Greek GSX-R forum
Wideband Kit - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Wideband Kit - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Wideband Kit - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_l10Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_c10Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_l10Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_c10Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_l10Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_c10Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_l10Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_c10Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_l10Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_c10Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_l10Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_c10Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_l10Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_c10Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_l10Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_c10Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_l10Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_c10Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_l10Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_c10Wideband Kit - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Wideband Kit

Πήγαινε κάτω 
+8
brwmogazos
boutser
Miou
T.R.E
Aristosk8
kostaskr6
poulitzer
bonepeeler
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Wideband Kit - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wideband Kit   Wideband Kit - Σελίδα 2 EmptyΔευ 17 Μαρ 2014, 11:05

brwmogazos έγραψε:
Νικο επισης απο την εμπειρια σου με ολοσωμες εξατμισεις και ελευθερα φιλτρα τουλαχιστον σε αισθηση μετα το φλασαρισμα (με ενα safe target advance kai afr ας το πουμε ) εχει διαφορες αισθητες η πρεπει να κανεις αρκετα αγριο το file για να πεις οτι αξιζει η ολη διαδικασια?



Σε busa δεν πειράζω αβάνς ( με ολόσωση-φίλτρο) διότι έχω δει ελάχιστες διαφορές... Μόνο στα μικρά ανοίγματα του γκαζιού υπάρχει αισθητή διαφορά αλλά εκεί το Busa είναι ήδη κτήνος οπότε... Τα αφήνω ως έχουν τις περισσότερες φορές

Μόνο τις βενζίνες αν ρυθμίσει κάποιος η διαφορά είναι πολύ μεγάλη,να τολμήσω να πω όσο κάνει η ολόσωμη από μόνη της ειδικά στις τελευταίες ταχύτητες ( 4η-5η-6η)...

Στα ατμοσφαιρικά μηχανάκια το safe AFR που λες είναι συνήθως εκεί που αποδίδουν και καλύτερα,κοντά στο 13.

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

Wideband Kit - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wideband Kit   Wideband Kit - Σελίδα 2 EmptyΔευ 17 Μαρ 2014, 11:51

T.R.E έγραψε:
brwmogazos έγραψε:
Νικο επισης απο την εμπειρια σου με ολοσωμες εξατμισεις και ελευθερα φιλτρα τουλαχιστον σε αισθηση μετα το φλασαρισμα (με ενα safe target advance kai afr ας το πουμε ) εχει διαφορες αισθητες η πρεπει να κανεις αρκετα αγριο το file για να πεις οτι αξιζει η ολη διαδικασια?



Σε busa δεν πειράζω αβάνς ( με ολόσωση-φίλτρο) διότι έχω δει ελάχιστες διαφορές... Μόνο στα μικρά ανοίγματα του γκαζιού υπάρχει αισθητή διαφορά αλλά εκεί το Busa είναι ήδη κτήνος οπότε... Τα αφήνω ως έχουν τις περισσότερες φορές

Μόνο τις βενζίνες αν ρυθμίσει κάποιος η διαφορά είναι πολύ μεγάλη,να τολμήσω να πω όσο κάνει η ολόσωμη από μόνη της ειδικά στις τελευταίες ταχύτητες ( 4η-5η-6η)...

Στα ατμοσφαιρικά μηχανάκια το safe AFR που λες είναι συνήθως εκεί που αποδίδουν και καλύτερα,κοντά στο 13.

Αψογος με φιλτρα εχει δει διαφορες?

Ρωταω γιατι εβαλα το BMC οχι το race αλλα σκεφτομαι να το ξηλωσω για της DNA που εχει μεγαλυτερη επιφανεια και λογικα επιτρεπει μεγαλυτερη ροη αερα.

Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Wideband Kit - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wideband Kit   Wideband Kit - Σελίδα 2 EmptyΔευ 17 Μαρ 2014, 12:09

Να μην λέω ψέμματα για να πω κάτι τέτοιο πρέπει να δοκιμάσω όλα τα φίλτρα στο ίδιο μηχανάκι..Πιθανολογώ ότι οι διαφορές θα είναι ελάχιστες,και εγώ DNA δουλεύω συνήθως αλλά για ψυχολογικούς λόγους..

