Greek GSX-R forum
διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_l10διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_c10διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_l10διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_c10διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_l10διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_c10διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_l10διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_c10διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_l10διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_c10διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_l10διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_c10διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_l10διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_c10διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_l10διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_c10διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_l10διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_c10διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_l10διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_c10διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 διαρροη υγρου φρενων

Πήγαινε κάτω 
+11
valentinosgsxr
GIXXERAKIAS
landen
opoulian
ripseventh
Black Eagle
Cube Capacity
κολτρέϊν
JIMK7
al3x
blade 750
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΔευ 14 Μαρ 2011, 18:20

GIXXERAKIAS έγραψε:
Εννοω αυτο που λεω,αν εχεις παλια τακακια το λαστιχο κατεβαινει σιγα σιγα επειδη πεφτει η σταθμη των υγρων.Οταν αλλαζεις υγρα η τακακια το ξανανεβαζεις πανω γιατι αυτο βεντουζαρει και δημιουργει κενο αερος μεσα στο δοχειο.Μπορει να ειναι και αυτο.Αλλιως οπως ειπα και πιο πανω κανε σωστη εξαερωση και αν νομιζεις οτι κατι δεν κανεις σωστα πηγαινε το σε συνεργειο γιατι δεν παιζουν με αυτα. Wink

Ωπ :!: Μαλλον εδω ειναι το λαθος μου. Οταν εβαλα παλι το λαστιχο πισω το εβαλα οπως το ειχα βγαλει δηλαδη κατεβασμενο. Αρα λογικα παιζει να ηταν αυτο. Το ξαναβαζω στην κανονικη του θεση δηλαδη διπλωμενο επανω. Γιατι απο εξαερωσεις δεν μου εβγαλε καθολου φυσαλιδες. Σε euxaristo πολυ :!: respekt2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 25 Μαρ 2011, 14:12

Ζητω προκαταβολικα συγνωμη για το πρηξιμο!
Σημερα που ειχα ρεπο και εχει και καλο καιρο, την εβγαλα να δω αν πανε καλα τα φρενα. Με το που ζεσταθηκαν ομως παλι τα ιδια confused Πετρωσε η μανετα και κολλησαν τα φρενα. Επαναλαμβανω τι εχω κανει μεχρι στιγμης και αν παει ο νους κανενος τι μπορει να συμβαινει ας με βοηθησει.
-Αλλαξα σωληνακια, απο μαμα σε υψηλης της Venhill.
-Αλλαξα υγρα φρενων, εβαλα motul rbf 600, μεχρι τη μεση στο ποτηρακι.
-Εκανα τις εξαερωσεις μου και παρατηρησα αρχικα οτι ειχα μικρη διαρροη απο τους εξαερωτηρες στις δαγκανες.
-Ξεβιδωσα και ξαναβιδωσα παλι τους εξαερωτηρες, ελεγξα και δεν ειχαν διαρροη.
-Ειχα κανει λαθος και δεν ειχα ανεβασει το μαυρο λαστιχακι μεσα στο ποτηρακι των υγρων, οποτε και το διορθωσα.
-Στη σημερινη βολτα, που ειχα παρει μαζι εργαλεια και υγρα, οταν κολλησαν τα μπροστινα φρενα, εκανα εξαερωσεις. Αμεσως μαλακωσε η μανετα, και απο τις δαγκανες που εκανα εξαερωσεις, στην αρχη η μια δεν μου εβγαζε καθολου υγρα :!: :!: :!: Υστερα απο 3 περιπου φορες που εκανα εξαερωση μου εφερε υγρα χωρις φυσαλιδες :!: Στην επιστροφη πηγαινα με λιγα χιλιομετρα και πατουσα ταυτοχρονα την μανετα. Οταν ζεσταθηκαν ξανακολλησαν τα φρενα neura
Σκεφτομαι μηπως εχουν προβλημα τα σωληνακια, αλλα αν ηταν αυτα η αιτια δεν θα φρεναρα καθολου πιστευω απο την αρχη...
Ριξτε λιγο φως στο μυστηριο βρε παιδια. eeee
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 25 Μαρ 2011, 16:07

