Greek GSX-R forum
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)

Πήγαινε κάτω 
+36
giannis_suzuki
AlexGeo
Κωσταςηρακλειο
Miou
WotU777
gixxer88
Babis
harrys
popay
valentinosgsxr
Hamamatsu
mx5
ripseventh
JIMK7
stavrosrodo
mistiriodis_tsantakias
landen
nktr
panosk8
Oikopedofagos
Hlektrologos
gat0s
DrIoannis
AggelosK8
busa respect
papagym
misfits296
Darksoul
FnS
nasos-v
T.R.E
GSXR
thanosk6
GIXXERAKIAS
κολτρέϊν
DimSTriple
40 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
gat0s
Hero gixxer
Hero gixxer
gat0s


Άντρας Όνομα: : ΑΝΕΣΤΗΣ
Τόπος : ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1831
Αγωνιζόμενος : Sleep
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 28 Μάης 2010, 18:42

nasos-v έγραψε:
Darksoul έγραψε:
nasos-v έγραψε:
μολις την πηρα

14 ευρω.....

file

περιμενουμε εντυπωσεις... Very Happy


λοιπον οπως ειχα πει πηρα απο ρ1

εκανα 5 λεπτα να την βαλω

δεν χρειαστηκε να φαω ή να σηκώσω ντεποζιτο

εβαλα και 2 καινουργια γκριπ

και ειμαστε ετοιμοι

λειτουργεια τωρα.......
οπως καθεσαι ορθιος και πιανεις φυσιολογικα το γκριπ σου , μπορεις να ανοιξεις ανετα μεχρι το 90-95% της διαδρομης
αν εισαι σκυμενος (που φυσιολογικα θα εισαι στο τερμα γκαζι) ερχεται ευκολα το 100% της διαδρομης
και απο ορθιος μπορεις να το παρεις τερμα αλλα σπας εντονα το καρπο σου

εγω αυτο ζητουσα παντος.......

συμπερασμα PERFECT!!!!!

Ακριβως οπως τα ειπες ειναι Νασο.
Για χρηση δρομου ειναι σουπερ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hlektrologos
Normal gixxer
Normal gixxer
Hlektrologos


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Hμερομηνία εγγραφής : 22/10/2009

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 03 Αυγ 2010, 18:13

Μιας και ειχα ελευθερο χρονο καθησα και εκανα και εγω αλλαγη της γκαζιερας με αυτη του R1. Η διαφορα ειναι αρκετα αισθητη και δεν χρειαζεται να σου βγαινει ο καρπος οποτε θελεις να ανοιξεις τερμα. Κοστος κατασκευης 15 ευρω η γκαζιερα του R1, 21 ευρω καποια νεα grip του Harris και ετοιμος. Χρονος για την τοποθετηση 5 λεπτα.

Το μονο περιεργο ειναι οτι για να μπορεσω να πετυχω εναν μικρο τζογο στο γκαζι οπως το εργοστασιακο αναγκαστικα να ξεσφυξω τελειως και το πανω παξιμαδι αλλα και τα κατω. Σε εσας ετσι εκατσε?

Παντος οσοι δεν εχουν κανει την μοντα αυτη ας το δοκιμασουν και το αποτελεσμα θα τους ανταμoiψει με το παραπανω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Oikopedofagos
Normal gixxer
Normal gixxer
Oikopedofagos


Άντρας Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 377
Hμερομηνία εγγραφής : 25/05/2009

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 10 Σεπ 2010, 05:45

ΤΡΕ μετά λύπης μου να σε ενημερώσω ότι τόσο καιρό στις συζητήσεις μεταξύ μας περι κοντής γκαζιέρας λέμε mal@kies .

Η γκαζιέρα στα gsxr 1000 από το 3 και μετά είναι 75 μοιρών και όχι 90 δηλαδή 1/5 και όχι 1/4.

Όπως είπες και εσύ το μόνο σίγουρο είναι αυξάνοντας τη διάμετρο του κυλίνδρου μειώνεις τις μοίρες από κει και πέρα αυτό δεν σημαίνει ότι άμα βάλεις γκαζιέρα από ρ6 θα έχεις και τις μοίρες του ρ6 γιατί στην όλη υπόθεση ξεχάσαμε τη διαδρομή από τις ντίζες.

Στα gsxr 03-08 αυτή η διαδρομή είναι περίπου 23mm στα 09+ η διαδρομή είναι 22mm παρόλο που οι συνολικές μοίρες είναι πάλι 75o γιατί έχει μικρότερο κύλινδρο.

'Αρα έχουμε gsxr 09+ 33mm gsxr 05-08 34mm r1 36mm r6 40mm διάμετρο κυλίνδρου.

