Greek GSX-R forum
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_r10 
JIMK7
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_r10 
nasos-v
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_r10 
T.R.E
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_r10 
k8 600 kk
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_r10 
kostaskr6
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_r10 
κολτρέϊν
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_r10 
Leroy
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_r10 
ripper
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Poll_r10 

 

 Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)

Πήγαινε κάτω 
+36
giannis_suzuki
AlexGeo
Κωσταςηρακλειο
Miou
WotU777
gixxer88
Babis
harrys
popay
valentinosgsxr
Hamamatsu
mx5
ripseventh
JIMK7
stavrosrodo
mistiriodis_tsantakias
landen
nktr
panosk8
Oikopedofagos
Hlektrologos
gat0s
DrIoannis
AggelosK8
busa respect
papagym
misfits296
Darksoul
FnS
nasos-v
T.R.E
GSXR
thanosk6
GIXXERAKIAS
κολτρέϊν
DimSTriple
40 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 EmptyΔευ 06 Ιουν 2016, 14:09

Γυρνουσε δλδ το γκαζι με την ιδια δυναμη που εβαζες
για να γυρισει και η μαμα γκαζιερα?
Καμια ιδεα κανενας τι μπορει να φταιει?
Μηπως ειναι φυσιολογικο επειδη ο κυλινδρος ειναι μεγαλυτερος
κ τραβαει πιο πολυ ντιζα με την ιδια κινηση?Μηπως σε ολους
ετσι δουλευει και τζαμπα ψαχνω να βρω τι φταιει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxr power k8
Normal gixxer
Normal gixxer
gsxr power k8


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 341
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2011

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 EmptyΔευ 06 Ιουν 2016, 14:39

Σε αίσθηση δεν κατάλαβα κάποια διαφορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 EmptyΔευ 06 Ιουν 2016, 16:42

Μαλιστα,αρα κατι δεν εχει γινει σωστα.Σ ευχαριστω Βασίλη να σαι καλά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikeagent
Normal gixxer
Normal gixxer
mikeagent


Άντρας Όνομα: : ΜΙΧΑΛΗΣ
Τόπος : ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ
Ηλικία : 30
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Hμερομηνία εγγραφής : 13/04/2016

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 EmptyΔευ 06 Ιουν 2016, 23:18

ρε παιδες μιας κ εχουμε ανοιξει το θεμα εδω θελω να ρωτησω κατι π με προβλιματιζει πλ!!!! η γκαζιερα μ πιστευω ειναι πλ σφιχτη με αποτελεσμα να με ποναει ο αντιχειρας μου και να μν μπορω να ευχαριστηθω την μηχανη!! παντα βαζω 1-2 δαχτυλα σταθερα στο φρενο για να ειμαι ετοιμος κ ετσι με ποναει περισσοτερο γτ ασκω μεγαλυτερη δυναμη στον αντιχειρα μου γινεται να χαλαρωσει λιγο η αντισταση της ντιζας? ( η οτι αλλο εχει) ??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 EmptyΔευ 06 Ιουν 2016, 23:50

krosfala έγραψε:
Μαλιστα,αρα κατι δεν εχει γινει σωστα.Σ ευχαριστω Βασίλη να σαι καλά

δεν εχεις κανει καποιο λαθος! με την ιδια κίνηση στο χερι παράγεις πλεον μεγαλυτερο εργο (τραβας στην ιδια διαδρομη πιο πολυ ντιζα) οποτε θελει και λιγο παραπανω δυναμη. νομιζω ομως οτι η διαφορα ειναι αμελειτεα. αν χρειαζεται πλεον πολυ δυναμη , δες μηπως σου επεσαν απο το τρόχισμα τιποτα γρεζια μεσα στην ντιζα και δυσκολευουν την κίνηση της. ενα wd40 και λιγο τίναγμα στο χερι σου την ντιζα και θα εισαι οκ!



mikeagent έγραψε:
ρε παιδες μιας κ εχουμε ανοιξει το θεμα εδω θελω να ρωτησω κατι π με προβλιματιζει πλ!!!! η γκαζιερα μ πιστευω ειναι πλ σφιχτη  με αποτελεσμα να με ποναει ο αντιχειρας μου και να μν μπορω να ευχαριστηθω την μηχανη!! παντα βαζω 1-2 δαχτυλα σταθερα στο φρενο για να ειμαι ετοιμος κ ετσι με ποναει περισσοτερο γτ ασκω μεγαλυτερη δυναμη στον αντιχειρα μου γινεται να χαλαρωσει λιγο η αντισταση της ντιζας? ( η οτι αλλο εχει) ??

