Greek GSX-R forum
ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_l10ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_c10ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_l10ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_c10ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_l10ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_c10ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_l10ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_c10ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_l10ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_c10ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_l10ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_c10ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_l10ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_c10ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_l10ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_c10ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_l10ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_c10ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_l10ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_c10ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000

Πήγαινε κάτω 
+8
mike
T.R.E
bolek76
valentinosgsxr
giannisK6
teo46
kostaskr6
louk6
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000   ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 25 Ιουν 2012, 13:25

kostaskr6 έγραψε:
καταλαβαινω τι λες σταυρο κ σιγουρα η αξιοπιστια ειναι ποιο σιμαντικο πραγμα ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 618342

ομως ξερω παιδεια που εχουν βαλει εκκεντροφορους χωρις ελλατηρια κ δεν εχω ακουσει καποιο προβλημα
οπως επισεις αλλους που εχουν βαλει ελατηρια κ ασφαλιες απο 600 η 750 δεν θυμαμε καλα
κ στροφαρουν αρκετα πανω απο τον κοφτη μας κοντα (14) κ δεν εχουν προβλημαΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 337132


για το τελευταιο τι εχεις ακουσει-ξερεις εσυ? ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 674578
οταν θα ακουσεις το προβλημα, θα ειναι ενα εξολοκληρου κατεστραμενο μοτερ.Οποτε για ενα μικρο ποσο(ελατηρια) ζημιωνεσαι με ενα ολοκληρο μοτερ.Και δεν λεμε να εχεις και τιποτα ρο'ι'κες κτλ. μετα κλαις για ολα οσα εχεις πληρωσει και βαζεις ενα μαμα μοτερ και ξενερωνεις.
εγω στροφαρω 14100 πραγματικες (15000+ στο στροφομετρο) αλλα και ελατηρια φοραω και ασφαλειες yoshi και retainers yoshi.
ξερεις γιατι?γιατι μια φορα που εφτυσε μια ασφαλεια ημουν τοσο κωλοφαρδος που την γλυτωσα με μια πολυ ελαφρως στραβη βαλβιδα που ουτε καν εκανε ζημεια στον οδηγο της........
απο εκει και περα.... οτι θελει κανεις, κανει..... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000   ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 25 Ιουν 2012, 13:42

stavrosrodo έγραψε:
kostaskr6 έγραψε:
καταλαβαινω τι λες σταυρο κ σιγουρα η αξιοπιστια ειναι ποιο σιμαντικο πραγμα ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 618342

ομως ξερω παιδεια που εχουν βαλει εκκεντροφορους χωρις ελλατηρια κ δεν εχω ακουσει καποιο προβλημα
οπως επισεις αλλους που εχουν βαλει ελατηρια κ ασφαλιες απο 600 η 750 δεν θυμαμε καλα
κ στροφαρουν αρκετα πανω απο τον κοφτη μας κοντα (14) κ δεν εχουν προβλημαΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 337132


για το τελευταιο τι εχεις ακουσει-ξερεις εσυ? ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 674578
οταν θα ακουσεις το προβλημα, θα ειναι ενα εξολοκληρου κατεστραμενο μοτερ.Οποτε για ενα μικρο ποσο(ελατηρια) ζημιωνεσαι με ενα ολοκληρο μοτερ.Και δεν λεμε να εχεις και τιποτα ρο'ι'κες κτλ. μετα κλαις για ολα οσα εχεις πληρωσει και βαζεις ενα μαμα μοτερ και ξενερωνεις.
εγω στροφαρω 14100 πραγματικες (15000+ στο στροφομετρο) αλλα και ελατηρια φοραω και ασφαλειες yoshi και retainers yoshi.
ξερεις γιατι?γιατι μια φορα που εφτυσε μια ασφαλεια ημουν τοσο κωλοφαρδος που την γλυτωσα με μια πολυ ελαφρως στραβη βαλβιδα που ουτε καν εκανε ζημεια στον οδηγο της........
απο εκει και περα.... οτι θελει κανεις, κανει..... Wink


ξερω πολυ καλα τι φορας βρε σταυρο δεν ειναι η πρωτη φορα που μιλαμε ή κανω λαθος scratch

δεν ειναι αλτσχα'ι'μερ πλακα κανω ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 79988 ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 79988

φοραγες τις γιοσι τοτε που εφυγε?

