Greek GSX-R forum
πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_l10πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_c10πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_l10πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_c10πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_l10πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_c10πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_l10πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_c10πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_l10πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_c10πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_l10πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_c10πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_l10πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_c10πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_l10πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_c10πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_l10πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_c10πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_l10πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_c10πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....

Πήγαινε κάτω 
+38
DrIoannis
topetwrx
terrorzone
Zuki
lKiNG
BillyGsxR
Leroy
wtfrmlk
FLASKAS
riderspower
babis k8
opoulian
sfikaaa
cpantelo
GIORGIO7
gabri
panikas
k8 600 kk
teo46
JIMK7
ripseventh
Painterz
cks
diam
nktr
magfaria
mistiriodis_tsantakias
Chrisk6
Miou
Bozos
Kydo
GIXXERAKIAS
Black Eagle
Aristosk8
busa respect
kouzinas
Vortex
mx5
42 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cks
Normal gixxer
Normal gixxer
cks


Άντρας Όνομα: : χρηστος
Αριθμός μηνυμάτων : 51
Αγωνιζόμενος : παλια
Hμερομηνία εγγραφής : 16/11/2012

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: πιστα μεγαρων - συζητηση   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 31 Οκτ 2013, 16:08

δλδ τι θελουν τα "λαμογια"? να μην υπαρχει πιστα? ποιον συμφερει να μην υπαρχει πιστα? εμας που μπαινουμε μεσα? αυτους που την εχουν? τους μαγαζατορες καθε λογης προιοντων μοτ/τας? τα μεγαρα?
τους οικολογους?
θα συμφωνησω με τον miou. δε νομιζω να υπαρχει κανεις που να μη θελει την πιστα, αλλα δε νομιζω να υπαρχει και καποιος που να την θελει ετσι οπως ηταν.
αν η οποια επιτροπη δεν ειχε δωσει αδεια για χρηση απο μοτ/τες προφανως ηταν γιατι ηταν ανασφαλης για αυτη την χρηση.
πραγμα που ολοι εμεις που την χρησιμοποιουμε (διοργανωτες-ιδιωτες-αγωνιζομενοι), δεν το γνωριζαμε. (ενταξει το ψιλαζομασταν...αλλα οχι τοσο)
αν ειναι να εκλεισε για να γινει καλυτερη ας κανει και μηνες να ξανανοιξει. αν ειναι να μεινει το ιδιο,
λυπαμε δεν...
το αν ειναι ασφαλεστερη απο τον δρομο...ειναι σιγουρο πως ναι. αλλα για να πληρωσεις να μπεις πρεπει να ειναι ασφαλεστατη οχι ασφαλεστερη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 31 Οκτ 2013, 16:43

εκανα μια εκαθαριση στο θεμα του σοφουλη και το τδ του και τα εφερα εδω ... γιαυτο τον λογο ισως να μην ειναι σωστα συνταγμενες μερικες δημοσιευσεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Painterz
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Painterz


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 546
Hμερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 31 Οκτ 2013, 17:22

νταξει να τα λεμε ομως και ολα και οτι μπαιναμε και μπαινουμε στην πιστα γιατι το γουσταρουμε δεν ειναι κακο και στον δρομο εγω προσωπικα δεν γουσταρω να ξαναβγω και να ρισκαρω καθε στροφη αν κατω εχει η δεν εχει νερα η λαδια κτλ...

τεσπα το θεμα αυτο ειναι προσωπικο του καθενος δεν το κρινω αλλα μην κατακρινουμε και την αλλη θεση γιατι και στο αιγινιο μπαινουν ακομα και στριβουν με τα φιδια μεσα....και με αυτο εννοω οτι ειναι επιλογη καθαρα τι κανεις με τη μηχανη σου και πως γουσταρεις να την καβαλας.

Το θεμα ομως ειναι οτι στην αθηνα κοντα υπαρχει 1 πιστα και αυτη ειναι τα μεγαρα... οκ δεν εχει τη μεγιστη ασφαλεια αλλα σε γενικα πλαισια αμα σουλουπωθεί σε συγκεκριμενα σημεια θα ειναι μια πιστα με αρκετη ασφαλεια και λεω αρκετη γιατι ποτε η ασφαλεια σε μια πιστα δεν ειναι αρκετη... συμφωνω με το μιου οτι καλα κανανε και την εκλεισαν να ιδρωσει το αυτι καποιον μπας και γινει κατι καλο απο αυτη την ιστορια με σεβασμο παντα στο παιδι που εφυγε για να μην εχουμε παλι αναλογα περιστατικα....
αν δεν γινει δε τπτ ο καθενας αναλαμβανει τις ευθυνες του και επιλεγει....
προσωπικη γνωμη....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magfaria
Hero gixxer
Hero gixxer
magfaria


Άντρας Όνομα: : DIMITRIS
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Αγωνιζόμενος : ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΦΕΝΕΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2010

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 31 Οκτ 2013, 17:35

λαμπρά !!ας πω και εγω την γνώμη μου

αν ειναι να κλείσει η πιστα για κάποιο χρονικό διάστημα μεχρι να τελειώσουν οι εργασίες
μαζι τους συμφωνω 100%

αν ειναι να μην βγαίνει ακρη και να πουν -δεν ειναι ασφαλές για μοτο οποτε απαγορεύουμε τα μηχανακια
τοτε θα προτιμούσα να την εχουμε οπως ηταν παλια με τα οποια μειονεκτήματα
καθως πιστευω οτι και οπως ηταν τα μεγαρα,ειναι πολυ πιο safe απο τον καθε δρομο !

