Greek GSX-R forum
κωδικοί χρώματος?? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
κωδικοί χρώματος?? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
κωδικοί χρώματος?? Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
κωδικοί χρώματος?? Poll_l10κωδικοί χρώματος?? Poll_c10κωδικοί χρώματος?? Poll_r10 
JIMK7
κωδικοί χρώματος?? Poll_l10κωδικοί χρώματος?? Poll_c10κωδικοί χρώματος?? Poll_r10 
nasos-v
κωδικοί χρώματος?? Poll_l10κωδικοί χρώματος?? Poll_c10κωδικοί χρώματος?? Poll_r10 
T.R.E
κωδικοί χρώματος?? Poll_l10κωδικοί χρώματος?? Poll_c10κωδικοί χρώματος?? Poll_r10 
k8 600 kk
κωδικοί χρώματος?? Poll_l10κωδικοί χρώματος?? Poll_c10κωδικοί χρώματος?? Poll_r10 
kostaskr6
κωδικοί χρώματος?? Poll_l10κωδικοί χρώματος?? Poll_c10κωδικοί χρώματος?? Poll_r10 
κολτρέϊν
κωδικοί χρώματος?? Poll_l10κωδικοί χρώματος?? Poll_c10κωδικοί χρώματος?? Poll_r10 
Leroy
κωδικοί χρώματος?? Poll_l10κωδικοί χρώματος?? Poll_c10κωδικοί χρώματος?? Poll_r10 
ripper
κωδικοί χρώματος?? Poll_l10κωδικοί χρώματος?? Poll_c10κωδικοί χρώματος?? Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
κωδικοί χρώματος?? Poll_l10κωδικοί χρώματος?? Poll_c10κωδικοί χρώματος?? Poll_r10 

 

 κωδικοί χρώματος??

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
dimitris750
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 35
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2010

κωδικοί χρώματος?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: κωδικοί χρώματος??   κωδικοί χρώματος?? EmptyΠεμ 07 Ιουλ 2011, 11:39

καλησπέραα σε όλους. έχω μια ερώτηση μήπως καποιος γνωρίζει να βοηθήσει.?
Θέλω να στείλω για βάψιμο ένα gsxr 750 K7 χρώματος γκρί/ανθρακί & ένα gsxr 750 K8 μαύρο και δεν μπορώ να βρώ τους κωδικούς χρωματων. Αν κάποιος γνωρίζει....ας ρίξει λίγο φώς στην υπόθεση...ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

κωδικοί χρώματος?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κωδικοί χρώματος??   κωδικοί χρώματος?? EmptyΠεμ 07 Ιουλ 2011, 12:17

Αν βρεί κάποιος Δημήτρη σφύρα γιατί κι εγώ θέλω το λευκό του Κ8 1000.... αλλά απ όσο ξέρω η "μαμά" suzuki δεν δίνει.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

κωδικοί χρώματος?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κωδικοί χρώματος??   κωδικοί χρώματος?? EmptyΠεμ 07 Ιουλ 2011, 17:38

πιο παλια που ειχα ενα blade θυμαμαι τους εγραφε κατω απο την πισω σελα στο υποπλαισιο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
babis k8
Hero gixxer
Hero gixxer
babis k8


Άντρας Όνομα: : Μπαμπης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Αγωνιζόμενος : Ναι...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2010

κωδικοί χρώματος?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κωδικοί χρώματος??   κωδικοί χρώματος?? EmptyΠαρ 08 Ιουλ 2011, 00:15

[quote="dimitris750"]καλησπέραα σε όλους. έχω μια ερώτηση μήπως καποιος γνωρίζει να βοηθήσει.?
Θέλω να στείλω για βάψιμο ένα gsxr 750 K7 χρώματος γκρί/ανθρακί & ένα gsxr 750 K8 μαύρο και δεν μπορώ να βρώ τους κωδικούς χρωματων. Αν κάποιος γνωρίζει....ας ρίξει λίγο φώς στην υπόθεση...ευχαριστώ![/quot




Το χρωμα μπορεις ευκολα να το βγαλεις με φασματογραφο.Το μηχανημα αυτο το εχουν μαγαζια που φτιαχνουν χρωματα

αυτοκινητων.Δεν εχεις παρα να πας ενα το κομματι με το χρωμα που θελεις να βγαλεις.Το "φωτογραφιζει" με αυτο το

μηχανημα,το συνδεει στον υπολογιστη κ εκει του βγαζει τον πλησιεστερο κωδικο καθως κ το ποσοστο επιτυχιας.Προσφατα

εβγαλα τα χρωματα του κ8 1000 που εχω...το ποσο κανουν βεβαια ειναι αλλο θεμα.Ολο περλα ειναι.Για 1,5 κιλο χρωμα

πληρωσα σε φιλικη τιμη 100 ευρω... affraid ,ναι καλα ειδες!!!




