Greek GSX-R forum
προβλημα με το κοντερ Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
προβλημα με το κοντερ Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
προβλημα με το κοντερ Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
προβλημα με το κοντερ Poll_l10προβλημα με το κοντερ Poll_c10προβλημα με το κοντερ Poll_r10 
JIMK7
προβλημα με το κοντερ Poll_l10προβλημα με το κοντερ Poll_c10προβλημα με το κοντερ Poll_r10 
nasos-v
προβλημα με το κοντερ Poll_l10προβλημα με το κοντερ Poll_c10προβλημα με το κοντερ Poll_r10 
T.R.E
προβλημα με το κοντερ Poll_l10προβλημα με το κοντερ Poll_c10προβλημα με το κοντερ Poll_r10 
k8 600 kk
προβλημα με το κοντερ Poll_l10προβλημα με το κοντερ Poll_c10προβλημα με το κοντερ Poll_r10 
kostaskr6
προβλημα με το κοντερ Poll_l10προβλημα με το κοντερ Poll_c10προβλημα με το κοντερ Poll_r10 
κολτρέϊν
προβλημα με το κοντερ Poll_l10προβλημα με το κοντερ Poll_c10προβλημα με το κοντερ Poll_r10 
Leroy
προβλημα με το κοντερ Poll_l10προβλημα με το κοντερ Poll_c10προβλημα με το κοντερ Poll_r10 
ripper
προβλημα με το κοντερ Poll_l10προβλημα με το κοντερ Poll_c10προβλημα με το κοντερ Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
προβλημα με το κοντερ Poll_l10προβλημα με το κοντερ Poll_c10προβλημα με το κοντερ Poll_r10 

 

 προβλημα με το κοντερ

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
carlos
Jr.gixxer
carlos


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 11
Hμερομηνία εγγραφής : 14/06/2010

προβλημα με το κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: προβλημα με το κοντερ   προβλημα με το κοντερ EmptyΤετ 22 Ιουν 2011, 20:13

γεια σας παιδια εχω ενα προβλημα και θελω να το μοιραστω μαζι σας..

εχω ενα προβλημα στο κοντερ το μετραω με αμαξι και εκεινω γραφει 100 κ εγω 65...
το μετραω με αλλες μηχανες και παλι τ ιδια.
πηρα κ εγω τελικα ενα gps και το μετρησα και οταν εγραφε σ'εμενα 100 στο gps εγραφε 145.
αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι δεν μου εδειξε καποια βλαβη καποια στιγμη. απλα δεν εδειχνε σωστα το κοντερ. το ιδιο και στισ αποστασεις, ενω ολοι οι φιλοι μου γραφουν οτι εχουμε παει πορεια 11χιλιομετρα εμενα γραφει 7χιλιομετρα. δεν πιστευω να φταιει επιδει ειναι φαγωμενο το λαστιχο, η διαφορα ειναι μεγαλι και το λαστιχο ειναι Αρκετα καλο ακομα. καταρχας θα ηθελα να σας πω οτι το μηχανακι ειναι μαμα τελειως gsxr 1000 k8.

thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fab
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 48
Αγωνιζόμενος : ελπίζω στο μέλλον!
Hμερομηνία εγγραφής : 21/06/2011

προβλημα με το κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με το κοντερ   προβλημα με το κοντερ EmptyΤετ 22 Ιουν 2011, 20:20

Μήπως τα μετράει σε μίλια? Είχα το ίδιο πρόβλημα σε ένα buggy που είχα.
Παρόλο που έγραφε Km τα μετρούσε σε μίλια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
carlos
Jr.gixxer
carlos


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 11
Hμερομηνία εγγραφής : 14/06/2010

προβλημα με το κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με το κοντερ   προβλημα με το κοντερ EmptyΤετ 22 Ιουν 2011, 20:24

