Greek GSX-R forum
γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_l10γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_c10γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_r10 
JIMK7
γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_l10γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_c10γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_r10 
nasos-v
γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_l10γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_c10γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_r10 
T.R.E
γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_l10γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_c10γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_r10 
k8 600 kk
γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_l10γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_c10γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_r10 
kostaskr6
γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_l10γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_c10γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_r10 
κολτρέϊν
γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_l10γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_c10γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_r10 
Leroy
γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_l10γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_c10γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_r10 
ripper
γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_l10γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_c10γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_l10γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_c10γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Poll_r10 

 

 γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια?

Πήγαινε κάτω 
+2
boutser
diminiki
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
diminiki
Jr.gixxer



Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : serres
Αριθμός μηνυμάτων : 40
Hμερομηνία εγγραφής : 30/05/2012

γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια?   γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? EmptyΤετ 27 Ιουν 2012, 18:35

παιδια ηθελα να ρωτησω για αυτα τα συγκεκριμενα σαμαρια αν μπαινουν σε gsxr γιατι ενδιαφερετε κολητος μου να τα αγορασει μιας και καλοκαιριασε.ο λογος που θελει να ειναι τοσο μεγαλα σε ογκο ειναι το οτι θα πηγαινει ταξιδια οποτε θα χρειαζετε αρκετα πραγματακια και για μεγαλο χρονικο διαστημα.οπως επισης αν εχετε να προτηνεται και κατι αναλογο τανκ μπαγκ μαγνητικο κατα προτιμηση.
ευχαριστω εκ τοων προτερων
http://www.moto-accessories.gr/products/tank_saddle_bags/givi_saddle_bags_samaria_mecanes_58_78lit_t479
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια?   γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? EmptyΤετ 27 Ιουν 2012, 22:14

δεν νομιζω να τεριαξει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sotoner
Full gixxer
Full gixxer
Sotoner


Άντρας Όνομα: : Σωτήρης
Τόπος : Καρδίτσα (Λάρισα)
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 891
Αγωνιζόμενος : Μπααααα..Όχι τίποτα άλλο αλλα είναι όλοι αργοι για μένα και δεν θα έχει εμδιαφέρον...???@@##$$!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/07/2009

γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια?   γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? EmptyΤετ 27 Ιουν 2012, 23:58

Πιστεύω ότι μπαίνουν.. aggelos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/SotosTattoos/media_set?set=a.4632994185
diminiki
Jr.gixxer



Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : serres
Αριθμός μηνυμάτων : 40
Hμερομηνία εγγραφής : 30/05/2012

γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια?   γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? EmptyΠεμ 28 Ιουν 2012, 00:31

και εγω ετσι πιστευω οτι θα μπαινουν αλλα δεν ξερω τη συμπεριφορα τουσ ως προσ τον αερα αν γνωριζει καποιος θα ηθελα κανα δυο κουβεντες παραπανω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sotoner
Full gixxer
Full gixxer
Sotoner


Άντρας Όνομα: : Σωτήρης
Τόπος : Καρδίτσα (Λάρισα)
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 891
Αγωνιζόμενος : Μπααααα..Όχι τίποτα άλλο αλλα είναι όλοι αργοι για μένα και δεν θα έχει εμδιαφέρον...???@@##$$!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/07/2009

γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια?   γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? EmptyΠεμ 28 Ιουν 2012, 01:00

Έχω οδηγήσει με σαμάρια περίπου παρόμια.Έχουν ιμαντες που ρυθμίζουν το ύψος στην ουρά.Με 160 ταξίδι μιά χαρά χωρίς κούνημα.Στην τελική ούτε που τα καταλάβαινα..είχα ξεχάσει οτι τα φορούσα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/SotosTattoos/media_set?set=a.4632994185
diminiki
Jr.gixxer



Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : serres
Αριθμός μηνυμάτων : 40
Hμερομηνία εγγραφής : 30/05/2012

γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια?   γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? EmptyΠεμ 28 Ιουν 2012, 01:35

Sotoner έγραψε:
Έχω οδηγήσει με σαμάρια περίπου παρόμια.Έχουν ιμαντες που ρυθμίζουν το ύψος στην ουρά.Με 160 ταξίδι μιά χαρά χωρίς κούνημα.Στην τελική ούτε που τα καταλάβαινα..είχα ξεχάσει οτι τα φορούσα..
ιδιου ογκου? και δεν επηρεαστηκε καθολου η συμπεριφορα τησ μηχανης? ωσ προσ το χτυπημα του αερα εννοω γιατι εχω ακουσει κατι τετοια. καμια προταση για κανενα τανκ μπαγκ μεγαλης περιεκτικοτητασ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια?   γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? EmptyΠεμ 28 Ιουν 2012, 09:46

tank bag σε gsxr καλυτερα οχι θα σου ελεγα ... ισως ενα μικρο μονο για να εχει τα αδιαβροχα και το σπρει της αλυσιδας... αν βαλει μεγαλο μετα δεν μπορει να ξαπλωσει και να κρυφτει στην ζελατινα....εαν δεν το πηραζει να τρωει τον αερα στην μαπα βαζει και μεγαλυτερο....

