Greek GSX-R forum
Πανω στο μηνα τελειωσε Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Πανω στο μηνα τελειωσε Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Πανω στο μηνα τελειωσε Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_l10Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_c10Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_r10 
JIMK7
Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_l10Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_c10Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_r10 
nasos-v
Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_l10Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_c10Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_r10 
T.R.E
Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_l10Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_c10Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_r10 
k8 600 kk
Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_l10Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_c10Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_r10 
kostaskr6
Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_l10Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_c10Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_r10 
κολτρέϊν
Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_l10Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_c10Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_r10 
Leroy
Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_l10Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_c10Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_r10 
ripper
Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_l10Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_c10Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_l10Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_c10Πανω στο μηνα τελειωσε Poll_r10 

 

 Πανω στο μηνα τελειωσε

Πήγαινε κάτω 
+24
christ-r
magfaria
lakisman46
mistiriodis_tsantakias
mitsos
kostaskr6
Bozos
lakou636
misfits296
k8 600 kk
kapnias
louk6
κολτρέϊν
Opeth
Miou
babis k8
gsxrk71000
kontos 750
giannisK6
kouzinas
magiaklaniakeksatmisi
Darksoul
potis
kon7
28 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kon7
Jr.gixxer
kon7


Άντρας Όνομα: : κωστας
Τόπος : αιγαλεω
Ηλικία : 31
Αριθμός μηνυμάτων : 49
Hμερομηνία εγγραφής : 04/04/2011

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠεμ 03 Νοε 2011, 13:53

Κατευθειαν στο θεμα..πριν 1 μηνα ειχα παρει τη μηχανη(στο ονομα του πατερα μ)..χτες το πρωι πηγαινα στην ασφαλιστικη να παρω το συμβολαιο της ασφαλειας το οποιο θα ισχυε απο τις 11 κ μετα..στις 9 στην ι.οδο στο ρευμα προς αθηνα λιγο μετα το ποταμι πηγαινα χαλαρα με καμια 60αρα κ βγαινει ενας ρουμανος με ενα επαγγελματικο φορτηγακι ακριβως μπροστα μου απο ενα παραδρομο(?) η εργοστασιο(?) κ κλεινει ολο το δρομο καθετα..πεφτω στην μπροστινη ροδα,απογειωνομαι κ μετα με ξυπνησαν στο ασθενοφορο..η μηχανη απ οτι εμαθα εκοψε πλαισιο κ γνκ ειναι για ολικη..εγω φτηνα τη γλυτωσα με ραγισματα κ ραμματα μονο..το κρανος μ εσωσε τη ζωη γτ εσκασα στο δρομο με το κεφαλι..εγω ΔΕΝ εχω το μεγαλο διπλωμα κ την ωρα π εγινε το ατυχημα δν ηταν τυπικα σε ισχυ η ασφαλεια..το φορτηγακι μαλλον ηταν καποιας εταιριας..παιζει να δεχθει να με αποζημιωσει η ασφαλιστικη τους?η τροχαια ηρθε,κατεγραψε οτι εφταιγε αυτος 100%,υπαρχουν κ μαρτυρες για καταθεση..επειδη δν θα δεχθει μαλλον η ασφαλιστικη να αποζημιωσει θα το παω ετσι κ αλλιως δικαστικα κ θα κανω μηνυση γτ δν γινεται να φταιει για ολα αυτος,να με εχει στειλει νοσοκομειο,να εχει καταστρεψει τη μηχανη κ να τη βγαλει ετσι... καποιος που ξερει κατι παραπανω??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
potis
Adv. gixxer
Adv. gixxer
potis


Άντρας Όνομα: : Παναγιώτης
Τόπος : Πειραιάς
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 582
Αγωνιζόμενος : Ωραία θα ήταν...
Hμερομηνία εγγραφής : 27/10/2009