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ιδεα αν γινετε να το γυρισεις και να μετραει σε μιλια. παντοσ περυσι που το μετρουσα ειχα διαφορα 1-2χιλιομετρα. ακομα ανοιξα την πρωτη μου να δω που θα πιασει κοφτης και εγραφε 102χιλιομετρα. υπαρχει καποια ρυθμιση να αλλαζει απο χιλιομετρα σε μιλια???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fab
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 48
Αγωνιζόμενος : ελπίζω στο μέλλον!
Hμερομηνία εγγραφής : 21/06/2011

προβλημα με το κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με το κοντερ   προβλημα με το κοντερ EmptyΤετ 22 Ιουν 2011, 20:31

το κ8 έχεις? δεν γνωρίζω αν υπάρχει στο μηχανάκι σου αλλα σε μερικά υπάρχει λογικά. Δεν είχε απο την αρχή τόσο μεγάλη απόκλιση? Εμένα απο την αρχή "έκλεβε" 50% (όταν έγραφε 50 πήγενα με 75)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
carlos
Jr.gixxer
carlos


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 11
Hμερομηνία εγγραφής : 14/06/2010

προβλημα με το κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με το κοντερ   προβλημα με το κοντερ EmptyΤετ 22 Ιουν 2011, 20:33

fab έγραψε:
το κ8 έχεις? δεν γνωρίζω αν υπάρχει στο μηχανάκι σου αλλα σε μερικά υπάρχει λογικά. Δεν είχε απο την αρχή τόσο μεγάλη απόκλιση? Εμένα απο την αρχή "έκλεβε" 50% (όταν έγραφε 50 πήγενα με 75)

οχι στην αρχη ηταν ολα κανονικα δηλαδη οπωσ ειπα 1-2χιλιομετρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fab
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 48
Αγωνιζόμενος : ελπίζω στο μέλλον!
Hμερομηνία εγγραφής : 21/06/2011

προβλημα με το κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με το κοντερ   προβλημα με το κοντερ EmptyΤετ 22 Ιουν 2011, 20:36

τότε δεν νομίζω να είναι αυτό το πρόβλημα. εκτός αν έχει ρύθμισει και το άλαξες κατα λάθος. Απλά τα νούμερα νομίζω ότι ταιριάζουν για μίλια. Αν μπορείς checkare το μπας και είναι τίποτα τέτοιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

προβλημα με το κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με το κοντερ   προβλημα με το κοντερ EmptyΤετ 22 Ιουν 2011, 21:34

Τo κοντερ δειχνει σε μιλια σιγουρα!υπαρχει ρυθμιση στο καντραν που το γυρνας σε χλμ file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

προβλημα με το κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με το κοντερ   προβλημα με το κοντερ EmptyΤετ 22 Ιουν 2011, 21:38

χαχα μαλλον μιλια θα γραφει!!!φιλε δες αν γραφει στο κοντερ σου στην οθονη χιλιομετρα η μιλια αν γραφει μιλια αλλαζει δες στο βιβλιαρακι που σου δωσαν με την αγορα κ αλλαξε το σε χιλιομετρα!κ ουδεν προβλημα!αλλιως μετα θα χει χαλασει καποιος αισθητηρας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

προβλημα με το κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με το κοντερ   προβλημα με το κοντερ EmptyΠεμ 23 Ιουν 2011, 18:00

βαλε το κοντερ στα χιλιομετρα τα ολικα πατα set και μετα απο λιγο πατα το αλλο κουμπι to adj και θα αλλαξει σε μιλια η χλμ με τον ιδιο τροπο!κ μετα πες μας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

προβλημα με το κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με το κοντερ   προβλημα με το κοντερ EmptyΠεμ 23 Ιουν 2011, 19:34