οποτε ας περιμενουμε τις εξελίξεις

ps:imr 160cc και βουρρ στα καρτοδρομια kapelo 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cks
Normal gixxer
Normal gixxer
cks


Άντρας Όνομα: : χρηστος
Αριθμός μηνυμάτων : 51
Αγωνιζόμενος : παλια
Hμερομηνία εγγραφής : 16/11/2012

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 31 Οκτ 2013, 18:19

την λογικη σου φιλε μου δεν την καταλαβαινω....δλδ τα ημιμετρα ειναι καλυτερα απο τα μετρα. δλδ πας στο νοσοκομειο για καρδια και σου βαζουν στο γυψο το ποδι, αλλα δεν πειραζει αφου ειναι νοσοκομειο....δλδ θα κανεις ροικη στο bike στην αυλη σου και οχι στον μαστορα....δεν ξερω, ισως ολα τα παραδειγματα να ειναι αστοχα αλλα οπως εγω με ολιγον καλο bike δεν παω τερμα, ετσι δεν μπαινω να παω τερμα και σε μια ολιγον καλη πιστα εις γνωση μου.
και μην ξεχναμε αυτο που ειπε ο miou πιο πανω. παμε εκει για να μην συμβει αυτο που συνεβει στο δημητρη.....(ετσι οπως συνεβει) .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magfaria
Hero gixxer
Hero gixxer
magfaria


Άντρας Όνομα: : DIMITRIS
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Αγωνιζόμενος : ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΦΕΝΕΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2010

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 31 Οκτ 2013, 18:23

cks έγραψε:
την λογικη σου φιλε μου δεν την καταλαβαινω....δλδ τα ημιμετρα ειναι καλυτερα απο τα μετρα. δλδ πας στο νοσοκομειο για καρδια και σου βαζουν στο γυψο το ποδι, αλλα δεν πειραζει αφου ειναι νοσοκομειο....δλδ θα κανεις ροικη στο bike  στην αυλη σου και οχι στον μαστορα....δεν ξερω, ισως ολα τα παραδειγματα να ειναι αστοχα αλλα οπως εγω με ολιγον καλο bike δεν παω τερμα, ετσι δεν μπαινω να παω τερμα και σε μια ολιγον καλη πιστα εις γνωση μου.
και μην ξεχναμε αυτο που ειπε ο miou πιο πανω. παμε εκει για να μην συμβει αυτο που συνεβει στο δημητρη.....(ετσι οπως συνεβει) .

σου ξαναλεω, ναι προτιμώ το ημίμετρο των μεγαρων απο τον δρομο !
δεν λεω οτι ειναι σωστο λεω οτι εγω το προτιμώ

τωρα για τα παραδείγματα μάλλον ειναι άστοχα

φιλικα παντα !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 31 Οκτ 2013, 18:32

Και εγω σας λεω λοιπον οτι ειμαστε Ελληναρες με Ε κεφαλαιο και καθομαστε να τσακωνομαστε μεταξυ μας μεσα απ τα φορουμ και την λεμε ο ενας στον αλλο για μικροπραγματα,επισης ακουμε και κρεμομαστε απ τ @@ του καθε μαλακα πολιτικου,φορεα,ιδιοκτητη,αρχιπ@παρα που εχει ενα κομματι ασφαλτο και το λεει πιστα,κ σε καθε περιπτωση ακουμε προ εκλογων θα γινει πιστα εδω,θα γινει πιστα εκει και @ρχιδι@κουραφεξαλα,επισης ξεφυτρωνουνε η μια πανω στην αλλη ομαδα διορ/γανωσης τρακ ντει,και πολλα αλλα που αναφερθηκαν πιο πριν...λοιπον η λυση ειναι ΜΙΑ, ΟΣΟΙ πραγματικα ενδιαφερονται για τα μηχανοκινητα σπορ, ολα τα μελη των φορουμ της Ελλαδος και μη,αυτοκινητων μοτο,ντραγκστερ,κτλπ,Συσταση ενιαιου φορεα με ενεργα μελη ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΟΛΟΥΣ ΟΜΩΣ,που αγαπαμε τον μηχανοκινητο αθλητισμο για την κατασκευη πιστας στην χωρα μας,η  οποια θα ανηκει  στα μελη της,και η διαχειρηση της θα γινεται βαση καταστατικου με εκλεγμενο διοικητικο συμβουλιο χωρις προσωπικα  κερδη, ενοιες κ.ο.κ.Υπαρχουν ανθρωποι που μπορουν να διαχειριστουν την κινηση αυτη.Πιστευω οτι ετσι θα ανοιξει και ο δρομος για επενδυση του εργου απο τον κρατικο φορεα.Αυτα πρεπει να συζητησουμε ολοι μας,και οχι να μιλαμε αν θα ξανανοιξουν τα μεγαρα,επισης πρεπει να δικαιωθει και η μνημη του αδικοχαμενου Δημητρη,να βρεθουν και να πληρωσουν οι υπευθυνοι καποια στιγμη σ αυτην την χωρα!ΑΥΤΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 31 Οκτ 2013, 19:28

nktr έγραψε:
επειδή δεν βλέπω να μαζεύουμε το θέμα στο σωστό σημείο ανοίγω αυτό:


Miou έγραψε:
@ kydo καλα τα λες ΑΛΛΑ ....