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠεμ 03 Νοε 2011, 14:01

πωωωωω!!!! καταρχήν περαστικά σου καθώς αυτό είναι το πιο σημαντικό. τώρα όσο αναφορά τα υπόλοιπα είναιθολό το τπίο και καλύτερα να το συζητήσεις με τον ασφαλιστή και τον δικηγόρο σου. αν έχει κάποιος άλλος εμπειρία ας πει την γνώμη του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠεμ 03 Νοε 2011, 14:03

λοιπον περαστικα πρωτα απολα αφου εισαι εσυ καλα ευχομαι καλη αναρωση κ ολο και καποια ακρη θα βρεις επειδη ομως δεν εχεις το μεγαλο διπλωμα τοτε ειναι μαλλον δυσκολο να αποζημιωθεις απο αυτα που ξερω δηλαδη τωρα αν το πας δικαστικα μπορει να βρεις ακρη παρε εναν δικηγορο κ ρωτα κ πες του τι εχει πεχτει!!
εγω ευχομαι καλα ξεμπερδεματα κ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠεμ 03 Νοε 2011, 14:07

φιλαρακι περαστικα κ σιδερενιος..θα σε απογοητευσω λιγο αλλα και ασφαλεια να ειχες κανονικα απο την στιγμη π οδηγας χωρις διπλωμα η αλλη ασφαλιστικη δεν θα δεχθει να σε καλυψει γιατι αν ειχες διπλωμα θα σου πουν ισως να μν προκαλουσες το ατυχημα (και καλα θα ηξερες να οδηγας) .υπαρχει μια περιπτωση να σε αποζημιωσουν σε ενα μικρο ποσοστο.. τα μονα π μπορεισ να απαιτησεις ειναι λεφτα για τον τραυματισμο σ.. κοιτα αν κ ο ρουμανοτσετσενος ειχε διπλωμα γιατι αν δεν ειχε δυσκολευει κ αλλο.. τελος αν η τροχαια καταλαβει οτι δεν ειχες ασφαλεια την ωρα τ ατυχηματος περιμενε ενα 250 προστιμο κ μια μυνηση.. οποτε παρε τηλ ασφαλιστες κ πες αν γινεται να αλλαξεις το συμβολαιο (να το κανεις μια μερα πριν) .. για να παρεισ την αποζημιωση για τα τραυματα θα χρειαστει πιθανοτατα αστικο δικαστηριο... κουραγιο τα εχουμε περασει πολλοι αυτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kouzinas
Full gixxer
Full gixxer
kouzinas


Άντρας Όνομα: : Μάνος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1122
Αγωνιζόμενος : ...ΔΕΝ!
Hμερομηνία εγγραφής : 30/05/2010

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠεμ 03 Νοε 2011, 14:35

Σε αναλογο περιστατικο που ειχα οταν ημουν 17 χρονων, η ασφαλιστικη του οχηματος που με χτυπησε με αποζημιωσε κανονικα,απλα πηγα δικαστηριο για το διπλωμα και την ασφαλεια....Βεβαια εχουν περασει 17 χρονια απο τοτε και πολλα πραγματα εχουν αλλαξει.....το πιο σοφο ειναι να συμβουλευτεις τον ασφαλιστη και τον δικηγορο σου οπως σωστα λεει ο Potis παραπανω...

Περαστικα και αγυριστα φιλε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠεμ 03 Νοε 2011, 15:07

Πληρωνει αυτος που θα αποδειχθει οτι φταιει......ΠΑΝΤΑ...Εχει δεν εχει,το αποδεδειγμενα στο τελος ,''θυμα'' διπλωμα και ασφαλεια...Απο την στιγμη που αποδειχθει η υπαιτιοτητα του αλλου σε πληρωνει και μην ακουσω τις μλκς που λενε καποιοι μοτοπατερες σε αλλα forum... :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kontos 750
Hero gixxer
Hero gixxer
kontos 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1963
Hμερομηνία εγγραφής : 11/10/2010

