Greek GSX-R forum
διαρροη υγρου φρενων Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
διαρροη υγρου φρενων Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
διαρροη υγρου φρενων Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
διαρροη υγρου φρενων Poll_l10διαρροη υγρου φρενων Poll_c10διαρροη υγρου φρενων Poll_r10 
JIMK7
διαρροη υγρου φρενων Poll_l10διαρροη υγρου φρενων Poll_c10διαρροη υγρου φρενων Poll_r10 
nasos-v
διαρροη υγρου φρενων Poll_l10διαρροη υγρου φρενων Poll_c10διαρροη υγρου φρενων Poll_r10 
T.R.E
διαρροη υγρου φρενων Poll_l10διαρροη υγρου φρενων Poll_c10διαρροη υγρου φρενων Poll_r10 
k8 600 kk
διαρροη υγρου φρενων Poll_l10διαρροη υγρου φρενων Poll_c10διαρροη υγρου φρενων Poll_r10 
kostaskr6
διαρροη υγρου φρενων Poll_l10διαρροη υγρου φρενων Poll_c10διαρροη υγρου φρενων Poll_r10 
κολτρέϊν
διαρροη υγρου φρενων Poll_l10διαρροη υγρου φρενων Poll_c10διαρροη υγρου φρενων Poll_r10 
Leroy
διαρροη υγρου φρενων Poll_l10διαρροη υγρου φρενων Poll_c10διαρροη υγρου φρενων Poll_r10 
ripper
διαρροη υγρου φρενων Poll_l10διαρροη υγρου φρενων Poll_c10διαρροη υγρου φρενων Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
διαρροη υγρου φρενων Poll_l10διαρροη υγρου φρενων Poll_c10διαρροη υγρου φρενων Poll_r10 

 

 διαρροη υγρου φρενων

Πήγαινε κάτω 
+11
valentinosgsxr
GIXXERAKIAS
landen
opoulian
ripseventh
Black Eagle
Cube Capacity
κολτρέϊν
JIMK7
al3x
blade 750
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
blade 750
Normal gixxer
Normal gixxer
blade 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : Βολος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Αγωνιζόμενος : 1000 k8
Hμερομηνία εγγραφής : 02/12/2008

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΚυρ 05 Απρ 2009, 19:40

Παιδες η αριστερη δαγκανα χανει υγρα απο την βιδα εξαερωσης...τωρα??εχει συμβει σε καποιον αλλο?το καλυπτει η εγγυηση ετσι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
al3x
Normal gixxer
Normal gixxer
al3x


Άντρας Όνομα: : alex
Τόπος : athina
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 57
Hμερομηνία εγγραφής : 03/04/2009

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΚυρ 05 Απρ 2009, 21:39

μηπως δεν ειναι καλα σφυγμενη η βιδα απλα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΚυρ 05 Απρ 2009, 22:39

blade 750 έγραψε:
Παιδες η αριστερη δαγκανα χανει υγρα απο την βιδα εξαερωσης...τωρα??εχει συμβει σε καποιον αλλο?το καλυπτει η εγγυηση ετσι?

μην ανησυχεις αυτη η βιδα δε χαλαει ποτε :vwrv:
δυο πραγματα θα κανεις κοιταξε πρωτα αν θελει λιγο ακομα σφιξιμο προσεχε μονο μη το παρακανεις γιατι θα κοψει affraid
αν ακομα δε σταματησει λασκαρε τη λιγο και μετα σφιξε την παλι καμια φορα πιανουν κανενα γρεζι και χανουν :betvt:

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

διαρροη υγρου φρενων 10p7ousδιαρροη υγρου φρενων Icnsl4διαρροη υγρου φρενων 2dhxn3kδιαρροη υγρου φρενων 2lbdx0jδιαρροη υγρου φρενων 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
blade 750
Normal gixxer
Normal gixxer
blade 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : Βολος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Αγωνιζόμενος : 1000 k8
Hμερομηνία εγγραφής : 02/12/2008

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΚυρ 05 Απρ 2009, 22:47

jimk7 τα εκανα ηδη αυτα αλλα τιποτα εξακολουθει να χανει...δοκιμασα μηπως θελει εξαερωση αλλα τιποτα...τωρα???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΚυρ 05 Απρ 2009, 22:49

blade 750 έγραψε:
jimk7 τα εκανα ηδη αυτα αλλα τιποτα εξακολουθει να χανει...δοκιμασα μηπως θελει εξαερωση αλλα τιποτα...τωρα???

