Greek GSX-R forum
Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_l10Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_c10Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_r10 
JIMK7
Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_l10Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_c10Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_r10 
nasos-v
Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_l10Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_c10Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_r10 
T.R.E
Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_l10Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_c10Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_r10 
k8 600 kk
Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_l10Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_c10Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_r10 
kostaskr6
Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_l10Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_c10Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_r10 
κολτρέϊν
Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_l10Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_c10Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_r10 
Leroy
Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_l10Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_c10Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_r10 
ripper
Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_l10Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_c10Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_l10Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_c10Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Poll_r10 

 

 Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου...

Πήγαινε κάτω 
+3
Miou
Vortex
lotinia
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου...   Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... EmptyΠεμ 25 Σεπ 2014, 18:22

Χαίρεται παιδιά έχω δύο θεματάκια με τα κράνη μου και θα ήθελα την γνώμη σας.Αρχικά έχω ένα θέμα εφαρμογής με το X-Spirit που εχω.Έχω πάρει κάποια κιλά(απο 58 στα 73) και όπως φαίνεται είναι αρκετή διαφορά για μια μικρή άυξηση του μεγέθους του κεφαλιού μου...και εξηγούμε.Ενω το κράνος μου εφαρμόζει όπως παλιά έχω μεγάλο πρόβλημα να το βάλω γιατι μου γδέρνει τους κροτάφους,πολύ έντονα όμως σε βαθμό να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω μετά από δυο τρια βάλε βγάλε.Και το ερώτημα αν βάλω λίγο πιο λεπτα cheek pads θα την παλέψω,έχει κανείς αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα;Με αφορμή τα προηγούμενα ξαναχρησιμοποίησα το παλιό XR 1000 έχω και με μεγάλη λύπη μου διαπιστώνω οτι όλο το εσωτερικό εκτός απο τα μαξιλαράκια έχει τριφτεί και διαλύεται.Το κρανος το είχα ελεγξει πριν εξι μήνες και ηταν σαν καινούγιο,υπάρχει λοιπόν περίπτωση να το έφαγε σκορός ή κανένα άλλο έντομο,επίσης επειδή στο κράνος αυτό αλλάζουν μόνο τα μάγουλα υπάρχει τρόπος να το σώσω ή παπαλα;Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vortex
Hero gixxer
Hero gixxer
Vortex


Άντρας Όνομα: : Σπύρος
Τόπος : Βυθός Του Μπικίνι
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 1826
Αγωνιζόμενος : στην ανωμαλία
Hμερομηνία εγγραφής : 09/12/2009

Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου...   Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... EmptyΠεμ 25 Σεπ 2014, 18:35

Ρε αδερφε να παρεις κιλα η λιπος στους κροταφους ειδικα ειναι αδυνατο.

Δεν ειναι περιοχη που μαζευει λιπος κατω απο το δερμα.

Επισης το κρανιο δεν μεγαλωνει αλλο η να εχει σχεση με τα κιλα τα αλλα που πηρες.

Ειναι πολυ κουλο οντως ετσι οπως το περιγραφεις στον τιτλο... scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου...   Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... EmptyΠεμ 25 Σεπ 2014, 19:05

να ελεγες οτι σε ενοχλει στα μαγουλα που μπορει να παρεις μερικα εκατοστα εκει θα το καταλαβαινα αλλα στους κροταφους και εγω δεν το καταλαβαινω

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου...   Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... EmptyΠεμ 25 Σεπ 2014, 19:08

Μήπως έχει σκληρύνει- αγριέψει εκεί το ύφασμα μέσα στο κράνος και σε ενοχλεί;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου...   Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... EmptyΠεμ 25 Σεπ 2014, 20:38

Παιδιά παρότι πέρνω τρελα στα μαγουλα ουτε το νιώθω εκεί.Στους κροτάφους υπάρχουν δυο μικροι μύες που τους νιώθεις οταν σφιγγεις τα σαγόνια,μάλλον επειδή ήμουν πολύ λιποσαρκος ήταν υποτροφικοι τελείως και τώρα "εμφανιστηκαν".Αυτό που λέει ο Leroy πάντως θα μπορόύσε και επίσης θα λυνοταν με αλλαγή στα μαγουλα ή ίσως να τα έριχνα ένα πλυσιματάκι πρώτα.Όταν φοράω πάντως το κράνος είναι πένα απλα οταν το ανοιγω απο τα λουρια για να το βάλω με πεθαίνει το ατιμο....επι της ουσίας κολλάει σε ενα σημειο και εκει το νιώθω που με γδερνει.Λέτε αν πλύνω τα μαγουλα να χάσει λιγο όγκο,με τι αν το πλύνω ξερετε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[alex]
Adv. gixxer
Adv. gixxer
[alex]


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 416
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου...   Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... EmptyΠεμ 25 Σεπ 2014, 20:55

Αν το πλύνεις θα ξεπατηθούν τα μαξιλαράκια και θα σου μικρύνει κι άλλο το κράνος.