κ πες δεν εχεις ακουσει καθολου οτι βαζουν απο 600 ελατηρια κ ασφαλιες

επιδη στροφαρουν πολυ κ δεν εχουν προβλημα Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000   ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 25 Ιουν 2012, 14:04

kostaskr6 έγραψε:

φοραγες τις γιοσι τοτε που εφυγε?
κ πες δεν εχεις ακουσει καθολου οτι βαζουν απο 600 ελατηρια κ ασφαλιες
επιδη στροφαρουν πολυ κ δεν εχουν προβλημα Very Happy


Tα ελατήρια τα βάζουνε απ'το 600 τις ασφάλεις πάλι όχι...Oι Υοshimura ασφάλειες είναι διαφορετικές σε σχέση με τις στοκ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000   ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 25 Ιουν 2012, 14:09

T.R.E έγραψε:
kostaskr6 έγραψε:

φοραγες τις γιοσι τοτε που εφυγε?
κ πες δεν εχεις ακουσει καθολου οτι βαζουν απο 600 ελατηρια κ ασφαλιες
επιδη στροφαρουν πολυ κ δεν εχουν προβλημα Very Happy


Tα ελατήρια τα βάζουνε απ'το 600 τις ασφάλεις πάλι όχι...Oι Υοshimura ασφάλειες είναι διαφορετικές σε σχέση με τις στοκ.

ναι αλλα μπενουν κ στα μαμα retainers, οποτε γιατι να μην βαλεις απο 600?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000   ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 25 Ιουν 2012, 14:16

οταν εφυγε η ασφαλεια ειχα μεν ελατηρια απο το κιτ της yoshi αλλα δεν φορουσα τις ασφαλειες yoshi.
>και επειδη αυτος που καιγεται στο χυλο, φυσα και το γιαουρτι, εβαλα και ασφαλειες και ριτε'ι'νερς για να μην εχω θεμα.
και βεβαια ξερω οτι βαζουν απο 600-750 ελατηρια(που ειναι μεν πιο σκληρα, αλλα σε σχεση με της yoshi?????μετρησε κανεις????και μην ξεχνας η yoshi δινει και ατσαλινες ροδελες για την βαση οπου πατανε τα πιο σκληρα ελατηρια)ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 64351547
αλλα αν βαζουν και τις ασφαλειες απο 600 θεωρωντας οτι ειναι καλυτερες τοτε μαλλον κανουν μ@λ@κι@ η yoshi εχει τις ιδιες βελτιωτικες για 1000-600-750 http://shop.yoshimura-jp.com/en/product/syousai.php?id=1603
και μην ΠΑΡΑΒΛΕΠΟΥΜΕ οτι.... ΤΟ 600 ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΡΟΦΑΡΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΒΥΘΙΖΕΙ ΤΗΝ ΒΑΛΒΙΔΑ 8χιλ(yoshimura cams) ΕΝΩ ΤΟ 1000 πανω απο 10χιλ.(yoshimura cams)
Οποτε καταλαβαινεις οτι δυο+ χιλιοστα για να γυρισουν πισω στις 14000 και η εφαρμογη των ασφαλειων στα ριτε'ι'νερς ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 F2225650000 , ειναι ενα πολυ λεπτο,αλλα σοβαρο θεμα για να κανεις πατεντες του τυπου.... ''στου διπλα δουλεψε'' .....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000   ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 25 Ιουν 2012, 14:36

kostaskr6 έγραψε:
T.R.E έγραψε:
kostaskr6 έγραψε:

φοραγες τις γιοσι τοτε που εφυγε?
κ πες δεν εχεις ακουσει καθολου οτι βαζουν απο 600 ελατηρια κ ασφαλιες
επιδη στροφαρουν πολυ κ δεν εχουν προβλημα Very Happy


Tα ελατήρια τα βάζουνε απ'το 600 τις ασφάλεις πάλι όχι...Oι Υοshimura ασφάλειες είναι διαφορετικές σε σχέση με τις στοκ.

