Greek GSX-R forum
ρυθμιση αναρτησεων Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ρυθμιση αναρτησεων Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ρυθμιση αναρτησεων Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ρυθμιση αναρτησεων Poll_l10ρυθμιση αναρτησεων Poll_c10ρυθμιση αναρτησεων Poll_r10 
JIMK7
ρυθμιση αναρτησεων Poll_l10ρυθμιση αναρτησεων Poll_c10ρυθμιση αναρτησεων Poll_r10 
nasos-v
ρυθμιση αναρτησεων Poll_l10ρυθμιση αναρτησεων Poll_c10ρυθμιση αναρτησεων Poll_r10 
T.R.E
ρυθμιση αναρτησεων Poll_l10ρυθμιση αναρτησεων Poll_c10ρυθμιση αναρτησεων Poll_r10 
k8 600 kk
ρυθμιση αναρτησεων Poll_l10ρυθμιση αναρτησεων Poll_c10ρυθμιση αναρτησεων Poll_r10 
kostaskr6
ρυθμιση αναρτησεων Poll_l10ρυθμιση αναρτησεων Poll_c10ρυθμιση αναρτησεων Poll_r10 
κολτρέϊν
ρυθμιση αναρτησεων Poll_l10ρυθμιση αναρτησεων Poll_c10ρυθμιση αναρτησεων Poll_r10 
Leroy
ρυθμιση αναρτησεων Poll_l10ρυθμιση αναρτησεων Poll_c10ρυθμιση αναρτησεων Poll_r10 
ripper
ρυθμιση αναρτησεων Poll_l10ρυθμιση αναρτησεων Poll_c10ρυθμιση αναρτησεων Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ρυθμιση αναρτησεων Poll_l10ρυθμιση αναρτησεων Poll_c10ρυθμιση αναρτησεων Poll_r10 

 

 ρυθμιση αναρτησεων

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Lefis GSXR
Normal gixxer
Normal gixxer
Lefis GSXR


Άντρας Όνομα: : ΛΕΥΤΕΡΗΣ

Τόπος : ΒΟΛΟΣ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 51
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 15/10/2010

ρυθμιση αναρτησεων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ρυθμιση αναρτησεων   ρυθμιση αναρτησεων EmptyΚυρ 14 Νοε 2010, 12:27

γεια σας παιδια

γνωριζει κανεις για ρυθμιση αναρτησεων για 1000 κ5 για σερρες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
babis k8
Hero gixxer
Hero gixxer
babis k8


Άντρας Όνομα: : Μπαμπης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Αγωνιζόμενος : Ναι...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2010

ρυθμιση αναρτησεων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρυθμιση αναρτησεων   ρυθμιση αναρτησεων EmptyΔευ 15 Νοε 2010, 19:22

polu sxetiko auto poy zitas file...
katarxin prwti fora pigaineis serres?
exeis ksanabei se pista?
gia arxi,ruthmise prwta ap'ola to SAG tis motosykletas sou(exei dimosieusei sxetiko arthro ena paidi sto forum prosfata)k stin sunexeia vale tin aposvesi epanaforas brosta k pisw stin mesi.
auto einai mia kali arxi...(an k molis zestathoun oi anartiseis k...esu mazi,tha xreiastei na sfikseis k allo tin epanafora-toulaxiston sto pisw k mallon tin sybiesi brosta)
apo'kei k pera periplekode ta pragmata k exoun sxesi me to ti xrono gurnas,an piezeis sta frena,ti lastixa foras,to stul odigisis sou k alla...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lefis GSXR
Normal gixxer
Normal gixxer
Lefis GSXR


Άντρας Όνομα: : ΛΕΥΤΕΡΗΣ

Τόπος : ΒΟΛΟΣ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 51
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 15/10/2010

ρυθμιση αναρτησεων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρυθμιση αναρτησεων   ρυθμιση αναρτησεων EmptyΔευ 15 Νοε 2010, 22:14

