Greek GSX-R forum
METZELER SPORTEC M5 INTERACT Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
METZELER SPORTEC M5 INTERACT Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
METZELER SPORTEC M5 INTERACT Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_l10METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_c10METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_r10 
JIMK7
METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_l10METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_c10METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_r10 
nasos-v
METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_l10METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_c10METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_r10 
T.R.E
METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_l10METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_c10METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_r10 
k8 600 kk
METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_l10METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_c10METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_r10 
kostaskr6
METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_l10METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_c10METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_r10 
κολτρέϊν
METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_l10METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_c10METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_r10 
Leroy
METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_l10METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_c10METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_r10 
ripper
METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_l10METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_c10METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_l10METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_c10METZELER SPORTEC M5 INTERACT Poll_r10 

 

 METZELER SPORTEC M5 INTERACT

Πήγαινε κάτω 
+10
Miou
valentino46
Cube Capacity
teo46
thanasis gixxer
stavrosrodo
Hamamatsu
gixxermak
asteri
petrospropo
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
petrospropo
Normal gixxer
Normal gixxer
petrospropo


Άντρας Όνομα: : petros
Τόπος : peiraias
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 131
Hμερομηνία εγγραφής : 14/07/2009

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΤετ 27 Ιαν 2010, 17:39

Με περισσότερο από έναν αιώνα ιστορίας στην κατασκευή ελαστικών μοτοσικλετών, η Metzeler ετοιμάζει να εντυπωσιάσει το κοινό με την επικείμενη παρουσίαση των νέων Sportec M5 Interact. Τα νέα λάστιχα υπόσχονται μέγιστο κράτημα, μακροζωία, ποιότητα κύλισης και ένδειξη για το πόσο τα στρίψατε!



Η εταιρεία από το Μόναχο της Γερμανίας θα παρουσιάσει τον Μάρτιο τα νέα Sportec M5 Interact, κατάλληλα για supersport μοτοσικλέτες. Τα νέα αυτά ελαστικά χρησιμοποιούν μέρος της τεχνολογίας που είχε εφαρμοστεί στα αγωνιστικά Racetec Interact, ανταποκρινόμενα στις απαιτήσεις των σύγχρονων supersport μοτοσικλετών. H νέα χάραξή τους είναι βασισμένη στο γνωστό σε όλους μαθηματικό σύμβολο π και υπόσχεται καλύτερη ποιότητα κύλισης, με μεγαλύτερη αποβολή νερού και λιγότερο θόρυβο.
Πάντως, το στοιχείο που θα ενθουσιάσει περισσότερο τους ταγμένους στη γρήγορη οδήγηση, είναι η ένδειξη κλίσης που φέρουν τα εν λόγω ελαστικά. Μην φανταστείτε κάποιο πολύπλοκο ηλεκτρονικό gadget, πρόκειται για μια ιδέα τόσο απλή, που πραγματικά αναρωτιέται κανείς πώς και δεν είχε εφαρμοστεί μέχρι πρότινος. Στο πέλμα των νέων Sportec M5 Interact και συγκεκριμένα στους «ώμους» της κορώνας δεξιά και αριστερά, υπάρχουν χαραγμένες πέντε διαβαθμίσεις που καταδεικνύουν την κλίση που έχει πάρει ο αναβάτης με τη μοτοσικλέτα. Με αυτόν τον απλό τρόπο, ο αναβάτης ενημερώνεται μετά το πέρας της βόλτας (…ή του γύρου στην πίστα) για το πόσο έχει προσεγγίσει τα όρια ελαστικών και μοτοσικλέτας. Βέβαια, οι πληροφορίες δεν είναι εμπιστευτικές, αλλά σε κοινή θέα, οπότε το σίγουρο είναι ότι πολλές διαφορές θα λυθούν… κοιτώντας απλά τα λάστιχα.
Στην ιστοσελίδα της, η εταιρεία «τρέχει» διαγωνισμό με την ονομασία «Gimme 5», για επτά τυχερούς νικητές. Ο διαγωνισμός δοκιμάζει τις γνώσεις σας σε μοτοσικλετιστικά θέματα και νικητές θα είναι όσοι απαντήσουν σωστά 10 ερωτήσεις στο μικρότερο χρόνο. Οι επτά τυχεροί θα έχουν την ευκαιρία να παρευρεθούν στην επίσημη παρουσίαση των καινούργιων ελαστικών στην πίστα του Portimao.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asteri
Normal gixxer
Normal gixxer
asteri