ναι αλλα μπενουν κ στα μαμα retainers, οποτε γιατι να μην βαλεις απο 600?


Τι μπαίνει στα στοκ retainers δεν κατάλαβα; scratch Αυτό που σου λέει ο Σταύρος είναι ότι ΟΚ τα ελατήρια πες είναι πιο σκληρά του 600 αλλά πόσο; Και το στροφάρει χωρίς πρόβλημα είναι σχετικό,άλλο το πάω 14.000 που και πού και άλλο το μοτέρ να ζει σ'αυτές τις στροφές.

Τώρα όσον αφορά το απροβλημάτιστα εγώ προσωπικά ξέρω 2 Κ7 με τέτοιου είδους φτιάξιμο και τα 2 με κεφαλωμένες βαλβίδες μην κοιτάς που δεν το λένε δημοσίως... kapelo

Όσο για το στροφάρισμα ακόμα και με STR-R με στοκ πιστόνια αποκλείεται να βγάζεις δύναμη εκεί ψηλά οπότε τζάμπα ο κόπος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000   ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 25 Ιουν 2012, 14:47

ξερεις οτι δεν μπορω να πω οτι εχεις λαθος σκεπτικο κ ισα ισα το ασπαζομε.
το θεμα ειναι οτι ο ποιο πολυς κοσμος ψαχνει να βρει τροπους να κανει αυτο που θελει οικονομικα
ασχετα αν θα του ερθει μπουμερανκ ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 8593
γιατι οπως γνωριζεις κ εσυ υπαρχουν πατεντες πετυχημενες κ αλλες οχι Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000   ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 25 Ιουν 2012, 14:54

T.R.E έγραψε:
kostaskr6 έγραψε:
T.R.E έγραψε:
kostaskr6 έγραψε:

φοραγες τις γιοσι τοτε που εφυγε?
κ πες δεν εχεις ακουσει καθολου οτι βαζουν απο 600 ελατηρια κ ασφαλιες
επιδη στροφαρουν πολυ κ δεν εχουν προβλημα Very Happy


Tα ελατήρια τα βάζουνε απ'το 600 τις ασφάλεις πάλι όχι...Oι Υοshimura ασφάλειες είναι διαφορετικές σε σχέση με τις στοκ.

ναι αλλα μπενουν κ στα μαμα retainers, οποτε γιατι να μην βαλεις απο 600?


Τι μπαίνει στα στοκ retainers δεν κατάλαβα; scratch Αυτό που σου λέει ο Σταύρος είναι ότι ΟΚ τα ελατήρια πες είναι πιο σκληρά του 600 αλλά πόσο; Και το στροφάρει χωρίς πρόβλημα είναι σχετικό,άλλο το πάω 14.000 που και πού και άλλο το μοτέρ να ζει σ'αυτές τις στροφές.

Τώρα όσον αφορά το απροβλημάτιστα εγώ προσωπικά ξέρω 2 Κ7 με τέτοιου είδους φτιάξιμο και τα 2 με κεφαλωμένες βαλβίδες μην κοιτάς που δεν το λένε δημοσίως... ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 341461

Όσο για το στροφάρισμα ακόμα και με STR-R με στοκ πιστόνια αποκλείεται να βγάζεις δύναμη εκεί ψηλά οπότε τζάμπα ο κόπος.

τι εννοεις (με τέτοιου είδους φτιάξιμο) για να καταλαβω

κ δευτερο δεν ειπαμε να παμε 14 ολοι να κανουμε κοντρες κ να τρεχουμε ντραγκστερ
απλα κανουμε μια συζητηση για να βγαλουμε καποια σημπερασματα κ να βελτιωσουμε τις γνωσεις μας Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000   ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 25 Ιουν 2012, 16:30

Τα ελατηρια απο 600 με τα yoshimura τα εχω μετρησει και ειναι σε δυναμη ακριβος τα ιδια απλα ειναι λιιιιγο πιο κοντα σε μηκος του 600 Very Happy

