Greek GSX-R forum
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_l10ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_c10ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_r10 
JIMK7
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_l10ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_c10ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_r10 
nasos-v
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_l10ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_c10ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_r10 
T.R.E
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_l10ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_c10ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_r10 
k8 600 kk
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_l10ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_c10ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_r10 
kostaskr6
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_l10ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_c10ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_r10 
κολτρέϊν
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_l10ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_c10ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_r10 
Leroy
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_l10ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_c10ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_r10 
ripper
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_l10ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_c10ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_l10ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_c10ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Poll_r10 

 

 ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
belzemos
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2012

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ   ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ EmptyΤετ 19 Σεπ 2012, 15:50

Καλησπέρα!

Μετά από μια γρήγορη αναζήτηση δεν βρήκα κάποιο θέμα να με καλύψει, οπότε δημιουργώ ένα καινούριο.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω καινούρια ρυθμιζόμενη (καθ ύψος) ανάρτηση πίσω αλλά δεν ξέρω το που και πέρα από τη μάρκα Ohlins καμία άλλη... Θα κάνω μια περιγραφή να καταλάβετε το γιατί.
Το ύψος μου δε με βοηθάει με τη μηχανή (GSXR 600 K8) οπότε αναγκάστηκα να τη χαμηλώσω. Έκανα ιδιοκατασκευή τα 2 μεταλλάκια που είναι πίσω απ' το ψαλίδι (δεν ξέρω πως λέγοντε) και βρίσκοντε κάτω απ' την ανάρτηση. Η ανάρτηση είναι η "μαμά". Έχει χαμηλώσει 2,5-2,7 πόντους περίπου πίσω και δυστυχώς μόνο 1 πόντο μπροστά, δεν πάει παραπάνω "φλερτάρουν" τα πλαστικά μεταξύ τους... Έχει χαλάσει η θέση οδήγησης σε σχέση με το "μαμά" ύψος με αποτέλεσμανα κουράζεται η μέση μου ενώ δεν είχα αυτό το πρόβλημα πριν. Με τη ρυθμιζόμενη πίσω μπορώ να τη χαμηλώνω για εντός πόλης διαδρομές ενώ όταν φεύγω ταξίδι (που είναι κυρίως η χρήση της) θα την φέρνω πάλι στο κανονικό. Η τιμονόπλακα εννοείται θα γυρίσει πάλι στη θέση της.

Αν μπορείτε να μου πείτε κάποια καταστήματα (φυσικά σε pm), μάρκες και οτιδήποτε άλλη συμβουλή θα με βοηθήσετε!

Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ   ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ EmptyΤετ 19 Σεπ 2012, 16:42

ohlins - wp τις εχει ο τασουλης ( extra products) στην αθηνα καλοιροης

θεωρουντε απο τις καλυτερες . τωρα εαν ψαχτεις ισως να μπορεσεις να βρεις κανενα κιτ που ισως να προσαρμοζετε στην μαμα και να μπορεις να ρυθμισεις το υψος ... δεν γνωριζω εαν υπαρχει και σου ξανατονιζω το ισως να βρεις ....

φυσικα υπαρχουν και αλλες μαρκες για αναρτησεις αλλα αυτες οι 2 θεωρω πως ειναι οι πιο γνωστες ...

ενοειτε φυσικα οτι εχεις καταστρεψει την θεση οδηγησης της μηχανης με τα σιδερακια που αλλαξες .... link κατι λεγοντε νομιζω ....
τα αλλαζουν οι ντραγκστεραδες συνηθως για να χαμηλωσουν την μηχανη και να μην κανει σουζες στις εκκινησεις .....

με την ρυθμιζομενη αναρτηση νομιζω οτι θα μπορεις να μειωσεις λιγοτερο το υψος σε σχεση με τα λαμακια που αλλαξες αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος ....

