Greek GSX-R forum
Τα φωτα σας παρακαλω... Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Τα φωτα σας παρακαλω... Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Τα φωτα σας παρακαλω... Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_l10Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_c10Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_r10 
JIMK7
Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_l10Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_c10Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_r10 
nasos-v
Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_l10Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_c10Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_r10 
T.R.E
Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_l10Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_c10Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_r10 
k8 600 kk
Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_l10Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_c10Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_r10 
kostaskr6
Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_l10Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_c10Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_r10 
κολτρέϊν
Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_l10Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_c10Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_r10 
Leroy
Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_l10Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_c10Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_r10 
ripper
Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_l10Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_c10Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_l10Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_c10Τα φωτα σας παρακαλω... Poll_r10 

 

 Τα φωτα σας παρακαλω...

Πήγαινε κάτω 
+12
alfred5212
ghost
papagym
x4m3n0s
T.R.E
kontos 750
Hamamatsu
AggelosK8
panos1313
DrIoannis
endopandou
ΓΙΑΝΝΗΣΚ9
16 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΓΙΑΝΝΗΣΚ9
Jr.gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 37
Hμερομηνία εγγραφής : 10/01/2011

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΤρι 11 Ιαν 2011, 16:09

Καλησπερα σε ολους..Οπως εγραψα και στα νεα μελη σκεφτομαι να αλλαξω το vstrom 09 που εχω με ενα gsxr 750 μοντελο απο 08 και μετα...Ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις και οποιος μπορει να με κατατοπισει...Ειμαι 28 χρονων και θεωρω τον ευατο μου λιγο εμπειρο οδηγο και καπως κατασταλαγμενο. Δηλαδη εχω μεσα μου την σκεψη οτι καποια στιγμη μπορει να γινει στραβη..Νεοτερος δεν ειχα και τοσο ανεπτυγμενη την αισθηση του φοβου οπως οι περισσοτεροι νομιζω...Τα λεω αυτα για να σας δωσω να καταλαβετε τι περιπου ζηταω απ το μηχανακι.. Μ αρεσουν πολυ τα ταξιδια (με το vstrom σε 14 μηνες εκανα 19,300 χιλ και απο αυτους τους 14 μηνες τους 5,5 ελειπα εκτος Ελλαδος λογω δουλειας χωρις το μηχανακι φυσικα..) και γενικα οι εκδρομες και τετοια...Τωρα θα πει καποιος αμα σου αρεσουν τα ταξιδια μεινε με το ν.. Απλα το gsxr το ζαχαρωνω χρονια τωρα και ειδικα το 750.. Ειδικα το 750 γιατι θεωρω πως ειναι μια πολυ καλη λυση αναμεσα στα υπερηχιτικα χιλιαρια και τα ισως υστερικα εξακοσαρια... θεμα γουστου... Λοιπον, οι ερωτησεις μου ειναι οι εξεις: Ειμαι 1,91 υψος και 90 κιλα.. Θα ειμαι οκ στο μηχανακι;;; Το gsxr θα με βολεψει και για καθημερινη οδηγηση;;; Ξερω πως ειναι και λιγο θεμα συνηθειας.. Γνωριζει καποιος εστω και εμπειρικα αυτονομια και καταναλωση για το gsxr απο 08 και μετα ;;;; Αυτα παιδια για τωρα, ελπιζω να μην σας κουρασα!! Ευχαριστω προκαταβολικα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
endopandou
Normal gixxer
Normal gixxer
endopandou


Όνομα: : Μάνος
Τόπος : Κορωπί Αττική
Αριθμός μηνυμάτων : 62
Αγωνιζόμενος : οχι
Hμερομηνία εγγραφής : 25/10/2010