τώρα θα πας σε έναν μηχανικό να το δει και να σου πει τι είναι (έπρεπε είδη να έχεις πάει). Wink

______________________________________________________
ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ Η SUZUKI ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΗ ΜΑΡΚΑ!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
blade 750
Normal gixxer
Normal gixxer
blade 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : Βολος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Αγωνιζόμενος : 1000 k8
Hμερομηνία εγγραφής : 02/12/2008

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΚυρ 05 Απρ 2009, 22:51

κυριακατικα σε ποιον να παω???σημερα το ειδα!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΚυρ 05 Απρ 2009, 22:55

blade 750 έγραψε:
jimk7 τα εκανα ηδη αυτα αλλα τιποτα εξακολουθει να χανει...δοκιμασα μηπως θελει εξαερωση αλλα τιποτα...τωρα???

Πολυ παραξενα μου ακουγονται ολα αυτα αλλα σιγουρα χανει η βιδα με το 8 κλειδι scratch

αν χανει αυτη δε ξερω πηγαινε το στο μαστορα να το δει απο κοντα παντως μην ανησυχεις δεν ειναι τιποτα θα στο φτιαξει αμεσως :betvt:

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

διαρροη υγρου φρενων 10p7ousδιαρροη υγρου φρενων Icnsl4διαρροη υγρου φρενων 2dhxn3kδιαρροη υγρου φρενων 2lbdx0jδιαρροη υγρου φρενων 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
al3x
Normal gixxer
Normal gixxer
al3x


Άντρας Όνομα: : alex
Τόπος : athina
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 57
Hμερομηνία εγγραφής : 03/04/2009

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΚυρ 05 Απρ 2009, 23:13

βασικα απο που χανει?
απο τιν τρυπουλα στην μεση τις βιδας που βγαζει απο την εξαερωση η απο γυρω της δακριζει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cube Capacity
Normal gixxer
Normal gixxer
Cube Capacity


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 212
Αγωνιζόμενος : Μπα!Κατι ψιλα μονο...
Hμερομηνία εγγραφής : 09/12/2008

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΚυρ 05 Απρ 2009, 23:19

εμενα η πισω δαγκανα εχανε απο το εξαερωτηρακι,εγλειφε δλδ απο τις σπειρες
τι εσφιξα ξεσφιξα τι ετσι τι αλλιως εβαλα τεφλον(σαν ασπρη μονωτικη ταινια) και τερμα,δεν ξανα εβγαλε τιποτα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://greekbusas.forumotion.com
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΚυρ 05 Απρ 2009, 23:23

Cube Capacity έγραψε:
εμενα η πισω δαγκανα εχανε απο το εξαερωτηρακι,εγλειφε δλδ απο τις σπειρες
τι εσφιξα ξεσφιξα τι ετσι τι αλλιως εβαλα τεφλον(σαν ασπρη μονωτικη ταινια) και τερμα,δεν ξανα εβγαλε τιποτα!!

ναι αν χανει απο το σπειρωμα γινεται αυτο αλλα αν χανει απο τη τρυπα οχι

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

διαρροη υγρου φρενων 10p7ousδιαρροη υγρου φρενων Icnsl4διαρροη υγρου φρενων 2dhxn3kδιαρροη υγρου φρενων 2lbdx0jδιαρροη υγρου φρενων 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
al3x
Normal gixxer
Normal gixxer
al3x


Άντρας Όνομα: : alex
Τόπος : athina
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 57
Hμερομηνία εγγραφής : 03/04/2009

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΚυρ 05 Απρ 2009, 23:24

Cube Capacity έγραψε:
εμενα η πισω δαγκανα εχανε απο το εξαερωτηρακι,εγλειφε δλδ απο τις σπειρες
τι εσφιξα ξεσφιξα τι ετσι τι αλλιως εβαλα τεφλον(σαν ασπρη μονωτικη ταινια) και τερμα,δεν ξανα εβγαλε τιποτα!!