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠεμ 03 Νοε 2011, 16:19

περαστικα!!!!! ρωτησε δικηγορο να μαθεις ακριβως τι παιζει....οσο για το διπλωμα μηνυση λογικα θα σου εχει κανει η τροχαια.αν σου κανει δηλωσει ο αλλος( και η ασφαλεια δεν το ψαξει για το διπλωμα αν και δεν το νομιζω γιατι οταν πας να παρεις χρημα και δουνε ηλικια απο ταυτοτητα θα ψηλιαστουνε) λογικα θα σε πληρωσει......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxrk71000
Hero gixxer
Hero gixxer
gsxrk71000


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 2993
Hμερομηνία εγγραφής : 29/09/2011

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠεμ 03 Νοε 2011, 16:27

potis έγραψε:
καλύτερα να το συζητήσεις με τον ασφαλιστή και τον δικηγόρο σου.

+1 +1 +1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
babis k8
Hero gixxer
Hero gixxer
babis k8


Άντρας Όνομα: : Μπαμπης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Αγωνιζόμενος : Ναι...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2010

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠεμ 03 Νοε 2011, 16:33

Darksoul έγραψε:
λοιπον περαστικα πρωτα απολα αφου εισαι εσυ καλα ευχομαι καλη αναρωση κ ολο και καποια ακρη θα βρεις επειδη ομως δεν εχεις το μεγαλο διπλωμα τοτε ειναι μαλλον δυσκολο να αποζημιωθεις απο αυτα που ξερω δηλαδη τωρα αν το πας δικαστικα μπορει να βρεις ακρη παρε εναν δικηγορο κ ρωτα κ πες του τι εχει πεχτει!!
εγω ευχομαι καλα ξεμπερδεματα κ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!!!


Πανω στο μηνα τελειωσε 1719136172 Πανω στο μηνα τελειωσε 1719136172 Πανω στο μηνα τελειωσε 1719136172 Πανω στο μηνα τελειωσε 1719136172 Πανω στο μηνα τελειωσε 1719136172 Πανω στο μηνα τελειωσε 1719136172 Πανω στο μηνα τελειωσε 1719136172

Περαστηκα αδερφε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠεμ 03 Νοε 2011, 16:36

καταρχας περαστικα σου.... παλι καλα που φαραγες το κρανος ... οπως ειδες ΑΥΤΟ ΣΕ ΕΣΩΣΕ ... δυστυχος οι περισοτεροι στην ηλικια σου θεωρουν οτι ειναι μαγκες να μην φορανε το κρανος...τους χαλαει και το μαλι...

απο την στιγμη που φταιει αυτος θα αποζημιωθεις... μπορει να παρει μερικα χρονια μπορει και να παρει 1.5 μηνα... μου εχει τυχει να με τρακαρει χρηματαποστολη γιατι ηταν απειρα κιλα mal@kies ο οδηγος , να αρνητε οτι εφταγε αλλα επειδη οι τροχομπατσοι ειχαν γραψει οτι εφταγε αυτος μετα απο λιγο καιρο με πηρε τηλ η ασφαλεια του και μου ζητησε συγνωμη και με αποζημιωσε ΠΛΗΡΩΣ , ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΟΤΙ ΖΗΤΟΥΣΑ...( και ψυχικη οδυνη εννοειτε... οχι μονο ρουχα,κινητο κτλ κτλ....)
και τον μαλακα οδηγο τον γ@μισα στο δικαστιριο... εφαγε πολλα λεφτα προστιμο... ( 6 μηνες φυλακη εξαγορασιμη αλλα οχι αναστολη... δλδ επρεπε να πληρωσει για να μην παει μεσα...)και ολα αυτα γιατι ενω ειναι επαγγελματιας οδηγος δεν ηξερε τον κοκ ,δεν με σεβαστικε, ειχε ειρωνικο υφος και το καλυτερο απο ολα ειναι οτι γυρισε και μου ειπε :μεγαλε η εταιρεια που δουλευω εχει πολλους και καλους δικηγορους , αν θελεις να πας στα δικαστηρια εγω δεν σου κανω δηλωση...
pnixton ropalo

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Opeth
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Opeth


Όνομα: : Αλεξανδρος
Τόπος : Βολος-Σερρες
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 429
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠεμ 03 Νοε 2011, 17:10

Αχ ρε φιλαρακι θυμαμαι που στα λεγαμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠεμ 03 Νοε 2011, 17:26

φιλε περαστηκα και ποτε ξανα τετοιο πραγμα. καλα ξεμπερδεματα.