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΤρι 11 Ιαν 2011, 16:44

Γιάννη το θέμα είναι να κάνεις το κέφι σου οπότε η απάντηση είναι απλή.
Ομως!... Το 750 ταξιδάκια υπέροχα κάνει αλλά όχι παντού, ούτε δικάβαλο.
Πχ σε πολύ κλειστά κομμάτια θα σε κουράσει αρκετά, αν διαθέτει και κάνα κοριτσόπουλο η πίσω σέλα τότε μάλλον θα σιχτιρίσεις.
Στα πιο ανοιχτά θα το ευχαριστηθείς αλλά και πάλι θα πρέπει να κινείσαι χαριτωμένα.
Εθνική θα ταξιδέψει πολύ καλά αλλά πάλι όχι με 130. Θα πρέπει να κινηθείς πιο σβέλτα για να ισορροπήσει το βάρος (να σου αποφορτίσει ο αέρας το βάρος απο τα χέρια).
Οπότε επειδή ταξίδι απο ταξίδι διαφέρει, διαλέγεις ανάλογα τις ανάγκες σου.
Στην πόλη και αν εννοείς Αθήνα θα δυσκολευτείς, αλλά όχι οτι δεν κινείται.
Απο κατανάλωση σε ίδιες ταχύτητες με το v-strom υπολόγισε +20%. Εδω το θέμα όμως είναι αν θα κινείσαι με ίδιες ταχύτητες ή....?

Σοβαρή λύση αν θες να αγοράσεις μοτοσακό της θρησκείας (Suzuki) είναι το νέο GSR που στην πλειοψηφία των διαδρομών θα σε βολέψει καλύτερα απο το εξειδικευμένο 750.
Επι της ουσίας όμως αν ήμουν στη θέση σου θα ψώνιζα GSXR 750.
Αν δεν το πάρεις στα 28, πότε θα το πάρεις ?


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΤρι 11 Ιαν 2011, 16:47

Είναι θέμα συνήθειας για το αν σε βολέψει σε καθημερινή χρήση ή ακόμη και στα ταξίδια το 750.Είναι πάντως η ιδανική μηχανή για την Ελλάδα.Από θέμα ύψους/βάρους μάλλον θα χωράς (φίλος 1.98 έχει 1000 Κ7 και μια χαρά) αλλά πίστεψέ με θα χαρείς την μηχανή σε ελεγχόμενο περιβάλλον δηλ πίστα.Είναι εντελώς διαφορετική οδήγηση από του VSTORM και γενικά θέλει να το μάθεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panos1313
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 109
Hμερομηνία εγγραφής : 20/02/2010

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΤρι 11 Ιαν 2011, 17:09

endopandou έγραψε:
Γιάννη το θέμα είναι να κάνεις το κέφι σου οπότε η απάντηση είναι απλή.

Αν δεν το πάρεις στα 28, πότε θα το πάρεις ?



Ακριβως, τετοιες μηχανες μενουν απωθημενα και καλυτερα να τις παρουμε σχετικα νωρις....γιατι _ΣΙΓΟΥΡΑ_ θα τις παρουμε καποτε Very Happy
Επειδη και εγω κυριως για ταξιδια το χρησιμοποιω, βολευει μια χαρουλα και σε πολλα ειδη διαδρομων, και με λιγα αξεσαθαρ θα το φορτωνεις κιολας.Το δικαβαλο το θεωρω σχεδον απογορευτικο παντως.. Τωρα για μες την πολη δεν ειναι μονο το θεμα "κουραση" . Ειναι οτι ζεσταινεται στα φαναρια, οτι φοβασαι μην στο χτυπησει κανεις,το ριξει κατω, το κλεψει κτλπ οποτε τουλαχιστον εμενα λαμβανωντας αυτα υποψιν δεν με βολεβει στην Αθηνα...


Καταλλα εχω μια ενσταση στην καταναλωση. Τα ιδια καιει το Vstrom για να παει με 180-200 στην εθνικη , τα ιδια το gsxr? Ειχα την αισθηση οτι τα ss ταξιδευουν οικονομικα σε σχεση με αλλα οχηματα σε τετοιες ταχυτητες.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΓΙΑΝΝΗΣΚ9
Jr.gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 37
Hμερομηνία εγγραφής : 10/01/2011

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΤρι 11 Ιαν 2011, 17:14

Μανο τι εννοεις με το " χαριτωμενα";; Ποσα δηλαδη χιλιομετρα;; Ειχε ο αδερφος μου ενα 1000 Κ4 το οποιο πουλησε πριν 3,5 χρονια.. Οταν το επαιρνα ειτε μονος για βολτα, ειτε με το κοριτσοπουλο που λες για κανενα μπανιο κυριως, το μονο που μπορω να πω οτι με ενοχλουσε αρκετα ηταν ο πονος στους καρπους.. Και μια ζεστη αναμεσα στα ποδια μου σε συνθηκες πολης.. Οσο για τα 130 που λες εγω φανταζομαι οτι μια ταχυτητα "λογικη" και να μπορεις καπως να την κρατησεις θα ειναι 160 με 180 ;;;; Συγγνωμη για την αγνοια μου αλλα με το vstrom ταξιδευω με μια σταθερη ταχυτητα περιπου στα 140...Και δεν μπορω να πω οτι με ξετρελαινει κιολας, αλλα στα κλειστα κομματια δεν με ταλαιπωρει..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
endopandou
Normal gixxer
Normal gixxer
endopandou