Άντρας Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 75
Αγωνιζόμενος : Θα ηθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 08/05/2009

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΤετ 27 Ιαν 2010, 18:09

Ο διαγωνισμος μαλλον τελειωσε...κριμα Crying or Very sad .Παντως μπραβο στη METZELER που θα στειλει απλους θνητους στην πίστα του Portimao.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/asterios74
gixxermak
Full gixxer
Full gixxer
gixxermak


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2295
Αγωνιζόμενος : Είμαι παππούς τώρα για τέτοια...
Hμερομηνία εγγραφής : 01/11/2008

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΠεμ 28 Ιαν 2010, 01:34

Και μερικές φωτογραφίες από το νέο ελαστικό.

METZELER SPORTEC M5 INTERACT The_ne10

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Metzel10

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Metzel11

______________________________________________________
METZELER SPORTEC M5 INTERACT Ae255310

METZELER SPORTEC M5 INTERACT 2v2b31w
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΠεμ 28 Ιαν 2010, 10:32

Για τουριστες φαινεται.
Γιατι μεχρι 5 η διαβαθμιση?6-7 δεν εχει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΠεμ 28 Ιαν 2010, 12:56

alex-k7 έγραψε:
Για τουριστες φαινεται.
Γιατι μεχρι 5 η διαβαθμιση?6-7 δεν εχει?
εχει το ελεφαντακι για σβησιμο.κεφαλι=6,σωμα=7,ποδια=8 :P
παντως η κορωνες τους ειναι αρκετα ψηλες αλλα η χαραξη οντως σε........απλα δρομισιο παραπεμπει. scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thanasis gixxer
Normal gixxer
Normal gixxer
thanasis gixxer


Άντρας Όνομα: : ΘΑΝΑΣΗΣ
Τόπος : ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 239
Αγωνιζόμενος : ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ....
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2009

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΠεμ 28 Ιαν 2010, 18:03

εμενα μου αρεσουν,, και επειδη θα αλλαξω ελαστικα μετα απο μαρτιο ισωσ να τα προτιμισω.... miam πιστευω για δρομο πρεπει να ειναι αρκετα καλα ....και ισω βγαλουν και πιο πολλα χλμ απο τα αλλα μαλακα λστιχα,, λογω της κατασκευης τους .... για να δουμε.... φυσικα ειναι γεγονος πος μαλακο λαστιχο στην γομα και χλμ ειναι αντιθετοι παραγοντες.. Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo46
Hero gixxer
Hero gixxer
teo46


Άντρας Όνομα: : θοδωρής
Τόπος : Πετρούπολη-Αθήνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2555
Αγωνιζόμενος : να φτιάξω προίκα....3 γυναίκες...!!
Hμερομηνία εγγραφής : 14/12/2008

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΠεμ 28 Ιαν 2010, 20:28

καλή φάση η ένδειξη κλίσεις..αλλά το κορυφαίο θα ήταν να έγραφε μοίρες... Smile

πάντως εγώ πιστεύω ότι αυτού του είδους λάστιχα δεν είναι ότι καλύτερο για τα gixxer μας...ειδικά αν στον ιδιοκτήτη αρέσει η γρήγορη οδήγηση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thanasis gixxer
Normal gixxer
Normal gixxer
thanasis gixxer


Άντρας Όνομα: : ΘΑΝΑΣΗΣ
Τόπος : ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 239
Αγωνιζόμενος : ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ....
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2009

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΠαρ 29 Ιαν 2010, 01:54

teo46 έγραψε:
καλή φάση η ένδειξη κλίσεις..αλλά το κορυφαίο θα ήταν να έγραφε μοίρες... Smile

πάντως εγώ πιστεύω ότι αυτού του είδους λάστιχα δεν είναι ότι καλύτερο για τα gixxer μας...ειδικά αν στον ιδιοκτήτη αρέσει η γρήγορη οδήγηση!