Στο Κ7 ίσως βάλω MWR ( λόγω βάρους χαχα) αλλά έτσι για να δοκιμάσω και ένα σφουγγάρι

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Wideband Kit - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wideband Kit   Wideband Kit - Σελίδα 2 EmptyΔευ 17 Μαρ 2014, 12:11

giannis_suzuki έγραψε:
νικο λογια του παιδιου ηταν πως το bazzan ηταν τερμα και δεν επερνε αλλο...

να φανταστεις οταν βαλαμε μπροστα το μοτερ οταν το δεσαμε του βαλαμε ενα αρχειο με +10% για να εχει βενζινες και να το δουμε τι και πως και στον δρομο ειχε 10.3 μειγμα στο τερμα...
το ριξαμε στο +5%και τωρα δουλευει 13.5....αλλα εμεινε απο δισκακια και δεν μπορεσαμε να το στρωσουμε λιγο ακομα που θελαμε...

δεν το ηξερα πως το logbox φλασαρει...αδιαβαστος εμεινα.... Laughing Laughing 


Κάτι λάθος έκανε το παιδί,δεν υπάρχει περίπτωση να έβαλε πχ +50 στο Bazzaz και να μην ήρθε το μηχανάκι και με +5% απ'τον εγκέφαλο να είναι τέλειο...

Εκτός αν έχει κανένα προβληματικό Bazzaz

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Wideband Kit - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wideband Kit   Wideband Kit - Σελίδα 2 EmptyΔευ 17 Μαρ 2014, 12:32

To mwr θα το παργγειλεις απ εξω;
Αν ειναι απο εντος,ακυρος εγω. Πληρωμενο το ειχα αλλα δεν το πηρα ποτε.
Αν το παρεις απο εξω, πες μου.
Επισης παμε για φισα; αυριο μεθαυριο φτανει το logbox.
Ωρα να ξεσκισω το μηχανακι μου.  lol! 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Wideband Kit - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wideband Kit   Wideband Kit - Σελίδα 2 EmptyΔευ 17 Μαρ 2014, 12:46

bonepeeler έγραψε:
To mwr θα το παργγειλεις απ εξω;
Αν ειναι απο εντος,ακυρος εγω. Πληρωμενο το ειχα αλλα δεν το πηρα ποτε.
Αν το παρεις απο εξω, πες μου.
Επισης παμε για φισα; αυριο μεθαυριο φτανει το logbox.
Ωρα να ξεσκισω το μηχανακι μου.  lol! 


Θα πάω να πάρω το δικό σου το πληρωμένο  xaxa xaxa 

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Wideband Kit - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wideband Kit   Wideband Kit - Σελίδα 2 EmptyΔευ 17 Μαρ 2014, 15:24

giannis_suzuki έγραψε:
νικο λογια του παιδιου ηταν πως το bazzan ηταν τερμα και δεν επερνε αλλο...

να φανταστεις οταν βαλαμε μπροστα το μοτερ οταν το δεσαμε του βαλαμε ενα αρχειο με +10% για να εχει βενζινες και να το δουμε τι και πως και στον δρομο ειχε 10.3 μειγμα στο τερμα...
το ριξαμε στο +5%και τωρα δουλευει 13.5....αλλα εμεινε απο δισκακια και δεν μπορεσαμε να το στρωσουμε λιγο ακομα που θελαμε...