Όνομα: : Μάνος
Τόπος : Κορωπί Αττική
Αριθμός μηνυμάτων : 62
Αγωνιζόμενος : οχι
Hμερομηνία εγγραφής : 25/10/2010

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΤρι 11 Ιαν 2011, 17:47

panos1313 έγραψε:
endopandou έγραψε:
Γιάννη το θέμα είναι να κάνεις το κέφι σου οπότε η απάντηση είναι απλή.

Αν δεν το πάρεις στα 28, πότε θα το πάρεις ?



Ακριβως, τετοιες μηχανες μενουν απωθημενα και καλυτερα να τις παρουμε σχετικα νωρις....γιατι _ΣΙΓΟΥΡΑ_ θα τις παρουμε καποτε Very Happy
Επειδη και εγω κυριως για ταξιδια το χρησιμοποιω, βολευει μια χαρουλα και σε πολλα ειδη διαδρομων, και με λιγα αξεσαθαρ θα το φορτωνεις κιολας.Το δικαβαλο το θεωρω σχεδον απογορευτικο παντως.. Τωρα για μες την πολη δεν ειναι μονο το θεμα "κουραση" . Ειναι οτι ζεσταινεται στα φαναρια, οτι φοβασαι μην στο χτυπησει κανεις,το ριξει κατω, το κλεψει κτλπ οποτε τουλαχιστον εμενα λαμβανωντας αυτα υποψιν δεν με βολεβει στην Αθηνα...


Καταλλα εχω μια ενσταση στην καταναλωση. Τα ιδια καιει το Vstrom για να παει με 180-200 στην εθνικη , τα ιδια το gsxr? Ειχα την αισθηση οτι τα ss ταξιδευουν οικονομικα σε σχεση με αλλα οχηματα σε τετοιες ταχυτητες.

Πάνο αν και στην κατοχή μου ποτέ δεν είχα το 750, το έχει φίλος και έχω κάνει κάποια χλμ με αυτό σε αρκετές διαδρομές.
Για την πόλη είναι ακριβώς όπως τα λες.
Το v-strom (είχα τέτοιο για 3 εβδομάδες) πάει δύσκολα 180 με 200 σταθερά και καίει γύρω στα 9 έως 10 λίτρα σε αυτές τις ταχύτητες.
Στα χαλαρά 120 με 140 κατεβαίνει και στα 6 λίτρα.
Πιστεύω πως στα 180 έως 200 και το 750 γύρω στα 9 με 10 θα κάψει. Χωρίς να μπορεί να κατέβει όμως στα 6 αν το πας με λίγα.
(αξιοπρεπώς λίγα. Οχι να σβήσει έέ!)
Φυσικά εσύ έχεις τον πρώτο λόγο ως κάτοχος, οπότε η γνώμη σου είναι η σωστή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AggelosK8
Hero gixxer
Hero gixxer
AggelosK8


Άντρας Όνομα: : ΑΓΓΕΛΟΣ
Τόπος : Νικαια
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2000
Αγωνιζόμενος : Dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 14/04/2009

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΤρι 11 Ιαν 2011, 18:00

Αν κατασταλαξεις τελικα σε ενα τετοιο μηχανακι το καλυτερο που εχεις να κανεις
ειναι για καθημερινη χρηση εντος αττικης να παρεις ενα παπι,σκουτερ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
endopandou
Normal gixxer
Normal gixxer
endopandou


Όνομα: : Μάνος
Τόπος : Κορωπί Αττική
Αριθμός μηνυμάτων : 62
Αγωνιζόμενος : οχι
Hμερομηνία εγγραφής : 25/10/2010

