Greek GSX-R forum
bridgestone vs metzeler  Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
bridgestone vs metzeler  Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
bridgestone vs metzeler  Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
bridgestone vs metzeler  Poll_l10bridgestone vs metzeler  Poll_c10bridgestone vs metzeler  Poll_r10 
JIMK7
bridgestone vs metzeler  Poll_l10bridgestone vs metzeler  Poll_c10bridgestone vs metzeler  Poll_r10 
nasos-v
bridgestone vs metzeler  Poll_l10bridgestone vs metzeler  Poll_c10bridgestone vs metzeler  Poll_r10 
T.R.E
bridgestone vs metzeler  Poll_l10bridgestone vs metzeler  Poll_c10bridgestone vs metzeler  Poll_r10 
k8 600 kk
bridgestone vs metzeler  Poll_l10bridgestone vs metzeler  Poll_c10bridgestone vs metzeler  Poll_r10 
kostaskr6
bridgestone vs metzeler  Poll_l10bridgestone vs metzeler  Poll_c10bridgestone vs metzeler  Poll_r10 
κολτρέϊν
bridgestone vs metzeler  Poll_l10bridgestone vs metzeler  Poll_c10bridgestone vs metzeler  Poll_r10 
Leroy
bridgestone vs metzeler  Poll_l10bridgestone vs metzeler  Poll_c10bridgestone vs metzeler  Poll_r10 
ripper
bridgestone vs metzeler  Poll_l10bridgestone vs metzeler  Poll_c10bridgestone vs metzeler  Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
bridgestone vs metzeler  Poll_l10bridgestone vs metzeler  Poll_c10bridgestone vs metzeler  Poll_r10 

 

 bridgestone vs metzeler

Πήγαινε κάτω 
+7
topetwrx
alex_j
Georgio
platonas
noodles
Miou
κολτρέϊν
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΔευ 03 Ιουν 2013, 14:50

ας ξεκινησουμε απο τα ευκολα..
γνωριζει καποιος τι διαφορα εχει το bt-016 pro με το S20;
εχει δοκιμασει κανεις (η καποιος γνωστος) ενα απο αυτα τα δυο να μας πει εντυπωσεις;
ειμαι αναμεσα σε BT-016 pro και S20, με μια μικρη κλιση προς το S20 και στα metzeler sportec M5 interact.
γνωριζει καποιος περισσοτερες πληροφοριες για τα παραπανω ελαστικα;
ειναι για χρηση δρομου εννοειτε και για λιγο γρηγορες βολτουλες.

ευχαριστω εκ των προτερων.

______________________________________________________
ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ Η SUZUKI ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΗ ΜΑΡΚΑ!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΔευ 03 Ιουν 2013, 15:16

ρε χρηστο ......
το σ20 ειναι η εξελιξη του 016 προ ...
θεωριτικα ειναι καλυτερο σε ολα .... υποτιθετε οτι βοηθησε και ο βαλεντινος για την εξελιξη του...

το μ5 ειναι παλιο πλεον απο να ειναι πρεπει να αντικατασταθει ... ειναι απο την εποχη του 016 - 016 προ .....

εγω στο μηχανακι σου δεν θα εβαζα μπριτζεστονε με τπτ ... δεν πιστευω οτι θα δουλεψει καλα ...πολυ ελαφρυ το 600 και ειναι σχετικα σκληρα λαστιχα τα μπριτζεστονε ... νταλικιερικο .... αλλα βγαζει χλμ

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΔευ 03 Ιουν 2013, 15:28

μαλιστα.. εγω ηξερα οτι το s20 ειναι η εξελιξη του 016 και οτι το 016 pro βγηκε τωρα με το s20. τεσπα, ευχαριστω Αλεξ.
μαμα το μηχανακι ειχε 016 και ημουν πολυ ευχαριστημενος. περπατουσε πολυ ωραια, ειμαι και bridgestone-ακιας γι αυτο ψαχνω τετοια.