απο την στιγμη που ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αδεια λειτουργιας τι να λεμε τωρα ρε μιχαλη ...

και καλα αυτο . το αλλο? το θεμα οτι σε κοροιδευουν? σου νοικιαζουν μια πιστα που δεν εχει αδεια ( για προβληματα ασφαλειας) και σου λενε ψεματα οτι εχει . αν μη τι αλλο αυτο δεν σου φτανει για να τους σιχαθεις ? τι αλλο δλδ θελεις να γινει ??? εχουμε 1 νεκρο και ξαφνικα μαθαινουμε οτι τοσο καιρο μας κοροιδευαν και μας πασαραν την πιστα για καλυτερη του δρομου(που ειναι) αλλα τελικα η πιστα ουτε αδεια δεν εχει . ΔΕΝ πρεπει καν να λεγεται πιστα για μοτοσυκλετες

και εσυ τωρα νευριαζεις που την εκλεισε ο εισαγγελεας για να ερευνησει τι και πως ?
και μακαρι να μην την ξαναανοιξει μεχρι να την φτιαξουν .

εχεις σκεφτει οτι θα μπορουσες να ησουν εσυ στην θεση του δημητρη?? να εχεις πληρωσει για να κανεις τδ
σε μια πιστα που δεν πληρει προδιαγραφες ασφαλειας , που δεν εχει καν αδεια λειτουργιας
και να πας και να σκασεις πανω σε κατι τσιμεντα που δεν επρεπε να υπαρχουν εκει αλλα τα εβαλε καποιος γιατι ετσι γουσταρε και το βρηκε καλυτερη λυση απο το να πληρωσει μερικα λεφτα (απο τα λεφτα που εσυ και εγω εχουμε δωσει τοσα χρονια) και να κανει κατι σωστο και ασφαλες ???

εγω παντος μεχρι να γινουν αλλαγες δεν ξαναμπαινω μεσα γιατι το να ξαναδω καρε καρε στα 7 μετρα
ενα παιδι να πεφτει πανω σε μπλοκ τσιμεντενια και να μενει στον τοπο μπροστα στα ματια μου δεν αντεχω να το ξαναζησω ...
ρε σεις τι δεν καταλαβαίνετε από αυτά που σας γράφει ο Miou !?!?!?
Η πίστα σαφώς δεν θέλουμε να κλείσει

αλλά
ούτε άδεια υπάρχει και κυρίως βάσει ΦΕΚ δεν πληρεί ούτε μία προυπόθεση λειτουργίας.
Κάτι λοιπόν πρέπει να γίνει ώστε να βρουν ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ τον τρόπο να γίνει πίστα για μοτό.

Τωρα για όλα τα υπόλοιπα, άδειες που έχουν παροπλιστεί και μοτό που τα έχετε φτιάξει να είναι μόνο για πίστα, συγνώμη αλλά αυτά είναι επιλογές.
Καιρός λοιπόν να αναθεωρήσουμε όλοι για ποιό αρχικό λόγο αγοράσαμε μοτοσυκλέτα και τι είναι αυτό που μας τράβηξε εκεί στη βιτρίνα.
Αυτό που μας τράβηξε ήταν ότι θέλαμε να την αποκτήσουμε για να την καβαλάμε στο δρόμο μέσα από βόλτες και ταξίδια.

Προσωπική γνώμη:
Το λάθος (κατ΄εμέ) είναι ότι στην πορεία μέσα από παρέες, μέσα από τη μόδα, μέσα από το όλο πανηγύρι το κάνατε μόνο και αποκλειστικά πίστα.
Προσωπικά τη χρήση που κάνω (άλλωστε για αυτό είμαι κομπλέ από φώτα και στα 2 μοτό με πολυεστερικά) είναι η χαρά για το λόγο που την πήρα, βόλτα και τα σχετικά και συμπληρωματικά πίστα. Ούτε μόνο δρόμο λοιπόν ούτε μόνο πίστα λοιπόν.