______________________________________________________
ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ Η SUZUKI ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΗ ΜΑΡΚΑ!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
louk6
Hero gixxer
Hero gixxer
louk6


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : βολος
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 2024
Αγωνιζόμενος : Αμα τυχει... οπου τυχει....
Hμερομηνία εγγραφής : 30/08/2011

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠεμ 03 Νοε 2011, 17:26

κατ αρχην περαστικα σου... δευτερον καλα τον εκανες τον κ@ριολη Miou και δεν κολωσες. στο θεμα μας παλι.. πριν απο περιποθ 2 χρονια φιλαρακι με CBR 600RR πηγενε κανονικα στο δρομο και ενα saxo παραβιασε stop και επαθε ολικη.. το παιδι δεν ειχε διπλωμα και ΑΠΟΖΗΜΙΩΘΗΚΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ χωρις διαδηκασιες δικαστικα μεσα σε περιπου 2 μηνες.τωρα εσυ καλου κακου συμβουλεψου δικηγορο να στα επιβεβαιωσει τα λεγομενα. με το καλο το καινουριο!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kon7
Jr.gixxer
kon7


Άντρας Όνομα: : κωστας
Τόπος : αιγαλεω
Ηλικία : 31
Αριθμός μηνυμάτων : 49
Hμερομηνία εγγραφής : 04/04/2011

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠεμ 03 Νοε 2011, 18:07

Ευχαριστω πολυ παιδια..εχω παθει μεγαλη ζημια..κ μου διελυσε τη μηχανη(την πηρα κ με δοσεις κ τωρα πληρωνω κατι π δν υπαρχει)κ μου γαμησε την ψυχολογια κ χανω μαθηματα κ εργαστηρια στη σχολη κ παρολο π δν εσπασα τπτ ποναω απο τα μαλλια μεχρι τα νυχια των ποδιων κ εχω λυποθυμησει απο χτες 2 φορες..για να νιωσω δικαιωμενος δε θελω απλα να αποζημιωθω για την αξια της μηχανης αλλα κ για ολα οσα περιεγραψα πανω..απο τα περιστατικα που λετε μπορω να αισιοδοξω λιγο αλλα ξερω οτι εχω ενα βουνο να ανεβω στην κυριολεξια..ελπιζω να δικαιωθω..ευχομαι ποτε σε κανεναν αυτα τα σκηνικα που ζω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxrk71000
Hero gixxer
Hero gixxer
gsxrk71000


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 2993
Hμερομηνία εγγραφής : 29/09/2011

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠεμ 03 Νοε 2011, 18:31

kon7 έγραψε:
Ευχαριστω πολυ παιδια..εχω παθει μεγαλη ζημια..κ μου διελυσε τη μηχανη(την πηρα κ με δοσεις κ τωρα πληρωνω κατι π δν υπαρχει)κ μου γαμησε την ψυχολογια κ χανω μαθηματα κ εργαστηρια στη σχολη κ παρολο π δν εσπασα τπτ ποναω απο τα μαλλια μεχρι τα νυχια των ποδιων κ εχω λυποθυμησει απο χτες 2 φορες..για να νιωσω δικαιωμενος δε θελω απλα να αποζημιωθω για την αξια της μηχανης αλλα κ για ολα οσα περιεγραψα πανω..απο τα περιστατικα που λετε μπορω να αισιοδοξω λιγο αλλα ξερω οτι εχω ενα βουνο να ανεβω στην κυριολεξια..ελπιζω να δικαιωθω..ευχομαι ποτε σε κανεναν αυτα τα σκηνικα που ζω...