Μικρότερα μαξιλαράκια μπορείς να βρεις στο ebay.

Το XR 1000 εγώ θα το φορούσα μόνο μέσα στο σπίτι.

Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Ll

Υποψιάζομαι πως έχει αυξηθεί ο όγκος στο πίσω μέρος του κεφαλιού σου (a.k.a σβερκαδούρα) και γι'αυτό σε πιέζει μπροστά. Οι μύες και το λίπος έχουν περιθώριο να παραμορφωθούν περισσότερο από τα κόκκαλα.

Αν υποφέρεις πούλα το x-spirit όσο πάει και πάρε ένα καινούριο. Δεν είναι να παίζουμε με τις κεφάλες μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου...   Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... EmptyΠεμ 25 Σεπ 2014, 21:02

Οχι οχι δεν έχει να κάνει με το σβέρκο για να το εξηγήσω οσο καλυτερα μπορώ, το κράνος με ενοχλεί πριν μπει καλα καλα στο κεφαλι απαξ και μπει ολα κομπλέ.Τα μαξιλαράκια απλα μου φανήκαν ψιλοακριβα και ειπα να πάρω μια γνωμη πρώτα.Πρώτα θα δοκιμασω να τα πλύνω σίγουρα παντως.Έτσι απο περιεργεια γιατι τετοια άποψη για το XR 1000;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[alex]
Adv. gixxer
Adv. gixxer
[alex]


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 416
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου...   Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... EmptyΠεμ 25 Σεπ 2014, 21:17

Στο βάλε-βγάλε λογικό είναι να ζορίζεται και αφού είσαι κομπλέ όταν μπει, όλα καλά. Αν δε σου φέρνει πονοκέφαλο από την πίεση μετά από λίγη ώρα, το κράνος σου είναι οκέι.

Για το XR 1000 αν λες πως τρίβεται το εσωτερικό του, δε σημαίνει πως να ζήσουμε να το θυμόμαστε; Και δε μιλάμε για τα μαξιλαράκια, ε; Το από μέσα που μοιάζει με φελιζόλ δε λες;

Λεφτά για εξοπλισμό μη λυπηθείς ποτέ. Μία φορά θα γίνει η στραβή.

Το πλύσιμο καλό κάνει έτσι κι αλλιώς, οπότε κοίτα τί κάνω εγώ:
1. όλα τα μαξιλαράκια μέσα σε μια λεκάνη
2. τα σκεπάζω με νερό και λίγο απορρυπαντικό για ρούχα
3. λίγο ανακάτεμα και τρίψιμο μεταξύ τους για να φύγει το καυσαέριο
4. τα αφήνω στο νερό 1-2 ώρες
5. τα ξεπλένω μέχρι να σταματήσουν να βγάζουν σαπουνάδες όταν τα στύβω
6. τα στύβω όσο καλύτερα μπορώ
7. τα αφήνω 2-3 μέρες για να στεγνώσουν καλά και να μην πιάσουν μούχλα μετά μέσα στο κράνος


Υ.Γ: απορρυπαντικό βάζω αυτό που είναι για τα μαύρα για να μην ξεβάβουν fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου...   Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... EmptyΠεμ 25 Σεπ 2014, 22:42

Σοφλάν και το κράνος μυρίζει μανούλα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
kontos 750
Hero gixxer
Hero gixxer
kontos 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1963
Hμερομηνία εγγραφής : 11/10/2010

Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου...   Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... EmptyΠεμ 25 Σεπ 2014, 23:54

Εγω πιστεύω για πλύσιμο σαμπουάν ειναι οτι καλύτερο.. Δεν σε πιάνει φαγούρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου...   Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... EmptyΠαρ 26 Σεπ 2014, 10:44

kontos 750 έγραψε:
Εγω πιστεύω  για πλύσιμο  σαμπουάν  ειναι οτι καλύτερο.. Δεν σε πιάνει  φαγούρα.

+1 τζονσον για παιδακια μιας και ειμαι μικρουλης ακομα



@λοτινια να ξερεις οτι τα μαξιλαρακια οταν τα πλενεις ανοιγουν δεν "πεφτουν"
δεν το εχεις πλυνει ποτε σου ?? ισως να στο κανει αυτο απο την βρωμια που εχει μαζεψει

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου...   Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... EmptyΠαρ 26 Σεπ 2014, 13:09

Το κράνος δεν το έχω πλύνει επιτηδες γιατι το φοβόμουν μην κανω χαζομαρα,βεβαια δεν το έχω βάλει ποτέ άλουστος και γενικά το πρόσεχω πολύ.Πράγματι πάντως το νιώθω πιο "αγριο" οπότε θα πάω να το πλύνω σήμερα και θα ποστάρω τι έγινε.