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΤρι 11 Ιαν 2011, 18:11

ΓΙΑΝΝΗΣΚ9 έγραψε:
Μανο τι εννοεις με το " χαριτωμενα";; Ποσα δηλαδη χιλιομετρα;; Ειχε ο αδερφος μου ενα 1000 Κ4 το οποιο πουλησε πριν 3,5 χρονια.. Οταν το επαιρνα ειτε μονος για βολτα, ειτε με το κοριτσοπουλο που λες για κανενα μπανιο κυριως, το μονο που μπορω να πω οτι με ενοχλουσε αρκετα ηταν ο πονος στους καρπους.. Και μια ζεστη αναμεσα στα ποδια μου σε συνθηκες πολης.. Οσο για τα 130 που λες εγω φανταζομαι οτι μια ταχυτητα "λογικη" και να μπορεις καπως να την κρατησεις θα ειναι 160 με 180 ;;;; Συγγνωμη για την αγνοια μου αλλα με το vstrom ταξιδευω με μια σταθερη ταχυτητα περιπου στα 140...Και δεν μπορω να πω οτι με ξετρελαινει κιολας, αλλα στα κλειστα κομματια δεν με ταλαιπωρει..


Γιάννη το εικονιζόμενο 1000 που είχα το έστρωσα με 140 έως 145. Τόσα χλμ βγάζει στις στροφές που ζητάει η θρησκεία για το στρώσιμο.
Ε! έφτυσα αίμα !!!! Αντίθετα μετά το ευχαριστήθηκα (στον δρόμο) πολύ πηγαίνοντας με αρκετά περισσότερα. Ηταν πολύ ξεκούραστο
και απροβλημάτιστο. Πάντως για εμένα δεν νοούνται τέτοια μοτοσακά με ταχύτητες των 140.
170 με σκυφτά είναι για εμένα min ταχύτητα ταξιδιού στην εθνική για κάποιον αναβάτη. Τα μοτοσακά αυτά καθ αυτά μπορούν να κρατήσουν
τρελές ταχύτητες.
Πόνο στους καρπούς θα έχεις για 2-3 εβδομάδες, μετά όλα ο.κ. ποτέ όμως δεν θα είσαι τόσο άνετα όπως το v-strom. Ε! - ΚΑΙ ?
Το θεματάκι που θα πρέπει να σε απασχολήσει για εμένα είναι η απαξίωση της τιμής αν ψωνίσεις καινούριο.
Θα φας ήτα. Δεν έχει μεγάλο αγοραστικό κοινό, άρα δεν θα το ξαναπουλήσεις εύκολα. Εδώ τα 1000 που τα ζητάνε σαφώς περισσότεροι
πωλούνται σχεδόν τσάμπα.
Συνεπώς βρες ένα μεταχειρισμένο, έλεγξέ το και τσίμπα το να κάνεις το κομμάτι σου!


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΓΙΑΝΝΗΣΚ9
Jr.gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 37
Hμερομηνία εγγραφής : 10/01/2011

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΤρι 11 Ιαν 2011, 18:22

Ναι συμφωνω.. Το vstrom το εχω παρει κανουργιο, αλλα τωρα θελω να δωσω το vstrom και να παρω ενα gsxr 750 απο 2008 και μετα...Κατι σαν ανταλλαγη. Ξερω βεβαια πως θα χρειαστει και καποια διαφορα στα λεφτα αλλα θα την βρω την ακρη!! Εχω δει καποια μηχανακια και το σκεφτομαι...Το δικο μου πουλιεται λιγο πιο ευκολα...Το ολο θεμα ειναι να το παρω αποφαση!! Ασε που εχω ασπρο κρανος και το gsxr θελω να παρω σε μαυρο....Αυτο που το πας;;;;;;;;;; lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
endopandou
Normal gixxer
Normal gixxer
endopandou


Όνομα: : Μάνος
Τόπος : Κορωπί Αττική
Αριθμός μηνυμάτων : 62
Αγωνιζόμενος : οχι
Hμερομηνία εγγραφής : 25/10/2010

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΤρι 11 Ιαν 2011, 18:30

ΓΙΑΝΝΗΣΚ9 έγραψε:
Ναι συμφωνω.. Το vstrom το εχω παρει κανουργιο, αλλα τωρα θελω να δωσω το vstrom και να παρω ενα gsxr 750 απο 2008 και μετα...Κατι σαν ανταλλαγη. Ξερω βεβαια πως θα χρειαστει και καποια διαφορα στα λεφτα αλλα θα την βρω την ακρη!! Εχω δει καποια μηχανακια και το σκεφτομαι...Το δικο μου πουλιεται λιγο πιο ευκολα...Το ολο θεμα ειναι να το παρω αποφαση!! Ασε που εχω ασπρο κρανος και το gsxr θελω να παρω σε μαυρο....Αυτο που το πας;;;;;;;;;; lol! lol! lol!

