Greek GSX-R forum
Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_l10Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_c10Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_r10 
JIMK7
Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_l10Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_c10Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_r10 
nasos-v
Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_l10Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_c10Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_r10 
T.R.E
Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_l10Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_c10Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_r10 
k8 600 kk
Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_l10Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_c10Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_r10 
kostaskr6
Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_l10Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_c10Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_r10 
κολτρέϊν
Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_l10Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_c10Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_r10 
Leroy
Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_l10Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_c10Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_r10 
ripper
Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_l10Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_c10Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_l10Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_c10Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Poll_r10 

 

 Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο

Πήγαινε κάτω 
+6
pakis
boutser
zed660
terrorzone
Miou
Paralias
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Paralias
Jr.gixxer



Άντρας Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Hμερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΤρι 14 Ιουλ 2015, 15:40

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω ένα K10 1000 και από την περασμένη εβδομάδα που το πήγα για σέρβις έχω πρόβλημα.

Λίγο το ιστορικό: το μηχανάκι είναι του 2010 με 5500χλμ και το πήγα για σέρβις μόνο και μόνο για να αλλάξουν τα λάδια που ενώ είχαν κάνει περίπου 500χλμ πλησίαζε να κλείσει χρόνος.

Μαζί με τα λάδια/φίλτρο που άλλαξα, έκαναν και κάτι ανακλήσεις που υπήρχαν και δεν είχα ενημερωθεί ποτέ (τρόμπα φρένου, παξιμάδι στην πίσω ρόδα και άλλη μία στην ασφάλεια που σβήνει τη μηχανή αν έχεις καβαλέτο και ταχύτητα).

Μέχρι τότε δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το μηχανάκι. Από τότε που το πήρα όμως παρατηρώ τα εξής:

1) Πολλές φορές, ενώ μπορεί να πηγαίνω νορμάλ, αν ανάψω φλας ξεκινάει και μπερδεύει, το φλας αναβοσβήνει πολύ γρήγορα και αν πατήσω συμπλέκτη μπορεί να σβήσει. Αν σβήσω το φλας επανέρχεται και αν το ξανανάψω πιθανότατα θα αναβοσβήνει κανονικά και δε θα μπερδεύει.

2) Μπορεί να είμαι σε ρελαντί και ξαφνικά να μην κρατάει σταθερές στροφές. Δε θα έχει μεγάλες διακυμάνσεις, αλλά δεν είναι και σταθερό.

3) Μπορεί να είμαι στο δρόμο (συνήθως από 1η σε 2α) και πάνω στην αλλαγή, την ώρα που θα πατήσω συμπλέκτη, να σβήσει

4) Αν πηγαίνω πορεία, μπορεί να το νιώθω ότι ψιλομπερδεύει

5) Κάποιες φορές όταν βάζω μπρος, ξεκινάει λες και δε δουλεύουν όλοι οι κύλινδροι, "κοπανάει" και μετά από 3-4" στρώνει

Πριν το πάω για σέρβις δεν είχα τίποτα από αυτά.
Τι μπορεί να πείραξε αυτός και να έχω θέμα;

Θέλω τη γνώμη σας να ξέρω τι μπορεί να παίζει πριν πάω απο'κει να το δουν.

Σας ευχαριστώ όλους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΤρι 14 Ιουλ 2015, 16:01

ηλεκτρονικο - ηλεκτρολογικο ειναι το ζητημα .
ισως ο αισθητηρας στο σταντ να μην παταει καλα? να μην τον εχουν σφιξει καλα? να εχει κανα θεματακι η φυσα του? μηπως εχεις συναγερμο και κατι του πηραξαν? καμια φυσα παλι ?

δεν γινεται να φταιει για τα συμπτωματα αυτα ουτε τα νεα λαδια,ουτε το φιλτρο λαδιου, ουτε η τρομπα φρενου

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Paralias
Jr.gixxer



Άντρας Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Hμερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΤρι 14 Ιουλ 2015, 16:27

Μα και μένα ηλεκτρολογικό μου κάνει.

