Greek GSX-R forum
Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_l10Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_c10Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_r10 
JIMK7
Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_l10Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_c10Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_r10 
nasos-v
Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_l10Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_c10Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_r10 
T.R.E
Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_l10Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_c10Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_r10 
k8 600 kk
Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_l10Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_c10Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_r10 
kostaskr6
Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_l10Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_c10Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_r10 
κολτρέϊν
Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_l10Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_c10Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_r10 
Leroy
Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_l10Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_c10Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_r10 
ripper
Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_l10Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_c10Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_l10Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_c10Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Poll_r10 

 

 Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια

Πήγαινε κάτω 
+2
kouzinas
thanos kas
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
thanos kas
Jr.gixxer



Άντρας Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 17
Hμερομηνία εγγραφής : 18/12/2011

Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια   Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια EmptyΠεμ 05 Ιουλ 2012, 21:57

Καλησπέρα!!!
Έχω ένα θεματάκι....βρήκα ένα gsxr 1000 του 2007 και θέλω να προχωρήσω στην αγορά του.Τα έχω βρεί με τον ιδιοκτήτη του στα χρήματα κτλ. Το πρόβλημα είναι πως τα ΚΕΠ,δεν μπορούν να δώσουν προσωρινή άδεια,παρά μόνο ένα αντίγραφο της αίτησης μεταβίβασης(το διασταύρωσα ρωτώντας σε 3 ΚΕΠ).Δυστυχώς,η περίπτωση να πάω στο υπουργείο ,που βγαίνει άμεσα,είναι απίθανη,λόγω δουλειάς.Με την αίτηση ,είμαι καλυμένος??(αν με σταματήσουν για έλεγχο κτλ εννοώ..)
Επίσης,σε ότι αφορά την ασφάλεια ,τί γίνεται??Μπορεί να γίνει μεταβίβαση?Πρέπει να εκδώσω καινούργια?Θα υπάρχει πρόβλημα μέχρι να μου έρθει η επίσημη άδεια απο το υπουργείο??(απο τα ΚΕΠ μου είπαν οτι θα έρθει σε 1-2 μήνες.. Shocked )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kouzinas
Full gixxer
Full gixxer
kouzinas


Άντρας Όνομα: : Μάνος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1122
Αγωνιζόμενος : ...ΔΕΝ!
Hμερομηνία εγγραφής : 30/05/2010

Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια   Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια EmptyΠεμ 05 Ιουλ 2012, 22:05

Δίνεις 30? ευρω περίπου σε έναν διεκπεραιωτή και παει αυτος για σενα στο υπουργειο.Παιρνεις την αδειουλα σου αμεσα και κανεις ασφαλεια με ενα τηλεφωνημα...Αυτο για μενα ειναι η καλυτερη λυση εφοσον δεν εχεις χρονο να πας Basketball
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thanos kas
Jr.gixxer



Άντρας Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 17
Hμερομηνία εγγραφής : 18/12/2011

Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια   Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια EmptyΠεμ 05 Ιουλ 2012, 22:12

Έχεις κάποιον υπόψιν σου?Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?Του κάνουμε και οι δύο εξουσιοδότηση?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kouzinas
Full gixxer
Full gixxer
kouzinas


Άντρας Όνομα: : Μάνος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1122
Αγωνιζόμενος : ...ΔΕΝ!
Hμερομηνία εγγραφής : 30/05/2010

Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια   Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια EmptyΠεμ 05 Ιουλ 2012, 22:23

Εξουσιοδοτηση κανεις,ναι.Δυστυχως δεν ξερω καποιον αυτη τη στιγμη,το παλικαρι που αγορασα το δικο μου ηξερε μια κυρια,την πηρε τηλεφωνο, ηρθε αμεσως και μας εκανε την δουλεια.Θα σου στειλω πμ αν βρω τα στοιχεια της το πρωι Wink
Καλοριζικο,καλοταξιδο κτλ cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια   Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια EmptyΠεμ 05 Ιουλ 2012, 22:26

ή κανεις οπως σου ειπε ο κουζινας ή πατε μαζι στο κεπ ( εσυ και ο ιδιοκτητης της μοτο ) και κανετε εκει ολα τα χαρτια που θελει ... εμενα η αδεια μου ειχε ερθει σε περιπου 15-20 μερες ... με πηρανε τηλ απο το κεπ και πηγα και την πηρα ...
σου δινουν ενα χαρτι που σε εχει καλυμενο στους μπατσους ... τουλαχιστον για 1 μηνα ( τοσο γραφει στο χαρτι νομιζω...) ασφαλεια πρεπει να κανεις νεα οταν ειναι να την αγορασεις ... αν εχεις ασφαλιστη μπορεις να την κανεις και με ενα τηλ και μετα να στειλεις με φαξ την προσωρινη αδεια μεχρι να παρεις στα χερια σου την κανονικη ....

