Greek GSX-R forum
settin temp sensor input-pcv Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
settin temp sensor input-pcv Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
settin temp sensor input-pcv Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
settin temp sensor input-pcv Poll_l10settin temp sensor input-pcv Poll_c10settin temp sensor input-pcv Poll_r10 
JIMK7
settin temp sensor input-pcv Poll_l10settin temp sensor input-pcv Poll_c10settin temp sensor input-pcv Poll_r10 
nasos-v
settin temp sensor input-pcv Poll_l10settin temp sensor input-pcv Poll_c10settin temp sensor input-pcv Poll_r10 
T.R.E
settin temp sensor input-pcv Poll_l10settin temp sensor input-pcv Poll_c10settin temp sensor input-pcv Poll_r10 
k8 600 kk
settin temp sensor input-pcv Poll_l10settin temp sensor input-pcv Poll_c10settin temp sensor input-pcv Poll_r10 
kostaskr6
settin temp sensor input-pcv Poll_l10settin temp sensor input-pcv Poll_c10settin temp sensor input-pcv Poll_r10 
κολτρέϊν
settin temp sensor input-pcv Poll_l10settin temp sensor input-pcv Poll_c10settin temp sensor input-pcv Poll_r10 
Leroy
settin temp sensor input-pcv Poll_l10settin temp sensor input-pcv Poll_c10settin temp sensor input-pcv Poll_r10 
ripper
settin temp sensor input-pcv Poll_l10settin temp sensor input-pcv Poll_c10settin temp sensor input-pcv Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
settin temp sensor input-pcv Poll_l10settin temp sensor input-pcv Poll_c10settin temp sensor input-pcv Poll_r10 

 

 settin temp sensor input-pcv

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kostasva
Normal gixxer
Normal gixxer



Όνομα: : κωστας
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 107
Αγωνιζόμενος : στο δρομο με τον εαυτο μου
Hμερομηνία εγγραφής : 06/06/2010

settin temp sensor input-pcv Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: settin temp sensor input-pcv   settin temp sensor input-pcv EmptyΤρι 04 Οκτ 2011, 22:48

ξερει κανεις πως στο καλο σεταρουμε τη θερμοκρασια στο pcv? τι τιμες βαζουμε στα κουτακια για να εχουμε σωστη ενδειξη? :?:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

settin temp sensor input-pcv Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: settin temp sensor input-pcv   settin temp sensor input-pcv EmptyΤετ 05 Οκτ 2011, 08:28

kostasva έγραψε:
ξερει κανεις πως στο καλο σεταρουμε τη θερμοκρασια στο pcv? τι τιμες βαζουμε στα κουτακια για να εχουμε σωστη ενδειξη? :?:

Θα το κοιτάξω το απόγευμα που θα πάω σπίτι...

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

settin temp sensor input-pcv Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: settin temp sensor input-pcv   settin temp sensor input-pcv EmptyΤετ 05 Οκτ 2011, 10:33

αντε γτ εγω δεν το χω κανει αυτο ακομα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

settin temp sensor input-pcv Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: settin temp sensor input-pcv   settin temp sensor input-pcv EmptyΤετ 05 Οκτ 2011, 10:54

Darksoul έγραψε:
αντε γτ εγω δεν το χω κανει αυτο ακομα!

Τι το θες; 2 πράγματα μπορείς να κάνεις ουσιαστικά μ'αυτό... Να εμπλουτίζεις το μίγμα στην εκκίνηση αν υποθέσουμε ότι το έχεις ρυθμίσει φτωχό όταν είναι ζεστό και να ρυθμίσεις το autotune να ξεκινάει από μια θερμοκρασία και πάνω...


______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

settin temp sensor input-pcv Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: settin temp sensor input-pcv   settin temp sensor input-pcv EmptyΤετ 05 Οκτ 2011, 11:01

T.R.E έγραψε:
Darksoul έγραψε:
αντε γτ εγω δεν το χω κανει αυτο ακομα!