... ποποο τι μου θυμισες... ειχε αγορασει μια φιλη ενα 250 πριν μερικα χρονια και μου λεει μια μερα : ρε το μηχανακι ειναι πατατα με το ζορι γραφει 120 χλμ στην κατεχακη στην κατηφορα και νομιζω οτι θα διαλυθει ετσι οπως τριζει και βογκαει...
τι λες ρε κατερινακι δεν γινετε αυτο αφου το ιδιο μηχανακι ειχαν και αλλοι φιλοι μου και ολα ηταν μια χαρα... το περνω λοιπον για βολτα και το μηχανακι πεταγε... εδειχνε βεβαια 110 και αυτη ηταν η τελικη του αλλα ηταν σε μιλια...οταν της εδειξα οτι το κοντερ γραφει εξωτερικα τα μιλια και εσωτερικα τα χλμ αρχισε να γελαει με την παρτη της και να λεει κατι για τις γυναικες ... με κερασε και μπυρουλα μετα...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

προβλημα με το κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με το κοντερ   προβλημα με το κοντερ EmptyΠεμ 23 Ιουν 2011, 19:42

Miou έγραψε:
... ποποο τι μου θυμισες... ειχε αγορασει μια φιλη ενα 250 πριν μερικα χρονια και μου λεει μια μερα : ρε το μηχανακι ειναι πατατα με το ζορι γραφει 120 χλμ στην κατεχακη στην κατηφορα και νομιζω οτι θα διαλυθει ετσι οπως τριζει και βογκαει...
τι λες ρε κατερινακι δεν γινετε αυτο αφου το ιδιο μηχανακι ειχαν και αλλοι φιλοι μου και ολα ηταν μια χαρα... το περνω λοιπον για βολτα και το μηχανακι πεταγε... εδειχνε βεβαια 110 και αυτη ηταν η τελικη του αλλα ηταν σε μιλια...οταν της εδειξα οτι το κοντερ γραφει εξωτερικα τα μιλια και εσωτερικα τα χλμ αρχισε να γελαει με την παρτη της και να λεει κατι για τις γυναικες ... με κερασε και μπυρουλα μετα...


xaxa μεγαλο σκαλωμα εγω τα χα βαλει τα μιλια να δω τι λεει κ δεν μαρεσε ολο αργα πηγαινα κ το ξανα αλλαξα! fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
carlos
Jr.gixxer
carlos


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 11
Hμερομηνία εγγραφής : 14/06/2010

προβλημα με το κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με το κοντερ   προβλημα με το κοντερ EmptyΠεμ 23 Ιουν 2011, 20:24

ποπο ρε παιδια ευχαριστω πολυ. ετσι ηταν τελικα.
σιγουρα ειναι καιρο ετσι αλλα απ'την ταραχη μου δεν προσεξα αν γραφει μιλια ή χιλιομετρα....! το κακο ειναι ομως οτι ξαφνικα με την αλλαγα απο μιλια σε χιλιομετρα αυξηθηκαν και τα χιλιομετρα που εγραφε το μηχανακι :( :( :( χαχαχαχαχαχαχα!!!

thanks thanks okk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

προβλημα με το κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με το κοντερ   προβλημα με το κοντερ EmptyΠεμ 23 Ιουν 2011, 21:48

ναι ρε σι ειαν περιπου τα διπλα!μεταχειρο το χες παρει με μιλια στο κοντερ???μη μου πεις οτι την πατησες ετσι????τλσπ δεν πειραζει αν εγινε τωρα ξερεις τελος καλο ολα καλα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
carlos
Jr.gixxer
carlos


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 11
Hμερομηνία εγγραφής : 14/06/2010

προβλημα με το κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με το κοντερ   προβλημα με το κοντερ EmptyΠαρ 24 Ιουν 2011, 10:03

οχι δεν το πηρα με μιλια το πηρα σιγουρα με χιλιομετρα παλι καλα....
παντως ευχαριστω πολυ........

thanks thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

προβλημα με το κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με το κοντερ   προβλημα με το κοντερ EmptyΠαρ 24 Ιουν 2011, 11:43

carlos έγραψε:
οχι δεν το πηρα με μιλια το πηρα σιγουρα με χιλιομετρα παλι καλα....
παντως ευχαριστω πολυ........

thanks thanks
παλι καλα!! win
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
προβλημα με το κοντερ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com