είσαι από τους "τυχερούς" ρε πούστη μου... :(

σου ευχομαι γρήγορη ανάρρωση και να πάρεις τα διπλά απο όσο αξίζει το καμάρι σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠεμ 03 Νοε 2011, 19:20

Opeth έγραψε:
Αχ ρε φιλαρακι θυμαμαι που στα λεγαμε...

αυτη ειναι η ειρωνια κ δεν τα ευχομασταν απλα τα λεγαμε για να χει εις γνωση του το παιδι!!ευτυχως δεν ειχε κανας πεζος εμπλοκη κ δεν εφταιγε κ το παιδι εκει θα ειχε παθει 3χειροτερα κ το μονο που ΔΕΝ θα τον ενοιαζε το μοτο γτ εκει θα παιζε φυλακη κανονικα!!

υγ φιλε Κωστα ευτυχως να λες στο θεο οτι εισαι ζωντανος κ περπατας ολα τα αλλα γραψτα κ μην σκας θα το σενιαρεις καπως η το μοτο η με ασφαλεια καπως μην σε περνει απο κατω απλα!!!!οτι θες εδω ειμαστε!!!
και οποτε ξεμπερδεψεις κανε μια καλη κ βαλε κανα καλο λαστιχακι κ καθε κυριακη ΜΟΝΟ μεγαρα εκει ναναι η βολτα σου κ το ξεκβλωμα σου κ οποτε παρεις το διπλωμα σωστα κ ωραια βγαλτο κ εξω ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ μη μας ευχαριστησεις που θα σαι κ καλυτερος οδηγος σε ικανοτητες αλλα πιο προσεχτικο κ επιφυλακτικος γενικως στην οδηγιση σου κερνα καμια μπυρα κ ειμαστε πατσι! win
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapnias
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη Ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 590
Hμερομηνία εγγραφής : 06/09/2009

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠεμ 03 Νοε 2011, 19:56

Περαστικά, σιδερένιος και να είναι το τελευταιο σου!!!
Απ' οσο γνωρίζω αν ο αλλος δεν εχει καμια ασφαλιστική του "" ω "" θα πληρωθείς κανονικά, αλλιώς πάλι θα πληρωθείς αλλα ίσως να σε ζορίσουν. Πάντως πληρώνεσαι. hallo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠεμ 03 Νοε 2011, 20:19

πακετο ρε φιλε, περαστικα και καλα ξεμπερδεματα και συντομα !!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
misfits296
Normal gixxer
Normal gixxer
misfits296


Άντρας Όνομα: : Θωμας
Τόπος : Αιγάλεω
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Hμερομηνία εγγραφής : 19/03/2009

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠεμ 03 Νοε 2011, 20:49

καταρχην περαστικα... να σε ρωτησω οταν λες οτι θα ισχειε η ασφαλεια μετα τις 11?/? τι εννοεις το πρωι????και εσυ χτυπησες στις 9???

αν ισχυει αυτο πολυ απλα δεν υπαρχει το τι ωρα ισχει...γτ αμα εχεις δωσει τα στοιχεια σου για να σου βγαλουνε ασφαλεια σημαινει οτι θα εγραφε την ημερομινια που θα την επερνες εκεινη την μερα και οχι τι ωρα θα ισχυε...οποτε πολυ απλα το χαρτι σου κανονικα θα πρεπει να λεει ημερα εκδοσης εκεινη την μερα που πηγες να την παρεις...οποτε ειναι καλημενος..!!!! με αυτην την λογικη παντα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lakou636
Normal gixxer
Normal gixxer
lakou636


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 248
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2009

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠεμ 03 Νοε 2011, 20:55

οι ασφαλειεσ ισχυουν απο τισ 12 το μεσημερι .
το λεει καπου και το συμβολαιο
π.χ. εναρξη :12,00 30/12/2011 ληξη :12,00 30/06/2012 .
αν παρεισ τον ασφαλιστη νωρισ το πρωι θα ισχυει απο το μεσημερι τισ ιδιασ ημερασ.
αν τον παρεισ στις 13,00 θα ισχυει απο το μεσημερι τισ επομενησ.
ελπιζω να εγινα κατονοητοσ και να μην σασ μπερδεψω οπωσ το διατυπωσα.
περαστικα ευχομαι,καλα ξεμπερδεματα αλλα χωρισ διπλωμα???μεγα σφαλμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
misfits296
Normal gixxer
Normal gixxer
misfits296


