Greek GSX-R forum
σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_l10σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_c10σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_r10 
JIMK7
σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_l10σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_c10σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_r10 
nasos-v
σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_l10σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_c10σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_r10 
T.R.E
σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_l10σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_c10σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_r10 
k8 600 kk
σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_l10σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_c10σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_r10 
kostaskr6
σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_l10σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_c10σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_r10 
κολτρέϊν
σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_l10σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_c10σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_r10 
Leroy
σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_l10σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_c10σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_r10 
ripper
σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_l10σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_c10σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_l10σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_c10σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Poll_r10 

 

 σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη

Πήγαινε κάτω 
+3
lakou636
2wheels
giannis_suzuki
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη   σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη EmptyΔευ 02 Ιουν 2014, 08:03

παιδες χτες μου εκανε καμια 7-8 φορες αυτο το κουλο....

οταν πατουσα συμπλεκτη για να αλλαξω ταχυτητα μου εσβηνε το μοτο....

σε μια φαση κιολας πατουσα μετα και μιζα ενω ειχα 3η με πατημενο συμνπλεκτη και ζοριζοταν αρκετα να παρει...κατεβασα νεκρα και πηρε αμεσως....
επισης στο ρελαντι ειχα καποια θεματακια αν βοηθαει και αυτο καπου...αλλα σταματημενος δεν εσωηνε..μονο στην πορεια και οταν παταγα συμπλεκτη...

τι σκατα μπορει να ειναι αυτο...
 scratch scratch 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
2wheels
Normal gixxer
Normal gixxer
2wheels


Άντρας Όνομα: : Μάνος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 161
Αγωνιζόμενος : Non
Hμερομηνία εγγραφής : 13/04/2012

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη   σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη EmptyΔευ 02 Ιουν 2014, 10:12

αισθητηρας tps?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lakou636
Normal gixxer
Normal gixxer
lakou636


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 248
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2009

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη   σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη EmptyΔευ 02 Ιουν 2014, 10:22

τσεκαρε αν δουλευει σωστα το διακοπτακι του συμπλεκτη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη   σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη EmptyΔευ 02 Ιουν 2014, 12:20

πως το τσεκαρω το διακοπτακι??οταν ειναι να παρει μπρος παντως δουλευει κομπλε με τον συμπλεκτη...εκτος αν υπαρχει καποιος αλλος ελενχος να το κανω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη   σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη EmptyΔευ 02 Ιουν 2014, 13:07

giannis_suzuki έγραψε:
παιδες χτες μου εκανε καμια 7-8 φορες αυτο το κουλο....

οταν πατουσα συμπλεκτη για να αλλαξω ταχυτητα μου εσβηνε το μοτο....

σε μια φαση κιολας πατουσα μετα και μιζα ενω ειχα 3η με πατημενο συμνπλεκτη και ζοριζοταν αρκετα να παρει...κατεβασα νεκρα και πηρε αμεσως....
επισης στο ρελαντι ειχα καποια θεματακια αν βοηθαει και αυτο καπου...αλλα σταματημενος δεν εσωηνε..μονο στην πορεια και οταν παταγα συμπλεκτη...

τι σκατα μπορει να ειναι αυτο...
 scratch scratch 


Οι δίσκοι σου μήπως δεν αποσυμπλέκουν σωστά;

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη   σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη EmptyΔευ 02 Ιουν 2014, 13:40

H αληθεια νικο ειναι πως το παρατηρησα ΚΑΙ αυτο χτες....

μαζεμενα θα μου τα βγαλει ολα??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη   σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη EmptyΔευ 02 Ιουν 2014, 18:30

Εμενα το μυαλο μου παει σε αρυθμιστη υποπιεση απ τις πεταλουδες
η αρυθμιστες βαλβιδες....Επειδη λες οτι και το ρελαντι δε δουλευει στρωτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη   σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη EmptyΔευ 23 Ιουν 2014, 18:45

παιδες ερωτηση...οταν πηρα το σετ του συμπλεκτη, τα μεταλλα ειχε μεσα 9 ιδια 1 μικροτερο και 1 μεγαλυτερο σε παχος....

