Greek GSX-R forum
Narrow band δισκοι Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Narrow band δισκοι Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Narrow band δισκοι Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Narrow band δισκοι Poll_l10Narrow band δισκοι Poll_c10Narrow band δισκοι Poll_r10 
JIMK7
Narrow band δισκοι Poll_l10Narrow band δισκοι Poll_c10Narrow band δισκοι Poll_r10 
nasos-v
Narrow band δισκοι Poll_l10Narrow band δισκοι Poll_c10Narrow band δισκοι Poll_r10 
T.R.E
Narrow band δισκοι Poll_l10Narrow band δισκοι Poll_c10Narrow band δισκοι Poll_r10 
k8 600 kk
Narrow band δισκοι Poll_l10Narrow band δισκοι Poll_c10Narrow band δισκοι Poll_r10 
kostaskr6
Narrow band δισκοι Poll_l10Narrow band δισκοι Poll_c10Narrow band δισκοι Poll_r10 
κολτρέϊν
Narrow band δισκοι Poll_l10Narrow band δισκοι Poll_c10Narrow band δισκοι Poll_r10 
Leroy
Narrow band δισκοι Poll_l10Narrow band δισκοι Poll_c10Narrow band δισκοι Poll_r10 
ripper
Narrow band δισκοι Poll_l10Narrow band δισκοι Poll_c10Narrow band δισκοι Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Narrow band δισκοι Poll_l10Narrow band δισκοι Poll_c10Narrow band δισκοι Poll_r10 

 

 Narrow band δισκοι

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Narrow band δισκοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Narrow band δισκοι   Narrow band δισκοι EmptyΚυρ 28 Σεπ 2014, 04:19

Για πείτε μου ρε παίδες ποιές εταιρείες βγάζουν narrowband δίδκους και ποιοί είναι οι καλύτεροι γενικά και ποιοί είναι value for money.
Αφού αποφάσισα να αλλάξω δαγκάνες και μετά από επικοινωνία που είχα με την PFM που μου επιβεβαίωσε πως θα δουλέψουν οι δαγκάνες μου με τους profiled δίσκους χωρίς πρόβλημα, έμαθα πως τελικά υπάρχουν μερικά θεματάκια με αυτήν την υλοποίηση γιατί θα μένει απάτητο τακάκι.
Έτσι το σχέδιο να αλλάξω μονάχα τους δίσκους από PFM και να κρατήσω τα κέντρα,πήγε στράφι.
Βέβαια και το bikehps γράφει στη σελίδα πώλησης του πως οι δαγκάνες δουλεύουν και με κανονικούς αλλά και με narrowband δίσκους. Ακόμη και στην φωτό τους, δείχνουν μηχανάκι με τις δαγκάνες αυτές και Braking μαργαρίτες.
Να πιστέψω την PFM και το Bikehps και να πάω για αγορά μονάχα δίσκων (με το όποιο ρίσκο) ή να αγοράσω νέους και να πουλήσω τους PFM που έχω τώρα (Έχουν πολύ ψωμί ακόμη) ;
Από κατασκευαστές που έχω δει, η Braketech φτιάχνει ωραίους δίσκους iron (η μαύρη επικάλυψη είναι κόλαση σκέτη) και oversize στα 330mm ώστε να κάνω το ABS να χάσει τ'αυγά και τα πασχάλια.
Η EBC πάλι φτιάχνει δίσκους narrowband όπως και η Brembo ( αλλά αυτή αποκλείεται λόγω δικής μου ηλίθιας νοοτροπίας).
Υπάρχει και η λύση της ISR για κατασκευή δίσκων από αυτούς αλλά ψιλοφοβάμαι να μπλέξω γιατί δεν έχω την παραμικρή ιδέα αν το bolt pattern των PVM Υ10 ζαντών είναι διαφορετικό από τα νορμάλ.
Τί προτείνετε να κάνω;

υγ: Να δω που θα βρω και για πίσω narrowband έτσι που τα έκανα.
υγ2: Πόσο να πούλαγα τα PFM αν τελικά δεν μπορούν να μπουν;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Narrow band δισκοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Narrow band δισκοι   Narrow band δισκοι EmptyΚυρ 28 Σεπ 2014, 11:20

Δεν μένει απάτητο τακάκι,μένει απάτητος λίγος δίσκος. Ουσιαστικά δεν έχεις πρόβλημα και έτσι όπως είσαι απλά δεν είναι και το καλύτερο.

Αν δεν θες να μπλέξεις με άλλους δίσκους απλά κράτα αυτούς και βάλε ένα συμβατό τακάκι.

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Narrow band δισκοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Narrow band δισκοι   Narrow band δισκοι EmptyΚυρ 28 Σεπ 2014, 11:28

T.R.E έγραψε:
Δεν μένει απάτητο τακάκι,μένει απάτητος λίγος δίσκος. Ουσιαστικά δεν έχεις πρόβλημα και έτσι όπως είσαι απλά δεν είναι και το καλύτερο.

