Greek GSX-R forum
Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_l10Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_c10Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_l10Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_c10Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_l10Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_c10Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_l10Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_c10Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_l10Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_c10Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_l10Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_c10Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_l10Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_c10Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_l10Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_c10Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_l10Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_c10Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_l10Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_c10Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Αλλαγή λαδιών - ερώτηση

Πήγαινε κάτω 
+15
GIXXERAKIAS
ripseventh
No Fear
Gixxerm@n
georgeIII
DrIoannis
kontos 750
bolek76
Cube Capacity
Darksoul
Miou
gsxrk71000
magiaklaniakeksatmisi
boutser
stoui
19 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 02 Δεκ 2011, 17:08

ναι να το σφιξει 1/4 με 1/2 της στροφης με το εργαλειο ... κανονικα εχει και αυτο ροπη συσφιξης αλλα αντε βαλε εκει μεσα το ροποκλειδο....
φανταζομαι να εβαλε λιγο λαδι με το χερι στην τσιμουχα πριν το σφιξει... εαν οχι τοτε κακκος εκανε και πρεπει να βαλεις....

2kg η ροπη συσφιξης για το φιλτρο λαδιου....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Miou στις Παρ 02 Δεκ 2011, 18:05, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : 2 kg η ροπη συσφιξης....)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gixxerm@n
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Gixxerm@n


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : ΞΑΝΘΗ
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 582
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 09 Δεκ 2011, 19:02

πάντα ζεστή η μηχανή όταν της αλλάζω λάδια.είναι πιο λεπτόρευστα και συμπαρασύρουν και τυχόν ξένα σωματίδια.ΔΕ χρειάζεται να σφίξεις με ΌΛΗ σου τη δύναμη την τάπα λαδιού.τοποθέτησε την τάπα,σφίξτη ελάχιστα και βάλε το λάδι.το φρέσκο και κρύο λάδι θα απορροφήσει τη θερμοκρασία του κάρτερ κι έτσι θα μπορείς άφοβα πλέον να τη σφίξεις στη ροπή που ορίζει ο κατασκευαστής.ή στο κάτω-κάτω περίμενε κανα τεταρτάκι μέχρι να κρυώσει καλά.έχω πλέον 43.000km και περίπου κάθε 3.000km αλλάζω λάδια ακολουθώντας την παραπάνω διαδικασία χωρίς ποτέ να έχω το παραμικρό πρόβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
No Fear
Full gixxer
Full gixxer
No Fear


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Μεγαλοπολη
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2012

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 01:16

Παιδια,για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα,να ρωτησω εδω.
Για αλλαγη λαδιων+φιλτρο λαδιου σε 1000 L0 χρειαζομαστε 3.300ml λαδι και απο οτι διαβασα στο service manula 10W40,σωστα?
Ποιο καλο λαδι εχετε να προτεινετε?Να φανταστω,Mobil,Castrol,Motul?
Επισης,ο κωδικος της Suzuki για το φιλτρο λαδιου ειναι αυτος?
SUZUKI PART NO. 16510-03G00-X07
Μπορω αν δεν το βρω,να βαλω αλλο φιλτρο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 01:44

Kοιτα οποιο λαδι κ να βαλεις ειναι καλο αρκει να πληρη τις προδιαγραφες που δινει ο κατασκευαστης για το δικο σου...για μενα καλυτερα βαλε το μαμα φιλτρο σιγουρα θα βρεις σε μια αντιπροσωπεια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 10:18

μπορεις να βαλεις και αλλο φιλτρο αλλα θα κερδισεις 3ε ... βαλε το μαμα λοιπον ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
No Fear
Full gixxer
Full gixxer
No Fear


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Μεγαλοπολη
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2012