εγω εβαλα ολα τα ιδια...σε πια περιπτωση μπαινει το μικροτερο και σε ποια το μεγαλυτερο??
εχω θεμα κυριως με την νεκρα που ζοριζετε πολυ να απομονωσει και επισης το μηχανακι με πατημενο τον συμπλεκτη κανει να ξεκινησει...οπως επισης και αν εχω μεσα 2ερα 3η κτλ και ενω εχω πατημενο συμπλεκτη μαρσαρω βαραει το σαζμαν σαν να παει να ξεκινησει.....

το θεμα που εσβηνε το ελυσα..ειχε κολλησει ο διακοπτης του shifter και εκοβε ρευμα συνεχεια....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη   σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 11:33

κανεις δεν ξερει ρε παιδια για τι ειναι τα μεταλλα??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη   σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 13:01

giannis_suzuki έγραψε:
παιδες ερωτηση...οταν πηρα το σετ του συμπλεκτη, τα μεταλλα ειχε μεσα 9 ιδια 1 μικροτερο και 1 μεγαλυτερο σε παχος....

εγω εβαλα ολα τα ιδια...σε πια περιπτωση μπαινει το μικροτερο και σε ποια το μεγαλυτερο??
εχω θεμα κυριως με την νεκρα που ζοριζετε πολυ να απομονωσει και επισης το μηχανακι με πατημενο τον συμπλεκτη κανει να ξεκινησει...οπως επισης και αν εχω μεσα 2ερα 3η κτλ και ενω εχω πατημενο συμπλεκτη μαρσαρω βαραει το σαζμαν σαν να παει να ξεκινησει.....

το θεμα που εσβηνε το ελυσα..ειχε κολλησει ο διακοπτης του shifter και εκοβε ρευμα συνεχεια....


Γιάννη ρύθμισες τον συμπλέκτη για τα καινούρια δισκάκια;Απ'την κεντρική βίδα;

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη   σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 13:30

giannis_suzuki έγραψε:
κανεις δεν ξερει ρε παιδια για τι ειναι τα μεταλλα??

Διαβασε το manual μην το κανω εγω για σενα  tongue αν θυμαμαι καλα ο χοντρος παει στη μεση  scratch 

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 10p7ousσβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Icnsl4σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 2dhxn3kσβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 2lbdx0jσβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη   σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 14:18

T.R.E έγραψε:
giannis_suzuki έγραψε:
παιδες ερωτηση...οταν πηρα το σετ του συμπλεκτη, τα μεταλλα ειχε μεσα 9 ιδια 1 μικροτερο και 1 μεγαλυτερο σε παχος....

εγω εβαλα ολα τα ιδια...σε πια περιπτωση μπαινει το μικροτερο και σε ποια το μεγαλυτερο??
εχω θεμα κυριως με την νεκρα που ζοριζετε πολυ να απομονωσει και επισης το μηχανακι με πατημενο τον συμπλεκτη κανει να ξεκινησει...οπως επισης και αν εχω μεσα 2ερα 3η κτλ και ενω εχω πατημενο συμπλεκτη μαρσαρω βαραει το σαζμαν σαν να παει να ξεκινησει.....

το θεμα που εσβηνε το ελυσα..ειχε κολλησει ο διακοπτης του shifter και εκοβε ρευμα συνεχεια....


Γιάννη ρύθμισες τον συμπλέκτη για τα καινούρια δισκάκια;Απ'την κεντρική βίδα;

ναι νικο το εκανα...αλλα παλι στην νεκρα εχω θεμα...και παλι εχει λιγο πατιναρισμα...
απλα εχω στην ακρη και το ενα το μεταλλο το μεγαλο και το μικρο...και ελεγα να κανω καμια δοκιμη μπας και στρωσω αλλα μην το ανοιγω τζαμπα αν δεν εχει να κανει με αυτο για αυτο ρωταω τι ρολο παιζουν τα μεταλλα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη   σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 14:42

Κανονικα βαζεις ολες τις ιδιες αρα σωστα τα εχεις κανει Very Happy 

Τωρα τη λεπτη η τη πιο χοντρη τη βαζεις στο τελος αν χρειαστει, αναλογα με το φαγωμα που εχουν ολοι οι δισκοι μαζι  Very Happy 

Πριν τους βαλεις τους βουτηξες μεσα στο λαδι ?