Τωρα αρκετοι που δεν θελουν να χασουν (οσο γινεται σε δυναμη ψηλα ) δεν βαζουν τα yoshimura ελατηρια γιατι οσο λιγοτερο δυναμη εχουν αφηνουν τους εκκεντροφορους να γυρισουν πιο ελευθερα ssss οσο για τα μαμα ελατηρια ειναι μια χαρα σε δυναμη και τα εχουν δοκιμασει αρκετοι χωρις κανενα προβλημα file στο δικο μου καλου κακου εβαλα τα yoshimura :P

Απο κι και περα μην τολμησει κανεις και βαλει εκκεντροφορους χωρις τις ασφαλειες yoshimura γιατι οι δικες τους ειναι απο αλουμινιο και δεν αντεχουν αυτα τα τεραστια καρυδια που εχουν οι STR-R ssss για το λογο αυτο καμια φορα δεν αντεχουν ακομα και οι βαλβιδες και για αυτο μερικοι τις αλλαζουν με ατσαλινες file

Δεν ξερω αν κανω καλα που τα λεω ολα αυτα δημοσια :P

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gat0s
Hero gixxer
Hero gixxer
gat0s


Άντρας Όνομα: : ΑΝΕΣΤΗΣ
Τόπος : ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1831
Αγωνιζόμενος : Sleep
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000   ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 25 Ιουν 2012, 16:47

JIMK7 έγραψε:
Τα ελατηρια απο 600 με τα yoshimura τα εχω μετρησει και ειναι σε δυναμη ακριβος τα ιδια απλα ειναι λιιιιγο πιο κοντα σε μηκος του 600 Very Happy

Τωρα αρκετοι που δεν θελουν να χασουν (οσο γινεται σε δυναμη ψηλα ) δεν βαζουν τα yoshimura ελατηρια γιατι οσο λιγοτερο δυναμη εχουν αφηνουν τους εκκεντροφορους να γυρισουν πιο ελευθερα ssss οσο για τα μαμα ελατηρια ειναι μια χαρα σε δυναμη και τα εχουν δοκιμασει αρκετοι χωρις κανενα προβλημα file στο δικο μου καλου κακου εβαλα τα yoshimura :P

Απο κι και περα μην τολμησει κανεις και βαλει εκκεντροφορους χωρις τις ασφαλειες yoshimura γιατι οι δικες τους ειναι απο αλουμινιο και δεν αντεχουν αυτα τα τεραστια καρυδια που εχουν οι STR-R ssss για το λογο αυτο καμια φορα δεν αντεχουν ακομα και οι βαλβιδες και για αυτο μερικοι τις αλλαζουν με ατσαλινες file

Δεν ξερω αν κανω καλα που τα λεω ολα αυτα δημοσια :P


Εγω jim στο δικο μου εχω κοφτη στις 14000 το μοτερ δουλευει σε αυτες τις στροφες και ειναι φτιγμενο τουλαχιστον για 25000-30000 χιλ και δεν εχω αλαξει ουτε retainers ουτε ασφαλεις και ακομα τουλαχιστον δεν εχω θεμα.
Για τις βαλβιδες που λες νομιζω τις αλλαζουν σε νιτρατα γιατι οι ατσαλινες εχουν περισσοτερη ελαστικοτητα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000   ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 25 Ιουν 2012, 20:32

gat0s έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
Τα ελατηρια απο 600 με τα yoshimura τα εχω μετρησει και ειναι σε δυναμη ακριβος τα ιδια απλα ειναι λιιιιγο πιο κοντα σε μηκος του 600 Very Happy

Τωρα αρκετοι που δεν θελουν να χασουν (οσο γινεται σε δυναμη ψηλα ) δεν βαζουν τα yoshimura ελατηρια γιατι οσο λιγοτερο δυναμη εχουν αφηνουν τους εκκεντροφορους να γυρισουν πιο ελευθερα ssss οσο για τα μαμα ελατηρια ειναι μια χαρα σε δυναμη και τα εχουν δοκιμασει αρκετοι χωρις κανενα προβλημα file στο δικο μου καλου κακου εβαλα τα yoshimura :P

