Greek GSX-R forum
Βοηθεια με μπουζοπιπες Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Βοηθεια με μπουζοπιπες Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Βοηθεια με μπουζοπιπες Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_l10Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_c10Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_r10 
JIMK7
Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_l10Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_c10Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_r10 
nasos-v
Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_l10Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_c10Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_r10 
T.R.E
Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_l10Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_c10Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_r10 
k8 600 kk
Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_l10Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_c10Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_r10 
kostaskr6
Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_l10Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_c10Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_r10 
κολτρέϊν
Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_l10Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_c10Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_r10 
Leroy
Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_l10Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_c10Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_r10 
ripper
Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_l10Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_c10Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_l10Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_c10Βοηθεια με μπουζοπιπες Poll_r10 

 

 Βοηθεια με μπουζοπιπες

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

Βοηθεια με μπουζοπιπες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Βοηθεια με μπουζοπιπες   Βοηθεια με μπουζοπιπες EmptyΠεμ 27 Ιαν 2011, 14:36

Ρε παιδια πως να βγαλω τις μπουζοπιπες; Εχω ανοιξει να αλλαξω μπουζι και προσπαθω, τραβαω αλλα τιποτα... Δεν βαζω τιποτα κατσαβιδια μην γινει καμια ζημια, αλλα ποσο δυναμη θελουν; scratch Τα νευρα μου! Mad Μηπως υπαρχει κανενα αλλο κολπο; Στο manual που κοιταω δεν εχει κατι αλλο... Ευχαριστω :!:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapnias
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη Ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 590
Hμερομηνία εγγραφής : 06/09/2009

Βοηθεια με μπουζοπιπες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια με μπουζοπιπες   Βοηθεια με μπουζοπιπες EmptyΠεμ 27 Ιαν 2011, 15:05

Προσπάθησε να τις τραβηξεις ενω ταυτοχρονα τις στριβεις δεξια αριστερα (οσο περιθωριο εχουν να στριψουν πανω στο καπακι)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Βοηθεια με μπουζοπιπες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια με μπουζοπιπες   Βοηθεια με μπουζοπιπες EmptyΠεμ 27 Ιαν 2011, 15:07

θελει αρκετη δυναμη για να τις βγαλεις.
σπασε 2-3 καρυδια με τα δαχτυλα πριν για προπονηση lol! lol!

περα απ τη πλακα,
καλα κανεις κ δε βαζεις εργαλεια,ουτε για κουμπωμα ουτε για ξεκουμπωμα.
τραβα γερα κ σταθερα κ θα βγει,ισως βοηθησει να το κρατας με ενα πανι.
οταν βγαλεις κ τα μπουζι ,βαλτα διπλα διπλα παλια/καινουγια κ σιγουρεψου οτι απο πανω μεχρι κατω ειναι τα ιδια.

στα 750/600 εχει μια μεταλικη καποτιτσα που πρεπει να βγει, αλλιως δε μπαινει η πιπα με τιποτα. το αναφερω ξανα γιατι την εχουμε πατησει.

καλη συνεχεια,αφου εβγαλες το φιλτροκουτι εισαι σενιος
file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

Βοηθεια με μπουζοπιπες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια με μπουζοπιπες   Βοηθεια με μπουζοπιπες EmptyΠεμ 27 Ιαν 2011, 15:27

kapnias έγραψε:
Προσπάθησε να τις τραβηξεις ενω ταυτοχρονα τις στριβεις δεξια αριστερα (οσο περιθωριο εχουν να στριψουν πανω στο καπακι)

Ευχαρισρτω! kapelo Τα καταφερα! mpanana Το εκανα και βγηκαν αλλα ηθελαν αρκετη δυναμη και κοντρα με τα δαχτυλα απο κατω!


panosk8 έγραψε:
θελει αρκετη δυναμη για να τις βγαλεις.
σπασε 2-3 καρυδια με τα δαχτυλα πριν για προπονηση lol! lol!

περα απ τη πλακα,
καλα κανεις κ δε βαζεις εργαλεια,ουτε για κουμπωμα ουτε για ξεκουμπωμα.
τραβα γερα κ σταθερα κ θα βγει,ισως βοηθησει να το κρατας με ενα πανι.
οταν βγαλεις κ τα μπουζι ,βαλτα διπλα διπλα παλια/καινουγια κ σιγουρεψου οτι απο πανω μεχρι κατω ειναι τα ιδια.

στα 750/600 εχει μια μεταλικη καποτιτσα που πρεπει να βγει, αλλιως δε μπαινει η πιπα με τιποτα. το αναφερω ξανα γιατι την εχουμε πατησει.

καλη συνεχεια,αφου εβγαλες το φιλτροκουτι εισαι σενιος
file

fafoutis Ναι εσκισα λιγο τα δαχτυλα αλλα δεν πειραζει αξιζε :P Οκ θα κοιταξω τα μπουζι. Τα καινουρια ειναι τα cr9eix. Δεν εχω βεβαια το μπουζοκλειδο γιατι δεν μου ειχε αφησει ο προηγουμενος τα εργαλεια :| Εβγαλα φιλτρο το καθαρισα κιολας Smile Μετα μαλλον καθαρισμα σιτας στην αντλια βενζινης... Η κουκλα μου μου χαμογελαει σημερα που την γαργαλαω!


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Βοηθεια με μπουζοπιπες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια με μπουζοπιπες   Βοηθεια με μπουζοπιπες EmptyΠαρ 28 Ιαν 2011, 00:11

Black Eagle έγραψε:
kapnias έγραψε:
Προσπάθησε να τις τραβηξεις ενω ταυτοχρονα τις στριβεις δεξια αριστερα (οσο περιθωριο εχουν να στριψουν πανω στο καπακι)

Ευχαρισρτω! kapelo Τα καταφερα! mpanana Το εκανα και βγηκαν αλλα ηθελαν αρκετη δυναμη και κοντρα με τα δαχτυλα απο κατω!


panosk8 έγραψε:
θελει αρκετη δυναμη για να τις βγαλεις.
σπασε 2-3 καρυδια με τα δαχτυλα πριν για προπονηση lol! lol!