Όλα τα gsxr έχουν 75ο γκαζιέρα. Βάζοντας τη γκαζιέρα του ρ1 πάμε
gsxr 05-08 72o
gsxr 09+ 69o

kai me r6

gsxr 05-08 65o
gsxr 09+ 62o

Όπως το βλέπω εγώ το gsxr 05-08 κερδίζει ελάχιστα από την αλλαγή σε ρ1 και γιαυτό κιολας εγώ δεν κατάλαβα καμια ουσιαστική διαφορά αλλάζοντας το
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 10 Σεπ 2010, 10:54

δε ξερω τι λεει ο οικοπεδοφαγος εγω ενα ξερω εβαλα R1 κ ο καρπος μου δε σπαει για φουλ φορτιο απο κει κ περα δε με νοιαζουν ποσες μοιρες κ τα σχετικα κ του R6 πιστευω οτι δε θα μου αρεσε επειδη θα γινοταν ακομα ποιο κοντο κ στην πολη μπορει να την παθαινα ασχημα κ θα χαλαγα κ τα χειριστιρια μου για να μπει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 10 Σεπ 2010, 13:10

Darksoul έγραψε:
δε ξερω τι λεει ο οικοπεδοφαγος εγω ενα ξερω εβαλα R1 κ ο καρπος μου δε σπαει για φουλ φορτιο απο κει κ περα δε με νοιαζουν ποσες μοιρες κ τα σχετικα κ του R6 πιστευω οτι δε θα μου αρεσε επειδη θα γινοταν ακομα ποιο κοντο κ στην πολη μπορει να την παθαινα ασχημα κ θα χαλαγα κ τα χειριστιρια μου για να μπει!


+1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nktr
Hero gixxer
Hero gixxer
nktr


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Piraeus
Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 10 Σεπ 2010, 15:48

τελικά, της κοντής γκαζιέρας της φταίν΄οι ντίζες...? fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 10 Σεπ 2010, 16:13

nktr έγραψε:
τελικά, της κοντής γκαζιέρας της φταίν΄οι ντίζες...? fafoutis
fafoutis fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 10 Σεπ 2010, 16:43

Welcome to our listing for an Active Quick Action Throttle Kit

This item fits the following bike:

Suzuki GSXR1000 03-10

This kit includes:

*
Throttle Tube Housing
*
Throttle Tubes x 3 (40mm, 42mm and 44mm)
*
Throttle Cables
*
Plus any neccesary parts required

Specification:

*
CNC machined alloy 2 part housing
*
Low friction tube for smoother action
*
Increased diameter pulley gives shorter throttle action from closed to fully open

PLEASE NOTE WHEN FITTING THIS PRODUCT THE KILL SWITCH MUST BE REPLACED

Specification 03-04:

*
Shortens throttle angle from 75 degrees to 66 degrees with 40mm tube fitted
*
Shortens throttle angle from 75 degrees to 60 degrees with 42mm tube fitted
*
Shortens throttle angle from 75 degrees to 57 degrees with 44mm tube fitted

Specification 05-08:

*
Shortens throttle angle from 76 degrees to 65 degrees with 40mm tube fitted
*
Shortens throttle angle from 76 degrees to 60 degrees with 42mm tube fitted
*
Shortens throttle angle from 76 degrees to 57 degrees with 44mm tube fitted

Specification 09-10:

*
Shortens throttle angle from 75 degrees to 62 degrees with 40mm tube fitted
*
Shortens throttle angle from 75 degrees to 56 degrees with 42mm tube fitted
*
Shortens throttle angle from 75 degrees to 53 degrees with 44mm tube fitted



Ότι και να λέμε εμείς ο Γιώργος έχει δίκιο. kapelo hallo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
landen
Adv. gixxer
Adv. gixxer
landen


Άντρας Όνομα: : Billakos
Τόπος : sau paolo
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 734
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2010

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Σεπ 2010, 15:30

παιδια δλδ λετε εγω να βαλω αυτην απο το r1???
μιλαω για κ7 750.. οσο για τον καρπο π αναφερε καποιος φιλος εχει δικιο με την μαμα γκαζιερα καποιες φορες με ποναει μετα απο καποια μεγαλη βολτα ή στην πιστα.
για πειτε καμια ιδεα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Σεπ 2010, 15:41

landen έγραψε:
παιδια δλδ λετε εγω να βαλω αυτην απο το r1???
μιλαω για κ7 750.. οσο για τον καρπο π αναφερε καποιος φιλος εχει δικιο με την μαμα γκαζιερα καποιες φορες με ποναει μετα απο καποια μεγαλη βολτα ή στην πιστα.
για πειτε καμια ιδεα...