αυτα τα σαμαρια δεν τα εχω δει απο κοντα αλλα με το μεγεθος που πρεπει να εχουν , οσο μπορω να κρινω απο την φωτο, ειναι μεγαλα και δεν θα καθοντε και πολυ καλα αμα τα γεμισει πραγματα....
υπαρχουν μικροτερα για τετοια μηχανακια απο διαφορες αλλλες εταιρειες...

το καλυτερο ομως για ταξιδι ειναι κατι σακοι τυπου λουκανικου που τους δενεις πανω στην πισω σελα παρ/λλα με το μηχανακι και ειναι ο,τι καλυτερο εχω δοκιμασει ....
αρκη να εισαι μονος σου και οχι διπλος....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
diminiki
Jr.gixxer



Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : serres
Αριθμός μηνυμάτων : 40
Hμερομηνία εγγραφής : 30/05/2012

γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια?   γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? EmptyΠεμ 28 Ιουν 2012, 14:35

μαλιστα καταλαβα αλλα πιστευω οτι με ενα καλο δεσιμο(τυπου ιμαντες με καστανια)δεν θα εχει και ιδιαιτερο προβλημα οσο για το τανκ μπαγκ σιγουρα οσο πιο μεγαλο τοσο χειροτερες οι σφαλιαρες που τρως απο τον αερα.
λουκανικα οταν λες? εχεις καμια προταση για να δουμε και εμεισ οι νεοι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geosy76
Jr.gixxer
geosy76


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Βέροια
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 6
Αγωνιζόμενος : ΠΑΛΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 02/04/2012

γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια?   γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? EmptyΠαρ 29 Ιουν 2012, 20:57

Καλησπέρα. έχω παρόμοια της BEHRING και τα είχα πάνω στο GSXR σε αρκετά ταξίδια και μεγάλα (1300-800-2000χιλ). Επειδή μετά το δεύτερο ταξίδι είχα πρόβλημα από ταλάντωσης λόγω χιλιομέτρων και λόγω συνεπιβάτη έκανα πατέντα και το πρόβλημα τέλος. Nα φανταστείς το έχω ανοίξει πάνω από 230 και για ώρα και όλα ήταν στην θέση τους.
Η πατέντα είναι 6mm σίδερο βέργα το οποίο έχει κολλημένες ροδέλες στην άκρη και ξεκινάμε από τoν μασπιε του συνεπιβάτη (η ροδέλα με βίδα δένει στο άγκιστρο που είναι για τον ιμάντα) από εκεί συνεχίζει παράλληλα με την ουρά μέχρι το ύψους των φλας ανεβαίνει προς τα πάνω και γυρνάει ακριβώς κάτω από την ουρά πάει στο άλλο φλάς κατεβαίνει και κάνει ακριβώς την ιδία διαδρομή μέχρι το μασπιε.. Κάτω από την ουρά περνάει ακριβώς διπλά από τις βίδες τής βάσης τής πινακίδας ( που απουσιάζει ) και έχω 2 αυτάκια που βιδώνει στην βάση της πινακίδας. Η βέργα περνάει ακριβώς από τις βαλίτσες μου και από τα σημεία που έχουν για δέσιμο τις έδενα μα δεματικα.. Μπαίνουν και βγαίνουν σε λιγότερο από 3 λεπτά και ταξιδεύεις ασφαλέστατα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
diminiki
Jr.gixxer



Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : serres
Αριθμός μηνυμάτων : 40
Hμερομηνία εγγραφής : 30/05/2012

γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια?   γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? EmptyΠαρ 29 Ιουν 2012, 21:05

αδερφε αν μπορεισ βαλε καμια φωτο για να καταλαβω καλυτερα γιατι ωραιο ακουγετε στην θεωρεια στην πραξη ειναι το δυσκολο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geosy76
Jr.gixxer
geosy76


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Βέροια
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 6
Αγωνιζόμενος : ΠΑΛΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 02/04/2012

γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια?   γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? EmptyΠαρ 29 Ιουν 2012, 22:14

θα προσπαθησω αυριο κιολας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια?   γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? EmptyΣαβ 30 Ιουν 2012, 00:28

geosy76 έγραψε:
θα προσπαθησω αυριο κιολας


να υποθεσω οτι ειναι κατι σαν τις λεπτες σιδεριες που βαζουν για τα σαμαρια στα vstrom κτλ...
καλη πατεντα αν πρεπει να βαλεις σαμαρια .... file

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
2wheels
Normal gixxer
Normal gixxer
2wheels


Άντρας Όνομα: : Μάνος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 161
Αγωνιζόμενος : Non
Hμερομηνία εγγραφής : 13/04/2012

γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια?   γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια? EmptyΣαβ 30 Ιουν 2012, 00:41

Αν είναι καλή η πατέντα θα χρησιμοποιηθει από αρκετους πιστευω.γιατι χωρις σαμαρια η γκρινια ειναι μεγαλη!

Από την άλλη το μονόσελο είναι πιο ωραίο ninza

offtopic οσο δεν παει:
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;
Και γαμω τις υπογραφές Miou.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
γνωμες για τα συγκεκριμενα σαμαρια?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΣΑΜΑΡΙΑ
» ΣΑΜΑΡΙΑ ΣΕ Κ8 1000????
» γνωμες

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΛΟΙΠΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com