Το προβλημα πρεπει να ειναι στα υγρα των φρενων. Μολις ζεσταινονται διαστελονται και σου πατανε το φρενο. Στην θεση σου θα ξαναλλαζα υγρα φρενων προσεχοντας να ειναι DOT4 (ή οτι προτεινει η μαμα για το μηχανακι σου). Επισης ειναι σημαντικο τα υγρα να ειναι απο σφραγισμενο μπουκαλακι γιατι ειναι ιδιαιτερα υδροφιλα και αν ερθουν σε επαφη με τον αερα για μερικες ωρες τοτε αχρηστευονται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 25 Μαρ 2011, 16:32

valentinosgsxr έγραψε:
Το προβλημα πρεπει να ειναι στα υγρα των φρενων. Μολις ζεσταινονται διαστελονται και σου πατανε το φρενο. Στην θεση σου θα ξαναλλαζα υγρα φρενων προσεχοντας να ειναι DOT4 (ή οτι προτεινει η μαμα για το μηχανακι σου). Επισης ειναι σημαντικο τα υγρα να ειναι απο σφραγισμενο μπουκαλακι γιατι ειναι ιδιαιτερα υδροφιλα και αν ερθουν σε επαφη με τον αερα για μερικες ωρες τοτε αχρηστευονται.

Τα motul Rbf 600 ειναι dot4 και τα πηρα καινουρια σφραγισμενα, οταν εκανα την αλλαγη. Ειχαν το κανονικο χρωμα του καινουριου (ξανθο), οποτε δεν πιστευω οτι ειναι απο αυτο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 25 Μαρ 2011, 16:41

Τι να πω ρε γαμωτο...

Ετσι για την ιδεα, δεν δοκιμαζεις να καθαρισεις και τις δαγκανες σου απο την μακα με ενα σπρευ καθαρισμου φρενων? Ισως τα εμβολακια σου να ειναι τοσο βρωμικα που δεν επιστρεφουν σωστα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 25 Μαρ 2011, 16:46

Το σκεφτηκα και αυτο ο γκαντεμης :!: Δεν το εχω κανει. Αλλα δεν θα το εκανε συνεχεια και οχι μετα απο αρκετο φρεναρισμα που ζεσταινονται :?: Αλλωστε θα ειχα ενδειξεις απο πριν πιστευω αν κολλαγαν λογω βρωμας, με τα μαμα σωληνακια aswew
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 25 Μαρ 2011, 18:50

Φίλος τα σωληνακια δεν παίζει να φταινε.. Αυτά φοραω κ γω.. Λοιπόν το ίδιο είχα παθει κ γω ξ εφτεγε η μανετα π δεν απελευθερώνε πλήρως. Γενικά αυτο π επαθες είναι φαινόμενο π συμβαίνει όταν δεν επανέρχονται τα εμβολα της δαγκανας πλήρως πίσω κ ζεσταινονται τα φρένα- υγρά κ διαστελονται με αποτέλεσμα να κολλανε προοδευτικά ( πχ σε 2 δευτερόλεπτα) . Αν τα αφήσεις καμία ώρα θα ξεκολλήσουν απλά θέλει πολυ ώρα να κρυωσουν τ υγρά μέσα στα σωληνακια.. Βγάλε κ ξαναβαλε την μανετα προσέχοντας να μπαίνει το τσουνι της τρομπας καλα μέσα σε μια τρύπα της μανετας.. Ρίξε κ λιγο wd.. Επίσης κάτι ακόμη π ίσως φταίει είναι ν είναι βρομικα τα εμβολα κ να κολλανε αν κ δύσκολο το κόβω.. Τέλος δοκίμασε να γεμισεις το παγουρακι μέχρι τη μέση κ κανε μια καλή εξαερωση αργά αργά την τρομπα.. Πρόσεχε τις δισκοπλακες γιατί παίζει να στραβωσουν απο την ζέστη όταν κολλάει.. Παρατήρησε αν καίνε όταν κολλάνε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 25 Μαρ 2011, 21:07

magiaklaniakeksatmisi έγραψε:
Φίλος τα σωληνακια δεν παίζει να φταινε.. Αυτά φοραω κ γω.. Λοιπόν το ίδιο είχα παθει κ γω ξ εφτεγε η μανετα π δεν απελευθερώνε πλήρως. Γενικά αυτο π επαθες είναι φαινόμενο π συμβαίνει όταν δεν επανέρχονται τα εμβολα της δαγκανας πλήρως πίσω κ ζεσταινονται τα φρένα- υγρά κ διαστελονται με αποτέλεσμα να κολλανε προοδευτικά ( πχ σε 2 δευτερόλεπτα) . Αν τα αφήσεις καμία ώρα θα ξεκολλήσουν απλά θέλει πολυ ώρα να κρυωσουν τ υγρά μέσα στα σωληνακια.. Βγάλε κ ξαναβαλε την μανετα προσέχοντας να μπαίνει το τσουνι της τρομπας καλα μέσα σε μια τρύπα της μανετας.. Ρίξε κ λιγο wd.. Επίσης κάτι ακόμη π ίσως φταίει είναι ν είναι βρομικα τα εμβολα κ να κολλανε αν κ δύσκολο το κόβω.. Τέλος δοκίμασε να γεμισεις το παγουρακι μέχρι τη μέση κ κανε μια καλή εξαερωση αργά αργά την τρομπα.. Πρόσεχε τις δισκοπλακες γιατί παίζει να στραβωσουν απο την ζέστη όταν κολλάει.. Παρατήρησε αν καίνε όταν κολλάνε..