______________________________________________________
ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ Η SUZUKI ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΗ ΜΑΡΚΑ!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΔευ 03 Ιουν 2013, 15:31

014(2004-2005) - 015 -016 -016προ(2009 νομιζω)

και μετα τα νεα s20 και r10(για πιστα) (εχουν λιγοτερο απο 2 χρονια που βγηκαν )

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΔευ 03 Ιουν 2013, 15:35

015 και 016 ειναι πιο παλια Αλεξ. το δικο μου ειναι κ8 και φορουσε μαμα 016.

______________________________________________________
ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ Η SUZUKI ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΗ ΜΑΡΚΑ!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΔευ 03 Ιουν 2013, 19:35

bridgestone 016 δεν ειχε απο το εργοστασιο το 600? bridgestone ηταν σιγουρα,
αλλα δε θυμαμε μοντελο. αθλιο λαστιχο παντως αυτο που ειχε.
πατιναζ εκανα. τωρα με τα pirelli rosso corsa ειναι βεντουζα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΔευ 03 Ιουν 2013, 19:55

κολτρέϊν έγραψε:
015 και 016 ειναι πιο παλια Αλεξ. το δικο μου ειναι κ8 και φορουσε μαμα 016.

το 2009 ειναι για το 016 προ ... file

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
platonas
Adv. gixxer
Adv. gixxer
platonas


Άντρας Όνομα: : Πλάτωνας
Τόπος : Νίκαια
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 596
Αγωνιζόμενος : Στο ενσημο...
Hμερομηνία εγγραφής : 15/07/2009

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΔευ 03 Ιουν 2013, 20:45

Τα σουζουκι 06-07 ειχαν απο την μανα τους βτ14 , 08 και μετα βτ16. Να πουμε οτι το μαμα βτ16 , με το αφτερμαρκετ βτ16 ειναι η μερα με την νυχτα...πανω κατω ιδια διαρκεια ζωης , αλλα πολυ καλυτερο κρατημα...επισης τα pro ειναι καλυτερα και σε κρατημα κ σε διαρκεια.

Ειμαι στο δευτερο ζευγαρι pro αυτη την στιγμη.

Στα χαρτια τα s20 εχουν ελαχιστα καλυτερο κρατημα και μικροτερη διαρκεια ζωης,αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αληθεια...καποια παιδια απο το φορουμ νομιζω πριν απο μερικους μηνες βαλαν τα s20.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Georgio
Full gixxer
Full gixxer
Georgio


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 1225
Αγωνιζόμενος : Να μη τρελαθώ...
Hμερομηνία εγγραφής : 16/09/2012

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΔευ 03 Ιουν 2013, 21:14

Φίλε Χρήστο εγώ τα έβαλα τα S20 στο busa πριν κανένα μήνα και είμαι ευχαριστημένος.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Georgio στις Δευ 03 Ιουν 2013, 21:26, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/Mitakidis.Georgio
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΔευ 03 Ιουν 2013, 21:25

ευχαριστω για τις πληροφοριες σας. κατα πασα πιθανοτητα θα παρω τα S20.
Πλατωνα, τα μαμα 016 εχουν καλυτερο κρατημα απο τα after market; scratch

______________________________________________________
ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ Η SUZUKI ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΗ ΜΑΡΚΑ!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
platonas
Adv. gixxer
Adv. gixxer
platonas


Άντρας Όνομα: : Πλάτωνας
Τόπος : Νίκαια
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 596
Αγωνιζόμενος : Στο ενσημο...
Hμερομηνία εγγραφής : 15/07/2009

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΔευ 03 Ιουν 2013, 21:35

Το αντιθετο...τα αφτερ εχουν καλυτερο κρατημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΔευ 03 Ιουν 2013, 21:37

platonas έγραψε:
Το αντιθετο...τα αφτερ εχουν καλυτερο κρατημα.

α! λεω κι εγω. νομιζα οτι εννοουσες το αντιθετο.
παντως τα μαμα 016 μου αρεσαν πολυ. αν και δεν κρατησαν πολυ δεν με προδωσε πουθενα.