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 15:06

Φιλτρο θα βαλω το μαμα,απλα ρωτησα στην περιπτωση που δεν βρω.
Λαδια μιλησα με τον μηχανικο μου μολις τωρα και μου ειπε να βαλω τα Μotul 5100 ημισυνθετικα 10W40.
Χθες εκατσα και διαβασα τα θεματα που υπαρχουν για λαδια στο forum.Του ειπα για Amsoil κτλ αλλα μου ειπε να βαλω Motul.
Αρα παω για αυτα εδω,σωστα?
http://www.trade-wind.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=19&category_id=19&option=com_virtuemart&Itemid=57&lang=el
Δεν βλεπω για 4λιτρη συσκευασια,οποτε θα παρω δυο 2λιτρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 15:20

Μακρυά από αυτά τα λάδια που σου είπε.Παλιά τα μοτούλ ήταν καλά πλέν είναι σκατόλαδα.

Πάρε οτιδήποτε άλλο εκτός από αυτά.Σου προτείνω τα TORCO T4R 10W40 σε ημισυνθετικά.Αυτά φοράω εγώ στο χιλιάρι και είμαι ευχαριστημένος.Τώρα θα σου πούν και άλλοι ότι υπάρχει και καλύτερο λάδι αλλά πιστεύω ότι το συγκεκριμένο είναι το καλύτερο value for money.Το έχει και ο Λάμπριανίδης από το site που έβαλες,ψάξτο. file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
No Fear
Full gixxer
Full gixxer
No Fear


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Μεγαλοπολη
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2012

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 15:32

GIXXERAKIAS έγραψε:
Μακρυά από αυτά τα λάδια που σου είπε.Παλιά τα μοτούλ ήταν καλά πλέν είναι σκατόλαδα.

Πάρε οτιδήποτε άλλο εκτός από αυτά.Σου προτείνω τα TORCO T4R 10W40 σε ημισυνθετικά.Αυτά φοράω εγώ στο χιλιάρι και είμαι ευχαριστημένος.Τώρα θα σου πούν και άλλοι ότι υπάρχει και καλύτερο λάδι αλλά πιστεύω ότι το συγκεκριμένο είναι το καλύτερο value for money.Το έχει και ο Λάμπριανίδης από το site που έβαλες,ψάξτο. file
Σε καταλαβαινω φιλε μου,εκατσα και διαβασα αυτα που λεγατε,απλα αυτα μου προτεινε ο μηχανικος μου.Βεβαια,εγω θελω να βαλω καλα λαδια,δεν πιστευω να εχω προβλημα με την εγγυηση,αρκει να πληρει τις προδιαγραφες,σωστα?
Μηπως θυμασαι τιμη στον λιτρο γιατι στο site του δεν εχει.Απο το συγκεκριμενο καταστημα αγοραζω λαδια και για το αυτοκινητο μου.
(Σε θυμαμαι απο αλλο φορουμ οταν ειχες το 600 Smile )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 15:47

Tα έχει 9,5 ευρώ το λίτρο στο μαγαζί.Υπερπληρεί τις προδιαγραφές το λάδι αυτό πάντως και αν ξαναπεί ο μηχανικός σου ότι τα μοτούλ ειναι για το δικό σου μηχανάκι μάλλον ψάχνει να βάλει ότι του δίνουν από τα βαρέλια ο μάγκας και το χρεώνουν και πολύ παραπάνω από όσο αξίζει. Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 16:03

GIXXERAKIAS έγραψε:
Μακρυά από αυτά τα λάδια που σου είπε.Παλιά τα μοτούλ ήταν καλά πλέν είναι σκατόλαδα.

