Greek GSX-R forum
ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_l10ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_c10ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_r10 
JIMK7
ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_l10ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_c10ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_r10 
nasos-v
ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_l10ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_c10ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_r10 
T.R.E
ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_l10ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_c10ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_r10 
k8 600 kk
ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_l10ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_c10ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_r10 
kostaskr6
ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_l10ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_c10ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_r10 
κολτρέϊν
ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_l10ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_c10ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_r10 
Leroy
ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_l10ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_c10ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_r10 
ripper
ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_l10ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_c10ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_l10ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_c10ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Poll_r10 

 

 ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000

Πήγαινε κάτω 
+7
thanosk6
papagym
alex k8
gostrider
r6_lightech
κολτρέϊν
kospoz
11 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kospoz
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : θεσ/νικη
Αριθμός μηνυμάτων : 29
Hμερομηνία εγγραφής : 26/04/2009

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000   ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 EmptyΔευ 06 Ιουλ 2009, 19:10

Καλησπερα σε ολους ηρθε η ωρα να αλλαξω τα πατουμενα και εγω.απο την μανα του το ειχαν τα BT014 Bridgestone και σκεφτομαι να βαλω τα ιδια γιατι τα βρηκα οικονομικα 200 euro.Καμια αλλη γνωμη?Να τονισω πως τα λαστιχα τα βρηκα απο ενα Αγγλικο site http://www.mandp.co.uk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000   ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 EmptyΔευ 06 Ιουλ 2009, 19:12

το μετέφερα εδώ....πιστεύω ότι είναι καλύτερα..!

εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και τα ΒΤ016 πολύ καλά λάστιχα... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kospoz
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : θεσ/νικη
Αριθμός μηνυμάτων : 29
Hμερομηνία εγγραφής : 26/04/2009

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000   ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 EmptyΔευ 06 Ιουλ 2009, 19:18

κολτρέϊν έγραψε:
το μετέφερα εδώ....πιστεύω ότι είναι καλύτερα..!

εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και τα ΒΤ016 πολύ καλά λάστιχα... Wink
και εγω φιλε μου σκεφτηκα για αυτα αλλα κοστιζουν 90 euro παραπανω και ειμαι λιγο ζορικα τωρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
r6_lightech
Normal gixxer
Normal gixxer
r6_lightech


Θηλυκό Όνομα: : Ντόρια
Τόπος : Νέα Μάκρη
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 107
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000   ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 EmptyΔευ 06 Ιουλ 2009, 20:24

κολτρέϊν έγραψε:
το μετέφερα εδώ....πιστεύω ότι είναι καλύτερα..!

εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και τα ΒΤ016 πολύ καλά λάστιχα... Wink

τα 16αρια που βαζει το εργοστασιο ειναι τουλαχιστον απαραδεκτα και δεν εχουν καμια σχεση με καινουρια ΒΤ16 που θα πας να παρεις απεξω.Τα dunlop επισεις ειναι μια πολυ καλη επιλογη και οικονομικη...σε ποια περιοχη βρισκεσαι παλικαρι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gostrider
Normal gixxer
Normal gixxer
gostrider


Θηλυκό Όνομα: : gostrider
Τόπος : κυψελη αθηνα
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 168
Αγωνιζόμενος : μακαρι....!!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 02/03/2009

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000   ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 EmptyΔευ 06 Ιουλ 2009, 23:40

εγω εβαλα τα BT002 RACING STREET στο κ6.μου πηγαν λιγο παραπανω (470ε) αλλα ειναι απο τα καλυτερα που εχω δοκιμασει....απλα θελουν καλο ζεσταμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alex k8
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Αλεξανδρος
Τόπος : Λουτσα
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 86
Hμερομηνία εγγραφής : 26/03/2009

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000   ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 EmptyΤρι 07 Ιουλ 2009, 00:29

gostrider έγραψε:
εγω εβαλα τα BT002 RACING STREET στο κ6.μου πηγαν λιγο παραπανω (470ε) αλλα ειναι απο τα καλυτερα που εχω δοκιμασει....απλα θελουν καλο ζεσταμα...