Τι το θες; 2 πράγματα μπορείς να κάνεις ουσιαστικά μ'αυτό... Να εμπλουτίζεις το μίγμα στην εκκίνηση αν υποθέσουμε ότι το έχεις ρυθμίσει φτωχό όταν είναι ζεστό και να ρυθμίσεις το autotune να ξεκινάει από μια θερμοκρασία και πάνω...


τπτ απλα να το λεω οτι το κανει!!!ακομα να καταλαβεις ποσο ποζερας ειμαι... affraid geek lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
-=UNSEEN=-
Adv. gixxer
Adv. gixxer
-=UNSEEN=-


Άντρας Τόπος : ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (πλεον)
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 414
Hμερομηνία εγγραφής : 02/10/2009

settin temp sensor input-pcv Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: settin temp sensor input-pcv   settin temp sensor input-pcv EmptyΤετ 05 Οκτ 2011, 14:30

Οτι τιμή και να βάλεις δεν θα δουλέψει γιατί θέλει σύνδεση με τον αισθητήρα της μηχανής για τη θερμοκρασία. Αν δεις το PCV σου έχει κάποια βιδάκια για εξωτερικές συνδέσεις. Απο εκεί πρέπει να πάρεις σήμα. Αυτό χρησιμέυει όπως σου είπε και ο Νίκος για το cold start που αν δεν έχεις καταργήσει την βαλβίδα εκκίνησης δεν το χρειάζεσαι, για το Autotune, αλλά και για να έχεις διαφορετικό χάρτη ανά θερμοκρασία κινητήρα.

Δεν νομίζω οτι το χρειάζεσαι αλλά αν πάλι θέλεις τόσο πολύ, πρέπει να συνδεθείς στον εργοστασιακό σένσορα. Απο εκεί και κάω δεν υπάρχει σωστή και λάθος τιμή, αλλά τι θέλεις εσύ να κάνεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostasva
Normal gixxer
Normal gixxer



Όνομα: : κωστας
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 107
Αγωνιζόμενος : στο δρομο με τον εαυτο μου
Hμερομηνία εγγραφής : 06/06/2010

settin temp sensor input-pcv Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: settin temp sensor input-pcv   settin temp sensor input-pcv EmptyΤετ 05 Οκτ 2011, 19:32

το καλωδιο ειναι ενα μπλε με μαυρη ριγα στη φισα του εγκεφαλου και , ναι το θελω για το cold start , οχι οτι τρεχει τιποτα σπουδαιο σιγα τωρα απλα ψαχνοντας την τελειοτητα που λενε..... αν και νομιζω οτι το commander διαβαζει fahreneit και οχι celcius και μαλλον εκει θα μπερδευτει η δουλεια , οποτε καλυτερα αστο οπως ειναι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
-=UNSEEN=-
Adv. gixxer
Adv. gixxer
-=UNSEEN=-


Άντρας Τόπος : ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (πλεον)
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 414
Hμερομηνία εγγραφής : 02/10/2009

settin temp sensor input-pcv Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: settin temp sensor input-pcv   settin temp sensor input-pcv EmptyΤετ 05 Οκτ 2011, 21:41

Δεν έχει θέμα με φαρεναιτ. Δουλευει και με κελσίου. Το Cold start είναι για μηχανάκια με κατηργημένη τη βαλβίδα. Εγω ακόμα και χωρίς τη βαλβίδα που είναι το δικό μου δεν είχα θέμα οπότε και που είχα κομμαντερ 5 δεν είχα κάνει κάτι. Μόνο για χάρτη ανά θερμοκρασία αν το θέλετε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
settin temp sensor input-pcv
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» O2 sensor Eliminators
» PCV speed/gear sensor
» ΠΩΣ ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΜΕ ΕΝΑΝ O2 SENSOR ΑΝ ΔΟΥΛΕΒΕΙ???

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com