γιατι το λες αυτο αν θες εξηγησε μου... beer Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cube Capacity
Normal gixxer
Normal gixxer
Cube Capacity


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 212
Αγωνιζόμενος : Μπα!Κατι ψιλα μονο...
Hμερομηνία εγγραφής : 09/12/2008

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΔευ 30 Αυγ 2010, 20:06

Σημερα τα εβαλα 310€!

Εντυπωσεις δεν μπορω να παω ακομα γιατι εκανα μολις 5 χιλιομετρα!

Παντος απο γνωστους καλα λογια ακουσα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://greekbusas.forumotion.com
thanasis gixxer
Normal gixxer
Normal gixxer
thanasis gixxer


Άντρας Όνομα: : ΘΑΝΑΣΗΣ
Τόπος : ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 239
Αγωνιζόμενος : ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ....
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2009

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 01:47

παλικαρια τα εβαλε κανενας τα μ5??? εντυπωσεις?
εχω ενα κ8 1000 και ειμαι σε αυτα αναμεσα και στα ροσσοκορσα,, καμια γνωμη?
μου αρεσι η γρηγορη οδηγηση,, κανα ανοιγμα,, και στροφιλικια να μπαινω,, ευχαριστω Basketball ( πιστα δεν μπαινω,,)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentino46
Normal gixxer
Normal gixxer
valentino46


Άντρας Όνομα: : Αντρεας
Τόπος : peristeri
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 298
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 10:45

παιδια τα λαστιχα ειναι πολυ καλα και για στροφιλικη και για πιστα σε χρονους μεχρι 1,10 1,12 τα φοραε φιλοσ και ειναι τελεια και δεν τρογοντε τοσο ευκολα οσο ι γομες , τωρα αν καποιοσ ψαχνει ποιο ακραια πραγματα παει σε γομες βεβεως βεβεως ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 12:33

teo46 έγραψε:
καλή φάση η ένδειξη κλίσεις..αλλά το κορυφαίο θα ήταν να έγραφε μοίρες... Smile

πάντως εγώ πιστεύω ότι αυτού του είδους λάστιχα δεν είναι ότι καλύτερο για τα gixxer μας...ειδικά αν στον ιδιοκτήτη αρέσει η γρήγορη οδήγηση!
εγω Θοδωρε θα ξαναπω για πολλοστη φορα την γνωμη μου.Εξαιρουνται οι βροχινες συνθηκες(τουλουμια)!
τα λαστιχα σε καταστασεις δρομου θα χρειαστουν οχι πανω απο μια φορα.Εννοω οτι ενα φρεναρισμα πανικου η' μια στροφη που σφιγγει λιγο αποτομα και θα σε ξαφνιασει.
Ετσι ειμαι της αποψης οτι ακομα και για καθημερινη χρηση ενα ss πρεπι να φοραει βεντουζες.Και τα dragon suprcorsa pro(οχι απαραιτητα γομμες) θα σε βγαλουν ανετα απο μια τετοια δυσκολη στιγμη.
Επισης με συντηριτικη οδηγηση(χωρις ασκοπα παντιλικια) εχουν μεγαλη διαρκεια ζωης γιατι απλα δεν χαζοσπινιαρουν σε καθε ανοιγμα του γκαζιου.
Ετσι προτιμω να αλλαξω λιγο πιο νωρις(σε σχεση με πιο ''πολιτικα'' λαστιχα) και να εχω το κεφαλι μου πολυ πιο ησυχο.Και επαναλαμβανω οτι δεν εχουν τεραστια διαφορα στη διαρκεια ζωης.
Και βλεπω οτι εχουν πεσει τοσο πολυ οι τιμες τους που αξιζει να δωσεις 230 ευρω για ενα γ@μ@το λαστιχο και να το αλλαξεις λιγο πιο νωρις, απο το να δωσεις 300+ και να λες οτι σου εβγαλε 10.000χλμ και ξαπλωθηκες στην Τσιμισκη γιατι σου πεταχτηκε η γιαγια και διπλωσε το μπροστινο σου απο το αποτομα φρεναρισμα. kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 13:00

