Greek GSX-R forum
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_r10 
JIMK7
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_r10 
nasos-v
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_r10 
T.R.E
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_r10 
k8 600 kk
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_r10 
kostaskr6
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_r10 
κολτρέϊν
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_r10 
Leroy
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_r10 
ripper
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Poll_r10 

 

 ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA

Πήγαινε κάτω 
+25
ripper
hardworker
zed660
TheVeteran
HUMANGOUS
noodles
busa4ever
Zuki
lazaros-p
[alex]
cks
k8 600 kk
ZX14
vd
topetwrx
brwmogazos
mx5
kostasva
spyroszx
busa respect
babis k6
ghost
louk6
Miou
GSX1340R
29 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
GSX1340R
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 4
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ;;;
Hμερομηνία εγγραφής : 20/01/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΠαρ 20 Ιαν 2012, 20:46

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ.
ΟΔΗΓΩ HAYABUSA 09 ME ΕΛΑΣΤΙΚΑ METZELER M5.
ΜΕ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 6000 ΚΜ ΚΑΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΜΑΛΑΝΙΑΣΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΟΥΣ!!!
ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΔΕ ΟΤΙ ΨΑΡΕΥΟΥΝ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΑ ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΖΕΣΤΑΜΑΤΟΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΠΩΣ ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΤΟΥΣ!!!
ΣΤΑ ΠΟΛΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΔΕ, ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ DUNLOP D211 GP RACER ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΟΤΟ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΠαρ 20 Ιαν 2012, 20:58

kalowhrthes στο gixxer

σε παρακαλω γραφε με μικρα γραμματα.

δεν ξερω και πολλα απο μπουσα αλλα δεν πιστευω οτι κανουν αυτα τα λαστιχα
για μπουσα και ειδικα αν το εχεις μονο για το δρομο... θα μας πουνε ομως και αυτοι που εχουν μπουσα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
louk6
Hero gixxer
Hero gixxer
louk6


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : βολος
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 2024
Αγωνιζόμενος : Αμα τυχει... οπου τυχει....
Hμερομηνία εγγραφής : 30/08/2011

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΠαρ 20 Ιαν 2012, 21:02

kalowhrthes καταρχην.. εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τα pirelli angel πανω σε μπουσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GSX1340R
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 4
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ;;;
Hμερομηνία εγγραφής : 20/01/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΠαρ 20 Ιαν 2012, 21:04

Miou έγραψε:
kalowhrthes στο gixxer

σε παρακαλω γραφε με μικρα γραμματα.

δεν ξερω και πολλα απο μπουσα αλλα δεν πιστευω οτι κανουν αυτα τα λαστιχα
για μπουσα και ειδικα αν το εχεις μονο για το δρομο... θα μας πουνε ομως και αυτοι που εχουν μπουσα...

καλως. αναμονη λοιπον. να'σαι καλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΠαρ 20 Ιαν 2012, 21:07

μεταφερω το θρεντ απο τις "δημοσκοπησεις" στην ενοτητα "ζαντες και ελαστικα"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΠαρ 20 Ιαν 2012, 22:18

αν το busa σου το εχεις κατα κυριο λογο για πιστα βαλε τα DUNLOP D211 GP RACER, κανενα προβλημα...
αν ομως το οδηγεις περισσοτερο στο δρομο, βαλε PIRELLI CORSA III ή τον αντικαταστατη τους, PIRELLI DIABLO ROSSO CORSA...
τα PIRELLI ANGEL, καλα και αγια, αλλα ΔΕΝ στριβουν... study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
babis k6
Jr.gixxer



Άντρας Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 2
Hμερομηνία εγγραφής : 15/01/2011

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΠεμ 26 Ιαν 2012, 17:24

καλησπερα φιλε μου ετσι οπως προτεινει κ ο ghost
οχι τα ANGEL, εγω φορουσα τα PIRELLI CORSA III
κ τωρα φοραω τα PIRELLI ROSSO ΙΙ.

τα PIRELLI ROSSO ΙΙ. ειναι εξελιξη του PIRELLI CORSA III
καθεται πολυ καλα στο busa.
οντως με τα μ5 πολυ φιλοι μου εχουν προβλημα στο κεντρο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΠεμ 26 Ιαν 2012, 18:03

babis k6 έγραψε:
καλησπερα φιλε μου ετσι οπως προτεινει κ ο ghost
οχι τα ANGEL, εγω φορουσα τα PIRELLI CORSA III
κ τωρα φοραω τα PIRELLI ROSSO ΙΙ.