δεν ξερω ποσο κοντος εισαι αλλα ετσι οπως το εκανες το μηχανακι δεν μπορεις να το στριψεις σιγουρα ... θα σου προτινα να το επαναφερεις με τα μαμα λαμακια και να αποφορτισεις οσο γινετε το ελατηριο για να κατσει λιγο η μηχανη . και να μαθεις να τραβας τον κωλο σου πιο πλαγια οταν θελεις να σταματισεις σε φαναρι ας πουμε ....


ψαξε στις αγγελιες του φορουμ αν θυμαμαι καλα καποιο παιδι πρεπει να πουλαγε αναρτηση που ρυθμιζε το υψος αλλα δεν θυμαμαι το μοντελο και για ποιο μηχανακι ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ   ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ EmptyΤετ 19 Σεπ 2012, 19:40

Έχεις κάνει τεράστιο λάθος που εφτιαξες "δικά σου dog bones" (έτσι λέγονται) , η γεωμετρία σου απλά πήγε περίπατο ,

Επίσης η αφτερ ανάρτηση πίσω όταν λέει ότι ρυθμίζεται καθύψος συνήθως να ξέρεις ότι αυτό στην πράξη σημαίνει

Low point : περίπου ίδιο η ίσως και λίγο πιο ψηλά απτό στάνταρ.
Hi point. : 1cm ψηλότερα (περίπου) στο αμορτισέρ με ότι αυτό συνεπάγεται στον άξονα του πίσω τροχού.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ   ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ EmptyΤετ 19 Σεπ 2012, 20:12

Για τα της οδικής συμπεριφοράς , εννοείτε ότι συμφωνώ πλήρως με την άποψη του φίλου "miu" kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belzemos
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2012

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ   ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ EmptyΚυρ 23 Σεπ 2012, 21:03

busa respect έγραψε:
Έχεις κάνει τεράστιο λάθος που εφτιαξες "δικά σου dog bones" (έτσι λέγονται) , η γεωμετρία σου απλά πήγε περίπατο ,

Επίσης η αφτερ ανάρτηση πίσω όταν λέει ότι ρυθμίζεται καθύψος συνήθως να ξέρεις ότι αυτό στην πράξη σημαίνει

Low point : περίπου ίδιο η ίσως και λίγο πιο ψηλά απτό στάνταρ.
Hi point. : 1cm ψηλότερα (περίπου) στο αμορτισέρ με ότι αυτό συνεπάγεται στον άξονα του πίσω τροχού.

Κατ αρχήν, να ευχαριστήσω εσένα και το Miou για τις απαντήσεις σας! Η αλήθεια είναι ότι το ήξερα πως θα χαλάσω τη γεωμετρία αλλά τελικά, στην πράξη δε μου φάνηκε μεγάλη διαφορά στο στρίψημο... Δεν έχω μάθει ακόμα να στρίβω ούτος η άλλος οπότε γι αυτά που έκανα δεν είδα διαφορά/δυσκολία. Επίσης, όταν δεν έχεις bugget να πειραματιστείς, καταφεύγεις σε πιο φτηνές λύσεις και μένα με ενδιαφέρει να μη μου πέσει σε σταμάτημα σε μη ευθή οδόστρομα πόσο μάλλον αν τύχει να είναι βρεγμένο... Μου έτυχε σε βενζινάδικο όσο το είχα ακόμα "μαμα"... όχι ευτυχώς δε μου πεσε το κράτησα.

Αν ισχύει ότι η aftermarket ανάρτηση θα είναι πιο ψηλή ακόμα και στη χαμηλή της ρύθμιση, υπολογίζω ότι θα με βολέψει μια χαρά με τα dog bones που έχω! Θα ρθει στο ύψος (λογικά) το μαμά... Στην πράξη θα δείξει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ   ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ EmptyΚυρ 23 Σεπ 2012, 22:02