Να το πάω πάλι στην αντιπροσωπεία; (το πήγα στη Συγγρού στον Σφακιανάκη)
Προτείνετε να το πάω κάπου αλλού;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΤρι 14 Ιουλ 2015, 16:34

Στανταρ κοιτας το βαλβιδακι του σταντ.ΜΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΩΠΟΣ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΜΙΟΥ ΜΙΟΥ.Επισης το βαλβιδακι του συμπλεκτη το κοιτας στανταρ, για με προβληματησε αυτο που ειπες το κανει οταν αναψεις φλας.Επισης τσεκαρεις τη μπαταρια σου και μπουζοπιπες.και καρα στανατρ αχαστο το kill switch γιατι απο οτι καταλαβαμε δε το πολυδουλευεις το πυραυλο.Παρε ενα καλο σπρει επαφων της WIRTH χωρις σιλικονη.ΚΑι αμα δεν ισιωσεις κοιτα το TPS.Exei θεμα ολοκληρο το φορουμ για ολα αυατ να ξερεις αδερφε.ΑΥτα ειναι αναιμακτα στη τσεπη σου και τα νευρα σου....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΤρι 14 Ιουλ 2015, 17:53

wurth ειναι ρε παπαρα . εισαι και της δουλειας

lol! fafoutis fafoutis

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zed660
Hero gixxer
Hero gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : εδώ
Ηλικία : 31
Αριθμός μηνυμάτων : 1497
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2013

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΤρι 14 Ιουλ 2015, 19:26

Miou έγραψε:
wurth ειναι ρε παπαρα . εισαι και της δουλειας

lol! fafoutis fafoutis

Würth είναι για την ακρίβεια, που προφέρεται όπως το έγραψε ο terrorzone. Basketball afro
spam1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΤετ 15 Ιουλ 2015, 10:30

ενταξει ρε μαρμαροψω...δες,μπερδεψα το μισοφεγγαρο με τη μαγκουριτσα.ξερω και γαλλικα να ξερετε.και το πρωτο σουσελ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
Paralias
Jr.gixxer



Άντρας Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Hμερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΤετ 15 Ιουλ 2015, 16:25

Να σας πω παίδες τα νεότερα.

Πήγα σήμερα στον Σφακιανάκη (έλειπε ο μάστορας που μου είχε κάνει το service) και ο μάστορας εκεί όταν του είπα τα συμπτώματα, από αυτό με το φλας κατάλαβε ότι κατι παίζει με το συναγερμό.

Έτσι, μου απενεργοποίησε αυτός το συναγερμό, την έκανα μια μικρή βόλτα εκει και έδειχνε να ειναι οκ. Οποτε την πήρα σπίτι και μείναμε στο οτι θα πάρει να δει αν υπάρχει καινούρια μονάδα συναγερμού.

Παρολ'αυτά, τώρα που επέστρεφα, πηγαίνοντας να σταματήσω σε φανάρι και ενώ ειχα 5η μέσα και κατεβαζα στροφές, πατάω συμπλέκτη για να κατεβάσω και ταχύτητες και σβήνει.

Παρά την επιμονή μου να δει και το σταντ αν ειναι οκ δεν το έκανε.
Τι να κάνω; Έχει κανείς καμία ιδέα; Μπορεί κάποιος να μου δείξει (ή ακόμα και να βρεθούμε αν δε γίνομαι βάρος σε κάποιον) πως μπορώ να ελέγξω όλα τα βαλβιδάκια που αναφέρατε πριν;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΠεμ 16 Ιουλ 2015, 11:54

να επιμεινεις στο συνεργειο που εκανες το σερβις .
δεν γινεται να πας και το μηχανακι να ειναιμια χαρα και μολις φυγεις απο εκει να αρχιζουν τα προβληματα.

πας και αρχιζεις να χανεις την υπομονη σου και τα κανεις πουτανα ή απαιτεις τα λεφτα σου πισω και πας αλλου
σε καμια περιπτωση δεν αλλαζεις συναγερμο με δικα σου εξοδα απο την στιγμη που δουλευε μια χαρα πριν το πιασουν στα χερια τους

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΠεμ 16 Ιουλ 2015, 21:22

Την ασφάλεια του συναγερμού την είδατε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Paralias
Jr.gixxer



Άντρας Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Hμερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΣαβ 18 Ιουλ 2015, 12:58

Δε νομίζω ότι την είδε ο λεβέντης εκεί. Απλά έκοψε τον συναγερμό και τέλος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pakis
Normal gixxer
Normal gixxer
pakis


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : MotoGp 2,3,8 10-11 Superbikes 8,9,11 Generations PS3 :P
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2009

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΤετ 11 Μάης 2016, 10:31

Tο βαζω εδω για να μην ανοιξω νεο θεμα....Λοιπον κυριοι το μηχανακι εδω και 4 χρονια ενω εκανα κατεβασματα την ωρα που παταω συμπλεκτη και κατεβαζω σβηνει νεκρωνει εντελως το εκανε μια φορα τον χρονο σπανια δλδ ειδαμε ολες τις φυγες ριξαμε σπρει επαφων δν ξαναεκανε τπτ το ειχαμε βαλε εγκεφαλο δν εδειχνε τπτ.....προχθες το εκανε παλι αναψε το F1 μιζαρε αλλα δν εσκαγε με τπτ με απο ενα 10λεπτο πηρε μπρος κανονικα εκανε Check και ολα οκ δουλεψε κανονικα....Το προβλημα ειναι οτι ουτε παλι κρατησε βλαβη μεσα στον εγκεφαλο...εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΤετ 11 Μάης 2016, 11:32