Φιλε Κλημη και εμενα ετσι μου το εκανε προοδευτικα το μπλοκαρισμα (ευτυχως!). Οι δισκοι δεν ηταν τοσο ζεστοι, οι δαγκανες λιγο ναι. Οχι ομως οπως ειναι μετα απο γρηγορη βολτα και πολλα φρενα που δεν τους ακουμπας.
Ελυσα την μανετα οπως μου ειπες. Ειδα οτι εκει που πατουσε το τσουνι ειχε αφησει σημαδακι. Δεν ηταν μεσα στην τρυπουλα που παιζει. Της εβαλα λιπαντικο και την ξαναεβαλα σωστα. Τωρα ακουω οτι πατανε τα τακακια στους δισκους και εχω και μια δυσκολια οταν την σπρωχνω. Θα λυσω αυριο με το φως της μερας τις δαγκανες, να καθαρισω και εμβολα να ειμαι σιγουρος. Αν προλαβω επειδη δουλευω θα την κανω και μια βολτα να δω πως παει και θα γραψω παλι. thanks πολυ beer1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 25 Μαρ 2011, 22:29

Black Eagle έγραψε:
magiaklaniakeksatmisi έγραψε:
Φίλος τα σωληνακια δεν παίζει να φταινε.. Αυτά φοραω κ γω.. Λοιπόν το ίδιο είχα παθει κ γω ξ εφτεγε η μανετα π δεν απελευθερώνε πλήρως. Γενικά αυτο π επαθες είναι φαινόμενο π συμβαίνει όταν δεν επανέρχονται τα εμβολα της δαγκανας πλήρως πίσω κ ζεσταινονται τα φρένα- υγρά κ διαστελονται με αποτέλεσμα να κολλανε προοδευτικά ( πχ σε 2 δευτερόλεπτα) . Αν τα αφήσεις καμία ώρα θα ξεκολλήσουν απλά θέλει πολυ ώρα να κρυωσουν τ υγρά μέσα στα σωληνακια.. Βγάλε κ ξαναβαλε την μανετα προσέχοντας να μπαίνει το τσουνι της τρομπας καλα μέσα σε μια τρύπα της μανετας.. Ρίξε κ λιγο wd.. Επίσης κάτι ακόμη π ίσως φταίει είναι ν είναι βρομικα τα εμβολα κ να κολλανε αν κ δύσκολο το κόβω.. Τέλος δοκίμασε να γεμισεις το παγουρακι μέχρι τη μέση κ κανε μια καλή εξαερωση αργά αργά την τρομπα.. Πρόσεχε τις δισκοπλακες γιατί παίζει να στραβωσουν απο την ζέστη όταν κολλάει.. Παρατήρησε αν καίνε όταν κολλάνε..

Φιλε Κλημη και εμενα ετσι μου το εκανε προοδευτικα το μπλοκαρισμα (ευτυχως!). Οι δισκοι δεν ηταν τοσο ζεστοι, οι δαγκανες λιγο ναι. Οχι ομως οπως ειναι μετα απο γρηγορη βολτα και πολλα φρενα που δεν τους ακουμπας.
Ελυσα την μανετα οπως μου ειπες. Ειδα οτι εκει που πατουσε το τσουνι ειχε αφησει σημαδακι. Δεν ηταν μεσα στην τρυπουλα που παιζει. Της εβαλα λιπαντικο και την ξαναεβαλα σωστα. Τωρα ακουω οτι πατανε τα τακακια στους δισκους και εχω και μια δυσκολια οταν την σπρωχνω. Θα λυσω αυριο με το φως της μερας τις δαγκανες, να καθαρισω και εμβολα να ειμαι σιγουρος. Αν προλαβω επειδη δουλευω θα την κανω και μια βολτα να δω πως παει και θα γραψω παλι. thanks πολυ beer1
οπως σ ειπα δεν ηταν το τσουνι μεσα... χωστο καλα εκει μεσα κ δεν θα ξανακολλησουν.. Very Happy Very Happy Very Happy ακους τους δισκους?? μαλλον ακους τον κλασσικο ηχο γιατι παντα υπαρχει μια μικρη επαφη δισκων με τακακια...θα δεις αυριο θα εισαι οκ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Μαρ 2011, 20:30