τα PIRELLI ROSSO ΙΙ. ειναι εξελιξη του PIRELLI CORSA III
καθεται πολυ καλα στο busa.
οντως με τα μ5 πολυ φιλοι μου εχουν προβλημα στο κεντρο..



ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA 2672159185 ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA 2672159185 ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA 2672159185 ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA 2672159185 ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA 2672159185 ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA 2672159185

τα pirelli rosso II ειναι η εξελιξη των pirelli rosso I ..... τα pirelli rosso corsa ειναι η εξελιξη των pirelli corsa 3 οπως πολυ σωστα ειπε και ο κωστας απο πανω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΠεμ 26 Ιαν 2012, 19:37

Λοιπον φιλε μου , τα λαστιχα γενικως ειναι μια πολυ προσωπικη (και πονεμενη υποθεση) με χιλιες διαφορετικες αποψεις , που ακολουθουνται απο διαφορετικους αναβατες με διαφορετικες προσεγκισεις κτλ (ενιοτε και ασχετοσυνη .....

Για αυτο το λογο θα προσπαθησω να ειμαι οσο το δυνατον πιο χρησιμος με δεδομενα ,

Οσο αφορα στα Μ5 ( δεν τα εχω φορεσει ) ομως τα εχει φορεσει πολυ φιλος σε σχετικα μαμα gen 2 και εκανε 1.08,30 στα μεγαρα (μπροστα μου ενω του κρατουσα και τους χρονους.) .... ενω και στο δρομο ηταν πολυ ευχαριστιμενος αν και τελειωσαν λιγο αποτομα και νωρις ,

Angel , απλα πολλα χιλιομετρα λιγο κρατημα

corsa iii τα εχω φορεσει στο παρελθον πολυ καλα αλλα ισως σου βγαζουν καποιο κουνημα στα πολλα (ιδιως με τη μαμα αναρτηση + εξατμισεις πισω)

rosso corsa , τα φοραω τωρα (παντα σε 55αρι προφιλ) , εξαιρετικα λαστιχα , εχω κανει 1.10 στα μεγαρα (χωρις να παω τεζα για το δικο μου επιπεδο παντα) και στο δρομο ειναι αψογα . (επισης ''την ακουνε στα δικαβαλα'')

gp racer , δεν τα εχει φορεσει κανεις μεχρι στιγμης , θα ειχα καποιες ψιλοαναστολες μιας και λειτουργουν σε σχετικα χαμηλες πιεσεις και το μηχανακι σου μαμα ειναι πολυ βαρυ ....

Λαστιχο που θα σου προτεινα , dragon super corsa 1/2 (ειναι το επομενο που θα βαλω ) το θεωρω ισως το καλυτερο valeu for money λαστιχο αυτη τη στιγμη στην αγορα .

Προς αποφυγην οποιασδηποτε παρεξηγησεις , τα παραπανω αφορουν προρωπικες και υποκειμενικες αποψεις , οπου μπορει ο καθενας βασει των δικων εμπειριων να εχει τελειως διαφορετικη εκτιμηση .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyroszx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
spyroszx


Άντρας Όνομα: : Σπυρος βενζινας
Τόπος : Πειραιας-Κερατσινι
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 664
Αγωνιζόμενος : ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΛΛΑ????
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΠαρ 27 Ιαν 2012, 08:05

σε ΖΧ12 που ειχα για 5ετια,ειχα δοκιμασει αρκετα λαστιχα,παντα με δεδομενο ,οπως προειπαν,οτι ειναι προσωπικη υποθεση τα λαστιχα,εμενα μου αρεσαν παρα πολυ σε δρομο και αρκετη πιστα με καλη χιλιομετρικη αποδοση τα BRIDGESTONE BT15 εβγαιναν τοτε,και 200αρι,με φιλο που εχει ακομα 12αρι φορα τα BT16 PRO και ειναι πολυ ευχαριστιμενος. το πολυ κλο που εχουν κατα την γνωμη μου ειναι οτι κρατανε αξιοπρεπος μεχρι και λιγο πριν τα λινα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
babis k6
Jr.gixxer



Άντρας Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 2
Hμερομηνία εγγραφής : 15/01/2011

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΠαρ 27 Ιαν 2012, 16:02

]