Άντρας Όνομα: : Θωμας
Τόπος : Αιγάλεω
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Hμερομηνία εγγραφής : 19/03/2009

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠεμ 03 Νοε 2011, 21:13

lakou636 έγραψε:
οι ασφαλειεσ ισχυουν απο τισ 12 το μεσημερι .
το λεει καπου και το συμβολαιο
π.χ. εναρξη :12,00 30/12/2011 ληξη :12,00 30/06/2012 .
αν παρεισ τον ασφαλιστη νωρισ το πρωι θα ισχυει απο το μεσημερι τισ ιδιασ ημερασ.
αν τον παρεισ στις 13,00 θα ισχυει απο το μεσημερι τισ επομενησ.
ελπιζω να εγινα κατονοητοσ και να μην σασ μπερδεψω οπωσ το διατυπωσα.
περαστικα ευχομαι,καλα ξεμπερδεματα αλλα χωρισ διπλωμα???μεγα σφαλμα...

αυτο ομως θα ειναι ενα προβλημα....ανα ιχυει ετσι ακριβως... φιλε γιωργο ;-)


η ασφαλιστικη του αλλου παντως θα το ψαξει και οταν δει ημερομηνια μπορει ανετα να δηλωση οτι απλα δεν ειχες ασφαλεια και οτι δεν δεχετε να υπαρξει αποζημιωση....και μετα αν παει λογικα δικαστικος και χωρις δηπλωμα... οτι δεν ειχες τοτε και το λογους ηλικιας 19 χρονων...και το δηπλωμα για ανεξατητου κυβισμου ειναι απο 21 εκει θα υπαρξει προβλημα....
οποτε κοιτα πρωτα να δεις μηπως και οασφαληστης σου σου αλλαξη την ημερομινια εκδοσης μια μερα πριν ωστε να εισαι μεσα...και να πας στη αλλη ασφαλεια να το συζητησης...απο τη αλλη αν θελει να παει δικαστιριο θα πρεπει να κοιταξεις τα δικα σου πλην.....δλδ ασφαλεια και δυπλωμα και ηλικια.!!!καλα ξεμπερδεματα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lakou636
Normal gixxer
Normal gixxer
lakou636


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 248
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2009

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠεμ 03 Νοε 2011, 21:16

οκ φιλε θωμα ;-)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kon7
Jr.gixxer
kon7


Άντρας Όνομα: : κωστας
Τόπος : αιγαλεω
Ηλικία : 31
Αριθμός μηνυμάτων : 49
Hμερομηνία εγγραφής : 04/04/2011

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠαρ 04 Νοε 2011, 11:55

Η ασφαλεια δν γινεται να αλλαξει σε μια μερα πριν γιατι γινεται με ηλεκτρονικα συστηματα..τυπικα η ασφαλεια αρχισε να ισχυει 2 ωρες μετα το ατυχημα..γι αυτο εχω απορια τι γινεται..αλλα κ να ηταν σε ισχυ απο τη προηγουμενη δεν με καλυπτει αφου δν εχω διπλωμα..απ οτι πληροφοριες εχω μαζεψει το οτι δν ειχα διπλωμα κ ασφαλεια ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΤΡΟΧΑΙΑ στην οποια θα πληρωσω 250ε προστιμο για την ασφαλεια κ οριστηκε κ δικαστηριο σε 1.5 χρονο για τα υπολοιπα..τοτε θα εχω το διπλωμα..δν ειναι δικαιολογια για την ασφαλιστικη της οποιας ο πελατης ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΕΙ κ τωρα πρεπει να τη βγαλει λαδι..απο τη στιγμη που η τροχαια εχει γραψει οτι αυτος παραβιαζει στοπ κ βγαινει σε κεντρικο δρομο κ προκαλει ατυχημα με τραυματισμο φταιει..δν ειναι δυνατον να μην παιρνω αποζημιωση εστω κ αν χρειαστει να παω δικαστικα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
misfits296
Normal gixxer
Normal gixxer
misfits296