τα Dunlop Qualifire RR ειναι πολυ καλα για χρηση στο δρομο κ για κανα χαλαρο track-day ζεστενονται πολυ γρηγορα αλλα φαγονονται κ πολυ γρηγορα.τα καινουρια τα δυγομα αν ψαχτεις θα τα βρεις κανα 300αρι τοποθτημενα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
papagym
Adv. gixxer
Adv. gixxer
papagym


Άντρας Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 569
Αγωνιζόμενος : ''Αγίου''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/03/2009

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000   ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 EmptyΤρι 07 Ιουλ 2009, 07:48

kospoz έγραψε:
Καλησπερα σε ολους ηρθε η ωρα να αλλαξω τα πατουμενα και εγω.απο την μανα του το ειχαν τα BT014 Bridgestone και σκεφτομαι να βαλω τα ιδια γιατι τα βρηκα οικονομικα 200 euro.Καμια αλλη γνωμη?Να τονισω πως τα λαστιχα τα βρηκα απο ενα Αγγλικο site http://www.mandp.co.uk

Για να αποφασίσεις ποια λάστιχα θα βάλεις, πρέπει πρώτα να έχεις καταλάβει καλά τι θέλεις από αυτά!

Εάν τα θέλεις απλά για την μετακίνηση σου στη πόλη και βόλτα για μπάνιο τη Κυριακή είναι μια χαρά!
Δες και τα continental, φθηνό και τίμιο λαστιχάκι!

Αν τώρα θα έχεις και κάποιες απαιτήσεις από το λάστιχο στο τομέα πρόσφυση, μάλλον πρέπει να δεις και για κάποια γόμα!
Και αν θέλεις να μπεις και πίστα........, θα τα αλλάξεις σε ένα μήνα πάλι, θα τα αλλάξεις σε δυο χρόνια, θα τα φας το Σαβ/κο στη πίστα....., τι από όλα αυτά!!

Οπότε ξεκαθάρισε τι θες από τα λάστιχα και όχι πόσο κάνουν. Μετά είναι πιο εύκολη η απόφαση! :darg:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thanosk6
Adv. gixxer
Adv. gixxer
thanosk6


Όνομα: : Θανάσης
Τόπος : Ξάνθη
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 446
Hμερομηνία εγγραφής : 30/12/2008

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000   ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 EmptyΤρι 07 Ιουλ 2009, 11:10

kostasgym έγραψε:
kospoz έγραψε:
Καλησπερα σε ολους ηρθε η ωρα να αλλαξω τα πατουμενα και εγω.απο την μανα του το ειχαν τα BT014 Bridgestone και σκεφτομαι να βαλω τα ιδια γιατι τα βρηκα οικονομικα 200 euro.Καμια αλλη γνωμη?Να τονισω πως τα λαστιχα τα βρηκα απο ενα Αγγλικο site http://www.mandp.co.uk

Για να αποφασίσεις ποια λάστιχα θα βάλεις, πρέπει πρώτα να έχεις καταλάβει καλά τι θέλεις από αυτά!

Εάν τα θέλεις απλά για την μετακίνηση σου στη πόλη και βόλτα για μπάνιο τη Κυριακή είναι μια χαρά!
Δες και τα continental, φθηνό και τίμιο λαστιχάκι!

Αν τώρα θα έχεις και κάποιες απαιτήσεις από το λάστιχο στο τομέα πρόσφυση, μάλλον πρέπει να δεις και για κάποια γόμα!
Και αν θέλεις να μπεις και πίστα........, θα τα αλλάξεις σε ένα μήνα πάλι, θα τα αλλάξεις σε δυο χρόνια, θα τα φας το Σαβ/κο στη πίστα....., τι από όλα αυτά!!