για αυτον τον λογο ρωτησα... αν χανει απο τις σπειρες με τεφλον ειναι οκ
αν χανει απο την τρυπουλα δεν θα στεγανοποιει καλα στο σφυξιμο η βιδα και μπορει να θελουνε απλως ενα καθαρισμα οι βολτες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
blade 750
Normal gixxer
Normal gixxer
blade 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : Βολος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Αγωνιζόμενος : 1000 k8
Hμερομηνία εγγραφής : 02/12/2008

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΔευ 06 Απρ 2009, 19:10

εχανε απο το σπειρωμα αλλα αλλαχτηκαν και οι δυο βιδες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΚυρ 13 Μαρ 2011, 15:20

Παιδια sos Για να μην ανοιξω καινουριο θεμα επειδη ηδη υπαρχει εχω το ιδιο προβλημα Crying or Very sad Αλλαξα σωληνακια μπροστα εβαλα υψηλης και αφου αλλαξα υγρα και εκανα εξαερωσεις, μετα ειδα οτι δακρυζει απο το σπειρωμα της βιδας εξαερωσης. Εχω σφυξει καλα τη βιδα αλλα ακομα χανει :!: Τι να κανω να βαλω τεφλον λευκο οπως λετε παραπανω, αυτο που βαζουμε στις σωληνωσεις υδραυλικων :?:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΚυρ 13 Μαρ 2011, 16:30

λοιπον φιλε μου μην πειραξεις τιποτα δες μονο αν ειναι καλα σφυγμενη η βιδα κ αυτο που βγαζει απο το σπειρωμα θα σταματησει.ειναι υγρο φρενων που εχει κρατησει το σπειρωμα και το απο τα φρενα το ζεστενει και το ξεβρασει θα σταματησει μην ανησυχεις απλως ριξτου μια ματια που κ που.ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΕΦΛΟΝ file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΚυρ 13 Μαρ 2011, 17:55

ripseventh έγραψε:
λοιπον φιλε μου μην πειραξεις τιποτα δες μονο αν ειναι καλα σφυγμενη η βιδα κ αυτο που βγαζει απο το σπειρωμα θα σταματησει.ειναι υγρο φρενων που εχει κρατησει το σπειρωμα και το απο τα φρενα το ζεστενει και το ξεβρασει θα σταματησει μην ανησυχεις απλως ριξτου μια ματια που κ που.ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΕΦΛΟΝ file

Ευχαριστω για τη βοηθεια σου :!: Δεν την εχω βγαλει ακομα βολτα, μετα το τρομπαρισμα το αφησα να δω αν εχω διαρροες και ειδα στην αριστερη δαγκανα να εχει τρεξει ενα ρυακι μεχρι κατω, χωρις να σταζει βεβαια. Τσεκαρα το σφηξιμο και ειδα οτι αν εβαζα και αλλη δυναμη θα τα επαιρνα στο χερι τα σπειρωματα. Οποτε ελυσα και τις δυο βιδες στην εξαερωση (αριστερη και δεξια) τσεκαρα μην εχουν κλωτσησει, ειδα οτι ηταν κομπλε και οι δυο τις καθαρισα και βιδωσα παλι με αρκετη δυναμη. Τωρα εχω τρομπαρει παλι και τα εχω αφησει λιγη ωρα, δεν βλεπω να εχουν δακρυσει. Θα δειξει τωρα στη βολτα που θα ζεσταθουν κιολας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opoulian
Normal gixxer
Normal gixxer
opoulian