τα pirelli rosso II ειναι η εξελιξη των pirelli rosso I ..... τα pirelli rosso corsa ειναι η εξελιξη των pirelli corsa 3 οπως πολυ σωστα ειπε και ο κωστας απο πανω...[/quote]

σωστος oraios !!!!
αυτη ειναι η σωστη σειρα.
οπως κ να εχει παντως το rosso II οπως ειπα ποιο πανω καθεται καλα στο busa. doin
θα συμφωνησω με τον busa respect file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostasva
Normal gixxer
Normal gixxer



Όνομα: : κωστας
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 107
Αγωνιζόμενος : στο δρομο με τον εαυτο μου
Hμερομηνία εγγραφής : 06/06/2010

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΠαρ 27 Ιαν 2012, 16:58

φιλε μου εγω στο 14αρι , που ειναι ιδιο με το δικο σου φορουσα diablo rosso corsa και ηταν φανταστικα , βεβαια αν σε νοιαζει μονο ποσα χιλιομετρα θα βγαλουν , νομιζω οτι τα bt15 που φορας απο τη μαμα , ειναι μονοδρομος......εμενα με πηγαιναν (τα pirelli) γυρω στις 7000 χιλιομετρα , αλλα EIXA λαστιχα, τρομερο κρατημα , δεν αργουσαν να ζεσταθουν , ουτε μελανιαζαν (εκτος απο μια φορα , καλοκαιρι διπλος που το πιεσα πολυ στις στροφες της καβαλας )...........πιστευω οτι θα ακουσεις παρα πολλες διαφορετικες γνωμες , και θα μπερδευτεις , το λαστιχο ειναι καθαρα προσωπικη σου αποφαση , εγω θα σου προτεινα να διαλεξεις συμφωνα με τον τροπο χρησης της μοτοσυκλετας σου αναμεσα σε -μαλακα (gp-racer , rosso corsa power pure) και-σκληρα (angel , roadsmart , m5 κλπ)

επισης και τα bt16 ειναι πολυ καλα , αλλα φθειρεται γρηγορα το μπροστινο , οταν φαγωθει το πισω , θελεις και μπροστα beer
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mx5
Full gixxer
Full gixxer
mx5


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Hμερομηνία εγγραφής : 27/09/2010

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΠαρ 27 Ιαν 2012, 23:36

οι αναρτησεις σου δουλευουν σωστα;
τι πιεση εχεις στα ελαστικα;
"πεφτεις" πανω στο τιμονι οταν οδηγας;
sag πρεπει να φτιαξεις οπωσδηποτε σε αυτη τη μηχανη
μην ξεχνας οτι εχεις μια θεοβαρη μηχανη

αν δεν δουλευουν ολα σωστα, οτι και να βαλεις, θα σου γλυστραει και αλλα πολλα

το μονο που μπορω να σε συμβουλεψω, ειναι να ξεχασεις τα κορωνατα ελαστικα που μπαινουν σε 1000αρια, δεν δουλευουν σωστα

καλη συνεχεια
ενας πρωην ιδιοκτητης hayabusa 7 συναπτα ετη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΠεμ 17 Μάης 2012, 15:53

Παιδες καθαρα λοιπον στριφτερο ελαστικο αλλα οχι τοσο σκληροπυρηνικο οσο τα D211GP racer ποια ειναι?

Pirellι diablo rosso corsa?

Αποτι βλεπω τα μαμα ελαστικα στο μπουσα (bridgestone BT16 αν δεν απατωμαι και πιο συγκεκριμενα το μπροστινο μεσα στα αυλακια του εχει κανει σκασιματακια... Αν ηταν το πισινο δεν θα με ενοιαζε αλλα το μπροστινο το φοβαμαι και σκεφτομαι μηπως να του ριξω ενα σετακι...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΠεμ 17 Μάης 2012, 17:15

τα "σκασιματα" οπως λες ειναι μικρα σκισιματα?? αυτα συνηθως ειναι απο πιο χαμηλη πιεση απο οτι πρεπει στα λαστιχα ... δλδ ο προηγουμενος δεν κοιταζε τοσο τακτικα την πιεση στα λαστιχα και τα αφηνε με λιγοτερη ....

το λαστιχο που λες ειναι πολυ καλη επιλογη ... okk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΠεμ 17 Μάης 2012, 22:30

ναι μικρουλια ειναι.