Οπότε ξεκαθάρισε τι θες από τα λάστιχα και όχι πόσο κάνουν. Μετά είναι πιο εύκολη η απόφαση! :darg:


+1000 :darg:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000   ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 EmptyΤρι 07 Ιουλ 2009, 11:12

+ 1000 κι απο μενα :darg:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kospoz
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : θεσ/νικη
Αριθμός μηνυμάτων : 29
Hμερομηνία εγγραφής : 26/04/2009

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000   ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 EmptyΤρι 07 Ιουλ 2009, 13:49

r6_lightech έγραψε:
κολτρέϊν έγραψε:
το μετέφερα εδώ....πιστεύω ότι είναι καλύτερα..!

εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και τα ΒΤ016 πολύ καλά λάστιχα... Wink

τα 16αρια που βαζει το εργοστασιο ειναι τουλαχιστον απαραδεκτα και δεν εχουν καμια σχεση με καινουρια ΒΤ16 που θα πας να παρεις απεξω.Τα dunlop επισεις ειναι μια πολυ καλη επιλογη και οικονομικη...σε ποια περιοχη βρισκεσαι παλικαρι?
φιλε μου απο αμπελοκηπους θεσσαλονικη ειμαι οσο για τα dunlop μου ειπαν οτι ειναι για πιο βαρια μηχανακια απο το δικο μου.οι μετακινησεις μου ειναι καθε σαββατοκυριακο εξω απο την πολη βεβαια μεσα το βγαζω σπανια γιατι το καημενο ζεσταινεται αρκετα γρηγορα και δεν το θελω.για μεσα εχω κρατηθειται παιδες ενα θρυλικο townmate Twisted Evil Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
r6_lightech
Normal gixxer
Normal gixxer
r6_lightech


Θηλυκό Όνομα: : Ντόρια
Τόπος : Νέα Μάκρη
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 107
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000   ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 EmptyΤρι 07 Ιουλ 2009, 15:10

kospoz έγραψε:

φιλε μου απο αμπελοκηπους θεσσαλονικη ειμαι οσο για τα dunlop μου ειπαν οτι ειναι για πιο βαρια μηχανακια απο το δικο μου.οι μετακινησεις μου ειναι καθε σαββατοκυριακο εξω απο την πολη βεβαια μεσα το βγαζω σπανια γιατι το καημενο ζεσταινεται αρκετα γρηγορα και δεν το θελω.για μεσα εχω κρατηθειται παιδες ενα θρυλικο townmate Twisted Evil Twisted Evil

Αγαπητέ συμφορουμιστή,όπως πολυ σωστα αναφεραν πιο πανω,θα πρεπει πρωτα να μας πεις τι ζητάς απο το λάστιχο..Σε δευτερη φάση,τα dunlop οπως και πάρα πολλα άλλα λάστιχα έχουν σειρές για βαριά και πιο ελαφριά μηχανακια..τα qualifier και τα απλά και τα rr είναι πάρα πολύ καλα και σχετικά φθηνά λάστιχα για το μηχανάκι σου αλλα ειναι σχετικά γρήγορο λάστιχο ιδικά το rr (αν με καταλαβαινεις τι θελω να πω).
Τωρα αν το θελεις για στροφές επέλεξε το 211 που ειναι φανταστικό αλλα και αρκετά γρήγορο επίσεις και γενικότερα κάτι σε γόμα..
Αν κάνεις πολλα χιλιόμετρα ευθεία δοκιμασε κατι σε πιο σκληρό είναι αμαρτια να βαλεις μαλακα θα τρώγονται απίστευτα γρήγορα.
Για τα continental δεν μπορω να σου πω γιατι δεν εχω δοκιμασει ακομα,αλλα σε γενικες γραμμες ακουγονται πολυ καλα λόγια..

Εγώ προσωπικά προτειμώ pirelli,είτε superbike είτε supercorsa.Φανταστικά λάστιχα αλλα πολύ πιο ακριβά.