thanasis gixxer έγραψε:
παλικαρια τα εβαλε κανενας τα μ5??? εντυπωσεις?
εχω ενα κ8 1000 και ειμαι σε αυτα αναμεσα και στα ροσσοκορσα,, καμια γνωμη?
μου αρεσι η γρηγορη οδηγηση,, κανα ανοιγμα,, και στροφιλικια να μπαινω,, ευχαριστω Basketball ( πιστα δεν μπαινω,,)

θαναση γουστα ειναι αυτα... και με τα 2 λαστιχα αυτα που λες θα τα κανεις 1 χαρα το ποιο θα σου αρεσει περισσοτερο ειναι κατι που θα πρεπει να το κρινεις μονος σου... εμενα φιλος φοραγε τα 016 και εβαλε τα μ5 και δεν του αρεσουν... σε αλλον εγινε το αντιθετο εβαλε τα μ5 και ελεγε πως μπορουσε και οδηγουσε τοσο καιρο με τα 016...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Συνδεδεμένος
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 13:03

stavrosrodo έγραψε:
teo46 έγραψε:
καλή φάση η ένδειξη κλίσεις..αλλά το κορυφαίο θα ήταν να έγραφε μοίρες... Smile

πάντως εγώ πιστεύω ότι αυτού του είδους λάστιχα δεν είναι ότι καλύτερο για τα gixxer μας...ειδικά αν στον ιδιοκτήτη αρέσει η γρήγορη οδήγηση!
εγω Θοδωρε θα ξαναπω για πολλοστη φορα την γνωμη μου.Εξαιρουνται οι βροχινες συνθηκες(τουλουμια)!
τα λαστιχα σε καταστασεις δρομου θα χρειαστουν οχι πανω απο μια φορα.Εννοω οτι ενα φρεναρισμα πανικου η' μια στροφη που σφιγγει λιγο αποτομα και θα σε ξαφνιασει.
Ετσι ειμαι της αποψης οτι ακομα και για καθημερινη χρηση ενα ss πρεπι να φοραει βεντουζες.Και τα dragon suprcorsa pro(οχι απαραιτητα γομμες) θα σε βγαλουν ανετα απο μια τετοια δυσκολη στιγμη.
Επισης με συντηριτικη οδηγηση(χωρις ασκοπα παντιλικια) εχουν μεγαλη διαρκεια ζωης γιατι απλα δεν χαζοσπινιαρουν σε καθε ανοιγμα του γκαζιου.
Ετσι προτιμω να αλλαξω λιγο πιο νωρις(σε σχεση με πιο ''πολιτικα'' λαστιχα) και να εχω το κεφαλι μου πολυ πιο ησυχο.Και επαναλαμβανω οτι δεν εχουν τεραστια διαφορα στη διαρκεια ζωης.
Και βλεπω οτι εχουν πεσει τοσο πολυ οι τιμες τους που αξιζει να δωσεις 230 ευρω για ενα γ@μ@το λαστιχο και να το αλλαξεις λιγο πιο νωρις, απο το να δωσεις 300+ και να λες οτι σου εβγαλε 10.000χλμ και ξαπλωθηκες στην Τσιμισκη γιατι σου πεταχτηκε η γιαγια και διπλωσε το μπροστινο σου απο το αποτομα φρεναρισμα. kapelo

+1000 okk okk okk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Συνδεδεμένος
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 13:13

Miou έγραψε:
εμενα φιλος φοραγε τα 016 και εβαλε τα μ5 και δεν του αρεσουν... σε αλλον εγινε το αντιθετο εβαλε τα μ5 και ελεγε πως μπορουσε και οδηγουσε τοσο καιρο με τα 016...
εγω τα 016(αρα και τα M5 αφου ειναι στην ιδια κατηγορια) τα θεωρω απλα....... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 14:23

stavrosrodo έγραψε:
Miou έγραψε:
εμενα φιλος φοραγε τα 016 και εβαλε τα μ5 και δεν του αρεσουν... σε αλλον εγινε το αντιθετο εβαλε τα μ5 και ελεγε πως μπορουσε και οδηγουσε τοσο καιρο με τα 016...
εγω τα 016(αρα και τα M5 αφου ειναι στην ιδια κατηγορια) τα θεωρω απλα....... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ.