______________________________________________________
ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ Η SUZUKI ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΗ ΜΑΡΚΑ!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
platonas
Adv. gixxer
Adv. gixxer
platonas


Άντρας Όνομα: : Πλάτωνας
Τόπος : Νίκαια
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 596
Αγωνιζόμενος : Στο ενσημο...
Hμερομηνία εγγραφής : 15/07/2009

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΔευ 03 Ιουν 2013, 21:56

Εμενα το αντιθετο...μου εδειναν την εντυπωση οτι ειναι συνεχεια κρυα και σαν να εχουν παραπανω πιεση ολη την ωρα...πραγμα που αλλαξε με τα αφτερ κ αργοτερα με τα προ...επισης μεγαλο θετικο οτι τα προ σε πχ διαγραμισεις κτλ αρχιζουν να γλυστρανε λιγο πριν βγαλουν λινα, ενω τα απλα 16(τα αφτερ) σχεδον οταν εχεις φαει το μισο λαστιχο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΔευ 03 Ιουν 2013, 22:03

εμενα μου εδειναν μεγαλη εμπιστοσυνη. σε δρομο ειχε τερματησει το πισω λαστιχο και νομιζα οτι αντεχει κι αλλο να πλαγιασεις. γι αυτο κολλησα με τα bridgestone.

______________________________________________________
ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ Η SUZUKI ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΗ ΜΑΡΚΑ!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
platonas
Adv. gixxer
Adv. gixxer
platonas


Άντρας Όνομα: : Πλάτωνας
Τόπος : Νίκαια
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 596
Αγωνιζόμενος : Στο ενσημο...
Hμερομηνία εγγραφής : 15/07/2009

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΔευ 03 Ιουν 2013, 23:35

Εγω εβαλα τα βτ16 γιατι ακουγα οτι ειναι καλυτερα απο τα μαμα βτ16 , και οταν βγηκαν τα προ, που λεγαν καλυτερο κρατημα κ μεγαλυτερη διαρκεια ζωης ειπα δεν μαμιεται , ας δοκιμασω.

Μεχρι στιγμης ειμαι ικανοποιημενος...μπορει να υπαρχουν κ καλυτερα λαστιχα σε παρομοια η καλυτερη τιμη ,αλλα μεχρι τωρα με καλυπτουν σε αποδοση και διαρκεια ζωης μια που κανω πολλα χλμ.

To οτι το προηγουμενο ζευγαρι εβγαλε λινα στα περιπου 11.000χλμ , με πολη,βολτες και 2 trackday , ενω τα απλα αφτερ βτ16 με το ζορι 6.000χλμ χωρις trackday για εμενα λεει πολλα.Βεβαια κοιταω να μην καγκουριαζω και μαλλον θα βγαζαν λιγοτερα χλμ αν ειχα 1000αρι.(γαιδουρο-ροπη)

Και επισης βασικο,οπως ειπα κ πριν, το οτι αρχισε να γλυστραει στις διαγραμμισεις λιγο πριν βγουν τα λινα(500 χλμ) ενω το απλο περιπου κανα 2χιλιαρο πριν οπου στο ματι δεν σου εκανε οτι θα γλυστραει!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alex_j
Jr.gixxer
alex_j


Άντρας Όνομα: : John Alexopoulos
Τόπος : Περιστερι
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 24
Αγωνιζόμενος : ναι,στις τεκιλες.
Hμερομηνία εγγραφής : 17/05/2013

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΤρι 04 Ιουν 2013, 10:08

μακρια απο τα metzeler,εκτος και αν θες να σου βγαλουν χιλ..τα ειχα αλλα ποτε δεν ειχα το μηχανακι.εβαλα τα dunlop qualifier 2 και βρηκα την υγεια μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mixcloud.com/john-alexopoulos/
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΤρι 04 Ιουν 2013, 12:06