κοιταξε στη φυσα του εγκεφαλου αν στα πινακια εχει υγρασια και αλατα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pakis
Normal gixxer
Normal gixxer
pakis


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : MotoGp 2,3,8 10-11 Superbikes 8,9,11 Generations PS3 :P
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2009

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΤετ 11 Μάης 2016, 11:43

θα το δω ξανα αλλα νομιζω το καναμε πριν καιρο...υπαρχει περιπτωση να ειναι ο αισθητηρας του εκκεντροφορου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΠεμ 12 Μάης 2016, 00:25

2 πραματα μου ερχονται στο μυαλο μαν.
Το πιο απλο,μαπα βενζινη(νερομενη)
Πεταλουδες ξεχρονισμενες
Επειδη λες για FI μαλλον για βενζινη το κοβω,η το φιλτρακι της αντλιας
μηπως εχει μπουκωσει..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pakis
Normal gixxer
Normal gixxer
pakis


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : MotoGp 2,3,8 10-11 Superbikes 8,9,11 Generations PS3 :P
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2009

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΠεμ 12 Μάης 2016, 09:30

Στο τεστερ τις πεταλουδες τις ανοιγει κανονικα δμ εχει κανενα θεμα ...τωρα το φιλτρακι της βενζινας δν το ειδα θα το δω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΠεμ 12 Μάης 2016, 09:31

μα τι σχεση εχουν τα συμπτωματα που περιγραφεις με το φιλτρο της αντλιας ?

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΠεμ 12 Μάης 2016, 11:14

pakis έγραψε:
υπαρχει περιπτωση να ειναι ο αισθητηρας του εκκεντροφορου?


Όχι,ο αισθητήρας του εκκεντροφόρου αν δεν βλέπει το πιν στο σωστό σημείο τότε ή δεν θα παίρνεις καθόλου μπροστά ή θα σου κόβει στις 5-6.000 στροφές σαν κόφτη και θα σου βγάζει Fi τις 2 ακριανές μπουζόπιπες

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΠεμ 12 Μάης 2016, 12:24

Το φιλτρακι θα εκοβε στο γκαζι εχεις δικιο Αλεξ.παρολαυτα σ αυτα που εγραψα παει το μυαλο μου εμενα.πακι πεταλουδες εννοω τον αερα που τραβαν απ τα σωληνακια.την υποπιεση δλδ.εκει κουμπωνεις υποπιεσομετρο κ βλεπεις τι τραβαει η καθε μια.πρέπει να ναι σχετικα συγχρονισμενες.Επισης σ ενα φιλο με gsr που παθαινε το ιδιο ο μηχανικός τον ειπε για αρυθμιστες βαλβιδες.τις ρυθμισε κ δε το ξανακανε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΠεμ 12 Μάης 2016, 14:42

1)Rυθμιση ΤPS
2)Δες τη ντιζα οταν αφηνεις το γκαζι αν τερματηζει στη σωστη θεση (παρασερνει το TPS)
3)Kαι βαλβιδες οτι λεει ο KOSFALA ειναι στανταρακι.
τα εκανα αυτα ,εχω κανει 33.000 χλμ με το σαπακι (GSR) kai δε το χει ξανακανει ποτε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΠεμ 12 Μάης 2016, 19:19

Φοράς μπαζαζ ? Αν ναι μάλλον έχεις βρει τον υπεύθυνο.
Τη στιγμή που σου βγάζει Fi γεφυρωσε τη φύσα πριν σβήσει να δεις το κωδικό. Αν είναι ψεκασμος μάλλον η μονάδα σου είναι έτοιμη να τα κλασει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pakis
Normal gixxer
Normal gixxer
pakis


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : MotoGp 2,3,8 10-11 Superbikes 8,9,11 Generations PS3 :P
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2009

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΠαρ 13 Μάης 2016, 14:26

To ΤPS δουλευει κανονικα οι βαλβιδες γιναν πριν 10.000 χλμ..... Panosk8 το εκανε και κανα δυο φορες πριν μπει το bazzaz λεγαμε τοτε οτι ηταν η φυσα του πλαγιου ....Το Bazzaz οντως εχει θεμα ο χαρτης ειναι χαλια και το Traction δν δουλευει καθολου ...θα το βαλω μεσα και θα το κανουμε ολο απο την αρχη μαλλον αν το κανει και μετα τι να πω δν ξερω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΣαβ 14 Μάης 2016, 13:53