Τελικα δεν ειναι αυτο μαλλον. Αν και το εβαλα μεσα μου το ξαναεκανε Crying or Very sad. Οταν βαζω το τσουνι μεσα στη μανετα και παω να τοποθετησω την μανετα δεν παει μονη της, δεν μπαινει δηλαδη η βιδα, θελει ενα κλικ σπρωξιμο. Ειναι οκ ετσι μπαινει? Σημερα ειχα ρεπο παλι και καθησα και καθαρισα τα εμβολακια απο τις δαγκανες, μην τυχον και ηταν απο εκει. Τις ξαναεβαλα επανω το πηγα μια βολτα αλλα δεν. Μετα απο 2 χιλιομετρα παλι τα ιδια... pale To μονο που σκεφτομαι τωρα ειναι η τρομπα. Οποτε μαλλον θα την παω συνεργειο. Απλα επειδη εχω κακες εμπειριες σκεφτομαι μηπως δεν ασχοληθουν καθολου. Να την λυσω εγω, ειναι ευκολο :?:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κωσταςηρακλειο
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : kostas
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗ
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 563
Αγωνιζόμενος : oxi pia
Hμερομηνία εγγραφής : 17/05/2009

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Μαρ 2011, 20:36

Black Eagle έγραψε:
Τελικα δεν ειναι αυτο μαλλον. Αν και το εβαλα μεσα μου το ξαναεκανε Crying or Very sad. Οταν βαζω το τσουνι μεσα στη μανετα και παω να τοποθετησω την μανετα δεν παει μονη της, δεν μπαινει δηλαδη η βιδα, θελει ενα κλικ σπρωξιμο. Ειναι οκ ετσι μπαινει? Σημερα ειχα ρεπο παλι και καθησα και καθαρισα τα εμβολακια απο τις δαγκανες, μην τυχον και ηταν απο εκει. Τις ξαναεβαλα επανω το πηγα μια βολτα αλλα δεν. Μετα απο 2 χιλιομετρα παλι τα ιδια... pale To μονο που σκεφτομαι τωρα ειναι η τρομπα. Οποτε μαλλον θα την παω συνεργειο. Απλα επειδη εχω κακες εμπειριες σκεφτομαι μηπως δεν ασχοληθουν καθολου. Να την λυσω εγω, ειναι ευκολο :?:

μήπως έχεις αλαξι μανετες scratch scratch scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Μαρ 2011, 20:40

αν θες βοηθεια στο περασμα των υγρων κοιτα εδω ειναι καλο βιντεακι κ βοηθαει πολυ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Μαρ 2011, 21:31

Κωσταςηρακλειο έγραψε:
μήπως έχεις αλαξι μανετες scratch scratch scratch

Οχι της μαμα εχω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Μαρ 2011, 21:33

Darksoul έγραψε:
αν θες βοηθεια στο περασμα των υγρων κοιτα εδω ειναι καλο βιντεακι κ βοηθαει πολυ!


Ευχαριστω... Το ειχα δει ακριβως ετσι κανω την εξαερωση :|
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Μαρ 2011, 23:12

τπτ φιλε ελπιζω να βρεις τι γινετε γτ δε παιζουμε με τα φρενα μας!πηγαινε το να στο ελενξουν λεω γω να σαι 10000% σιγουρος κ το κεφαλι σου ησυχο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 31 Μαρ 2011, 01:03

μηπως ειναι τα η ασφαλειες απο τα τακακια?? δεν μπορω να φανταστω τιποτα αλλο...καθαρισε κ εκει... τρομπα καλυτερα μην πειραξεις μονος κ καλυτερα μην την πας για φτιαξιμο καν αν δεις οτι φταιει αυτη... παρε μια μαμα απο το εβαυ η απο gixxer η απο κανενα yamapa..κατι που φαινεται πιο υποπτο απο ολα ειναι να χαλασε καποια τσιμουχα απο τα εμβολα της δαγκανας..τελος να υπαρχει ακομη αερας αν κ αυτο δυσκολο..δεν υπαρχει αλλη περιπτωση..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 31 Μαρ 2011, 14:08

Εχω εναν ενδιασμο για την μανετα, για αυτο τραβηξα φωτογραφιες πειτε μου αν η προεξωχη που παταει τον διακοπτη ειναι στραβια, η ειναι ιδεα μου... :!: Πληροφοριακα ειχε πεσει η μηχανη απο την δεξια πλευρα.