συμφωνω μαζι σου φιλε μπαμπη.απο πιστα εχω εμπειρια αλλα δεν ξερω την τυφλα μου απο αναρτησεις.προτεινομενες ρυθμισεις ζηταω.τωρα για ποιο πολυ ψαξιμο με τον καιρο μαθαινοντας.εχω βρει στο power bikes αλλα ειναι για k7.
εχω πειραξει μονο προφορτιση μπροστα και αποσβεση συμπιεσης πισω.


thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

ρυθμιση αναρτησεων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρυθμιση αναρτησεων   ρυθμιση αναρτησεων EmptyΤρι 16 Νοε 2010, 00:43

κοιτα φιλε μου πολλα παιζουν ρολο με τις ρυθμισεις των αναρτησεων καταρχας αν εχεις κανει αλλαγη λαδιων στο μπροστινο σου παιζει μεγαλο ρολο!εγω που δεν εχω(θα το κανω συντομα ομως) αλαξει λαδια στο μπροστινο(1000κ5) η αποσβεση επαναφορας τερμα σφιχτη και δεν την ακουει καθολου αν μπορεις να τα αλλαξεις καντο κ συντομα κ θα δεις μεγαλη διαφορα απο οτι λενε κ τα παιδια απο εδω που γνωριζουν καλυτερα kapeloπαρε λοιπον καποιες προτεινομενες ρυθμισεις που εχω κ εγω ωστε να εχεις εναν μπουσουλα :biblio:GSX-R1000 ('05) 5/05, 12/05, 8/05 ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ 4 lines showing. ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ 1 click out from full stiff.ΣΥΜΠΙΕΣΗ 13 clicks out from full stiff.Και ηπισω.ΕΛΑΤΗΡΙΟ 14mm thread showing.ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ 8 clicks out from full stiff. ΣΥΜΠΙΕΣΗ 13 clicks out from full stiff
note: set fork tube height to 8mm showing above triple clamp.Γενικα τα ελατηρια μπρος κ πισω αστα οπως ειναι μαμα και να καταβασεις τα καλαμια μπροστα χιλιοστα
beer
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

ρυθμιση αναρτησεων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρυθμιση αναρτησεων   ρυθμιση αναρτησεων EmptyΤρι 16 Νοε 2010, 00:45

ripseventh έγραψε:
κοιτα φιλε μου πολλα παιζουν ρολο με τις ρυθμισεις των αναρτησεων καταρχας αν εχεις κανει αλλαγη λαδιων στο μπροστινο σου παιζει μεγαλο ρολο!εγω που δεν εχω(θα το κανω συντομα ομως) αλαξει λαδια στο μπροστινο(1000κ5) η αποσβεση επαναφορας τερμα σφιχτη και δεν την ακουει καθολου αν μπορεις να τα αλλαξεις καντο κ συντομα κ θα δεις μεγαλη διαφορα απο οτι λενε κ τα παιδια απο εδω που γνωριζουν καλυτερα kapeloπαρε λοιπον καποιες προτεινομενες ρυθμισεις που εχω κ εγω ωστε να εχεις εναν μπουσουλα :biblio:GSX-R1000 ('05) 5/05, 12/05, 8/05 ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ 4 lines showing. ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ 1 click out from full stiff.ΣΥΜΠΙΕΣΗ 13 clicks out from full stiff.Και ηπισω.ΕΛΑΤΗΡΙΟ 14mm thread showing.ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ 8 clicks out from full stiff. ΣΥΜΠΙΕΣΗ 13 clicks out from full stiff
note: set fork tube height to 8mm showing above triple clamp.Γενικα τα ελατηρια μπρος κ πισω αστα οπως ειναι μαμα και να καταβασεις τα καλαμια μπροστα 8 χιλιοστα
beer
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
babis k8
Hero gixxer
Hero gixxer
babis k8


Άντρας Όνομα: : Μπαμπης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Αγωνιζόμενος : Ναι...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2010