Εμένα που μου έκανε ακριβώς αυτά τα συμπτώματα με είχε αφήσει κ στο δρόμο μια φορά, είχα σαλταρει έψαξα τα πάντα εκτός το μπαζαζ. Όταν το αποσυνεδεσα όλα δούλευαν ρολόι. Κ χωρίς να δίνει τις σωστές βενζίνες. Άρα δεν εννοώ ότι το δικό σου μπορεί να μην είμαι ρυθμιζόμενο σωστά, αλλά να είναι η μονάδα του το πρόβλημα σου. Εγώ άλλαξα απλά τη μονάδα με πιο καινούργια έστειλα τη παλιά σε ένα αντιπρόσωπο στη Ξάνθη κ μου έδωσε καινούργια με λίγα σχετικά χρήματα διαφορά.  δε χρειάζεται να το βγάλεις όλο για να το τεσταρεις. Απλά βγάλε τις φυσες των ψεκασμων ώστε οι στοκ να πηγαίνουν κατευειαν στα σώματα. Αν δεις το error θα σε βοηθήσει περισσότερο. Εμένα πχ οδηγουσε στο τέταρτο μπεκ που μου έκανε το πρόβλημα. Πήρα την καινούργια ecu κ αφού δουλεύε σωστά απέκλεισα το να ήταν πρόβλημα της πλεξουδας του μπαζαζ. Μπορείς να γεφυρωσεις κ τη βαλβίδα σταντ αλλά καλό είναι να τα κάνεις ένα ένα. Αν συνεχίζει το θέμα βγάλε εντελώς το μπαζαζ, κ τσέκαρε τη στοκ πλεξουδα σου αν ποτέ μπήκε συναγερμός αν έχει κόψε ραψε κτλ. Το μηχανάκι σου κ ρυθμιζόμενο να μην είναι σωστά δε πρέπει να τα κάνει αυτά. Οπότε μη δώσεις λεφτά για να το ρυθμίσεις πριν λύσεις το θέμα αυτό.

Υγ. Λαιμους κ autotune στο bazzaz θες κ κράτα τα λεφτακια σου μακριά από ρυθμίσεις πριν πιάσεις πρώτο στάδιο,στο έχω ξαναπεί Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pakis
Normal gixxer
Normal gixxer
pakis


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : MotoGp 2,3,8 10-11 Superbikes 8,9,11 Generations PS3 :P
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2009

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΔευ 16 Μάης 2016, 12:14

Αυτο που με προβληματιζει ειναι το εκανε μια δυο φορες πριν ακομα βαλω την μοναδα του Bazzaz...οποτε θα κατσουμε να φτιαξουμε απο την αρχη ολη την καλωδιωση να δουμε και αν οντως εχει θεμα γιατι δν δουλευει το TC και αν οντως εχει θεμα θα το βγαλω εντελως....αυτες τις μερες το δουλευω συνεχεια μπας και το κανει παλι αλλα τπτ δουλευει μια χαρα...οσο για τον συναγερμο εχω τον κλασικο ΜΕΤΑ που βαζουν στα μηχανακια μας ολες οι επισημες Suzuki οταν αναψε το Fi για ενα περιεργο λογο μετα κολησε κ το ιμομπιλαιζερ για λιγο αφου ξεκολησε μετα εκανε το Check οκ και πηρε μπρος ....θα τα δουμε ολα στο ξηλωνε τωρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο    Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο  EmptyΔευ 16 Μάης 2016, 13:22

Γνώμη μου να ξεκινήστε με το ιμομπιλιζερ του συναγερμού να βγει εντελώς κ ότι κόψιμο έγινε εκεί να κοληθει με καλαι κ να μπει θερμοσυστελωμενο. Το ιμομπιλιζερ του συναγερμού είναι ένα ρελε, δλδ gtp. Υποθέτω ότι έχεις κ το trimer του traction. Γιατί χωρίς αυτό δε ξέρω άμα δουλεύει. Από κει κ πέρα αν έχεις οποιοδήποτε θέμα με το μπαζαζ, στείλε μου πμ να σου κάνω τα κονε. Υγ σε ποιο μηχανικό το πας ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Κόψιμο/μπέρδεμα/σβήσιμο
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Ξαφνικό σβήσιμο μηχανής
» Στιγμιαίο κόψιμο γκαζιού
» Κοψιμο στις ψηλες στροφες

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com