Με το καλό Γιάννη!
Μια συμβουλή αν επιτρέπεις. Κράτα το λευκό κρανάκι αν είναι καλό, βάλε του μερικά αυτοκόλλητα και δώσε 250 γιούρα για μαθήματα του 0-300.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΤρι 11 Ιαν 2011, 18:40

Φιλε Μανο τα ειπες ολα. respekt
Εγω θα ηθελα να προσθεσω οτι καθε μοτοσυκλετα εχει τη χρηση της.
Εχω κανει πολλα ταξιδια με το κ7 που ειχα κυριως,αλλα απο τοτε που δοκιμασα το cbf 1000 διπλος,αποφευγω οσο μπορω να παω με το κ9 οποιαδηποτε μη στριφτερη κλειστη διαδρομη.
Πηγα και γυρισα Θασο διπλος με το cbf και δεν καταλαβα τιποτα.
Αν το εκανα αυτο με το GSXR θα ημουν 2 μερες στο κρεβατι.
Αν ειχα τη δυνατοτητα να εχω μια μοτοσυκλετα για το δρομο αυτη θα ηταν το Tiger 1050 και το κ9 θα το ειχα μονο για πιστα.
Αυτο βεβαια ειναι απαγορευτικο για τους περισσοτερους γι αυτο και παιδευονται με τα SS.
Ειναι ωραια τα ατιμα.. gsxr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kontos 750
Hero gixxer
Hero gixxer
kontos 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1963
Hμερομηνία εγγραφής : 11/10/2010

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΤρι 11 Ιαν 2011, 19:20

θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες....και προσθετω οτι το σουπερ σπορ μηχανακι το παιρνεις για την παρτι σου.....εχω 750 δυστηχως λογο δουλειας δεν μπορω να το εχω καθε μερα συντροφια μου αλλα οταν το βολταρω τρελενομαι....οσο για την ταχυτητα εσυ εχεις το χερι εσυ και το γκαζι....για καθημερινη χρηση στην αθηνα δεν το προτεινω...ειδικα καλοκαιρι....αναβει και το μηχανακι και εσυ πανω σε αυτο.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΓΙΑΝΝΗΣΚ9
Jr.gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 37
Hμερομηνία εγγραφής : 10/01/2011

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΤρι 11 Ιαν 2011, 21:00

Ευχαριστω πολυ παιδια!!!!!! thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΤρι 11 Ιαν 2011, 21:32

ΓΙΑΝΝΗΣΚ9 έγραψε:
Καλησπερα σε ολους..Οπως εγραψα και στα νεα μελη σκεφτομαι να αλλαξω το vstrom 09 που εχω με ενα gsxr 750 μοντελο απο 08 και μετα...Ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις και οποιος μπορει να με κατατοπισει...Ειμαι 28 χρονων και θεωρω τον ευατο μου λιγο εμπειρο οδηγο και καπως κατασταλαγμενο. Δηλαδη εχω μεσα μου την σκεψη οτι καποια στιγμη μπορει να γινει στραβη..Νεοτερος δεν ειχα και τοσο ανεπτυγμενη την αισθηση του φοβου οπως οι περισσοτεροι νομιζω...Τα λεω αυτα για να σας δωσω να καταλαβετε τι περιπου ζηταω απ το μηχανακι.. Μ αρεσουν πολυ τα ταξιδια (με το vstrom σε 14 μηνες εκανα 19,300 χιλ και απο αυτους τους 14 μηνες τους 5,5 ελειπα εκτος Ελλαδος λογω δουλειας χωρις το μηχανακι φυσικα..) και γενικα οι εκδρομες και τετοια...Τωρα θα πει καποιος αμα σου αρεσουν τα ταξιδια μεινε με το ν.. Απλα το gsxr το ζαχαρωνω χρονια τωρα και ειδικα το 750.. Ειδικα το 750 γιατι θεωρω πως ειναι μια πολυ καλη λυση αναμεσα στα υπερηχιτικα χιλιαρια και τα ισως υστερικα εξακοσαρια... θεμα γουστου... Λοιπον, οι ερωτησεις μου ειναι οι εξεις: Ειμαι 1,91 υψος και 90 κιλα.. Θα ειμαι οκ στο μηχανακι;;; Το gsxr θα με βολεψει και για καθημερινη οδηγηση;;; Ξερω πως ειναι και λιγο θεμα συνηθειας.. Γνωριζει καποιος εστω και εμπειρικα αυτονομια και καταναλωση για το gsxr απο 08 και μετα ;;;; Αυτα παιδια για τωρα, ελπιζω να μην σας κουρασα!! Ευχαριστω προκαταβολικα!