Άντρας Όνομα: : Θωμας
Τόπος : Αιγάλεω
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Hμερομηνία εγγραφής : 19/03/2009

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠαρ 04 Νοε 2011, 15:58

kon7 έγραψε:
Η ασφαλεια δν γινεται να αλλαξει σε μια μερα πριν γιατι γινεται με ηλεκτρονικα συστηματα..τυπικα η ασφαλεια αρχισε να ισχυει 2 ωρες μετα το ατυχημα..γι αυτο εχω απορια τι γινεται..αλλα κ να ηταν σε ισχυ απο τη προηγουμενη δεν με καλυπτει αφου δν εχω διπλωμα..απ οτι πληροφοριες εχω μαζεψει το οτι δν ειχα διπλωμα κ ασφαλεια ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΤΡΟΧΑΙΑ στην οποια θα πληρωσω 250ε προστιμο για την ασφαλεια κ οριστηκε κ δικαστηριο σε 1.5 χρονο για τα υπολοιπα..τοτε θα εχω το διπλωμα..δν ειναι δικαιολογια για την ασφαλιστικη της οποιας ο πελατης ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΕΙ κ τωρα πρεπει να τη βγαλει λαδι..απο τη στιγμη που η τροχαια εχει γραψει οτι αυτος παραβιαζει στοπ κ βγαινει σε κεντρικο δρομο κ προκαλει ατυχημα με τραυματισμο φταιει..δν ειναι δυνατον να μην παιρνω αποζημιωση εστω κ αν χρειαστει να παω δικαστικα...

συμφωνο μαζι σου αλλα να κοιταμε και την αλλη πλευρα...εσυ δεν θα επρεπες να οδηγας απο την στιγμη που δεν εχεις δηπλωμα....το οτι δεν εχεις δηπλωμα οκ ειναι προστημο απο την αστυνομια αλλα!! δεν ειναι δικαστηριο για κληση δηπλωματος οτι οκ παω το δειχνω και τελος...ειναι δικαστιριο γι αατυχημα και οταν γινει ο εισαγγελεας θα δει οτι τοτε ησουν 19 και δεν ειχες δηπλωμα...σηγουρα θα σου πει οτι πρεπει να πληρωσεις προστημο αλλα μετα.... τι?? μονο αυτο ?? μπορει να σε κατηγορηση οτι φταις και εσυ διοτη δεν επητρεποταν να οδηγας τετοια μηχανη λογο δηπλωματος ηλικιας...καλο ειναι να τα εχεις ολα στο μυαλο σου και φυσικα να πας να βρεις εναν δηκιγορο να σου πει ακριβως τι θα συμβει ....οτι και να λεμε εμεις απεξω ειναι απλα για κουβεντα...απλα πηγαιενε να μαθεις να εισαι σηγουρος για ολα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Πανω στο μηνα τελειωσε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανω στο μηνα τελειωσε   Πανω στο μηνα τελειωσε EmptyΠαρ 04 Νοε 2011, 18:59

με το θεμα διπλωμα και ηλικια ειναι σχετικα ψιλοελαστικοι πλεον...
πριν απο κανα χρονο ειχε ο μικρος μου αδερφος 1 δικαστιριιο για διπλωμα και πλεον ειχε βγαλει ,εστω και μεταγενεστερα, και του την χαρισαν...
εξαρτατε απο τον δικαστη-εισαγγελεα...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πανω στο μηνα τελειωσε
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΜΗΝΑ!
» καλο μηνα.....
» ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!ΚΑΛΟΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΕΠΕΙΓΟΝ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com