Δυστυχως ουτε αυτα ειναι πραγματικα γιατι εχεις και λιγο σπινιαρισμα tongue ( MEXRI TA 240 EINAI OK AΛΛΑ ΑΠΟ ΚΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ) πραγματικα μονο με GPS :P

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου 10p7ousΣωστη ενδειξη ταχυμετρου Icnsl4Σωστη ενδειξη ταχυμετρου 2dhxn3kΣωστη ενδειξη ταχυμετρου 2lbdx0jΣωστη ενδειξη ταχυμετρου 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΚυρ 19 Φεβ 2012, 19:47

JIMK7 έγραψε:
Antonios_gsxr έγραψε:
Μετά την ρύθμιση του speedohealer στο μηχανάκι μου, βγήκα μια βόλτα σήμερα με έναν φίλο με gsxr 1000 k8 και όταν το δικό του το κοντέρ έδειχνε 150, το δικό μου είχε 132.

18 χιλιόμετρα διαφορά στα 150 δηλαδή, οπότε φαντάζομαι πως στα 295 που είδα στο κοντέρ μου πριν από λίγες μέρες, ήταν σίγουρα τα πραγματικά χιλιόμετρα και είχε και άλλες στροφές μέχρι τον κόφτη της 6ης.

Στοκ γρανάζωμα, 55 προφίλ σε k9 1000.

Δυστυχως ουτε αυτα ειναι πραγματικα γιατι εχεις και λιγο σπινιαρισμα tongue ( MEXRI TA 240 EINAI OK AΛΛΑ ΑΠΟ ΚΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ) πραγματικα μονο με GPS :P

Δεν θα ησυχάσω ποτέ μου φαίνεται......

Μόνο με gps δηλαδή μπορώ να βλέπω ανά πάσα στιγμή με πόσα πραγματικά πηγαίνω? Άλλος τρόπος δεν υπάρχει?

Δηλαδή όταν έχουμε το κοντέρ όπως όταν το αγοράζουμε το μηχανάκι, χωρίς speedohealer και άλλα τέτοια περίεργα, όταν βλέπουμε με την 5η 299 στο κοντέρ, με πόσα στ' αλήθεια πάμε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΚυρ 19 Φεβ 2012, 19:58

Antonios_gsxr έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
Antonios_gsxr έγραψε:
Μετά την ρύθμιση του speedohealer στο μηχανάκι μου, βγήκα μια βόλτα σήμερα με έναν φίλο με gsxr 1000 k8 και όταν το δικό του το κοντέρ έδειχνε 150, το δικό μου είχε 132.

18 χιλιόμετρα διαφορά στα 150 δηλαδή, οπότε φαντάζομαι πως στα 295 που είδα στο κοντέρ μου πριν από λίγες μέρες, ήταν σίγουρα τα πραγματικά χιλιόμετρα και είχε και άλλες στροφές μέχρι τον κόφτη της 6ης.

Στοκ γρανάζωμα, 55 προφίλ σε k9 1000.

Δυστυχως ουτε αυτα ειναι πραγματικα γιατι εχεις και λιγο σπινιαρισμα tongue ( MEXRI TA 240 EINAI OK AΛΛΑ ΑΠΟ ΚΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ) πραγματικα μονο με GPS :P

Δεν θα ησυχάσω ποτέ μου φαίνεται......

Μόνο με gps δηλαδή μπορώ να βλέπω ανά πάσα στιγμή με πόσα πραγματικά πηγαίνω? Άλλος τρόπος δεν υπάρχει?

Δηλαδή όταν έχουμε το κοντέρ όπως όταν το αγοράζουμε το μηχανάκι, χωρίς speedohealer και άλλα τέτοια περίεργα, όταν βλέπουμε με την 5η 299 στο κοντέρ, με πόσα στ' αλήθεια πάμε?