Είσαι για Hayabusa,κανένα άλλο δεν ταξιδεύει όπως αυτό.Θα σε κουράσει μόνο αν το χρησιμοποιείς για παπί,οπουδήποτε αλλού είναι πιο ξεκούραστο απ'όλα τα SS...

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
x4m3n0s
Normal gixxer
Normal gixxer
x4m3n0s


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 210
Hμερομηνία εγγραφής : 29/05/2010

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΤετ 12 Ιαν 2011, 01:21

Να σου πω την αληθεια θα συμφωνησω με τα παιδια οτι αν βραζει αιμα σου στη θεα μιας κουκλας δεν μπορεις να πεις οχι.Το 750 ειναι μια καλη λυση μιας και ειναι σιγουρα πιο ευκολο απο τα 1000 αλλα και πιο "ηρεμο" στο τροπο που αποδιδει απο το 600. Τωρα οσο για το υψος σου....εμενα δεν με ενοχλησε η θεση στο 1,85 85κιλα στο 600κ9 μου.Οσο ανεβαινουν βεβαια τα χιλιομετρα ειναι εκει που ταξιδευει και πιο ξεκουραστα. Τωρα η πισω θεση ειναι απλα ανυπαρκτη ή πολυ μεγαλο συμβιβασμος. Επειδη εχω οδηγησει v-strom 650 σιγουρα ειναι πολυ διαφορετικο αλλα πιστευω θα σου φανει παιχνιδι ο τροπος με τον οποιο στριβει αλλα στην πολη θελει συνηθεια.Το τιμονι δεν κοβει οσο του δικου σου και τις μανουβρες επι τοπου τις ξεχνας. Για εμενα καβαλησε κανενα να το δεις πρωτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
papagym
Adv. gixxer
Adv. gixxer
papagym


Άντρας Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 569
Αγωνιζόμενος : ''Αγίου''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/03/2009

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΤετ 12 Ιαν 2011, 08:07

Εγώ στη θέση σου πιθανόν να έψαχνα για ένα καθαρό Κ4 1000. Είπες ότου το ξέρεις το μηχανάκι.
Αυτό λοιπόν το μηχανάκι κατα την άποψη μου κάνεις για όλες τις δουλειές. Κυκλοφορεί μεσα στη πόλη το ίδιο άνετα με το 750, έχει καλύτερη προστασία απο τον αέρα στην εθνική, επίσης πιο βολικη θέση οδήγησης για σένα που είσαι ψηλός και κάθεται συνεπιβάτης καλύτερα απο οποιοδήποτε άλλο ss.
Μειονεκτήματα σε σχέση με το Κ8 750, οτι είναι παλαιότερο και ελαφρώς μαγαλυτερη κατανάλωση εντός πόλης. Γιατί εκτός μπορει να έχει και χαμηλότερη άν οδηγάς ήρεμα.
Όχι ότι το 750 είναι κακή μοτό, απλά μοφ μοιάζει καλύτερη επιλογή για σένα το 1000 όπως τα περιγράψεις. Θα συμφωνούσαν και με τον TRE για το hayabusa αλλά διαφωνώ ως προς την χρήση πόλης.
Βέβαια εσύ θα το αγοράσεις άρα δική σου η επιλογή και οποία και να ειναι αυτή... Καλοφάγωτο!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΤετ 12 Ιαν 2011, 16:08