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Dsc00830yg.th
διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Dsc00832b.th
διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Dsc00834n.th
διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Dsc00820ff.th
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 31 Μαρ 2011, 14:39

Ρε παιδια ενας χριστιανος συμφορουμιτης απο αθηνα δεν βρεθηκε με γνωσεις βεβαιως να του πει του ανθρωπου να το δει απο κοντα να μην βασανιζεται αλλο με τα φρενα του το παληκαρι, κριμα ειναι διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 318105
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 31 Μαρ 2011, 19:37

ειναι σιγουρα στραβια..πολυ στραβια εκει π δειχνεις αλλα εκεινο ακουμπα στον διακοπτη..αλλα μπορει να σπροχνει την μανετα προς τα μεσα (δεν την αφηνει να επανερθει) οποτε ειναι σαν αυτο π λεγαμε..δοκιμασε να την ισιωσεις κ κανε μια βολτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 31 Μαρ 2011, 19:42

δες εδω τις ισιες..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 31 Μαρ 2011, 19:44

Οκ αυτο ηθελα και εγω αυτο πιστευω οτι ειναι, γιατι οπως ειχα γραψει και πιο πανω δεν εμπαινε ανετα η βιδα στη μανετα και ας ηταν το τσουνι της τρομπας μεσα. Επρεπε δηλαδη να το σπρωξω λιγο. Θα παρω απο ενα φιλο της Titax την μανετα να το δοκιμασω και θα σας πω αν ηταν τελικα απο αυτο. thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 31 Μαρ 2011, 19:46

magiaklaniakeksatmisi έγραψε:
δες εδω τις ισιες..

Ο καλα αυτες ειναι και οι nissin, οι μαμα, οποτε μπορω να συγκρινω... Μαλλον αυτο ειναι, βεβαια θα δειξει και στην πραξη :!: Να σαι καλα και για τις φωτο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 03 Απρ 2011, 18:32

Ευρηκα επιτελους... :!: :!: :!: geek bounce sunny tralala mpanana souza
Παιδια thanks παρα πολυ οσους βοηθησαν :!: euxaristo Τελικα το προβλημα ηταν στη μανετα Evil or Very Mad toixos Δεν αφηνε να απελευθερωθει αρκετα το τσουνι που εβγαινει απο τη τρομπα, επειδη ηταν στραβωμενο το σημειο που παταει στο διακοπτακι στο φως του φρενου. Αλλαξα την μανετα, εβαλα της titax και ολα μια χαρα smileee
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΚΑΣΤΟΡΙΑ


Άντρας Όνομα: : Χρηστοs
Τόπος : ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 712
Αγωνιζόμενος : BACK IN BLACK
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 03 Απρ 2011, 18:35

Black Eagle έγραψε:
Ευρηκα επιτελους... :!: :!: :!: geek bounce sunny tralala mpanana souza
Παιδια thanks παρα πολυ οσους βοηθησαν :!: euxaristo Τελικα το προβλημα ηταν στη μανετα Evil or Very Mad toixos Δεν αφηνε να απελευθερωθει αρκετα το τσουνι που εβγαινει απο τη τρομπα, επειδη ηταν στραβωμενο το σημειο που παταει στο διακοπτακι στο φως του φρενου. Αλλαξα την μανετα, εβαλα της titax και ολα μια χαρα smileee

Ανακούφιση μεγάλη ε?????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διαρροη υγρου φρενων   διαρροη υγρου φρενων - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 03 Απρ 2011, 18:43

Ασε δεν λες τιποτα :!: Μου ειχε γινει εμονη ιδεα. Εβλεπα εφιαλτες τα βραδια και τετοια... lol! Τι μπορει να κανει μια βρωμομανετα :!: Στο δρομο πηγαινα σαν χαζοχαρουμενος, ξερεις εχω φρενα! Yeah! tongue
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
διαρροη υγρου φρενων
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Αλλαγη ψυκτικου υγρου.
» Εξαερωση φρενων
» Εξαερωση φρενων

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΦΡΕΝΑ - ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com