Πάρε οτιδήποτε άλλο εκτός από αυτά.Σου προτείνω τα TORCO T4R 10W40 σε ημισυνθετικά.Αυτά φοράω εγώ στο χιλιάρι και είμαι ευχαριστημένος.Τώρα θα σου πούν και άλλοι ότι υπάρχει και καλύτερο λάδι αλλά πιστεύω ότι το συγκεκριμένο είναι το καλύτερο value for money.Το έχει και ο Λάμπριανίδης από το site που έβαλες,ψάξτο. file
+1000 για το 5100 ουτε εμενα μ αρεσει ναι σε torco amsoil castrol και μοτουλ αλλα το 300V kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
No Fear
Full gixxer
Full gixxer
No Fear


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Μεγαλοπολη
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2012

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 16:08

GIXXERAKIAS έγραψε:
Tα έχει 9,5 ευρώ το λίτρο στο μαγαζί.Υπερπληρεί τις προδιαγραφές το λάδι αυτό πάντως και αν ξαναπεί ο μηχανικός σου ότι τα μοτούλ ειναι για το δικό σου μηχανάκι μάλλον ψάχνει να βάλει ότι του δίνουν από τα βαρέλια ο μάγκας και το χρεώνουν και πολύ παραπάνω από όσο αξίζει. Rolling Eyes
Τι να σου πω Γιαννη,θα παω για τα Torco,μολις πηρα τηλεφωνο και τα εχει στην τιμη που ανεφερες,θα στειλω ενα φιλο που εχει ερθει στην Αθηνα να περασει να τα παρει.
Ρωτησα και για το Bel Ray Blue Tac για την αλυσιδα,μου ειπαν πως ειναι καλο,αλλα δεν το εχει.
Εχει το Bel Ray Super Clean 400ml στα 11 ευρω,αλλα δεν ξερω αν ειναι καλο αυτο.
Μηπως εχετε να προτεινετε καποιο καλο spray που να κολλαει και να κανει καλη δουλεια?Διαβασα μερικα θεματα εδω,αλλα οι γνωμες διιστανται!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 16:27

Castrol δεν λερωνει καθολου λεμε ειναι ακριβως κερι παλια ειχε ονομασια wax εμενα μ αρεσε κ σαν λιπανση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 16:31

Tι καλύτερο από την ίδια την Afam??Διάφανο,κολλώδες όσο πρέπει και μετά από καθάρισμα με παραφινέλαιο και ένα πέρασμα από το σπρέυ η αλυσίδα γυαλίζει σαν να είναι υγρή. Embarassed

http://www.ebay.co.uk/itm/SPRAY-CATENA-AD-ALTE-PRESTAZIONI-POWER-LUBE-AFAM-400ML-/310178382903

Τα έχει ο Τασούλης στην Καλιρρόης. kapelo

ripseventh έγραψε:
Castrol δεν λερωνει καθολου λεμε ειναι ακριβως κερι παλια ειχε ονομασια wax εμενα μ αρεσε κ σαν λιπανση

Λουκά το έβαζα και εγώ στο 600 αυτό, ενώ στην αρχή ήμουν ευχαριστημένος μόλις πάτησα τις 18.000χιλ τέντωνα συνέχεια αλυσίδα και κατάλαβα ότι,ότι δεν πετάει στην ζάντα ΔΕΝ γρασσάρει σωστά.Τώρα με το Afam και 16.000χιλ δέν έχω τεντώσει καθόλου την αλυσίδα στο χίλια παρά μόνο στα 1000χιλ. στο πρώτο σερβίς και ακόμα η αλυσίδα είναι σαν καινούρια! 8)


Έχει επεξεργασθεί από τον/την GIXXERAKIAS στις Πεμ 29 Μαρ 2012, 16:35, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
No Fear
Full gixxer
Full gixxer
No Fear


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Μεγαλοπολη
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2012

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 16:32

ripseventh έγραψε:
Castrol δεν λερωνει καθολου λεμε ειναι ακριβως κερι παλια ειχε ονομασια wax εμενα μ αρεσε κ σαν λιπανση
Castrol εβαζα στο BMW F650GS,δεν θυμαμαι ποιο ακριβως ηταν,ειχε τεφλον αν θυμαμαι καλα,αλλα πεταγε στην ζαντα υλικο.
Σε ποιο αναφερεσαι,τιμη μηπως θυμασαι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 16:34

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
No Fear
Full gixxer
Full gixxer
No Fear