Χρήστης Μεγάρων, φανατικός, όλο το 1998 και το 1999.
Μέγαρα λοιπόν, από το 2000 που την έκλεισαν επειδή οι ίδιοι οι αγωνιζόμενοι μετά από πόσες πτώσεις στον τελευταίο περιβόητο αγώνα και την άνοιξαν μετά από 2 χρόνια μη κάνοντας το παραμικρό έργο και πηγαίνοντας στο 1ο tday που έγινε τότε με καμμιά 10αριά φίλους και ρωτώντας για τα έργα ασφαλτόστρωσης ότι έγιναν γαργάρα αντιμετωπίζοντας μέσα το γνώριμο σενάριο ότι "έλα μωρέ εντάξει είναι και μπείτε (και με 50 ευρώ από 20 που δίναμε)".... εννοείται δεν μπήκαμε και φύγαμε όπως ήρθαμε....και τρέχοντας ήρθε φίλος παλιός αγωνιζόμενος και μου λέει: κάτσε ρε και τι θα κάνεις...? θα πας Σέρρες με πόσα έξοδα...? =σαφέστατα....άλλη καραμέλα από εκεί...
γιατί χάνοντας 4 tday Μεγάρων=1 φούλ διήμερο Σέρρες

Τώρα από το 2000 που δεν μπαίνω και δεν μπαίνουμε με κάποιους ελάχιστους φίλους Μέγαρα δόξα το Θεό δεν έχουμε πάθει τίποτα και ούτε θανάτους είχαμε με χρήση που κάνουμε του δρόμου......κι άλλη καραμέλα από εκεί

Δυστυχώς έπρεπε να συμβεί κάτι πολύ κακό για να γίνει κάτι και μετά από 13 χρόνια που εάν και πάλι δεν συνέβαινε κάτι κακό θα συνεχιζόταν για χρόνια αυτή η παρωδία.

Το χειρότερο όμως είναι αυτό που αντιμετωπίζω και διαβάζω από μερικούς που προσπαθούν να δείξουν ότι έχουν μυαλό και μπαίνουν μόνο πίστα, για την ασφάλειά τους & @@, και τελικά όλο
αυτό είναι μία άλλη καραμέλα που δυστυχώς αυτή η καραμέλα έχει πρέζα και δεν κόβεται.


Κλείνοντας, αυτό που σας λέει ο Miou, αν είσασταν στη θέση αυτού του παιδιού που έφυγε από αμέλεια κάποιου και από την "αμέλεια, στραβά μάτια κάποιων" στη λειτουγία της πίστας ποιά θα θέλατε να ήταν η αντιμετώπιση από όλους εμάς που είμαστε από το ίδιο στρατόπεδο με την ίδια κάβλα?
Ακούω παρακαλώ απαντήσεις
 
 
 
+10000000 στον Νικο good
 
 
Σημερα μιλησα με ενα καλο μου φιλο που σπουδαζει στη slovakia και εκει που μενει εχει διπλα του μια πιστα που ονομαζεται ( slovakia ring ) με μηκος 5.922kms και πλατος 12m τι να λεμε τωρα για τα χωραφια που εχουμε Rolling Eyesπροσωπικα καρφι δεν μου καιγεται αν ξανανοιξουν το κοτετσι ssss
 
 
Οσο για τη ( slovakia ring ) εχουν 3 φορες tday την εβδαμαδα με κοστος τη μιση ωρα 20 ευρω και αν μπεις 2 μισαωρα σου κανουν δώρο το 3το μισαωρω fileκαι μιλαμε για πιστα και οχι για χωραφι, αλλα τι να πει κανεις ετσι μας εχουν μαθει και λεμε και ευχαριστω aftokt
 
Σιγουρα τα εξοδα δεν ειναι τα ιδια με τα Μεγαρα οπως και το επιπεδο τις πιστας δεν ειναι το ιδιο fafoutisαλλα ειμαι σιγουρος πως οποιος μπει σε μια πιστα τετοιου επιπεδου, δεν θα ξανασκεφτει  ποτε να μπει ποτε σε μια πιστα οπως τα Μεγαρα και κατι ακομα οποιος καταφερει να παει στη slovakia ring το Brno ειναι πολυ κοντα file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo46
Hero gixxer
Hero gixxer
teo46


Άντρας Όνομα: : θοδωρής
Τόπος : Πετρούπολη-Αθήνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2555
Αγωνιζόμενος : να φτιάξω προίκα....3 γυναίκες...!!
Hμερομηνία εγγραφής : 14/12/2008

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 31 Οκτ 2013, 20:06

magfaria έγραψε:
cks έγραψε:
την λογικη σου φιλε μου δεν την καταλαβαινω....δλδ τα ημιμετρα ειναι καλυτερα απο τα μετρα. δλδ πας στο νοσοκομειο για καρδια και σου βαζουν στο γυψο το ποδι, αλλα δεν πειραζει αφου ειναι νοσοκομειο....δλδ θα κανεις ροικη στο bike  στην αυλη σου και οχι στον μαστορα....δεν ξερω, ισως ολα τα παραδειγματα να ειναι αστοχα αλλα οπως εγω με ολιγον καλο bike δεν παω τερμα, ετσι δεν μπαινω να παω τερμα και σε μια ολιγον καλη πιστα εις γνωση μου.
και μην ξεχναμε αυτο που ειπε ο miou πιο πανω. παμε εκει για να μην συμβει αυτο που συνεβει στο δημητρη.....(ετσι οπως συνεβει) .
σου ξαναλεω, ναι προτιμώ το ημίμετρο των μεγαρων απο τον δρομο !
δεν λεω οτι ειναι σωστο λεω οτι εγω το προτιμώ


τωρα για τα παραδείγματα μάλλον ειναι άστοχα

φιλικα παντα !
++++++++++++

κανεις δεν υποχρεωνει κανεναν να μπει στα μεγαρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 31 Οκτ 2013, 20:29

Ολοι καλα τα λετε, αλλα τα περι ασφαλειας που λετε ρε παιδια για τα μεγαρα δεν σας απασχολουν καθε φορα που καβαλατε στο δρομο ?
Χωραφι ξε χωραφι αδεια ξε αδεια ασφαλεια ξε ασφαλεια αυτο εχουμε και μονο.