Στις Σέρρες που ήμουνα πριν 1,5 εβδομάδα, ρώτησα τον Άγγλο εκπαιδευτή μου να μου πει τη γνώμη του για τα BRIDGESTONE S20. Μου είπε ότι τα οδήγησε ''σε πίστα'' και ότι του άρεσαν πολύ. Του φάνηκε όμως ότι είχαν σχετικά αυξημένη φθορά γιατί είναι μαλακά!!! Rolling Eyes Εγώ τα έχω ήδη παραγγείλει και θα συγκρίνω με τα MICHELIN POWER που είχα και κράτησαν 5000 χιλ. με τα λινά έξω πλέον μετά τις Σέρρες, με ελάχιστα σπιναρίσματα και 2 Σέρρες (μάλλον λόγο χαμηλής πίεσης που μου έβαλαν...30 πίσω!!), αλλά όχι σε καλούς-γρήγορους ρυθμούς. Μάλιστα σαν γνήσια τα MICHELIN, επιβεβαίωσαν για μια ακόμη φορά ότι όπως και στα αυτοκίνητα, έτσι και στις μηχανές έχουν μαλακό σκελετό, κάτι που με ενόχλησε ΜΟΝΟ με 2ο άτομο πίσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΤρι 04 Ιουν 2013, 12:29

topetwrx έγραψε:
μάλλον λόγο χαμηλής πίεσης που μου έβαλαν...30 πίσω!!),



γιατι το λες αυτο ?? ποσο επρεπε να βαλεις στην πιστα νομιζεις? οτι και στον δρομο??? nono

αν και η χοντρη εχει κατι περιεργες πιεσεις ... θα μας πει και ο θοδωρης οταν το δει ποσο βαζει αυτος στην χοντρη στα μεγαρα ...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΤρι 04 Ιουν 2013, 14:22

Miou έγραψε:
topetwrx έγραψε:
μάλλον λόγο χαμηλής πίεσης που μου έβαλαν...30 πίσω!!),



γιατι το λες αυτο ?? ποσο επρεπε να βαλεις στην πιστα νομιζεις? οτι και στον δρομο??? nono

αν και η χοντρη εχει κατι περιεργες πιεσεις ... θα μας πει και ο θοδωρης οταν το δει ποσο βαζει αυτος στην χοντρη στα μεγαρα ...

Αλέξανδρε αν κρίνω από το φάγωμα που είχα, μάλλον φταίει η πίεση, γιατί η μηχανή δεν πιέστηκε νομίζω ιδιαίτερα και ένας από τους λόγους είναι η δικιά μου αδυναμία να την πιέσω τόσο όσο.... Μάλιστα στα πιτς μόλις μπήκα με σταμάτησε ένας να μου πει να δούμε το πίσω λάστιχο, γιατί του φαινόταν ότι είναι ξεφουσκωμένο. Το μετρήσαμε και είχε κάπου στα 35-36 psi. Δες στην φωτο την φθορά που έχω. Δεν στέκει νομίζω..... Ας πει κάποιος πιο έμπειρος... Rolling Eyes

bridgestone vs metzeler  Image00049mb

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΤρι 04 Ιουν 2013, 16:54

το φαγωμα οσο μπορεσα να δω σε αυτην την φωτο ειναι φυσιολογικο ... πιστα μπηκες ρε αποστολε δεν εκανες βολτα στον δρομο ....

απο 30 κρυο να εφτασες 36 ζεστο ειναι κομματακι δυσκολο ειδικα με την οδηγηση που κανεις στο css (δεν ζοριζεις την μηχανη)

ξαναλεω ομως οτι δεν γνωριζω την χοντρη και τις ιδιαιτεροτητες της και αμα το δει ο μπουσα ρεσπεκτ που μπαινει πιστα με την χοντρη θα μας πει ...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΤρι 04 Ιουν 2013, 17:22

Παντως το φαγωμα στη photo φαινεται πολυ καλο. Χωρις σκαλοπατια ραγδες κτλπ... Τώρα υπάρχει ενας γενικος κανονας που λεει πως με το που βγεις στα pits και μετρησεις τα λαστιχα η πιεση πρεπει να ειναι στο +4 με +7 απο κρυο οποτε και παλι μεσα εισαι. Βεβαια δεν εχω ιδεα για busa αλλα απο φθορα και πιεση εισαι πολυ σωστος okk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΤρι 04 Ιουν 2013, 17:48

ρε κωστα εισαι σιγουρος για το +7 ???????