Φιλικού χαιρετισμούς
Η συμφορουμίστριά σου Ντόρια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kospoz
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : θεσ/νικη
Αριθμός μηνυμάτων : 29
Hμερομηνία εγγραφής : 26/04/2009

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000   ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 EmptyΤρι 07 Ιουλ 2009, 16:01

r6_lightech έγραψε:
kospoz έγραψε:

φιλε μου απο αμπελοκηπους θεσσαλονικη ειμαι οσο για τα dunlop μου ειπαν οτι ειναι για πιο βαρια μηχανακια απο το δικο μου.οι μετακινησεις μου ειναι καθε σαββατοκυριακο εξω απο την πολη βεβαια μεσα το βγαζω σπανια γιατι το καημενο ζεσταινεται αρκετα γρηγορα και δεν το θελω.για μεσα εχω κρατηθειται παιδες ενα θρυλικο townmate Twisted Evil Twisted Evil

Αγαπητέ συμφορουμιστή,όπως πολυ σωστα αναφεραν πιο πανω,θα πρεπει πρωτα να μας πεις τι ζητάς απο το λάστιχο..Σε δευτερη φάση,τα dunlop οπως και πάρα πολλα άλλα λάστιχα έχουν σειρές για βαριά και πιο ελαφριά μηχανακια..τα qualifier και τα απλά και τα rr είναι πάρα πολύ καλα και σχετικά φθηνά λάστιχα για το μηχανάκι σου αλλα ειναι σχετικά γρήγορο λάστιχο ιδικά το rr (αν με καταλαβαινεις τι θελω να πω).
Τωρα αν το θελεις για στροφές επέλεξε το 211 που ειναι φανταστικό αλλα και αρκετά γρήγορο επίσεις και γενικότερα κάτι σε γόμα..
Αν κάνεις πολλα χιλιόμετρα ευθεία δοκιμασε κατι σε πιο σκληρό είναι αμαρτια να βαλεις μαλακα θα τρώγονται απίστευτα γρήγορα.
Για τα continental δεν μπορω να σου πω γιατι δεν εχω δοκιμασει ακομα,αλλα σε γενικες γραμμες ακουγονται πολυ καλα λόγια..

Εγώ προσωπικά προτειμώ pirelli,είτε superbike είτε supercorsa.Φανταστικά λάστιχα αλλα πολύ πιο ακριβά.

Φιλικού χαιρετισμούς
Η συμφορουμίστριά σου Ντόρια!
Σε ευχαριστω πολυ μου φρεσκαρες λιγο το μυαλο δεν εχεις αδικο θα ειναι κριμα να βαλω τα μαλακα τα λαστιχα αφου η διαδρομη που κανω ειναι στην εγνατια οδο θεσσαλονικη - καβαλα σχεδον ολο ευθεια. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
r6_lightech
Normal gixxer
Normal gixxer
r6_lightech


Θηλυκό Όνομα: : Ντόρια
Τόπος : Νέα Μάκρη
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 107
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000   ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 EmptyΤρι 07 Ιουλ 2009, 22:33

Νομίζω όμως οτι χάνεις το καλύτερο κομμάτι!φτάνεις μέχρι την πηγή και δεν πίνεις νερό!Καβάλα-Ξάνθη 32 ολοκληρα χιλιόμετρα στροφές με τέλεια άσφαλτο!!!

εκει έκανα τα πρώτα μου χιλιόμετρα όταν έστρωνα το R6!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thanosk6
Adv. gixxer
Adv. gixxer
thanosk6


Όνομα: : Θανάσης
Τόπος : Ξάνθη
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 446
Hμερομηνία εγγραφής : 30/12/2008

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000   ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 EmptyΤετ 08 Ιουλ 2009, 02:49

r6_lightech έγραψε:
Νομίζω όμως οτι χάνεις το καλύτερο κομμάτι!φτάνεις μέχρι την πηγή και δεν πίνεις νερό!Καβάλα-Ξάνθη 32 ολοκληρα χιλιόμετρα στροφές με τέλεια άσφαλτο!!!