Απο κι και περα μην τολμησει κανεις και βαλει εκκεντροφορους χωρις τις ασφαλειες yoshimura γιατι οι δικες τους ειναι απο αλουμινιο και δεν αντεχουν αυτα τα τεραστια καρυδια που εχουν οι STR-R ssss για το λογο αυτο καμια φορα δεν αντεχουν ακομα και οι βαλβιδες και για αυτο μερικοι τις αλλαζουν με ατσαλινες file

Δεν ξερω αν κανω καλα που τα λεω ολα αυτα δημοσια :P


Εγω jim στο δικο μου εχω κοφτη στις 14000 το μοτερ δουλευει σε αυτες τις στροφες και ειναι φτιγμενο τουλαχιστον για 25000-30000 χιλ και δεν εχω αλαξει ουτε retainers ουτε ασφαλεις και ακομα τουλαχιστον δεν εχω θεμα.
Για τις βαλβιδες που λες νομιζω τις αλλαζουν σε νιτρατα γιατι οι ατσαλινες εχουν περισσοτερη ελαστικοτητα


Απ οσο ξερω τα retainers δεν κρατανε πανω απο 3.000 αγωνιστικα χιλιομετρα Shocked τουλαχιστον ετσι ειχα ακουσει απο το T.R.E. και δεν τα βαζουν για αξιοπιστια αλλα για ευστροφια του μοτερ Very Happy οσο για τις ασφαλειες αλλαξε τις οσο ειναι ακομα καιρος ssss

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000   ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 25 Ιουν 2012, 23:17

JIMK7 έγραψε:
οσο για τα μαμα ελατηρια ειναι μια χαρα σε δυναμη και τα εχουν δοκιμασει αρκετοι χωρις κανενα προβλημα file στο δικο μου καλου κακου εβαλα τα yoshimura :P

xaxa xaxa
εμ αυτο λεμε ρε Δημητρο.Και εσυ σαν μηχανικος στο δικο σου εβαλες τα ΣΙΓΟΥΡΑΚΙΑ.....
Συν τοις αλλοις ο T.R.E εχει απολυτο δικιο σε αυτο που ειπε.... αλλο να ανεβαζεις μια στο τοσο 14000, και αλλο να εισαι συνεχεια σε εκεινη τη γειτονια. ssss
το σκεπτικο ειναι ως εξης..... χτιζεις ενα μοτερ πολλων χιλιαδων και το προστατευεις με 250 ευρω που χουν οι ασφαλειες.
οσο για τα ελατηρια, αφου τα μετρησες Δημητρο, παω πασο.Αν και προσωπικα αν την ξαναεκανα την δουλεια παλι yoshimura θα εβαζα oooyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000   ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000 - Σελίδα 2 EmptyΤρι 26 Ιουν 2012, 09:05

kostaskr6 έγραψε:

τι εννοεις (με τέτοιου είδους φτιάξιμο) για να καταλαβω

κ δευτερο δεν ειπαμε να παμε 14 ολοι να κανουμε κοντρες κ να τρεχουμε ντραγκστερ
απλα κανουμε μια συζητηση για να βγαλουμε καποια σημπερασματα κ να βελτιωσουμε τις γνωσεις μας Wink


Mε τέτοιου είδους φτιάξιμο εννοώ reprofile εκκεντροφόρους,κατέβασμα καπάκι,στοκ ελατήρια με ροδέλες και γενικά budget φτιάξιμο ( πχ όπως φτιάχνω το ΖΧ )στο οποίο να ξέρεις ότι δεν είμαι αντίθετος αρκεί να γίνεται μελετημένα και φυσικά να έχεις και τις ανάλογες απαιτήσεις.Και καμιά φορά αυτό που λένε η φτήνια τρώει τον παρά να ξέρεις ότι ισχύει.

Από εκεί και πέρα ο καθένας παίρνει τις αποφάσεις του και τα ρίσκα του... :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΣΕ gsxr k6 1000
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Εκκεντροφόροι από 1000 σε 00-03 750
» SOS!!! Μπορω να ταιριαξω ζαντες PVM apo CBR 1000 μεχρι κ9 σε GSXR 1000 k8?
» gsxr 750 ή gsxr 1000

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com