εγω για 2 εως 4 ηξερα ...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[alex]
Adv. gixxer
Adv. gixxer
[alex]


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 416
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΤρι 04 Ιουν 2013, 17:53

κολτρέϊν έγραψε:
ας ξεκινησουμε απο τα ευκολα..
γνωριζει καποιος τι διαφορα εχει το bt-016 pro με το S20;
εχει δοκιμασει κανεις (η καποιος γνωστος) ενα απο αυτα τα δυο να μας πει εντυπωσεις;
ειμαι αναμεσα σε BT-016 pro και S20, με μια μικρη κλιση προς το S20 και στα metzeler sportec M5 interact.
γνωριζει καποιος περισσοτερες πληροφοριες για τα παραπανω ελαστικα;
ειναι για χρηση δρομου εννοειτε και για λιγο γρηγορες βολτουλες.

ευχαριστω εκ των προτερων.

Φίλε Χρήστο, σε περίπτωση που ψάχνεις για να αλλάξεις λάστιχα στο μηχανάκι σου, να σου πω πως έβαλα τα s20 στο ίδιο μηχανάκι με το δικό σου πριν 4-5 μήνες και τα έχω καταευχαριστηθεί και θα τα ξαναπροτιμήσω πολύ εύκολα.

Αν και θα προτιμούσα μεγαλύτερη κορώνα για μέσα στην πίστα, για το δρόμο είναι τέλεια.

Απλά για να δω διαφορά, την επόμενη φόρα (με το καλό) λέω να δοκιμάσω ή τα pirelli ή τα dunlop.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΤρι 04 Ιουν 2013, 20:43

Miou έγραψε:
ρε κωστα εισαι σιγουρος για το +7 ???????

εγω για 2 εως 4 ηξερα ...

νκτρ rules!!!!! εκτος και αν το εχω καψει τοσο πια που δεν θυμαμαι....επισης εκτος εαν ισχυει μονο για racing ελαστικα.....για δρομου δεν εχω ιδεα!

Πιο σημαντικο βεβαια , εαν ητανε πολυ λαθος η πιεση σιγουρα 100% δεν θα ειχε τετοια ομοιογενη φθορα το ελαστικο...σε καποιο σημειο θα ηταν ξεσκισμενο κανονικα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

bridgestone vs metzeler  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  EmptyΤρι 04 Ιουν 2013, 21:25

Miou έγραψε:
το φαγωμα οσο μπορεσα να δω σε αυτην την φωτο ειναι φυσιολογικο ... πιστα μπηκες ρε αποστολε δεν εκανες βολτα στον δρομο ....

απο 30 κρυο να εφτασες 36 ζεστο ειναι κομματακι δυσκολο ειδικα με την οδηγηση που κανεις στο css (δεν ζοριζεις την μηχανη)

ξαναλεω ομως οτι δεν γνωριζω την χοντρη και τις ιδιαιτεροτητες της και αμα το δει ο μπουσα ρεσπεκτ που μπαινει πιστα με την χοντρη θα μας πει ...

Ο ρυθμός δεν ήταν χαλαρός, αλλά φυσικά ούτε και γρήγορος. Σβέλτο θα τον χαρακτήριζα με χρόνους κάτω από 2 λεπτά. Έτσι νομίζω τουλάχιστον. Αυτό που μου κάνει εντύπωση στην φθορά είναι ότι αυτή είναι στην μέση περίπου της δεξιάς πλευράς, σε σημείο που η μηχανή δεν έχει μεγάλη κλίση και κατά συνέπεια το λάστιχο υποτίθεται δεν έχει μεγάλα ζόρια-τριβή. Θα μου φαινότανε πιο φυσιολογικό να είχα τέτοια φθορά σε μεγαλύτερες κλίσεις (που τις πετυχαίνω αν κρίνω από τα σημάδια στα λάστιχά μου και μάλιστα σε δημόσιους δρόμους), δηλαδή προς το τέλος της κορώνας και όχι στην μέση της δεξιάς πλευράς.

Τέλος πάντων, άλλο είναι το θέμα της κουβέντας, αλλά δυστυχώς το ένα φέρνει το άλλο και πάντα καταφέρνουμε να ξεφεύγουμε και ζητώ συγνώμη για αυτό παιδιά! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
 
bridgestone vs metzeler
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» METZELER RACETEC RR
» Bridgestone Battlax Hyper Sport S20
» METZELER SPORTEC M5 INTERACT

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com