R6 06-07...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Oikopedofagos
Normal gixxer
Normal gixxer
Oikopedofagos


Άντρας Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 377
Hμερομηνία εγγραφής : 25/05/2009

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Σεπ 2010, 18:24

landen έγραψε:
παιδια δλδ λετε εγω να βαλω αυτην απο το r1???
μιλαω για κ7 750.. οσο για τον καρπο π αναφερε καποιος φιλος εχει δικιο με την μαμα γκαζιερα καποιες φορες με ποναει μετα απο καποια μεγαλη βολτα ή στην πιστα.
για πειτε καμια ιδεα...

Τώρα είσαι στις 79ο με ρ1 73ο και ρ6 66ο
Διαλέγεις και παίρνεις.
Κατεμε ρ6 Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Σεπ 2010, 19:58

Oikopedofagos έγραψε:
landen έγραψε:
παιδια δλδ λετε εγω να βαλω αυτην απο το r1???
μιλαω για κ7 750.. οσο για τον καρπο π αναφερε καποιος φιλος εχει δικιο με την μαμα γκαζιερα καποιες φορες με ποναει μετα απο καποια μεγαλη βολτα ή στην πιστα.
για πειτε καμια ιδεα...

Τώρα είσαι στις 79ο με ρ1 73ο και ρ6 66ο
Διαλέγεις και παίρνεις.
Κατεμε ρ6 Very Happy

ALT+0=° Με Ελληνικό πληκτρολόγιο... Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Σεπ 2010, 21:13

χορις παρεξιγισει πεδες ....ειναι η πιο χαζη μετατροπη που εχω δει ....πραγματικα ειναι ελαχιστι η διαφορα που εχει κ προτιμο να κρατισο ατην την γαματη λητουργια που εχει η μαμα γκαζιερα απο την σκλιρι λητουργια που αποκται μετα ....εμενα στην πιστα δεν με εχει ενοχλιση ποτε η διαδρομη αντιθετος σου δινει πολυ καλιτερι εσθισι και ακριβια στο ανιξε κλησε .....

καθεστε κ πριζεστε με τυπους κ αλλα τετια χορις ιδιετερο λογο ...μια ντιζα ειναι πος κανετε ετσι :P :P :P :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Σεπ 2010, 21:18

mistiriodis_tsantakias έγραψε:
χορις παρεξιγισει πεδες ....ειναι η πιο χαζη μετατροπη που εχω δει ....πραγματικα ειναι ελαχιστι η διαφορα που εχει κ προτιμο να κρατισο ατην την γαματη λητουργια που εχει η μαμα γκαζιερα απο την σκλιρι λητουργια που αποκται μετα ....εμενα στην πιστα δεν με εχει ενοχλιση ποτε η διαδρομη αντιθετος σου δινει πολυ καλιτερι εσθισι και ακριβια στο ανιξε κλησε .....

καθεστε κ πριζεστε με τυπους κ αλλα τετια χορις ιδιετερο λογο ...μια ντιζα ειναι πος κανετε ετσι :P :P :P :P


Αν την κάνεις σωστά δεν έχει καμιά διαφορά στην δύναμη που χρειάζεται ούτε έχει σκληρή αίσθηση... diabase
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Σεπ 2010, 21:21

δεν εχω πιασι ουτε ενα που να ειναι τοσο σοφτ οσο το μαμα ....λες ολοι να ειναι τοσο κουλη κ να μην ξερουνε να το κανουνε? αφου σφιγκι απο το ελατιριο τσιταρουνε η ντιζες ...δεν πεζει ποτε να ειναι τοσο μαλακο ;P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
Oikopedofagos
Normal gixxer
Normal gixxer
Oikopedofagos


Άντρας Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 377
Hμερομηνία εγγραφής : 25/05/2009

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Σεπ 2010, 21:37

mistiriodis_tsantakias έγραψε:
χορις παρεξιγισει πεδες ....ειναι η πιο χαζη μετατροπη που εχω δει ....πραγματικα ειναι ελαχιστι η διαφορα που εχει κ προτιμο να κρατισο ατην την γαματη λητουργια που εχει η μαμα γκαζιερα απο την σκλιρι λητουργια που αποκται μετα ....εμενα στην πιστα δεν με εχει ενοχλιση ποτε η διαδρομη αντιθετος σου δινει πολυ καλιτερι εσθισι και ακριβια στο ανιξε κλησε .....