δεν γινετε να εχεις αλλα dog bones γιατι αλλαζει ο τροπος λυτουργιας του μοχλικου κανονικα πρεπει να βαλεις τα στοκ και αν θες να χαμιλοσις για να πατας ξεκινα με ελαχιστο ριξιμο του μπροστινου και με ανακατασευει της σελασου οστε να χαμιλοσει (με αφερεσει υλικου απο μεσα )
ολα τα αλλα θα χαλασουνε κατα πολυ την γεομετρια της μηχανης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ   ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ EmptyΔευ 24 Σεπ 2012, 10:29

και εγω πιστευω οτι πρεπει να βαλεις τα μαμα dog bones και για χαμηλωμα
να ξεπροφορτισεις το πισω ελατηριο , να σκαψεις λιγο την σελα και να μαθεις να βαζεις τον ποπο σου στο πλαι οταν πας να σταματησεις ( θα παταει στην σελα ο μισος σου kolos ) και ως εκ θαυματος θα εχεις σχεδον 5-8 ποντους παραπανω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belzemos
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2012

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ   ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ EmptyΠεμ 27 Σεπ 2012, 23:12

Τη σέλα την έχω ήδη κάνει ανακατασκευή και έχω ήδη προσπαθήσει και όλα τα παραπάνω! Απλά δεν ένιωθα ασφάλεια γι αυτό και πήγα στο τελευταίο και πιο οικονομικό βήμα των bog bone... Επίσης Miou έκανα αυτό το χαμήλωμα και κέρδισα 2,5 πόντους περίπου, τους 5-8.... μμμμ μου μοιάζουν λίγο φανταστικοί! Όπως είπα τα χω δοκιμάσει όλα τα προαναφερόμενα! Δε χρειαζότανε να βγαίνω στο πλάϊ για να πατήσω, πάταγα με τις μύτες απλά και το θεωρώ επικίνδυνο... :(
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ   ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ EmptyΠαρ 28 Σεπ 2012, 09:53

2.5 ειναι απο την αναρτηση οπως σωστα λες ... οι υπολοιποι ποντοι θα ερχοντουσαν απο την μετακινηση του ποπου στο πλαι ....
τουλαχιστον εγω στο εντουρο που δεν εφταναν να πατησω κατω ετσι τους κερζιδα.... το 1/4 του kolos στην σελα και παταγα κατω ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belzemos
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2012

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ   ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ EmptyΠαρ 28 Σεπ 2012, 11:34

Καλημέρα κατ αρχήν!
Το κατάλαβα εκ τον υστέρων τι εννοείς αλλά και πάλι είναι επικίνδυνο... Δεν βοηθάει ούτε το βάρος ούτε η στάση στη μηχανή. Στο εντούρο είναι όπως στο ποδήλατο να βγάζεις οπισθια (αν εξαιρέσεις το βάρος). Εγώ φοβάμαι να βγαίνω στο πλάϊ γιατί 1 φορά πήγε να μου φύγει και δε θέλω να πληρώνω πλαστικά... Θα κοιτάξω με την πρώτη ευκαιρία τα προαναφερθέντα μαγαζιά να δω τιμές κλπ. Σύντομα πάντος θα την ξανασηκώσω μάλλον δε γίνεται... θα βάλω τα μαμα shock link (έτσι λέγοντε κανονικά).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belzemos
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2012

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ   ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ EmptyΠαρ 28 Σεπ 2012, 15:46

Τελικά με βγαλε ο δρόμος μου και πήγα να ρωτήσω για αναρτήσεις... Η Ohlins δε βγάζει την απλή ανάρτηση για το μοντέλο το δικό μου παρά μόνο την αγωνιστική που ζητάει 1500ευρώ... H Hyperpro απ' την άλλη τη βγάζει έτσι όπως τη θέλω στα 715ευρώ, οπότε και νομίζω είναι πολύ καλά. Εννοείται δεν αναφέρω μαγαζιά. Τα λεφτά που θα βρω δεν ξέρω αλλά ΟΚ... :/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ρυθμιση αναρτησεων
» Αναζητηση κωδικου χρωματος
» Αναζητηση για γνησια αυτοκολλητα κ8 1000...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com