Για να καταλαβεις τι περιπου γινεται στο μηχανακι μου που εχω speedohealer και GPS με τηλεμετρια και αν πασα ωρα και στιγμη μπορω να τα συγκρινω αυτα τα δυο Very Happy και αυτο που εχω δει ειναι Very Happy

Οτι αν ειναι λιγο κατηφορα με ευνοϊκο αερα μεχρι και τα 300 δειχνει σωστα γιατι δεν εχω σπινιαρισμα στο πισω τροχο μιας και δεν ζοριζεται τοσο να βγαλει αυτα τα χιλιομετρα :P

Αν ομως παω σε αντιθετο ανεμο τοτε στα 300 πραγματικα ειναι περιπου 292 χιλ ( αναλογα την αντισταση του αερα και σε τι κατασταση ειναι το πισω ελαστικο ) :P

Αυτα τα εχω δει με την τηλεμετρια της AIM ετσι χοντρικα Very Happy

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου 10p7ousΣωστη ενδειξη ταχυμετρου Icnsl4Σωστη ενδειξη ταχυμετρου 2dhxn3kΣωστη ενδειξη ταχυμετρου 2lbdx0jΣωστη ενδειξη ταχυμετρου 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΚυρ 19 Φεβ 2012, 20:03

Άρα εγώ κοντά στην τελική μου θα βλέπω στο κοντέρ λιγότερα, ή περισσότερα από τα πραγματικά?

Γνωρίζεις μήπως αυτό που ρώτησα παραπάνω? Πόσα πραγματικά χιλιόμετρα είναι στον κόφτη της 5ης, που τα κοντέρ μας δείχνουν 299?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΚυρ 19 Φεβ 2012, 20:11

Antonios_gsxr έγραψε:
Άρα εγώ κοντά στην τελική μου θα βλέπω στο κοντέρ λιγότερα, ή περισσότερα από τα πραγματικά?

Γνωρίζεις μήπως αυτό που ρώτησα παραπάνω? Πόσα πραγματικά χιλιόμετρα είναι στον κόφτη της 5ης, που τα κοντέρ μας δείχνουν 299?

Φυσικα περισσοτερα θα βλεπεις στο κοντερ Laughing τωρα με 5η εχεις περιπου 287 χωρις το σπινιαρισμα που λεγαμε πριν file

Δες και εδω http://www.gearingcommander.com/

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου 10p7ousΣωστη ενδειξη ταχυμετρου Icnsl4Σωστη ενδειξη ταχυμετρου 2dhxn3kΣωστη ενδειξη ταχυμετρου 2lbdx0jΣωστη ενδειξη ταχυμετρου 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΚυρ 19 Φεβ 2012, 20:17

JIMK7 έγραψε:
Antonios_gsxr έγραψε:
Άρα εγώ κοντά στην τελική μου θα βλέπω στο κοντέρ λιγότερα, ή περισσότερα από τα πραγματικά?

Γνωρίζεις μήπως αυτό που ρώτησα παραπάνω? Πόσα πραγματικά χιλιόμετρα είναι στον κόφτη της 5ης, που τα κοντέρ μας δείχνουν 299?

Φυσικα περισσοτερα θα βλεπεις στο κοντερ Laughing τωρα με 5η εχεις περιπου 287 χωρις το σπινιαρισμα που λεγαμε πριν file

Δες και εδω http://www.gearingcommander.com/

Πράγματι πάντως, στα 289 πιάνει πλέον κόφτη η 5η στο κοντέρ μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostasva
Normal gixxer
Normal gixxer



Όνομα: : κωστας
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 107
Αγωνιζόμενος : στο δρομο με τον εαυτο μου
Hμερομηνία εγγραφής : 06/06/2010

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΔευ 20 Φεβ 2012, 06:22

οταν τελειως μαμα γραφει 299 , τα πραγματικα ειναι απο284-286 φιλε μου goodmorning
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΠεμ 05 Ιουλ 2012, 17:02

kostasva έγραψε:
οταν τελειως μαμα γραφει 299 , τα πραγματικα ειναι απο284-286 φιλε μου goodmorning

Στα πρώτα 299 που γράφει με 5η, ή με 6η και τις στροφές όσο μπορούν να φορτώσουν;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΠεμ 05 Ιουλ 2012, 19:37

με 6η φυσικα .....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Opeth
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Opeth


Όνομα: : Αλεξανδρος
Τόπος : Βολος-Σερρες
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 429
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

Σωστη ενδειξη ταχυμετρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωστη ενδειξη ταχυμετρου   Σωστη ενδειξη ταχυμετρου EmptyΠεμ 05 Ιουλ 2012, 21:04

τι καουρα σας εχει πιασει με τα πραγματικα χιλιομετρα απορω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Σωστη ενδειξη ταχυμετρου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΑΧΥΜΕΤΡΟΥ
» σωστη πιεση ελαστικων
» πως να κάνετε σωστή/πολλαπλή παράθεση!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΛΟΙΠΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com