Και οπως το κοβω επειδη η πιστα ειναι μονοπωλειο δε παιζει να ριξει ουτε ενα ευρο κανενας, ειτε μας αρεσει ειτε οχι,
οπως το βλεπω.....´Η ΘΑ ΞΑΝΑΝΟΙΞΕΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ´Η ΘΑ ΜΑΖΕΥΜΕ ΠΟΔΙΑ ΧΕΡΙΑ απο μπαριερες ολοι μας κανοντας σιγα σιγα TD (και οχι βολτες) σε επιδαυρο αγιο σουνιο κτλπ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vortex
Hero gixxer
Hero gixxer
Vortex


Άντρας Όνομα: : Σπύρος
Τόπος : Βυθός Του Μπικίνι
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 1826
Αγωνιζόμενος : στην ανωμαλία
Hμερομηνία εγγραφής : 09/12/2009

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 31 Οκτ 2013, 21:27

Καλα μην καταληξουμε να φαγωθουμε μεταξυ μας...

Δεν νομιζω κανεις να θελει να κλεισουν τα Μεγαρα μονιμα. Απλα θεωρω λιγο αδιανοητο το να παιζει καποιος με την ζωη του και δεν εννοω το ρισκο της οδηγησης. Δηλαδη δεν ειναι ανοησια και εγκληματικη αμελια να μην υπαρχουν προδιαγραφες που μπορει να στοιχησουν , και ηδη στοιχησαν , την ζωη καποιου; Μαλλον κοστολογειτε χαμηλα την ζωη ; Δεν μπορω να καταλαβω...

Και να πω οτι οι γαμημενες κοστιζουν τοσο πολυ ωστε να γινει απαγορευτικο το κοστος να πω παει στο διαολο. Δεν μπορειτε να καταλαβετε απο το να ειναι καποιος ζωντανος και το να ειναι καποιος αλλο ενα ποστ στα δυσαρεστα και θλημενα φατσουλινια τα χωριζει μια λεπτη γραμμη; Μαλλον σαν λαος μας αξιζει να μην εχουμε αυτο που πρεπει και βολευομαστε με αυτο που θελουν.

Προσωπικα και εγω μπηκα στην διαδικασια και αγορασα πολυεστερικα και καποια αλλα πραγματα για να αρχισω λιγο πιο σοβαρα την πιστα , οχι οτι εχω γινει ο σουπερ χερας . Και μενα με ενοχλει να μην ειναι ανοιχτη τωρα που ξεμπερδεψα με κατι χρεη και να μην μπορω να παω.

Τεσπα. Εμενα με χαλασε που ξεκινησε το θεμα απο καποιες ερωτησεις σε διοργανωτη που ακομα δεν εχουν απαντηθει και κατεληξε στο να βολευτουμε στα ημιμετρα. Σαν να πρεπει να τους κανουμε και αγαλματα γιατι μας δινουν την "δοση" μας. Γιατι μερικοι οντως κανετε σαν πρεζακια. Ακομα και οταν εγινε το σκηνικο καποιοι φωναζατε "αντε ποτε θα μπουμε" και κατι τετοια τραγικα.

Αυτα απο εμενα



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panikas
Normal gixxer
Normal gixxer
panikas


Άντρας Τόπος : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 323
Αγωνιζόμενος : εναντια σε οτι με φοβιζει
Hμερομηνία εγγραφής : 09/05/2010

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 31 Οκτ 2013, 21:54

Με καλύψες απόλυτα Σπύρο
Λες κ μίλησες για μένα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gabri
Normal gixxer
Normal gixxer
gabri


Άντρας Όνομα: : Γαβρίλος.
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 368
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου...!
Hμερομηνία εγγραφής : 09/04/2012

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 31 Οκτ 2013, 22:07

Ηρεμία παιδιά, εμείς δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι.....Διαβάστε και την απάντηση του διαχειριστή της πίστας, και βγάλτε τα συμπεράσματά σας....!

http://www.bikeit.gr/newsfromworld/175-newsfromworld/4634-nea-kosmou-2013-megara-dierevnisi.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIORGIO7
Normal gixxer
Normal gixxer
GIORGIO7


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 104
Αγωνιζόμενος : INTERNATIONAL MOTODROME OF TYMPAKI
Hμερομηνία εγγραφής : 24/06/2009