υπαρχει πολυς κοσμος (μεσα σ'αυτους κι εγω) που χρησιμοποιει την μοτοσυκλετα του σε καθημερινη βαση ακομη και μεσα στην
πολη...πριν το Hayabusa ειχα GSXR 1000 K2 και μεσα στην πολη ειναι βασικα το ιδιο. δεν θα σε ταλαιπωρησει αλλα σιγουρα δεν
ειναι οτι καλυτερο. ταξιδια με το 1000 και το busa, για μενα το ιδιο, για τον συνεπιβατη σαφως πιο ανετο το 1300 συν οτι ταξιδευει
με πολυ λιγοτερες στροφες στα ιδια χιλιομετρα αρα λιγοτερη καταναλωση και πιο αραιες στασεις για ανεφοδιασμο λογω του
μεγαλυτερου ρεζερβουαρ + πιο ανετη θεση οδηγησης + οτι μπορεις να το φορτωσεις με αποσκευες αν χρειαστει πιο ανετα απο
το 1000 + καλυτερη καλυψη απο τον αερα...σε πιστα δεν ειναι SS αλλα ειναι κατα την γνωμη μου το μοναδικο Hypersport που
μπαινει ... ολα εξαρτωνται απο τι αρεσει σε σενα και που θα κινειται περισσοτερο η μοτοσυκλετα...παντως σιγουρα καλυτερη
επιλογη το 1000 απο το 750 ειδικα αν το χρησιμοποιησεις περισσοτερο για ταξιδακια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
ΓΙΑΝΝΗΣΚ9
Jr.gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 37
Hμερομηνία εγγραφής : 10/01/2011

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΚυρ 23 Ιαν 2011, 12:50

Καλημερα σε ολους, ψαχνω αρκετες μερες να βρω κατι και παραλληλα να δωσω και το δικο μου. Εχω βρει ενα 750 αλλα ειναι παραεισαγωγης. Τι λετε;; Ειναι οκ;; Θα το παω και στον μηχανικο μου αλλα δεν ξερω τι παιζει με αυτα τα μηχανακια. Απο θεμα εγγυησης και ολα αυτα εννοω..Αυτος εχει εγγυηση λεει απο το μοτο τζαπαν οπου και το πηρε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alfred5212
Jr.gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Hμερομηνία εγγραφής : 23/01/2011

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΚυρ 23 Ιαν 2011, 18:47

Όχι ότι το 750 είναι κακή μοτό, απλά μοφ μοιάζει καλύτερη επιλογή για σένα το 1000 όπως τα περιγράψεις. Θα συμφωνούσαν και με τον TRE για το hayabusa αλλά διαφωνώ ως προς την χρήση πόλης.

Nike Air Max 2009 Shoes

UGG Classic AAA Boots


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΚυρ 23 Ιαν 2011, 21:23

λοιπον με το μονο που διαφωνω ειναι με την καταναλωση το 750 ειναι σε πολυ καλη μοιρα το 08 -10 δεν καιει σχεδον τπτ εντος πολης κ πορεια με σταθερη ταχυτητα στα 180 και δυκαβαλο βεβαια οταν ειναι μαμα γτ οταν βαζεις ολοσωμες pcv και φιλτρα ανεβαινει εκει που λενε οι απο πανω!

ειχα βγαλει 230 χλμ με τεποζιτο χωρις λαμπακι αντε καμια 20αρα η ρεζερβα 250 πολυ καλα για ss μηχανη!

εχει και αλλα καλα
στην πολη θελει συνηθεια (μονο στο κεντρο στην Αθηνα σε δυσκολευει παρα παρα πολυ οσο και συνηθεια να εχεις)
χαμηλοτερο σημα απο τα 1000
πολυ καλη καταναλωση απο τα 1000
με μια ζελατινα ψηλοτερη εισαι πενα απο προστασια αερα (να φανταστεις οταν ηταν μαμα το δικο μου κοντευα να με παρει ο υπνος οταν το στρωνα κ πηγαινα 100-120 μαξιμουμ στην εθνικη)
ειναι ποιο ευκολο απο τα 1000 στην πολη
φθηνοτερο στα Σερβις πιστευω (σχετικο βεβαια)