δεν το ηξερα πως το logbox φλασαρει...αδιαβαστος εμεινα.... Laughing Laughing 

Δεν υπαρχει τετοια περιπτωση  nono εχω δουλεψει και τα 2 απειρες ωρες (στο μηχανακι μου και σε αλλα ) και οι διαφορες ειναι παρα πολυ μικρες  Wink κατι αλλο συμβαινει  scratch ισως οταν ειχε το ΒΑΖΖΑΖ να μην του δουλευε σωστα η ντρομπα βενζινης η κατι λαθος εχει κανει με το φλασαρισμα  xmmm 

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Wideband Kit - Σελίδα 2 10p7ousWideband Kit - Σελίδα 2 Icnsl4Wideband Kit - Σελίδα 2 2dhxn3kWideband Kit - Σελίδα 2 2lbdx0jWideband Kit - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maikstain
Hero gixxer
Hero gixxer
maikstain


Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2241
Hμερομηνία εγγραφής : 26/01/2010

Wideband Kit - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wideband Kit   Wideband Kit - Σελίδα 2 EmptyΔευ 17 Μαρ 2014, 16:49

με μπερδεψες και εμενα  ρε γιαννη,δεσατε το μοτερ και βαλατε 10% με τι afr?????
και οτι ειχε 10.3 ηταν πολυ πλουσιο οχι φτωχο.......
Υ.Γ το ειδατε το καινουριο λογισμικο του bazzaz?απλα γ@μ@ει.(και στα ελληνικα) mpanana 
 respekt2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gat0s
Hero gixxer
Hero gixxer
gat0s


Άντρας Όνομα: : ΑΝΕΣΤΗΣ
Τόπος : ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1831
Αγωνιζόμενος : Sleep
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

Wideband Kit - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wideband Kit   Wideband Kit - Σελίδα 2 EmptyΔευ 17 Μαρ 2014, 18:08

Θα ειχαν ,(κομα) στο bazzaz αντι για .(τελεια)και θα τους εδειχνε στην ρυθμιση +50 παντου.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gat0s
Hero gixxer
Hero gixxer
gat0s


Άντρας Όνομα: : ΑΝΕΣΤΗΣ
Τόπος : ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1831
Αγωνιζόμενος : Sleep
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

Wideband Kit - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wideband Kit   Wideband Kit - Σελίδα 2 EmptyΔευ 17 Μαρ 2014, 18:09

Στον μαμα εγκεφαλο προσοχη μην το στειλετε το μηχανακι αδιαβαστο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

Wideband Kit - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wideband Kit   Wideband Kit - Σελίδα 2 EmptyΔευ 17 Μαρ 2014, 19:31

maikstain έγραψε:
με μπερδεψες και εμενα  ρε γιαννη,δεσατε το μοτερ και βαλατε 10% με τι afr?????
και οτι ειχε 10.3 ηταν πολυ πλουσιο οχι φτωχο.......
Υ.Γ το ειδατε το καινουριο λογισμικο του bazzaz?απλα γ@μ@ει.(και στα ελληνικα) mpanana 
 respekt2

με το bazzaz ηταν ρυθμισμενο στο 13.5........οταν ξυλωσε το bazzaz λυσαμε το μοτερ για να μπουν καινουργια μεταλλα στροφαλου και πιστονιων....

περασαμε ενα αρχειο με +10% βενζινες για μην παρει μπρος και δουλεψει στεγνο.....

οταν βγηκαμε χτες στον δρομο για ν το ρυθμισουμε ειδαμε πως με το +10 απο τον μαμα εγγεφαλο ηταν τερμα πνιγμενο στις βενζινες...

μετα απο 3 φλασρισματα το φεραμε εκει που θελαμε ..καποιες μικρες διορθωσεις θελει αλλα εμεινε απο δισκακια ....

το τι ειχαν κανει στο bazzaz δεν εχω ιδεα μιας και δεν το ρυθμισα εγω...παντως αυτο που λεω ειναι λογια του παιδιου...και το μηχανακι πριν το ρυθμιζε ο γαβριλος........δεν νομιζω ο συγκεκριμενος να ειχε κανει καποια μλκια....τοσα χρονια μηχανες ρυθμιζει....

η τρομπα δεν εχει τιποτα..την ειχε καθαρισει πριν 2 αγωνες που φοραγε και το bazzaz....το μηχανακι ειναι μονο για αγωνες δεν ειναι βολτας....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Wideband Kit
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» wideband
» Dynojet Wideband Βλαβη
» wideband 2 και autotune ειναι το ιδιο?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com