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 31 Οκτ 2013, 23:10

Δεν πιστευω αυτο που διαβαζω!!!!toixos toixos Η επιτροπη λεει που θα βγαλει την αποφαση για το αν τα μεγαρα ειναι ασφαλη για χρηση αποτελειται απο δυο ΓΙΑΤΡΟΥΣtoixos δυο ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣmal@kies ενα ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟfafoutis και ενα ΠΥΡΑΓΟxaxa Κανενα λιγοτερο ασχετο δεν μπορουσαν να βρουν???? Απλα ΤΡΑΤΖΙΚ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cks
Normal gixxer
Normal gixxer
cks


Άντρας Όνομα: : χρηστος
Αριθμός μηνυμάτων : 51
Αγωνιζόμενος : παλια
Hμερομηνία εγγραφής : 16/11/2012

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 31 Οκτ 2013, 23:29

GIORGIO7 έγραψε:
Δεν πιστευω αυτο που διαβαζω!!!!toixos toixos Η επιτροπη λεει που θα βγαλει την αποφαση για το αν τα μεγαρα ειναι ασφαλη για χρηση αποτελειται απο δυο ΓΙΑΤΡΟΥΣtoixos δυο ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣmal@kies ενα ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟfafoutis και ενα ΠΥΡΑΓΟxaxa Κανενα λιγοτερο ασχετο δεν μπορουσαν να βρουν????  Απλα ΤΡΑΤΖΙΚ!!!!
φιλε μου....απ'οτι καταλαβαινω εχεις "μπει" στο τυμπακι. επειδη και εγω εχω ερθει καναδυο φορες κατω...πες μου. εκει ποιος ενεκρινε αυτο το πραγμα για πιστα? δεν το λεω για να δικαιολογησω τα μεγαρα αλλα...με κορινες ριγμενες για να μην τις παρει ο αερας και αλματα στην πιστα και τα τσιμεντα να διαδεχονται την ασφαλτο....ποια επιτροπη αραγε εδωσε το οκ για το τυμπακι την τριπολη και τη ροδο???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 01 Νοε 2013, 00:37

GIORGIO7 έγραψε:
Δεν πιστευω αυτο που διαβαζω!!!!toixos toixos Η επιτροπη λεει που θα βγαλει την αποφαση για το αν τα μεγαρα ειναι ασφαλη για χρηση αποτελειται απο δυο ΓΙΑΤΡΟΥΣtoixos δυο ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣmal@kies ενα ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟfafoutis και ενα ΠΥΡΑΓΟxaxa Κανενα λιγοτερο ασχετο δεν μπορουσαν να βρουν????  Απλα ΤΡΑΤΖΙΚ!!!!
Οι πλέον κατάλληλοι, όπως ο μπαρμπαμήτσος που έχει το διπλανό χωράφι και ο φαντάρος που φυλάει απέναντι σκοπιά στο αεροδρόμιο. Μάλλον αυτοί οι δύο είναι και πιο σχετικοί!ssss
Και μου αρέσει το πόσο δεδομένο έχουν, όπως γράφουν το ότι είναι απλά μια τυπική διαδικασία ελέγχου και πόσο απλά θα ξαναγραφτεί η άδεια που είδη έχουν! Δηλαδή δεν τρέχει και τίποτα... απλά ένας σκοτώθηκε τυχαία! ninza 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 01 Νοε 2013, 01:07

nktr έγραψε:
Το χειρότερο όμως είναι αυτό που αντιμετωπίζω και διαβάζω από μερικούς που προσπαθούν να δείξουν ότι έχουν μυαλό και μπαίνουν μόνο πίστα, για την ασφάλειά τους & @@
Νικο ο κοσμος εχει διαφορετικες αντιληψεις .Ο καθενας αντιμετοπιζει το θεμα μοτοσυκλετα οπως αυτος γουσταρει και τη βρισκει. Επιλογες οπως ειπες συμφωνα με τη κριση και την εμπειρια που εχει ο καθενας.....οχι @@

φιλικα παντα beer  

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sfikaaa
Normal gixxer
Normal gixxer
sfikaaa


Άντρας Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 326
Hμερομηνία εγγραφής : 27/12/2010

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 01 Νοε 2013, 09:57



Εγω βλεπω οτι αρκετοι τον δρομο τον βλεπουν σαν πιστα....παρολο που εχουν δει το χαος που υπαρχει αναμεσα τους!!!!!!!!!!!!!!!




Αλλα αυτο το ''ας ανοιξει κ ας ειναι μην εχει αδεια ας ειναι μπουρδελο''....πραγματικα...δεν το καταλαβαινω.


Αραγε αν πας να νοικιασεις ενα σπιτι κ σου πουν οτι ειναι ακαταλληλο χωρις αδεια....χωρις ρευμα και νερο...θα το νοικιασεις????


δεν θα ψαξεις να βρεις καποιο αλλο που να σε καλυπτει???

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nktr
Hero gixxer
Hero gixxer
nktr


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Piraeus
Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 01 Νοε 2013, 11:08

gabri έγραψε:
Ηρεμία παιδιά, εμείς δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι.....