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Μεγαλοπολη
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2012

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 16:41

Ειχα διαβασει που λεγατε για Afam αλλα δεν ηξερα ποιο ηταν.
Μηπως ξερουμε τιμη για το Afam,μιας και ειναι κοντα στον Λαμπριανιδη και βολευει να τα παρει ο φιλος μια και καλη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 16:56

5 κλεινει ο τασουλης καθε μερα... αν δεν βιαζτει ο φιλος σου δεν θα παρει το σπρευ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
No Fear
Full gixxer
Full gixxer
No Fear


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Μεγαλοπολη
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2012

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 16:58

Miou έγραψε:
5 κλεινει ο τασουλης καθε μερα... αν δεν βιαζτει ο φιλος σου δεν θα παρει το σπρευ...
Θα παει αυριο ουτως ή αλλως,σε ευχαριστω για την πληροφορια! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
No Fear
Full gixxer
Full gixxer
No Fear


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Μεγαλοπολη
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2012

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 17:35

Οσον αφορα το φιλτρο λαδιου,θα γελασετε!
Ρωτησα στην κοντινοτερη πολη με service Suzuki,στην Καλαματα και μου ειπαν πως δεν υπαρχει φιλτρο λαδιου.Οτι ναναι παιδια,οτι ναναι!
Μηπως γνωριζετε αν μπορω να βρω το φιλτρο,εκει κοντα στον Λαμπριανιδη μπας και κανω την δουλεια μου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 18:05

λιγο πιο πανω απο το μαγαζι του λαμπριανιδη στην συγγρου ειναι η αντιπροσωπια της σουζουκι ... εκει θα εχει σιγουρα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
No Fear
Full gixxer
Full gixxer
No Fear


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Μεγαλοπολη
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2012

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 18:12

Α μπραβο,εχεις δικιο,θα κοιταξω να βρω το νουμερο και να του πω να παει να παρει!
Σε ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 18:22

συγγρου και βουρβαχη ειναι η διευθυνση ...οπως ανεβαινει απο λαμπριανιδη μολις περασει την εκκλησια στα δεξια του μετα απο 150μ να κανει αριστερα στο φαναρι ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
No Fear
Full gixxer
Full gixxer
No Fear


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Μεγαλοπολη
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2012

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 30 Μαρ 2012, 00:39

Miou έγραψε:
συγγρου και βουρβαχη ειναι η διευθυνση ...οπως ανεβαινει απο λαμπριανιδη μολις περασει την εκκλησια στα δεξια του μετα απο 150μ να κανει αριστερα στο φαναρι ...
Μιας και αυτες τις ημερες μενει στα Κατω Πετραλωνα,θα παει στον Λαμπριανιδη απο την Φραντζη προς την Καλλιροης.Οποτε μετα τα λαδια,θα του πω να παει ολο ευθεια και στα φαναρια της Συγγρου να κανει δεξια(Λ.Συγγρου 19).Ελπιζω να εχει φιλτρο εκει να τελειωνουμε. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
No Fear
Full gixxer
Full gixxer
No Fear


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Μεγαλοπολη
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2012

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΔευ 04 Ιουν 2012, 10:36

Παλικαρια,για του Δημητρη του Busa,να παρουμε απο τον Λαμπριανιδη σημερα τα Torco T4R 10W40 που πηρα και για το δικο μου τοτε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή λαδιών - ερώτηση   Αλλαγή λαδιών - ερώτηση - Σελίδα 2 EmptyΤρι 05 Ιουν 2012, 00:14

Παιδες μετα απο τηλεφωνημα με γνωστο Μηχανικο εκει στην Βουτα, μου ειπε οχι 10 40 αλλα 15 50 για το μπουσα....


τι λετε + τι προτεινετε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αλλαγή λαδιών - ερώτηση
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» αλλαγη λαδιων!!!!
» Μαγνητική βίδα λαδιών
» απορια σε αλλαγη λαδιων

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com