ρυθμιση αναρτησεων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρυθμιση αναρτησεων   ρυθμιση αναρτησεων EmptyΤρι 16 Νοε 2010, 15:10

file moy to pisw amortiser einai ena apo ta megala provlimata twn iapwnikwn supersport.
opwsdipote prin pas pista na ruthmiseis to sag k tou pisw amortiser (afou prwta mideniseis aposvesi subiesi-epanaforas...)
sumfwnw me ton filo oti prepei na allakseis ladia sta brostina kalamia(kalo tha itan k gia to pisw)prin pas pista.
auta ta 2 vimata ta thewrw upoxreotika gia arxi-an thes na to euxaristitheis k na min ksenerwseis apo to messimeri tis prwtis meras stin pista.k auto giati me to pou tha zestathoun ta ladia sta amortiser tha deis oti me terma tin aposvesi epanaforas bros-pisw k pali den tha douleuei i anartisi sou...
tote omws tha exeis "zestathei" esu(afou tha exeis mathei tin pista)k tha thes na pieseis...
ekei-omws-paramoneuei o kindunos!!!tha exeis glustrimata k tha sou ftaiei to mixanaki.
min ta thewreis upervoli osa sou lew...i anartisi einai to A k to Ω gia tin pista!!
kala na peraseis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
babis k8
Hero gixxer
Hero gixxer
babis k8


Άντρας Όνομα: : Μπαμπης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Αγωνιζόμενος : Ναι...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2010

ρυθμιση αναρτησεων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρυθμιση αναρτησεων   ρυθμιση αναρτησεων EmptyΤρι 16 Νοε 2010, 15:35

aposvesi epanaforas=poso grigora epistrefei i anartisei stin arxiki tis thesi otan subiestei(theloume na gurnaei arga,oso sfugeis tin vida toso poio arga gurnaei...)
sto brostino i vida auti einai stin panw meria tou kalamiou(mallon tha xreiastei na tin vidwseis sta 3/4 tis diadromis tis)
sto pisw i vida auti einai sto katw meros tou amortiser(mallon tha tin vidwseis terma gia na deis apotelesma)
aposvesi subiesis=poso skliri einai i anartisi otan tin piezoume(gia serres theloume na einai se mesi katastasi,oute polu skliri-oute polu malaki,oso sfugeis tin vida toso skklirainei)
sto brostino i vida auti einai sto katw meros tou kalamiou(mallon tha vidwseis 4-5 klik apo terma anoixti)
sto pisw i vida auti einai sto panw meros tou amortiser(mallon tha sfukseis apo 0-3 klik apo terma anoixti)

auta...epeidi les oti den exeis idea apo anartiseis!elpizw na se voithisa ligo!
na ksereis omws pws oi ruthmiseis einai sxetikes k einai mono mia "vasi".
gia na katalaveis ola auta,apla sikwse to k5 apo to stan k krata to mono apo ta klip on pata dunata to brostino freno k subiese tin brostini anartisi.ase tin anartisi na gurisei stin arxiki thesi xwris na piezeis.me auto ton tropo tha pareis mia prwti aisthisi sto pws douleuei i anartisi brosta.
oso gia pisw,sikwse to k5 apo to stan k afou to kratisei enas filos sou orthio,vale tis palames sou tin mia panw stin alli panw apo to meson tis selas tou odigou.piese pros ta katw k ase to mixanaki na gurisei stin arxiki tou thesi.

https://www.youtube.com/watch?v=tEwX8TOn1YY&feature=related
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

ρυθμιση αναρτησεων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρυθμιση αναρτησεων   ρυθμιση αναρτησεων EmptyΤρι 16 Νοε 2010, 16:05

babis k8 έγραψε:
aposvesi epanaforas=poso grigora epistrefei i anartisei stin arxiki tis thesi otan subiestei(theloume na gurnaei arga,oso sfugeis tin vida toso poio arga gurnaei...)
sto brostino i vida auti einai stin panw meria tou kalamiou(mallon tha xreiastei na tin vidwseis sta 3/4 tis diadromis tis)
sto pisw i vida auti einai sto katw meros tou amortiser(mallon tha tin vidwseis terma gia na deis apotelesma)
aposvesi subiesis=poso skliri einai i anartisi otan tin piezoume(gia serres theloume na einai se mesi katastasi,oute polu skliri-oute polu malaki,oso sfugeis tin vida toso skklirainei)
sto brostino i vida auti einai sto katw meros tou kalamiou(mallon tha vidwseis 4-5 klik apo terma anoixti)
sto pisw i vida auti einai sto panw meros tou amortiser(mallon tha sfukseis apo 0-3 klik apo terma anoixti)