016 αυτο το λαστιχο ειναι μονο για στρωσιμο κ μετα καψιμο Mad Mad Mad για οσους θυμουνται τι μου ειχε συμβει καποτε ..
για να μη σας ξενερωσω αλλο, ενα μονο θα πω. βαλτε οτι καλυτερο μπορειτε απο γομες,κ μαλιστα απο medium κ κατω.
θα σας σωσουν μια απροβλεπτη στιγμη,η οποια δυστυχως αργα η γρηγορα θα ερθει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 18:34

panosk8 έγραψε:


016 αυτο το λαστιχο ειναι μονο για στρωσιμο κ μετα καψιμο Mad Mad Mad για οσους θυμουνται τι μου ειχε συμβει καποτε ..
για να μη σας ξενερωσω αλλο, ενα μονο θα πω. βαλτε οτι καλυτερο μπορειτε απο γομες,κ μαλιστα απο medium κ κατω.
θα σας σωσουν μια απροβλεπτη στιγμη,η οποια δυστυχως αργα η γρηγορα θα ερθει.
ακριβως το ιδιο σκεπτικο εχουμε και μαλλον αναλογες εμπειριες.....pale
+1000 Πανο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris gsxr
Normal gixxer
Normal gixxer
chris gsxr


Αριθμός μηνυμάτων : 81
Hμερομηνία εγγραφής : 03/02/2010

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 20:59

δεν εχω πολυ καιρο που εβαλα τα μ5
και ενα εχω να πω σε σχεση με τα μαμα καμια σχεση


μου εμπνεουν εμπιστοσινη
στριβο τη μοτο πλεον χωρις φοβο

αλαζουν πορεια πιο ευκολα και ειναι πολυ πιο μαλακα

στο φρεναρισμα ειναι 100% εμφανη η διαφορα !!!!!!!!!!

τωρα δεν ξερω ομως αν τα μαμα bridgeston ηταν "ξεραμενα" ....

η μοτο κ9 1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΚυρ 19 Δεκ 2010, 23:04

ετσι ειναι σταυρο, δυστυχως επαθα κ εμαθα..

τα λαστιχα της κατηγοριας αυτης ειναι επικινδυνα οχι γιατι δεν κρατανε καλα,
ουτε γιατι δεν πλαγιαζουν.καθε αλλο ,μια χαρα τα κανουν κ αυτα.
ειναι επικινδυνα γιατι στα πολλα τα ζορια,σε στελνουν εντελως ξαφνικα μπαμ κ κατω, χωρις να καταλαβεις τι εχει γινει.
ενω μια καλη γομα,οταν τη πιεζεις, νιωθεις ακριβως το σημειο που παει να χασει,κ ακομα κ τη στιγμη που αρχιζεις και γλυστρας το ελεγχεις.
κ εχεισ περισσοτερες πιθανοτητες να γλυτωσεις απο εναν απροβλεπτο η ατσαλο χειρισμο,γιατι στη τελικη παντα τη μαλακια την κανουμε εμεις.
η μηχανη απλα κανει οτι της λες.



οσο για τα λαστιχα που φορανε τα μηχανακια που βγαινουν απ το εργοστασιο,εχουν συντηρητικα κ αλλες μαλακιες
πχ το βτ 016 που θα αγορασεις απτον λαστιχα,ειναι διαφορετικο απ αυτο που φοραει πανω απ τη μανα του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thanasis gixxer
Normal gixxer
Normal gixxer
thanasis gixxer


Άντρας Όνομα: : ΘΑΝΑΣΗΣ
Τόπος : ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 239
Αγωνιζόμενος : ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ....
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2009