εκει έκανα τα πρώτα μου χιλιόμετρα όταν έστρωνα το R6!

Οι στροφές της Καβάλας, όπως τις λέμε, είναι "πεδίο βολής" εδω και χρόνια! Όντως έχουν σχετικά καλή άσφαλτο, δηλαδή ιδιας ποιοτητας σχεδον παντού. Το μόνο "κακό" είναι οτι η διαδρομή είναι αρκετα ανοιχτή και οι στροφες σηκώνουν παρα πολλα χιλιόμετρα, με αποτέλεσμα η οποιαδήποτε πτώση να αποβαίνει τις περισσοτερες φορές μοιραία. Παρ'ολα αυτά αν έχεις το μυαλό στο κεφάλι σου και αναλογίζεσαι οτι βρίσκεσαι σε δημοσιο δρόμο και όχι σε πιστα, δεν κινδυνεύεις σε μεγάλο βαθμό... Είναι όντως μια πολυ καλή διαδρομή, με διαχωριστικό στηθαίο σχεδον παντού (αλλα και μπαριέρες :( σε πολλα σημεία ), με δύο λωρίδες ανα ρεύμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000   ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 EmptyΤετ 08 Ιουλ 2009, 08:37

Για την δική σου χρήση θα πρότεινα τα εξής:
Pirelli Corsa III
Michelin Pilot Power 2CT
Dunlop Qualifier RR
Βέβαια αφού έχεις ένα SS καλό θα ήταν να κάνεις και επισκεψούλες στις Σέρρες για να μάθεις ακόμη πιο πολύ την μηχανή σου και τα όριά της.Τα παραπάνω λάστιχα θα σε βολέψουν και σε αυτό το επίπεδο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000   ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 EmptyΤετ 08 Ιουλ 2009, 13:05

r6_lightech έγραψε:
κολτρέϊν έγραψε:
το μετέφερα εδώ....πιστεύω ότι είναι καλύτερα..!

εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και τα ΒΤ016 πολύ καλά λάστιχα... Wink

τα 16αρια που βαζει το εργοστασιο ειναι τουλαχιστον απαραδεκτα και δεν εχουν καμια σχεση με καινουρια ΒΤ16 που θα πας να παρεις απεξω.Τα dunlop επισεις ειναι μια πολυ καλη επιλογη και οικονομικη...σε ποια περιοχη βρισκεσαι παλικαρι?

Ντορια δεν ξερω τι λες εσυ, αλλα εμενα το δικο μου φορουσε ΒΤ016 (απο μαμα) και ηταν πολυ καλα, ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος..!!! τωρα ενταξη γνωμη του καθενος Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΚΑΣΤΟΡΙΑ


Άντρας Όνομα: : Χρηστοs
Τόπος : ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 712
Αγωνιζόμενος : BACK IN BLACK
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000   ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 EmptyΤετ 08 Ιουλ 2009, 20:46

Σε προηγουμενο μηχανακι (SV 1000) φορουσα τα pilot road 2. Γγαζουν απιστευτα χιλιομετρα ΑΛΛΑ πρεπει να συμβιβαστεις οσο αφορα τις στροφες. Αργουν να ζεσταθουν και ειναι σχετικα αργα. Καποιος ανεφερε τα pilot power 2ct τα οποια μου φαινονται σαν καλη λυση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kospoz
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : θεσ/νικη
Αριθμός μηνυμάτων : 29
Hμερομηνία εγγραφής : 26/04/2009

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000   ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 EmptyΠεμ 09 Ιουλ 2009, 14:13