auta...epeidi les oti den exeis idea apo anartiseis!elpizw na se voithisa ligo!
na ksereis omws pws oi ruthmiseis einai sxetikes k einai mono mia "vasi".
gia na katalaveis ola auta,apla sikwse to k5 apo to stan k krata to mono apo ta klip on pata dunata to brostino freno k subiese tin brostini anartisi.ase tin anartisi na gurisei stin arxiki thesi xwris na piezeis.me auto ton tropo tha pareis mia prwti aisthisi sto pws douleuei i anartisi brosta.
oso gia pisw,sikwse to k5 apo to stan k afou to kratisei enas filos sou orthio,vale tis palames sou tin mia panw stin alli panw apo to meson tis selas tou odigou.piese pros ta katw k ase to mixanaki na gurisei stin arxiki tou thesi.

https://www.youtube.com/watch?v=tEwX8TOn1YY&feature=related

πολυ καλα ολα αυτα , αν τα εγραφες και με ελληνικους χαρακτηρες...ακομα καλυτερα

______________________________________________________
ρυθμιση αναρτησεων Dgnfjaρυθμιση αναρτησεων X3ww74ρυθμιση αναρτησεων 25k1wusρυθμιση αναρτησεων 2nqcwidρυθμιση αναρτησεων Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
Lefis GSXR
Normal gixxer
Normal gixxer
Lefis GSXR


Άντρας Όνομα: : ΛΕΥΤΕΡΗΣ

Τόπος : ΒΟΛΟΣ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 51
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 15/10/2010

ρυθμιση αναρτησεων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρυθμιση αναρτησεων   ρυθμιση αναρτησεων EmptyΤρι 16 Νοε 2010, 18:32

Σας ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες παιδες.πιστευω ειναι μια καλη αρχη okk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
babis k8
Hero gixxer
Hero gixxer
babis k8


Άντρας Όνομα: : Μπαμπης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Αγωνιζόμενος : Ναι...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2010

ρυθμιση αναρτησεων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρυθμιση αναρτησεων   ρυθμιση αναρτησεων EmptyΤρι 16 Νοε 2010, 18:37

φίλε νάσο έχεις δίκιο...
(επι της ευκαιρίας,πολύ ωραίο το κουστουμάκι στο gixxeraki σου,μου είχε κάνει εντύπωση στα Μέγαρα!)

πόσο σου πήγε κ από που το έχεις πάρει?έχω βάλει ενα κινέζικο jordan εγώ κ ψάχνω να βάλω ένα racing...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

ρυθμιση αναρτησεων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρυθμιση αναρτησεων   ρυθμιση αναρτησεων EmptyΤρι 16 Νοε 2010, 18:43

babis k8 έγραψε:
φίλε νάσο έχεις δίκιο...
(επι της ευκαιρίας,πολύ ωραίο το κουστουμάκι στο gixxeraki σου,μου είχε κάνει εντύπωση στα Μέγαρα!)

πόσο σου πήγε κ από που το έχεις πάρει?έχω βάλει ενα κινέζικο jordan εγώ κ ψάχνω να βάλω ένα racing...


jordan???

πρεπει να σε εχω δει. δηλαδη σιγουρα. δεν θυμαμαι να εχει καποιος αλλος. 1 θυμαμαι


πολυεστερικα απο τον φιλληπα ειναι και αυτοκολητα απο αγγλια
τα υπολοιπα εγω με τον αδελφο μου (τριξιμο - βαψιμο)


file

______________________________________________________
ρυθμιση αναρτησεων Dgnfjaρυθμιση αναρτησεων X3ww74ρυθμιση αναρτησεων 25k1wusρυθμιση αναρτησεων 2nqcwidρυθμιση αναρτησεων Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
 
ρυθμιση αναρτησεων
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ
» Stock ρυθμίσεις αναρτήσεων για 1000 Κ7
» Ρυθμιση Αλυσιδας????

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΛΟΙΠΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com