Το XR ε τριβεται το αφρωδες τριβεται το υφασμάτινο αναμεσα στο κεφαλι και το αφρώδες και το μαξιλαράκι μπροστα στο μέτωπο.Χάσαν όλο τον ογκο τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[alex]
Adv. gixxer
Adv. gixxer
[alex]


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 416
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου...   Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... EmptyΠαρ 26 Σεπ 2014, 15:19

Για γίνε λίγο πιο σαφής με το xr:

Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... RF-1100_eps_liner

Το άσπρο τρίβεται ή το γκρι; Ή και τα δύο;

Αν τρίβεται το άσπρο, γύρνα το κράνος τούμπα και κάν' το γλάστρα με ζουμπούλι και βασιλικό.

Αν τρίβεται μόνο το γκρι, παίρνεις από ebay και είσαι οκ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου...   Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... EmptyΠαρ 26 Σεπ 2014, 18:52

Τρίβεται το γκρί απλα θεωρητικα στο XR αυτο δεν βγαινει ούτε έχει ανταλακτικό...για αυτο ρώτησα μηπως το έχει κανει κάποιος με κάποιο τρόπο.

Και μια διευκρίνυση ακόμα, τα δερμάτινα κομματια στα μάγουλα και των δυο κρανών χαλάνε απο το πλύσιμο ή είναι εντάξει με το νερό και το σαμπουαν;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[alex]
Adv. gixxer
Adv. gixxer
[alex]


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 416
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου...   Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... EmptyΠαρ 26 Σεπ 2014, 20:19

Από ό,τι είδα στο νετ τα μάγουλα του xr 1000 τουλάχιστον βγαίνουν. Για το πάνω κομμάτι αν δε βγαίνει, ένας φίλος έχει κάνει πατέντα και έχει προσαρμόσει ένα κομμάτι σκούφου, αν σε ενδιαφέρει.

Τα δερμάτινα κομμάτια δεν παθαίνουν τίποτα και μάλλον είναι συνθετικό και όχι κανονικό δέρμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου...   Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... EmptyΠαρ 26 Σεπ 2014, 22:14

Για το XR σκεφτόμουν να πάρω μια ανω επενδυση απο X-Spirit ή απο XR-1100 και να την προσαρμόσω-κολλήσω αλλά είναι αρκετά αισιοδοξη ιδέα το να κολλήσει σωστα και να εφαρμόσει όπως πρέπει.Θα τσεκάρω στο ιντερνετ αν υπάρχει κάτι παρόμοιο και βλέπουμε.Προτεραιότητα έχει το X-Spirit, οπότε αύριο έχει πλύσιμο.... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου...   Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... EmptyΔευ 27 Οκτ 2014, 20:22

Παιδιά δυστυχώς με το που πήγα να πλύνω την ανω επένδυση του X-Spirit κυριολεκτικα σκόρπισε,με το που ακουμπησε στο νερο.Ήταν κρύο νερό και με αφρο από το σαμπουαν οπότε λογικά ήταν στα τελαυταία της,και με το που στέγνωσε τρίβεται και γεμίζει τα πάντα όπως του XR-1000.Το ερώτημα τώρα είναι αν τα 150 περιπου ευρώ που βρήκα τα μαξιλαράκια στο ΕΒΑΥ(centre + cheek pads) είναι νορμαλ τιμή και αν μπόρω με σιγουριά να βάλω μαξιλαράκια απο X-Eleven στο δικό μου.Δεν ξέρω αν διαφέρει το κέλυφος για αυτό ρωτάω.Έχει κανείς ιδέα πόσο έχουν τα μαξιλαράκια στους εδώ αντιπροσώπους;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
platonas
Adv. gixxer
Adv. gixxer
platonas


Άντρας Όνομα: : Πλάτωνας
Τόπος : Νίκαια
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 596
Αγωνιζόμενος : Στο ενσημο...
Hμερομηνία εγγραφής : 15/07/2009

Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου...   Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... EmptyΤρι 28 Οκτ 2014, 00:18

απο solomotoparts της αμερικης βγαινουν περιπου 107 ευρω μαζι με μεταφορικα.

Ο Τζωρζοπουλος περσι μου ειχε πει 120 με 140 , δεν θυμαμε ακριβως.

το χ11 ειναι το αμερικανικο xspirit , στα μαξιλαρακια νομιζω δεν εχουν διαφορα και να πω την αληθεια ουτε στο κελυφος.

Εχω το αμερικανικο και στο ιδιο νουμερο σε ευρωπαικο δεν εχω καταλαβει διαφορα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου...   Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου... EmptyΤρι 28 Οκτ 2014, 15:44

Ευχαριστώ Πλάτωνα περισσότερο ρωτάω για να μην είναι οπως τα Arai που τα αμερικανικα είναι λιγο διαφορετικα.Θα κάνω ένα τηλ και στην αντιπροσωπεία αύριο και βλέπουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΕΞΟΠΛΙΣΜOΣ ΑΝΑΒAΤΗ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com