Διαβάστε και την απάντηση του διαχειριστή της πίστας, και βγάλτε τα συμπεράσματά σας....!

http://www.bikeit.gr/newsfromworld/175-newsfromworld/4634-nea-kosmou-2013-megara-dierevnisi.html
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

διαβάστε προσεκτικά την εξαιρετική συνέντευξη του κ. Τάκη Μανιάτη
αλλά διαβάστε προσεκτικά (τα έγραψα και σε γείτονα φόρουμ)

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 A0ql


"Η επιτροπή θα διενεργήσει επανέλεγχο στον χώρο, όπου έχει ήδη ελέγξει και αδειοδοτήσει...θα κάνει επανέλεγχο ουσιαστικά...!!"
Η άδεια που είναι? γιατί δεν την μας την κοινοποιείτε?

*ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ * !!!
"έχουν γίνει βελτιώσεις από το ατύχημα, ....αλλά πρίν και μετά...!!!.....,
*έγιναν αγώνες ταχύτητας !!! ε, ΚΑΙ???, *αλλά και εκπαίδευση αναβατών της ομάδας ΔΙΑΣ (και Ζ) ε, ΚΑΙ??? με την άδεια λειτουργίας που διαθέτει...???

ρε μλκες έλεος μην μας @αμάτε άλλο το μυαλό Evil or Very Mad:
"*δεν μπορεί μία πίστα να είναι ακίνδυνη την Κυριακή που γίνεται αγώνας, να είναι επικίνδυνη τη Δευτέρα που έχει tday και γίνεται το ατύχημα και να είναι ακίνδυνη ξανά την Τρίτη που έχει μαθήματα η Ελληνική Αστυνομία..!!!"
τώρα μετά από αυτά που ειρωνικά δηλώνετε περιμένετε να σταματήσει εκεί το θέμα Evil or Very Mad

"*Επίσης μας δήλωσε ότι η πίστα έχει πάρει έγκριση από την αρμόδια επιτροπή ? (ποιά είναι η αρμόδια επιτροπή?)

άλλο επιχείρημα* καθώς και από την αρμόδια επιτροπή τέλεσης αγώνων ΑΜΟΤΟΕ που έδωσε την άδεια να γίνουν αγώνες του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ταχύτητας Μοτοσυκλετών...??!??!" ε, ΚΑΙ??? ακόμα χειρότερα


Να το κλείσω και εγώ ως άσχετος παπαρολόγος που το μόνο που ξέρει να κάνει είναι να διαβάζει νόμους.
Επειδή πάτε να μας βουτήξετε στο καζάνι της μαστούρας για να μας κάνετε τελείως χαζούς,
Βάσει λοιπόν ΦΕΚ η πίστα δεν πληρεί την παραμικρή προϋπόθεση λειτουργίας.
Εάν θέλετε να κάνετε κάτι ουσιαστικό και να υπάρχει αυτός ο χώρος για να κάνουμε γύρω-γύρω κάνετε τα απαραίτητα ως προς τις προϋποθέσεις για να γίνει Πίστα αυτός ο πολυχώρος.

καλό μήνα
@κάηκε ο εγκέφαλός μου με αυτά που διαβάζω Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 01 Νοε 2013, 14:05

Φανταζομαι να καταλαβατε οτι δεν προκειται να γινει τιποτα ουσιαστικο αντε το πολυ κανα πασαλιμα για λογους βιτρινας.....

Δεν πειραζει ομως γιατι ειπαμε υπαρχουν οι παρακατω επιλογες εκτος των μεγαρων αφου το σωστο ειναι να μην ξαναμπουμε:

1) να τρεχουμε στο δρομο αφου οι θανατοι και οι τραυματισμοι ειναι μουφα και απλα μια καραμελα.Πλεον επισημα επιβεβαιωμενο!!!

2) να παμε στις Σερρες που εκει οι ανθρωποι κανανε εκπληκτικη δουλεια και η πιστα δεν παρουσιαζει κανενα προβλημα. Δεν μας κοροιδευει κανενας εκει , ειναι πολυ ενταξει τα ατομα! Δεν φαγανε λεφτα απλα εγινε μια παρεξηγηση μωρε!!!! Μονο στα μεγαρα υπαρχουν τα λαμογια. Ασε που συμφωνα με τα παρακατω με το που ξεκινησεις εφτασες....διπλα ειναι!

3) να παμε στο slovakia ring. 2 τσιγαρα δρομος ειναι οποτε 2 με 3 φορες το μηνα το εχουμε ανετα.Ασε που το brno ειναι και αυτο μισο τσιγαρο δρομος απο το slovakia ring. για 2.5 με 3 τσιγαρα θα τα χαλασουμε??

θα προσθεσω και καποια δικα μου

4) Αντι να τρεχουμε χειμωνιατικα στην ευρωπη και να μας τα χαλαει η βροχη και το κρυο μπορουμε να παμε στο abu dabi circuit με προδιαγραφες F1 οχι μ@λ@κιες. Ξερω και τον σειχη οποτε θα μενουμε στο παλατι και θα εχουμε και τσαμπα βενζινα. Το χαρεμι ξεχαστε το ειναι off-limits!