ημουν κ γω σε αυτη την θεση ποιο να παρω το 750 η το 1000 πριν 9 μηνες περιπου και ειχα Ζ750 08 το οποιο ειχε κανει για 2 χρονια που το χα 33,500 χλμ καφτης με λιγα λογια ειχε κανει (ταξιδια,πολη,πιστες,μαχητικες βολτες)δηλαδη τα παντα!ε εγω ημουν περισσοτερο για πιστα κ μαχητικες ετσι πηρα το σωστο μηχανακι για αυτη την χρηση και δεν το μετανιωσα με τπτ!ισα ισα μαρεσει κ στην πολη το παω μονο στην δουλεια 10 λεπτα διαδρομη μονο αντε κ για καμια δουλεια αν θελω ξερω γω και για κανα καφεδακι να δειξουμε τι μετατροπες εχουμε κανει στο μοτορι lol! !!!
το gsr που σου προτεινε ο φιλος παραπανω δεν θα σε καλυπτει στα ταξιδια καθολου αφου εισαι 2 μετρα ανθρωπος αλλα στην πολη θα ναι μια χαρα οπως το Ζ που ειχα κ γω!!καλη φαση ειναι να παρεις το 750 και ενα χαζοσκουτερ(για την πολη οπως προειπαν)
και καλο ηταν να κανεις κ τα μαθηματα που σου προειπαν για ασφαλη οδηγηση ειναι πολυ χρησιμα!!(καποια στιγμη θα τα κανουμε κ μεις σιγουρα)
ααα και μεταχειρισμενο θα βρεις ευκολα σε ιδιωτη γτ τωρα θα τα πουλανε οι περισσοτεροι γτ το 600/750 του 2011 θα ναι λιγακι καλυτερα ανανεωμενα κ οσοι θα το θελουν θα τα δινουν τα δικα τους οποτε περιμενε να βγει το καινουργιο για να πεσουν κ λιγο οι τιμες εκτος αν βρεις καποιο που να σου καθετε με λεφτα κ ανταλλαγη κ το τσιμπησεις!κακα τα ψεμματα για να ρωτας το γουσταρεις κ το ποθεις κ πιστευω οτι δε την γλιτωνεις! beer

οτι αλλο θες ρωτα!
και ταξιδακια και δυκαβαλος μια χαρα θα ναι ρελαντι 170 θα πηγαινεις!μια χαρα τραβαει το 750!δοκιμασμενο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΓΙΑΝΝΗΣΚ9
Jr.gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 37
Hμερομηνία εγγραφής : 10/01/2011

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΚυρ 23 Ιαν 2011, 23:51

Φιλλιπε και ολα τα υπολοιπα παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας...Εχω σιγουρα καταληξει στο 750 και δεν θελω να παω στο 1000, τουλαχιστον για τωρα. Αυτο που θελω να μαθω ειναι αυτο που ρωταω και παραπανω..Δηλαδη τι θεμα θα εχω και τι παιζει με τα μηχανακια που ειναι παραεισαγωγης...;; Εχω βρει ενα και το εχει παρει το παιδι απο το moto japan.Εχει εγγυηση απο εκει λεει και τον καλυπτει κανονικα. Τι λετε;; thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΔευ 24 Ιαν 2011, 00:21

το θεμα της εγγυησης για τα παραεισαγωγης το εχουμε αναλυσει σε καποιο αλλο post πολυ αναλυτικα ας
βοηθησει καποιος διαχειριστης γιατι βαριεμαι να ψαχνω lol! με λιγα λογια ο επισημος αντιπροσωπος ειναι
υποχρεωμενος (δεν ξερω ομως αν θα το κανει ή θα παιξετε με δικηγορους) να σε καλυψει στο θεμα της
εγγυησης απο οπουδηποτε κι αν εχεις αγορασει το μηχανακι διοτι την εγγυηση δεν στην δινει αυτος αλλα η μαμα Suzuki
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
ΓΙΑΝΝΗΣΚ9
Jr.gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 37
Hμερομηνία εγγραφής : 10/01/2011

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΔευ 24 Ιαν 2011, 00:36

Καταλαβα, ευχαριστω Κωστα! Θα το ψαξω εδω να δω τι θα βρω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΓΙΑΝΝΗΣΚ9
Jr.gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 37
Hμερομηνία εγγραφής : 10/01/2011

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΔευ 24 Ιαν 2011, 21:06

Αυριο πουλιεται το vstrom.....!!!!! Και χαιρομαι γιατι φτανω πιο κοντα στο 750 και λυπαμαι ταυτοχρονα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

Τα φωτα σας παρακαλω... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...   Τα φωτα σας παρακαλω... EmptyΔευ 24 Ιαν 2011, 21:32

αντε με το καλο!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τα φωτα σας παρακαλω...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΚΡΑΝΟΣ.....ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ!!!
» Βάση GoPro σε Κ9 1000 - τα "φώτα" σας παρακαλώ
» παιδες τα φωτα σας παρακαλω!!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com