Και εγω αυτο μυριζομαι-πιεσεις μιας και ο ιδιοκτητης της την εβγαζε μια φορα το χρονο εξω...εξου και τα ελαχιστα χιλιομετρα της...

θα ανεβασω φοτο με την πρωτη ευκαιρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΤρι 21 Αυγ 2012, 10:42

Γεια σας παιδιά.

Μια που το πίσω λάστιχο της HAYABUSA μου έχει τελειώσει, θα ήθελα την γνώμη σας για λάστιχα. Όχι για πίστα, αλλά για γρήγορες βόλτες εκτός πόλης, σε βουνά και Εθνική οδό. Από την εμπειρία μου σε αυτοκίνητα, αλλά και λίγο στα μηχανάκια, θα σας πω ότι είμαι φανατικός οπαδός των BRIDGESTONE, λόγο του ότι έχουν αποδεδειγμένα τον σκληρότερο σκελετό, κάτι που σημαίνει ακαμψία και αίσθηση συν το ότι με φορτωμένη μηχανή και 2ο άτομο (σπάνια) δεν παίζουν. Φίλος με HAYΑBUSΑ που τον εμπιστεύομαι, καλός οδηγός και όχι σαν εμένα, μου συστήνει κυρίως MICHELIN αλλά δεν θυμάμαι ποιον τύπο. Κόστος με περαστικά 350 ευρώ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
vd
Normal gixxer
Normal gixxer
vd


Άντρας Όνομα: : BΛΑΣΣΗΣ ΔΗΜΟΥ
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Ηλικία : 62
Αριθμός μηνυμάτων : 269
Αγωνιζόμενος : ΚΑΠΟΤΕ
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2010

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΤρι 21 Αυγ 2012, 11:10

metzeler z 8 εχει γεια busa 3 γομο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.motovd.gr
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΤρι 21 Αυγ 2012, 21:30

BRIDGESTONE S20
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΔευ 27 Αυγ 2012, 09:15

Τελικά με έπεισε ο φίλος και μηχανικός μου που έχει και αυτός HAYABUSA να βάλω τα MICHELIN PURE (POWER), τα οποία φορά και αυτός. Τα METZELER που φορούσα πριν ήταν εκτός προδιαγραφών μοτοσυκλέτας και από τα χειρότερα που είχε δοκιμάσει ο μηχανικός μου. Σαν καινούριο λάστιχο που είναι, μπορώ να πω πως η μηχανή πλαγιάζει πολύ πιο εύκολα, μια που η καμπυλότητα του πέλματος πλέον είναι αυτή που πρέπει (μέχρι να φθαρεί και αυτό) απέκτησα περισσότερη αυτοπεποίθηση στις στροφές, ακόμη και μέσα στην πόλη, μια που η διαφορά στην πρόσφυση είναι μεγάλη. Επίσης με τα προηγούμενα λάστιχα πάνω σε ανωμαλίες στη στροφή ένοιωθα τη μηχανή σε δύο κομμάτια και όχι μονοκόμματη, κάτι που μάλλον βελτιώθηκε θεαματικά. Ο λόγος προφανώς είναι ότι τα METZELER που φορούσα πρέπει να είχαν πολύ μαλακό σκελετό με αποτέλεσμα να παίζουν τα λάστιχα σε τέτοιες συνθήκες! Διαστάσεις έβαλα τις εργοστασιακές.

Από ότι έχω μάθει τα βάζετε πολύ οι Αθηναίοι γιατί πιάνουν καλά στην γλιστερή άσφαλτο της πόλης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΔευ 27 Αυγ 2012, 14:08

Battlax S20 εγω εβαλα μιας και βγηκαν για hypersport και θεωρησα οτι θα κατσουν κουτι στο βαρυ μπουσα.

Τα ειχε δοκιμασει και φιλος σε μπουσα και μεχρι τα τελειωματα τους οι κορωνες πλαγιασμενος κρατανε αψογα.