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 10p7ousσβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Icnsl4σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 2dhxn3kσβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 2lbdx0jσβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη   σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 14:47

ναι 1 μερα ηταν στο λαδι....δεν εχω θεμα με πατιναρισμα στο γκαζι...απλα οταν παταω τον συμπλεκτη δεν αποσυμπλεκει τελειως...σκεψου εχω πατημενο συμπλεκτη και αν μαρσαρω το μηχανακι κανει να φυγει....

απο οσο ξερω παντως ο λεπτος μπαινει πρωτος οχι τελευταιος....
εγω εβαλα και καινουργια δισκακια μαζι..αυτο που λες εσυ εχει να κανει με το αν αλλαξεις μονο τα μεταλλα??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη   σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 14:56

giannis_suzuki έγραψε:
ναι 1 μερα ηταν στο λαδι....δεν εχω θεμα με πατιναρισμα στο γκαζι...απλα οταν παταω τον συμπλεκτη δεν αποσυμπλεκει τελειως...σκεψου εχω πατημενο συμπλεκτη και αν μαρσαρω το μηχανακι κανει να φυγει....

απο οσο ξερω παντως ο λεπτος μπαινει πρωτος οχι τελευταιος....
εγω εβαλα και καινουργια δισκακια μαζι..αυτο που λες εσυ εχει να κανει με το αν αλλαξεις μονο τα μεταλλα??

Οχι ο λεπτος παει στο τελος δες εδω αν και παλι δεν νομιζω να εχει να κανει με το προβλημα σου  scratch 

Τι λαδια του εχεις βαλει ?



[img]σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 2557viu[/img]










______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 10p7ousσβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Icnsl4σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 2dhxn3kσβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 2lbdx0jσβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη   σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 15:04

15w50 motul 300v....

τα εχω 2100 χλμ ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη   σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 15:11

giannis_suzuki έγραψε:
15w50 motul 300v....

τα εχω 2100 χλμ ....

Αλλαξε λαδια, τα motul 300v δεν αντεχουν πανω απο 1000 χιλιομτερα  oooyes μετα γινονται λασπη  ssss 
Βαλε του ημισυνθετικα ατσιπ 15-50 να βρεις την υγεια σου  file 
Ενας πελατης μου ειχε το ιδιο προβλημα με ενα 600 και του ειχε βαλει καστρολ φουλ συνθετικ, με το που του εβαλα τα ατσιπ 15-50 ως δια μαγειας λυθηκε το προβλημα  Basketball 

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 10p7ousσβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Icnsl4σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 2dhxn3kσβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 2lbdx0jσβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη   σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 15:19

μισο ρε συ δημητρη απο τα λαδια πατιναρει??απο την πρωτη στιγμη που αλλαξα τον συμπλεκτη ειχα θεμα με την νεκρα...

ξαναβγαλα την καμπανα και την ετριψα γιατι ειχε κανει δοντια απο τα προηγουμενα δισκακια και ψιλο ειχε στρωσει αλλα τωρα τελευταια ριμαχτηκε παλι...

τα λαδια αυτα τα εβαλα υποτιθετα για καλο λογο του μοτερ που το εκανα τωρα...τι σκατα τα βαζεις για καλα και ειναι μαπα??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη   σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 16:42

giannis_suzuki έγραψε:
μισο ρε συ δημητρη απο τα λαδια πατιναρει??απο την πρωτη στιγμη που αλλαξα τον συμπλεκτη ειχα θεμα με την νεκρα...

ξαναβγαλα την καμπανα και την ετριψα γιατι ειχε κανει δοντια απο τα προηγουμενα δισκακια και ψιλο ειχε στρωσει αλλα τωρα τελευταια ριμαχτηκε παλι...