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.Τελικα εκανα παραγγελια τα BT014 της bridgestone με 208 ευρουλακια.Κατεληξα παλι στα ιδια για 2 λογους.
1)γιατι αποδειχτηκαν δυνατα λαστιχα να φανταστειτε πως απο μια χαζομαρα μου ακουμπουσε μια αλυσιδα τυπου φιδιου που λεμε στο πισω λαστιχο με αποτελεσμα να την φαει και να κοψει και το συρματοσκοινο Shocked Shocked το αποτελεσμα ηταν μερικες εκδορες στο πελμα αλλα ακομη κραταει ρε το ατιμο Twisted Evil
2)δεν μπηκα στον κοπο για κατι πιο εξιδεικευμενο γιατι ειμαι ακομη νεος με αυτο το μηχανακι και ψιλοφοβαμαι να κανω ακραια πραγματα.σιγα σιγα αγαλι αγαλι Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
r6_lightech
Normal gixxer
Normal gixxer
r6_lightech


Θηλυκό Όνομα: : Ντόρια
Τόπος : Νέα Μάκρη
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 107
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000   ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 EmptyΠεμ 09 Ιουλ 2009, 15:00

Θα σου δωσω μια συμβουλή μιας και την έχω πατήσει άσχημα και δεν θα θελα να την πατήσει ποτέ κανενας αλλος..

Μην τσιγκουνευεσαι για κανεναν λογο τα λεφτα που δινεις για λαστιχα,ειτε μηχανακι λεγεται αυτο ειτε αμαξι,για το μηχανακι ακομα ενας λογος παραπανω βεβαια,εγω κάνει τέτια τούμπα που αν ειχα σωστα λαστιχα θα την γλυτωνα..

Επειδη ακριβως εισαι νεος κι εχεις ενα μηχανακι 160 αλογα τροχο θα πρεπε να σκεφτεις λιγο καλυτερα τι λαστιχο θα προτειμισεις.
1000 φορες βαλε ενα μεταχειροσμενο ζευγαρι απο χρονομετρημενα αμα δεν βγαινεις οικονομικα,παρα ενα παλιας τεχνολογιας λαστιχο που σιγουρα θα ειναι και πιο "μπαγιατικο" και πιο σκληρο και δεν θα συγχωρισει λάθος οταν θα ναι κρυο..

Ίσως και να μαι υπερβολική στα μάτια των υπολοίπων αλλα αυτη είναι η αποψη μου μετα απο αυτο που επαθα πριν λιγα χρονια.

Μεγεια σου λοιπον και καλοπερπατητα !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gat0s
Hero gixxer
Hero gixxer
gat0s


Άντρας Όνομα: : ΑΝΕΣΤΗΣ
Τόπος : ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1831
Αγωνιζόμενος : Sleep
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000   ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 EmptyΠεμ 09 Ιουλ 2009, 22:30

Συμφωνω απολυτα με την Ντορια.Ενα καλο λαστιχο θα σε σωσει καποιες φορες απο χιλιαδες ευρω και ισως και απο την ζωη σου.Με 35 ευρω ακομα επαιρνες τα DIABLO ΙΙΙ και ισουν ΟΚ.
Το 014 ειναι πολυ παλιο λαστιχο και πιστευω δεν το φοραει κανεις.
κολοφορετα αυτα που πηρες απλα την επομενη φορα παρε αλλα.Κατι ξερουν τα παιδια που σου λενε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kospoz
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : θεσ/νικη
Αριθμός μηνυμάτων : 29
Hμερομηνία εγγραφής : 26/04/2009

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000   ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000 EmptyΠαρ 10 Ιουλ 2009, 08:27

Μπορει και να εχετε δικιο γιατι σιγουρα ξερετε κατι παραπανω απο μενα αλλα επειδη ημουν ευχαριστημενος με αυτα γιαυτο και τα ξαναπροτιμησα.Επαιξε ρολο και η ημερομηνια παραγωγης τους ειναι φρεσκια φεβρουαριος του 2009.Αν ηταν παλαιοτερη θα πηγαινα στα 016.τελος παντων την επομενη φορα κατι καλυτερο Laughing Laughing .σας :thanks!!:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ Κ6 1000
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Λαστιχα για Κ6 1000
» Λάστιχα
» Λάστιχα σε GSX-R 600 K9

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com