μαλλον το προβλημα σου πρεπει να ειναι στη θεση(υψος) που εχεις την μανετα του φρενου.
αν βαζεις οπως λες τα δακτυλα σου παντα πανω στην μανετα, τοτε τα δακτυλα σου - καρπος- χερι - ωμος, πρεπει να δημιουργουν μια νοητή ευθεια οταν καθεσαι στην μηχανη , στην φυσιολογηκη θεση που οδηγας. (οχι σκυφτός).
Αν για να βαλεις τα δαχτυλα σου στην μανετα πρεπει να σπαει ο καρπος, τοτε ρυθμισε την τρομπα του φρενου ωστε να ερθει πιο χαμηλα η μανετα και θα δεις ποσο πιο ξεκουραστω θα ειναι.

αν δεν ειναι αυτο... δες αν ειναι οι ντιζες πολυ φθαρμενες ή βγαλε το 'κοκαλο' της γκαζιερας και βαλε ελαχιστη βαζελινη εσωτερικα να δουλευει πιο ευκολα.

______________________________________________________
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 DgnfjaΚοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 X3ww74Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 25k1wusΚοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 2nqcwidΚοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 6 EmptyΔευ 06 Ιουν 2016, 23:55

nasos-v έγραψε:
krosfala έγραψε:
Μαλιστα,αρα κατι δεν εχει γινει σωστα.Σ ευχαριστω Βασίλη να σαι καλά

δεν εχεις κανει καποιο λαθος! με την ιδια κίνηση στο χερι παράγεις πλεον μεγαλυτερο εργο (τραβας στην ιδια διαδρομη πιο πολυ ντιζα) οποτε θελει και λιγο παραπανω δυναμη. νομιζω ομως οτι η διαφορα ειναι αμελειτεα. αν χρειαζεται πλεον πολυ δυναμη , δες μηπως σου επεσαν απο το τρόχισμα τιποτα γρεζια μεσα στην ντιζα και δυσκολευουν την κίνηση της. ενα wd40 και λιγο τίναγμα στο χερι σου την ντιζα και θα εισαι οκ!



mikeagent έγραψε:
ρε παιδες μιας κ εχουμε ανοιξει το θεμα εδω θελω να ρωτησω κατι π με προβλιματιζει πλ!!!! η γκαζιερα μ πιστευω ειναι πλ σφιχτη  με αποτελεσμα να με ποναει ο αντιχειρας μου και να μν μπορω να ευχαριστηθω την μηχανη!! παντα βαζω 1-2 δαχτυλα σταθερα στο φρενο για να ειμαι ετοιμος κ ετσι με ποναει περισσοτερο γτ ασκω μεγαλυτερη δυναμη στον αντιχειρα μου γινεται να χαλαρωσει λιγο η αντισταση της ντιζας? ( η οτι αλλο εχει) ??

μαλλον το προβλημα σου πρεπει να ειναι στη θεση(υψος) που εχεις την μανετα του φρενου.
αν βαζεις οπως λες τα δακτυλα σου παντα πανω στην μανετα, τοτε τα δακτυλα σου - καρπος- χερι - ωμος, πρεπει να δημιουργουν μια νοητή ευθεια οταν καθεσαι στην μηχανη , στην φυσιολογηκη θεση που οδηγας. (οχι σκυφτός).
Αν για να βαλεις τα δαχτυλα σου στην μανετα πρεπει να σπαει ο καρπος, τοτε ρυθμισε την τρομπα του φρενου ωστε να ερθει πιο χαμηλα η μανετα και θα δεις ποσο πιο ξεκουραστω θα ειναι.

αν δεν ειναι αυτο... δες αν ειναι οι ντιζες πολυ φθαρμενες ή βγαλε το 'κοκαλο' της γκαζιερας και βαλε ελαχιστη βαζελινη εσωτερικα να δουλευει πιο ευκολα.

cheers Να σαι καλα Νασο.Αυτο λεω μικρη διαφορα,απλα δεν ηξερα αν ειναι φυσιολογικο.
Το ντρεμελ το βαλα στον παγκο με λυμενο το καπακι της γκαζιερας,εβαλα κ w40
και στις ντιζες κ στα ελατηρια στο μυλο οποτε ειναι απλα αυτο που λες. oraios
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Παρόμοια θέματα
-
» Κοντή γκαζιέρα robby moto.
» κοντη γαζιερα.....
» Accossato Γκαζιέρα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΛΟΙΠΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com