τα λαδια αυτα τα εβαλα υποτιθετα για καλο λογο του μοτερ που το εκανα τωρα...τι σκατα τα βαζεις για καλα και ειναι μαπα??

Οπα οπα σου πατιναρει η δεν απομονωνει σωστα η και τα 2 γιατι με εχεις μπερδεψει  scratch οσο για τα λαδια ειναι ετσι οπως τα λεω  Very Happy απλα τα φουλ συνθετικ δεν κανουν για πολλα χιλιομετρα ιδικα αυτα που εχεις βαλει εσυ  tongue 

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 10p7ousσβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Icnsl4σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 2dhxn3kσβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 2lbdx0jσβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη   σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 18:33

αμα εχεις πατημενο συμπλεκτη και δινεις γκαζι και τσουλαει πως το λες αυτο??επισης για το θεμα της νεκρας τι σκατα μπορει να ειναι??γιατι αν ηταν απο λαδια θα δυσκολευοταν να βαλει και ολες τις αλλες...τις αλλες τις παιρνει κουφετο ομως...
μονο στην νεκρα εχω θεμα και αυτο ΑΜΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟΣ ΚΥΡΙΩΣ..αμα τσουλαει με 2ερα και την βγαλω θα την παρει την νεκρα σαν λουκουμακι στο στομα....απο πρωτη σε νεκρα παλι γαμιετε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη   σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 18:37

giannis_suzuki έγραψε:
αμα εχεις πατημενο συμπλεκτη και δινεις γκαζι και τσουλαει πως το λες αυτο??επισης για το θεμα της νεκρας τι σκατα μπορει να ειναι??γιατι αν ηταν απο λαδια θα δυσκολευοταν να βαλει και ολες τις αλλες...τις αλλες τις παιρνει κουφετο ομως...
μονο στην νεκρα εχω θεμα και αυτο ΑΜΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟΣ ΚΥΡΙΩΣ..αμα τσουλαει με 2ερα και την βγαλω θα την παρει την νεκρα σαν λουκουμακι στο στομα....απο πρωτη σε νεκρα παλι γαμιετε....


Μαλλον δεν απομονωνει ο συμπλεκτης σου....Γυρνα τον ρυθμιστη της ντιζας συμπλεκτη αριστεροστροφα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη   σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 19:07

giannis_suzuki έγραψε:
αμα εχεις πατημενο συμπλεκτη και δινεις γκαζι και τσουλαει πως το λες αυτο??επισης για το θεμα της νεκρας τι σκατα μπορει να ειναι??γιατι αν ηταν απο λαδια θα δυσκολευοταν να βαλει και ολες τις αλλες...τις αλλες τις παιρνει κουφετο ομως...
μονο στην νεκρα εχω θεμα και αυτο ΑΜΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟΣ ΚΥΡΙΩΣ..αμα τσουλαει με 2ερα και την βγαλω θα την παρει την νεκρα σαν λουκουμακι στο στομα....απο πρωτη σε νεκρα παλι γαμιετε....

Oταν εχεις πατημενο συμπλεκτη και το μηχανακι εχει τη ταση να φυγει δεν πατιναρει αλλα δεν απομονωνει σωστα και σ αυτη τη περιπτωση ειναι πολυ λογικο να μην μπορεις να βρεις νεκρα oooyes

Οταν ομως εχεις ηδη ξεκινησει ειναι πολυ λογικο να αλαζουν οι ταχυτητες μια χαρα, εκει δεν χρειαζεται καν ο συμπλεκτης πως νομιζεις οτι αλλαζεις ταχυτητες με το σιφτερ file

Τωρα η τα λαδια σου φταινε η κατι εχεις κανει με τη ρυθμιση του συμπλεκτη xmmm

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 10p7ousσβησιμο στο πατημα συμπλεκτη Icnsl4σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 2dhxn3kσβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 2lbdx0jσβησιμο στο πατημα συμπλεκτη 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Σβησιμο μηχανης
» Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού.
» Θορυβος Συμπλεκτη SOS!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com