Άντρας Όνομα: : Spyros
Τόπος : athens
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 237
Hμερομηνία εγγραφής : 10/09/2009

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΚυρ 13 Μαρ 2011, 18:32

φιλος εμενα χανουν ολοι οι εξαερωτηρες απο τις δαγκανες μεχρι και την τρομπα.το πλακωσα με τεφλον και τελος.ο εξαερωτηρας κανει 6 ευρω ο ενας πληροφοριακα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΚυρ 13 Μαρ 2011, 20:05

Τι να πω, μιλαμε για μουτζα σημερα. Δεν εκανα ουτε 5 χλμ και ενω ημουν στο σχιστο και κανω το πρωτο καλο ανοιγμα κολησαν τα φρενα μπροστα τοσο που ουτε να την σπρωξω δεν μπορουσα :!: Η μανετα δεν κουνιοταν καθολου, πετρα! Εμεινα μες τη μεση του δρομου με alarm και με βοηθησαν περαστικοι να την κανω στην ακρη. Ευτυχως ειχα μαζι το κλειδι το 8αρακι και εκανα μια εξαερωση απο την τρομπα ξεμπλωκαραν και γυρισα σπιτι με 40 Crying or Very sad Τι μπορει να φταει ρε παιδια sos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
landen
Adv. gixxer
Adv. gixxer
landen


Άντρας Όνομα: : Billakos
Τόπος : sau paolo
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 734
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2010

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΚυρ 13 Μαρ 2011, 21:41

Black Eagle έγραψε:
Τι να πω, μιλαμε για μουτζα σημερα. Δεν εκανα ουτε 5 χλμ και ενω ημουν στο σχιστο και κανω το πρωτο καλο ανοιγμα κολησαν τα φρενα μπροστα τοσο που ουτε να την σπρωξω δεν μπορουσα :!: Η μανετα δεν κουνιοταν καθολου, πετρα! Εμεινα μες τη μεση του δρομου με alarm και με βοηθησαν περαστικοι να την κανω στην ακρη. Ευτυχως ειχα μαζι το κλειδι το 8αρακι και εκανα μια εξαερωση απο την τρομπα ξεμπλωκαραν και γυρισα σπιτι με 40 Crying or Very sad Τι μπορει να φταει ρε παιδια sos

δε λες παλι καλα που δεν εγινε καμια στραβη και να ετρωγες τσαμπα τα μουτρα σου.. παλι δοξα το θεο να λες eleison
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΔευ 14 Μαρ 2011, 00:07

EEEEλα ρε φιλε τετοια γκαντεμια!Φιλε γ πες τι εχεις κανει με τα φρενα σου?τι εχεις αλλαξει γενικα ως τωρα.Μηπως εχεις αλλαξει τιποτα μανετες κ σου κραταει πατημενο το εμβολο της τρομπας...δεν μπορει κατι συμβαινει xmmm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΔευ 14 Μαρ 2011, 00:21

ripseventh έγραψε:
EEEEλα ρε φιλε τετοια γκαντεμια!Φιλε γ πες τι εχεις κανει με τα φρενα σου?τι εχεις αλλαξει γενικα ως τωρα.Μηπως εχεις αλλαξει τιποτα μανετες κ σου κραταει πατημενο το εμβολο της τρομπας...δεν μπορει κατι συμβαινει xmmm

Δεν εχω αλλαξει τιποτα εκτος του οτι εβαλα σωληνακια υψηλης Venhill και αλλαξα και υγρα, εβαλα motul rbf 600. Τρομπα μαμα οπως και μανετα. Τακακια δεν εχω αλλαξει προσφατα...
Τι να πω, δεν ξερω οτι εχεις εσυ η καποιος αλλος στο μυαλο του, τι μπορει να συμβαινει πειτε μου και εμενα γιατι εχω φαει ηττα :!:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΔευ 14 Μαρ 2011, 00:31