Αν δεν θες να μπλέξεις με άλλους δίσκους απλά κράτα αυτούς και βάλε ένα συμβατό τακάκι.

Καλά ρε, για αυτό έμεινα άϋπνος όλη τη νύχτα; Για να μου πεις πως δε θα έχω πρόβλημα;
Καθόμουν σαν παλαβός και έψαχνα όλη τη νύχτα δίσκους και κακό.
lol!
Να σου πω, πόσο να πουλούσα τους δίσκους που έχω τώρα;

Oversized axis iron της Braketech; Αξίζουν; Να πάω στα 330 από 310 σε iron; clown
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Narrow band δισκοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Narrow band δισκοι   Narrow band δισκοι EmptyΚυρ 28 Σεπ 2014, 11:32

Το πόσο να τους πουλήσεις τους δίσκους δεν ξέρω,δες τι τιμές παίζουν στην αγορά και αποφάσισε


Αν είναι να πάρεις braketech iron φρόντισε να είναι narrowband,αλλιώς πάρε 320 δεν θα έχει μεγάλη διαφορά

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Narrow band δισκοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Narrow band δισκοι   Narrow band δισκοι EmptyΤρι 30 Σεπ 2014, 01:09

Πήρα προσφορά από το κατάστημα που αγόρασα τα ISR για δίσκους.
Θα μου βγουν 540 ευρώ για τους μπροστινούς και για τον πίσω.
Τί λέτε;
Αξίζει;
Full floating θα είναι,narrowband θα είναι.
Γνώμες;

Το τελωνείο στο τέλοςδεν ξέρω πόσο θα έρθει. lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Narrow band δισκοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Narrow band δισκοι   Narrow band δισκοι EmptyΤρι 30 Σεπ 2014, 01:15

Ρε συ Νίκο, μιάς και έχεις δει τις ζάντες μου, έχουν κανά περίεργο pattern οι βίδες της δισκόπλακας;
Μπορείς να με βοηθήσεις με την παραγγελία γιατί οι ISR είναι built to order.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Narrow band δισκοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Narrow band δισκοι   Narrow band δισκοι EmptyΤρι 30 Σεπ 2014, 09:25

bonepeeler έγραψε:
Πήρα προσφορά από το κατάστημα που αγόρασα τα ISR για δίσκους.
Θα μου βγουν 540 ευρώ για τους μπροστινούς και για τον πίσω.
Τί λέτε;
Αξίζει;
Full floating θα είναι,narrowband θα είναι.
Γνώμες;

Το τελωνείο στο τέλοςδεν ξέρω πόσο θα έρθει. lol!


απο την στιγμη που εχεις δισκους και ειναι μια χαρα για εμενα οχι δεν αξιζει να σκασεις 540+€ μονο και μονο γιατι σου εχει κατσει στο μυαλο να αλλαξεις το λουκ ...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Συνδεδεμένος
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Narrow band δισκοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Narrow band δισκοι   Narrow band δισκοι EmptyΤρι 30 Σεπ 2014, 09:48

bonepeeler έγραψε:
Ρε συ Νίκο, μιάς και έχεις δει τις ζάντες μου, έχουν κανά περίεργο pattern οι βίδες της δισκόπλακας;
Μπορείς να με βοηθήσεις με την παραγγελία γιατί οι ISR είναι built to order.

Όχι δεν νομίζω ότι bolt pattern έχει και το B-King

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Narrow band δισκοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Narrow band δισκοι   Narrow band δισκοι EmptyΤρι 30 Σεπ 2014, 17:02

Miou έγραψε:
bonepeeler έγραψε:
Πήρα προσφορά από το κατάστημα που αγόρασα τα ISR για δίσκους.
Θα μου βγουν 540 ευρώ για τους μπροστινούς και για τον πίσω.
Τί λέτε;
Αξίζει;
Full floating θα είναι,narrowband θα είναι.
Γνώμες;

Το τελωνείο στο τέλοςδεν ξέρω πόσο θα έρθει. lol!


απο την στιγμη που εχεις δισκους και ειναι μια χαρα για εμενα οχι δεν αξιζει να σκασεις 540+€  μονο και μονο γιατι σου εχει κατσει στο μυαλο να αλλαξεις το λουκ ...

Δεν είναι μόνο το Look αλλά το πως θα κάτσουν οι δαγκάνες πάνω στους δίσκους.
Με δεδομένο ότι θα χρειαστώ περίπου 300 για εξωτερικά των PFM και πίσω δίσκο για να πατήσουν σωστά οι δαγκάνες, προτιμώ να τα πουλήσω και να πάρω νέα.
Δε θα χρειαστεί να πληρώσω καμμιά διαφορά.
Επίσης οι δίσκοι μου μπαίνουν απευθείας σε Busa.
Ίδιο κωδικό έχουν οι δίσκοι τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Narrow band δισκοι
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Narrow Pad Δίσκοι?
» Ημιπλευστοι δισκοι (GSX-R 1000)
» Δισκοι μαργαριτες

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΦΡΕΝΑ - ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com