Μεχρι στιγμης ειμαι ικανοποιημενος και βλεπω ζεσταινονται-καινε...ενω τα b15 απλα ηταν ζεστα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΤρι 29 Ιουλ 2014, 21:49

Είχα τα Battlax S20 για HAYABUSA, από τα οποία είμαι ευχαριστημένος και ειδικά στον τρομερά γλυκό τρόπο που γλιστρά το μπροστινό. Πίσω δεν μου έχει γλιστρήσει ΠΟΤΕ. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος στην οδήγηση, αλλά πάντα το μπροστινό μου γλιστρά. Πριν 1000 χιλ. άλλαξα το πίσω που φαγώθηκε στα 5000 χιλ. με 2 Σέρρες και έβαλα 55αρι προφίλ και μάλιστα 2ετίας σε αντίθεση με το προηγούμενο που είχα, το οποίο ήταν πιο φρέσκο, αλλά θεωρώ πως δεν υπάρχει θέμα. Διαπίστωσα πως το νέο λάστιχο κρατά περισσότερο και συγκεκριμένα σπινιάρει αισθητά δυσκολότερα, συγκρίνοντας πάντα με το προηγούμενο από καινούριο. Όχι ότι κατάλαβα διαφορά όταν φθάρθηκε βέβαια, αλλά το αναφέρω.

Προβληματισμοί...

- Σπινιάρει δυσκολότερα λόγο ψηλότερου προφίλ, με κατά συνέπεια μακρύτερες σχέσεις;
- Έχει κάποιο θέμα (από καινούριο) το φθαρμένο πλέον μπροστινό μου;;
- Μάλλον θα αλλάξω και μπροστινό ελπίζοντας να μειωθούν τα γλιστρήματα μπροστά.

Να διευκρινίσω ότι και τα MICHELIN POWER που φορούσα γλιστρούσε το μπροστινό όποτε τύχαινε και μάλιστα πολύ απότομα.

Ελπίζω να μην είναι χαζά τα ερωτήματα, αλλά είναι γεγονός η αυξημένη πρόσφυση του πίσω. Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
ZX14
Normal gixxer
Normal gixxer
ZX14


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΘΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 89
Αγωνιζόμενος : GSX/R1340
Hμερομηνία εγγραφής : 06/02/2010

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΤρι 29 Ιουλ 2014, 22:17

Με 240 ευρω εβαλα τα M7RR METZELER stok διαστασεις πολυ καλο κρατημα,ζεσταινετε γρηγορα και εχει γρηγορη κορωνα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΤετ 30 Ιουλ 2014, 09:48

topetwrx έγραψε:


Προβληματισμοί...

- Σπινιάρει δυσκολότερα λόγο ψηλότερου προφίλ, με κατά συνέπεια μακρύτερες σχέσεις;
- Έχει κάποιο θέμα (από καινούριο) το φθαρμένο πλέον μπροστινό μου;;
- Μάλλον θα αλλάξω και μπροστινό ελπίζοντας να μειωθούν τα γλιστρήματα μπροστά.

Να διευκρινίσω ότι και τα MICHELIN POWER που φορούσα γλιστρούσε το μπροστινό όποτε τύχαινε και μάλιστα πολύ απότομα.

Ελπίζω να μην είναι χαζά τα ερωτήματα, αλλά είναι γεγονός η αυξημένη πρόσφυση του πίσω. Rolling Eyes


1  ναι
2 οχι

εντυπωση μου κανει που λες οτι γλυστραει το μπροστα . ειδικα σε τοσο μπροστοβαρο μηχανακι .
και στο εχω ξαναπει αυτο στο παρελθον

εδω και αρκετες μερες λογο δουλειας κυκλοφορω με ενα μπουσα γεν2 και το μπροστα δεν καταλαβαινει τπτ σε αντιθεση με το πισω που ανα πασα ωρα και στιγμη ξεκολλαει .
φοραει τους αγγελους και δεν μου αρεσουν καθολου τελικα σε σχεση με τα s20 που το ειχα οδηγησει πιο παλια
αλλα και σε κ1300
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA EmptyΤετ 30 Ιουλ 2014, 11:40

Αλέξανδρε ναι το έχουμε κουβεντιάσει ξανά! Όποτε μου γλιστρά πάνω σε στροφή μου γλιστρά μπροστά ή κάποιες λίγες φορές με τα 2. Η στάση σώματός μου είναι κυρίως προς τα πίσω. Είναι λάθος; Να φταεί κάτι στις αναρτήσεις; Έχω ρυθμίσει SAG σε γνωστό μαγαζί της Θεσ/κης.

Τι δουλειά είναι αυτή που κυκλοφορείς με χοντρούλα;;;Shocked  Θέλουν κανένα ακόμη;; Laughing 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
 
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 4Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ;
» ΕΛΑΣΤΙΚΑ
» On the throttle- ελαστικα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com