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΔευ 20 Δεκ 2010, 02:31

τα ντραγκον σουπερκορσα προ βγαινουν μονο γομες?
η και νορμαλ ελαστικο>??? ποσο γενικα και περιπου κανουν και ποσα χλμ βγαζουν,, ευχαριστω,,,
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo46
Hero gixxer
Hero gixxer
teo46


Άντρας Όνομα: : θοδωρής
Τόπος : Πετρούπολη-Αθήνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2555
Αγωνιζόμενος : να φτιάξω προίκα....3 γυναίκες...!!
Hμερομηνία εγγραφής : 14/12/2008

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΔευ 20 Δεκ 2010, 11:38

thanasis gixxer έγραψε:
τα ντραγκον σουπερκορσα προ βγαινουν μονο γομες?
η και νορμαλ ελαστικο>??? ποσο γενικα και περιπου κανουν και ποσα χλμ βγαζουν,, ευχαριστω,,,

βγαίνουν και σε street-race και πιστεύω 5-6000 χιλιόμετρα να τα βγάζουν...είναι και σε σούπερ τιμή!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ares_tz
Jr.gixxer
ares_tz


Άντρας Όνομα: : Aris Tzam
Τόπος : Μελίσσια
Ηλικία : 48
Αριθμός μηνυμάτων : 40
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΔευ 20 Δεκ 2010, 17:04

Για τι χρηση ειναι τα Μ5? πιστάδικα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΔευ 20 Δεκ 2010, 17:21

teo46 έγραψε:
thanasis gixxer έγραψε:
τα ντραγκον σουπερκορσα προ βγαινουν μονο γομες?
η και νορμαλ ελαστικο>??? ποσο γενικα και περιπου κανουν και ποσα χλμ βγαζουν,, ευχαριστω,,,

βγαίνουν και σε street-race και πιστεύω 5-6000 χιλιόμετρα να τα βγάζουν...είναι και σε σούπερ τιμή!


supercorsa σε 1000cc και να βγαλει 6000χλμ??δυσκολο εως απιθανο αν ανοιγεις το γκαζι ... scratch scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Συνδεδεμένος
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΔευ 20 Δεκ 2010, 18:14

Miou έγραψε:
teo46 έγραψε:
thanasis gixxer έγραψε:
τα ντραγκον σουπερκορσα προ βγαινουν μονο γομες?
η και νορμαλ ελαστικο>??? ποσο γενικα και περιπου κανουν και ποσα χλμ βγαζουν,, ευχαριστω,,,

βγαίνουν και σε street-race και πιστεύω 5-6000 χιλιόμετρα να τα βγάζουν...είναι και σε σούπερ τιμή!


supercorsa σε 1000cc και να βγαλει 6000χλμ??δυσκολο εως απιθανο αν ανοιγεις το γκαζι ... scratch scratch

++ 1000 τεο
diablo supercorsa sc1/sc2 μου ειχανε βγαλει 1 φορα σερρες,4 φορες ρυσιο (πιστα καρτ) κ 5500 χιλιαδες χιλιομετρα. Wink
απλα δεν βρισκω κεφι με τις μπαντεςWink
οποτε αλλαζω λαστιχα,μηδενιζω μετρητη ειδικα γι αυτο.
τωρα με τα 211 φαινεται να βγαζουν περισσοτερα χιλιομετρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

METZELER SPORTEC M5 INTERACT Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: METZELER SPORTEC M5 INTERACT   METZELER SPORTEC M5 INTERACT EmptyΔευ 20 Δεκ 2010, 18:16

Miou έγραψε:


supercorsa σε 1000cc και να βγαλει 6000χλμ??δυσκολο εως απιθανο αν ανοιγεις το γκαζι ... scratch scratch
ελα να δεις τα δικα μου, τοσο εχουν και εχουν ακομα.
Απλα μου εχει φυγει η γκαυλα για παντες και ασκοπα σπιναρισματα και πλεον φαγωνονται φυσιολογικα. kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
METZELER SPORTEC M5 INTERACT
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Dunlop SportSmart vs Metzeler M5
» bridgestone vs metzeler
» METZELER M5 INTERACT H BRIDGESTONE BT 016 ???

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com