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ENDURASX
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ENDURASX


Άντρας Όνομα: : Παντελης
Τόπος : Περιστερι
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 463
Αγωνιζόμενος : θα θελα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 05/01/2011

κωδικοί χρώματος?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κωδικοί χρώματος??   κωδικοί χρώματος?? EmptyΠαρ 08 Ιουλ 2011, 01:56

Φιλε δεν ξερω κατα ποσο βοηθησα αλλα νωμιζω οτι στο παρακατω site θα βρεις οτι κωδικο χρειαζεσαι!!
http://www.colorrite.com/matrix-start.cfm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

κωδικοί χρώματος?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κωδικοί χρώματος??   κωδικοί χρώματος?? EmptyΠαρ 08 Ιουλ 2011, 12:02

Καλημέρα παίδες,

@ Miou: Αλέξανδρε ναι τα Honda δίνουν κωδικό αλλά τα σουτζούκια π@π@ρια....
@ ENDURASX: Παντελή αυτοί οι κωδικοί είναι δικοί τους. Ναι μεν μπορεί να είναι 100% ακριβής αλλά δεν υπάρχει κάποιος ελλάδα να στα δώσει μόνο στο Αμέρικα.

Το μόνο που παίζει είναι αυτό που λέει ο Μπάμπης απλά ο φασματογράφος μπερδεύεται απο τις πέρλες και δεν είναι πολύ ακριβής.
Αλήθεια Μπάμπη τι χρώμα Κ8 έχεις? Αν έχεις λευκό πόσο "ίδιο" σου βγήκε με το μαμά? Ρωτάω γιατί το χρειάζομαι κι εγώ το λευκό της Suzuki για κάτι εξτρά πλαστικά που έχω.

Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
babis k8
Hero gixxer
Hero gixxer
babis k8


Άντρας Όνομα: : Μπαμπης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Αγωνιζόμενος : Ναι...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2010

κωδικοί χρώματος?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κωδικοί χρώματος??   κωδικοί χρώματος?? EmptyΠαρ 08 Ιουλ 2011, 19:23

kentaurosk8 έγραψε:
Καλημέρα παίδες,

@ Miou: Αλέξανδρε ναι τα Honda δίνουν κωδικό αλλά τα σουτζούκια π@π@ρια....
@ ENDURASX: Παντελή αυτοί οι κωδικοί είναι δικοί τους. Ναι μεν μπορεί να είναι 100% ακριβής αλλά δεν υπάρχει κάποιος ελλάδα να στα δώσει μόνο στο Αμέρικα.

Το μόνο που παίζει είναι αυτό που λέει ο Μπάμπης απλά ο φασματογράφος μπερδεύεται απο τις πέρλες και δεν είναι πολύ ακριβής.
Αλήθεια Μπάμπη τι χρώμα Κ8 έχεις? Αν έχεις λευκό πόσο "ίδιο" σου βγήκε με το μαμά? Ρωτάω γιατί το χρειάζομαι κι εγώ το λευκό της Suzuki για κάτι εξτρά πλαστικά που έχω.

Ευχαριστώ!




Κ εγω το πολυεστερικο μου θελω να βαψω...Τα χρωματα τα εχω βγαλει κ εχω κ τους κωδικους αν θες,απλα δεν το εχω

βαψει ακομα.Σε κανα 2 βδομαδες λογικα θα το εχω ετοιμο για να μπορω να συγκρινω...Παντως ο φασματογραφος μου το

εβγαλε αμεσως με ποσοστο επιτυχιας πανω απο 90%.Λευκο-μπλε ειναι το κ8 μου Very Happy




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

κωδικοί χρώματος?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κωδικοί χρώματος??   κωδικοί χρώματος?? EmptyΠαρ 08 Ιουλ 2011, 20:12

Περιμένω εντυπώσεις! Εμένα είχε βγεί πιό "κρύο" ενώ το μαμά ζαχαρίζει λίγο και φαίνεται διαφορά καραμπινάτη. Πες μου μόλις έχεις τελική εικόνα. Thanx Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
κωδικοί χρώματος??
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» κωδικοι βλαβων c-13 και c-22
» κωδικοι χρωματων gsxr 1000 k9 μπλε ασπρο
» ΚΩΔΙΚΟΣ ΧΡΩΜΑΤΟΣ GIXXER K9

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com