5) 2os κορυφαιος προορισμος το qatar στη πιστα της losail που ειναι απλα κορυφαια για μηχανη .Δεν ξερω βεβαια αν θα μας χαλασει η σκονη απο την ερημο αλλα οκ εμεις εχουμε μαθει στα μεγαρα στη σκονη θα κολησουμε. Ξερω και εκει τον σειχη οποτε διαμονη τσαμπα! Δυστυχως και εκει το χαρεμι ειναι off-limits.

Τελος προτεινω ολοι εμεις που φτιαξαμε trackbike για λογους βιτρινας και μοδας βεβαια γιατι τοσο φτανει το μυαλο μας , να καψουμε τα μηχανακια μας στο Συνταγμα παρουσια ολων των καναλιων οπως CNN,BBC κτλπ. Ειναι ο μονος τροπος να τιμωρηθουμε που δεν θελουμε να αλλαξει τιποτα , δεν μας ενδιαφερει ο θανατος του παιδιου και γρινιαζουμε που θελουμε να μπουμε μεσα ενω υποστηριζουμε και τον ιδιοκτητη / διοργανωτες trackdays των μεγαρων.

Εγω μονο ετσι μπορω να σας αντιμετοπισω μαγκες με τις αποψεις σας....στο καλαμπουρι! Εαν θελετε να βγαλετε χολη και δεν ξερω εγω τι αλλο οπως καποιοι τον τελευταιο καιρο δικό σας προβλημα. Εσεις ξεκινησατε να κανετε σαν να εχουμε να χωρησουμε τιποτα ή σας κλεψαμε ενω τα λεμε σαν φιλοι τοσα χρονια....

Υ/Γ : Ασχετο αλλα και σχετικο. Μη ακουσω κανεναν να κανει ξανα μπανιο στη θαλασσα το καλοκαιρι στην Αττικη γιατι θα του τα κοψω απο τη ριζα. Η θαλασσα εδω ειναι γεματο κολοβακτηριδια οποτε ειναι σαν να μου λετε οτι δεν γουσταρετε την υγεια σας και θελετε να κανουμε ολοι μπανιο μεσα στα σκ@τ@...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aristosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
Aristosk8


Άντρας Όνομα: : Αριστόδημος
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2134
Αγωνιζόμενος : ...στο playstation!
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 01 Νοε 2013, 14:16

cpantelo έγραψε:


θα προσθεσω και καποια δικα μου

+1 ειμαι σύμφωνος σε ολα! Αν μαζευτούμε πολλοί... θα πάρουμε και discount απο τον Σεΐχη!

υγ.
και η παραλιακή έχει ωραίες ''πίστες'' εεε???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 01 Νοε 2013, 14:22

Με τον σειχη αναλαμβανω εγω!!!! Δεν θα πληρωσει κανεις ποτε τιποτα σε διαμονη/φαγητο και βενζινα... Μονο τα κοριτσια στο χαρεμι μην κοιταξει κανεις γιατι εκει δεν κανουν πλακα! Στα κοβουν και γινεσαι και εσυ μελος του χαρεμιου xaxa xaxa xaxa 

Οσο για τη παραλιακη εχει κορυφαιες πιστες με καλυτερη ολων τα λιμανακια!!!! Ασφαλεια και ποιοτητα ασφαλτου απλα Κ Ο Ρ Υ Φ Α Ι Α !!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 01 Νοε 2013, 14:23

Ανακοινωση τωρα που εκλεισε αυτη η γαματι πιστα που ακουει στο ονομα Μεγαρα Rolling Eyes  θα πρεπει να το πουλησω η να το καψω το μηχανακι μου γιατι δεν μπορω να το χρησιμοποιησω πουθενα αλλου xaxa 
 
Ελεος πια Rolling Eyes υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια ssss
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 01 Νοε 2013, 14:29

Σαφως και υπαρχουν αλλες πορτοκαλιες και μαλιστα κορυφαιες....

Οι πολυ κοντινες οπως το τυμπακι και οι διαφορες καρτοπιστες.

Οι ελαχιστα πιο μακρυνες οπως η laguna sega και η Sepang....το slovakia ring το βαζω φυσικα στις ενδιαμεσες.

lol! lol! 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....   πίστα Μεγάρων...συζήτηση..... - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 01 Νοε 2013, 14:50

cpantelo έγραψε:
Σαφως και υπαρχουν αλλες πορτοκαλιες και μαλιστα κορυφαιες....

Οι πολυ κοντινες οπως το τυμπακι και οι διαφορες καρτοπιστες.

Οι ελαχιστα πιο μακρυνες οπως η laguna sega και η Sepang....το slovakia ring το βαζω φυσικα στις ενδιαμεσες.

lol! lol! 
Imola Mugello Σερρες δεν σου κανουν δηλαδη fafoutis  εσυ θελεις τη Γαματη πιστα ( Μεγαρα που ειναι και κοντα σου) το οτι δεν ειναι πιστα δεν σου λεει κατι Rolling Eyes 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ
» California Superbike School 14/6 & Ride Day 15/6 Πιστα Μεγαρων
» ΓΚΡΟΥΠ - ΧΡΟΝΟΙ ΠΙΣΤΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ :: TRACK DAYS-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com