καθεστε κ πριζεστε με τυπους κ αλλα τετια χορις ιδιετερο λογο ...μια ντιζα ειναι πος κανετε ετσι :P :P :P :P

Θεωρώ ότι είναι μία από τις καλύτερες μετατροπές που μπορεί να κάνει κάποιος στο μηχανάκι το να βάλει γκαζιέρα από ρ6.
Και για να ακριβολογούμε σου παραθέτω μία φωτογραφία από το datalogger που έχω πάνω στο μηχανάκι που δείχνει την μικρή ευθεια των Μεγάρων κ6 με κ8, που επειδή ανοίγουμε το γκάζι μέσα από την στροφή και δεν ισιώνουμε την μηχανή εντελώς παρά ελάχιστα πριν τα φρένα ανοίγω το γκάζι μέχρι 80% και μετά ξαναγκριπάρω. Αυτό είναι με γκαζιέρα ρ1

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Picjbu

Και εννοείται δεν παρεξηγούμαστε :P :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Σεπ 2010, 21:46

Έλα αύριο απ'το σπίτι να χώσουμε του R6 πάνω να ανοίγεις το γκάζι 110%! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Oikopedofagos
Normal gixxer
Normal gixxer
Oikopedofagos


Άντρας Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 377
Hμερομηνία εγγραφής : 25/05/2009

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Σεπ 2010, 21:50

Και του r6 μακριά είναι. Αν δεν έχει δακτύλιο 42αρη τουλάχιστον δεν το συζητάμε lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Σεπ 2010, 21:59

δεν μπορο να καταλαβο τη διχνης στο σχεδιαγραμα ....αλλα εκει που λες εσυ επιδι εχει ενα γκαπ κ μου τιμονιαζι το μηχανακι τιν περνο λιγο περιεργα κ ετσι τιν εχω ευθια κ ορθιο το μηχανακη :P εκτος απο την εξοδο που εχο πρην μπο στην στροφι εκει το ανιγο ομορφα ομος κ γλικα ;P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Σεπ 2010, 22:28

mistiriodis_tsantakias έγραψε:
δεν μπορο να καταλαβο τη διχνης στο σχεδιαγραμα ....αλλα εκει που λες εσυ επιδι εχει ενα γκαπ κ μου τιμονιαζι το μηχανακι τιν περνο λιγο περιεργα κ ετσι τιν εχω ευθια κ ορθιο το μηχανακη :P εκτος απο την εξοδο που εχο πρην μπο στην στροφι εκει το ανιγο ομορφα ομος κ γλικα ;P


Στο σχεδιάγραμμα δείχνει ότι κλείνει στιγμιαία το γκάζι επειδή αναγκάζεται να πιάσει το γκάζι από πιο μπροστά για να το ανοίξει τέρμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Oikopedofagos
Normal gixxer
Normal gixxer
Oikopedofagos


Άντρας Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 377
Hμερομηνία εγγραφής : 25/05/2009

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Σεπ 2010, 22:34

Νίκο να ήταν στιγμιαία θα ήταν καλά. Δεν είναι τόσο στιγμιαία γιατί προσπαθείς να ξαναγκριπάρεις ενώ έχεις το σώμα σου έξω δεξιά για να μειώσεις την κλίση της μηχανής
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Σεπ 2010, 22:38

εγω βασικα εχο σινεχος το γκαζι πιασμενο λιγο πιο μπροστα κ δεν με ενοχλι ποτε ....ισος ομος ειναι κ θεμα κινισις καρπου ο καθενας εχει αλι διαδρομι στο χερι του :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Σεπ 2010, 22:41

mistiriodis_tsantakias έγραψε:
εγω βασικα εχο σινεχος το γκαζι πιασμενο λιγο πιο μπροστα κ δεν με ενοχλι ποτε ....ισος ομος ειναι κ θεμα κινισις καρπου ο καθενας εχει αλι διαδρομι στο χερι του :P


Εσύ δλδ στον καρπό έχεις ενσωματωμένη κοντή γκαζιέρα,traction control,στα δεξιά δάχτυλα ABS και στα αριστερά launch control?


lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Σεπ 2010, 22:43

πος το καταλαβες? ειμαι τελευτεο μοντελο ....η bmw εμενα πιρε για δοκιμες για να εξελιξι τα συστιματατις ....αμα εισαι αθηνα θα ειμαστε γκαζι(ασχετο?) περνα να σου το διξο απο κοντα :P :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Σεπ 2010, 22:46

xaxa xaxa xaxa
καλα ειστε και οι δυο.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Κοντή γκαζιέρα σε GSX-R-Κάντο μόνος σου
» κοντη γαζιερα.....
» Accossato Γκαζιέρα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΛΟΙΠΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com