περα απ τη πλακα,
καλα κανεις κ δε βαζεις εργαλεια,ουτε για κουμπωμα ουτε για ξεκουμπωμα.
τραβα γερα κ σταθερα κ θα βγει,ισως βοηθησει να το κρατας με ενα πανι.
οταν βγαλεις κ τα μπουζι ,βαλτα διπλα διπλα παλια/καινουγια κ σιγουρεψου οτι απο πανω μεχρι κατω ειναι τα ιδια.

στα 750/600 εχει μια μεταλικη καποτιτσα που πρεπει να βγει, αλλιως δε μπαινει η πιπα με τιποτα. το αναφερω ξανα γιατι την εχουμε πατησει.

καλη συνεχεια,αφου εβγαλες το φιλτροκουτι εισαι σενιος
file

fafoutis Ναι εσκισα λιγο τα δαχτυλα αλλα δεν πειραζει αξιζε :P Οκ θα κοιταξω τα μπουζι. Τα καινουρια ειναι τα cr9eix. Δεν εχω βεβαια το μπουζοκλειδο γιατι δεν μου ειχε αφησει ο προηγουμενος τα εργαλεια :| Εβγαλα φιλτρο το καθαρισα κιολας Smile Μετα μαλλον καθαρισμα σιτας στην αντλια βενζινης... Η κουκλα μου μου χαμογελαει σημερα που την γαργαλαω!




επρεπε να βαλεις cr9eia... καπου εχουμε ενα ποστ για την διαφορα τους...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

Βοηθεια με μπουζοπιπες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια με μπουζοπιπες   Βοηθεια με μπουζοπιπες EmptyΠαρ 28 Ιαν 2011, 02:34

Miou έγραψε:
επρεπε να βαλεις cr9eia... καπου εχουμε ενα ποστ για την διαφορα τους...

Τα ειχα ηδη αγορασει... Υπαρχει περιπτωση να δημιουργηθει προβλημα :?:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
8annos
Normal gixxer
Normal gixxer
8annos


Άντρας Όνομα: : Θανάσης
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός μηνυμάτων : 103
Hμερομηνία εγγραφής : 24/01/2011

Βοηθεια με μπουζοπιπες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια με μπουζοπιπες   Βοηθεια με μπουζοπιπες EmptyΠαρ 28 Ιαν 2011, 11:09

Για το 600 κ6 τα μπουζί που δίνει ο κατάλογος της NGK είναι τα CR9ΕΙΧ για iridium, είμαι σίγουρος γιατί το είχα το bike και τα είχα αλλάξει πολλές φορές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/8annos?feature=mhum
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

Βοηθεια με μπουζοπιπες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια με μπουζοπιπες   Βοηθεια με μπουζοπιπες EmptyΠαρ 28 Ιαν 2011, 13:05

8annos έγραψε:
Για το 600 κ6 τα μπουζί που δίνει ο κατάλογος της NGK είναι τα CR9ΕΙΧ για iridium, είμαι σίγουρος γιατί το είχα το bike και τα είχα αλλάξει πολλές φορές.

beer1 Ευχαριστω πολυ για την πληροφορια!

Παιδια να κανω και αλλη μια ερωτηση... γραφετε σε αλλο θεμα
Παράθεση :
The CR9EIX projects into the combustion chamber .8mm (.032") less than the recommended CR9EIA-9
The gaps are also slightly different with the CR9EIX being factory set to .32" (.8mm) and the CR9EIA-9 being set to .036" (.9mm).
αυτο ειναι 1/10 του χιλιοστου, δηλαδη η διαφορα 0,8mm απο 0,9mm ή ειναι ενα χιλιοστο διαφορα 8mm-9mm :?: xmmm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
8annos
Normal gixxer
Normal gixxer
8annos


Άντρας Όνομα: : Θανάσης
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός μηνυμάτων : 103
Hμερομηνία εγγραφής : 24/01/2011

Βοηθεια με μπουζοπιπες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια με μπουζοπιπες   Βοηθεια με μπουζοπιπες EmptyΠαρ 28 Ιαν 2011, 13:13

Τα CR9EIA-9 μπαίνουν πρώτη τοποθέτηση από Suzuki στα 600/750 από Κ8 και μετά. Τα CR9EIX είναι αναβάθμιση που αν θές κάνεις σε ιριδίου μπουζί σε σχέση με τα μαμά CR9E που παίρνει το Κ6/Κ7.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/8annos?feature=mhum
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

Βοηθεια με μπουζοπιπες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια με μπουζοπιπες   Βοηθεια με μπουζοπιπες EmptyΠαρ 28 Ιαν 2011, 13:20

Ωραια ευχαριστω και παλι Θαναση! respekt2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
8annos
Normal gixxer
Normal gixxer
8annos


Άντρας Όνομα: : Θανάσης
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός μηνυμάτων : 103
Hμερομηνία εγγραφής : 24/01/2011

Βοηθεια με μπουζοπιπες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια με μπουζοπιπες   Βοηθεια με μπουζοπιπες EmptyΠαρ 28 Ιαν 2011, 13:28

beer Ότι άλλη βοήθεια χρειαστείς μην το σκέφτεσαι καν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/8annos?feature=mhum
 
Βοηθεια με μπουζοπιπες
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» την βοηθεια σας
» Μια βοηθεια
» HELP, ΒΟΗΘΕΙΑ ??????

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com