αν δεν εχει αλλαξει κατι πρεπει οταν πας στα κεπ να εχεις στα χερια σου το παραβολο της μεταβιβασης που θα το αγορασεις απο τραπεζα ή δημοσιο ταμειο...κανε τον κοπο και πηγενε σε ενα κεπ και ρωτησε αυτη την λεπτομερεια ...
ειναι κριμα να πας στα κεπ και να περιμενεις να ερθει η σειρα σου και να σου ζητησουν αυτο το χαρτι και να μην το εχεις .... το ειχα παθει εγω .... fotia toixos

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thanos kas
Jr.gixxer



Άντρας Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 17
Hμερομηνία εγγραφής : 18/12/2011

Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια   Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια EmptyΠεμ 05 Ιουλ 2012, 22:27

Κατ'αρχάς,ευχαριστώ πολύ!Απλά,έχω κάποιες επιφυλάξεις,για το αν θα δεχτεί και ο ιδιοκτήτης.Η διαδικασία ποιά είναι??Κάνουμε την εξουσιοδότηση σε κάποιο ΚΕΠ,του δίνω τα χρήματα και πάει την άλλη μέρα ο διεκπεραιωτής και μου φέρνει την άδεια?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια   Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια EmptyΠεμ 05 Ιουλ 2012, 22:29

περιπου οπως τα λες.... ο ιδιοκτητης δεν θα εχει κανενα προβλημα μιας και θα του υπογραψεις ενα χαρτι που θα γραφει οτι απο την ταδε ημερα και ταδε ωρα εχεις εσυ την ευθηνη για την μηχανη μιας και εισαι ο νεος κατοχος....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thanos kas
Jr.gixxer



Άντρας Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 17
Hμερομηνία εγγραφής : 18/12/2011

Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια   Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια EmptyΠεμ 05 Ιουλ 2012, 22:30

Μiou,έχω βγάλει το παράβολο,αλλά δεν δίνουν προσωρινή άδεια απο τα ΚΕΠ,απο οτι μου είπαν και στα 3 που ρώτησα.Για αυτό και έχω κολλήσει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια   Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια EmptyΠεμ 05 Ιουλ 2012, 22:39

αυτο που σου λεω προσωρινη αδεια ειναι η 1 σελιδα απο την αδεια που συμπληρωνουν στα κεπ το ονομα σου και την ημερομηνια και την σκιζουν και στην δινουν και σου δινουν αλλο 1 χαρτακι που γραφει οτι κατεθεσες αιτηση για νεα αδεια .... στην αδεια της μηχανης ( το χαρτι που κοβουν) γραφει επανω οτι πρεπει μεσα σε 1 μηνα να εφοδιαστεις με την νεα αδεια ....
'και τα 2 χαρτια εχουν σφραγιδες και βουλες και λοιπες παπ@ριες του κρατους και ετσι δεν εισαι χυμα αλλα νομιμος....

τουλαχιστον ετσι ειχε γινει σε εμενα ...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thanos kas
Jr.gixxer



Άντρας Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 17
Hμερομηνία εγγραφής : 18/12/2011

Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια   Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια EmptyΠεμ 05 Ιουλ 2012, 22:44

ααα!οκ!Μάλλον,παρανόησα,συγγνώμη.Οπότε,αφού είναι έτσι,όλα είναι εντάξει και μπορώ να ασφαλίσω και την μηχανή.Να υποθέσω,οτι πρέπει ο προηγούμενος να ακυρώσει την ασφάλεια του,ή δεν υπάρχει πρόβλημα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια   Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια EmptyΠεμ 05 Ιουλ 2012, 22:49

εσυ δεν εχεις προβλημα να βγαλεις νεα ασφαλεια ...
ο προηγουμενος δεν χρειαζετε να την ακυρωσει ... θα την συνεχισει με την νεα του μηχανη ...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thanos kas
Jr.gixxer



Άντρας Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 17
Hμερομηνία εγγραφής : 18/12/2011

Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια   Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια EmptyΠεμ 05 Ιουλ 2012, 22:54

οκ!Ευχαριστώ πολύ παιδιά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paul22
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 335
Hμερομηνία εγγραφής : 18/08/2011

Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια   Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια EmptyΠαρ 06 Ιουλ 2012, 03:11

κάτι άλλο για να κόψει την παλιά άδεια ο προηγούμενος ιδιοκτήτης μπορεί η ασφαλιστική του να ζητήσει μια απλή φωτοτυπία απο την δικιά σου την καινούργια ασφάλεια μην παραξενευτείς

καλοτάξιδο Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια   Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια EmptyΣαβ 01 Μαρ 2014, 15:10

Ξεθαβω το θεμα,μην ανοιγω καινουριο..
Μηπως γνωριζει κανεις
1 ποσο βγαινει σε εουρος η μεταβιβαση ενος 750?
2 Διαδικασια μεταβιβασης,πλεον γινεται μονο στο υπουργειο?
3 Γινεται αυθημερον?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
amstaff
Normal gixxer
Normal gixxer
amstaff


Άντρας Όνομα: : Βαγγελης
Τόπος : Περαμα
Αριθμός μηνυμάτων : 376
Αγωνιζόμενος : πρωταθλητης στη μαλακια
Hμερομηνία εγγραφής : 19/11/2013

Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια   Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια EmptyΣαβ 01 Μαρ 2014, 15:18

1. 54 ευρα
2. Μεχρι προσφατως (4 μηνες ) μονο υπουργειο
3. Αυθημερον
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια   Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια EmptyΣαβ 01 Μαρ 2014, 15:21

Μια χαρα  cheers Ευχαριστω πολυ μαν!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας και ασφάλεια
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ασφάλεια κοντέρ
» Ένα μικρό αστείο «ατύχημα» στο busa :P
» Αγορα μοτοσυκλετας

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com