Τι να σου πω απο δω δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει καλυτερα παρε 2 new εξαερωτηρες η να το δει κανας μαστορας δικος σου!δεν ειναι να παιζουμε μ αυτα.οτιδηποτε ενημερωσε μας file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΔευ 14 Μαρ 2011, 16:31

Μαστορα που ρωτησα μου ειπε οτι δεν εχω προβλημα στην τρομπα απλα η εχει κρατησει καπου αερα και δεν τον εχει αποβαλει οποτε επεστρεψε ο αερας και οχι τα υγρα ή εχει απο τα παλια υγρα πηγμα και καπου εχει κολλησει. Μου ειπε να ξαναλλαξω τα υγρα και να κανω εξαερωσεις. Σημερα θα το κανω και θα δω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΔευ 14 Μαρ 2011, 16:49

Μα αν ηταν το θεμα στον αερα απλα δεν θα ειχες φρενα,οχι θα μπλοκαρε με ενα φρεναρισμα εντελως το φρενο. aswew

Μπας και εχει γεμισει μεχρι πανω πανω το δοχειο των φρενων και στο κανει αυτο?Εχεις ανεβασει το ελαστικο καπακι του δοχειου προς τα πανω οταν εβαλες αλλα υγρα?Μηπως αλλαξες και τακακια μαζι και γεμισες υπερβολικα το δοχειο και στο κανει αυτο?

Ακυρο τωρα ειδα οτι εχεις μαμα ολα και τακακια παλια πανω,κοιτα μονο αν εχεις κανει σωστη εξαερωση και δεν κανει κατι λαθος,τα υγρα καλο ειναι αν ειναι στην μεση του δοχειου,μην το γεμιζεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΔευ 14 Μαρ 2011, 16:54

GIXXERAKIAS έγραψε:
Μα αν ηταν το θεμα στον αερα απλα δεν θα ειχες φρενα,οχι θα μπλοκαρε με ενα φρεναρισμα εντελως το φρενο. aswew

Μπας και εχει γεμισει μεχρι πανω πανω το δοχειο των φρενων και στο κανει αυτο?Εχεις ανεβασει το ελαστικο καπακι του δοχειου προς τα πανω οταν εβαλες αλλα υγρα?Μηπως αλλαξες και τακακια μαζι και γεμισες υπερβολικα το δοχειο και στο κανει αυτο?

Μεχρι επανω δεν το ειχα γεμισει, μεχρι την γραμμη του upper εβαλα υγρα. Αν εχω ανεβασει το ελαστικο καπακι του δοχειου :?: Μεσα εννοεις το μαυρο :?: Τι εννοεις να το εχω ανεβασει :?: Οχι τακακια τα εχω αρκετα χιλιομετρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

διαρροη υγρου φρενων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων EmptyΔευ 14 Μαρ 2011, 18:12

Black Eagle έγραψε:


Μεχρι επανω δεν το ειχα γεμισει, μεχρι την γραμμη του upper εβαλα υγρα. Αν εχω ανεβασει το ελαστικο καπακι του δοχειου :?: Μεσα εννοεις το μαυρο :?: Τι εννοεις να το εχω ανεβασει :?: Οχι τακακια τα εχω αρκετα χιλιομετρα.

Εννοω αυτο που λεω,αν εχεις παλια τακακια το λαστιχο κατεβαινει σιγα σιγα επειδη πεφτει η σταθμη των υγρων.Οταν αλλαζεις υγρα η τακακια το ξανανεβαζεις πανω γιατι αυτο βεντουζαρει και δημιουργει κενο αερος μεσα στο δοχειο.Μπορει να ειναι και αυτο.Αλλιως οπως ειπα και πιο πανω κανε σωστη εξαερωση και αν νομιζεις οτι κατι δεν κανεις σωστα πηγαινε το σε συνεργειο γιατι δεν παιζουν με αυτα. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
διαρροη υγρου φρενων
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Αλλαγη ψυκτικου υγρου.
» Εξαερωση φρενων
» Εξαερωση φρενων

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΦΡΕΝΑ - ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com